Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:16

LOGOUT.hu

Huawei P30 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Pompi válasza Quqesz (#849) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"[Tessék egy kép]"

;) Pont a múlt héten jártam itt, jó, de erről csak az tudja, hogy milyen sötét van bent aki már volt ott ;]

De, hogy ON is legyek, szerintem is nagyon jó az "esti" mód, én már a P20-on is élveztem, ebben meg még jobb lett.

- - - - - - - - -

@Bennyboy Nekem a Nillkin Nature TPU van, szerintem korrekt, jó minőségű. Nem tudom mit tudhat ezen felül a Spigen 2,5x ennyiért.

- - - - - - - - - -

Ja, és FF-ben approved lett a 178-as fw, lassan el fog indulni az OTA szerintem.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#852) Quqesz válasza Pompi (#851) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Jogos, mert aki ott volt csak az tudja, hogy nagyon sötét van bent.
[Eger] katakombák

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#853) alikah88 válasza Pompi (#851) üzenetére


alikah88
tag

Nekem meg is érkezett a .178 :D eddig minden okésnak tűnik vele!

Google Pixel 8 + Huawei Watch GT 2

(#854) ZSOOLT2 válasza Quqesz (#849) üzenetére


ZSOOLT2
tag

Köszönöm a választ! Gondolom viszonylag rövid záridejű képekből rakja össze a felvételt, és emiatt nem akkora gond a stabilizáció hiánya.

Nem lenne rossz, ha cserélhető objektíves fényképezőgépeknél is lenne night mode :)

(#855) mugencivic válasza alikah88 (#853) üzenetére


mugencivic
tag

Van benne DC dimming, ahogy P30 pro-n is?
Köszi!

(#856) Maffia91 válasza mugencivic (#855) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Mi ez a DC dimming? (ne nézzetek hülyének légyszi :D )

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#857) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Végre megérkezett. Nagyon szép dög. Számít, h melyik a sim foglalat sorrendje? Azért kérdem mert szolgáltatós mellé van digis sim is amin csak net van. Melyiket hová érdemes rakni?
köszi

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#858) alikah88 válasza mugencivic (#855) üzenetére


alikah88
tag

A frissítés leírásában benne volt, szerintem benne kell lennie.

Google Pixel 8 + Huawei Watch GT 2

(#859) sfdrakex válasza Bennyboy (#857) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mindegy a sorrend.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#860) jeni válasza Bennyboy (#857) üzenetére


jeni
félisten

Szerintem az elsődlegesbe a fő SIM kártyát tedd.
Így azt SIM 1-kènt kezeli.

(#861) Quqesz válasza Maffia91 (#856) üzenetére


Quqesz
nagyúr

[link] bár oroszul van, a lényeg a kijelző frissítési frekvenciájának láthatósága. (fekete csíkozódás eltüntetése)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#862) Maffia91 válasza Quqesz (#861) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Biztos velem van a baj, de én még a videóban látottakat sosem tapasztaltam.

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#863) Quqesz válasza Maffia91 (#862) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Mert szabad szemmel nem igazán veszed sztem észre. Ha jól tudom a pro volt igazából érintett(pro samu kijelző, a miénk meg boe ha jól tudom) én sem vettem észre ilyet amúgy.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#864) _CICAFIU_ válasza Quqesz (#863) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

Vannak páran akiknek megfájdul a feje/szeme ha sokáig nézik a kijelzőt közelről. Ez a vibrálástól van amit amúgy szabad szemmel nem látni. Valaki szeme bírja, valakié nem.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30

(#865) mugencivic válasza Maffia91 (#862) üzenetére


mugencivic
tag

Arról van szó, hogy eddig gyakorlatilag az összes OLED-es telefon PWM-es fényerőszabályzást használt. Ami - pongyola megfogalmazásban - nagyjából azt jelenti, hogy a kijelző fényerejének csökkentését a LED-ek gyors ki-be kapcsolgatásával érték el (jellemzően kb. 240Hz-es frekvenciával). Minél tovább van kikapcsolt állapotban a kijelző, annál sötétebbnek látja az ember. Ez szépen működik, csak épp olyan, mint amikor egy nagyon gyors stroboszkópba bámul az ember. Nem mindenkinek egyformán fárasztja a szemét, de az biztos, hogy hosszú távon senkinek sem tesz jót.
No és akkor itt jön képbe a DC dimming, ami ténylegesen a kijelző fényerejét csökkenti és nem villogtatással éri el azt.
Amúgy ez a PWM-es fényerőszabályzás szabad szemmel nemigen vehető észre de az nem azt jelenti, hogy nem létezik és hogy nem káros. Egy másik mobil kameráján keresztül pl. tökéletesen látható. Pro módban érdemes nézni, 1/1000s -os záridővel, fekete csíkokat lát az ember, minél sötétebbre veszi a fényerőt, annál nagyobb fekete csíkokat.
Monitorokból egyébként már egy ideje szinte csak PWM mentes ("flicker free") kijelzőket árulnak (nem véletlen...), de azok LCD-k, ahol kicsit más helyzet, ott "csak" a háttérvilágítást kellett megoldani, de az OLED-nél a színek torzulása miatt nem nagyon volt rá mód. Most is járhat némi képminőség csökkenéssel, a DC dimming - mindenki eldönti megéri -e. Én Mi9-en próbáltam eddig, én nem vettem észre hátrányát.. Szóval ennyi, hálistennek terjednek a DC dimminges telefonok - OnePlus, Xiaomi, Huawei már lépett - kíváncsian várom mikor követi őket az Apple és a Samsung.

