Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-03-01 18:52:34

LOGOUT.hu

Huawei P9 Lite 2017 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Peace válasza mrazgabor (#1000) üzenetére


Peace
nagyúr

Én ilyet...majd megosztjuk a tapasztalatokat. ;)

(#1002) donnie.d válasza acronka (#999) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Csak minek adnál ennyit, ha tizedéért is megkaphatod ugyanezt?
Mondjuk tény, hogy én már a tokot, üvegfóliát már a telefon megvétele előtt megvettem.

Egyébként én ezt rendeltem meg, most már másodjára.
Illeszkedik a peremén is. Ráadásul nem is olyanok, mint a többi, amit próbáltam (többek között az előttem szólókét is). Azok, ha kicsit "megcsúsztak", akkor simán le tudtam szedni, hogy arrébb "rakjam", továbbá akárhogyan csináltam a szélei továbbra is levegősek maradtak.

Amit linkeltem azt is sikerült rosszul feltennem, ugyanis amikor tettem fel picit oldalra csúszott. Nem feltűnően, de engem zavart az az 1 mm is. :DDD A Huawei logónál látszott, hogy egy nagyon picit belelóg a H betűbe a fólia. Gondoltam ez is olyan, mint a többi, így hát gondoltam felszedem, rendesen beigazítom, majd újratapad. A nagy francokat. Egyszerűen nem tudtam leszedni a telefonról! :D Már ott tartottam, hogy hozok csavarhúzót, vagy kést, mert nem akarja elengedni a telefon kijelzőjét. Aztán csak sikerült megemelni a fóliát. Ekkor roppant az egész fólia egyet és dobhattam ki a kukába. Persze a telefon kijelzőjének semmi baja nem lett!
Ugyan most sem sikerült mm-re pontosan rá tennem, de ha ez tökéletes, akkor már rajta hagyom.

(#1003) Peace válasza donnie.d (#1002) üzenetére


Peace
nagyúr

Kíváncsi leszek én is milyet sikerült berendelnem...csak előbb kapjam vissza telót szervizből. :( Nem tudom mit csinálnak vele, gondolom mikrofon csere. Vagy a franc se tudja mitől volt ilyen hulladék a beszéd minősége.

(#1004) mjani1172 válasza Peace (#992) üzenetére


mjani1172
addikt

Mi a baj?

(#1005) Peace válasza mjani1172 (#1004) üzenetére


Peace
nagyúr

Hang bugyborékolt, olyan volt, mintha kemény szélvihar közepén állnék, mintha 100m-ről ordítanék a telefonba, a mondatok végét nem lehetett hallani. Röviden, nagyon trágya beszédhang minőség. Két SIM-el is ki lett próbálva. Aztán visszatéve a régi telóba, kristálytisztán hallottak ismét. Úgyhogy vittem vissza pénteken. Sajnos annyi eszem nem volt, hogy mindezt 3 napon belül tegyem meg, mert akkor egyből cserélte volna Edigital. De reménykedtem, hogy nem a telefon a ludas.

(#1006) fújifon


fújifon
csendes újonc

Sziasztok! Nemrég vettem a telót kékben, tök jó, de a cikkben szereplő ,,elvileg tudja a gyorstöltést " valaki megtudja erősíteni? mert gondolkodom hogy beszerzek egy gyorstöltőt, ha van értelme. Valaki tud erről valamit nyilatkozni?
A választ előre is köszönöm! :R :R

P9 lite 2017

(#1007) kory24 válasza fújifon (#1006) üzenetére


kory24
őstag

A P10 Lite (ami valóban tudja) gyors töltőjével sem és a Huawei AP08Q gyors töltős power bankkal sem tölt gyorsan a a P9 Lite 2017.

(#1008) newman8929


newman8929
tag

Hali. Adott egy ilyen készülék, és olyan gondja van, hogy random felvillan a kijelzője és gyorsan merül. Gondolom e kettő össze függ, de vajon mitől lehet? 1.5-2ó sot, ébren nem tartja semmi. Köszi előre is a tippeket!

