Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:16

LOGOUT.hu

Huawei P30 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) AtKaSr válasza AtHoS (#700) üzenetére


AtKaSr
csendes tag

Nem találtam, szerintem sincs benne légnyomásmérő.

(#699) artid: a játékok amikkel próbáltam és nagy erőforrás igényűek ott tapasztalható melegedés, de közel sem lesz forró a telefon, maximum kicsit langyosabb, ugyanez ha sokáig videozol vagy fotózol. Szerintem ez normális ilyen használat mellett. A korábbi telefonjaimhoz képest pl ugyanazoknál a játékoknál kevésbé meleg.

(#702) Quqesz válasza artid (#699) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem játéknál, de melegedett nekem is. Viszont meleg van és lehet a nap is sütötte. Sztem normális, más telónál is tapasztaltam(S8+)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#703) Pompi válasza AtHoS (#700) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Bringázáshoz ha teheted szerezz be valamilyen céleszközt szerintem (Garmin, Bryton).

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#704) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Na nem tudom ki vette észre(én is csak most) hogy a kamera videó beállításai változtak. Eddig volt 1080p 30fps és 60fps. Most az fps külön menüpontot kapott auto/30/60 beállítással. Tegnap néztem felvett videókat és a bitráta szépen feljavult, már 17mps szinte mind(1080p-nél), kevesebb fénynél lesz kisebb, de 11mps alá nem nagyon megy(régen volt 7 is). Szóval javítgatják(ez még a .153 verzió)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#705) artid válasza Quqesz (#702) üzenetére


artid
aktív tag

Köszi.
Nekem a korábbi telefonom nem melegedett ennyire ugyanzeknél a játékoknál, ezért tűt fel.
Majd figyelek rá, köszi mindenkinek, aki hozzá szólt.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#706) Maffia91


Maffia91
aktív tag

Kinél hogyan jön a frissítés? Nekem még semmi....

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#707) AtHoS válasza Pompi (#703) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nézegetem is a Bryton 310T-t pont emiatt :R Bár ennyire azért nem vagyok "profi" bringás, mint amire képes ez a cucc. Arra még azért rákérdezek, hogy komoot-ba be lehet-e importálni az általa rögzített adatokat

read-only mode on the forum

(#708) csobolade válasza Maffia91 (#706) üzenetére


csobolade
csendes tag

Nálam megvan. Minden jó. Megy a második arc felismerés is villámgyorsan. 40 óra alatt 5:09 képernyőidő, folyamatos 4g-vel és napközben always on display-jel.

(#709) Quqesz válasza Maffia91 (#706) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Semmi :N

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#710) Energie X válasza Maffia91 (#706) üzenetére


Energie X
őstag

Ne aggodj meg nekem sem jott frissites...

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#711) Rusi


Rusi
senior tag

Néhány perce frissült le az enyém a 161-es verzióra. :) Tapasztalat még nincs, a kamera javulásra kíváncsi leszek (épp ma fotóztam és videóztam vele pár gigát :D ), amit én korábban észrevettem, hogy az ultraszéles optikánál már a keresőben is látszott, hogy automata fehéregyensúly mellett egész más színeket "lát" (elsősorban beltéren, mesterséges megvilágításnál volt feltűnő), ezt azért csak kijavították. Amúgy imádom ezt a telefont, nem sokat pihen a kezem alatt, de az akku, a proci és a kamera (is) röhögve bírja az iramot.

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#712) artid


artid
aktív tag

Sziasztok,

hozzám tegnap délután érkezett meg a 161-es frissítés, egyelőre nem látok vele semmi problémát. Pont a hétvégén lőttem egy csomó képet és videót is, sajna azóta nem volt időm tesztelni a kamerát.

Üdv.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#713) Maffia91 válasza Maffia91 (#706) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Mindenki megnyugtatására írom, megkaptam én is a frissítést :D :D

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#714) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Nekem is jön lefele a 161(vodás)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#715) Dave920117


Dave920117
tag

Akik már frissítettek: Észrevehető a képeken a változás? :D

(#716) Energie X


Energie X
őstag

Na most kaptam 161-est a független telómra. Ff-ben már 176-os van 😁

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#717) Quqesz válasza Dave920117 (#715) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sztem az ég kékje jobb lett(régen sárgásnak volt titulálva), és mintha valósághűbb lenne a kép, amit készít(bár ez lehet placebo)

Energie
Az majd a júni frissítés lesz... :F

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#718) Pompi válasza Energie X (#716) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

De a 168-as már approved is ;)

Feel Good Inc.

