Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-03-01 18:52:34

LOGOUT.hu

Huawei P9 Lite 2017 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Occon adom válasza donnie.d (#550) üzenetére


Occon adom
aktív tag

[link]
Köszi, meg van rendelve minden, csak ahogy írtam is, nem akar semmi jönni, sajnos.

(#552) Occon adom


Occon adom
aktív tag


csinálhatom akármelyik szofttal a frissítést, ha nem adja a cég akkor nem kapom meg sehogysem.
Most éppen a Hisuite programot tettem fel, az se tölti le a frissítést.

(#553) donnie.d


donnie.d
aktív tag

Na a P9 Lite (2017) is felkerült a Huawei magyar oldalára. Szóval várható, hogy hamarosan elindulhat a support része is, s onnan majd lehet töltögetni az új romokat, ha nem frissít magától a telefon. :)

(#554) Zolka25 válasza donnie.d (#553) üzenetére


Zolka25
tag

Na ez jó hír. :) Reméljük hamarosan fent lesznek a frissítések is.

(#555) donnie.d válasza Occon adom (#552) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Annyira azért ne feszülj rá a frissítésre, mert nem tartalmaz olyan dolgokat, hogy a hamvas popsinkat a földhöz kellene verni, mert még nem kaptuk meg.
Nálam a probléma az, hogy a magyar oldalon se híre, se hamva a telefonnak, azaz manuálisan sem tudom frissíteni, ha nem kapom meg automatikusan a frissítő programon keresztül. Ahogy fentebb írtam már lett aloldala a P10 Lite-nak és a P9 Lite (2017)-nak is, szóval véleményem szerint előbb, vagy utóbb (de inkább utóbb) lesz majd szoftveres támogatás weboldalon keresztül is, mint a többi telefonnak.

Mint már említettem nekem P8 Lite volt korábban. Gondolhatod milyen volt, amikor jött egy frissítés, és mindenki el volt ájulva, hogy ő neki mennyivel jobban bírja az akkumulátora, meg jobban fókuszál a fényképezőgépe, valamint fényesebbnek hat a kijelző, továbbá gyorsabb. Én meg egy hónap után sem kaptam semmilyen frissítést.

(#556) donnie.d


donnie.d
aktív tag

(#557) szabi97


szabi97
tag

Xda-an is írják a giroszkóp hibát, ha minden igaz szoftveres dolog XDA

Remélem kerül fel olyan frissítés, amibe javítva lesz, ha már elkezdődött.

donnie.d p8 készülék is ekkora késéssel került fel?

[ Szerkesztve ]

(#558) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

A singel sim-es duálosítható, mint a sima P9 Lite-nál?

Ha igen van hozzá valami leírás?

(#559) donnie.d válasza szabi97 (#557) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Mármint az oldalra, vagy a készüléken a frissítőprogramban?
Mert utóbbinál is jellemző volt a P8 Lite-ra, ami most van a B123 vs. B106 esetében. Ámbár ott annyi előny volt, hogy a magyar Huawei oldalra felkerült a frissítés. Én nagyjából kétszer töltöttem le onnan. Először akkor, amikor már vagy egy hónapja arról szólt a téma a topicon belül, hogy gyorsabb, jobb az akksi kezelés, tovább bírja, s nekem meg semmit nem jelzett a telefon.

...gondolom itt is lesznek (vannak) hasonlók, de legalább már a magyar oldalon is helyett kapott a készülék. Bízok benne, hogy elkezdik majd feltolni a szoftvereket, ámbár a B123 akkora nagy frissítést nem kapott, B106-al is tökéletesen működik a készülék nekem hiba nélkül.

(#560) szabi97 válasza donnie.d (#559) üzenetére


szabi97
tag

Az oldalra.

(#561) donnie.d válasza szabi97 (#560) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Azt annyira nem nézegettem, mert nem szerettem soha manuálisan frissíteni, inkább megvártam, hogy a telefon jelezzen.

Bár ott sem azonnal került fel, de hogy milyen gyorsan, azt nem tudom.

