Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:16

LOGOUT.hu

Huawei P30 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) workin


workin
senior tag

kijött már egyáltalán ?

(#5002) #85619712 válasza castiels (#5000) üzenetére


#85619712
törölt tag

Pont akkor mint a nem Telenorosra. Elég random jönnek a frissítések, bár sokan állítják, hogy imei szerint megy sorba, de én szkeptikus vagyok. Jön amikor jön. :DD

(#5003) Madoc válasza castiels (#5000) üzenetére


Madoc
veterán

Mind független. Nincs telenoros vagy nem telenoros. Csak ők árulják.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#5004) Zso83 válasza castiels (#5000) üzenetére


Zso83
tag

Szia!
Gyakorlatilag ez eléggé hektikus szokott lenni...

"Egész életedben egy dolog lesz, ami mindig kitart melletted: az árnyékod..."

(#5005) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!
Azt vettem észre, hogy ha újraindítom a telefont akkor mindig visszaáll automatikus fényerőre.
Ezt hol lehetne beállítáni, hogy ne álljon át?

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#5006) AtHoS válasza Rico45 (#5005) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sehol!...hacsak nem az új 10.1-es szoftba véletlenül belerakták...az meg majd kiderül nemsoká

read-only mode on the forum

(#5007) alberttt válasza Rico45 (#5005) üzenetére


alberttt
tag

Ez engem is nagyon idegesít...

(#5008) Rico45 válasza AtHoS (#5006) üzenetére


Rico45
őstag

Köszi szépen :R

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#5009) doctorur válasza #40047616 (#4989) üzenetére


doctorur
tag

Az nem is lenne baj, ha egyszer jönne ilyen üzenet, de ma éppen kétszer kaptam, a héten ez a hatodik. Na ez azért már idegesítő. És persze telekomos kártyák.

(#5010) #40047616 válasza doctorur (#5009) üzenetére


#40047616
törölt tag

Azóta nekem is jött már többször is. Engem nem zavarna csak írnák oda hogy ez pontosan miért van. Amúgy nem csak a telekomosok kaptak ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#5011) Viktor89


Viktor89
aktív tag

Sziasztok! Naponta jelez a telefonom hogy új frissítés érhető el én viszont kiprobaltam az android 10-et és inkább maradnék a 9-en. Nem tudjátok hol tudom kikapcsolni ezt az értesítést?

(#5012) snorbi82 válasza #40047616 (#5010) üzenetére


snorbi82
senior tag

Telekomos vagyok és még nem kaptam semmit. És hiába is frissítek, akkor sem jön semmi.

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#5013) szemesi69 válasza Viktor89 (#5011) üzenetére


szemesi69
addikt

Sehol, nem lehet kikapcsolni.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#5014) workin válasza snorbi82 (#5012) üzenetére


workin
senior tag

Nekem is van voda és telekom is benne, én sem kaptam semmit :)

(#5015) hotkar válasza Viktor89 (#5011) üzenetére


hotkar
aktív tag

Én már túl vagyok rajta. 1 hónapig (vagy 4 hétig, nem tudom, mert éppen február volt :D ) fog jelezni minden nap egyszer, utána többet nem.

Ne is erőlködj a kikapcsolásával, már mindent végigpróbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#5016) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Na ma én is kaptam a vodától ilyen rendszeres frissítést.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#5017) castiels


castiels
addikt

Milyen autós töltőt ajánlanátok a készülékhez ami megfelelő hozzá?

(#5018) kp78 válasza castiels (#5017) üzenetére


kp78
addikt

(#5019) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Aki screen protector nélkül használja a telefont írja már le mennyire bírja a strapát. Van e rajta karc.. Stb
Előre is köszi

(#5020) Pinyo16689


Pinyo16689
senior tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy p30 vásárláson. A médiában megnezem, de ott meg 9es droiddal van kint, és csak sötét módot találtam rajta. Gorgeteskor a betűk körül az a pici utanhuzas fehér háttér előtt is látszik?

