Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-03-01 18:52:34

LOGOUT.hu

Huawei P9 Lite 2017 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) dölyfös válasza Viktor0610 (#350) üzenetére


dölyfös
újonc

Értem, nem játszanék, csak a mostani telefonomban 8gb a tárhely és még a rendszert se tudom már lefrissíteni mert ennyire nincs hely és állandóan azt írja, hogy nincs több hely. Nem akarok mégegyszer így járniIgazából amit még néztem az a p10 lite. amiben 32gb memória van, csak az drágább 20 ezerrel. És nem tudom hogy megéri e azt a plusz pénzt.

(#352) Viktor0610 válasza dölyfös (#351) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem akkor elég lesz a 16 giga. :)

Samsung Galaxy A54

(#353) donnie.d


donnie.d
aktív tag

Még jó, hogy megnéztem az MM-s profilomat, mert ma megjött a telefon, de nem óhajtottak se sms-ben, sem hívás útján értesíteni, hogy mehetek a készülékért...

Még ismerkedek vele, de eddigi benyomásaim a telefonnal kapcsolatban elég jók.
Az ujjlenyomatolvasót azonnal ki is lőttem, mert sehogy nem tudtam normálisan működésre bírni (ez van, ilyen ujjaim vannak), ámbár úgy is csak én használom, és csak jelszóval védem.
Másrészt: ezt a lépésszámlálót hol lehet kiiktatni??? Iszonyatosan irritál, hogy ahányszor a záróképernyőt nézem ott szépen számol.

Az üveg borítás.... szép, szép, de valami eszméletlen gusztustalan. Még szerencse, hogy tok megérkezett már hozzá, mert szerintem már tele lenne hajszál karcokkal, ujjlenyomatokkal. :DDD

(#354) donnie.d


donnie.d
aktív tag

Amikor megjelentek a telefonról az első hírek már akkor kiszemeltem, mert az akkori telefonom már a második életévét kezdte meg a kezeim alatt. Az volt az első Huawei telefonom, s a P8 Lite a szívemhez nőtt, s ezáltal nem volt kérdés, hogy a következő telefon is Huawei lesz.
Gondolkoztam, hogy mi is legyen, mert közben feltűnt a P10 Lite is, de mivel júliusra datáltam a vásárlást, így úgy voltam vele megrendelem a tokot, az üvegfóliát, aztán majd az ár dönt júliusban. Végül jött a 12%-os Huawei leárazás, továbbá a telefonomat is el tudtam adni, szóval nagyjából az eredeti árhoz viszonyítva 56%-al olcsóbban vettem meg végül, s a készülékváltás 48 ezer forintos ráfordítással valósult meg.

Ár-érték arányban véleményem szerint már a tesztek és a vélemények alapján is elég jó a készülék, szóval nem tudom, hogy miért is ennyire halott a topic, vagy miért is nem pörög ennyire a kezek között a telefon. Saccolva 30 órája van a tulajdonomban a készülék, szóval most jöjjön tőlem egy kis felhasználói véleményem a tesztek mellé.
Ahogy néztem az oldalakat, aki nem sufni GSM boltból akarja megvenni a telefont, annak nem kell aggódnia a RAM mennyisége miatt. Idehaza hivatalos neve P9 Lite 2017, s 3 GB RAM-mal érkezett, legalábbis az enyém ennyivel rendelkezik, s a MediaMarkt online webshopjában rendeltem. Külsőleg a telefon nagyon esztétikus, s tényleg jól néz ki. Én fekete színben vásároltam, azonban ennek a változatnak a nagy baja, hogy sajnos feltűnően látszódnak a készüléken a használat nyomai. Még a vásárlás előtt megvettem a tokot, miután olvastam, hogy a hátlap üveg. Szépnek szép, de nem túl praktikus, mert ahogyan olvastam az anyaga miatt könnyen csúszik a kézből, ha picit izzadt, vagy nedves, valamint botrányos módon gyűjti az ujjlenyomatokat, szóval egy törlőkendőnek mindig ott a helye a zsebben a telefon mellett. Egy perc tapogatás után láttam, hogy a vélemények ezzel kapcsolatban helytállok, szóval a már korábban belinkelt Nilkin tokot azonnal rádobtam, így már probléma nem is volt. GorillaGlass tudtommal nincs, ámbár az üvegfóliával is rendelkeztem (kettő darabból, kettőt rögtön el is rontottam, szóval most rendeltem négyet biztos, ami a biztos alapon). Gyorsaságra elég gyors, s az első indítás után hamar felállt a szoftver, s 50%-os töltöttségi szint mellett legalább három órán át nyomkodhattam, telepítgethettem a programokat, s személyre szabhattam a telefont úgy, hogy közben folyamatosan WiFi-re volt csatlakozva a telefon.

