Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:16

LOGOUT.hu

Huawei P30 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) shteer válasza Maffia91 (#548) üzenetére


shteer
titán

biztosan vannak többen is

Mi lesz most a Huawei felhasználókkal?

..szerintem jónak tűnik

(#552) macika69


macika69
tag

Az android fejlesztői írták reagálva az eseményekre: "Nem szűntetik meg az eléréseket/frissítéseket de az operációs rendszer biztonsági frissítéseit (és az operációs rendszer frissítését) azonban erősen korlátozni fogják."
Egy biztos a Huawei telefonok ára be fog zuhanni. Már most sokan szabadulnak tőle.

[ Szerkesztve ]

(#553) Dave920117


Dave920117
tag

Egyébként azt is sok helyen olvasni, hogy a már meglévő, használat telefonokra semmi szankció nem él. Tehát a Google Play és a Google Protect is elérhető lesz.

[ Szerkesztve ]

(#554) giroud199 válasza Quqesz (#549) üzenetére


giroud199
aktív tag

Azért egy flagship modelltől többet vár az ember és jogosan kovetelhetnenek kártérítést a Google - tol a vásárlók... Mégiscsak egy közel negyedmilliós készülékről beszélünk... :W

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#555) shteer válasza giroud199 (#554) üzenetére


shteer
titán

a Google-tól milyen joggal? nem tőlük vettél telefont, hanem a gyártótól

..szerintem jónak tűnik

(#556) giroud199 válasza shteer (#555) üzenetére


giroud199
aktív tag

Igen, mivel a Google tol ki a felhasználókkal.... 👌 (lényegében ez nem a Huawei sara....)

[ Szerkesztve ]

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#557) torok6


torok6
aktív tag

[link] :/

(#558) Maffia91 válasza Quqesz (#549) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Az tény, hogy sok minden nem változott. De, könyörgöm nem 2 Ft-ot adtunk a készülékért...
Én naív, gondoltam hogy OTA-n simán jönnek majd a legújabb Android frissítések és verziók.
Arról nem is beszélek, hogy a telefon konkrétan értékét vesztette, mert a kutya nem venné meg...
Tehát összegezve, buktuk az újabb verziókat, és súlyos összegeket is...
Ezt akárhogy is nézem, ez nagyon nem frankó...

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#559) sfdrakex válasza giroud199 (#556) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

USA kormányt pereld, ők hozták a törvényt, amit minden amerikai cégnek be kell tartania.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#560) giroud199 válasza Maffia91 (#558) üzenetére


giroud199
aktív tag

Pontosan.... :W :O
Miért is ezt vettem az s10e helyett... Egy ekkora cégtől, mint a Huawei nem ezt vártam... Akkor maradt a Xiaomi... Talán egy Mi9se t kapok a p30ert...

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#561) jeni válasza giroud199 (#560) üzenetére


jeni
félisten

senki sem tudja mit hozz a jövő!

ha az a hír lett volna,hogy a Samsung céget meszelték volna el azért mert...
akkor madarat lehetett volna veled fogni,hogy a Huawei P30-t vetted meg inkább.
ez a Huawei elleni harc nem tegnap kezdődött el az Amerikai kormányzat felől hanem jóval korábban.
mégis a P30-t vetted meg és nem azzal voltál elfoglalva vagy estél gondolkodóba,hogy mi lesz ha a Huawei céget elmeszelik majd rövidesen emiatt nem ezt hanem azt kell megvennem inkább?

(#562) Quqesz válasza Maffia91 (#558) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Srácok térjetek már észhez!
1.eddig a google nem tiltott le semmit, és nem is fog
2.1 napos hír, aztén 1 hét múlva csak egy rossz emléklesz(elég sanszos)
3.nem esett az ára, nézd meg az árukeresőt
4.nem lett több eladó készülék a hw aprón sem, és senki sem bagóért akarja eladni(pont most néztem meg, ugyan annyi samsung van eladó)
Annyi eszetek lehetne, hogy ez amerika. Amit nem lehet polcon eladni, azt eladják a hátsó ajtón......meg fog kapni mindent a huawei így vagy úgy(és dellázni is fog érte). Amúgy meg 2 szereplős az os piac mobil terén, jó lenne ezen változtatni.

Jeni
Azt is hozzátenném ,hogy voltak a samsungnál is botrányok, meg letartóztatások. A samu tv meg lehallgatott mit beszélsz.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#563) giroud199 válasza jeni (#561) üzenetére


giroud199
aktív tag

Amúgy meg őszintén, szerintetek melyik cég nem kemkedik?? 😣
Azt hittem ez már nem újdonság, amerre járok kerdezgeti a telefonom, hogy na milyen volt, hogy tetszett a hely stb?? Hagyjuk már..... Egyszerűen fájt nekik a Huawei szárnyalása...remelem ezt nem hagyják annyiban :O

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#564) h3lios


h3lios
addikt

Ahogy felettem írják nem kell pánikolni.

