Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-03-01 18:52:34

LOGOUT.hu

Huawei P9 Lite 2017 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Szabcsizz válasza Lacccca87 (#1745) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Akkorsem lenne indokolt az ugrálás,mivel ez nem egy olyan árú készülék ami indokolja a gyors frissítést.

(#1752) Lacccca87 válasza Szabcsizz (#1751) üzenetére


Lacccca87
őstag

Nem a készülék ára a lényeg hanem a támogatás amit adnak mellé, lényegtelen hogy 1 ft vagy 1M ft az eszköz.

Azért már jogosan ugrálhatnék ha hivatalosan bejelentenék hogy a készülék megkapta az Oreo frissítést de nekem még 1-2 hónapon belül sem jelzi a telefon hogy frissítsek.

(#1753) pjen válasza Lacccca87 (#1752) üzenetére


pjen
félisten

Lehet a tiéd csak 3 hó mulva kerülne sorra.A win frissítések is így jönnek,van két laposom ugyanazon a hálón.A két gép frissítése között néha 3 hét is van.

(#1754) Sfi válasza zolnagy (#1699) üzenetére


Sfi
tag

Egy kicsit tudatlan kérdés: amit ajánlottál, FR-t, az megegyezik a menüből elérhető "biztonsági mentés és visszaállítás"-al? Mert én így csináltam meg, persze nem javult meg a GPS tőle. Egyedül a Waze megy rajta tartósabban, de hát én olyan telefont fizettem ki, amin minden GPS-t használó app megy, nem csak egy darab...

(#1755) Gyb001


Gyb001
senior tag

A haky 86 féle AOSP rom egész stabil. Akinek gondja van a gyári rommal, az próbálja ki bátran. :DDD [link]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#1756) galuska95 válasza Sfi (#1754) üzenetére


galuska95
aktív tag

Hard reseteld, mimdent torol, ne rakj utana ujra semmit.

(#1757) Sfi válasza galuska95 (#1756) üzenetére


Sfi
tag

Hát megcsinálom még egyszer, és csak és kizárólag az IGO-t rakom rá, és azzal próbálom. Különben nem derül ki, hogy jó lett, vagy sem. Amúgy nem sok reményt fűzök hozzá...

Hogy van ez a hard resetelés? (nem igazán vagyok jártas benne, Sony-m volt három és fél évig, azzal nem kellett ilyen szarokat csinálni, mindig minden működött rajta...)

[ Szerkesztve ]

(#1758) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

sziasztok! ma csatlakoztam a tulajok közé :)
független a telefonom és vodás rom van rajta, hogyan tudtàm rávarázsolni a független romot?
firmware finderrel sikerülne?

most ezt érdemes tudni róla.

[ Szerkesztve ]

(#1759) cssaszi válasza Sfi (#1757) üzenetére


cssaszi
tag

Szia!Telefon kikapcsol,amikor kikapcsolt utána a hangerő fel és bekapcsoló gombot nyomd kb 5-6 mp-ig.(a bekapcs gombot már elengedheted akkor amikor bejön a huawei logó)Bejön a recovery menü,itt menj rá a wipe data/factory resetre,ha végzett csináld meg a wipe cashe partitiont is.Ha itt is végzett(ez gyorsabb)akkor reboot system now. Mindent törölni fog,ami kell mentsd le.

"HELLAFLUSH" Minek akarsz rá független romot?A legújabb vodás van rajta.Ha jól tudom csak bootloader nyitással lehet ráflashelni.

[ Szerkesztve ]

(#1760) zolnagy válasza Zirowe (#1748) üzenetére


zolnagy
őstag

Nekem is vízbe esett, szintén se kép se hang. Szétszedtem és kiszárítottam és jó lett.

@Garfield85, látszik, bár vigyázva próbáltam, tehát gari ugrott gondolom, de legalább müxik.

[ Szerkesztve ]

(#1761) HELLAFLUSH válasza cssaszi (#1759) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

azért szeretném rávarázsolni a független romot, mert ahogy olvastam a Lineage rom csak C432-re megy fel. :(
tavaly volt egy P9 Lite 2016-om, szintén vodás rom volt rajta és szintén független, arra sikerül feldobnom a független romot, viszont ha jól emlékszem csak oem info cserével sikerült :)
ennél is ugyan az lenne a folyamat?