(#5021) Bjørgersson válasza Pinyo16689 (#5020) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én nem látok semmi utánhuzást 10-esen, 9-esen sem láttam. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5022) Diamond500 válasza Pinyo16689 (#5020) üzenetére


Diamond500
senior tag

Lehet a boltban már "fáradt" volt a telefon, nem tapasztaltam ilyesmit

(#5023) castiels válasza Diamond500 (#5022) üzenetére


castiels
addikt

"Fáradhatatlan" :P

(#5024) Diamond500 válasza castiels (#5023) üzenetére


Diamond500
senior tag

Úgy értettem, hogy folyamatosan ment a kijelző esetleg, ilyesmi :P

[ Szerkesztve ]

(#5025) Pinyo16689


Pinyo16689
senior tag

Köszi a gyors válaszokat!

(#5026) Adikosa válasza droti25 (#5019) üzenetére


Adikosa
tag

Én nem használok semmit, a gyári fólia volt rajta egy ideig, de egy jó ideje nincs kijelzővédőm. Érzésre így a legjobb használni szerintem és az ujjlenyomat is hatákony maradt. Csak zsebben hordom, de nem mondanám hogy hímestojásként bánnék vele, amit kell a tok megvéd, a tok pereme a kijelző síkjából is kiáll. Ha nagyon akarom persze látok rajta pár kisebb hajszálkarcot, de ha csak használom egyáltalán nem észrevehető.

[ Szerkesztve ]

(#5027) droti25 válasza Adikosa (#5026) üzenetére


droti25
őstag

Köszi :R

(#5028) Cranium


Cranium
tag

Sziasztok, nemreg nekem is meglett a P30, P9-rol valtottam. Egy olyan kerdesem van, hogy nincs beallitas arra hogy az ebreszto hangot a fulhallgaton keresztul is halljam? Ugyanis zenevel szoktam aludni, a P9-nel mukodott, de itt nem, es nem talalok semmi beallitast ra.

(#5029) #12901120 válasza Pinyo16689 (#5020) üzenetére


#12901120
törölt tag

Sejtem mire gondolsz. Görgetéskor minimálisan homályosabbak a betűk (szélei) sötét témánál. Nálam is olyan volt vadiúj készüléken. Engem speciel nem nagyon izgatott, mert normálisnak találtam. :)

(#5030) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Aki GSAM Battery Monitor progit használ P30-al vagy pro-val, annál a statisztikában mutatott százalékos értékek stimmelnek a gyári Beállítások / Akkumulátor / Akkumulátorhasználat / Hardver részen látható százalékos értékekkel?

Nálam a %-os értékek közelükben sincsenek egymásnak mindamellett, hogy pl. a képernyőidő másodpercre megegyezik. Próbáltam Custom Power Profil-lal korrigálni, hogy a gyári %-hoz közeli értékeket mutasson, de teljesen pontosan ugye nem lehet összehozni (vagy sokkal többet kellene ezzel foglalkoznom :B ) ráadásul a szoftveres akkufogyasztásnál korrigálhatatlan eltérések mutatkoznak az egyes szoftverek fogyasztásánál. (pl. gyári szerint TotalCommander fogyasztott 15%-ot, Nova meg 10%-ot, míg GSAm szerint mindkettő 0%-ot és Play áruház volt a nagy fogyasztó 40% fogyasztással -> gyári szerint viszont csak 3,5%)

Tehát a súlyozások teljesen más szempontok szerint történnek.

read-only mode on the forum

(#5031) Nabukin


Nabukin
tag

Sziasztok!

Én is csatlakoztam a P30 tulajok táborához kb 2 hete egy használtan vásárolt példánnyal. :) Igazság szerint egy kompakt méretű, de nagyobb akkuval rendelkező telóra akartam cserélni a Zuk Z2 Pro-mat. Sokáig nézelődtem, de ez a két tulajdonság manapság már nem nagyon jár együtt... még a P30 volt a legközelebb.

