Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-03-01 18:52:34

LOGOUT.hu

Huawei P9 Lite 2017 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) #07538176 válasza zolnagy (#1649) üzenetére


#07538176
törölt tag

Szerintem a Huawei hivatalos oldalán, de FB-n megkérdezheted tőlük, hogy honnan lehet leszedni/mit lehet ilyenkor csinálni. :)

(#1652) zolnagy válasza #07538176 (#1651) üzenetére


zolnagy
őstag

Hát a hivatalos oldalon sz@r sincs: [link]
De mivel az enyém vodás, így valószínű, hogy a voda adja ki az általa módosított romot.
Azért a FB-on megkérdem, kösz a tippet.

(#1653) #07538176 válasza zolnagy (#1652) üzenetére


#07538176
törölt tag

Akkor rosszul emlékszem. Csak azért mondtam, mert anno még fent volt a 6.0-ás ROM a P8 Lite-ra, azt találtam régen, és gondoltam, hogy akkor erre is biztos van. De akkor rosszul gondoltam. :(

Szerintem majd a Voda tényleg kiadja - már ha kiadja - mert nekem pl. a Telenor a P8 Lite-omra nem adta ki, így még most is kénytelen vagyok az 5.0.x-et használni. :/ ROM-okkal meg még nem akarok foglalkozni, mert ugye garanciás, nem akarom elcs*szni.

FB-n meg amúgy nagyon segítőkészek, mikor nekem is gondom volt, elég gyorsan válaszoltak, segítettek. :))

(#1654) Szabcsizz válasza #07538176 (#1653) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Nem mondasz butaságot,régen így volt. Fent voltak a készülékekhez tartozó ROM-ok,de ennek már egy ideje vége.
Ajánlom a Firmware Finder for Huawei nevű appot.

[ Szerkesztve ]

(#1655) #07538176 válasza Szabcsizz (#1654) üzenetére


#07538176
törölt tag

Köszi a tippet, le is töltöm az appot! :)

(#1656) pesta669


pesta669
újonc

http://www.stechguide.com/huawei-p8-lite-2017-b191-nougat-update/

(#1657) zolnagy válasza pesta669 (#1656) üzenetére


zolnagy
őstag

Te próbáltad ezt?

Én próbáltam már ezt is feltenni a 3 gombos módszerrel. dload mappába az update.app-t bemásoltam. Elindul a frissítés, de 5%-nál megáll, hogy nem jó erre a telefonra. Ugyanez van a firmware finderrel letöltött romokkal is. Valószínű ez mind a független telókra jó csak, vodásra nem...
Ugyanígy volt az előző P8 liteomnál is, de ott meg lehetett oldani, hogy vmi régebbi független romot feltoltam (az ment), majd mindig tudtam az ilyen legújabb független romokra frissíteni. Ott a topikban részletes leírás van erről. Ehhez a P9 vagy P8 lite (2017)-hez viszont nem találok ilyet még xda-n sem. Valószínűleg még nem találták meg a megoldást.

(#1658) pjen válasza zolnagy (#1657) üzenetére


pjen
félisten

Mi olyan sűrgős?Lehet hagynád békén,már Neked is megjött volna.

(#1659) goop válasza zolnagy (#1657) üzenetére


goop
őstag

Más lehet, mert asszonyéra próbáltam ami duálosítva lett, most b170 van rajta, de ez nem ment fel. Aki gyári 2 kártyás függetlent vett, annak hogy áll most a verzió szám?

(#1660) zolnagy válasza pjen (#1658) üzenetére


zolnagy
őstag

Annyira nem sürgős, de ugyanez volt a p8 litenál is. Már sokaknak megjött a frissítés, nekem hetek múlva sem. Akkor rászántam magam a fentiekre és utána mindig frissült rendesen. Ezzel nem cseszem el a telót és blt nyitni, rootolni se kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#1661) Ice_Man22 válasza goop (#1659) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Nekem 2kartyas fuggetlen...... Igaz Romaniabol vettem, B172 es.

(#1662) Pribi válasza Ice_Man22 (#1661) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Magyar MM-ban vett független, dual sim-es 172-es romon.

