Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:16

LOGOUT.hu

Huawei P30 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) teleahocipöm válasza xrvman (#9000) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Nekem a telefonon levő Google appot jelzi a TrojanSMS- PA vírussal megfertőzve.

A Play Protect viszont nem jelez kártékony alkalmazást.

[ Szerkesztve ]

(#9002) xrvman válasza teleahocipöm (#9001) üzenetére


xrvman
őstag

Igen, a Google appot jelzi nekem is. Valóban a Play Protect nem jelzi annak, akkor simán csak mellőzöm.
Köszi.

(#9003) teleahocipöm válasza xrvman (#9002) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Reméljük nem lesz gond belőle.

(#9004) kp78


kp78
addikt

Bnő P30-án is fertőzést jelzett a Google frissítéskor. :U

(#9005) Ellia válasza kp78 (#9004) üzenetére


Ellia
addikt

Én is kaptam tegnap.

(#9006) hotkar válasza kp78 (#9004) üzenetére


hotkar
aktív tag

Nekem is ugyanez volt tegnap reggel, de este ütemezetten lefutott az Optimalizáló víruskergetője, és frissítette a vírusdefiníciós adatbázist október 29-ei verzióra.

Most már nem óbégat a Google alkalmazás miatt.

(#9007) petyametyo


petyametyo
aktív tag

LCD csere áráról van valakinek infója hogy mennyibe kerül ? :R

(#9008) Exian válasza petyametyo (#9007) üzenetére


Exian
őstag

Például.

Ha magad csinálod, akkor 15-30e között kijön, attól függ, hogy milyen kijelzőt és honnan rendelsz.

A fixity az gyári kijelzővel és nyilván megfelelő minőségben dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#9009) petyametyo válasza Exian (#9008) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Köszönöm a válaszod :R

(#9010) castiels válasza Exian (#9008) üzenetére


castiels
addikt

Alin is gyári van?

(#9011) kp78 válasza petyametyo (#9007) üzenetére


kp78
addikt

Kijelzőcsere bnő P30-án is szükséges lenne.
TMX-es tapasztalata esetleg volt vkinek?
:R

(#9012) Exian válasza castiels (#9010) üzenetére


Exian
őstag

Fogalmam sincs, körül kell nézni. Ott nem nézelődtem még.

(#9013) Exian válasza Exian (#9012) üzenetére


Exian
őstag

Itt van például gyári kijelző, akkuval ~30e körül.

eMagon is 30e alatt beszerezhető ugyanígy, kerettel, akkuval.

(#9014) Cruzito76


Cruzito76
csendes tag

Sziasztok! De jó, hogy még mindig pörög a fórum! :) Ez is biztos jele annak, hogy milyen stabil kis gép a P30. Nem válok meg tőle amíg nem lesz vele gond, de nem úgy tűnik, mintha lenne.

Egy dologgal bajlódok most, de biztos, hogy az én hülyeségem.
Útvonalat szoktam rögzíteni túraprogramokban. Leginkább az OsmAnd-ot használom.
Az útóbbi időben jelentkezik, hogy ha kikapcsolom a képernyőt, pár perc múlva eldobja a gps jelet, tehát mondjuk 10 perc szünet után a képernyő visszakapcsolásakor hiányzik 500 méter rögzített út.
Nézem, kutatom mindenhol, elvileg be van állítva, hogy fusson az app a háttérben, próbáltam, hogy engedélyezem a fullos Teljesítmény mód-ot, semmi sem használ. Gondolom Google Térképnél, Waze-nél hasonló gond lenne, ha lekapcsolnám a képernyőt.

Mit ronthatok el? OsmAnd letörlése, és újratelepítése után megszűnt a gond pár napra, aztán újra előjön.

Előre is köszönöm, ha van ötlet!

