Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:16

LOGOUT.hu

Huawei P30 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Franky74 válasza Wuk07 (#7999) üzenetére


Franky74
tag

Hali!
Kipróbáltam, a kamera effektek közt keresgéltem. Talán megtaláltam a jó efektet, állítsd át leica standardról, leica simára!
A képeket nézegetve nekem javulni látszik. :DD

[ Szerkesztve ]

(#8002) Slapy


Slapy
aktív tag

Nem ide...

[ Szerkesztve ]

(#8003) Slapy


Slapy
aktív tag

Sziasztok!

Használ valaki p30-at watch gt2e-vel?
Régebben a telefonon beállított ébresztőket ki tudtam nyomni vagy szundiztatni az órán is, plusz rezgett is. De egy ideje már az órán semmi nincs ezzel kapcsolatban... De jelzés, se a fenti opciók.
Van valakinek valami ötlete?
Köszönöm előre is!

(#8004) Franky74 válasza Slapy (#8003) üzenetére


Franky74
tag

Őra újraindítás?! Esetleg (óra) frissítés keressés??

[ Szerkesztve ]

(#8005) Slapy válasza Franky74 (#8004) üzenetére


Slapy
aktív tag

Ez már mind megvolt, sőt mióta nem megy volt egy frissítés is, de utána se lett jó

(#8006) Mcrazy válasza Slapy (#8005) üzenetére


Mcrazy
őstag

Nálam is volt ez a hiba Honor Band 5-nél. Bt leválsztás/újra csatlakozás, ha ez sem elég, Huawei egészség ujra telepítése. Ez nálam megoldotta.

Üdv: Mcrazy

(#8007) Slapy válasza Mcrazy (#8006) üzenetére


Slapy
aktív tag

Ki próbáltam most mindkettőt, de nem változott semmi sajnos

(#8008) Lami66


Lami66
őstag

Nézzük mit bír az éppen két éves telefon.
32 perc telefonálás
23 perc Duo videohívás (napsütésben)
A többi mobilnetes netezgetés, viber üzenetek, email.
A 6 óra sot-ot még simán hozza.

(#8009) xcds válasza Lami66 (#8008) üzenetére


xcds
őstag

Mondjuk jó lenne, ha nem csak a mait mutatná...

(#8010) Lami66 válasza xcds (#8009) üzenetére


Lami66
őstag

Sajnos valakik azt gondolták, hogy elég a 24 órás elemzés. Most volt egy olyan napom amikor túl sokat piszkáltam a telefont és a reggeli 100 %-ról estére 20 % maradt. Ebből már lehet következtetni az akku állapotára. Többnyire két naponta töltöm, azt macerásabb ezzel a butított elemzővel mérni.

(#8011) gombasm


gombasm
aktív tag

Sziasztok! Downgradelni szeretném a P30 - at, de nem igazán találtam letölthető gyári romot hozzá. Aki tud linket az én mostani rendszeremnél (11.0.0.156) kicsit korábbi teljes romhoz, kérem ossza meg velem. Köszönöm!
(Hw problémát próbálok megjavítani a korábbi rendszer feltelepítésével.)

[ Szerkesztve ]

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#8012) GSPLR


GSPLR
senior tag

Sziasztok!

Használ valaki karra erősíthető tokot edzéshez? Ha igen honnan és melyiket érdemes venni? Előre is köszi.

Huawei

(#8013) 0519 válasza Lami66 (#7932) üzenetére


0519
senior tag

Lehet, hogy tényleg csak lefelejtették* a P30-at a frissítési listáról?

A dél-amerikai és az orosz régió új frissítést kapott (11.0.0.172 és 173 kód alatt). A frissítés tartalma a júliusi biztonsági frissítés.

* elég amatőr hiba lenne...

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#8014) dave0825


dave0825
őstag

Üdv. Volt régebben gond több embernél, hogy se wifi-ről, se mobilnetről nem tölt be semmit. Most nekem, és feleségemnek is ez van, néhány oldal betölt, de nem minden, akár wifi, akár mobilnetről próbáljuk. Megint a Huawei kínlódik valamit?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#8015) Lami66 válasza dave0825 (#8014) üzenetére


Lami66
őstag

Rákérdezek: facse? Messenger? Mert a kollégáim épp harakiriznek, mert életük eme két érteleme épp elérhetetlen akármelyik telefonon.
Egyébként P30 + mobilnetről írom mindezt.

[ Szerkesztve ]

(#8016) castiels válasza Lami66 (#8015) üzenetére


castiels
addikt

Globális a problema.