Ezt megelőzően egy P8 Lite telefonom volt. Netfüggő nem vagyok, így a telefon 60%-ban zenehallgatásra, továbbá 20% fényképezésre, 10% internetezésre, 8% telefonálásra, és végül 2% játékra volt használva. Az újdonság varázsa után gondolom itt is majd ez fog érvényesülni végül.
A P8 Lite után felüdülés volt a kijelző, ami napfényben tisztán olvasható, s alig merül, ha teljes fényerőn használom. A teszt jellegű telefonálások után kiderült, hogy mivel ugyanazt a sim kártyát használom (igaz nano méretre kellett vágni), hogy a telefonnal voltak a gondok, ugyanis P9 Lite 2017-el telefonálás közben a vonal megfelelő hangerejű, kristály tisztán érthető a másik, s maximum hangerőre sincs szükség. Az első csalódás az EMUI volt, ugyanis még megbarátkoztam volna azzal, hogy minden ikon a kezdőképernyőn van, de a nagy ikonmérettel már nem. Örültem, hogy itt személyre szabható csöppet, tehát menüzhető, azonban amellett, hogy nem találtam meg, hogy van-e olyan opció, hogy az ikonok mérete változtatható csak egy dolog. Kényes vagyok a "rendre", így zavart, hogy ABC sorrendben menüzhető az EMUI, egyénileg sorrend nem állítható be. Így végül visszatértem a dodol launcherhez. Az ujjlenyomatolvasó nekem nem úgy működött ahogy kellett volna, de igazából csak tesztelgettem, mert nekem egyébként is kényelmetlen lenne, ha nyomkodnom kéne a telefon hátulját, hogy az alvó üzemmódból magához térjen. Szokásom volt a másik telefonnál, hogy olykor nyomkodtam, vagy olvastam rajta valamit, és hosszú percekig nem nyúltam hozzá. Ezért az alvó módot kikapcsoltam, itt meglepődtem, hogy ilyen opció nincs. A legtöbb ébren töltött érintés nélküli idő maximum negyed óra.

Alkalmazások terén azonnal elkezdtem belakni, s törölni azokat, amik nem kellenek. Mivel sokat kerózok, így kifejezetten tetszett az "Egészség" app, azonban valami förtelmes módon nem volt beállítási lehetősége. Így lezárt képernyőn mindig megjelent, hogy mennyi lépést tettem meg, s ahogyan elkezdtem mozogni rögtön el is kezdte számolni. Így kénytelen voltam törölni, s visszaváltani a Run Keeper-re. A névjegyzéket sikeresen visszaimportáltam, de ott is irritált, hogy nincs külön vezetéknév, keresztnév opció, csak név. Így viszont egy olyan nevet, mint pl. "Kovács Erzsébet" nem tudok beírni, mert nem fér ki. Rövidítéskor meg a pont nem jelenik meg. Nem jelent semmit működésben, semmi fennakadás, csak esztétikailag roppant zavaró. Ami pozitívum nagyon, hogy pl. a PowerAmp tökéletesen működik (fejhallgató bedugásakor automatikusan indul, lehet számokat törölni a programon belül).
Üzemidő kapcsán elég jók a véleményem. Nálam nem megy állandóan a WiFi vagy a mobilhálózat, s használat után mindent bezárok, amit nem használok. Feltöltés után kicsit nyomkodtam, kipróbáltam egy tíz perc erejéig pár játékot. 97%-os töltöttségi szint volt, s reggel mikor keltem akkor is 97% volt. Figyeltem egész nap, s ahogy láttam, ha ki vannak lőve az applikációk, s nem fut semmi a háttérben, s alvó módba kerül a telefon akkor nem merül egyáltalán. Hallgattam ma rajta zenét (kb. egy órát), neteztem rajta (kb. negyed órát), továbbá fényképeztem vele (kb fél órát). Tegnap 19-kor lett feltöltve jelenleg 85% a töltöttségi szint. Saccolva az én használatomhoz mérve lehet elég lesz két naponta tölteni, de ha más elfoglaltságaim lesznek és nem bántom a telefont szerintem akár 3, de extrém esetben 4 napot is kibírhat.

...és a képek:

Az igazság az, hogy más telefonok tesztjeit nézegetve vannak különbségek, de még mindig nem körözi le a telefon a fényképezőgépet. Itt is az a helyzet, hogy minél jobbak a fényviszonyok annál élesebb, jobb képeket lehet készíteni. Nagyok sok beállítás van, s nagyon gyors a fókusz is. Ámbár tény, hogy ha belenagyítunk a részletekbe, akkor van elmosódás, de hétköznapi felhasználásra (értsd: fényképezés után számítógépen nézegetés) több, mint tökéletes.

(#355) david0403


david0403
csendes tag

Sziasztok. Nektek fenn áll az a probléma,hogy egy idő után a telefon nem tudja lejátszani a YouTube videót és hibakódot ír ki facebook videót szintén nem játsza le. Ilyenkor mindig újra kell indítani a telót. Ez egy idő után zavaróvá válik :/

(#356) nbl2 válasza david0403 (#355) üzenetére


nbl2
senior tag

Mennyi idő után?

