Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:16

LOGOUT.hu

Huawei P30 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) teleahocipöm válasza Quqesz (#943) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

[link] 2:58, itt nagyon jól kijön mennyire gáz, de azt is el tudom képzelni, hogy más a megvilágítás, mert ennyire nem rossz nem lehet.

(#952) edgelaszlo


edgelaszlo
senior tag

...és még egy kis segítségkérés.
Azt hol tudom beállítani, hogy a Viber-en kapott médiatartalmakat ne töltse le automatikusan a telefonomra? a Viber beállításokban már beállítottam, de ezek ellenére ha rákattintok mondjuk egy fotóra amit Viber-en kapok, letölti automatikusan. (iPhone-on feldobta h le akarom e tölteni...)

telefonok, tabok, gitárok, erősítők

(#953) fidjevo


fidjevo
csendes tag

Most néztem egy kis meta infót a lassított és a normál videónál, és az a gond, hogy a normál videónál 27-28ezer kbps a bitráta, a 120 fps-nél átlagban 34ezer, 240 fps-nél átlag 32ezer, a 960-nál viszont csak 4-5ezer ami nagyon kicsi. Ezen szoftveresen nem tudnak korrigálni utólag egy frissítéssel? Meg hát igen, az is nagyon rájátszik hogy csak 720p.

[ Szerkesztve ]

(#954) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Ahogy nézegettem S10e vs P30 összehasonlításokat nagyon egyforma mind a kettő, néha talán az utóbbi volt gyorsabb, tehát hw indok nem nagyon lehet a gagyi slo-mo videóra. Valahogy az Apple -n és talán Samsungon kívül egyik gyártó sem foglalkozott intenzíven a témával, már ha a végeredmény nézem.

(#955) Quqesz válasza teleahocipöm (#951) üzenetére


Quqesz
nagyúr

960fps tényleg gyatra. De 1080fps jó.

Itt egy slow video fhd 120fps [link]

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#956) Dorcsika válasza edgelaszlo (#952) üzenetére


Dorcsika
junior tag

Szerintem ez a viber hülyesége. Ha megnyitom a képet amit küldtek akkor lementi. Pedig be van állítva nekem is hogy ne mentse. :F

[ Szerkesztve ]

Huawei P30

(#957) teleahocipöm válasza Quqesz (#955) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Hát, nem rossz, de lehetne jobb is, már bocsi nem kötözködésből írom. De ezekkel a kamerákkal csak ennyire fussa, igaz nem sokan használják, minek is erőltetnék.

(#958) Quqesz válasza teleahocipöm (#957) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nekem elég, sőt még sok is, mert kb 4db ilyen videóm van március óta. S8+-al sem volt több. Ez ennyit tud. Ezért kérdeztem mennyit használnád....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#959) teleahocipöm válasza Quqesz (#958) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Ahogy lenne alkalom, ha tudná a jelenlegi telcsim biztos használtam volna, de így előre nem tervezem. Ezért írtam, hogy sokan nem használják ezt a funkciót, ezért nem is prioritás a gyártóknál, sőt sokan nem is tudják, hogy van ilyen lehetőség. Most kíváncsiságból megnéztem pár Iphone 6s, 7, slo-mo vidót és volt nagyon jó, de volt rossz is. Jó lett volna, ha ennyi pénzért ezt is jobb minőségű, de igazából fényképet készítek sokat, pár videóval.
Hétfőn például őt pár perces videót csináltam, meg/össze kellene vágni, de linuxon nem nagyon van normális videó vágó, de ez más téma.

(#960) artid válasza lovace (#946) üzenetére


artid
aktív tag

bocsánat, félreolvastam amit írtál.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#961) artid válasza edgelaszlo (#952) üzenetére


artid
aktív tag

Igen, ahogy @Dorcsika is írta, ez sajna az Android-os Viber baromsága. Ha megnyitod, lementi. Korábban nem így volt, most sajna ez van. :(

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#962) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Most látom, hogy a P20 már 100e Ft-ért elhozható :). Amikor átmentem az MM-be hogy megnézzem a új P30 párt, hát nem nagyon dobogtatták meg a szívem, de az S10 trió sem, ám a P20...., kezembe fogtam és éreztem -tudom hülyén hangzik- a hűha érzést, ez igen, ez kellene. Többször átmentem mobilnézőbe, lassan döntök, de a P20-at mindig megcsodálom ( a P20pro szintén nem jön be) és rögtön próbálom ki is verni a fejemből, hogy csak az idei modellek közül válasszak. Most így megint nehezedett a döntés, féláron a hűha érzés vagy egy idei csúcs

