Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-03-01 18:52:34

LOGOUT.hu

Huawei P9 Lite 2017 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) papirzsepi93 válasza kory24 (#600) üzenetére


papirzsepi93
tag

Például ez tökéletes.
Én ebay-ről vettem és niklines dobozban kaptam, valószínűleg eredeti niklin.

(#602) kory24


kory24
őstag

Ezt találtam ebay-en.
Ez szimpi b, mert tudok PayPal-al is fizetni.
Ez is ugyanaz, illetve eredeti? :)

(#603) donnie.d válasza kory24 (#602) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Nekem ilyen van, és isteni. Jelenleg szállítási költséggel 850 forint. Ha kibírod azt az 5-6 hetet még megérkezik, akkor szerintem vásárold meg ezt. Én a nilkin tokomat el is adtam, amint ezt megkaptam. Nem csak tökéletes védelem a telefonomnak, de még egyedi kinézetet is ad. :)
Sokan meg is kérdezték, hogy ez melyik márka, melyik modell, hogy ilyen jó design-ja van. :D

(#604) kory24 válasza donnie.d (#603) üzenetére


kory24
őstag

Ilyen van nekem is, de nekem annyira nem tetszik.
Fülhallgató, és Micro usb csatlakozó védő műanyag egyből levágtam, zavart mindig nyitogatni.

Illetve szerintem a hangszóró is le van folytva ezzel a tokkal.

De lehet csak meguntam, kiprobalok egy ilyen elegánsabb tokot (Nillkin) aztán max cserélgetem. Ennyit megér. Mostanit sajnos drágán vettem (3500), megjött teló és hátlap miatt gyorsba kellett vennem vmit :)

(#605) goldisse


goldisse
újonc

Sziasztok! Olvasgatom már egy ideje a fórumot, de még mindig nem tudtam dűlőre jutni. Egyik napról a másikra behalt a G7-em és most új telefon után keresgélek középkategóriában. Szerintetek melyiket érné meg jobban megvenni mindennapi használatra, a P10 Lite-ot, vagy a P9 Lite (2017)-et? Előre is köszi!

(#606) szabi97 válasza goldisse (#605) üzenetére


szabi97
tag

Szinte mind a 2 telefon ugyan az, csak tárhely kapacitásba tér el, p10 32gb, p9 16gb, én a p10 lite-ot mondanám 32gb miatt, de 10-esel több is, rajtad áll, hogy nagyobb tárhely megéri azt a 10 ezer forintot vagy nem. :)

(#607) Feri1977


Feri1977
senior tag

http://mobilvarazs.hu/huawei/1432-huawei-p9-lite-dual-2017-mobiltelefon-whitegoldblack.html

itt most a legolcsóbb, nagyon szeretnék egy ilyen telefont, most lg g2-őm van amivel megvoltam elégedve teljesen, G4 és e között vacilállok, szerintetek jól járnék egy ilyennel? Mert nagyon szemezek vele, írjatok kérlek, thanks!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#608) Zolka25 válasza Feri1977 (#607) üzenetére


Zolka25
tag

A G4 egy kicsivel jobb de drágább is. Szerintem ezzel is nagyon jól járnál. Maga a készülék és a képernyő is nagyon szép. Gyors és alapból android 7 van rajta. Bár a kisebb frissítésekkel vannak gondok. Valakinek jönnek, valakinek nem. Erről értekeztünk korábban. De ettől függetlenül egy remek telefon. Én kb másfél hónapja vettem és nagyon meg vagyok elégedve vele. :)

