Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-03-01 18:52:34

LOGOUT.hu

Huawei P9 Lite 2017 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) tomic


tomic
addikt

P9 lite 3gb verziós.

(#252) tomic


tomic
addikt

Nos utánna olvasva a problémának azt találtam,hogy ez nem csak az én készülékemnél jött elő. Ez egy sűrűn előforduló probléma a 3gb változatoknál ,és azon belül is a T-Mobil forgalmazásból kikerültekkel. Ausztriában többen panaszkodtak rá.
A megoldás az,hogy vissza kell küldeni gariba a készüléket és majd varázsolnak rajta valamit. Gondolom szoftveres a probléma de ezt nem tudom biztossan. Úgyhogy a készüléket vissza vittem és most várhatjuk,hogy a postás meghozza.

(#253) Steelers válasza tomic (#252) üzenetére


Steelers
senior tag

Ebböl nincs is más, csak 3gb-os változat. Biztos hogy neked ez a P9 Lite (2017) van?
Nem a sima P9 lite?

(#254) tomic válasza Steelers (#253) üzenetére


tomic
addikt

Ezt hol tudom pontosan megnézni? Bár részemről tök lényegtelen mert a telefont ajándéknak szántam. Ami átadás után egy picit kényelmetlen helyzetbe hozott.
Mellesleg nincs is már nálam csak a doboza.

(#255) Steelers válasza tomic (#254) üzenetére


Steelers
senior tag

A hátlap műanyag vagy üveg? Mert a 2017-es üveg.

(#256) tomic válasza Steelers (#255) üzenetére


tomic
addikt

Ha jól emlékszem műanyag volt.Akkor lehet tele szemeteltem itt nektek a topikot.Bocsika.

(#257) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ennél a telónál nem lehet duplakoppos ébreszéts bekapcsolni?

(#258) yakhunn válasza BaLee (#257) üzenetére


yakhunn
kezdő

Én úgy tudom hogy ez nem tud ilyet, és én még nem találtam erre utaló menüpontot, de hátha valaki megcáfol.

(#259) lecso911


lecso911
újonc

Sziasztok! P8 lite 2017 tulajdonos lettem, Lumia 640-ről váltottam. Az a gondom, hogy nem tudom beállítani az adatforgalom fordulónapját. Van erre lehetőség vagy inkább keressek rá valami appot? Köszi előre is.

(#260) Solti76 válasza yakhunn (#258) üzenetére


Solti76
csendes újonc

Tud dupla koppost. Beállítások-intelligens asszisztens-mozgásvezérlés menüben van. :)

(#261) BaLee válasza Solti76 (#260) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Köszi, megnézem! :R

(#262) BaLee válasza Solti76 (#260) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nincs benne ilyen sajnos, csak lefordítással némítani lehet a hívást ill. az ébresztőt.

(#263) idg104


idg104
tag

Sziasztok!
Ma vettem ilyen telót, és véletlenül a töltőjére dugtam egy P8 Lite-ot, most valahogy nem úgy néz ki a vége, mint kéne. Lefotózná valaki a saját P9 Lite 2017 töltőjének a végét? (vagyis a micro USB fejét) ? Most nagyon be vagyok parázva...

(#264) idg104 válasza idg104 (#263) üzenetére


idg104
tag

Update:

Közben elmentem a helyre, ahonnan vettem, kiderült, hogy mindegyiknél kiáll egy kicsit a műanyag rész a microusb kábelen.

Egyébként a teló eszméletlen jó. Eddig nem tapasztaltam negatívumot. Prémium telefon 85 ezerért!!!

(#265) gazfickó


gazfickó
tag

Üdv!
Akik használják a telefont azoktól kérdezném, mivel erre több helyről is hallottam több félét, hogy a keret fém vagy műanyag? A másik pedig, amire a tapasztalatok alapján kíváncsi lennék, hogy a 2016-os P9 Lite-hoz képest a +1Gb RAM menyire befolyásolja pozitívan az eszköz működését? Értem ezalatt, hogy az említett modellel az volt a negatív tapasztalatom hogy elképesztően agresszívan dobált ki mindent a memóriájából, random appból kis böngészés vagy YouTube-ozás után már nem lehetett újratöltés nélkül visszalépni, ez a jelenség itt mennyire van jelen?
Köszönöm a válaszokat előre is!