(#866) mugencivic


mugencivic
tag

Fentiek örömére rendeltem is ma reggel egy "Amber Sunrise" színű csodát a Turbado-ról, úgyhogy P9, P20 után újra Huawei... :)) Ha beválik... Most S10e van de fárasztja a szemem a PWM és a Samsung még nem ígért semmit ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#867) ignisz


ignisz
senior tag

Szép napot. Most dobta fel a telefon a 178-as frissítést. 232 Mb. A FF szerint ez a sima OTA. Ha a full OTA- t akarom azt, hogy lehet beállítani?

(#868) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Véletlenül 2-t rendeltem ebből a tokból: Nillkin Nature TPU hátlap tok Huawei P30, átlátszó
[link]
Aki szeretne 1-et és bp-i az szóljon 2k az ára.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#869) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Ha kiderül ennek a szemkímélő DC Dimming-nek a hátulütője ne legyetek rest beírni a topikba :)

read-only mode on the forum

(#870) Energie X


Energie X
őstag

A telefonomon van egy Nillkin Amazing H+ Pro üvegfólia. Illetve ez már a 2-ik darab.
A gondom az, hogy a fólia elkezdi elengedni a képernyőt, vagy levegősödik vagy nem tudom a szélétől kb 1 mm-re. Már leszedtem és visszaraktam, de ugyanaz a helyzet. Ez kb 2-3 hét után jelentkezik. Először csak vékonyan majd kivastagodik. Van ötletetek ez mi lehet? A hőség biztos nem, mert áprilistól van meg a telefonom és májusban csinált ilyet az 1. fóliám. Help pls!

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#871) _CICAFIU_ válasza AtHoS (#869) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

Én eddig negatívumot nem vettem észre. Szerintem a színek is olyanok mint nélküle voltak.

Huawei P30

(#872) thomeef válasza Energie X (#870) üzenetére


thomeef
őstag

Nekem is ez van rajt, igaz még csak 2 hete, de nem tapasztaltam semmi ilyesmit.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#873) Maffia91


Maffia91
aktív tag

Sziasztok!
Dual SIM-es beállítással kapcsolatban lenne kérdésem!
Van két Telenoros kártyám. Egyik céges, másik privát. Beállítom, hogy "Hivásátirányítás SIM kártyák közt", illetve még azt is, hogyha foglalt valamelyik szám, akkor irányítsa át a másik számra (ez már utólag lett beállítva, hátha így működik, de nem működött).
Többször jelezték felém, és ki is próbáltam, hogy ha pl. a privát számomon beszélek és hívnak közben a cégesen, akkor elutasításra kerül a hívás. Semmilyen értesítést sem kapok róla.
Viszont ha egy másik telefonba teszem bele a céges SIM kártyát, és ott pl kiválasztom, hogy legyen átirányítva minden szám, akkor meg tökéletesen működik.
Mi lehet a gond?

Köszi a választ!

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#874) Sn00k


Sn00k
veterán

Valki megtudna mondani hogy 1080p / 60fps video felvetel alatt van gyro es eis is?

3njoy the Lif3

(#875) artid


artid
aktív tag

Sziasztok,

ma láttam, hogy egy ARCore nevű progi frissíteni akar Playből.
Jól gondolom, hogy ez egy fejlesztői eszköz?
Kell ez a standard felhasználónak?

Köszi.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#876) Pompi válasza artid (#875) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Google Mapsen egy ideje van ilyen AR (augmented reality) navigáció, szerintem az használja ezt a komponenst.

Feel Good Inc.

(#877) Maffia91


Maffia91
aktív tag

178-as frissítés leírása [Itt]

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#878) ignisz válasza ignisz (#867) üzenetére


ignisz
senior tag

Esetleg erre valaki? A P9- en is mindig a sima OTA- t dobta fel, de be lehetett jelölni, hogy a teljes csomagot, Full OTA, töltse le.

(#879) Pompi válasza ignisz (#878) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igen, még a P20-on is volt ilyen teljes csomag, itt nincs valóban. Esetleg PC-ről a HiSuite-tal, de ez csak egy ötlet nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#880) ignisz válasza Pompi (#879) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm.