(#609) Feri1977 válasza Zolka25 (#608) üzenetére


Feri1977
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a részletes választ! + Igen tudom mindenki megvan vele elégedve, mert nagyon jó kis telefon. De egy dolog aggaszt a hátlap, állítólag nagyon csúszik, és borzalmasan karcolódik, a kijelző dettó, mert minden telefonon van valami gorilla glass vagy amit kifejlesztettek, ezen semmi, így üvegfólia kéne rá, szóval a hátla ami üveg csúszik reped karcolódik a kijelző is sérülékeny, e kettőtől félek.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#610) donnie.d válasza Feri1977 (#609) üzenetére


donnie.d
aktív tag

A hátlap tényleg csúszik, tehát tokot mindenképpen venned kellene rá. Én olcsóbban akartam megúszni, így ebay-ről rendeltem, mielőtt megvettem volna a telefont. A jelenlegi eléggé egyedi formát adott neki, többen kérdezték, hogy ez milyen telefon, és nem félek, hogy összetöröm, hogy nincs rajta tok? :D
Azonban, ha vigyázni akarsz a telefonodra, vagy tudod, hogy nagy az esélye, hogy esik, akkor bármelyiket is választod, kell rá tok. Ebből a szempontból meg lényegtelen az üveg hátlap.

Tudtommal tényleg nincs benne gorilla glass, de tudsz rá venni üvegfóliát. Nekem legalább egy hónapig nem volt rajta, mert amiket rendeltem nem tudtam levegőmentesen feltenni, és dühömben letépve a kukába dobtam őket. De több, mint egy hónap után nem találtam rajta egy karcot sem.

Ha nem zavar a tok + üvegfólia kombináció és/vagy tudsz vigyázni a telefonaidra, akkor neked ez tökéletes lehet. Ha ezek nem igazak, akkor viszont a Huawei P9 Lite (2017) helyett mást kell nézned.

(#611) Zolka25 válasza Feri1977 (#609) üzenetére


Zolka25
tag

Én is vettem rá egy átlátszó szilikon tokot, de nem is használom. Nekem atelefon önmagában tetszik és úgy szeretem használni. A hátlap szerintem nem is annyira csúszós. Azon megtapad az ujjad. Inkább az oldalt körbefutó keret problémás. Én minden telefonomra nagyon vigyázta. Csak zsebben hordom és nincs mellette semmi. És az asztalra szépen lerakom és nem odahajítom. A fóliát se szeretem az előlapon. Szóval nekem semmi sincs rajta és makulátlan állapotban van. De embere válogatja. Én tényleg nagyon vigyázok, de persze baleset előfordulhat bárkivel szóval neked kell mérlegelned. :)

(#612) donnie.d


donnie.d
aktív tag

Tanácsokra hallgatva ma szépen csináltam egy factory resetet.
Ez sem oldotta meg azt a problémát, hogy "hol van/hol nincs" frissítés. :O

...ellenben launchert nem telepítettem, s most ismerkedek az EMUI felülettel. :)

(#613) szabi97 válasza donnie.d (#612) üzenetére


szabi97
tag

Engem is kezd idegesíteni ez a frissítés dolog, 3-4 hónapja megjelent a telefon és még a hivatalos oldalra se képesek feltölteni a romokat... :(((
Támogatás 0 eddig az én szempontomból...

Aki hiányolja, elő lehet csalogatni a betűtípus választást root nélkül, csak az a baj, hogy csak akkor működik, ha átállítjuk a telefont angol nyelvre. :W

(#614) donnie.d válasza szabi97 (#613) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Pont most néztem az oldalt. A P10-nek (ami sokkal drágább) sincs semmilyen támogatása weboldalon :)

(#615) adfg


adfg
csendes újonc

Sziasztok!