(#8017) dave0825 válasza Lami66 (#8015) üzenetére


dave0825
őstag

Nem csak ezek, de a Facebook valóban nem jó, Telekom alkalmazás sem megy, wifiről felkiáltójelet is mutat, Star Wars Galaxy of Heroes játék is néha írja, hogy nincs net.
Prohardver megy nekem is, de sok más nem. P30 Pro topikban is panaszkodnak sok mindenre, tuti Huawei gond van.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#8018) Lami66 válasza dave0825 (#8017) üzenetére


Lami66
őstag

Mellettem ülő kolléga Samsung telefonon tapasztalja, hogy sefacse semessenger, de a tiktok megy. Ez nem telefonmárkától függő hiba lesz, hanem valami más. Lehet, hogy a Telekomnál van a hiba.

(#8019) Pityu89


Pityu89
senior tag

Nálam is felkiáltójeles a wifi. Feleségem Xiaomija nem jelez hibát. Minden eszközt újraindítottam, mégsem tűnt el. Mobilnet kikapcsolva, mégis tudok netezni. Invitech a netszolgáltatóm.

(#8020) Lami66


Lami66
őstag

Ahogy castiels fórumtárs írja, globális probléma lesz.


[ Szerkesztve ]

(#8021) Franky74


Franky74
tag

Helló!

Telenornál vagyok, nálam is wifi jel mellett felkiáltójel(nincs internetelérés), de tudok netezni!

[ Szerkesztve ]

(#8022) Franky74 válasza Franky74 (#8021) üzenetére


Franky74
tag

Reggelre megjavult! :U

(#8023) Bounty válasza Franky74 (#8021) üzenetére


Bounty
tag

Nálunk ugyanez volt mind a 3 Huawei telefonnal. Az érdekes csak az, hogy mi németországban élünk. Ez hogyan lehet?

(#8024) fravik válasza Bounty (#8023) üzenetére


fravik
tag

Ez engem is foglalkoztat, hogy mégis mi köze a telefonnak ezek szerint szolgáltató-függetlenül a WIFI elérhetőségre? Ha minden igaz globális DNS hiba volt, de furcsa módon a Huawei telefonokon mindenkinél a fenti felkiáltójeles dolog jött elő és nem volt wifin internet... sajnos nem vagyok nagyon jó hálózatokból, de furcsa egybeesés ez. Vajon a Huawei telók mégiscsak ki-kiugrándoznak Kínába egy-egy handshake erejéig, ami most nem tudott bekövetezni a DNS lehalás miatt? :F

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#8025) murcis


murcis
csendes tag

Srácok az alap m. Logout másnál is akadozik görgetésnél? Más oldalon nem szokott ilyen problémám lenni de itt rendszeresen.

(#8026) Lami66 válasza fravik (#8024) üzenetére


Lami66
őstag

Vagy csak annyi történt, hogy egy felkiáltójellel jelzik a hálózat hibát. Akinek a telefonján van facse vagy messenger, az ugyebár fut a háttérben, és a telefon észleli, hogy nem elérhetőek. Ekkor kirak egy felkiáltójelet, de nem részletezi, hogy ez miért van. Érdekes módon, kollégámnál felkiáltó jellel jelezte a hibát. Neki van facse. Nekem nincs facse, se messenger. Nem is jelzett hibát, és tudtam netezni wifiről is, és mobilnetről is.

(#8027) Exian válasza Lami66 (#8026) üzenetére


Exian
őstag

Annak a felkiáltójelnek biztosan nem sok köze van/volt facehoz, messengerhez. Ezt garantálom. A telefon nem figyeli ezek elérhetőségét és nem jelzi, ha gond van velük. Legalábbis szerintem. Valami furcsa globális hálózati gebasz volt.

(#8028) Lami66 válasza Exian (#8027) üzenetére


Lami66
őstag

Tessék itt egy cikk: [link]
Ebben elmagyarázzák, hogy hálózati hiba okozta a facse (+ Messenger, az Instagram, a WhatsApp, és az Oculus) elérhetetlenségét. Ha a telefonon, vagy számítógépen futott ezek közül valamelyik program, akkor az hálózati hibát jelzett, mert a háttérben nem tudott kommunikálni ezek szervereivel.

(#8029) Exian válasza Lami66 (#8028) üzenetére


Exian
őstag

Én akkor is tartom azt, hogy egy fura hálózati hiba volt és AZT jelezte a felkiáltójel, nem kimondottan a face és társai elérhetetlenségét.

Az, hogy a face nem volt elérhető, az már ennek a hálózati problémának az eredménye az én olvasatomban. Tehát végeredményben ugyanarról beszélünk, csak más megközelítésből.