Never give up!

(#357) david0403 válasza nbl2 (#356) üzenetére


david0403
csendes tag

Nemtudom mitől függ. De naponta több alkalommal.

(#358) nbl2 válasza donnie.d (#354) üzenetére


nbl2
senior tag

Köszönjük a szinte mindenre kitérő véleményed.
A névjegyzékben én sem tudom hogyan lehetne rendezni vezeték név szerint az embereket, viszont én nagyon hasznosnak és jónak találom az ujjlenyomat olvasót. Nálam hiba nélkül gyorsan működik.
A képek szépek egy mobilhoz képet, belenagyítva már nem tökéletesek de ez nagyon sok prémium mobilra is elmondható.
Lehet azért nem pörög a topik mert még nincs olyan sok embernek ilyen jó kis készüléke, vagy mert mindenki teljesen elégedett vele és nincs semmi hibája. :)

Never give up!

(#359) yakhunn válasza Ubul02 (#347) üzenetére


yakhunn
kezdő

Beállítások, inteligens aszisztens, egykezes felület, mini képernyő nézet be van kapcsolva? Nekem hibátlanul műxik.

(#360) yakhunn válasza nbl2 (#358) üzenetére


yakhunn
kezdő

Névjegyek vezetéknév szerint: telefon ikonra böksz, névjegyek fülre lapozol, az alul megjelenő "egyebek" pontra böksz, felugró ablakon a beállítások menüpontra, ott lesz a névjegyek megjelenítése legalul, választható a vezetéknév szerinti opció.

(#361) deathcode válasza donnie.d (#354) üzenetére


deathcode
csendes tag

Szép! Ezen el tudok indulni :)

Én fehéret vettem és nem kimondottan látszanak ujjlenyomatok. De a képernyőn sem nagyon, szerintem még egyszer sem töröltem le. Mondjuk gyakran jár be/ki a zsembembe/ből, ez lehet, hogy hozzájárul némi öntisztuláshoz :) Tokot épp holnap veszek át, eddig gyakorlatilag pucér volt, és fóliát is veszek hamarosan.
Az ujjlenyomat-olvasóról annyit, hogy van egy ideiglenes tokom, de a '16-os változathoz való és azon az alsó fertályon kívül minden máshol van. Erről írtam már, de most itt egy kép is:
http://oi63.tinypic.com/dp8eom.jpg
És a vicces az, hogy így is kioldja :D
Mobilnetet elég sokat használok, plusz rühellek telefonálni és a fényerőt is gyakran féken tartom, cserébe nekem is elég jól bírja. Vagy 20 giga mp3-at pörgetek napi rendszerességgel, gyakran nézek videókat is, de így is max 2/3-át használom el a töltöttségből. Kímélőbb napokon jó ha harmadát.
Az EMUI-val teljesen jól elvagyok. Alul ugye van öt gyorsikon vagy mi, meg van hat mappám, szóval nálam sosincs zsúfoltság, hideg logika mindenütt :) Az ikonok mérete nem zavart, sőt láttam, hogy a felülről lehúzható menüben "régen" egy sorban csak 3 ikon volt, ami szerintem borzalmas és itt már öt van, szóval ezt én nagy örömmel nyugtáztam.
Nekem is van Health meg Fit app és nálam alapjáraton is szinkronizálnak egymással, de láttam azt az opciót is, ahol ki lehet kapcsolni a láthatóságát. Még jól is jön, már nem egyszer gyalog mentem valahova, két megálló buszozás helyett, csak hogy közelebb legyek a default 10000 lépéshez :)
A névjegyzéket is sikeresen személyre szabtam, nálam van vezetéknév/keresztnév választó opció, vezetéknévvel van rendezve és hibátlanul működik. Én mondjuk már természetesnek veszem, hogy ha új telefonom van, egy rakás nevet szerkesztgetnem kell, hogy végül jó legyen, de végül ez nekem sikerült.
A helyi buszmenetrend appjával azt produkálja, hogy azt hiszem ha átállok wifiről mobilnetre, akkor a recent appsból nem tud elindulni újra. De ez szerintem az app hibája is lehet. Most jutott eszembe, hogy talán ha ilyenkor menüből indítom, lehet egyébként is újra betölti az appot.
Egyéb hibáról nem tudok :)

(#362) Ubul02 válasza yakhunn (#359) üzenetére


Ubul02
tag

Igen, be volt,be van kapcsolva.
De valamit akkor is én csinálhattam rosszul,mert most újrapróbáltam, és nekem is működik.
Köszi!

(#363) donnie.d válasza deathcode (#361) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Végül természetesen megtaláltam a névjegyzékben a rendezési opciót. Azonban bosszantó, hogy limitálva van a névhossz. Pl. egy "Kovács Alexandra" csak úgy fér ki, hogy "Kovács Alexand"

Engem leginkább az érdekel, hogy ennek tulajdonképpen mi a tényleges hivatalos neve. Mert a huawei weboldalán olyan, hogy P8 Lite 2017 vagy P9 Lite 2017 nincs.
Ez önmagában nem érdekelne, de szoftverfrissítés elvileg volt már, de nekem még nem jelzett semmit a telefon. Így viszont nehéz utánanézni, vagy letölteni magát a csomagot, hogy a hivatalos oldalon "nem létezik" a telefon lapja.