Vettem egy Honor 8 lite-ot (4 Gb RAM, 64 Gb tárhely), (P9 Lite, stb. mindegy minek nevezzük, de ez van a dobozon és a telefonon is) és az alábbi problémáim vannak vele. Valószínű szoftver beállítás, vagy nem tudom, de aki találkozott vele, és megosztja velem a megoldást, annak megköszönöm a segítségét. (igen, google a barátom, de semmi nem segített a találatok között)
Android 7.0, EMUI: 5.0 Build: PRA-AL00XC00150 (hátha ez segít)

problémák:

-zárt képernyőnél nincs értesítés egyes alkalmazásoknál sem wifin, sem mobilneten keresztül. (3 nap alatt, 3 gyári visszaállítás, tényleg minden opciót kipróbálva (akkuoptimalizálás miatt ne lője ki az appot, minden lehetséges értesítés bekapcsolva az alkalmazásnál, zárt képernyőn keresztül is, zárt képernyőn a wifi/mobilnet engedélyezve, stb.))
messenger valahogy megjavult (nem tudom, hogy), de a viber, és a hangouts nem. amint elindítom az appot, akkor jönnek csak az értesítések.

- a sok próbálkozás között a hangouts és a google play indításra "a fő GMS csomagok nincsenek telepítve" hibát hozza, a google fiók szinkronizálása innentől nem él. eltávolítom a googleplay-t az alkalmazások között, visszaállítaná a rendszer az alaphelyzetet(?), de semmi. eltűnik az ikon, és az alkalmazások között sincs. gyári visszaállítás segít.
google alapján: HiApp-pal letöltöttem a GMS installert, de az meg azt írja, hogy "GMS has been installed on this device" - szóval ez sem segített sokat.

nem olyan rég vettem, szóval a 14 napos elállásban még benne vagyok, de egy korrekt, gyors telefon a kifejezetten idegesítő hibák ellenére (de így nem kell).

P8 Lite-on minden tökéletesen működik, igaz ott Android 6.0 van és EMUI is 4. valamennyi, ebből gondolom hogy valami beállítás. De konkrétan 5 haverom próbálta megoldani, senkinek sem sikerült.

valakinek ötlet?

(#616) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Üdv!

Becsülettel elolvastam a cikket is és a hozzászólásokat is. Mégis szeretném feltenni a nagy kérdést:

P9 Lite, vagy P9 Lite 2017?

T-Mobile-nál tervezem megvásárolni. Nem szeretném mókolni a telefont. Használatánál semmi extra, Podcast, Youtube, Messenger, zenehallgatás, levelezés.

A 2017-es verzió egy picit drágább. Ez tükrözi a minőségi különbséget, vagy csak az újabb kiadásnak köszönhető?

Köszi!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#617) donnie.d válasza lacibacsi (#616) üzenetére


donnie.d
aktív tag

P9 Lite 2017.
Újabb, és picivel erősebb hardver.

Nálam bevált.

(#618) Zolka25


Zolka25
tag

Na megpróbáltam újra az ügyfélszolgálatot a frissítés miatt. Leírtam nekik, hogy már hónapok óta nem jött semmi, pedig elvileg erre a típusra is kiadtak már nem is egyet. Ez volt a válasz:

"Kérjük időközönként ellenőrizze a HiCare alkalmazását, valamint kövesse hivatalos csatornáinkat, hogy értesülhessen a frissítés elérhetőségéről. A frissítéseket egy automatizált rendszer küldi ki ügyfeleink készülékeire, IMEI szám alapján. A frissítések megjelenési dátumával, elérhetőségével kapcsolatban sajnos nem rendelkezünk pontos információval, a zárt rendszer sajátosságai miatt. Ezzel kapcsolatban türelmét és megértését köszönjük."

Azért vicces, hogy a hivatalos ügyfélszolgálatnak fogalma sincs semmiről. :S

(#619) psg5 válasza donnie.d (#617) üzenetére


psg5
veterán

Szia!

Láttam kamerát is nyüstölöd. Hivattál elő fizikailag is a képekből? Ha igen, milyen lett a minőségük?
Egyre jobban tetszik a teló és lehet feleségnek a Lumia 735-ét ez váltaná, de nem tudom előrelépés lesz-e a kamera ezért nézegetem, keresem a képeket melyek ezzel készültek.

F.K.T.

(#620) donnie.d válasza psg5 (#619) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Nem.