[ Szerkesztve ]

(#1762) cssaszi válasza HELLAFLUSH (#1761) üzenetére


cssaszi
tag

Hát azt nem tudom,de P8 Liteon bootloader nyitás után egy telekomos telóra(c150)simán rá tudtam flashelni fastboot módszerrel a független romot.Ezzel a telóval még csak a bootloader nyitás volt meg de nem mertem tovább piszkálni,mondjuk az enyém telekomos,de c432b161-el vettem a telekomnál.

(#1763) Sfi válasza cssaszi (#1759) üzenetére


Sfi
tag

Köszönöm szépen!

(#1764) gyuri81


gyuri81
veterán

Telenor-os P9 lite 2017-re mennyi garancia van?

(#1765) Szabcsizz válasza gyuri81 (#1764) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Kereken kettő év. Itt nem él a prémium garancia,ha esetleg arra vagy kíváncsi. :)

(#1766) gyuri81 válasza Szabcsizz (#1765) üzenetére


gyuri81
veterán

Csak a normál garanciára voltam kíváncsi, köszönöm :R

(#1767) mirci18 válasza Garfield85 (#1744) üzenetére


mirci18
addikt

S ezt általában azok az emberek állítják akiknek le van frissülve a telefon.
Számomra a biztonsági frissítések fontosak netezős bankolós telefonnál kell.
Ha több millió telefonon a frissítés működik akkor működjön nekem is.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1768) pjen válasza mirci18 (#1767) üzenetére


pjen
félisten

Nem biztos,hogy több millió telón működik,lehet csak nem foglalkozunk vele.

(#1769) mirci18 válasza pjen (#1768) üzenetére


mirci18
addikt

Na ezt viszont osztom.
Az asszonyt nem érdekli.
A sógornőmnek ugyanilyen telója van őt sem érdekli.
De a nők technológiával nem foglalkoznak.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1770) pjen válasza mirci18 (#1769) üzenetére


pjen
félisten

Nem vagyok nő.Viszont egy jól működő telót nem akarok megerőszakolni egy nem rá való frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#1771) mirci18 válasza pjen (#1770) üzenetére


mirci18
addikt

És itt a tagoknak van gond a frissítésekkel.
Vagy van valami ok ami miatt nem érdemes a telót frissíteni?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1772) galuska95


galuska95
aktív tag

Sziasztok!

Tud valaki megoldást arra, hogyha a bluetooth-t bekapcsolom és csatlakozok vmihez (pl miband2 vagy hangszóró) akkor a wifi lelassul kb, a normál sebesség 1/40-re?

Tudom hogy azonos frekvencián üzemel a bt és a wifi de pl.redmi 4a és 4x telefonnal is kibróbáltam, lelassult az is de csak felére csökkent a sebesség, így még mindig tudok yt videót nézni velük de a huawei-el képtelenség.

Köszi!

(#1773) pjen válasza mirci18 (#1771) üzenetére


pjen
félisten

érdemes frissíteni,természetesen,csak nem erőltetném.Majd meg jön magától.

(#1774) galuska95


galuska95
aktív tag

Sziasztok! Nektek is hiányzik az intelligens asszisztens - mozgásvezérlés beállításokon belül a dupla kopp stb beállítás, nekem csak az "átfordítás" van bent, angol videókban pedig láttam hogy van több feature is. Átállítottam a nyelvet angol - usa-ra de nem jelent meg semmi plusz újraindítás után sem.

szerk.: már látom, p9 lite-ra nincs ilyen...

[ Szerkesztve ]

(#1775) Gyb001 válasza mirci18 (#1771) üzenetére


Gyb001
senior tag

Ha ennyire szeretnél friss biztonsági patchet, akkor rakd föl ezt a romot. [link] Decemberi

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#1776) mirci18 válasza pjen (#1773) üzenetére


mirci18
addikt

Várok is.
Próbáltam simán keresni firssítést.
Hi Care appal és a Huawei firmware finder appal.
Vagy nem talált frissítést vagy hibát jelzett letöltés után.
Rom telepítésssel nem akarok foglalkozni mert nem értek hozzá meg a telefon még garis addig biztos nem nyúlnék hozzá.