(#364) Viktor0610 válasza donnie.d (#363) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem véletlen a SIM-kártyán tárolod a neveid?
Annál szoktam látni ilyen "rövid" névjegy-hosszt.

Samsung Galaxy A54

(#365) donnie.d válasza Viktor0610 (#364) üzenetére


donnie.d
aktív tag

De.

Telepítettem a HiSuite-t, azzal sikerült szerkesztenem, és most már bármilyen hosszúságú nevet írhatok a telefonkönyvbe.

Azonban PRA-LX1 modell a P8 Lite 2017, s meg is találtam az angol huawei oldalán. Viszont a szoftver nekem még mindig 106 végződésű.
Vagy akinek megjött a 123 az single simes készülék?

(#366) kory24 válasza donnie.d (#365) üzenetére


kory24
őstag

Enyém single simes, Telekom-tól vett független és kapott frissítést

(#367) donnie.d válasza kory24 (#366) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Én MediaMarkt-ban vettem és két sim kártyás, kártyafüggetlen.

(#368) nbl2


nbl2
senior tag

Firmware finder.
Ezzel lehet újabb firmware telepíteni elvileg.
Én meg nem próbáltam.

Never give up!

(#369) Viktor0610 válasza donnie.d (#365) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem kellett volna a HiSuite.
Elég lett volna csak a készülékbe/Gmailbe másolni, ott is bármilyen hosszú nevet írhatsz be. ;)

Samsung Galaxy A54

(#370) donnie.d válasza Viktor0610 (#369) üzenetére


donnie.d
aktív tag

A szoftver része miatt telepítettem. Csak belelestem mit tud a program.

Játszogattam, fényképezgettem.... Ahogy néztem a játékok merítik rendesen, de engem meglepett a fényképezőgépes dolog. Lazán merült 15-18%-ot....

(#371) Ubul02 válasza kory24 (#366) üzenetére


Ubul02
tag

Igazából honnan derül ki, hogy egy vagy két SIM-es a telefon? Én is Telekomtól vettem, de ha jól emlékszem, nem derült ki igazán, hogy ez milyen verzió. Azt hittem, ez is dupla SIM-es... :(

(#372) kory24 válasza Ubul02 (#371) üzenetére


kory24
őstag

Gondolom sw függő.
Ezért is nincs menüben duál simre utaló opció.

Illetve úgy olvastam Telekom single sim változatot értékesít

(#373) Ubul02 válasza kory24 (#372) üzenetére


Ubul02
tag

Köszi! Valóban, igazad van!

(#374) Ubul02 válasza Ubul02 (#373) üzenetére


Ubul02
tag

Azt hittem, azért adják kártyafüggetlenként, mert ez is két SIM-es verzió, aminek használhatóságát a "függőség" erősen korlátozni.

(#375) yakhunn válasza donnie.d (#365) üzenetére


yakhunn
kezdő

Enyém dual simes, fw vége 110. Ez már kapott frissitést, 1-2 hete.

(#376) donnie.d válasza kory24 (#372) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Én amikor tőlük akartam megvenni ezt a telefont, akkor az ügyfél szolgálatot hívtam fel. Ott is azt mondták, valamint az adatlapon is az volt feltüntetve, hogy ők is két sim kártyás változatot értékesítik.

(#377) kory24 válasza donnie.d (#376) üzenetére


kory24
őstag

Az adatlapon jelenleg (és amikor én vettem kb 2 hete akkor sem volt) nincs feltüntetve, hogy 2 kártyás lenne, tehát ebből következik, hogy egy kártyás.

Árulnak több 2 kártyást is, de azok adatlapján ott is van, hogy "SIM-kártyák száma 2"

Bár nekem mindegy, mert úgy is 1 kártyával hazsnálnám. (Kevés így is a belső szabad tárhely, sd kártya nélkül vállalhatatlan lenne számomra)

(#378) donnie.d válasza Ubul02 (#371) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Első körben úgy tudom, hogy a két sim kártyás készülékeknek két imei száma van (ezt a beállításokban "a telefonról" opcióban tudod megnézni).
De elvileg, ha két sim kártyás akkor a beállításokban kellene lennie ilyen menüpontnak.

(#379) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Ugye a Telekomtól 3GB-os változat? (kerestem, nem találtam sajnos)

(#380) donnie.d válasza ANDROID??? (#379) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Mindenképpen onnan akarod megrendelni?

(#381) kory24 válasza ANDROID??? (#379) üzenetére


kory24
őstag

Mindkettőt árulja telekom:

- P9 Lite 2017 3Gb
- P9 Lite 2Gb

(#382) donnie.d válasza kory24 (#381) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Van a sima P9 Lite, illetve van a P9 Lite 2017, amiből van 2 és 3 GB változat.