(#1009) fújifon válasza kory24 (#1007) üzenetére


fújifon
csendes újonc

Picit kár érte, de nem nagy veszteség...Mondjuk egy 2 Amperes gyárit akárhogy nézem így is beszerzek. Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

P9 lite 2017

(#1010) sanyi722


sanyi722
tag

Üdv!
Ma vettem egy P9Lite 2017-et és hiába dugom össze a PC-vel, nem történik semmi, nem ismeri fel a gépem a telefont (Win7). Van valakinek valami javaslata, ötlete?
Előre köszi

(#1011) sanyi722 válasza fújifon (#1006) üzenetére


sanyi722
tag

Ma vettem a telót, van egy Samsung 2A-es gyors töltőm, rádugtam, nem írja ki hogy gyors töltés (az előző telefonomnál Note4 kiírta ha gyors töltővel lett összedugva), de elég gyorsan tölti.

(#1012) sanyi722 válasza fújifon (#1009) üzenetére


sanyi722
tag

Bocs, visszavonom, az első 5-8 %-ot gyorsabban töltötte, aztán semmi.

(#1013) pjen válasza sanyi722 (#1010) üzenetére


pjen
félisten

A telón engedélyezni kell a file átvitelt.Most próbáltam,nekem megy 7 alatt.

(#1014) sanyi722 válasza pjen (#1013) üzenetére


sanyi722
tag

Hol kell azt engedélyezni, mert amikor rádugtam a kábelt volt egy ilyen ablak, azt engedélyeztem és mégis semmi

(#1015) pjen válasza sanyi722 (#1014) üzenetére


pjen
félisten

Nekem a télen lehet kiválasztani. Ha eltűnik kijelző ki be és megint ott van.

(#1016) sanyi722 válasza pjen (#1015) üzenetére


sanyi722
tag

Ezt hogy érted: télen lehet kiválasztani??

Egyébként érdekes mert a melóhelyemen a gépen Win 10 van, az csont nélkül felismerte, de otthon a Win 7 nem

(#1017) pjen válasza sanyi722 (#1016) üzenetére


pjen
félisten

Bocs. A telo kijelzőjét akartam írni.

(#1018) Julot


Julot
aktív tag

Amire nem tért ki a cikk, és nem találtam semmit róla: Wifije dual bandes? Meggyőzőbb lenne, ha kihasználná a routerem ezen tulajdonságát...
Amúgy szerintetek ez vagy egy Honor 6x?

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#1019) kory24 válasza Julot (#1018) üzenetére


kory24
őstag

Nem dualos a wifije, a P10 lite-é már igen

(#1020) mirci18 válasza donnie.d (#1002) üzenetére


mirci18
addikt

Itt a ph-n olvastam nemrégiben a lekerekített kijelzőkre való üvegfóliára való megoldásról.
Cikk.
Ugyanis ha kisebb az üvegfólia mint a telefon akkor optikailag csúnya.
Ha meg pont akkora akkor általában feljön a széle.
Erre megoldás egy új cucc egy folyadék amivel be kell kenni a az üvegfólia szélét.
[link]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1021) sanyi722 válasza pjen (#1017) üzenetére


sanyi722
tag

Megoldottam a problémát, bár leszo..... magam mire sikerült:
Windows7-USB-DVD-Download-Tool-Installer-en-US progit letöltöttem a gépemre feltelepítettem és láss csodát működik. Király, de mire rátaláltam erre a progira nem egy fél óra volt.

(#1022) pjen válasza sanyi722 (#1021) üzenetére


pjen
félisten

Örülök,hogy sikerült.Nekem egyből ment,ahogy össze dugtam. :)Nekem a HI suite progi nem akart menni.

[ Szerkesztve ]

(#1023) Szabcsizz válasza newman8929 (#1008) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Van egy olyan opció a beállításokban, hogy értesítésekre felvillanjon a képernyő. Esetleg ha be van kapcsolva, akkor offold, hátha megoldja. Ha nem, akkor factory reset, ha az sem, akkor szerviz.

+1 Hasznát alkalmazásaidat azért vizslasd át.

kory24
Én is próbálkoztam gyorstöltéssel, egyik powerbank sem volt jó. Pedig nem bazári cuccok. Szal nem tudom, hogy van ez most akkor.