A Google hivatalos közleményében áll, hogy a már forgalomba került és legyártott készülékek esetében ugyan úgy marad a play szolgáltatások elérése. Ami magába foglalja az összes google-ös alkamazást is, valamint a Play Protect-et.

A Huawei pedig biztosítja továbbra is a biztonsági frissítéseket.
Egyedül negatívumként az hozható fel, hogy új android verziók (Pie pl.) nem érkeznek majd a telefonjainkra.

Ami engem pl. rohadtul hidegen hagy.... 1,5 évig használtam egy P10-et, ami 1,3 évig 7.0-án futott, mert elfelejtettem 8.0-ra frissíteni.
Az android évek óta 1 helyben toporog, semmi lényegi frissítés nem történt az elmúlt 3-4 évben.

Ha a mostani telefonoddal elégedett vagy és hozza az elvártat akkor miért cserélnéd le ? Tudjátok van az mondás, hogy "ami nem tört el, azt ne javítsd meg".

Nyílván 1-2 újdonság bekerül az új verziókba, de semmi nélkülözhetetlen nem került be, amitől eldobnák az emberek az agyukat.

Én továbbra is örülök, hogy P30-at vettem, mert számomra ez a piac legjobb telefonja jelenleg. Az S10e pedig 1 rossz vicc mellette. Kamerában is sokkal sz.rabb, a kamera lyuk is nevetséges megoldás véleményem szerint, valamint a Samsung is ugyan úgy kavarja a sz.rt az Apple-el szemben.

Az utóbbi években ugyan nem volt róla szó, de 2-3 éve naponta jött 1 hír, hogy valamelyik cég beperelte a másikat x-y dolog miatt.

Egyedül azt sajnálom, hogy a kopasz gyökér ellehetetleníti a piac egyik leginnovatívabb gyártóját. És ha marad a jelenlegi helyzet, akkor a jövőben elhasal miatta a cég. (mert normális Android nélkül nem lehet fennmaradni). Sokan megpróbálták, de eddig senkinek nem sikerült.

A huawei igazi érkezése előtt (P9-től robbantak be igazán) mi volt ? Mindenki arra verte ki otthon, hogy 2 mm-el vékonyabb a telója mint a másiké, illetve hogy ultra menő edge kijelző van a készülékén, ami rohadtul semmire nem jó, de cserébe törékeny.

Arról nem is beszélve, hogy ha az 5G fejlesztés is leáll / bebukik a Huawei hálózati részlege sokan szolgáltatás nélkül maradnak. Halkan súgom meg, hogy bizonyos itthoni szolgáltatók teljes mobil hálózatai Huawei eszközökkel van megoldva, másoknál jelentős egységek vannak ilyenekkel kivitelezve. Ha ezt is bukják, akkor irány a sötét középkor ami a mobil térerőt jelenti, aztán akkor lehet hiper-szuper 5G képes telefonod, ha a városközponttól 1 km-re, már nem tudod használni lefedettség hiányában.

(Bocsi a kisregényért, de ezt már ki kellett írnom magamból :DDD )

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#565) Quqesz válasza h3lios (#564) üzenetére


Quqesz
nagyúr

+1!
Marad a P30, mert bejött.
Tudtommal jelenleg 3 cég csimál hálózatot európában: Huawei,ZTE, Siemens.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#566) Pompi válasza Quqesz (#565) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az AsiaTimes szerint a három cég az az Ericsson, Nokia és a Huawei.

De a két skandináv cégnek sem a tudásuk, sem a kapacitásuk nincs akkora, hogy elvigyék a melót, tehát nem jelentenek komoly kihívót a Huawei számára, inkább együttműködve a kínai céggel képzelik el a hálózat kiépítését.

Szóval Európában nagyon úgy néz ki, hogy a Huawei fogja építeni a hálózatot - a cikk szerint.

Egyébként pedig:

Huawei-ügy - máris visszatáncol az USA?