Pribi

Szerk: Bocsi, goopnak akart menni.

[ Szerkesztve ]

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#1663) Ice_Man22 válasza Pribi (#1662) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Viszont az fura, hogy a roman Orange szolgaltatotol vettem. Dual simes es nem halozat fuggo.

(#1664) goop válasza Pribi (#1662) üzenetére


goop
őstag

Köszi. Majd lehet megpróbálkozok ezzel a b172 vel.

(#1665) zvolite80 válasza goop (#1659) üzenetére


zvolite80
tag

Nálam b172!

Huawei P30 user

(#1666) goop válasza zvolite80 (#1665) üzenetére


goop
őstag

Nem vagyok otthon, lehet, hogy rosszul rémlik, és neki is az van most. Pár napja próbáltam valami újabb romot feltenni, de az tuti, hogy nem ment fel. Holnap majd megnézem pontosan.

(#1667) pesta669


pesta669
újonc

nekem T-független B173 jött rá a191-et nem engedi

(#1668) goop válasza goop (#1666) üzenetére


goop
őstag

Jól rémlett, b170-en áll most.

(#1669) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok
Két kérdésem lenne:
Az eggyik hogy ahogy látom szoftverfrissítésről beszélgettek.
Érdekelne hogy a PRA-LX1C432B161 nem e túl régi.
Telekomos a telefon.
Olvastam hogy most jött meg pár usernek egy frissebb szoftver.

A másik.
Eddig Ugreen márkájú kábelt használtam a telefonhoz töltésre de most 2 hónap használat után kijár a telefonból.
Tudtok esetleg ajánlani kintről egy másik márkát a telóhoz.
Blitzwolfon gondolkoztam vagy Choetec-en.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1670) galuska95


galuska95
aktív tag

Sziasztok,

Gyorstöltés valamelyik fajtáját támogatja a telefon? Van aki már próbálta?

(#1671) Ice_Man22 válasza galuska95 (#1670) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

A felesegem Huawei P10 lite gyorstoltojevel probaltam, es nem irja ki, hogy gyorstoltes. Atlagos toltesi idot hoz.

(#1672) raider21 válasza galuska95 (#1670) üzenetére


raider21
aktív tag

A Kirin 655 lapka elméletileg támogatja a gyors töltést, de ha minden igaz ebben a telefon modellben ez a képesség nem került aktiválásra.

(Lásd a P10 Lite Kirin 658 lapkakészlete ami kvázi nem más mint a Kirin 655 aktualizált változata, ott már működik a dolog. Szerintem a gyártó saját döntése miatt, az alsóbb árszegmensbe pozicionált modellekben szándékosan nem került aktiválásra ez a képesség, még ha maga a lapka az a specifikációban leírtak szerint tudja a gyors töltést.)

raider21

(#1673) Gyb001


Gyb001
senior tag

AOSP ROM :)

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#1674) mirci18 válasza mirci18 (#1669) üzenetére


mirci18
addikt

A b161-es rom frissítésére nem tudtok tippet adni?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1675) pesta669 válasza mirci18 (#1674) üzenetére


pesta669
újonc

Én az újra telepített win -10-el beléptem a Hisuite-be kérte engedélyezem e hogy elküldje a IEMI számot
engedtem másnapra jött a frissítés.

(#1676) mirci18 válasza pesta669 (#1675) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi megpróbálom.
Meg kipróbálom a Huawei firmware finder appot.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1677) galuska95 válasza raider21 (#1672) üzenetére


galuska95
aktív tag

sajnálatos de érhtető üzletpolitikai szempontból, köszi!

(#1678) Mainbasement


Mainbasement
csendes tag

Sziaszok!
Nézelődtem az előzményekben de nem találtam hasonlót.
Olyan kérdésem van hogy hogyan tudok főleg appokat, de a többi fájlt is sd-re másolni mindezt root nélkül? Milyen engedélyeket adjak meg hozzá? Korábban használt appjaimmal nem engedi(app2sd,sandisk), elvisz a beállításokba de ott nincs olyan lehetőség. :( Hogy lehetne ezt megoldani? Esetleg van-e olyan app ami elvégzi a dolgot? :K
Köszi a segítséget! :R

(#1679) pesta669 válasza Mainbasement (#1678) üzenetére


pesta669
újonc

Csatlakozás után az előugrott ablaknál engeded az MTP

(#1680) qltsar


qltsar
addikt

Sziasztok!