Maga a telefon nem rossz.
Némely tekintetben jobb mint az én LG G5-öm.
De a kamera miatt az always on display hiánya miatt meg a szűkös háttértár miatt nem kellene állandó telefonnak.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1777) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

sziasztok! az lehetséges, hogy szolgáltatós telónak (C02 voda) nem lehet nyitni a bootloaderét?

ezt a hiba üzenetet kapom nyitáskor: SN and IMEI are mismatched.

minden jól van beírva :(

(#1778) zolnagy válasza HELLAFLUSH (#1777) üzenetére


zolnagy
őstag

Én is kinyitottam, szal nem igaz (voda szintén). Jól sejtem, hogy még a nyítókódot próbálod megkapni a huawei oldaláról? Melyik okdalt használod?

(#1779) HELLAFLUSH válasza zolnagy (#1778) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

akkor fogalmam nincs miért nem sikerül. :(
P9 lite 2016-ost gond nélkül kinyitottam :) nem hinném, hogy rosszul csinálok valamit.
igen jól sejted, az emui.com-os oldalról próbálom nyitni.

[ Szerkesztve ]

(#1780) zolnagy válasza HELLAFLUSH (#1779) üzenetére


zolnagy
őstag

igen én is ott csináltam :K
A felső választóban ugye a "since emui5.0"-t választottad?

(#1781) HELLAFLUSH válasza zolnagy (#1780) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

igen, de ugyan azt a hibát írja továbbra is.
SN and IMEI are mismatched. (pedig jól van beírva)

(#1782) zolnagy válasza HELLAFLUSH (#1781) üzenetére


zolnagy
őstag

*#*#1357946#*#* ismerd?
Ugye a 5,0 után 3 adat kell:
- product serial nr
- product ID
- imei

Az első kettőt ez is kiadja. Sorozatszám = product serial nr; termékazonosító = product ID
Imei meg megvan a menüből

Bocs, ha ez már megvolt. Ha minden így stimmel, akkor nem tudok sajnos segíteni. Nekem így ment.
Esetleg nem tudom számít-e, de telóban be vagy jelentkezve a huawei azonosítóval, amivel ide is bejelentkeztél?

(#1783) cssaszi válasza HELLAFLUSH (#1781) üzenetére


cssaszi
tag

Szia!Próbáld frissíteni az oldalt ha nem jó valami.Én is így jártam,vagy 10-szer beírtam mindent mire sikerült.

(#1784) HELLAFLUSH válasza zolnagy (#1782) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

mindent így csináltam és mégis ezt a hibát írja :(

cssaszi: köszönöm, majd holnap megpróbálom.

(#1785) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Mi a különbség a sima P9 lite meg a P9 lite 2017 között?
Megéri a felárat?

(#1786) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Barátnőm használ ilyen telefont és mondta, hogy mobilneten nem kap értesítést, ha a face messenger-en ír neki valaki!
Kipróbáltuk, hogy én ráírtam és tényleg nem jelez, ha elindítom a messenger-t, akkor frissül csak és így már látja hogy írtam neki!
Csodálatos ez az emui rendszer, valószínűleg energia takarékosság címszóval tiltogat mindent... tudnátok segíteni, hogy hol/mit állítsak be, hogy működjön (én stock droid-ot használok Nexus-on)?

(^)(>.<)(^)

(#1787) Szabcsizz válasza vacs (#1786) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Telefonkezelőben kell a védett alkalmazások közé betenni a kívánt programot. Plusz ne legyen bekapcsolva az energiatakarékosság.

(#1788) donnie.d válasza gyuri2008 (#1785) üzenetére


donnie.d
aktív tag

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8516&idPhone2=7983

Félreértés elkerülése miatt: Huawei P8 Lite 2017 és a Huawei P9 Lite 2017 egy és ugyanaz a telefon. Csak nálunk az utóbbi, míg kint az előbbi nevet kapta.