[ Szerkesztve ]

(#1024) kory24 válasza Szabcsizz (#1023) üzenetére


kory24
őstag

Szerintem úgy van, hogy a P9 lite 2017 nem tudja a gyorstöltést :s

De egyébként miért lenne az jó?
Nem egyértelmű, hogy nem-e rövidíti a gyorstöltés az akku élettartamát

(#1025) Szabcsizz válasza kory24 (#1024) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Abban egyetértünk, hogy jót biztosan nem tenne a készüléknek, de vannak olyan helyzetek az életben, mikor hasznát veszi az ember. :K

(#1026) sanyi722 válasza kory24 (#1024) üzenetére


sanyi722
tag

Szerintem nem rövidíti az akku élettartamát a gyorstöltés. Az előző telefonom egy Samsung G. Note 4 volt, több mint két évig használtam az eredeti aksijával és ahhoz gyárilag 2A-es gyorstöltőt adtak, mindig azt használtam, valóban nagyon gyorsan feltöltötte az aksit és semmi baja nem volt.

(#1027) Occon adom válasza kory24 (#1024) üzenetére


Occon adom
aktív tag

normális töltővel hamar feltölti a telefont, kb 1-1.5 óra alatt 80%-ra a minimálisról ( 10% ).
Szerintem tudja a gyors töltést.

[ Szerkesztve ]

(#1028) kory24 válasza Occon adom (#1027) üzenetére


kory24
őstag

Ezt nem így kell meghatározni , hogy "szerintem tudja" mert elég gyorsan feltöltött...

Ha tudja akkor azt ki is jelzi zárképernyőn.
Így :

[ Szerkesztve ]

(#1029) Szabcsizz válasza sanyi722 (#1026) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Érdekes tapasztalatok.Nálam például az éjszakai töltőnhagyás elég rendesen lerövidítette az akksi élettartamát,így úgy gondolom hogy a györstöltés sem tenne jót neki.De amint a példa is mutatja,elég megosztóak a vélemények erről.

Gyorstöltéssel kapcsolatban annyi,hogy külföldi fórumokat böngészve is az a tapasztalatom,hogy nincs.

(#1030) Gyb001


Gyb001
senior tag

Itt azt írják hogy zámogatja a gyorstöltést :D
" És persze van gyorstöltés is, szóval hamar újult erőre kap majd a szerkezet a lemerülését követően."

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#1031) Szabcsizz válasza Gyb001 (#1030) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Az iponon sok mindent szoktak írni. :D

(#1032) Peace válasza Szabcsizz (#1029) üzenetére


Peace
nagyúr

"az éjszakai töltőnhagyás elég rendesen lerövidítette az akksi élettartamát" Ilyennel ne riogass! Én is úgy szoktam. Ez miben jelentkezett? Eddig minden telefonom este töltőn lett hagyva és semmi élettartam rövidülést nem tapasztaltam akksikon.

(#1033) Szabcsizz válasza Peace (#1032) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Én ezt amolyan "mendemondának" tartottam régen,hogy ne hagyjuk a töltőn sokáig,mert károsítjuk az akkumulátort.Sosem tapasztaltam ezt a jelenséget.Persze később kiderült,hogy azért nem mert minden eddigi készülékemet kb.7 hónapig ha használtam..jelenlegi telefonom egy és fél éve megvan,olyan 70%-ra tippelném a jelenlegi kapacitását.Kövi telómnál már nem lesz fennt feleslegesen a töltőn,ez biztos.

(#1034) Peace


Peace
nagyúr

"Tisztelt Ügyfelünk!

Csereutalványa átvehető Ügyfélszolgálatunkon."

Ezek szerint nem volt javítható szegényke. Ma megyek az utalványért. Hogy nekem sosincs szerencsém ezekkel a kütyükkel....utoljára 11 éve volt olyan mobilom, amivel semmi gond nem volt és a mai napig működik...

(#1035) mizoli válasza Peace (#1034) üzenetére


mizoli
addikt

Az is szerencse, hogy kapsz csereutalványt. :)

(#1036) Szabcsizz válasza Peace (#1034) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Ez a csereutalvány pontosan mire jogosít fel?

(#1037) Peace válasza mizoli (#1035) üzenetére


Peace
nagyúr

Szerencse??? :Y Mert mit tennének? Nem megfelelően működő garanciális készüléket nem cserélik? Ott nagyon csúnya világ lenne!!! Az Ipon úgyis most húzott fel, úgyhogy Huawei-re zúdítottam volna az összes dühömet. ;)

(#1038) Peace válasza Szabcsizz (#1036) üzenetére


Peace
nagyúr

Visszasétáltam vele edigital-ba és kaptam egy vadi új bontatlan telefont, a jótállási jegyben mai dátummal.