US allows three months to prepare for Huawei ban

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#567) Maffia91 válasza Quqesz (#565) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Nem szándékoztam eladni a telefont, csak bosszant... Sosem gondoltam volna, hogy egy ekkora céget így eltudnak kaszálni. Persze én is olvastam korábban a "háborúzgatásokat", de gondoltam, hogy csak f**ok méregetés.
Az, hogy a tech és mobil boltok nem adják olcsóbban, nem azt jelenti, hogy ne értéktelenedett volna el a telefon. De bizony sajnos értékét vesztette. Mert ha el is akarnád adni HA-n, nem hiszem hogy a normál árért bárki is megvenné. Persze bagóért ráugranak...
Nagyon kíváncsi leszek erre az egészre, hogy mi fog belőle kisülni, és ha sok változás nem is történt az Android főverziók között, én úgy gondolom, hogy a frissítéseket és a fejlesztéseket a készülékkel együtt megvásároltam minimum 2 évre... Na most jelen helyzetben ezektől elköszönhetek...

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#568) Quqesz válasza Maffia91 (#567) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Még ne köszönj el semmitől. Ha azt veszed a mai napig nincsen hivatalosan bejelentve, hogy elveszik. Pont a feletted linkelt cikk miatt. Már megy a visszatánc. Azt is érdemes figyelembe venni, hogy ha nem szifont veszel, akkor ez bármelyik készülékkel megtörténhet, és nem csak kínaival. A legnagyobb bizalomvesztést a google könyvelheti el, mert egy magán cég azonnal ugrott egy állami bojkottra. Néztem a google twitterét és mindenki azt kérdezte mikor lett állami cég a google?

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#569) Pompi válasza Quqesz (#568) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Így van. A Google az Androidal gyakorlatilag csak ázsiai gyártók telefonjain van jelen.
Ez így hosszú távra elég ijesztő szituáció, hogy gyakorlatilag bármelyik alól kiránthatják a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#570) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Nem egy jó reklám ez most a huawei-nek......

(#571) evo87 válasza gyuri2008 (#570) üzenetére


evo87
őstag

A legnagyobb baj, hogy az emberek a szokásos módon kicsit eltúlzott infókat kaptak...elindult a pánik,m a pánikeladások... persze... ez pl egy Samsungnak vagy Apple-nek msot biztosan dob az eladásain...

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#572) giroud199 válasza evo87 (#571) üzenetére


giroud199
aktív tag

Az Apple és Samsung részvényei mindenesetre csökkentek.... ;]
Túl nagy falat egyik napról a másikra egy Huawei szintű óriás céget...

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#573) artid


artid
aktív tag

Sziasztok,

Technikai kérdés:
kocsi a Bluetooth kapcsolatban ugye csak az egyik kártyát látja.
Be lehet állítani valahol, hogy melyiket lássa?
Valamiért csak a cégesemet látja, s nem tudom átállítani. Megcseréltem a SIM kártáykat is, de az sem segített...
Van ötletetek?

Köszi.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#574) Quqesz válasza artid (#573) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Habbt csatlakozol nem írja ki az auto a telszámokat?

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#575) artid válasza Quqesz (#574) üzenetére


artid
aktív tag

nálam sajna csak a telefon nevét írja ki (alul a második telefon, ha ott van).
VW Golf 7.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#576) Quqesz válasza artid (#575) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Azt próbáld ki, ha csak az eddig nem használt simet hagyod benn, akkor mi van. Sztem ez fejegység függő dolog lesz és nem telefon. Nincsen semmilyen beáll a multimédiában? Híváskor nem ajánlja fel a választási lehetőséget a számok közül?

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#577) artid válasza Quqesz (#576) üzenetére


artid
aktív tag

Igazad volt. az első mondatodnál beugrott, mi lehet a gond.
Igen, a fejegységen múlik.
Mivel a céges kártyám volt benne, amikor először párosítottam őket, ezért az lett az alap. Most kivettem a cégest, csatlakoztam, s most már a másik, privát az alap. Újrakapcsolódáskor is :D

Köszi.

Másik kérdés, hogy a GPS-t nem lehet "Energiatakarékos"-ra tenni? Jól tudom, hogy ez a Oreo óta nem lehetséges?

Üdv.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#578) Quqesz válasza artid (#577) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Na örülök, hogy jó lett. Nekem online be van kapcsolva, nem zabál, sztem hagyhatod.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#579) droti25


droti25
őstag

Sziasztok,

Videóra melyek a legjobb beállítások?
Felbontás, FPS, kódolás H.264, H.265?

Nekem a 60fps fontosabb mint a 4k, így 16:9 FHD, 60fps, H.264 beállítást alkalmazom. Viszont mivel főleg telón nézem vissza a videókat így lehet FHD teljes képernyőre állítom 16:9 helyett...

(#580) hito válasza droti25 (#579) üzenetére


hito
nagyúr

Jó az, csak ne tedd át nagy képernyőre, mert sírva fakadsz. A valaha volt legborzasztóbb fHD 60fps. 4k-ra állítsd. A kódolás tok mind1, szemre ugyanaz a minőség. Ha takarékoskodni szeretnél a tárhellyel HEVC-re állítsd.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#581) droti25 válasza hito (#580) üzenetére


droti25
őstag

Azt mondod akkor hogy képminőség szempontjából inkább 4K 30fps-re állítsam ha nagy 4K tv-n is vissza akarom majd nézni?