Ahogy több helyen írták, ha nem tüntetik fel, hogy hány memória van a telefonban, akkor sanszos, hogy az a 2 GB-os változat lesz.

(#383) kory24 válasza donnie.d (#382) üzenetére


kory24
őstag

Biztos vagy benne, hogy a 2017es P9 Lite-ból van 2Gb-os változat is?

Ilyenről még sehol nem olvastam, pedig mielött megvettem nagyon utána olvastam.
Persze attól még lehet, csak furcsa, de ha tényleg létezik is nem túl gyakori lehet, ha ennyire nem találni infót róla neten, a 2017est mindenhol 3gb ram-al írják.

(#384) deathcode


deathcode
csendes tag

Vettem Nillkin Frosted Shield tokot, passzoló fehéret. 2600ért. Abszolút jó.
Fóliát belföldről honnan érdemes?

(#385) Ubul02 válasza donnie.d (#378) üzenetére


Ubul02
tag

Nem, ilyen valóban nincs az én telefonom menüjében.
Ezek szerint egy SIM kártyás verzió.
Köszi az infót!

(#386) donnie.d válasza kory24 (#383) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Megtetszett ez a telefon, és két hónapon keresztül nyomon követtem a híreket, mert ez volt betervezve (egy esetleges P10 Lite mellett). Nem tudom, hogy külön hírbe volt, esetleg írott vagy videoformátumú tesztben olvastam erről. De mivel szó volt, hogy ugyanaz a telefon minden országban más névvel érkezik, így oda kell figyelni a vásárlásnál, mert ha nincs feltüntetve a ram, akkor könnyen 2 GB-os változatot kaphat valaki, ha szürke importtal foglalkozó cégtől rendel.

Véleményem szerint, aki nem figyel oda vásárlásnál, s csak az árat nézi, meg azt, hogy gyorsan át tudja venni a telefont, az meg is érdemli, ha sz@rt kap.

(#387) ANDROID??? válasza donnie.d (#380) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nem nekem kell, de nem voltam benne biztos, hogy jó infót adtam, a 3GB-ról. :)

(#388) donnie.d válasza ANDROID??? (#387) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Amúgy, ha felhívjátok a telekom ügyfél szolgálatát ott is megmondják.

(#389) nbl2


nbl2
senior tag

Van aki esetleg egész képernyős üvegfóliát vett a telcsire és nem aminek a szélei kilóg?
Tudna esetleg róla véleményt írni róla mennyire fekszik fel a lekerekített üveg szélein, mennyire illeszkedik a képernyőre, esetleg képet feltenni róla?

Köszönöm,

Never give up!

(#390) donnie.d


donnie.d
aktív tag

Mivel a tegnapra beharangozott esőből nem lett semmi, így végül úgy döntöttem, hogy teszek egy sétát a környéken, főleg miután elolvastam a P10 Lite tesztjét. Mivel a kamerára voltam elsősorban kíváncsi, így egyre szilárdabban érzem, hogy a két készülék között nem sok eltérés van, szinte alig látható. Ebből kiindulva nem bántam meg a vételt.

Az elkészült képeket nézve arra a következtetésre jutottam, hogy napfényben elég gyönyörű képeket lehet vele csinálni. Ha elegendőek arra, hogy a gépen lapozgassuk a fényképnézegetőben, akkor több, mint tökéletes.
Amikor megvettem az első telefonomat, ami ténylegesen jó képeket csinált nagyon örültem, mert végre szabadon lehetett használni a képeket. Aztán amikor beállítottam háttérképnek, akkor meg pofára estem, hogy tulajdonképpen, amiről azt hittem, hogy jó, az egy adag fos. Egy full HD-s monitoron azonban az elkészült képek használhatóak háttérképnek is. Persze eredeti méreten látszódnak, hogy koránt sem tökéletes, de egy mobilhoz mérten bőven jó. Igaz aktív fényképezés mellett, ha mondjuk legalább egy órát működik a kamera applikációja, s használjuk is simán merül a telefon 15-20%-ot is akár.

Éjszakai képeket még nem lőttem, de kíváncsi vagyok arra is.

(#391) Feri1977


Feri1977
senior tag

Nagyon megakartam venni ezt a telót, mert szép, vékony sokat tud..de eltudják ám rontani amivel csak lehet az ember kedvét.

A Jack dugo totál idétlen helyen van, kabát vagy farmer zsebbe igy dugni borzalmas, kitömi a zsebet alig megy be zsebbe, az idióták nem tudták volna tetejére vagy aljára rakni.