(#963) Sn00k válasza teleahocipöm (#962) üzenetére


Sn00k
veterán

P20at 6honapig hasznaltam. Az nalam rekord hosszusagu ido. Magyon meg voltam vele elegedve. Remek telefon! Jo kepeket lott videoban pedig 1080p,30fps alatt teljesen ok volt...

3njoy the Lif3

(#964) Pompi válasza teleahocipöm (#962) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nekem egy évig volt meg a P20, és a mai napig a párom használja. Formára, kézbe véve még mindig jobban tetszik, mint a P30, csak hát ez meg azért annyi mindenben jobb :B

Feel Good Inc.

(#965) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Szoktatok ide benézni?

Akkumulátor -> Alkalmazásindítás -> jobb felül 3 pötty -> Indítási előzmények

Itt olyan alkalmazásokat látok a közelmúltban (pl. akár pár perce) elindulva amit biztosan nem indítottam és elvileg semmi sem indokolja, hogy indítva legyen, ráadásul kézire van állítva az alkalmazások indítás vezérlése, ahol az automatikus indítás szinte mindennél tiltva van, legfeljebb a másodlagos indítás és a háttérben futás van engedélyezve. Viszont olyan progit is látok az előzményekben felsorova, aminél "csak" a háttérben futás van engedélyezve, de a futó alkalmazások listában nincs ott, mivel nem volt elindítva.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#966) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Én azért megszoktam tartani pár évig a telefont, ezért is rágódok sokat, melyik legyen, de bárhogy döntök valami hiányozni fog.
Hát a P30 egy idei modell, nyilván jobb mint a P20 csak ez 100eFt ennyiért elgondolkodtatóan olcsó, az előbbi meg 200eFt, de tud-e 2x annyit?! Rágódom a dolgon.

(#967) MPite


MPite
tag

Megérkezett nekem is a .178 frissítés, és azóta borzasztóan lassan tölt. Kocsiban reggel kiírta, hogy quick charging majd belement 40 perc alatt 3 kemény százalék. Más nem tapasztalt ilyet?

(#968) Bennyboy válasza MPite (#967) üzenetére


Bennyboy
őstag

Én ma reggel töltöttem hálózatról és nem tapasztaltam a hibát.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#969) sfdrakex válasza MPite (#967) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Egyedi probléma lehet. Gyári töltővel tölt gyorsan, autóban vezetéknélkülivel is normálisan. P30 és Pro is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#970) Sn00k válasza AtHoS (#965) üzenetére


Sn00k
veterán

Nálam egyedül, ez az Essential Apps nevü alkalmazás van, amit nem igazán tudok beazonosítani, hogy mi lehet. Mást nem látok , ami gáz lehet...

3njoy the Lif3

(#971) artid válasza AtHoS (#965) üzenetére


artid
aktív tag

Hát, nálam is sok minden indul és van pár érdekesség, miszerint a FB miért indítgat el programokat a háttérben....
Kilőttem szinte mindent :)

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#972) sebestyen93


sebestyen93
tag

Üdv!

P30 tulaj lettem, minden szép és jó a telefonnal, nagyon király készülék. Ugye tudjuk, hogy ez olyan széria a nagy tesóval, hogy sötétben is lehet kézből viszonylag világos képet lőni. Annyi kérdésem lenne, hogy másnak is csinálja azt, hogy lövök a sötét szobában egy képet, ahol én alig látok, de a telefon lefotózom és tök világos lesz a szememhez képest, és a kép jobb alsó/középső részén tök vörös/ lilás a kép, de csak ott és csak ebben a sima fotós módban, esti módban már nem, meg pro módban sincs ilyen. Valaki találkozott ilyennel? Tudom, ne várjak csodát, tisztában vagyok vele, de ez mi?