(#9015) Exian válasza Cruzito76 (#9014) üzenetére


Exian
őstag

Én erre javaslom, hogy használj órát. Én ilyenre egy Huawei Watch Fit órát használok, annak saját beépített GPS - e van, rögzít mindent, ráadásul pluszban pulzust is mér folyamatosan, ami nekem fontos (kardiológiai gondjaim voltak, így nem árt, ha figyelem azt is).

Aztán utána remek animációkat is tud csinálni az útvonalról a Huawei Health applikáció.

Sajnos amúgy a problémádhoz nem tudok érdemben hozzászólni, nem használom azt az appot, illetve a telefon GPS-ét sem használom ilyen módon, csak navigációkor. De azzal nem szokott gond lenni.

Viszont érdekesség képpen következő sétánál/túránál kipróbálom azt az appot, amit írtál, meglátjuk, nálam mit produkál.

[ Szerkesztve ]

(#9016) petyametyo


petyametyo
aktív tag

Megsérült a telefonom LCD je ezáltal gépre kötve nem tudom engedélyezni rajta hogy a képeket le tudjam másolni, Van erre valami megoldás?
Illetve hogy tudnék a telefonon egy gyári beállítást eszközölni így hogy a LCD sérült ?
Köszönöm:R

(#9017) Lami66 válasza petyametyo (#9016) üzenetére


Lami66
őstag

Nem bonyolult, de kell hozzá pár dolog, ami nem biztos hogy mindenkinél van otthon.
A telefon kijelzőjét ki tudod váltani egy monitorral vagy tévével. Ehhez kell egy hdmi kimenetes usb-c dokkoló és arra rákötve egy egér. A dokkoló és a tévé/monitor közé pedig egy hdmi kábel.
Így a tévén látod a kijelzőt tükrözve és a rákötött egérrel tudsz ugyanúgy kattintani mintha az ujjaddal böknél oda.

(#9018) petyametyo válasza Lami66 (#9017) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Nagyon köszönöm :R

(#9019) Exian válasza petyametyo (#9016) üzenetére


Exian
őstag

Mi a terved a telefonnal amúgy?

(#9020) laczkaba


laczkaba
tag

Sziasztok,hozzám került egy P30 ELE-L29 C432 telefon.Ez beragadt recowery módba,innen sehova.Honnan tudom milyen dload romot kell letöltenem?

(#9021) petyametyo válasza Exian (#9019) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Egy pár képet leszedni, utána egy gyári visszaállítás és eladni, hátha kell valakinek alkatrésznek

(#9022) laczkaba


laczkaba
tag

ELLE-L29B 10.0.0.168(C432E22R2P5)_Firmware_NA_EMUI10.0.0_05015TGG.zip.Valakinek nincs meg?Hálás lennék

(#9023) Lami66 válasza laczkaba (#9022) üzenetére


Lami66
őstag

Szerintem innen le lehet tölteni:
[link]

(#9024) wallace válasza Exian (#9015) üzenetére


wallace
tag

Az óráról jut eszembe, hogy én egy Samsung Galaxy Watch 4-et használok P30-al, ami ugye elvileg nem használható, mert android wear alapú és a teljes Huawei telefon termékvonal ki van tiltva a használatból, de mégis meg lehet oldani, úgyhogy ha valaki ilyenen gondolkodik, vagy esetleg ezért akar telefont váltani, ne tegye, segítek! :)

(#9025) laczkaba válasza Lami66 (#9023) üzenetére


laczkaba
tag

Köszi,az fizetős.A megoldás az XDA-n volt.

(#9026) xrvman


xrvman
őstag

Szerintetek ez eljut EU-ba is? Google lesz, marad rajta?
https://mobilarena.hu/hir/harmonyos_4_huawei_p30_es_mate_20.html

(#9027) Lami66 válasza xrvman (#9026) üzenetére


Lami66
őstag

Nem fog eljutni ide. A Huawei már elég régen eldöntötte, hogy a Harmony OS-t a telefononokra csak Kínában adja ki. Nemzetközi forgalomban marad az Emui.

