Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:16

LOGOUT.hu

Huawei P30 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) 1stror válasza AtHoS (#1850) üzenetére


1stror
csendes tag

Te jó isten :D

(#1852) Black_Raven válasza AtHoS (#1850) üzenetére


Black_Raven
veterán

"Nem vagyok, extrém telefon-nyüstölő" :C én sem, csak picit többet használom.:D [kép], [kép]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1853) #31757056 válasza AtHoS (#1850) üzenetére


#31757056
törölt tag

Végülis annyira szép ez a telefon, hogy dísznek is érdemes tartani. Vagy kelléknek :DD

Én úgy tűnik az ellentéte vagyok. Mi reggel 6 előtt kezdünk azzal hogy párosodunk az órával. Aztán reggeli közben facebook, insta, hírek stb. 6.30kor be a kocsiba, handsfree és poweramp indul, zene non stop vezetés közben, napi átlag 6 6 és fél óra persze stoppok közben ki-be, lecsatlakoz-felcsatlakoz. Mellette fut a térkép nézni a dugókat, telefonálás munka és privát ügyben be-beesik Ha néha kell egy rovidebb útra akkor megy ezek mellé a navi. Hosszabb útra wifi hotspot lesz belőle és a P10 a navi mikozben rá csatlakozik. Közben ha aktuális akkor messenger, whatsapp. Ez megy kb 2ig 3ig. Délután otthon folytatódik a social media, böngészés, forum, közben befigyel egy kis játék. Este ebook reader. Ezzel a használattal a nap végéig még nem sikerült eddig 20% alá menni, a P10 már délután enni kért. Ha napi egy töltéssel tartósan megúszom akkor örö é bódottá...

(#1854) AtHoS válasza #31757056 (#1853) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam azért egyszerűbb a történet:
Átlagos napon 8 magasságában kelek és 10-re kell bejárjak a 800 méterre lévő munkahelyemre (bringával 2 perc, közben nem mobilozom :B ) 8-10 között nincs időm a telót nyomkodni (intézem a reggeli teendőket), max, ha fel kell hívnom valakit vagy engem hívnak.

Melóban (10 - 18h30...19h) számítógép előtt ülök, nincs szükségem a teló nyújtotta "számítógépes" funkciókra, tehát gyakorlatilag telefonként használom. Haza 2 perc alatt érek és otthon szintén "vár" az asztali gép (inkább azt nyúzom a 27"-os monitor minden előnyével :) )

Átlagos napon telefonáláson kívül jóformán nincs egyéb tevékenység a telóval (persze naptár, emlékeztetők, banki hitelesítés, APP frissítések, melóban levelekre 2-3-szor ránézés azért vannak)

Ebből szokott kijönni 6 nap fölötti használat 2-3 óra közötti képernyőidővel :B

Nem átlagos napokon picit másabb a helyzet, de ez annyira változó (navigáció, böngészés, stb...), hogy összességében üzemidőben is jelentős az eltérés előbbi átlagos napi használathoz képest

read-only mode on the forum

(#1855) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Akkor nálam:
-AOD reggel 6tól este 9ig
-Amazfit bip online 24 órában
-Wifi vagy mobilnet online 24 órában(otthon wifi, máshol 4g)
-gps, bt, wifi, mobilnet soha nincs kikapcsolva
-autóban bt kapcsolat+néha Tunein appal zene
-2gmail,2 időjárás online szinkron
-fényerő automatán
-face és chrome használata vegyesen
Így nálam 2 nap és kb 3-5 óra kijelző idő (a kevesebbnél 1-1,5 óra beszéd is van).
Most 1 nap 16h, 4:15h kijelző 6%.....
Nekem ez így ok :R :R

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1856) Quqesz válasza Quqesz (#1855) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A most pontosan: 1nap 16h, 4:15h kijelzőidő, 1:50h beszélgetés, 3%-on felrakva.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1857) #31757056