Nálunk ráadásul itthon ebben az időszakban a telefonjaink nem tudtak wifire csatlakozni a routeren :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8030) Lami66 válasza Exian (#8029) üzenetére


Lami66
őstag

Én meg a kollégák mérgelődéséből tudtam az esetről, mivel az említett alkalmazások közül egyik sincs a telefonomon. Nem is volt problémám se wifis, se mobilnetes internetezéssel.
Akik viszont érintettek voltak, azok telefonmárkától függetlenül ugyanúgy szívtak. Samsungos, Sonys, iPhone-os, Xiaomis ismerősök lényegében ugyanazt tapasztalták Szóval a Huawei nem tett ehhez hozzá semmit.

(#8031) Exian válasza Lami66 (#8030) üzenetére


Exian
őstag

Akkor viszont nagyon aggasztó a face ereje :DDD

(#8032) tom570


tom570
aktív tag

Nekem nincs face csak messenger app. Felkiáltójel ott volt a wifi jel mellett, viszont volt internet elérés, munkahelyen és otthon is wifin keresztül. Ami még érdekes, hogy Chrome appon belül betöltötte az oldalakat, de minden oldalnál felül kiírta: Nincs internetkapcsolat

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#8033) Exian válasza tom570 (#8032) üzenetére


Exian
őstag

Jah tényleg, ilyen is volt, hogy Chrome-ban a Nincs internekapcsolat felirat, de közbem meg betöltött oldalakat. Szóval azért mondom, ez valami nagyon furcsa hálózati probléma volt és nem kimondottan a Face-hoz volt köze, ezt továbbra is tartom, sokkal inkább arról van szó, hogy valószínűleg már globálisan, alaprendszer szinten valamiféle kapcsolatok lehetnek a Face szervereivel és/vagy DNS szerververeivel és ha azokkal gáz van, akkor az kihat(hat) teljesen más szolgáltatók és szolgáltatások működésére. Tehát továbbra is tartom, hogy nem a Face hibája miatt volt ez, hanem a Face-t kiszolgáló szerverek hibája miatt, ami viszont nem csak a Face-t és kapcsolódó szolgáltatásait, hanem akár teljesen más dolgokat is értinthettek.

(#8034) snorbi82


snorbi82
senior tag

Ami az én elméletem és lehet rossz. A facebook (sajnos) nagyon sok helyen ott van, mint pl óceán alatti optika, hálózatok, dns szolgáltatások stb. Ez miatt lehetett több szolgáltatónál is hiba, mivel ha fő dns serverek nem mentek a facebooknál, akkor az alközpontok is nyögve mentek. Nem kell itt a Huaweire fogni. (Apple, Xiaomi, Samsung is volt probléma)

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#8035) tom570 válasza Exian (#8033) üzenetére


tom570
aktív tag

Igen, érdekes. Átlag user-ként is elgondolkodtató és akár még félelmetes is a dolog, hogy mi minden van befolyással az internetre, főleg úgy, hogy mi pedig boldogan és önként megadunk rengeteg adatot magunkról, csak, hogy akármilyen fiszfasz appot használhassunk.

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#8036) Lami66 válasza Exian (#8033) üzenetére


Lami66
őstag

Akkor ezek szerint téged nem zavar, hogy komoly szakportálok is a facse saját szervervezérlésének a hibáját okolják. És azok hibája hatott ki a nagyvilágra.
Ha már a konteóknál tartunk....
Mindenki nyugoggyon le a picsába, semmi gond nem volt, csak Orbán lekapcsolta egy kicsit a facsét :DD

[ Szerkesztve ]

(#8037) Exian válasza Lami66 (#8036) üzenetére


Exian
őstag

Továbbra is egyről beszélünk ám :D Csak elbeszélünk egymás mellett.

"saját szervervezérlésének a hibáját okolják." - pontosan ezt írtam én is.

Tehát nem csak annyi volt, hogy a facebook nem volt elérhető és kész, hanem az facet kiszolgáló rendszerek hibája okozta, ami már kihat(hat)ott minden másra is. Ennyi.

