Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-03-01 18:52:34

LOGOUT.hu

Huawei P9 Lite 2017 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) Csöves


Csöves
senior tag

Nem kap frissítést többé?

Aquila non captat muscas.

(#3752) Csöves válasza Csöves (#3751) üzenetére


Csöves
senior tag

1 órával ezelőtt jött rá frissítés, de nem módosult semmi.
:(

Aquila non captat muscas.

(#3753) Exian


Exian
őstag

Sziasztok!

Hozzám került egy ilyen telefon, repedt kijelzővel. Érdemes ezt a telefont rendberakni, tehát kijelzőt cserélni? A cserét magam is meg tudom oldani.

Csak kérdés, hogy érdemes e annyit rászánni? Kb 10e Ft a kijelző.

Amire kellene a telefon: Huawei P30 mellé másodlagos telefonnak, illetve gyereknek youtubera, egyszerűbb játékokra.

Ami miatt bizonytalan vagyok, az a tárhely (16 Gb) mérete.

De úgy általában a hardvere mennyire használható manapság? Kicsit nyomkodtam, egész fürgének tűnik, de nem tudom, hosszabb távon milyen lenne.

[ Szerkesztve ]

(#3754) Csöves válasza Exian (#3753) üzenetére


Csöves
senior tag

Gyereknek alap dolgokra jó lehet.

Aquila non captat muscas.

(#3755) sunavlys válasza Exian (#3753) üzenetére


sunavlys
senior tag

Én meg használom, a sebességgel nincs gond, a tarhely megtelik, akkor le eszem a Google playes frissiteseket. Tudom :W

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#3756) janeszgol válasza Exian (#3753) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát az a baj, hogy már akkut is cserélhetsz benne. A Huawei P8 és P9 család (meg a Honor 8) akkukapacitásban nagyon sokat romlik 2-3 év távlatában is már.
Amúgy a teló nem rossz. A kijelző szép, a hardver ma is ok a belépőben (a Helio G25, G35, G37 szintjét hozza, amivel ma jelennek meg telefonok 50-70 ezer ft körül).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3757) Exian válasza janeszgol (#3756) üzenetére


Exian
őstag

Köszönöm, illetve a többieknek is. Akku nem vészes, szerintem amúgy alig használták ezt a telefont, a kijelző repedésen kívül karcmentes. Tegnap délután töltöttem fel, jött rá két nagyobb frissítés, meg telepítettem ezt-azt, nyomkodtam, stb, egész éjjel is bekapcsolva volt és most reggel 88%-on áll az akku.

Amúgy lehet, hogy nem is kell a kijelző csere, amire kellene, így sem élhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#3758) Exian válasza Exian (#3757) üzenetére


Exian
őstag

Akku tuti jó, igaz ma keveset nyomkodtam, de 77%-on áll, tegnap délután töltöttem.

Viszont túrtam itthon, és előkerült egy EVA-L19 is törött kijelzővel, ami ha minden igaz, az a sima Huawei P9, nem Lite, 32 GB tárhellyel, ugye? Lehet, hogy azt érdemesebb rendberakni.

(#3759) Csöves


Csöves
senior tag

A swiftkey-t, hogy lehet eltávolítani?
Már majdnem kidobtam a telefont, mert megőrülök tőle.

Aquila non captat muscas.

(#3760) Csöves


Csöves
senior tag

A gond az, hogy mikor a wifit akarom bekapcsolni és fentről ugye lefelé húzom az újammat a beállítások helyett a swiftkey-t adja be.
Tehát nem tudom a wifit bekapcsolni, meg semmit.
Mit csináljak?

Aquila non captat muscas.

(#3761) sunavlys


sunavlys
senior tag

Ebben segítsen valaki. Ezt írja a netbroker:

"Az adott értékpapírra short ügylet nem rögzíthető"

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#3762) draco31


draco31
veterán

Hello!
Haver anyjának ilyene van.
Egy ideje már azt csinálta, ha hívást akart indítani, akkor 5-10 másodperc múlva kezdte csak el a szokásos hangot lejátszani, más telefon ugye kb azonnal csinálja.
Most viszont már hiába van bármi próbálva, csak kíírja, hogy tárcsázás, de csendben a hangszóró, és nem is csörög a hívott telefon. Ügyfélszolgálatot sem lehet hívni.
Kártya más telefonban működik.
Térerőt is jól jelzi.
Eldobós lett?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#3763) Csöves válasza draco31 (#3762) üzenetére


Csöves
senior tag

Alaphelyzetbe állítást kéne megpróbálni.
Gyári beállítás is jó lehet.

Aquila non captat muscas.