Egy nagyon lehetetlen kérdésem lenne.

Van egy P9 Lite 2016-os tokom, ismerős most veszi a 2017-es verziót, nagyon eltér a két telefon egymástól fizikailag? Odaadnám neki a tokot, tudom, hogy filléres tétel, de legalább valaki használná :).

Sajnos nincs módom egymás mellé rakni a kettőt.

Köszi!

(#1681) Szabcsizz válasza qltsar (#1680) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Nem lesz jó rá a tok. :)

(#1682) pulguinha


pulguinha
aktív tag

Sziasztok,
Remélem tudtok segíteni :)
HTC után Huawei-n gondolkodom. P9 vagy P10, illetve ezek light verziója.
Az ár szempontjából a light jobban beleférne, de azért adódik a kérdés, megéri az árkülönbözet?
Illetve ha mégis Light-ra tudok beruházni, akkor melyik lenne a jobb választás?
Most néztem árukeresőn is véleményeket és többen lehúzták pl a P9 light-ot, hogy fagy, kilép a programokból stb.
Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni :)
BÚÉK!!! :)

(#1683) pjen válasza pulguinha (#1682) üzenetére


pjen
félisten

Én ONE M7 ről váltottam.Sokkal gyorsabb,szebb képeket csinál,nekem semmi bajom vele.Gondolom nem kell egyszerre 20 progit futtatni.Pedig először sajnáltam a HTC-t.

[ Szerkesztve ]

(#1684) Lacccca87 válasza pulguinha (#1682) üzenetére


Lacccca87
őstag

október óta hazsnálom a p9 lite 2017-et, olyat még ne mcsinált hogy kilépett volna programból, és egyszer se mfagyott vagy indult ujra magától. p10 lite se rossz a különbség a tárhely meg ha jól olvasom itt 1-2 sorral flejebb a gyorstöltés funkció, szóval az árkülönbözet megéri.
Érdemes most lecsapni rá mert edigital meg emag on sokat akciózzák láttam már 50e ért is pl.

(#1685) zolnagy válasza Mainbasement (#1678) üzenetére


zolnagy
őstag

[Ezt] megcsináltam. Ehhez nem kell root, csak adb shell. A hozzászólásoknál linkelve van egy telepítő.
Működött, bár ahogy ott is írják elég furcsán jelzi a helyet, kétszer annyinak, mint valójában és az alkalmazásokat nem is láttam SD-n csak a belső tárhelyről tett át pár mappát, így visszacsináltam.
Ha gondolod kipróbálhatod, legfeljebb Te is visszacsinálod.

Szerintem, ha rendesen meg akarod csinálni, ahhoz mindenképp root kell. XDA-n is láttam egy bejegyzést, hogy elő lehet csalni olyan telefonokból is az SD-re telepítést, ahol ez alapból nincs, de persze root kell hozzá.
Meg elvileg a link2sd is tudja, de ahhoz is root kell.

[ Szerkesztve ]

(#1686) Sfi válasza veber0937 (#1623) üzenetére


Sfi
tag

Sziasztok!

Pontosan ez a GPS probléma van nálam is. Telenor, 173...
Villámgyorsan pozíciót talál, de bármelyik app használata közben, 10-15-20 perc után hirtelen pár km-el arrébb lök, elveszti a pozíciót és kampó, meg sem találja. Nézem a GPS Státusz appal, látja a csillió műholdat, de pozíziót mégsem fog. Csak az újraindítás segít. Ez így használhatatlan!
Szerintetek ez szoftveres probléma, vagy ez a telenoros sorozat kapott valami hibás GPS modult, és szerviz lesz? Nagyon boldog lenne az új évem, ha valaki rájönne, mi lehet...