(#881) artid válasza Pompi (#876) üzenetére


artid
aktív tag

Köszi, nem lenne rossz, ha működne. Addig is Tiltás...
Köszi.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#882) ignisz


ignisz
senior tag

https://www.hwsw.hu/hirek/58498/google-arcore-1-0-kiterjesztett-valosag-android.html

(#883) Dorcsika


Dorcsika
junior tag

Sziasztok! Ma lettem tulaja egy ilyen gyönyörűségnek! Már most imádom!:) Hol lehet azt beállítani hogy híváskor ne legyen emelkedő hangerő ha zsebben van a telefon?

Huawei P30

(#884) Sn00k válasza Sn00k (#874) üzenetére


Sn00k
veterán

Pompi esetleg erre tudnal reagalni? Koszi!

3njoy the Lif3

(#885) mugencivic


mugencivic
tag

Megvettem a telefont én is, szuperpiros-narancssárgában a Turbado-ról, alapvetően tetszik, de nem tudom még hogy ez marad, vagy az S10e.
Viszont a 178-at még pont nem dobja fel hozzá... Kb. milyen szórás van amikor kijön egy új FW? Napok? Hetek? (A DC Dimminget szeretném tesztelni)

Részletkérdés, de kicsit elcsodálkoztam a kamerával kapcsolatban, hogy a 10MP és a 40MP közül lehet választani. Az előbbit keveslem (a P20 is 12MP volt), az utóbbinál meg már szerintem túl nagyok a jpeg-ek. (De legalább az nincs, mint a Mi9-nél, hogy a 48MP-es képek konkrétan rosszabbak voltak, mint a 12MP-esek.)
Nem rossz egyébként a kamera a 10MP ellenére sem (végre a Master AI sem olyan agresszív, mint P20-on volt), de valahol azért szomorú vagyok, hogy évek alatt eljutottunk a natív 16:9 arányú 16MP-es szenzoroktól (pl. S6, G5) a 4:3 10MP-ig. :(((

(#886) MeSKA válasza mugencivic (#885) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Igazából nem értem hol tudnád kihasználni a nagy felbontást. 5mp elég egy A4-es lap nyomtatásához. Régóta nem a megapixel számít. 10mp szerintem elég mindenhová. A P30-nál is a fő kamera a pixelek összevonásával csinál ilyen jó képet. 4-ből lesz 1 pixel. Így javul a dinamika tartomány és a vonalélesség. Illetve sötétbe is jobb kép születik. Amúgy a 40-48mp már csak azért is felesleges, mert az elé rakott lencse biztosan nem tudja azt az infót közvetíteni mint kellene. Kb a felét.

(#887) Quqesz válasza mugencivic (#885) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem úgy nézd a kamerát. 40mp ryyb szenzor van. 10mp esetén 1 képpont alá 4 pixel adatait gyűjti be. Ezért tud jó képet csinálni sötétben, és jó a dinamika tartománya. A 16:9 szenzorméret el lett hagyva a sony részéről, az indokot nem tudom, de sztem a lencsének is köze van hozzá(egy majdnem négyzetes területre egy kör alakú lencse jobban le tudja vetíteni a fényt). Talán nem véletlen, jogy a dslr-ben sem 16:9 a szenzor. A samsung jó nappal, de ahogy csökken a fény, annál gyengébb(S8+ volt)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#888) mugencivic válasza Quqesz (#887) üzenetére


mugencivic
tag

A DSLR-ekben, MILC-ekben legalább 3:2-es arányú a szenzor (általában), én már annak is örülnék. Azt nagyjából persze sejtem én is, hogy lencse kör alakja (vagy más technikai ok) miatt a szenzor méretét az 1:1-hez közelítve lehet kimaxolni a rendelkezésre álló szűk helyen, de azért az is könnyen belátható, hogy abban a világban, ahol minden egyes kijelző legalább 16:9 - vagy még szélesebb - képarányú, a négyzethez közelítő 4:3 -as képek már elég bután mutatnak, 19:9-es telefonon lassan a képernyő felét sem töltik ki.. Na mindegy, majd remélem egyszer belátják és megoldják valahogy.

(#889) MeSKA válasza mugencivic (#888) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Szenzor adottsága mondja meg az eredeti képarányt, minden más vágással módosul. Lehetne 19:9 vagy 16:9 is, csak annyival kevesebb MP és látószög. Ideális a lencse miatt az 1:1 lenne. Fotózásban tényleg a 3:2 terjedt el, ide nem tudom miért nem jutott el.