(#562) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdv! Van egy elvileg telekomon eredetű készülékem. Vásárlásnál nem mélyedtem bele ezekbe a korlátozásokba, de most kiderült számomra, h fizikailag hiába 2 simes, szoftveresen korlátozva vannak egyre. A kérdés, hogy valaki rakott fel már másik firmware-t, vagy máshogy megkerülte a korlátozást? Berakva egy második simet, egy ideig működött, majd gondolom aktivizálódott a korlátozás, a másodikat már utána nem látta.

(#563) donnie.d válasza g.gergo (#562) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Még firmware sem került fel netre, szóval erre egy ideig választ nem tudunk adni. :DDD

(#564) szabi97 válasza g.gergo (#562) üzenetére


szabi97
tag

Ha jól tudom, akkor a beállításokban, lennie kell egy sim kártya beállítások menüpontnak külön kiemelve, ha nincs, elvileg csak 1-et kezel egyszerre. Igazad lehet, hogy csak szoftveresen nem tudja, ha hivatalos oldalra felkerülnek a romok, többet lehet majd tudni.

(#565) szabi97 válasza donnie.d (#561) üzenetére


szabi97
tag

Ertem, nekem ebből az jön le hogy hanyagok kicsit, sony telefon után, ez az első huawei telom, kicsit fura a helyzet. :)

(#566) donnie.d válasza szabi97 (#565) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Háááát.... ezt nem tudom megerősíteni. Azt viszont tudom, hogy ex P8 Lite tulajként ott is voltak hasonló dolgok, hogy valaki előbb, valaki később kapta meg a frissítést, illetve nem mindig került fel azonnal az aktuális firmware az oldalukra.
Ellenben nekem sok Sony telefonom volt. Sőt! Márka hű voltam teljesen. Az első telefonom (W300i) még iskolás koromban kaptam. Szerettem. Nagyon. Aztán jött a zylo, ami annyira nem jött be, majd a W8. Azután Xperia U, Xperia L, majd az utolsó az Xperia SP. Utolsó dühített fel igazán. Középkategóriás telefonjaikra jó, ha megjelenés után esélyt kaptál frissíteni a legújabb androidra. Támogatás szinte nulla. Kamera? Egy vicc. Emlékszem úgy lettem P8 Lite tulaj, hogy meglepett a doboza. Megfogdostam, tetszett. Megnéztem a tesztet róla, és csodálkoztam. SP 100 ropi, ez 74 és köröket ver a fényképezőjére. Cseréltem. Nem bántam meg. P8 Lite volt az első telefon, amit nem cseréltem le egy év múlva. Megérte.

A P9 Lite (2017)-ről is hasonló a véleményem. Korrekt cucc, eddig nem volt vele baj. Az én használatom mellett kibír lazán három napot. Ha nem babrálom, mert épp mást csinálok, itthon vagyok, nem használom van az négy nap is. Stabil cucc, egyszer nem fagyott le.
Kicsit elterjed, kialakul a felhasználói kör, s szerintem akkor elérhetőek lesznek a frissítések is. Ámbár engem annyira nem zavar, mert eddig semmilyen hibát nem vettem észre a telefon működésében.-

(#567) Zolka25 válasza donnie.d (#566) üzenetére


Zolka25
tag

Én se azért várom a frissítéseket mert hiba lenne. Nagyon meg vagyok elégedve a készülékkel. :) Azért várom, hogy esetlegesen még jobb legyen. :D

(#568) g.gergo válasza donnie.d (#563) üzenetére


g.gergo
senior tag

Köszi, akkor még várok, nem sürgős a dolog. Majd vissza-vissza nézek ide. Köszi neked is szabi97!