#31757056
törölt tag

Egy kis érdekesség, egész napos kínzás után, a teljes fogyasztás 37%-a a hardver de a Bluetooth fogyasztása mindössze 0.34% ebből annak ellenére hogy a zene legalább 5 órát ment rajta (poweramp és csak 1.89%-ot használt az is) plusz a hívások, és az okosóra szinte egész nap rajta lóg. Nfc nálam non stop megy szinte mindenhol gpay-el fizetek. Szóval a bt fogyasztása miatt kb ennyit kell aggódni...
És már mindjárt alszok de még mindig 30% az aksi, ma sem megyek be 20 alá úgy érzem.

Kérdés: aki kb ugyanúgy reggel 6 korul vette le a töltőröl, nektek mennyi a cella készenlét %-os aránya?

[ Szerkesztve ]

(#1858) Quqesz válasza #31757056 (#1857) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A cella készenlét ha jól emlékszem annyi, mint az akkuidő. De mindég online vagyok
...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1859) #31757056 válasza Quqesz (#1858) üzenetére


#31757056
törölt tag

%-ban gondoltam.

(#1860) Black_Raven válasza #31757056 (#1859) üzenetére


Black_Raven
veterán

16h készenlét 5.93%

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1861) #31757056 válasza Black_Raven (#1860) üzenetére


#31757056
törölt tag

Köszi. Nekem 12 ora alatt 5.63%...

(#1862) Quqesz válasza #31757056 (#1861) üzenetére


Quqesz
nagyúr

39h és 13,98%

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1863) atike


atike
nagyúr

Nálam AOD kikapcsolva, fényerő automata, háttérkép fekete (sötétítés bekapcsolva). Wifi / 4G, GPS folyamatosan. Gmail (privát), AquaMail (céges) folyamatosan. Kamerás kliensek, Teamviewer, RDP napi használatban, naponta 2-3 óra telefonálás mellé. Nincs FB (és más sem)... :) Kis fotózás, esetleg videózás. NFC sincs.

Ha a fiam este nem Youtube-ozik rajta (és/vagy játszik :) ) akkor kétnaponta töltöm. Királyság.

Nap 4-4,5 óra a kijelzőidő amúgy.

(#1864) maltosa81


maltosa81
csendes tag

Sziasztok,
Vacilálok a P30 és a Mate20 pro között. Ártól függetlenül melyik érné meg jobban? Van esetleg köztetek olyan aki hasonló cipőben járt és végül a P30-at választotta? Ha igen akkor mi volt a döntő érv? Van olyan feature ami annyira nem jött be nektek utólag? Nyilván érdeklődök majd a Mate20 pro topikban is, mivel kíváncsi vagyok mindkét oldal véleményére. Köszi a válaszokat.

(#1865) Quqesz válasza maltosa81 (#1864) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sztem inkább a méret a márvadó és az edge kijelző. Melyik jön be jobban neked.....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1866) #31757056 válasza maltosa81 (#1864) üzenetére


#31757056
törölt tag

En a Mate20 pro-t akartam eloszor, de szerencsere egy haverom megvette elottem, kezembe fogtam es rajottem, hogy nekem a lekerekitett kijelzo egyatalan nem jon be. Noha papiron tartosabb mint a P30 mert corning gorilla glass a Mate20 pro uvege, mig a P30 csak egy sima aluminosilicate glass. Szerintem a Mate20 pro szoftveresen kiforrottabb vaoszinuleg, a hardver meg ugyanaz, igy csak a kulso lehet a donto erv, amelyik jobban tetszik kezbe fogva azt veszed.

[ Szerkesztve ]

(#1867) Quqesz válasza #31757056 (#1866) üzenetére


Quqesz
nagyúr

+elindult a mate20 prora az android 10 ota-n hollandiában....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1868) Black_Raven válasza Quqesz (#1867) üzenetére


Black_Raven
veterán

Nekem gyanús, hogy az Beta verzió. Főleg hogy csak utánunk jönnek decemberben..