Az LG G2-mbe volt dupla kopp, hogy kijelző kioldodjón, itt nincs hiányzik.
Az értesítő led vibernél nem jelez mint az LG, csak a hívásokat ha hívott valaki, érthetetlen.
Csengőhangnál csengő és értesitésnek 1 hangereje van, hiába van külön csúszka a menüben, nem állítja, egyforma hangerejű, szar igy.
Az ébresztőt csengőhangját nem lehet változtatni, miért?! (+még rezeg is de minek).
Nincs benne gyroscop ezt így hogy..? Rakás játék és program ezzel dolgozik, valami mást tettek be helyette de az közel sem olyan jó.
Nincs gorilla glass vagy más kijelző védelem ezt szintén nem értem, mert minden telóban van, ez is minusz.
A fényerőt napfényben alig látni, ez is idegesítő!
Kamerájával lőttem képet, hát tényleg meg sem közelíti a p8 lite-ét, de még az én LG G2-met sem, ami 3 éves, botrány!
Fm rádió gyenge, lakásban semmit nem érzékel, csak kint, előző telefonjaimmal ilyen gond nem volt.
Zenét nagyon sokat hallgatok, hát direkt leszedtem egy jó lejátszót poweramp, de akárhogy állítottam mély közép magast stb, nem voltam elájulva semmilyen téren a hangjától a telefonnak, gyatra minőség!

Ennyi röviden, ismerősöm adta tegnap kölcsön próbálgassam, neki ilyen van, mondta addíg használ mást, hátha megtetszik és megveszem, hát kösz nem kérek belőle.

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#392) nbl2 válasza Feri1977 (#391) üzenetére


nbl2
senior tag

A Jack dugó a tetején van!
Gyroscope is van benne.

Te rossz telefont teszteltél.

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#393) mjani1172 válasza Feri1977 (#391) üzenetére


mjani1172
addikt

Nekem mindegy megveszed e vagy sem (inkább ne) de a legtöbb dologban tévedsz.Ha a csengőhangot sem tudsz állítani (amit természetesen lehet) akkor hogy nézed meg van e benne giroszkóp?
A kamera kifejezetten jó ezen az áron,de nem sorolom, inkább engedd el, ne bosszantsd magad.
Ui:Én már bt fülest használok,sokkal kényelmesebb.
A tieden a képernyőn volt a jack?

[ Szerkesztve ]

(#394) donnie.d válasza Feri1977 (#391) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Minden ember más és más, ezért a vélemények eltérőek lehetnek, s pont ezért is szoktam mások véleményét tisztelni egészen addig, míg az objektív, s van alapja. Azonban a te hozzászólásod ne haragudj, de több helyen iszonyatos hülyeség. Bennem az merül fel, hogy tulajdonképpen te ezt telefont tesztelted, vagy éppenséggel csak idejöttél, s mindenféle hülyeséget összehordtál, hogy lehúzd a telefont a fenébe?

"A Jack dugo totál idétlen helyen van, kabát vagy farmer zsebbe igy dugni borzalmas, kitömi a zsebet alig megy be zsebbe, az idióták nem tudták volna tetejére vagy aljára rakni."

???

A jack dugó a telefon tetején helyezkedik el. Nálam farmerzsebbe, kabátzsebbe (bár oda nem szoktam tenni) tökéletesen belemegy, nem lóg ki, nem tömi ki. Bár tény, hogy én abba a zsebembe, ahol a telefon van mást már nem teszek, továbbá hagyományos ruhákba járok, melyeknek hagyományos méretűek a zsebeik. Bár tény, hogy férfiként egyébként sem vonz a mostani szűk nadrágos, ruhák divatja, így nem csak kényelmes a testrészeimnek, de pénztárcát, kulcsot, telefont is tudok zsebbe rakni.
De van BT füles is, szóval máris megoldható a zsebes probléma, s ezek többnyire jobban is szólnak, mint egy 500 forintos füles.

"Az LG G2-mbe volt dupla kopp, hogy kijelző kioldodjón, itt nincs hiányzik."

Mindig lesznek új funkciók, amelyek nem fognak tetszeni, továbbá lesznek olyan régiek, amelyek el fognak tűnni akár egy szoftver frissítés után, akár egy új készülék piacra dobásának alkalmával. De ahogyan "bejáratott" lesz egy készülék úgy érkeznek majd a frissítések, kiegészítő alkalmazások, amelyekkel régi eltűnt funkciókat is előkerülhetnek. Tehát idővel lehet lesz itt is dupla kopp, vagy alkalmazás, aminek köszönhetően ezzel a funkcióval is bővülhet a telefon tudásának repertoárja, tehát ettől a telefon nem lesz rossz.

"Az értesítő led vibernél nem jelez mint az LG, csak a hívásokat ha hívott valaki, érthetetlen."

Nálam az értesítő led villog, ha valami értesítés érkezik a telefonon. Legyen az hívás, sms, twitter üzenet, facebook üzenet, de még vibernél is. Szóval itt nálad elképzelhető, hogy vagy a készülék a rossz, vagy nem állítottad be rendesen.

"Nincs benne gyroscop ezt így hogy..?"

Megsúgom: van benne.

"Nincs gorilla glass vagy más kijelző védelem ezt szintén nem értem, mert minden telóban van, ez is minusz."