[ Szerkesztve ]

(#569) szabi97 válasza donnie.d (#566) üzenetére


szabi97
tag

Akkor mesélnem sem kell hogy mi folyik a sonynál... :)
Első Sony telefonom W630i nagyon szerettem, utánna jött az "odanyúlós" korszak, X8 majdnem = a w8-al. aztán xperia s, -> z3 compact, és végül most -> huawei, amit nem bántam meg!
Sony-nál támogatás 0, ahogy írod, nem tudnak kiadni egy hibátlan frissítést sem, ramkezelés 3 nap után lecsúszott a béka segge alá, belassult stb... 1 hete van meg a huawei, megkönnyebbülés! :)
Meguntam ezt a fejetlenséget, az új telefonjaik tudáshoz képest, túl vannak árazva..
X8-nál kernel meg főzött romra csere kelett, (havonta pakolgattam a romokat, mert mindig jött ki jobb és újabb főzött rom), hogy haszálni lehessen, xperia s-nél, meg szolgáltatós telónak nem lehetett bootloadert nyitni, persze z3-nál se, itt volt az hogy kész befejezem, huawei lesz!

g.gergo nincsmit, szívesen! :)

[ Szerkesztve ]

(#570) donnie.d válasza szabi97 (#569) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Még azt mondanám, hogy egy 20-30 ezres mobilnál ez van, elviselhető. Nem érné meg nekik. De könyörgöm egy 100k-s telefonnál is....

Én nem bántam meg a váltást.Így amikor láttam, hogy lehet eljött az idő a váltásra, akkor nem volt kérdés, hogy Huawei lesz a következő is.

(#571) szabi97 válasza donnie.d (#570) üzenetére


szabi97
tag

a z3-at 115-ért vettem teljes árába telenornál (2015 április), p9-et meg csomagba 5000ft-ot hagytam ott, és nem számolnak fel a csomagba külön díjat, tehát 5 papírért lett egy fasza telóm. :)
Ha azt nézzük, most jártam csak jól.
Érdekes, hasonló cipőbe jársz te is.

[ Szerkesztve ]

(#572) krokostamas válasza donnie.d (#566) üzenetére


krokostamas
tag

Szia!

Szerinted 30k felárat megér a P9 Lite (2017) a P8 Lite-tal szemben? Most ennyiért tudnám szerezni, és vacilálok, de talán neked nagyobb tapasztalatod van ebben, sőt. :R

Bár szívesen használnám a 2 SIM-et is, de mivel telenoros lesz, a másik sim pedig telekomos, valószínű felejtős lesz a dolog, még ha szoftveresen fel is oldják a 2. SIM-et a későbbiekben.

Előre is köszi! :)

(#573) NightDante


NightDante
csendes tag

Sziasztok.
Gyorstöltést tudja? Vehetek mellé egy 2Amperes töltőfejet? :DDD

(#574) Ambruska


Ambruska
csendes újonc

Valaki tudna ötletet adni, hogy mért írja ki a Fimware Finderrel letöltött B129 Full verzióra, hogy nem eredeti és nem engedi telepíteni? független telefon B106 verzió van rajta. esetleg kell neki valami rollback rom, aztán mehet a frissebb? köszi a válaszokat!

(#575) Rula válasza Ambruska (#574) üzenetére


Rula
tag

Ha jól rémlik, akkor P8 litenál a páratlan a single sim volt, a páros meg a dual, lehet itt is úgy van?

(#576) Ambruska válasza Rula (#575) üzenetére


Ambruska
csendes újonc

Ezt nem tudtam, mert előtte nekem P8 volt ( nem Lite ) és az telekomnál vett, de gyárilag független volt. Úgy hogy ehhez nem tudok hozzá szólni. Esetleg hátha valaki tudja?! :)

(#577) donnie.d válasza krokostamas (#572) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Igen.
Többször meg is eredet a virtuális tollam:

Első tapasztalat;

Kamera I.;

Kamera II.;

Akkumulátor.

[ Szerkesztve ]

(#578) Pirosribizli válasza NightDante (#573) üzenetére


Pirosribizli
csendes tag

Tudja, csak azt kispórolták a csomagból.😄

(#579) kory24 válasza Pirosribizli (#578) üzenetére


kory24
őstag

Tehát akkor nyugodtan lehet tölteni a telefont 2-es töltővel?

Gyorsabban feltölt és nem is károsabb az akksira?