(#1039) bye all


bye all
csendes tag

Sziasztok, elméletileg a wi-fi kezeli az 5GHz rendszert, de a teló nem látja csak a 2.4GHz-es rendszert. Mitől lehet?! Illetve egy pár program elindul de nem csinál semmit, többek közt a wi-fi analyzer sem. Android 7.0 természetesen. Köszi a választ.

Üdv, István +36204836078 (Csak SMS! visszahívlak)

(#1040) Norbi27 válasza bye all (#1039) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Nem kezeli az 5-öt, csak a 2,4-et.

(#1041) bye all válasza Norbi27 (#1040) üzenetére


bye all
csendes tag

Köszi, valahol azt olvastam, (ipon) hogy kezeli, de ezek szerint nem.

[ Szerkesztve ]

Üdv, István +36204836078 (Csak SMS! visszahívlak)

(#1042) mirci18


mirci18
addikt

Eltelt pár nap mióta a családba került ez a kis ketyere.
Ugyan csak másodkézből tesztelgettem és egy LG G5-tel vetettem össze.
De másoknak hátha iránymutató lesz e pár sor.
Elősször is maga a külső:
-A Huawei gyönyörű telefon lenne igazi Iphone klón ha nem lenne a hátlap egy ujjlenyomat gyűjtő állomás.
Arról nem is beszélve hogy tok nélkül használhatatlan mivel minden felületen csúszik.

-A kamera a sarokban van mint egy Iphonnál ami eléggé rossz mert nekem folyton belelógott az ujjam fotózás közben. A telefon közepére lejebb a tetejétől pont mint az LG G5-nél sokkal eredményesebb.

-Az ujjlenyomat olvasó pontos és gyors.De hiányolom belőle az a klikkelő visszajelzést mint a G5-nél. Itt ugyanis fixen van az olvasó egy milimétert sem mozog.

-A kamera másik nagy hibája azon kívül hogy manuális mód nincs benne (nyilván azért mert ez egy középkategóriás telefon) az az hogy eléggé középszintű a kamera. Nagyon könnyen mosódik a fénykép és homályosodik már akkor is ha éppen árnyék van.
Nagyon sok fényre van a kamerának szüksége.
Maga a kamera a fényt nem igazán tudja automatikusan jól kezelni sokszor téved és sötétebb lessz a végeredmény.

Két gyakorlati kérdés is felmerült:
Az eggyik hogy a swiftkey miben jobb a sima billentyűnél?
Próbáltuk eléggé lassú a szövegbevitelkor vele a billentyű parancs kiadása a szöveg írása.
Így maradtunk az alap billentyűnél.

A másik.
Szerettem volna képeket és videókat DLNA kapcsolaton keresztül egy appal tv-re küldeni.
Mivel gyárilag sem itt sem a G5-nél ilyen lehetőséget nem láttam csak a Samsungnál.
A képek átmentek de a videót nem engedte. Valami hibakódot írt ki a tv a 30-as képkockafrissítés miatt.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1043) donnie.d válasza mirci18 (#1042) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Ezt meg kell tőled kérdeznem: Négy hónapja van nálam a telefon, de egyetlen egyszer sem lógott bele az ujjam a kamerába. Te hogy fényképezel??? :D

A kamera értékelésével addig egyetértek, hogy középkategóriás. De itt is előjön, hogy nem tudom hogyan fotózol, mert nekem elég jó képeket sikerült eddig vele lőnöm.
Az éjszakai fotózás talán itt (is) a gyenge pont, mert sokat számít, hogy milyen környezetben lövöd. Sikerült már olyan képet készítenem éjjel, ami tényleg nagyon jó lett, de olyat is, ahol bele se kellett nagyítanom ahhoz, hogy lássam mennyire el van mosódva.

Másrészről pedig soha nem értettem ezeket az "iphone klón" hozzáállásokat.

(#1044) mackoapo11 válasza mirci18 (#1042) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

Konkrétan melyik Iphone-ra gondoltál,amiről kopizták? Kamera,hát igen,sőtétbren tényleg nem a legjobb,nekem csak ilyeneket csinál:

De azért kezeljük már a helyén a dolgokat,ez egy 70 ezres telefon,G5 mennyi? És a konkurencia se ad többet ennyiért,sőt!!!