(#719) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Nem tudjátok a teló tud volte hangot? Azt be kell kapcsoltatni vagy megy automatikusan?(voda red)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#720) sfdrakex válasza Quqesz (#719) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tud. Nálunk miután a Telenor bekapcsolta a kártyáinkra, működött állítgatás nélkül, és megy Digis kártyával is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#721) Maffia91


Maffia91
aktív tag

Ti hogy töltitek a telót?
Én reggel készülődés közben (30-40 perc) dugom rá a gyári töltőre.

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#722) Quqesz válasza sfdrakex (#720) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Köszi, ahogy olvastam voda még kevés telót engedélyezett, ott a hiba.

Maffia
Este felrak, reggel levesz. Vagy felrak aztán mikor felltöltött levesz. De amit te csinálsz sem baj. Ráaádsul én egy 1.8A lg töltővel vagy egy ikea 3.6A töltővel tolom(ezen 3 kimenet van és sokszor használva is van), gyári bontatlan még.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#723) droti25 válasza Maffia91 (#721) üzenetére


droti25
őstag

Dettó.

Szerintetek érdemes korlátozni a Google play szolgáltatásokat?
Nekem sokat fogyaszt. Az első 3 sokat fogyasztó app között van mindig.

[ Szerkesztve ]

(#724) espi38


espi38
őstag

Sziasztok!
Ma jutottam egy P30 hoz és az AOD miatt írok, ugyanis nem jelzi pl. a gmailt vibert whatsappit másnál is megy dolog, válaszokat előre is köszönöm :R

(#725) Quqesz válasza espi38 (#724) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Melyik szoft verzió van fent? A .161 a legújabb, de a .153-ban már javították ezt a hibát. Lehet frissítened kellene....nálam jelez mindent.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#726) espi38 válasza Quqesz (#725) üzenetére


espi38
őstag

Szia! 161 es verzió van fent, érdekes módon maga a készülék jelzi, hogyha jött gmail vagy viber csak az AOD nem jelzi. Lehet, hogy a téma alkalmazás miatt ban ez mert nem gyári témát használok hanem letoltottem rá és azt?

(#727) Quqesz válasza espi38 (#726) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem, az nem lehet gond, nálam sem az alaptéma van fent. Lehet csinálnék egy gyári visszát. Nálam kis ikonokkal jelzi sms, hívás, messenger, face, letöltés üziket.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#728) #85619712


#85619712
törölt tag

Nemsokára frissítés, egész ígéretes javításokkal. :C

(#729) espi38 válasza #85619712 (#728) üzenetére


espi38
őstag

Mikorra várható?

(#730) #85619712 válasza espi38 (#729) üzenetére


#85619712
törölt tag

Csak tippelni tudok, kb 2 hét. A 161-nél is annyi volt az ff-ben történő megjelenés után. Azért jó látni, hogy hegesztik folyamatosan a romot. :)

(#731) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Garancia/jótállás szempontjából melyiket érdemesebb venni: mobilshopos 24 hónapos gyári garanciás P30 készüléket vagy inkább picit (30...50k) drágábban Edigital/MediaMarkt/stb... boltlánccal rendelkező nagyobb üzletből származót?

Huawei-nél hogyan történik egy esetleges garanciális ügyintézés? (Sony-nál lehet küldeni a hivatalos szervizbe vagy lehet visszavinni a boltba, akik úgyis a hivatalos szervizbe fogják küldeni)

read-only mode on the forum

(#732) ignisz


ignisz
senior tag

Szép napot. Mai naptól vagyok egy p30-as tulajdonosa. Elkezdtem a fórumot olvasni. Egy kérdésem lenne. Van értesítési led benne?