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1869) Quqesz válasza Black_Raven (#1868) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nekem is gyanus, de ne feledd az első droid tesztelő huawei telefon a mate 20 pro volt(mikor májusban kitört a balhé ezt vették le a bétte programról)
De szerintem ez nem béta [link]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1870) mjani1172 válasza maltosa81 (#1864) üzenetére


mjani1172
addikt

Én ugyanebben voltam. A mate 20 pro-t vettem, de bevallom csak az ára miatt.
Nejem a kamera fontos, és a két telefont összehasonlítva a p30 egy hajszállal szvsz jobb.

(#1871) atike válasza #31757056 (#1866) üzenetére


atike
nagyúr

"a Mate20 pro szoftveresen kiforrottabb vaoszinuleg" :F

(#1872) Quqesz válasza atike (#1871) üzenetére


Quqesz
nagyúr

:D mivel ugyan az a 9.1 emui lett rajta is, csak később....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1873) atike válasza Quqesz (#1872) üzenetére


atike
nagyúr

...nem is értem mire gondolt... :U

(#1874) #31757056 válasza atike (#1871) üzenetére


#31757056
törölt tag

Hát például arra gondolok hogy futhatna rajta a céges app, ami a srácoknak a mate20-on és egyéb huawei telefonokon is megy (bár ez lehet fejlesztői hiba is). De pl butább ezen a hotspot is, a channel állítás egész egyszerűen kimaradt belőle. Pont emiatt a phone clone sem működik úgy ahogy kéne. Asszem forgatnád a szemeid miután 6odjara próbálnád a céges appot vissza erőltetni régi telefonodra az összes alkalmazás adattal együtt, de a clone folyamatosan egy olyan hotspotot hoz létre amit a másik huawei telefonod egész egyszerűen nem lát :D

(#1875) KáJé74


KáJé74
csendes újonc

Sziasztok! Az LG körüli botladozás miatt a G2-G4-G6 vonalat megszakítva beújítottam egy P30-at. Olvasgatok szépen visszafelé a fórumban, de pár kérdésre örömmel vennék gyorsabb választ... :D
1. A G6-on is van normál és wide kamera, melyek közötti váltást - akár videofelvétel közben - két ikon között váltogatva tudtam ide-oda lépkedni. Itt hogy működik ez?
2. Örömmel konstatáltam, hogy ébreszteni lehet a telefont a dupla koppintással. Van-e mód, hogy ugyanígy lezárjam?
3. Vettem szilikon tokot, de a kamerasziget még így is kilóg. Másik tok lesz, eldöntöttem. Viszont a nagy méretű lencsefedő műanyag mennyire karcálló? Célszerű-e fóliázni, vagy rontja a képek minőségét nagyon?

(#1876) workin


workin
senior tag

Bakker, nem is tudtam, hogy nem Gorilla Glass.:)

(#1877) atike válasza #31757056 (#1874) üzenetére


atike
nagyúr

Ez a hotspotos dolog azonos Android (és azonos EMUI) verziónál különbözik a két készüléken...? :F

Na igen, egy olyan helyzetben lehet mondanék egy két miatánykot... :DDD

(#1878) sfdrakex válasza KáJé74 (#1875) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nagyítás váltásával tudsz a kamerák között váltani.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1879) Quqesz válasza KáJé74 (#1875) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Üdv a klubban!
1.álló helyzetben jobb oldalt, fektetve alul van 4 pötty a kamera képen. Fentről/balról: 5x zoom, 3x zoom, 1x zoom, széles. Ha húzod rajta az ujjad, akkor kisebb mértékben lépked.
2.ébresztésre van a dupla kopp, de a widgettek között keress egy lakat gombot(kék négyzet benne lakattal). Ha ezt kirakod főképernyőre, akkor csak rányomsz és már zár is.
3.a lencsefedő az üveg(állítólag zafír) és nem karcolódik könnyen, de volt akinek repedt kicsit. Fólia rontja a minőséget. Én gyári szilikon tokot vettem, fél év alatt semmi karc, de nem is áll ki a sziget a tokból.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1880) workin


workin
senior tag

Amúgy nem akar valaki egy összefoglalót írni ?
annyi sok okos tipp / trükk hangzik el itt, hogy jó lenne, ha bármikor bármit könnyen vissza lehetne keresni.