Szóval eddig tetszik a kicsike, tegnap csináltam egy roll back-et is EMUI 9.1-re, hogy a call recordert felrakjam. (Simán ment minden.) Az üzemidővel úgy érzem, hogy így használtan sem lesz gond (roll back előtt pl. bő két és fél napot ment 7 óra 15 perc SoT-al, úgy hogy 21%-nál már kínomban ráeresztettem a Youtube-ot, hogy végre merüljön le. Végül 2 óra után meguntam és 11%-on felraktam töltőre. :D)

Tehát eddig összességében elégedett vagyok a P30-al, bár lehetne ennél is kisebb méretű, még nagyobb akkuval. :B Ami viszont zavar, hogy nem tudom rootolni a telefont. Eddig mindig rootoltam mindenemet, amim csak volt és raktam fel az AdAway-t. Most meg nem tudom és idegbajt kapok, hogy mindenhonnan reklámok jönnek elő. :((( A Youtube-ot megoldja a Vanced, az addig rendben van, de böngészés közben meg az appokon belül még ott vannak. Van valami jó módszer a reklámok blokkolására ezen a telón?

(#5032) Madoc válasza Nabukin (#5031) üzenetére


Madoc
veterán

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#5033) AtHoS válasza Nabukin (#5031) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Reklámblokkoló DNS-t tudsz beállítani: Beállítások - További kapcsolatok - Személyes DNS

pl. [link]

szerk.

Madoc gyorsabb volt :B

mondjuk nálam is adguard dns-nek kellett volna beállítva lennie, de valamiért automatikus beállításon volt. Ezt viszont nem tudom miért :F én biztos nem raktam auto-ra, de ugye közben volt pár frissítés (pl. emui 10-re)

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#5034) Nabukin válasza AtHoS (#5033) üzenetére


Nabukin
tag

Hmm, és ez a gyakorlatban mit jelent? Ez is olyan mint a VPN-en keresztüli blokkolós megoldások? Akkut mennyire meríti? Biztonsági szempontból mit jelent ez a DNS-es cucc? Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de eddig nem kellett ilyesmivel bajlódnom, csak ment fel az Adaway és kész. :)

(#5035) AtHoS válasza Nabukin (#5034) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát ugye DNS az mindig kell, hogy feloldja a webcímeket. Ezzel annyi változik, hogy nem a szolgáltatói DNS-t használja, hanem a beállítottat. Ez a beállított pedig végezhet már DNS szinten szűrést, tehát pl. blokkolja az ad-címeket, malware site-okat stb. Adguard DNS egy a sok közül, van még jó pár, ami hasonló funkciót kínál. pl. adguardék adult tartalom szűrését is biztosító címe: dns-family.adguard.com

De ugye nem csak adguard létezik, lehet használni más hasonló funkciót biztosító szolgáltatást is. [link]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#5036) Nabukin válasza AtHoS (#5035) üzenetére


Nabukin
tag

Húú, ez jól néz ki. Akkor ez, ha jól értem akkor nem kerül plusz fogyasztásba, mert nem futtat a blokkoláshoz extra alkalmazást és/vagy szolgáltatást. Jól értem ugye? :)

Köszönöm a gyors válaszokat Madoc és AtHoS! :)

(#5037) workin válasza Madoc (#5032) üzenetére


workin
senior tag

mennyire biztonságos egy third party szolgáltató DNS szerverét használni?
Ha jól láttam, ennek van. fizetős része, használja valaki?
Nem féltek, hogy bizalmas infók mennek ki rajta, bárhova?

(#5038) Madoc válasza workin (#5037) üzenetére


Madoc
veterán

Passzolok. A szolgáltatód dns-szerverének biztonságáról sem tudsz semmit. Bizalmas adatok mindig biztonságos kapcsolatot használnak így különösebben nem érdekel.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#5039) #40047616 válasza Nabukin (#5031) üzenetére


#40047616
törölt tag

Vagy esetleg próbáld ki a blokada-t. Igazából ezek nem olyan 100%-os blokkolók mint amikhez root kell de hátha bejön.

(#5040) AtHoS válasza workin (#5037) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha belekeresel a virnyákos topikban DNS-re, ott sem arról megy ám a fáma, hogy mi mennyire biztonságos, hanem melyik gyorsabb a másiknál [link]
meg egyébként max. azt tudja rólad a DNS szerver, hogy milyen oldalaknál kellett névfeloldást alkalmaznia. Persze ebből is lehet statisztikai adatokat nyerni.