(#733) sfdrakex válasza ignisz (#732) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nincs. AoD van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#734) ignisz válasza sfdrakex (#733) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm

(#735) espi38 válasza AtHoS (#731) üzenetére


espi38
őstag

Mobilshopos vásárlás soha nem ad két év gyári garanciát egyik márkára sem, max 1 évet ha EU-ból származó készüléket veszel.
Ha fontos neked a két év gyari garancia akkor igen edigital euronics mm és társai a nyerő csak kb 50 ezerrel drágább, amire én azt mondom hogy rohadtul nem éri meg

[ Szerkesztve ]

(#736) Quqesz válasza AtHoS (#731) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sztem is nem gyári gari a mobilshopos, hacsak nem olyan a rendszerük, mint a Turbado vagy a Mobilcorneré. Ott nekik kell visszaküldeni és ők küldik a német huawei szervízbe(elvileg). Ha javítani kell hosszabb idő és nem viheted a magyar szervízbe.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#737) Lami66 válasza Quqesz (#736) üzenetére


Lami66
őstag

Ahgy nézegettem a lehetőségeket, szerintem a turbado garanciája eddig a legkényelmesebb. Két évig háztólházig gari alap esetben. De ha kifizetsz +10 %-ot a prémium garira akkor két évig nincs javítás, hanem azonnali csere van. Ha viszont két évig nem használod a garanciás szolgáltatást, akkor ezt a +10% pénzt a következő telefon vásárlásába beleszámítják.
Aki nagyon fontosnak érzi a garanciát, annak ezt érdemes megfontolnia.

[ Szerkesztve ]

(#738) Slapy válasza espi38 (#729) üzenetére


Slapy
aktív tag

Én már kb 1 hete megkaptam , ha nem több

(#739) Slapy válasza Slapy (#738) üzenetére


Slapy
aktív tag

Közben rájöttem hogy ez az előző, csak megzavart hogy 161-nél ugyanezek a javítások voltak írva...

(#740) sfdrakex válasza Slapy (#738) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ez a 161es, de amire válaszoltál ott az újabbról van szó, a 178asról.

Szek.: látom közben rájöttél.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#741) espi38 válasza Slapy (#738) üzenetére


espi38
őstag

Igen ez nekem is rajta van a telefonon.
Hónap végére talán meg lesz ez is:)

(#742) #85619712 válasza Slapy (#739) üzenetére


#85619712
törölt tag

Hasonlóak, a DC dimming és a low-latency Bluetooth nem volt a 161ben.

(#743) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Egy kis esti játék a viharral:

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#744) droti25


droti25
őstag

Sziasztok!

Nektek is ilyen sokat fogyaszt a Google Play szolgáltatások?
Nálam a második fő fogyasztó. Ez normális?

(#745) Quqesz válasza droti25 (#744) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nálam 6-ik(3.83%-al). Vagy nem használtál sokmindent a 20% alatt, vagy vmi fut folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#746) blade4


blade4
aktív tag

.

(#747) Doki42 válasza Quqesz (#743) üzenetére


Doki42
őstag

Fototrendre is feltölthetnéd...... :DD

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#748) Quqesz válasza Doki42 (#747) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Már fent is van ;)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#749) AtHoS válasza Quqesz (#736) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Közben kiderült, hogy 1 hónapja Telekomnál céges vásárolt 2 év garos, Telekom jótállási jeggyel, így végül megvettem.

Nem vagyok híve a ping-pong ütő méretnek telefon téren, de mivel szélességre kb. akkora, mint a 4 éves Z3c-m, gondoltam csak nem lesz gond a + 2 cm magasság. Kézbe fogva eléggé "kompakt" hatása van, már ha lehet ilyet írni egy közel 150 mm magas telóra, bár ezen hatás eléréséhez valószínű hozzájárul a lekerekített szélek.