(#266) Gusztáv


Gusztáv
addikt

A végén én is rendeltem egy ilyen telefont kipróbálás véget, így megválaszolom saját kérdésemet, végre rendesen működnek a munkaprofil értesítések android for work (MobileIron) alatt :C . A telefon elég meggyőző, főleg ennyi pénzért.

Laci

(#267) Nodika88


Nodika88
tag

Telekomtol vásárolt példányok függők,vagy függetlenek??

Samsug S22 Ultra

(#268) kory24 válasza Nodika88 (#267) üzenetére


kory24
őstag

Telekom honlapja szerint függetlenek:

[link]

Nem próbáltam, de ha annak írják, akkor annak kell lennie.

Nekem pénteken jön, és más szolgáltatóval tervezem használni úgyhogy remélem tényleg az :)

[ Szerkesztve ]

(#269) Nodika88 válasza kory24 (#268) üzenetére


Nodika88
tag

köszi! most néztem én is! :)

Samsug S22 Ultra

(#270) Timer


Timer
veterán

Sziasztok!

A tesztben azt írják, hogy két nanoSIM mellett már nem lehet microSD-t rakni a készülékbe, a videóban viszont van rá utalás, hogy mégis. Mi az igazság, elmondaná valaki? Én két SIM-mel szeretném használni, a miroSD-re meg úgy néz ki, szükség lesz.

Még 1 kérdés: ez EMUI engedi, hogy a microSD-re programot is telepítsek, vagy csak képeket, videókat enged rá készíteni?

Köszi előre is a válaszokat!

(#271) yakhunn válasza Timer (#270) üzenetére


yakhunn
kezdő

Félválasz: vagy két sim, vagy egy sim és microsd.

(#272) Timer válasza yakhunn (#271) üzenetére


Timer
veterán

Íííííí, az azért gáz 8 giga tárhely mellett...

(#273) yakhunn válasza Timer (#272) üzenetére


yakhunn
kezdő

Ez az achilles sarka a telefonnak, de szerencsére otg funkciós a microusb csatlakozoja. Egyébként ugye papiron 16 gb a belső tárhely, de első bekapcs után tényleg csak kb 8 giga marad.

[ Szerkesztve ]

(#274) gianone


gianone
őstag

Olasz Amazonon magyar ÁFA-val szállítással most 210,93 euró a teló közvetlenül Amazontól. KB. 66-ért nem rossz. Másik országba még olcsóbb.

[link]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#275) janosv19


janosv19
újonc

Kedves Mindenki!

A telefont védi Gorilla Glass? Illetve ha nem, akkor elegendő egy üvegfólia hogy védjük a kijelzőt?
Továbbá meddig bírja egy ilyen beépített aksi? ugyebár cserélni nem tudjuk..

(#276) donnie.d válasza gianone (#274) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Hááááát... valóban csalogató, tény. De én ekkora összegnél, s műszaki terméknél ódzkodok kívülről rendelni, mert garanciáztatás problémás lehet (szerintem).

Végül lehorgonyoztam ennél a készüléknél.
Néztem a P10 Lite-ot, de az sem tud számottevően többet, ha a fényképezőjét nézzük... Ugyan még nem adtam el a rendelésemet eme készülékre, de már megrendeltem az üvegfóliát, és a tokot...

Más...
Volt már olyan, aki használt üvegfóliát, s megvédte erős ütéstől a kijelzőt? Furdal a kíváncsiság, hogy tényleg igaz az üvegfólia erőssége, vagy csak marketing.