(#1789) Lacccca87 válasza gyuri2008 (#1785) üzenetére


Lacccca87
őstag

Ez a P9 Lite
Ez meg a P9 Lite 2017

(#1790) raider21 válasza gyuri2008 (#1785) üzenetére


raider21
aktív tag

A P9 Lite 2016 -es modell, az utóda a P10 Lite. A P9 Lite 2017 az kb. a P8 Lite utód modellje.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#1791) cssaszi válasza vacs (#1786) üzenetére


cssaszi
tag

Szia!Telefonkezelő alkalmazás-Hátralévő-Bezárás a képernyő zárolása után.Itt ne legyen bepipálva a messenger.
Telefonkezelő alkalmazás-Mobiladat-Hálózati alkalmazások.itt legyen pipa a messengernél a mobiladat fülnél.

(#1792) Sfi


Sfi
tag

Új helyzet GPS fronton:

Köszönöm mindenkinek, aki próbált segíteni, de úgy döntöttem, nekem se időm, se kedvem mindenféle FR, meg egyéb rejtélyes idegen szavak gyakorlatba helyezéséhez, nem azért vettem egy új, garanciális telefont, hogy két hét után nekem kelljen mókolni, hogy működjön minden benne megfelelően. Mint kiderült, jól döntöttem.
Úgyhogy irány a debreceni FirstPhone, ami a Huawei hivatalos szervizpontja. Félig szerencsém volt, mert épp ott volt a mobil szervizes srác, akivel tudtam közvetlenül eszmét cserélni, viszont épp akkor rakta be az egyetlen nála lévő P9 Lite alaplapot egy másik készülékbe. Ugyanis kiderült, nem szoftveres a hiba, az alaplapon lévő egyik chip hibája okozza a bajt, ami a GPS-ért felelős. Állítása szerint a P8-nál gyakrabban, a P9-nél ritkábban, de előfordul ez a hibás alkatrész. (ezúton szeretnék gratulálni a Huawei cégnek, akik hosszú évek után még mindig megveszik a szart valamelyik beszállítótól! Pedig biztos lefolyt már pár csillió köbméter víz a Yangcén, mióta tudják hogy szar... Szerencséjükre jó alkalmazottaik vannak Magyarországon, ezzel kicsit enyhítik a bajt.)
Szóval telefon maradt, állítólag a héten kész lesz. Alaplap kompletten cserélődik, egyszerűbb, mint a hibás chip cseréje. Új IMEI...
Úgyhogy aki hasonló GPS hibával küzd, nem gyári visszaállítás, nem FR, hanem szerviz...
Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#1793) veber0937 válasza Sfi (#1792) üzenetére


veber0937
tag

Hi

telenoros a készüléked?

(#1794) BirgiV


BirgiV
csendes tag

Sziasztok!

Ismerős szeretne tokot vásárolni Huawei P9 lite (2017) telefonra.
Ráadásul engem kért meg,hogy rendeljek ebay-ről.
Több helyen azonban a típusnál a "sima" P9 lite van felsorolva. Vajon az is jó lehet a 2017-es modellre? Ismi persze nincs képbe,én pedig nem merem megrendelni addig.
Megnéztem a két teló méretét,van minimális különbség.
Szerintetek? Vagy az utolsó mondatommal meg is válaszoltam a saját kérdésem? :U :))
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1795) raider21 válasza BirgiV (#1794) üzenetére


raider21
aktív tag

Nem jó!

Ami jó lesz rá, az a P9 Lite 2017, vagy a P8 Lite 2017 megjelöléssel fut.

raider21

(#1796) BirgiV válasza raider21 (#1795) üzenetére


BirgiV
csendes tag

Köszönöm szépen, P8 lite 2017-re viszont van. :DD
Akkor olyat rendelek. :)

(#1797) BirgiV válasza raider21 (#1795) üzenetére


BirgiV
csendes tag

Ez vonatkozik az üvegfóliára is? :)
Köszi!

(#1798) donnie.d válasza BirgiV (#1797) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Igen.

(#1799) Sfi válasza veber0937 (#1793) üzenetére


Sfi
tag

Igen, telenoros...

(#1800) Gyilok91


Gyilok91
csendes tag

Üdv kB 20 napja van még a készülék és mostanában rengeteg reklám van. Feloldom a telefont és ott a reklám. Nagyon idegesítő, Vodafone-nál vettem. Valami ötlet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.