(#1045) Szabcsizz válasza mirci18 (#1042) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Nem voltál túl korrekt a telefonnal szemben.De megértelek,nekem is ugyanez a helyzetem,mint neked.Másodkézből tesztelgetem,és 70ezer magyar forintért,óriási csalódás volt.Természetesen pozitív irányba.Felejtsd el a G5-öt,ne legyen mérvadó.Itthon van jópár csúcs cucc,de én nem is hasonlítom hozzájuk mert felesleges.
Ennyi pénzért én jelenleg nem tudok jobbat mondani.Viszont a kamerával tényleg jól kell bánni,hogy elfogadható legyen a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

(#1046) donnie.d válasza Szabcsizz (#1045) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Én viszont nem értem ezt a G5 imádást sokaktól.
Rákerestem tesztekre, nézegettem azokat a képeket, amiket csinál, és ugyan nagy különbséget nem vettem észre, de mintha a G5 picivel rosszabb lenne, ha teljes méretben nézem a fotókat.

Egyébként az tényleg igaz, hogy precízen kell bánni a kamerával, és akkor lehet elég jó fotókat lőni.
Talán 8-10 év múlva elérünk arra a szintre, hogy egy telefon helyettesíteni tudja majd a fényképezőgépet.

(#1047) mirci18 válasza donnie.d (#1043) üzenetére


mirci18
addikt

Hogy hogyan fotózok?
Például így mint a képen mint minden normális ember.Nem úgy mint a sok idétlen alló fotót és videót lövő emberke.

Az lg g5-ön meg eddig a többi fotós telefonomon nem volt gond még automata beállításokkal.
Évek óta fotózom s a gépem mindíg felismeri mennyi fény kell neki.
Ennél a telónál viszont össze vissza dobálja a megfelelő fénymennyiséget.
Hol alul hol túlexponált lesz a kép-

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1048) mirci18 válasza mackoapo11 (#1044) üzenetére


mirci18
addikt

Talán a legjobban a 7-esekre nyilván nem teljesen ugyanolyan hiszen szabadalmi védelem alatt áll jópár dolog az Iphonnál a kinézeti és beltartalmi dolgokból.

A tegnapi posztom során eleve közöltem hogy ugyan az enyém felső kategóriás telefon ez meg csak közép.
Nyilván ugyanazt a teljesítményt nem várhatom el.
Nem fikázni akartam hanem tényszerűen leírni a dolgokat. Ezt is leírtam.
Így ez nem a telefon lehúzása csak egyfajta ténymegállapítás hogy aki ide téved tudja mit vegyen ne zsákbamacskát.

Abban viszont igazad van hogy a konkurencia sem ad el telefon t ilyen árban sőt.
A samsungok elve túl vannak árazva e téren.
Magam részéről én 50-ért vettem ezt a telót két év hűséggel.
ennyit megér több pénzt nem.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1049) mirci18 válasza donnie.d (#1046) üzenetére


mirci18
addikt

Talán azért nem érted mert dolgoztál egy Lg G4-el.
Csúcstelefon fényképezés és kamera szempontjából ahogyan a G5 is.
Nem véletlen az hogy háromszor annyiba került mint ez a teló.
Nem tudom milyen képeket néztél de szerintem egy fotós fórumra ugorj fel eme kijelentésed hogy ennek a telónak jobb a kamerája vagy csak hasonló mint a g5-é megcáfolják simán.
Nem véletlenül.
A P9 lite egy 12 megapixeles autofókuszos kamerájú telefon rekesz értéket nem találok sehol érdekes módon.
Az Lg G5 pedig egy 16 megapixeles (bár nem a megapixel számít hanem a rekeszérték.) 1.8-as rekeszértékű ois-os kamera van ha már a második széles látószögű kamerát nem említem.
Tehát van különbség.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1050) mjani1172 válasza Szabcsizz (#1045) üzenetére


mjani1172
addikt

"Felejtsd el a G5-öt "

Próbálják egy páran, maga az LG is ,de azért könnyen nem lehet. A gyötrelemre mindenki emlékezik sokáig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.