(#9028) L4mie


L4mie
veterán

Biztos korlátozza az EU a személyes adatok szipkázhatóságát... :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#9029) Gstyler válasza Lami66 (#8988) üzenetére


Gstyler
senior tag

Én egy Pixel 8 Prora váltottam, de megerősíteni tudom csak a Kolléga hozzászólását, miszerint nem érdemes nagy összeget áldozni a cserére. Hiába telt el 4év, nem érezni nagy ugrást...

Ha lenne gms, akkor egyébként biztos, hogy most egy P60 pro lenne a kezemben.
(A P30 pedig üzemel tovább családon belül, amíg csak bírja.)

(#9030) Superhun


Superhun
addikt

Sziasztok! Akksit hol érdemes venni a telefonhoz?

(#9031) Lami66 válasza Superhun (#9030) üzenetére


Lami66
őstag

Én ezt venném [link]
Gyári, nem kell rá heteket várni. Biztos lehet találni olcsóbbat, bizonytalanabbat, 1-2 ezer Ft-on nem érdemes lutrizni.

(#9032) Superhun válasza Lami66 (#9031) üzenetére


Superhun
addikt

:R

(#9033) xcds


xcds
őstag

Sziasztok! Már másodjára jártam úgy, hogy nem látja a telefon a 2. SIM kártyát (digi). Újraindítás után minden ok. Járt már vki így? A telefon csinálhatja vagy a SIM? 11es emui van rajta, amivel amúgy elégedett vagyok és eddig nem volt gond a simmel sem.

(#9034) xrvman válasza xcds (#9033) üzenetére


xrvman
őstag

Hány éves a SIM? Ha öreg, érdemes cserélni. Ingyen csinálták mostanság nekem is.

(#9035) Exian válasza xcds (#9033) üzenetére


Exian
őstag

Más SIM-mel is csinálja? Ha nem, akkor ahogy írta xrvman, esetleg kártya csere segíthet. Ha más szolgáltató kártyájával is ugyanez a helyzet, akkor esetleg SIM kártya foglalat pucolás segíthet.

(#9036) xcds


xcds
őstag

Esetleg azt tudom kipróbálni,hogy megcserelem a két simet. Nem olyan régi, 3-4 éves. Az 1es SIM(yettel) öregebb sztem. Amióta megvan ez a telefon, nem is nyúltam a simekhez.

(#9037) Exian válasza xcds (#9036) üzenetére


Exian
őstag

Ja, akkor egy megmozgatás simán segíthet. Kicsit pucold is meg a SIM-ek pinjeit. Simán lehet, hogy már nem 100%-os a kontakt. Jártam már így.

(#9038) D4v3


D4v3
őstag

2 év után sikeresen leejtettem (talán először) a telefont, rögtön szét is ment a panel benne a fólia ellenére, másnapra már teljesen szétfolyt ilyen lilás cucc a kijelzőn és nem is látszik semmi mostanra rajta. Factory reseteltem elvileg a google fiókomon keresztül és nem tervezem, hogy erre ráköltsek még 50-60k-t egy új kijelzőért. Alkatrészként érdekel esetleg valakit a teló?

(#9039) xcds válasza Exian (#9037) üzenetére


xcds
őstag

Ok, köszi a válaszokat. Majd megcsinálom ezt.

(#9040) petyametyo válasza D4v3 (#9038) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Nekem 32.000 Ft csináltak meg gyári kijelzővel+ új akku

(#9041) Exian válasza D4v3 (#9038) üzenetére


Exian
őstag

Engem érdekelne. Mennyit gondoltál érte? Privátban kérném a választ, itt nyilván nem megengedett az üzletelés.