[Kép1]
[Kép2]
[Kép3]
[Kép4]

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 13 Pro Max + Apple iPad 9th 10.2 + Apple Watch SE 2022 40mm

(#973) szegto


szegto
senior tag

Üdv.
Firstphoneban vásárolt vki ilyen készüléket?
Ha igen, kijelző garancia érvényes ezekre a készülékekre is?
Ha jol tudom imei szám alapján tudja megmondani ezt a huawei ügyfélszolgálat...
Most ha jol láttam 12 honapot ad a huawei erre a szolgáltatásra, nagyon elgondolkoztam a vásárláson.
Köszi, üdv

(#974) Quqesz válasza szegto (#973) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az a bolt hivatalos garival adja, szóval kell élnie. A plusz garit amúgy sem ők aktiválják, hanem te a Hicare-n belül.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#975) AtHoS válasza artid (#971) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam van pár APP ami szerintem nem indokoltan szerepel az indítási előzményekben.

Most ránézve 8 óra 33 perckor indultak:
Opera mini, BRouter, CitiMaps2Go, Locus Map, Maps.ME, Translator, MyBackup Pro

amiket biztosan nem indítottam, mivel ma eddig még csak telefonáltam a készülékkel. (ébresztés + naptárbejegyzés jelzésen kívül)

Más:
Mivel nincs értesítési LED a készüléken (biztos nem volt összeegyeztethető a dizájnnal ;] ), így a "szerencsétlen" AoD helyett kipróbáltam a LED Blinker Lite verzióját, működött, de tartalom helyett színes kört dobott csak a képernyőre + az idő-dátum párost, így benéztem az Android szoftveres topikba, ahol többször is ajánlották a Missed Notifications Reminder programot. Ez egyénileg választott hangjelzéssel képes emlékeztetni a beállított APP-ok elmulasztott értesítéseit.
Energiatakarékos módot bekapcsolva nem tudtam alvó módnál működésre bírni (miután a képernyő élesztésre került viszont rendben jelezett :F ), miközben saját APP-ot használok ébresztéshez (Caynax - Alarm Clock Pro), ami nem problémázik energiatakarékos módban sem. Viszont normál módban kitűnően teszi a dolgát. Egyelőre maradok ennél a figyelmeztető/emlékeztető megoldásnál

read-only mode on the forum

(#976) Pompi válasza sebestyen93 (#972) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szerintem ennek nem kellene ilyennek lennie, nálam legalábbis nincs ilyen effekt esti képeknél (sem).

Feel Good Inc.

(#977) sebestyen93 válasza Pompi (#976) üzenetére


sebestyen93
tag

Hát szerintem sem kéne ilyennek lennie. Mindegy, tudok vele együtt élni, úgy is maniálus módban fotózok este, mert kézből pocsék. :)

Apple iPhone 13 Pro Max + Apple iPad 9th 10.2 + Apple Watch SE 2022 40mm

(#978) Pompi válasza sebestyen93 (#977) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hát nálad pocsék, amúgy viszont nagyon jó képeket lő esti módban. Én futnék egy garancia kört a helyedben az biztos.

Feel Good Inc.

(#979) Quqesz válasza sebestyen93 (#972) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Tok nincsen? Anélkül?
Nem maszatos a lencséd? (esetleg védő fólia rajta?)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#980) legenda007


legenda007
aktív tag

Sziasztok! Samsung Galaxy watch - l használja valaki a telot, érdekelne hogy megfelelően működike vele?

(#981) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Letesztelték a DC dimminget: [link]

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#982) zolmesz


zolmesz
aktív tag

Sziasztok!

Feleségem telefonján (természetesen egy P30) a Messenger nem küldi ét rendesen a videókat, csak az látszik a címzettnél is, hogy 1 másodpercnyi ment át belőle. A telefon újraindítás után az első videóküldés még rendesen átmegy, aztán a következőből megint csak 1 mp-nyi megy át.
Volt már adatok törlése, uninstall, de utána is ugyanaz a helyzet.
Még csak nem is azt írja, hogy túl nagy a videó, és azért nem megy át, szóval elég érthetetlen a dolog.
Találkozott már valaki ilyen esettel? Esetleg tudja a megoldást a problémára?
Mivel mindenki más különböző telefonján megy a videó küldés, hátha telefon specifikus a hiba.

Köszi!