De valószínűleg nem olvastad végig a hozzászólásom, pedig pontosan ezt írtam:

"alaprendszer szinten valamiféle kapcsolatok lehetnek a Face szervereivel és/vagy DNS szerververeivel és ha azokkal gáz van, akkor az kihat(hat) teljesen más szolgáltatók és szolgáltatások működésére." - ezt írtam és ez pontosan ugyanaz, mint amiről te írsz :)

[ Szerkesztve ]

(#8038) Lami66 válasza Exian (#8037) üzenetére


Lami66
őstag

Végigolvastam. Erre reagáltam: "Szóval azért mondom, ez valami nagyon furcsa hálózati probléma volt és nem kimondottan a Face-hoz volt köze...." De. Kimondottan a facséhoz volt köze. De ez végülis lényegtelen. Nálam az verte ki a biztosítékot amikor a Huawei telefonok háttérsumákolását kezdték el vizionálni ketten is. Mert az a logikus, hogy titokban kínába jelentget a telefon, de ha ezt nem tudja megtenni, akkor egy bazi feltünő sárga felkiáltójellel jelzi :O

[ Szerkesztve ]

(#8039) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Sziasztok! Nekem már egy ideje olyan problémám van, hogy A Google Chrome böngészőben görgetés közben ( le-fel egyaránt) swappol,akadozik a görgetés, mintha egy 144 hz-es monitoron csak 25 fps jelenítene meg. Mi okozhatja ezt a problémát?

(#8040) Exian válasza Viiktor1989 (#8039) üzenetére


Exian
őstag

Ez nálam is van egy ideje.

(#8041) Lami66 válasza Viiktor1989 (#8039) üzenetére


Lami66
őstag

Mostanában az Opera böngésző is ezt csinálja (az is chromium alapú).
Érdekes, a gyári böngészőn nem tapasztaltam.
Korábban lefagytak görgetés közben a chromiumos böngészők. Most akadoznak. Ezek ilyenek....sz@rok.

(#8042) Pityu89


Pityu89
senior tag

Itt ajánlotta valaki a Samsung böngészőjét. Vicces de azóta is azt használom, szerintem a legjobb androidra. Reklámblokkolója is van.

(#8043) Lami66 válasza Pityu89 (#8042) üzenetére


Lami66
őstag

Azt hiszem az nem tudja a dinamikus szövegtördelést. Tehát ahogy nagyítom a képet, a szöveg széle sosem lóg ki a képernyőről. Csak ez miatt maradtam az Opera mellett

(#8044) Pityu89 válasza Lami66 (#8043) üzenetére


Pityu89
senior tag

Kipróbáltam, tényleg. Eddig nem is tudtam, hogy létezik ilyen. :DDD
PC-n mai napig operát használok, de telefonra nekem nem vált be.

(#8045) Energie X


Energie X
őstag

Van infó a Harmony OS frissítésről?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#8046) 0519 válasza Energie X (#8045) üzenetére


0519
senior tag

Jövő év első felében érkezik

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#8047) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Párom P30 telefonjanak kijelzoje tonkrement. Gsm szervizbe vittuk, elvileg Huawei kijelzot rendeltek bele (oldalso keretet +akksit is cseréltek). Szépen mukodik a kijelzo, jol össze is van rakva, de az ujjlenyomat olvaso nem megy. Ha hozza akarunk adni ujjlenyomatot, "leolvasas" utan azonnal irja, hogy: failed to construct fingerprint.
Olvastam, hogy elvileg Huawei internal software-rel lehet csak kalibralni, es kijelzo csere utan másképp nem fog menni az ujjlenyomat olvaso. Meg tudnátok mondani, mi is az igazság?
A kijelzohoz tartozo folia rajta van. Lehet, hogy ez zavar be? Bar telefon vételnel is volt rajta, es az nem zavart be...
Köszönöm szépen a választ!

(#8048) Exian válasza pete_21 (#8047) üzenetére


Exian
őstag

A fólia biztos, hogy nem zavar be, nekem is rajta van. Gyári fólia. A többihez nem tudok hozzászólni. A szerviz, ahol csináltak, nem tudja? Mennyiért csinálták meg, ha szabad tudni? Van két Huawei készülékünk, amin kellene kijelzőt cserélni, én a Fixity-t néztem ki, ott is eredeti kijelzővel dolgoznak csak.

(#8049) xcsabo válasza Exian (#8048) üzenetére


xcsabo
senior tag

Miért nem a gyári szervizbe viszitek? Vannak akciók elég gyakran.

(#8050) pete_21 válasza Exian (#8048) üzenetére


pete_21
addikt

Koszi a valaszt! Nem Magyarorszagon elek, igy az ar szerintem nem relevans - vagyis nem feltetlen lenne ertelme osszehasonlitani. :) Belinkelem ezt a hsz-t P40 topikba, hatha ott tobben fordulnak meg, tobb tapasztalattal.
De ahogy olvastam, sokaknak van ilyen problema kijelzo csere utan. Olyat is olvastam, hogy valakinek Huawei szerviz sem tudja eletre kelteni a fingerprintet kijelzo csere utan... :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.