Tok nélkül eléggé csúszós, szóval várom a rendelt tokokat (Nillkin és egy szimpla áttetsző szilikon, innen e topikból "loptam" a linkeket), bár még ebből azért szemezek egy kékkel [link]. Üvegfóliából széleken gumírozottat rendeltem, meglátjuk milyen lesz, ha felrakom (addig a gyári műanyag védi)

Elsőre nem sikerült bekapcsolni, gondoltam le van merülve, így odaraktam tölteni, viszont amint rákapcsoltam az elosztót bekapcsolt és 64%-ot mutatott az akkura -> le is vettem töltésről. SIM-et bakker nem tudtam pofával lefelé vagy felfelé kell belerakni, amit a mellékelt könyvecskékből sem sikerült kideríteni (csak azt melyik az 1 és 2 slot ill. hova kellene rakni a memcard-ot) így YT-hoz fordultam segítségért :B

Első hívás fogadásnál sikerült elutasítani a hívást, mivel megszokásból a zöld kagylót húztam a piros felé (bár nem értettem elsőre, hogy középre húzva miért nem veszi fel, így másodjára húztam a pirosig...ki is nyomta :DDD ) Ezek szerint középről kell majd a zöld kagylóra húzni a köröcskét :B

Akku jól bírja, tegnap 17h magasságától 64% akkuról szoftvert frissítettem 161-re, majd nyomkodtam a beállításokat, My Backup Pro-val migrálgattam z3c-ről, APP beállításokat TC wifi plugin segítségével másolgattam, telepítettem, APPokat konfigoltam, egy fotót is lőttem :B , hajnal fél 2 körül raktam le 26% maradék akkuval. Ma még nyomkodtam egy keveset, majd 22% akkuról indulva elmentem bringázni úgy 3 órácskát, amit komoot progival GPS-el rögzítettem és lőttem közben pár fotót is. Mire hazaértem és fellőttem netre az adatokat maradt még 11%. Megint volt egy kis nyomkodás és közben érkezett 26 APP frissítés amiből nem raktam fel 2-t (Fotók, Duo) végül most 4%-on van az akku 7 óra 5 perc kijelzőidővel (komoot-ra ír 16,5%-ot, többi 5% alatt)

z3c-n és P30-on párhuzamosan futó komoot által rögzített adatok között azért van némi eltérés. P30 59,4 km-t rögzített, míg z3c 60,1 km-t. A kerékpárkomputer pedig 60,5 km-t. Szintemelkedésben +100m-t mért a P30 (1100m vs. 1200m). Első blikkre nem győzött meg a kétfrekis GPS, bár fogalmam nincs komoot tudja-e használni így vagy hogyan is működik ez a GPS megoldás :F

Amúgy az érdekes volt, hogy a 26 frissítésből volt pár, amit nem találtam meg a telepített APP-ok között:
- android kisegítő
- szövegfelolvasó
- ARCore a googletől
- Huawei Healt
- Huawei Mobile Service

ezeket lefrissítettem azért és utána sem jelentek meg az alkalmazások listájában.

Telepítettem a Super Lock Screen - Screen Off alkalmazást (ezen telónál állapotsáv alatt - amúgy állapotsávon működik z3c-n, de p30-on folyton lenyitja a sávot - duplán érintve elküldi a telót aludni, gyak. duplakopp ébresztés ellentettje) amihez a minden felett rajzolást be kell kapcsolni és innentől kezdve - Android rendszerüzenetnek hála folyamat ott figyel az értesítések között, hogy ezen kva APP megjelnik más alkalmazások felett és sajnos kikapcsolhatatlan, csak elhalasztani lehet max. 1 órával. Tudtok rá megoldást, hogy eltüntessem ezt infót, amit anélkül is tudok, hogy folyamat látnám a lehúzott értesítési sávon, mivel én engedélyeztem :F

Első blikkre sikerült egész jól bekonfigolni, amihez a topikban már korábban felmerült infókat tudtam használni. Még az AoD-ot kell belőnöm vagy valami ilyesmi progit beüzemelni LED Blinker Notifications

Illetve wifi hálózatok priorizálására (melyiket részesítse előnyben, ha több is elérhető adott helyen pl. a kertben csak 2.4GHz-es wifi érhető el, míg a szóbában ugye 2.4GHz és 5GHz is, így a szobában ugorjon át 5GHz-re) mit használtok, mert a wifi beállításokban nem lehet ezt megtenni.

read-only mode on the forum

(#750) h3lios


h3lios
addikt

Eszméletlen off téma ,de olvastam hogy valaki kérdezte korábban, hogy van -e dark mode a menüben. VAN! Akkumlátor menün belül kicsit lejjebb görgetve kattintható.

B-tag: H3lios#2825

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.