Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:16

LOGOUT.hu

Huawei P30 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) droti25


droti25
őstag

Sziasztok,

Ezt érdemes bekapcsolni?
Akksi nem merül jobban ha aktív?

(#602) Maffia91 válasza evo87 (#598) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Én sem vadi újra gondoltam, hanem használtan.
De könyörgöm. Április elején jelent meg, 1,5 hónapos készülék ára nem zuhanna ekkorát. Majdnem 100ezret...
Ha így haladunk, 4 hónap alatt teljesen elértéktelenedik a teló....

Ez nem.jelenti, hogy tervezem az eladást, vagy ne lennék megelégedve a telefonnal. De egyszerüen abszurd ez a helyzett és egyben elkeserítő is...

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#603) h3lios válasza Maffia91 (#602) üzenetére


h3lios
addikt

Sokan vannak, akik azért vesznek telefont, hogy használják 1 kicsit, kipróbálják, majd fél év - év után továbbadják minimális veszteséggel.
Nekik most muszáj eladni, mert így jelentős veszteséggel tudnak csak megválni tőle.
Egyébként nem kell aggódni, az emberek bizalma nem a Huawei-ben, hanem a Google-ben rendült meg.

Szolgáltatónál melózom és az elmúlt héten majdnem csak huaweit adtam el vegyesen. Volt P Smart-tól P30 Pro-ig minden.
Mindenki tudja, hogy mi a helyzet és azt mondják, hogy amennyiben működik ahogy eddig és jönnek a biztonsági frissítések, akkor még mindig a Huawei a legjobb alternatíva.

Rohadtul nem érdekel senki, hogy 9-10 vagy 11.0 van a telóján. Mondjatok az elmúlt 5 évből olyan Android feature-t ami életbevágó és nem lehet nélküle meglenni... Nehéz lesz, mert nincs.

Amúgy nagyon remélem, hogy nem lesz semmi a 90 nap végére és hagyják az egész tiltósdit a francba. Nem lenne jó, ha eltűnne az utóbbi évek legjobb és leginnovatívabb gyártója.
A jelenlegi Samsungos kínálat számomra bazári és giccses a P széria mellett.
Egyedül a Note tetszik, de az meg kamerában gyenge, illetve nekem méretben nagy.

Innentől kezdve, ha nem Apple-t vesz az ember nem tudhatja, hogy mikor ránthatják ki a gyártója alól a talajt. A Huawei-el még szerencsénk van, mert ott van mögötte a világ legerősebb gazdaságú országa + maga a cég is hatalmas tőkével rendelkezik. Egyedül a Samsung lenne képes egy ilyen súlyos csapást túlélni, de őkis megérznék a mobil részleg elvesztését.

A többieknek kb. annyi lenne, ha 1 ilyet meglépnének ellenük.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#604) artid válasza #85619712 (#600) üzenetére


artid
aktív tag

Köszi, közben vettem egy ilyet: HUAWEI AP38 SuperCharge
Cég kifizeti szerencsére :)

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#605) Quqesz válasza h3lios (#603) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ma voltam vodában és egy p smartot vettek elöttem. Persze a huawei-es infós fórumokon megy a hiszti, meg hogy annyi. Én meg szívesen használom ezt a remek telót!

Maffia91
Ahogy h3lios írta, vannak akik a hiszti nélkül is eladnák. Tegnap nlztem, p30pro 230e a hvaprón. Mikor a p30 elött nézegettem telefont olyan samu érakat léttam, hogy döbbenet! Olyan olcsón adták egyesek, hogy majdnem Note9-et vettem 170e, garival!

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#606) #85619712 válasza artid (#604) üzenetére


#85619712
törölt tag

Ejha, jól néz ki, használd sokáig. :C Kábelt adtak hozzá? Ha ki tudnám használni tuti beruháznék egyre. :)

[ Szerkesztve ]

(#607) Maffia91 válasza h3lios (#603) üzenetére


Maffia91
aktív tag

@h3lios
@Quqesz

Persze, vannak akik annyira áron alul adják el telefonjaikat pár hónap használat után. De én még mindig fenn vagyok akadva, hogy egy másfél hónapos készülék ára ekkorát zuhant... Gondoljunk csak bele, hogy mi lesz akkor, ha a legrosszabb forgatókönyvet vesszük alapul a 90 nap után?