(#277) gianone válasza donnie.d (#276) üzenetére


gianone
őstag

Egyébként több dolog miatt sem túl nagy kockázat. Az egyik, hogy az Amazonról van szó (nyelvtudást nyilván igényel, legalább angolt). A másik, hogy a Huaweiekre elvileg EU-s gyári gari van, tehát Telemax nagy valószínűséggel leszervizeli. Erre mondjuk nem árt rákérdezni, én megtenném, ha rendelnék. De az se biztos, hogy az ember nem jár jobban egy nyugati garanciáztatással. Nekem csak jó tapasztalataim vannak, ellentétben a hazai dolgokkal. Nyilván lassabb.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#278) yakhunn


yakhunn
kezdő

Rendeltem tempered glasst.
[link]

Gyalázatos! 6 mm-rel keskenyebb a kijelzonel. Értem én, hogy lekerekített a széle, de ez akkor is xar.

Ellenben a kijelzovedo folia az oké méretben.
[link]

(#279) Luck Dragon

Sziasztok, akinek ilyen kütyüje van, az megírná ha szépen megkérném hogy eddig bevált számára?
Mik azok a pontok ami tetszik neki, és mik amik nem? Köszönöm szépen előre is.
Még egy fontos kérdés, aki dual sim-et használ és mind a kettő Telekomos , hiba nélkül üzemel?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#280) BaLee válasza donnie.d (#276) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Tesóm a Xiaomi telefonjára vett egy üvegfóliát majd a telefon leesett, a kijelző végigrepedt az üvegfólia alatt...

Viszont én mindig Nillkin üvegfóliát tartok a telómon, ami nagyon hasznos tud lenni pl. akkor ha a zsebedben van a teló és véletlenül nekimész valami kiálló saroknak. Volt már úgy, hogy a hátlap üvegfólia össze volt törve és nem tudtam hogy mitől, valószínűleg nekiüthettem valaminek és akkor repedt el. Szóval nekem eddig bevált. Ráadásul ha jó minőségűt rendel az ember akkor az baromi sokáig tart. De sajnos a lekerekített kijelzők korában vagy együtt kell élni azzal, hogy nem fedi be az üveg az egész kijelzőt vagy maradni valami jobb minőségű fóliánál.

(#281) papirzsepi93 válasza Luck Dragon (#279) üzenetére


papirzsepi93
tag

Nekem nagyjából másfél hónapja van meg a P8 lite 2017-es és semmi problémám nincs vele. Az akksi jól bírja másfél napot ha wifiről hasznélom, de egy egész napot is kibírt már spotify hallgatása és netezés közben. Igaz így nem érhető el vele 6 órás kijelzőidő csak 3-4, de szerintem manapság nem gond ha naponta töltöd a telefonod. A 3 GB ram elég, sok futás után is legalább 1 GB szabad és nem töltögeti újra az appokat. Igaz néha újra kell indítani mert valami program beakad és az eszi az akksiját, de ez droid hiba (szerintem).
Ami kicsit gyengébb az tényleg a kamera, egy G3-al összehasonlítva (az volt előtte), de vállalható, és van "profi" mód mindenféle állítási lehetőséggel, de nem sok változást véltem felfedezni. Jah még aranyosak a gyári filterek :D
Sebesen teszi a dolgát, nem akad csak nagyon ritkán. Ha nem háklis az ember az ilyenre észre sem veszi.
Az egyetlen dolog, ami nem tetszik, hogy nem az alján van a jack dugó :D
Meg hogy nincs duplakoppos ébresztés és csak 1 amperes töltőt kapott.
Sajnos viszont a két kártyás használatról nem tudok nyilatkozni.

(#282) Luck Dragon válasza papirzsepi93 (#281) üzenetére

Köszönöm szépen a tájékoztatást. De gondolom P9 liteot szerettél volna írni. :)

80-ért talán ez az egyik legjobb ajánlat, már csak meg kellene tapogatni. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#283) papirzsepi93 válasza Luck Dragon (#282) üzenetére


papirzsepi93
tag

Nem jól írtam az enyém P8 lite 2017 ;)
De a két telefon csavarra ugyanaz, amint az a tesztben is olvasható. A modellszám is ugyanaz csak én még korábban vettem, mint a hivatalos magyarországi megjelenés.
Média Marktban már van kiállítva a múltkor láttam és szerintem a fekete szebb :D