(#1881) workin


workin
senior tag

Megnéztem most az alkalmazások indítási előzményeit, és az időkép elindult magától., viszont az alkalmazás indításnál manuálisra állítottam , és semmit sem engedtem neki, viszont mégis elindult magától... ezt hogyan?

(#1882) #31757056 válasza atike (#1877) üzenetére


#31757056
törölt tag

Érthetetlen módon igen :W mate20 pro-n is ugyanúgy néz ki a beállítás mint a p10-en, direkt megnéztem mert én se akartam elhinni. Az 5ghz sávot 36-140 channel közt lehet manuálisan állítani ezekben a telefonokban(a p10 is emui 9.1). Míg a p30-at ha 5ghz állítod létrehozza a kapcsolatot channel 141-en és nem tudsz hozzá nyúlni. Majd 1 oramba telt rájönni erre.

(#1883) atike válasza #31757056 (#1882) üzenetére


atike
nagyúr

A P30-nál ez Mobile Hotspot (magyarra fordítva Személyes Hotspot), nem wifi hotspot. Lehet ez lesz a különbség.

[link]

Mondjuk ez akkor lesz igaz, ha a másikon wifi hotspot amit csinál / használ a készülék...

(#1884) tarbela777 válasza maltosa81 (#1864) üzenetére


tarbela777
tag

Szia! Nekem volt Mate 20 pro és most P30 van. Nem igazán tudok különbséget tenni. Tudásban, üzemidőben hasonlóak, a Mate 20 pro 3D-s arcfelismerője nagyon jó, sötétben is 10/10-szer felold. Csak a lekerekített kijelző miatt adtam el, nem bírtam megszokni. Szóval ha neked bejön a kijelzője, akkor a Mate 20 pro-t ajánlom, mert olcsóbban hozzá lehet jutni.

(#1885) atike


atike
nagyúr

A hanghívások is beleszámítanak a képernyőhasználatba....? :F El nem tudom képzelni, hogy ez hogy jött ki, de ránéztem kíváncsiságból az akkuhasználatomra és ez fogadott:



Nem semmi. Szóval meg vagyok elégedve... Akksi idő királyság... :)

(igen, ma ennyit telefonáltam reggel óta - kamera nézeti képet állítunk és mivel ingyen beszélek a kollégákkal egyszerűbb telefonon, mint cb-n... :) )

(#1886) #31757056 válasza atike (#1883) üzenetére


#31757056
törölt tag

Igen, személyes hotspot a neve, míg a többi telefonon hordozható wi-fi hotspotnak hívják. De ugyanaz attól még csak bután van megcsinálva. A kapcsolódó eszközök számát se lehet például korlátozni, az is kimaradt. Na mindegy, remélem a 10ed Androidon ezt is normálisan megcsinálják. Olyan mintha ezt osszecsapták volna mert tudták úgyis hogy jön a frissítés nemsoká, vagy nem tudom...

(#1887) Quqesz válasza workin (#1881) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nincsen bekapcsolva frissítés?

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1888) Bailey válasza maltosa81 (#1864) üzenetére


Bailey
senior tag

Én P30-at cseréltem Mate 20 Pro-ra. Tudásban sebességben tényleg nincs különbség. Viszont az üzemidő nekem jobb a Mate-en, ugyanazokat az alkalmazásokat használva.