(#582) Quqesz válasza hito (#580) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem toom a frissítéssel nem lett-e jobb?

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#583) droti25


droti25
őstag

Én nem látok olyan sok minőségbeli különbséget 4k és FHD 60fps esetén..

Mit kell figyelni?

[ Szerkesztve ]

(#584) hito válasza droti25 (#583) üzenetére


hito
nagyúr

Ha nem látsz, használd nyugodtan a fHD 60fps-t :)

Quqesz: sajnos nem jobb. Ez már így marad szerintem. Majd a következő generáció hozza magával a 4k 60fps-t. Ezt már nem fogják reszelni.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#585) droti25 válasza hito (#584) üzenetére


droti25
őstag

Rossz fényviszonyoknál persze jóval szebb,tisztább a 4K de világosban is észrevehető a különbség? Telón néztem eddig.. Tv-n még nem.

(#586) hito válasza droti25 (#585) üzenetére


hito
nagyúr

Nem szóltam, először tényleg hasonlítsd össze nagy képernyőn :K

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#587) Quqesz válasza hito (#584) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem vagyok én abban biztos, mert a képekre is azt mondták jobb lett(fotós topik).

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#588) droti25 válasza Quqesz (#587) üzenetére


droti25
őstag

Képeket továbbra is a 10MP-ben érdemes készíteni?

(#589) Quqesz válasza droti25 (#588) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én abban nyomom, nem toom milyen a 48mp....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#590) artid válasza Quqesz (#578) üzenetére


artid
aktív tag

Nos, tegnap hazafelé ismér meggondolta magát a rendszer.
Tesztelgettem tegnap, s úgy néz ki, hogy ha a mobilnetet a céges kártyámra teszem, akkor azt veszi elsőnek a kocsi, így sajna nem ok a dolog...
De még majd tesztelem....

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#591) artid


artid
aktív tag

Más téma:
Autóba keresnél szivargyújtós töltőt, ami tud 1A-t és 2A-t is.
Tudtok valamilyet ajánlani, ami megbízható?
Olcsó húsnak.... elve alapján megeszívtam, 1 hétig bírta.
Telefon jelzi, hogy töltésen van, de közben merül....

Szóval milyet ajánlanátok?
Gyorstöltés csak a gyári kábellel megy amúgy?

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#592) Quqesz válasza artid (#591) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Van huawei autós töltő is, MM-ben láttam(de vigyázz lehet adatot lop a kocsiból ;]). Gyorstöltést nemtoom...

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#593) artid válasza Quqesz (#592) üzenetére


artid
aktív tag

köszi, megnézem... :)

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#594) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Üdv!
Szerintetek érdemes lecserélnem a Honor10-emet P30-ra? Ahogy nézem most már 140 körül lehet kapni garisan. Leginkább zenét hallgatok róla bt-on és a kamera ami érdekel de arról sok jót olvastam.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#595) Quqesz válasza Bennyboy (#594) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Kamerában sztem tuti jobb a P30. Meg oled kijelző. Szal igen, bár még egy picit várnék a helyedben mi alakul itt a házuk táján(én bizakodó vagyok)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#596) Maffia91 válasza Bennyboy (#594) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Komolyan 140re zuhant le az ára??? Azigen... És nem buktunk semmit...

Én csak pozitívat tudok róla mondani, ha érdemesnek tartod, válts :)

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#597) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Én is a kialakult helyzet miatt kerestem rá mert egyébként ellennék a mostanival, viszont ha ilyen jó áron kapnék egy szuper telefont lehet elgondolkodom rajta. Én is 135-ért vettem az enyémet 2 év garival. Mostani ára 100 körül van. Kérdés, h mennyit kéne ráfizessek erre.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#598) evo87 válasza Maffia91 (#596) üzenetére


evo87
őstag

Árukeresőn nincs ennyiért. A 2 év gyári (és nem bolti) garis P30-ak még mindig inkább 180-190 felett mennek újonnan.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#599) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Bocs én nem bolti árat írtam.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#600) #85619712 válasza artid (#591) üzenetére


#85619712
törölt tag

Én ilyet [link] használok az autóban lassan 1 éve teszi a dolgát. Igaz "csak" 3 amperral tölt, bármilyen kábellel. A hálózati töltő meg csak a gyári kábellel tölt gyorsan, de lehet venni utángyártottat is, a lényeg, hogy 5A terhelhetőségű kell legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.