(#3764) eldrah


eldrah
aktív tag

Szép napot! Remélem még olvassa valaki és talán valaszt is kapok :)
Lányka kapott egy ilyen telefont az anyjától de voltak vele gondok(eltunt a billentyűzet es sehogy nem lehetett visszahozni, videokat hiaba vesz fel, nem játsza le) ,Csinaltam factory resetet, azota bejelentkezesnel, belépek, minden ok..es ranyomva a tovabbra vissza kidob, hogy lepjek be😵‍💫😵‍💫😵‍💫 mar ott tartok foldhozvagom🤣 probaltam gyermekvedelemmel.belepni, semmi. Töröltem mindent újra, sajat fiokkal, de ugy se semmi. Valami otlet esetleg?

(#3765) draco31 válasza eldrah (#3764) üzenetére


draco31
veterán

Azzal az email címmel próbálsz amivel használva volt? Mert máshogy nem fog menni a dolog.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#3766) eldrah válasza draco31 (#3765) üzenetére


eldrah
aktív tag

Nem. De ha le van gyalulva minden a telefonról, akkor sem lehet más cimmel belépni? :O Azt hogy? Egy telefon egy regisztráció :F
Az enyémre annyi cimmel regisztrálok fel amennyivel akarok. Es ha valaki eladja a telefont akkor adja hozzá a mail cimét is? :D Hát ha igy van gratula huawei

[ Szerkesztve ]

(#3767) draco31 válasza eldrah (#3766) üzenetére


draco31
veterán

Nem nem, ez biztonsági dolog.
Mert ha pl. elhagyod, ellopják, gyalulás után vígan használják. Így meg ihatnak rá hideg vizet, mert úgy sem tudják mi volt benne.
Ez nem márka specifikus, hanem minden android ilyen.
A megoldás ilyenkor esetleg az, hogy gyalulás előtt törölni minden fiókot belőle, akkor beindul ezek nélkül, mert a törlés pillanatában "üres volt"

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#3768) eldrah válasza draco31 (#3767) üzenetére


eldrah
aktív tag

már késő, legyalultam:S
Azért ez remek megoldás..Ha android ha nem...Ha ellopják ugyis meg tudják oldani..Igy meg a szitu az, hogy exem Egerben lakik, nálam vannak a gyerekek hétvégén és amugy is technokretén szegény, fingja sincs mit kérnék :D Ráadásul már annyi mindent elállitottak agyrém :F

(#3769) draco31 válasza eldrah (#3768) üzenetére


draco31
veterán

Gyakran belefutok én is, egy kb 1000-es faluban lakok, mindenki engem talál meg mindennel. Kedvencem ha 1-2 évvel korábban én írtam be amit mondtak, és én vagyok a hibás, hogy miért nem emlékszek rá.
Ilyenkor küldöm őket szervizbe, utána már megjegyzi mindenki :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#3770) eldrah válasza draco31 (#3769) üzenetére


eldrah
aktív tag

Nem hiszem el nincs valami mód rá..pc-n ujrarakni teljesen vagy ilyesmi

(#3771) Csöves válasza eldrah (#3770) üzenetére


Csöves
senior tag

Én a fiam telefonját örököltem meg, de nekem nem volt ilyen bajom vele. Gyári alapra vissza és az én google fiókommal szinkronizált.
Nem is értem neked miért nem.

Aquila non captat muscas.

(#3772) draco31 válasza Csöves (#3771) üzenetére


draco31
veterán

De gondolom esetedben vagy a Te fiókoddal volt használva, vagy gyerek valamivel.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#3773) Csöves válasza draco31 (#3772) üzenetére


Csöves
senior tag

Igen a fiam a sajátjával használta, amit én a sajátomra állítottam.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#3774) Sun777 válasza eldrah (#3770) üzenetére


Sun777
junior tag

Ahogy a többiek írták ez egy lopásvédelmi funkció. Hasonló mint az iPhone-okon az aktivációs zár. Az egyetlen legális megoldás a márkaszervizbe küldés. Ott ha igazolod a vásárlás eredetét, illetve hogy Tied a telefon, akkor fel tudják oldani a zárolást.

Mi nem segíthetünk távolról ezt feloldani, mivel (bocsánat a "feltételezésért" de a példát illusztrálni kell) legrosszabb esetben akár "lophattad" is azt a telefont, vagyis ezt akárki mondhatja hogy van egy leresetelt telefonja, nem emlékszik a Google fiókra amivel be volt korábban lépve, és segítsünk neki törölni ezt a zárolást róla...

Ez nemcsak a fórumszabályokat sérthetné de BTK-t is. (információs rendszer elleni...)

Óva intek mindenkit attól hogy itt tanácsot adjon ennek a zárnak a házilagos feloldásához. A kérdező küldje szervizbe a telefonját, hívja fel az ügyfélszolgálatot, nekik a dolguk ezt megoldani.