Nem azért rinyálok, mert eladáson gondolkozom, de borzasztóan frusztrál engem személy szerint, hogy az én pénztárcámhoz mérten nagyon sok pénzt adtam ki ezért a telefonért. Teszem hozzá Trámpi nyilatkozatig meg sem bántam egy másodpercre sem.
Vigyázz rá az ember (fólia + tok), hogy értékálló maradjon a készüléke, ha mégis el szeretné adni, meg persze saját maga miatt is. De hogy saját hibáján kívül ekkora összeget bukjon...
Egy szó, mint száz, frusztrál engem ez az egész.

A másik dolog, hogyha maradunk a legrosszabb forgatókönyvnél! Én úgy gondolom, hogy a telefon megvételével megvásároltam a szoftveres fejlesztéseket és újításokat is legalább 2 évre. Tudom, én is tudom, sok új future nem volt az elmúlt 3-4 évben. De akkor is... Kifizettem ezt is! (ez olyan, mintha egy étteremben választok egy menüt, de csak a levest hozzák ki, mert a főételhez valót a beszállító nem hozta, de az árát ugyanúgy ki kell fizetnem)

Biztonsági frissítések lesznek. Ez szerintem a minimum. Ha ezek se lennének, na akkor tényleg fél év után még egy nyalókát se vennék telefonnal, és bizonyos app-ok már nem is futnának rajta...

A végén meg kell jegyezzem, hogy imádom a telefont, talán az eddigi legjobb készülékem! Nem bántam meg, hogy megvettem!
Bocsánat ha hosszú voltam, csak gondoltam kiírom már a bánatom, ha már nem járok pszichológushoz :D

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#608) Bennyboy válasza Maffia91 (#607) üzenetére


Bennyboy
őstag

Sokan eléggé el vannak tévedve a témában. Csak a még nem értékesített telefonokat érintheti az, h nem kap majd frissítést. A már megvásároltak minden update-et megfognak kapni guglitól és andrdoidtól is.
[link]

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#609) Pompi válasza Bennyboy (#608) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Azokat sem érinti amik már le vannak gyártva, de még nincsenek értékesítve, hanem pl. raktárban állnak.

Feel Good Inc.

(#610) Dikri


Dikri
tag

Sziasztok!

Amiket itthon lehet kapni dual P30 készülékeket azok 8gb rammal vannak? Mert gsmaréna szerint az ELE-L29 a dualos és abbol csak 8gb-os van. Illetve ez Europai piacra szánt modell? Azaz alapból van rajta google? Vagy kínai verzó?

(#611) sfdrakex válasza Dikri (#610) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mi Telenornál vettünk P30ast, Dual simes, és 6/128as.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#612) droti25


droti25
őstag

[link]

Van az a pénz ami miatt Trump visszalép.
Erről ennyit...

[ Szerkesztve ]

(#613) Pompi válasza Dikri (#610) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A GSMarena szerint is van belőle 6GB verzió. Szerintem EU-ban ilyen van forgalomban. És van rajta Google természetesen, nem kínai verziót forgalmaznak itthon.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#614) Maffia91 válasza Bennyboy (#608) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Legjobb tudomásom szerint főverzió frissítést, ha a rendelet ténylegesen hatályba lép és nem születik addig megállapodás, a Huawei már nem fog kapni!
Biztonsági frissítések jönnének csak!

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#615) Pompi válasza Maffia91 (#614) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ellentmondó hírek jöttek ezzel kapcsolatban, szóval szerintem tényszerűen nem lehet semmit kijelenteni még.
De ha nem is jönne főverziófrissítés, funkció vesztésünk szerintem nem lesz.

Feel Good Inc.

(#616) Quqesz válasza Maffia91 (#607) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Megértem a parádat és senki nem örül a kialakult helyzetnek. De ez ag egész politika, ami olyan mint a pávatánc. Sztem lesz megállapodás is.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#617) evo87 válasza Quqesz (#616) üzenetére


evo87
őstag

Főleg, hogy a mai hírekben már az is szerepelt, maga Trump sem zárja ki a megállapodást, illetve a visszatáncot. Ez csak egy jó kis blöff volt, amivel 2019 Q2 és Q3-ban alaposan meggyengítik a Huawei nemzetközi eladásait...