De szerintem nem rosszabb, mint a Lumia 735 kamerája.
Ámbár tény, hogy aki tényleg fényképezni szeretne komolyan, az erre a célja fényképezőgépet vesz.

Hobbifotózásnak az utókornak, s háttérképként használata, nézegetése több, mint jó.

(#621) psg5 válasza donnie.d (#620) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

Igazából ha ennyire nem előrelépés akkor sporolunk oszt majd egy felsőkategóriás telefon lesz inkább, csupán azt hittem 3 év alatt lépett előre a középkategória kamerája :) meg a tesztek is azt mutatták...

F.K.T.

(#622) donnie.d válasza psg5 (#621) üzenetére


donnie.d
aktív tag

A telefon mindig telefon marad.
A felső kategória sem tud olyat nyújtani, amit te szeretnél.

(#623) psg5 válasza donnie.d (#622) üzenetére


psg5
veterán

De , amit én szeretnék azt igen. De tenyleg csak a felsokat.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#624) szabi97


szabi97
tag

donnie.d p8 lite-ot próbáltad rootolni?

(#625) donnie.d válasza szabi97 (#624) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Nem.
Megvoltam elégedve vele.

Egyetlen dolog zavart, amikor már a negyvenedik hozzászóló is arról írt, hogy milyen fantasztikus az új frissítés, s jobb a kijelzőfény ereje, jobb az üzemidő, nekem pedig még mindig a "nincs elérhető frissítés/a legfrissebb szoftvert használja" üzenet fogadott, ha a frissítést kerestem. :)

(#626) Zolka25 válasza donnie.d (#625) üzenetére


Zolka25
tag

És aztán soha nem is kaptad meg a frissítést? :S

(#627) szabi97 válasza donnie.d (#625) üzenetére


szabi97
tag

Nekem se ír semmit a b123 óta...

(#628) laller79 válasza szabi97 (#627) üzenetére


laller79
csendes tag

Március óta van meg a P9 lite 2017. Függetlenül vettem a média marktban, és azóta sem jött egyetlen frissítés sem. Továbbra is B106 van rajta. Ne legyek ideges?! 😡

(#629) donnie.d válasza Zolka25 (#626) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Magától nem is jelzett a készülék.
Ámbár amikor megvásároltam a P8 Lite-ot, már javában volt weboldala is a Huawei-en belül, és oda mindig fel volt pakolva a legfrissebb szoftver. Így onnan letöltve, követve az instrukciókat tudtam frissíteni.

(#630) szabi97 válasza laller79 (#628) üzenetére


szabi97
tag

Ne legyél ideges, mindenki ebben a cipőben sétál, B123-nál is van újabb szoft, valakinek az is megjött. Hivatalos oldalra se kerültek még fel a romok, de viszont a p10, p10 lite-nak se, persze ezek újabb modellek, de akkor kezdjünk idegesek lenni, ha a p10 szériának felkerül, p9-nek meg nem. :)

(#631) donnie.d válasza szabi97 (#630) üzenetére


donnie.d
aktív tag

...és azt is tedd hozzá, hogy a P10 mennyivel drágább... :)

(#632) szabi97 válasza donnie.d (#631) üzenetére


szabi97
tag

Kb 70k a különbség, meg nem ez a kategória, ha úgy érted, hogy az támogatotabb lesz, akkor egyet értek veled. :)

(#633) donnie.d válasza szabi97 (#632) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Egyelőre mindegyik új telefon úgy áll: valaki kap frissítést, valaki nem. A hivatalos oldalról meg nem tölthető le semmi.

(#634) lacibacsi válasza donnie.d (#633) üzenetére


lacibacsi
addikt

Sziasztok! A hét végére megjön a P9 Lite 2017 telóm. Addig is valaki segítene nekem abban, hogy feldob ide egy képet a telefon elejéről? Fóliát szeretnék rendelni, de "P9 Lite 2017" néven legalább három félét találtam... Jó lenne látni, hogy pontosan hogyan néz ki... Köszönöm!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#635) Occon adom válasza lacibacsi (#634) üzenetére


Occon adom
aktív tag

[link]
szép nagy képek!