Persze világos hogy vannak teljesen jogos esetek is, amikor fel kell oldani ezt a zárolást, de akkor is, a megoldás az amit leírtam.

(szerkesztés: privátban sem szeretnék senkitől kéréseket kapni, ott sem vállalom...)

[ Szerkesztve ]

(#3775) eldrah válasza Sun777 (#3774) üzenetére


eldrah
aktív tag

Jogos ez a meglátás is, meet sajnos sok esetben van ilyen, de szerintem ha megnezzuk a masik profilját le lehet szűrni ki milyen :)
Igazabol elengedtem a dolgot, mondtam az exemnek, lepjen be a sajat fiokjaval, azzal volt használva. Ő csinalt valami gyermekfelugyeletis fiókot rá, rudja hasznalni a kislány, de felugyelettel. Innentől oldják meg. Amiatt szerettem volna teljesen nullára állítani, sajatommal hasznalhassam ugyanígy, lássam, vigyazhassak a lanykara. Eleve nem nagyon tamogatom egy masodikosnak mobilja legyen, de akkor legalább essze tegye, meg tudjam tanitani a felelos használatra.

(#3776) draco31 válasza eldrah (#3775) üzenetére


draco31
veterán

De ha meg van a fiók amivel használva volt, be is léptek vele. Tehát működik a telefon.
Innentől a beállításokban fiókoknál fiók törlése, a gmail-t, aztán reset.
Így már bármilyen címmel lehet reset utáni bekapcsolásnál használni.
A lényeg az, hogy reset előtt ne legyen fiók a telefonban. Mert ha van, akkor csak ugyanazzal megy.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#3777) eldrah válasza draco31 (#3776) üzenetére


eldrah
aktív tag

Es itt rontottam el :)
En kapasbol reset aztán vártam a csodát. Exem meg technokreten, ráadásul még lusta is ha nem magáról van szó, neki kell valami. De ügye nem szidjuk őket, igy vállalom én rontottam el🤣 Amiota feltettem a kérdést, nem volt képes beirni a mail cimet es jelszot a gyerek telojaba.. Szoval az már úgy marad vagy majd megoldja apuka(én) valahogy...

(#3778) Csöves


Csöves
senior tag

A képernyő felső fél centi részén nem érzékel.
Álló helyzetben, hiába tapenolom.
Mi okozza?
Köszi.

Aquila non captat muscas.

(#3779) dchard


dchard
veterán

Friss tapasztalat annak akinek nem akar frissülni Android 7-ről a telefon se rendszer frissítéssel se HiSuite-tal:

Először le kell tölteni a 8.0.0.361(C432) verziót: [link]

És nagyon pontosan elolvasni a részt ahol kiemeli hogyan kell kinéznie a struktúrának a microSD kártyán. Az O_O módszer egyáltalán nem működött, helyette az N_O módszer kellett: a "ReleaseDoc" nevű mappa "ReleaseDoc\HUAWEI PRA-LX1 8.0.0.361(C432) Software Upgrade Guideline_new.docx" dokumentumának 5.2-es pontja nagyon figyelmes és pontos értelmezése szükséges, nem elég nézni a vizuális elemeket.

Miután az upgrade sikerült, utána lehet tölteni az utolsó gyári verziót: [Huawei P8 Lite 2017 PRA-LX1 PRA-L11 hw eu Prague-L11 8.0.0.412(C432)_Firmware_EMUI8.0_05014FSP]

amit hasonló módszerrel lehet felrakni. Tekintve hogy egyre több banki app megköveteli az Android 8-at, így a fönti módszerrel ez elérhető.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3780) sunavlys


sunavlys
senior tag

Ez is beszédes. Nézzétek VJ arcát, gesztusait.
https://www.youtube.com/watch?v=AarE_Ajaj6E&t=222s

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#3781) sunavlys


sunavlys
senior tag

„Százszámra készülnek a beszámolók arról, hogy Magyar Péter pszichopata és szociopata, bántalmazó és megrögzött hazudozó, féltékeny és agresszív, a vidékieket lenéző, gigerli önimádó elmebeteg, sértett és végtelenül hataloméhes ember, narcisztikus manipulátor” – mondta új videójában Pottyondy Edina, aki már az előző héten is véleményt mondott Magyar Péter ügyéről.

Én simán hiszek nekik. Lehet, hogy kivételesen nem hazudnak, hiszen a fideszes elit nagyjából ilyen arcokból áll.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#3782) Csöves válasza sunavlys (#3781) üzenetére


Csöves
senior tag

Most ez, hogy jön ide?

Aquila non captat muscas.

(#3783) sunavlys válasza Csöves (#3782) üzenetére


sunavlys
senior tag

Mellement, bocs törölhető

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#3784) Csöves válasza sunavlys (#3783) üzenetére


Csöves
senior tag

:D

Aquila non captat muscas.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.