(#284) gianone válasza papirzsepi93 (#283) üzenetére


gianone
őstag

Sőt, Honor 8 Lite, Huawei Nova Lite is. Attól függ, milyen piacra szánták.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#285) gabaly


gabaly
tag

Sziasztok.
Pár napos P9 lite telóm van nem 2017-es. Olyan problémám van, hogy minden működött rajta elejétől fogva de tegnap vettem észre, hogy ha hívást kapok nem tudom felvenni hiába ütögetem a zöld telefon ikont. Ma másodszor is belefutottam egyáltalán nem reagál. Már többször is újra indítottam. Ha tudnátok valami segítséget adni, hogy esetleg mit kéne állítanom vagy.....Ha én hívok valakit, vagy akármit csinálok minden rendben. Katasztrófa lenne szervizbe küldenem, a környezetemben eddig tapasztaltak alapján.
Köszönöm, ha tudtok adni valami jó tanácsot. Ja és okos telefonból abszolute kezdő vagyok ez az első.
Üdv, Imre.

Ui: eszembe jutott egy nagyon lényeges: 3 napja üvegfóliát tettem rá és szilikon tokot alulra. Sajnos nem emlékszem rá, hogy azóta áll-e fenn ez a probléma.....:-(

[ Szerkesztve ]

(#286) gabaly


gabaly
tag

Dupláznom kell mert már nem szerkeszthetem: amikor megvettem a telót eleinte 100%, hogy felbírtam venni a hívásokat minden rendben volt.

(#287) espi38 válasza donnie.d (#276) üzenetére


espi38
őstag

Sziasztok, nekem volt P9 lite 2017 telom pár hétig aztán megjelent a P10 lite ezért eladtam.
Van hasonlítási alapom és azt kell, hogy mondjam gyorsaságban nem de kinézetre minőségre igényesebb a p10 lite.
Az alsó hangszóró minősége mindenképpen jobb valamint a kamera és az oldalkeret is már fémből van.
Így úgy gondolom és nem bántam meg, hogy lecseréltem a P9 lite telefont, ráadásul akciós áron fogtam ki 2 év gyári garanciával 87ezer ftert ami szerintem bestbuy kategória :))))

[ Szerkesztve ]

(#288) Ubul02 válasza espi38 (#287) üzenetére


Ubul02
tag

P9 Lite 2017 Telekom szolgáltatói csomagban 69.360 online.
Nem tudom, megér-e az a néhány pozitívum ~20% többletet árban?
Szerintem ennél azért többet kéne nyújtania a P10 Lite-nak, hogy P9 Lite 2017-ről érdemes legyen váltani rá. De persze ez nyilván csak az én véleményem, egy a sok közül. Más másként gondolja.

(#289) espi38 válasza Ubul02 (#288) üzenetére


espi38
őstag

Szia!
Valóban igazad van,de azért azt vegyük figyelembe,hogy előfizetéssel kerül 69000ftba a készülék a telekomnál és azért az nem mindegy,hogy 2 évig lekötöd magad és havonta fizeted az előfizetés havi díját vagy megveszed pl.media előfizetés nélkül.
Minőségben mindenképpen ugrás a P10 lite a P9 lite 2017-hez képest és ha előfizu nélkül nézzük a két készülék árát akkor P10 lite a nyerő.
Amikor árultam a P9 lite 2017 telefonomat egy érdeklődő azért nem vette meg mert a keret műanyag volt:(((

(#290) Ubul02 válasza espi38 (#289) üzenetére


Ubul02
tag

Szia!
Természetese ebben igazad van, ez esetleg akkor opció, ha valaki amúgy is Telekomnál tervezi a következő 2 évét. Viszont legtöbb helyen a P10 Lite ára nyaldossa a százezer forintot. (Néhol alulról, néhol felülről. :) ) Azzal összehasonlítva már erősebben meggondolandó a dolog.
A fém keret hiányára nem gondoltam volna, mint kizáró tényező... A kamerát inkább tippeltem volna. Ez is csak azt mutatja, hogy milyen különböző szempontok alapján is választunk készülékeket, az ember néha el sem tudja képzelni! :))