(#983) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Elnézést az off témáért! Van egy p9 lite (2016) mobilom és gondoltam a szüleimnek adom, viszont roppant gyorsan merül az aksija SIM nélkül is, egyik napról a másikra látványosan kimurdált. Szóval ki szeretném cserélni az aksit, megbízható helyről, jót szeretnék venni. Már 2600 Ft körül láttam, gyárinak tűnő felirattal, de csomagolás nélkül, így nem sok bizodalmam feléje. Szóval, ha valaki foglakozott már a témával, esetleg tud segíteni, hol lehet tutit venni, előre is megköszönném.

(#984) Energie X válasza teleahocipöm (#983) üzenetére


Energie X
őstag

Ez engem is érdekelne, anyámnak adtam az enyém, és elég hamar merül...

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#985) xavix13


xavix13
senior tag

Most nézem amúgy a telefonon van egy gyárilag felrakott "üveg"? fólia?

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#986) sfdrakex válasza xavix13 (#985) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Van rajta, de nem üveg.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#987) teleahocipöm válasza Energie X (#984) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Ez a Huawei típus még nagyon praktikus idősebbeknek, mert az "Egyszerű mód" 6-8 nagy "ikon", jól látható, kitöltik az egész kijelző, ha jól tudom az újabbakból ez a funkció kimaradt.

[ Szerkesztve ]

(#988) bokarcsi71


bokarcsi71
aktív tag

Mennyit bír az akkumulátor? Üvegfóliával működik az újjlenyomat olvasó?

(#989) sebestyen93 válasza Pompi (#978) üzenetére


sebestyen93
tag

Esti módban nem csinálja ezt, ez a sima mód, csak ilyet lő kézből. Estin nincs ilyen baja, érdekes. Esti módban ilyen. Lehet az lesz, meglátom mennyire fog zavarni.

#979 Quqesz

Van tok, de leveszem mindig, ha fotózok. Lencse tiszta, le szoktam pucolni, fólia nincs rajta.

Egyébként ilyet lőttem vele manuális módban állványról, itt semmi nincs, szóval érdekes. :)

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 13 Pro Max + Apple iPad 9th 10.2 + Apple Watch SE 2022 40mm

(#990) Quqesz válasza sebestyen93 (#989) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sima mód alatt az auto módot érted? Én annyit vettem észre, hogy néha a színzaj több a kelleténél, akkor ilyen lilás pöttyös a kép, de nem ennyire.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#991) sebestyen93 válasza Quqesz (#990) üzenetére


sebestyen93
tag

Igen, autó módot. Csak abban ilyen a kép sötétben.

Apple iPhone 13 Pro Max + Apple iPad 9th 10.2 + Apple Watch SE 2022 40mm

(#992) droti25


droti25
őstag

Sziasztok!

Ti hogy használjátok?

(#993) Quqesz válasza droti25 (#992) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Fix fhd! Naná

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#994) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Sziasztok!

Nektek nem csinál olyat a videó lejátszó, hogy egy ablak megjelenik, hogy betöltés? És semmit nem tölt be ugyan úgy fut a videó, csak éppen kitakarja az egészet az üzenet. Frissítettem is, nem lett jobb.

[ Szerkesztve ]

(#995) droti25 válasza Quqesz (#993) üzenetére


droti25
őstag

Állítólag akkor jobban merül.

(#996) sfdrakex válasza droti25 (#995) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem jelentős.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#997) Quqesz válasza droti25 (#995) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ahogy sfdrakex írta nincs akkora nagy különbség. Max nem este 10-kor rakod fel, hanem 11-kor. Anno S8+ esetében teszteltük a fhd vs 2k, de ott sem volt értelme levinni a felbontást kisebbre.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#998) droti25 válasza Quqesz (#997) üzenetére


droti25
őstag

Akkor megnyugodtam. 👍

(#999) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Megnézegettem még egy kicsit a p30/p30pro telefonokat az egyik mobil szolgáltatónál és ami feltűnt, hogy mind a kettőnek vibrált a kijelzője, mondjuk pont a lámpák fele fordítva tudtam csak megnézni őket másképp nem fértem hozzá, korábban még soha nem tűnt föl.

(#1000) Quqesz válasza teleahocipöm (#999) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Na akkor megnyugodhatsz, mert az utolsó frissítés ezen segített. Azt se felejtsd el a villogás oled jelenség és a P20 IPS......bér nekem sose tünt fel 3 hónap alatt....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.