(#1889) workin


workin
senior tag

Nincs, de közben azthiszem meg van a megoldás. Az egyik lapon fent maradt a widget.
Viszont a Vodafone start alkalmazás ugyanúgy frissít, pedig nincs semmi engedélye.

(#1890) 1stror válasza Bailey (#1888) üzenetére


1stror
csendes tag

És fotós kepessegekben?

(#1891) Bailey válasza 1stror (#1890) üzenetére


Bailey
senior tag

Abban talán a P30 a jobb kicsivel, legalábbis kevés fénynél.

(#1892) Iller válasza Quqesz (#1869) üzenetére


Iller
tag

https://huaweiblog.hu/kamu-a-mate-20-pro-emui-10-frissitese/

(#1893) Black_Raven válasza Iller (#1892) üzenetére


Black_Raven
veterán

Épp erre gyanakodtam én is..Mindenesetre a gyári appok 90%-a már átáll a v10-re, novembert várva.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1894) Quqesz válasza Iller (#1892) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Igen, láttam. Na akkor lehet mi leszünk az elsők? Majd kiderül...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1895) Quqesz


Quqesz
nagyúr

1nap 2h....21% még....

Jó ez!

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1896) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok.
A teló kamerájával hogy vagytok megelégedve? Elsősorban a képek minősége érdekelne.
Youtubeon nézegettem teszteket az s10e és ez között.. Ott egyértelmúen a Samut hozták ki jobbnak.
Na mondom akkor azt veszem.. Bementem a topikjába és a legtöbben nem voltak megelégedve vele.. Se az aksi se a képminőség miatt..
Szóval tanácstalan vagyok :)
Ja meg Camera2. apit be lehet kapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#1897) workin válasza Bali27 (#1896) üzenetére


workin
senior tag

Hát, nézd én MI 9-et váltottam P30- ra, mert annál a P20-am is jobb képeket csinált . :)
Viszont ennek a kamerája nekem zseniális, legutobb hivattam elő képeket , szép nagyban, gyönyörű szín és részletgazdagok lettek a képek, jó ránézni.
Rosszat nem tudok róla mondani, de a P20 után nem is vártam mást. Persze vannak itt sokkal jobb és hozzáértőbb fotós szakik, akik többet tudnak erről mondani, de nekem arra amire vettem, hibátlan. Gyerekeket fotózom vele (a sajátjaimat persze :P ) és elég ritkán lövök rossz képet, de azért mert a pillanatot nehéz elkapni :)

[ Szerkesztve ]

(#1898) workin


workin
senior tag

Sajnos Gmail értesítés nem jön nekem sem, és nincs nagyon ötletem mi lehet a gond. Valakinek?

(#1899) Quqesz válasza Bali27 (#1896) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sutem jó a kamerája photó terén, videóban tud max kicsit alulmaradni(bár nekem amit kidob elég). Este módban a samu gyenge ehhez képest, valamint alacsony fényviszonyoknál(és ezalatt nem a teljesen kivilágított boltot értem).
Amúgy sztem nincs különbség kamera terén a két teló közt nappal.
Aksi itt remek, bár nekem kb ugyan ezt jizta az S8+ is, míg fel nem raktam a pitét...onnantól gyalázat lett. Higy itt lesz ilyen? Honor 8-at nyúzza a gyerek, ami az S8+ elött volt nekem és laggmentesebb a samutól....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1900) Bali27 válasza Quqesz (#1899) üzenetére


Bali27
addikt

Köszönöm a gyors válaszokat.
Akkor lehet ezt választom.. Vagy azóta még a Honor 20 is versenybe szállt. Úgy látom az szinte ugyan ez csak olcsóbb...

A camera2.api-t azért kérdeztem volna mert most egy xiaomi note 6prom van amin az alap fényképező gyalázat, de sikerült feltenni a google fényképezőt és ég és föld.. Baromi jó képeket lő... Csak ezt bnomnek akarom adni és azért kell az új telo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.