(#636) Occon adom válasza donnie.d (#629) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Erre linket kérhetek privátba?
Köszi

(#637) lacibacsi válasza Occon adom (#635) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszi. Tehát ez a P8 Lite a P9 Lite?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#638) szabi97 válasza lacibacsi (#637) üzenetére


szabi97
tag

Magyarországon p9 lite 2017 ként kapható, külföldön pár országban p8 lite 2017 néven forgalmazzák.

(#639) lacibacsi válasza szabi97 (#638) üzenetére


lacibacsi
addikt

:R

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#640) ASMPeterP


ASMPeterP
csendes újonc

Hello. Most egy kicsit összezavarodtam. Akkor most a P8 Lite 2017 és a P9 Lite 2017 ugyanaz, csak a P9 32Gb ram?

Ez a telefon
http://www.mobilcorner.hu/huawei-p8-lite-dual-2017-991

ugyanaz mint ez?

https://edigital.hu/okostelefon/huawei-p9-lite-2017-dual-sim-kartyafuggetlen-okostelefon-black-android-p482822

:W

[ Szerkesztve ]

(#641) szabi97 válasza ASMPeterP (#640) üzenetére


szabi97
tag

Igen, mindkettő ugyan az csak különböző országokban más a neve, az első linken vagy elírták a nevet vagy becsempészett telefon.

(#642) ASMPeterP válasza szabi97 (#641) üzenetére


ASMPeterP
csendes újonc

Becsempészett?? És ha innen venném mi lesz a garanciával? :Y

[ Szerkesztve ]

(#643) szabi97 válasza ASMPeterP (#642) üzenetére


szabi97
tag

Megnézve a boltról írt véleményeket, elég pozítív. Akkor nem tudom mért p8-nak írják, egy telefonálást megéri, hogy ez gyártói garancia amit ír vagy csaka maga a bolt adja, ha nem gyártói a garancia nem érdemes vele foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#644) Zolka25


Zolka25
tag

Azt írják a honlapon, hogy 2 év teljeskörű gyártói garancia.

(#645) ASMPeterP


ASMPeterP
csendes újonc

Ez jól hangzik...

Más: Az értesítő led tud alkalmazásonként más színnel jelezni? Viber lila, twitter kék, stb... Voltam az MM-ben tapogatózni, és sehol sem találtam a beállításokban, csak ki-és bekapcsolást. Egyébként nagyon szép a kijelző, tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#646) Rula válasza ASMPeterP (#645) üzenetére


Rula
tag

Tud, bár ezekről az appokról pont nem tudok. De az FB értesítések kékek, Messenger zöld, Snapchat meg sárga nálam

(#647) ASMPeterP válasza Rula (#646) üzenetére


ASMPeterP
csendes újonc

:) Ez jó hír. De beállítási lehetőség nincs akkor, vagy csak nem találtam?

(#648) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Üdv!
Vettem üvegvédelmet 9H-ba.
Kaptam a kijelzőtől kisebb GLASS.t , szélein 1mm kisebb. de ezután is levegős 1.5mm a széleken.
Tudom az üveg merev, de bazz kisebb is a képernyővédő alapban is,...

(#649) donnie.d válasza Occon adom (#648) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Elvileg nem mindegy, hogy milyen üvegfóliát veszel rá, mert a lekerekített szélek miatt nem mindegyik tapad rá rendesen.
Én is rendeltem most két fajtát az ebay-ről, csak még nem jött meg.

(#650) Zolka25 válasza ASMPeterP (#647) üzenetére


Zolka25
tag

Be és kikapcsolni tudod a ledet. A színeket magától lövi be. A viber lila, messenger zöld stb. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.