(#890) mugencivic válasza MeSKA (#886) üzenetére


mugencivic
tag

Hogy hol tudnám kihasználni a felbontást? Pl. amikor nézegetem utólag a képeket monitoron, tv-n. Egy 16:9-es 4K monitor 8.2 MP-es... Ha a kép 10MP, már nem sok játéktér marad. Se zoomoláshoz, sem utólagos kivágásokhoz, vagy 16:9-re croppoláshoz. Persze az is igaz, hogy az a felbontás is csak akkor ér valamit, ha ténylegesen van benne annyi képi információ (ami mobiloknál általában csak álom).

Érdekesség, hogy a korábbi még 6.2 MP-es DSLR-el készült fotóim (Nikon D50, stb) ma már ki sem töltik az egész képet monitoron, ami tök vicces. Akkor ki gondolt volna rá? Pár év múlva megint ugyanígy fogunk járni... (A 8K monitorok 33MP-esek...)

Na mindegy, tudom, ez csak egy mobil, ne legyenek túl nagy elvárásaink, szerencsére van fényképezőgépe az embernek, csak néha lusta elővenni... mai napig ámulattal nézek 1-2 korábbi utazásos képemre, ami még az S6-ból jött ki, hogy de piszok jó felbontásuk van.. Azóta bizonyos dolgokban sokat fejlődtek a mobilos kamerák (szenzor méret, rekesz érték, éjszakai képek), bizonyos dolgokban meg visszaléptek. Szerintem. :)

(#891) mugencivic válasza MeSKA (#889) üzenetére


mugencivic
tag

" ide nem tudom miért nem jutott el."

De hát épp ez az, már rég eljutott. Legalábbis pár éve még minden mobilban 16:9-es szenzor volt, mellé 16:9-es kijelzők, ergo a fotó, amit csinált az ember, kitöltötte a képet. De szép is volt az. :) Azóta a kijelzők csak szélesedtek, a képek meg csak keskenyedtek... Nekem fura, de lehet hogy én vagyok ufó.

(#892) mugencivic


mugencivic
tag

Félre ne értsetek amúgy, szerintem a P30 kamerája egész jó. Talán - mindet figyelembe véve - a legjobb ami most mobilban kapható, a Pro-t leszámítva. A saját teszt fotóimat visszanézve is ezt gondolom, pedig megfordult a kezeim közt lassan szinte minden fontosabb telefon, ami ebben a témában szóba jöhet.
Nagyra értékelem benne az 1/1.7"-es szenzort is, szerintem ez az egyik legnagyobb előnye a többivel szemben, képzaj még éjszakai képek tekintetében nagyon sokat ér.

[ Szerkesztve ]

(#893) Pompi válasza Sn00k (#884) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nem teljesen értem a kérdést. Mit értesz gyro alatt?! Gyroscope? Az hogy jön a fotózáshoz / videózáshoz?!

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#894) Quqesz válasza mugencivic (#888) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ja elfelejtettem az APS-C méret 3:2-es. Ugye igazából a 35mm a sztenderd fotózásban máig. Mind1 az igazság az, hogy valamiért a szenzorgyártók leálltak a 16:9-es szenzorokkal. Amiről tudom hogy ilyen volt az az S6 és G4 széria. Igazából senki nem tudja az okát miért álltak le és igazad is van, minden 16:9 manapság. De ez van.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#895) Sn00k válasza Pompi (#893) üzenetére


Sn00k
veterán

Itt , ha megnézed a main camerát: [link] a honor 20 pronal és a p30 nál a main camera rész alatt akkor ott írják:
honor 20 pro: Video 2160p@30fps, 1080p@30/60fps; gyro-EIS
P30: 2160p@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps (gyro-EIS),
Ez érdekelne, hogy a P 30 csak teénylegesen 1080P/30 FPS nél tudja ezt a fajta stabilitást vagy 60 FPS-nél is

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#896) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Tegnap vettem át az új tokot, ami műanyag és az [egyedihatlapok.hu] oldalon csináltattam saját képpel. Nekem bejön, a kép jó minőségű a tokon. Elöl nincsen akkora pereme, ami a kijelző fölé tornyosulna, de a kamera rendesen be van süllyesztve. Alul/felül nincsen keret és a fólia is jobban érezhető gesztusvezérlésnél, mint a gyári szilikonban. De nem nyomja fel a fóliát és jobban előtérbe kerül benne a telefon kinézete.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#897) Dorcsika válasza Dorcsika (#883) üzenetére


Dorcsika
junior tag

Erre esetleg valaki?

Huawei P30

(#898) ffodi válasza Sn00k (#895) üzenetére


ffodi
veterán

Sorry, rossz helyre.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#899) Quqesz válasza Dorcsika (#883) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem tudok róla, hogy lehetne állítani.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#900) Dorcsika válasza Quqesz (#899) üzenetére


Dorcsika
junior tag

Köszi! Kár mert néha zavaró tud lenni.

Huawei P30

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.