Nabukin

Nem gondolnám, hogy ez plusz fogyasztás lenne, ugyanis csak a www.akármilyencím formát oldja fel IPV4 és IPV6 alakra, ezt kapja vissza az eszköz, hogy meg tudja jeleníteni a kért adatokat. Tehát lényegében még a tényleges adatkapcsolat előtt van szükség a DNS szerver működésére.

Persze nem vagyok guruja a témának ezt csak következtetésből írtam, de mivel a tényleges adatforgalom nem a DNS szerver felé zajlik, hanem a meglátogatni kívánt cím felé, így gondolom helytálló

Nem keverendő VPN-nel, ahol átfut minden adat a VPN szerveren

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#5041) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!
Pár dolog van csak amivel nem vagyok elégedett a telefon kapcsán. Az egyik, hogy a Google asszisztens elég használhatatlan, csak nagyon ritkán hallja meg a telefon, ha szólok hozzá (korábbi mobiljaimmal nem volt probléma). Persze ha gombbal triggerelem, akkor jól működik, de pont olyankor használnám, amikor ezt szeretném elkerülni (garázsajtó nyitása, mielőtt befordulok az utcába).
A másik az még mindig a bluetooth. Mindegy, hogy LDAC vagy sima aptX, előfordul, hogy beszaggat a kapcsolat, és ez roppant idegesítő.

Milyen szoftveres beállítások lehetnének javasoltak?
Lehetséges, hogy valami akkukímélő dolog gyilkolja ezeket.
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#5042) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Ez a mindig prüttyögő Messenger bug mióta van jelen? Huawei vagy Facebook oldali hiba?

Úgy próbáltam megoldani, hogy beállítottam egy 0,25 mp hosszú üres mp3-at jelzőhangnak, hogy ne csipogjon, így viszont YouTube videó vagy zenelejátszás közben "lejátsza" a 0,25 mp hosszú csendet amikor elfelejti, hogy le lett némítva. Bosszantó tud lenni, jó lenne, ha rövid időn belül javítanák. :o

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5043) manokaki válasza Bjørgersson (#5042) üzenetére


manokaki
őstag

Nem fog sikerülni , akarmit csinálsz , nekem csak ugy sikerült ,hogy egy régebbi messenger apk-trttem fel és nem frissitem , annál lehet némára állitani és nem allitja vissza.

(#5044) snorbi82 válasza korpicschess (#5041) üzenetére


snorbi82
senior tag

Szia! Nekem eddig egyszer fordult elő, hogy szaggatott a hang, amit nem tudok mire vélni. Egy Vw passatba művelte a telefon,de abban sem mindig. A saját autóban Mazda, és Kia még egyszer sem tapasztaltam.
Google asszisztens az engem is idegesít, utalom, hogy csak úgy ért igazán, ha megnyomom a gombot. Samsung sajátja sokkal jobban tetszik. Esetleg Amazon Alexat feltenni?

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#5045) Bjørgersson válasza manokaki (#5043) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Igen, ezt sejtettem, de azt lehet tudni, hogy mióta van jelen? Valamint Huawei vagy Facebook oldali hibáról van szó?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5046) Maffia91 válasza Madoc (#5032) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Biztos én vagyok a béna, de ezek alapján nekem nem tiltódtak a reklámok az appokban... Újraindítás is megvolt. Mást is kell még állítani?

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#5047) manokaki válasza Bjørgersson (#5045) üzenetére


manokaki
őstag

Facebook messenger hiba szerintem..

(#5048) Madoc válasza Maffia91 (#5046) üzenetére


Madoc
veterán

Nekem sehol nincs reklám.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#5049) Bjørgersson válasza manokaki (#5047) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Levágtam 0,125 mp hosszúra az mp3-at és beállítottam Messengeren belül értesítési hangnak. Meglátjuk, sikerült-e kijátszani. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5050) manokaki válasza Bjørgersson (#5049) üzenetére


manokaki
őstag

Én megcsináltam ugyanezt ,néma rögzitéssel , de visszaugrott alapbeállitasra mindig..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.