(#580) donnie.d


donnie.d
aktív tag

Én esküszöm az üvegfóliától keresztbe fordulok és leoboázom magam.
Eddig kb. hármat dobtam ki, mert nem tudtam rendesen feltenni a P8 Lite-tal ellentétben, ahol első próbálkozásra sikerült. Itt nem. Nem az a 800-1000 forint, ami engem bánt, hanem ha nem 2-3 ezerért akarok itthon venni, akkor ebay, amazon rendelésnél akár 4-5 hetet is kell várnom.

Az elb*szott fóliaszám miatt most rendeltem hármat egyszerre. Mai nap meg is érkezett, erre mi történik? Ugyanaz, mint az előzőeknél, s csak az utolsót sikerült feltennem. Minden a helyén van, teljesen passzol, szóval nincs elcsúszva az üveg, de a széleken olyan 1 mm-nyi területen nem tapad rá a telefonra. A kijelző közepére persze passzol, tapad rendesen, használható, de a szélek.... Rajta hagytam, de engem borzasztóan zavar.

Valaki írta, hogy a lekerített oldalak miatt nem megy rá 100%-osan, s ezért levegős a széleken. Ez lenne a probléma?
Vajon megéri rajta hagyni így? A szélektől függetlenül ahol tapad rendesen ott véd is vajon rendesen?

(#581) szabi97 válasza donnie.d (#580) üzenetére


szabi97
tag

Kis idő után fel fog válni teljesen, vagy meg fog repedni és megy tovább.

(#582) donnie.d válasza szabi97 (#581) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Pfff... Mindegy. Megnéztem az email-jeimet láttam le van rendelve egy teljesen másik, de most egy másik fajtát is megrendeltem. Addig meg ez jó lesz.... remélem kibírja ezt a 2-3 hetet.

Ha azok sem jönnek össze, akkor nem lesz telefonon üvegfólia.

(#583) szabi97 válasza donnie.d (#582) üzenetére


szabi97
tag

Ez ilyen sajnos, fólia felkunkorodik, üveg meg reped tovább.
Rájöttem valamire, azzal kapcsolatba, hogy neked nem tapad a széléhez. Akkor azért nem ér végig a két oldalán a gyári fólia, mivel le van kerekítve, nem tapadna oda, tehát nem szarul van felrakva, hanem direkt ilyen. Több helyen írták, hogy szarul van felragasztva, stb.

[ Szerkesztve ]

(#584) Pirosribizli válasza kory24 (#579) üzenetére


Pirosribizli
csendes tag

Az ehhez a fórumhoz tartozó cikk, adatátvitel, akkumulátor részében van benne. Supercharge-et nyilván nem bír.
Amúgy nagy fáradtság elolvasni egy adott telefonról kiadott tesztet, aminek a fórumában kérdezősködsz?😝

(#585) Pirosribizli válasza szabi97 (#583) üzenetére


Pirosribizli
csendes tag

Minden lekerekített oldalú telefon ilyen, három opciód van:
1. Veszel rá ugyanakkorat mint az üveg és nézed, hogy feljön oldalt nagyon hamar.
2. Veszel rá olyat, ami kisebb, de nem jön föl.
3. Nem teszel rá semmit.

Esetleg van olyan, ami a teljes elolapot fedi, de én abból igazából szépet meg egy típusnál sem láttam.

(#586) kory24 válasza Pirosribizli (#584) üzenetére


kory24
őstag

Ott annyi van, hogy érdemes egy 2A töltőt beszerezni....
De semmi konkrét, hogy azzal mennyivel tölt fel gyorsabban (2x?) illetve, hogy akkura nincs-e káros hatással...

(#587) Pirosribizli válasza kory24 (#586) üzenetére


Pirosribizli
csendes tag

Nem lesz kétszer gyorsabb. Max. 20-30% időt spórolsz. 50%-ig gyorsabb, utána lassul, mert tönkrevágná az akkut. Elég nagy bullshit szerintem ez az egy vagy két amper.
A supercharge más, de csak a nagyoknál van egyenlőre. A P10-et 45-50 perc alatt lövi fel (3200Ah). 5 amper fölött indul.😃 Mondjuk a kábel is majdnem kétszer vastagabb és ott mar nem egészséges utángyártott cuccokat kísérletezni.