Ja másik: ma egyszer csak elkezdett valami idióta csengőhangot produkálni, amiben egy idétlen csaj kevés sikerrel megpróbálja kimondani az elmentett számhoz tartozó nevet. Szörnyű! És semmilyen módon nem tudom megváltoztatni a csengőhangot. Megőrülök tőle! Én állítottam el akaratlanul valamit, vagy ez most mi??

(#1687) raider21 válasza pulguinha (#1682) üzenetére


raider21
aktív tag

Mobilarénás tesztek itt, itt, és itt, meg itt mindenképp segíthetnek a döntés meghozatalában.

A normál modellek sokkal potensebb telefonok lapkakészlet és kamerák tekintetében, nem véletlenül kb. majdnem duplája az áruk a Lite kivitelhez képest. A Lite kivitelek gyengébb lapkakészletet, és kisebb tudású kamerát kapnak.

A P9 Lite 2017 és a P10 Lite nem csak a gyors töltésben, és a ROM méretében különbözik. A P10 Lite -nál a lapkakészlet egy kicsit nagyobb tudású (4G és Wi-Fi tekintetében mindenképp) más a kamera, még ha az f értéke egy kicsit rosszabb is a P9 Lite 2017 -hez képest, de maga a kameramodul némileg jobb minőségű darab. (Legalább is egy fokkal jobb képeket készít az f2,2 vs. f2,0 ellenére is. Persze ez lehet szoftveres machináció eredménye is, hogy a magasabb modell jobban kihajtja a kamerában rejlő lehetőséget, de a hasonló 12 Mpixel felbontás ellenére különböző a két készülék képérzékelőjének típusa.)

De effektíve nincs akkora különbség a két modell között: mondjuk a P10 Lite fém házával szemben a P9 Lite 2017 műanyag háza nem tudja felvenni a versenyt, üveg hátlap ide v. oda. Én pl. P9 (nyugatabbra tőlünk P8) Lite 2017 telefont vettem magamnak, és az árkülönbözetből meg egy igen méretes microSD került a telefonba; így már nem akkora hiba az a 16 GB ROM...! Ami azért mára már egy kicsit kevéske, főleg egy 6 GB -ra hízott EMUI 5.0.1 -el telepítve. A P9 Lite 2017 ujjlenyomatolvasója viszont egy hajszállal gyorsabb a P10 Lite -hoz képest.

Most megéri váltani, hisz karácsonyra sokat esett mindkét modell ára, főleg a szolgáltatói kínálatban (itt kb. 25% körüli is lehet előfizetéstől függően az ár csökkenése). Hiába, kifutó modellek, február-március környékén jön a P20 négyféle kivitelben, közöttük természetesen a Lite -ban is. Szóval a raktárkészleteket kifogják erősen, akciózva söpörni...!

[ Szerkesztve ]

raider21

(#1688) Bandesz78 válasza Sfi (#1686) üzenetére


Bandesz78
csendes újonc

Nálam is ugyan ez a probléma volt, csak ez enyém vodás. B151-re amikor frissült utána jelentkezett ez a probléma. Kb. 4-5 hét után javították szoftveresen, de az a verzió is B151 lett. Azóta rendben van, és már megkapta a B153-at is, azzal is oké.

(#1689) mirci18 válasza pesta669 (#1675) üzenetére


mirci18
addikt

Sajnos a Hisuite telepítése imei szám elküldése sem segített.
A Hisuite és a telefon szerint is a 161-es végződésű szoft a legfrissebb.

A Huawei frissítéskereső appal mit kell csinálni?
A frissítések listáját láttam eggyett le is szedtem elvileg de nem telepítette.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1690) Johannusk válasza zolnagy (#1685) üzenetére


Johannusk
kezdő

Én os wgy ilyen üódszerrwl oldottam üeg, csak ha jól emlékszem csak au sd kártyámnak a negyedét, módosítottam... Tökéletesen működik, sw frissítés sem tett be neki..