(#291) gianone válasza Ubul02 (#290) üzenetére


gianone
őstag

Melyik csomagban ennyi? Mert az újaknál mindegyikben több a havidíj készülékkel, mint anélkül, és azt még mind hozzá kell adni az árhoz.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#292) espi38 válasza Ubul02 (#290) üzenetére


espi38
őstag

A hivatalos árak:
85 ezer P9 lite 2017
99 ezer P10 lite
Ebben a felállásban mindenképpen a P10 lite választanám na nem csak a fémkeret miatt:))
Ez utóbbit csak megjegyzésként írtam,hogy van ilyen ilyen felhasználó is aki ezeket a szempontokat is nézi egy telefon vásárlása során és nem csak a hardvert nézik.
Mindenesetre nagyon várok már egy Huawei P10 lite tesztet mit írnak róla:))

(#293) Ubul02 válasza gianone (#291) üzenetére


Ubul02
tag

[link]

Itt látható. Korlátlan hálózaton belüli hívás állítólag 3.000,- 1GB adatforgalom 2.000,- a csomag tartalma, plusz összesen 69.360,- a készülék. Nem tudom, talán ez a csomag nem olyan vészes, nem?
Egyébként az az érdekes még, hogy olcsóbb, mint a "sima" P9 Lite. Ezt ha valaki megmagyarázná, örülnék... ;]
[link]

Ez érdekes, ezek szerint viszont mégsem olcsóbb. Lehet, hogy némi kívánnivalót hagy maga után a Telekom honlapja...? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#294) gianone válasza Ubul02 (#293) üzenetére


gianone
őstag

Ehhez a csomaghoz jár havi 500 forint kedvezmény, ha nem veszel telefont. Azaz még rájön 12000. Azaz neked maga a teló 81360-ba kerül. Pont mint náluk a listaára. Ügyes, nem? :D

Egyébként meg olasz Amazonon sokkal olcsóbb, már írtam párszor.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#295) Ubul02 válasza gianone (#294) üzenetére


Ubul02
tag

Jobban értenek az üzlethez, mint én, ezek szerint... :C

(#296) donnie.d válasza Ubul02 (#295) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Csak aztán ne lepődj meg, hogy ha ezek a kedvezmények nem léteznek, ha nem vagy már eleve havidíjas előfizető náluk, vagy nincsen otthoni telekomos szolgáltatásod...

(#297) gianone válasza donnie.d (#296) üzenetére


gianone
őstag

A listaárakat írta, semmilyen kedvezményt nem említett. A csomag meg 500 forinttal olcsóbb teló nélkül, mint telóval. Ennek sincs köze, hogy van-e további szolgáltatás. Amiről te beszélsz, a 20-25 %-os kedvezmények, arról itt most senki nem tett említést sem.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#298) mizoli válasza gabaly (#285) üzenetére


mizoli
addikt

Szedd le a fóliát, és próbáld úgy. Tud ilyesmit okozni.

(#299) donnie.d válasza gianone (#297) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Nagy nehezen rá szántam magam, hogy megveszem ezt a telefont előfizetéssel, vagy valamilyen olyan kedvezménnyel, amivel olcsóbb, így marad pénzem.
Maradjunk annyiban, hogy eléggé kifaggattam az ügyintézőt, így a kedvezmények, akciós árak nem teljesen fedik a valóságot.

(#300) gianone válasza donnie.d (#299) üzenetére


gianone
őstag

Eddig is tudtam, mi mennyi. Pont annyi, ami odavan írva. Nem gondolnám kedvezménynek, de eddig sem gondoltam. Az új csomagokkal brutálisan felemelték a készülékárakat, és úgy alakították a csomagokat, hogy egyáltalán ne érje meg venni. A csomagokat, amiben megérte venni, az aranytárskártyákat kivezetik. A többiben nem éri meg, mert nem adnak nagyobb kedvezményt, mint amennyivel drágább készülékkel a csomag. Egy hónapja tízezrekkel jobban járt bárki.

Nokia 1610i Huawei Nova

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.