(#588) donnie.d válasza szabi97 (#583) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Én is azt néztem, hogy nem a lekerekítés miatt ilyen, hanem azért, mert oldalt domborodik lefelé.
Egyébként neki ilyen nincs, szóval megkerestem ezt a fajta fóliát, s ilyet rendeltem, meg mellé még egy másikat, amelyik hasonló.

Egyébként annyira nem félek, mert vigyázok a telefonokra, de ugye bármikor történhet baleset. Mondjuk a P8 Lite-nál nem is tudtam fólia létezéséről, az is jó egy évig fólia nélkül használtam semmi karcolás nem volt rajta.

(#589) Pirosribizli válasza donnie.d (#588) üzenetére


Pirosribizli
csendes tag

Lekerekített nálam = domború üveg 😃
Feleségem ilyent telojara egy nillkin fóliát tetettem fel. Nem ér el teljesen a telefon legszélére, de közel áll a tokeleteshez.

[ Szerkesztve ]

(#590) #19784448


#19784448
törölt tag

Az 5.0-ás emui-ból miért vették ki a betütípus választást? A régebbiekben benne volt ha jól olvastam :/

(#591) szabi97 válasza Pirosribizli (#585) üzenetére


szabi97
tag

Nem tervezek üvegfóliát rakni rá, tökéletes a gyári is, véd a karcoktól, nekem ez a lényeg, mert ugye nem gorilla 3 üveg, előző telómon asszem gorilla 2 volt, 2 év elteltével karcmentes, persze fólia nélkül.

(#592) Akos_512


Akos_512
csendes tag

Sziasztok!

Melyiket ajánljátok inkább, a P9 Lite 2017-et vagy pedig a Honor 6X-et.
Esetleg van ezeknél jobb választás ebben az árkategóriában?

(#593) szabi97 válasza Akos_512 (#592) üzenetére


szabi97
tag

Honor, dual kamera, nagyobb tárhely.

(#594) Ambruska


Ambruska
csendes újonc

Sziasztok. Fimware Finderrel töltöm le a full otát, de nem engedi telepíteni semelyiket se.több verziót is megpróbáltam, de a végén nem engedi. B106 verzió van rajta. valaki tudja miért van ez?

[ Szerkesztve ]

(#595) Zolka25 válasza Ambruska (#594) üzenetére


Zolka25
tag

Szia!

Ezt még a Huawei ügyfélszolgálat sem tudja. Már futottunk egy pár kört velük, de semmi értelmes választ nem kaptunk. Bizonyos készülékek már rég megkapták a frissítést, mások meg majd ki tudja mikor. A honlapjukról sem lehet letölteni. Gondolom neked is ezért nem engedi telepíteni, mert hivatalosan a Te készülékedre sem jött még ki. Ahogy az enyémre sem pl. Bosszantó, de nem tudunk mit tenni. :(

(#596) Ambruska válasza Zolka25 (#595) üzenetére


Ambruska
csendes újonc

Szia. Köszönöm a választ. Azon gondolkodtam, hogy lehet vissza kellene állni a B100 verzióra, mert anno nekem a P8 az egy rollback rom volt és úgy tudtál frissebb verzióra frissíteni ha előtte vissza álltál a B100 verzióra. Lehet itt is ez a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#597) donnie.d válasza Ambruska (#596) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Ha van időd, kedved, akkor csináld meg!
Azonban, ha működik mindenképpen oszd meg itt velünk!

(#598) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Gondolkodok Nillkin Super Frosted zokon.

Találtam drágán (5000ft) és olcsóbban is (2500ft), másik.

Ugyanaz a 2 termék?
Vagy olcsóbb hamisított?

(#599) papirzsepi93 válasza kory24 (#598) üzenetére


papirzsepi93
tag

Ugyanilyen tokom van. Kínából jött 1500-1600 Ft-ért.
Jobban jársz szerintem azzal te is.

(#600) kory24 válasza papirzsepi93 (#599) üzenetére


kory24
őstag

Egy linket tudsz adni róla, ahonnan tuti eredeti, jó ?

Innen pl?

(Hátha hasznos másnak is, azért nem privátban kérem)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.