(#1691) veber0937 válasza Sfi (#1686) üzenetére


veber0937
tag

Hi

Én ma WAZE-t használtam eygszer se dobta el, a gyári térképek viszont múltkor dobálta nekem is

(#1692) Sfi válasza Bandesz78 (#1688) üzenetére


Sfi
tag

Köszönöm szépen! Ezek szerint jó esély van rá, hogy nem hardveres a hiba, jó hír... (bár azért ez is égés)
Hétfőn hívom a Huaweit-t, mit lépnek rá...

(#1693) Sfi válasza veber0937 (#1691) üzenetére


Sfi
tag

Én is próbálgatom őket, való igaz, a Waze ment ma vagy húsz percet hiba nélkül. (csak ne tervezne annyira rém ostobán, közlekedési infók ide vagy oda...) (meg ne lenne annyira kíváncsi :D )
Viszont az IGO Névnapp szinte azonnal meghal...

(#1694) pjen válasza Sfi (#1693) üzenetére


pjen
félisten

Én tegnqp próbáltam,oda waze vissza sygic ment jól.

(#1695) Sfi válasza pjen (#1694) üzenetére


Sfi
tag

Én most az általam igen kedvelt Urban Biker nevű app-al próbáltam (volna), de ha elindítom, azonnal elejti a pozíciót, és utána vissza sem jön semmivel, csak az újraindítás... (érdekes módon a Sony Xperia M2-n minden GPS-t használó progi hiba nélkül futott... Szerencsére még nem adtam el...) Most úgy néz ki, hogy két lapát telóval a zsebemben szaladgálok, az M2 a GPS adatforgalom nélkül, minden másra ott a P9! :D

A csengőhang problémával még nem találkozott senki? Egy elmebeteg pszihopata csengőhangot adott, és semmire nem tudom elállítani sehogy. Ha emberek között csörren meg, akkor mindenki szánalommal vegyített undorral fordul felém... (és láss csodát: ahogy ezt leírtam, meg is csörgettem, és tá-táááá, újra az én kis Depeche Mode csengőhangomon szólal meg!! Vajon meddig?)

Még adok pár napot a telónak valami frissítésre, de kezd megfogalmazódni bennem pár csúnya mondat...

[ Szerkesztve ]

(#1696) zvolite80


zvolite80
tag

Én az Igo szülinapp-ot használom,soha nem dobta el a gps jelet!
B172- rom!
Tökéletes🤗

Huawei P30 user

(#1697) zolnagy


zolnagy
őstag

Találtam egy nagyon egyszerűen működő eszközt az SD kártya formázására belső tárhelyként: [link]

Meg lehet adni, hogy hány%-t hagyja meg SD-nek, a többit belsőnek formázza.
Lehet választani a menüben, hogy 25-75, 50-50 vagy 75-25 legyen az arány, ill. van lehetőség manuálisan megadni. Még nem tudom, ez megoldja-e a dolgot, elég érdekesen mutatja a helyet, nálam így: [kép]

Érdemes gyors SD-t használni, mert így is el fog maradni a sebesség kissé a belső memóriától. Nekem ilyen van most a telóban: [link]
A 25%-átállítottam be belsőre, így 16 helyett elvileg 24 GB belső tárhelyem van.
Meglátjuk a jövőben, mit hoz ez.

(#1698) Sfi válasza zvolite80 (#1696) üzenetére


Sfi
tag

Nem azt mondtam, hogy az összes P9 hibás, azt mondtam, hogy az enyémnek vagy hardveres, vagy szoftveres hibája van. És még egy pár emberének itt... Őszintén örülök neki, hogy te nem hibás darabot fogtál ki!

És a csengőhang teljesen önkényesen váltogat. Ugyanarról a számról bejövő hívásoknál hol a beállított csengőhangon szól, hol ezen a hányáson...

[ Szerkesztve ]

(#1699) zolnagy válasza Sfi (#1698) üzenetére


zolnagy
őstag

FR-t próbáltál már?

(#1700) sanyi722 válasza Sfi (#1698) üzenetére


sanyi722
tag

A csengőhangot nekem is magától megváltoztatja: egy bizonyos névjegyhez beállítottam egy csengőhangot és vagy azzal jelez vagy nem, mikor milyen kedve van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.