Nem minden telefonban van.
A hiány oka meg egyszerű: vedd meg a felső kategóriás - százezer feletti - telefont, amiben van. Ha vigyázol rá, akkor egy üvegfólia & minőségi tok kombinációval két év után is olyan lesz a telefon, mint az új.

"A fényerőt napfényben alig látni, ez is idegesítő!"

Ha ez igaz, akkor három lehetőség van. Rossz telefon, rossz beállítás, vagy rossz a szemed. Nálam a fényerő 100%-on, továbbá "napfényben olvashatóság növelése" beállítás bekapcsolva és tökéletesen olvasható, látható a kijelző.

"Kamerájával lőttem képet, hát tényleg meg sem közelíti a p8 lite-ét, de még az én LG G2-met sem, ami 3 éves, botrány!"

Másfél évnyi P8 Lite tulajdonosként elmondhatom, hogy számítógépen nézegetve a képeket egyértelműen látszik, hogy melyik kép készült P8 Lite-tal, és melyik P9 Lite (2017)-el. A minőség egyértelműen az utóbbi javára dől el pozitív szempontból.
Mivel nem volt LG G2-őm, így hülyeséget nem akartam írni, ezért gyorsan rá is kerestem a típusra. Az általa lőtt fényképeket megnézve elmondható, hogy mindkét telefon átlag nézetben hozza a kötelezőt. Azonban, ha a teljes méretet nézzük, akkor kamera tekintetben szintén a P9 Lite (2017) a minőségibb. Még, ha nem is ver rá köröket, de egy olyan 40%-al mindenképpen jobb képeket lő. Elég megnézned azokat a képeket, amiket én linkeltem. Tehát vagy nem tudsz fényképezni, vagy egyszerűen nem látod a különbséget.

"Zenét nagyon sokat hallgatok, hát direkt leszedtem egy jó lejátszót poweramp, de akárhogy állítottam mély közép magast stb, nem voltam elájulva semmilyen téren a hangjától a telefonnak, gyatra minőség!"

Ugyan nem tudom, hogy hogyan használtad a telefont. Én fülhallgatón keresztül használom, továbbá itthon van egy elég minőségű fejhallgató is. Azt kell mondanom, hogy PowerAmp az egyik legjobb lejátszó, s minőségi fülessel, fejhallgatóval odavág rendesen. Egy olcsó, 500 forintos tescos szutyok ezeket nem tudja nyújtani.

"Az ébresztőt csengőhangját nem lehet változtatni, miért?! (+még rezeg is de minek)."

Erre inkább csak egy képet teszek be.

"Fm rádió gyenge, lakásban semmit nem érzékel, csak kint, előző telefonjaimmal ilyen gond nem volt."

Nálam nem volt vele gond, sem lakásban, sem kint a pusztában.

Én elfogadom más véleményét, de a tiédet nem tudom. Ha arról lenne szó, hogy magas elvárásaid vannak, amikhez nem ér fel a telefon, akkor oké. Nem tudnád élvezni a használatát. De itt tulajdonképpen arról van szó, hogy egy rakás negatív indokot sorolsz fel a telefon ellen, amiben vagy nincs igazad, vagy tulajdonképpen semmi valóságalapja nincs. Így aztán felmerül a kérdés, hogy értesz-e telefonhoz, ezt a készüléket tesztelted-e, vagy csak simán idejöttél mindenféle tesztelés nélkül az interneten látottak alapján lehúzni ezt a telefont.

Sokan (mint én is), úgy vagyok a műszaki cikkek vásárlásával, hogy a tesztek csak kiinduló alapok. A vásárlói vélemények az, ami sokszor meghatározó. Ha valakinek opció lehet ez a telefon, akkor lehetőleg ne a te véleményed tántorítsa el a vásárlástól, amikor 90%-a nem felel meg a valóságnak.

[ Szerkesztve ]

(#395) bubus66 válasza donnie.d (#394) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia hát nem tudom ezt az usert megérteni, ezt a dolgot ugyan úgy eljátszotta a P9 lite topickba.

Hát még a sima p9 lite is sokkal jobb képeket csinál minta p8 lite..

Olvasd el szerintem 100%-ban igazad van még azt sem tudta, hogy a Jack dugó csatlakozol hol van.

Nem tudom, ezt a sok sületlenséget honnan szedte..

[link]

A Hsz elejét olvasd el.

Te is így tudod meg különböztetni??? :B ;]

Na most akkor milyen van az ismerősének Huawei P9 Lite vagy a Huawei P9 Lite (2017)???

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#396) donnie.d válasza bubus66 (#395) üzenetére


donnie.d
aktív tag

De a sima P9 Lite-nak is a telefon tetején van a jack dugó! :D
De még a P8 Lite-nak is ott volt :D

Jajjj......... :D :DD :DD

(#397) bubus66 válasza donnie.d (#396) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen annak is meg gondolom a tieteknek is ott van..

Így van a P8 Litenek is a tetején van.