[ Szerkesztve ]

(#9042) kp78 válasza petyametyo (#9040) üzenetére


kp78
addikt

Melyik szervizbe vitted?
Bnő P30-a is kijelző cserés sajnos.
Előre is :R

(#9043) Exian válasza petyametyo (#9040) üzenetére


Exian
őstag

Rendes OLED kijelző került bele, mint ami gyárilag volt? Mert akkor az jó ár, főleg, ha még az akku is benne volt. Gondolom ebben még benne volt a szerelési díj is, ami általában 8-10e Ft. Szóval érdekes ár az a 32e, ha az eredetileg benne lévő gyári kijelzővel és gyári akkuval csinálták. Én ahogy nézelődtem, 30e alatt egész egyszerűen nem kapható gyári OLED kijelző hozzá, az akku is még egy 5-8e Ft. TFT kijelző az van olcsóbban, az már van 20e körül, de az fényévekre van az eredetileg benne lévő OLED kijelzőtől.

Szóval, ennek tükrében engem is érdekelne, hogy hol csinálják gyári OLED kijelzővel és akkuval, munkadíjjal 32e-ért?

Nekem pár napja a fiam Xiaomi Redmi Note 10 Pro telefonján cseréltek 43e Ft-ért kijelzőt (TMX), ebből 28e volt csak a kijelző (gyári OLED), a többi az a szállítási és munkadíj volt. Mondjuk jó fejek voltak, mert a hátlapi kamera körüli plexi és keret is törött volt, azt ingyen cserélték.

Szóval a 32e az nagyon jó, én is megköszönném a linket a szervizhez! :R

Pl. Fixity-nél 46e Ft csak a kijelző csere, akku nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#9044) petyametyo


petyametyo
aktív tag

Nekem a 3 kerület Mátyás király úton csináltak meg egy kis telefonos boltban. Először azért vittem oda hogy mentség le róla az adatokat és utána eladtam volna alkatrészek. Aztán hívott a srác hogy ha kell akkor 32.000 ért megtudja javítani eredeti alkatrészel. Akinek kell annak privátban tudok adni telefonos elérhetőséget. :R

(#9045) Exian válasza petyametyo (#9044) üzenetére


Exian
őstag

Értem, köszi!

Közben találtam egy helyen 23e Ft-ért kijelző + akku párost és még a komplett előlapi keret is benne van, szóval teljesen komplett előlap kijelzővel, érintőüveggel, akkuval, úgyhogy annyira nem is lehetetlen ezekszerint.

Azt írják a leírásban, hogy "Minőség: Eredeti, Service Pack"

Szóval elvileg gyári szervíz pakk.

[ Szerkesztve ]

(#9046) kp78 válasza petyametyo (#9044) üzenetére


kp78
addikt

Én köszönöm, ha elküldöd privátban. :R

(#9047) petyametyo válasza Exian (#9045) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Ennek örülök :R Ez így még jobb .
Nekem is ugyan ezeket cserélték :K

(#9048) petyametyo válasza kp78 (#9046) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Exian verziójával lehet jobban jársz :R

(#9049) Exian válasza petyametyo (#9047) üzenetére


Exian
őstag

Ja, de ez csak az alkatrészek ára, de én meg tudnám magamnak csinálni a cserét, jó pár telefon kijelzőjét cseréltem már. Aki nem tudja megcsinálni, annak még rájön 8-10e munkadíj, szóval akkor ugyanott van. A múltkor említett fiam Xiaomi-ján csak azért nem én cseréltem, mert az garanciális javításnak indult, mivel nem látszódott, hogy a kijelző repedt, mert az üveg teljesen sértetlen volt! A telefon meg még garanciás, ezért beküldtem garban a szervizbe, hátha alapon. De sajnos repedt a kijelző az üveg alatt. De ha nem kértem volna a cserét, akkor is 12e Ft-ot kellett volna fizetni a "semmiért" (bevizsgálási díj + futár), ezért úgy gondoltam, hogy akkor legyen már rendesen rendbe rakva, meg így maradt a garancia is.

[ Szerkesztve ]

(#9050) petyametyo válasza kp78 (#9046) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Elküldtem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.