Tudom nem ide való de eladtad a P8 Litet?

Nálam is csak Júliusig lesz a családban akkor cserélem le a lányomnak..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#398) donnie.d válasza bubus66 (#397) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Nagyon megszerettem a telefont, s nálam nem is jöttek elő az ismert hibák. Én tokban hordtam, üvegfólia volt rajta egy karcolás nem volt rajta, de meg sem hajlott, mint ahogyan írták többen.
Mivel lötyögött benne már az USB kábel, ezért döntöttem a csere mellett, mielőtt egyik napról a másikra tönkremenne, s telefon nélkül maradnék.

A terv az volt, hogy júliusban veszem majd meg az új telefont, a P8 Lite meg marad másodlagosnak, ha az újjal valami történne. Esetleg esti zenelejátszóként funkcionált volna rácsatlakoztatva a 2.1-es hangszórókra. Aztán jött a 12%-os Huawei leértékelés, és elgondolkoztam azon, hogy semmi garancia nincs arra, hogy a P8 Lite kibírja júliusig, továbbá mivel július közepéig van garancia, így ha az eladás mellett döntök, akkor gyakorlatilag most tudom a lehető legmagasabb áron eladni. Az új telefon USB kábelével kiderült, hogy a lötyögés minimális, tehát használható még ideig a telefon, azonban azzal is volt minimális lötyögés, így szerencsére probléma nélkül tovább tudtam adni a telefont. Aki megvette meg is dicsért, hogy milyen jó állapotban van a telefon közel majdnem két éves állapotához képest.

Mivel a P8 Lite volt az első olyan telefonom, amivel megvoltam elégedve, így maradtam a Huawei márkánál. P10 Lite is szóba jött, de a P9 Lite (2017) vásárlásával saccolva 40 ezret tudtam spórolni az eredeti 86 ezres vételárából. Szerencsére olvasva a P10 Lite tesztjét tökéletes döntés volt ez a készülék.
P8 Lite-hoz viszonyítva körülbelül 60%-al erősebb, stabilabb, bár majd a szoftverfrissítések is eldöntik, hogy melyik irányba megy majd a telefon. Amit viszont észrevettem, hogy a P8 Lite-nál többször volt (főleg munkahelyemen), hogy visszhangzott amikor beszéltem rajta. A P9 Lite (2017)-nél azonban ilyen nem volt. A vonal kristálytiszta, érthető, és elég hangos. Ugyanazt a sim kártyáról van szó.

Ha cserén gondolkozol, s maradni akarsz Huawei vonalnál, akkor én, mint régi majdnem két éves P8 Lite tulaj bátran tudom ajánlani a P9 Lite (2017)-et.
Vásárlás előtt azonban tokot mindenképp kell rá venni, mert üveg a hátlapja, ami szépnek szép, csak könnyen gyűjti az ujjlenyomatokat, karcokat, ha nincs rá vigyázva. Továbbá egy amperes a töltőfej, azaz kb. 20%-ra ha lemerül, akkor legalább 2-2,5 óra míg feltölt a telefon.

(#399) bubus66 válasza donnie.d (#398) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen én is maradni akarok, de a lányoknak P10 lesz nekem meg majd október-november környéken vagy a P10 vagy a P10 Lite esetleg a P9 Lite (2017) de az még messze van.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#400) donnie.d válasza bubus66 (#399) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Én elolvastam a P8, P9 és a P10 tesztjét tudva azt, hogy nekem 100 ezres, vagy annál drágább telefon nem kell, lévén méretéből adódva bármikor kieshet a kezemből, vagy ellophatják, vagy elveszíthetem. Bár eddig egyik sem történt meg, de úgy vagyok vele, hogy az ördög sosem alszik.
Az én használatom mellett a Lite verziók több, mint tökéletesek. Egyetlen dolog, ami a nagy tesók felé billenthetné a mérleg nyelvét, azok a fényképek. Szépek, szépek ott is, amíg eredeti méretben meg nem nézzük őket. Szóval ott már el is bukott az egész részemről.

A Lite változatoknál pedig a P9 Lite (2017) és P10 Lite között annyira kevés a különbség, hogy jelenleg tapasztalatom és utóbbi tapasztalatiról olvasva nem éri meg az árkülönbözetet az utóbbi.
Mondjuk te abból a szempontból vagy szerencsés, hogy októberig kiforrhat mind két telefon. Fél év múlva egyik telefon sem lesz túlzottan új a piacon, elterjedtebbek lehetnek, ezáltal kijöhetnek a rejtett hibák is. Jöhetnek új frissítések, amely eltörölheti a két készülék közti különbséget, vagy akár növelheti is azt, hogy vagy csak az egyik, vagy csak a másik legyen potenciális vétel. Én bízom a P9 Lite (2017) minőségi szoftveres támogatottságában, mert a P8 Lite is kapott jó pár frissítés, amelyek közül növelték az akku időt, vagy jobb stabilitást nyújtottak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.