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#618) Dave920117


Dave920117
tag

Sziasztok! Fotókkal kapcsolatban szeretném leírni a tapasztalatom. Némely fotón melyet készítek, sok helyen nagyon nem adja vissza a kamera minőségét a kép. Mintha a zoom rossz lenne. Sok rész homályos a képeimen, van, hogy a zoomnál sem ad teljesen éles képet. Előző telefonom P10 volt, ott ilyen probléma nem volt. Mintha sokkal jobb képeket csinált volna. Pedig ennek kellene jobb képeket csinálnia. Valaki tapasztalt még hasonlót?

(#619) Maffia91


Maffia91
aktív tag

Valaki tett fel rajtam kívűl a kamerára fóliát? :D

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#620) legenda007 válasza Maffia91 (#619) üzenetére


legenda007
aktív tag

Szia, én rendeltem, nem érkezett meg. Milyen?

(#621) Quqesz válasza Dave920117 (#618) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A zoom 1 és 3x-nál optikai. Máshol hybrid, ott lehet minőségvesztés kevés fénynél. A zoom lencse csak 8mp. Azt figyeld, hogy kis négyzetekkel jelöli sokszor a fókusz helyét. Ha kell használd az érintő fókuszt. Nálam ritka az életlenség, ami sokszor a nem várom meg az expot miatt van.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#622) torok6 válasza Dave920117 (#618) üzenetére


torok6
aktív tag

Hali nézd meg hogy a kamerákba nincs e por szemek vagy töröld meg a kamera üveget

(#623) Dave920117 válasza torok6 (#622) üzenetére


Dave920117
tag

Semmi gond nincs a kameránál. Lehet csak én vagyok a béna.

(#624) Maffia91 válasza legenda007 (#620) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Próbáltam fotózni vele, de nem látok külöbséget :)
Mondjuk nem is vagyok egy kamera man :D

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#625) droti25


droti25
őstag

Nekem a VOLTE be van kapcsolva. Hol látom hogy valóban volten-n beszélek?
Vmi ikon jelzi?

(#626) sfdrakex válasza droti25 (#625) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Állapotsorban is látszik a szolgáltató neve és a térerő között, és hívásnál is írja, a név és a szám alatt.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#627) Maffia91 válasza sfdrakex (#626) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Amúgy ez érdekes, mert a frissítés elött nekem folyamatosan látszódott. Utána már nem...

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#628) sfdrakex válasza Maffia91 (#627) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hol látszott? Hol nem látszik?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#629) droti25


droti25
őstag

Én dupla simet használok de sosem láttam volte ikont sajna :(

(#630) torok6 válasza Dave920117 (#623) üzenetére


torok6
aktív tag

Hamarosan jön egy új frissítés ami javítja fénykép minőségét

(#631) Maffia91 válasza sfdrakex (#628) üzenetére


Maffia91
aktív tag

#333 kommentem :)

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#632) sfdrakex válasza Maffia91 (#631) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nekem P30 pron frissítés után is folyamatos, feleségem P30asán is. Telenoros mindkettő.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#633) artid válasza #85619712 (#606) üzenetére


artid
aktív tag

Szia,

Ugyanolyan kábelt adtak, mint amiba dobozában volt (lila). Sokat autózok, szerintem ki fogom használni. ;)

Üdv

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#634) Gyula84


Gyula84
veterán

üdv

mikor á betűt akarok beírni hosszan rányomok az a betűre, meg lehet azt oldani valahogy, hogy ne a sor végén legyen az á hanem az első? :F

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#635) mici66 válasza droti25 (#629) üzenetére


mici66
tag

Bevan kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#636) mici66 válasza mici66 (#635) üzenetére


mici66
tag

.

(#637) droti25 válasza mici66 (#636) üzenetére


droti25
őstag

Természetesen, már a kezdetektől.
Lehet az a probléma(2 simet használok) hogy a vodás szoftver került a telóra, viszont a céges Tkomost használja elsődlegesnek a telefon mind hívás mind adatkapcsolat tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#638) Energie X


Energie X
őstag

Ha 2 sim kartyat hasznalok mi van akkor ha az 1-n hívnak? A 2-ik ilyenkor elerhetetlen?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#639) sfdrakex válasza Energie X (#638) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#640) Energie X válasza sfdrakex (#639) üzenetére


Energie X
őstag

A telefon jelez beszélgetés után, hogy kerestek a másik számon?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#641) sfdrakex válasza Energie X (#640) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem tudom, 1 kártyám van, de ez inkább szolgáltató függő.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#642) droti25 válasza Energie X (#640) üzenetére


droti25
őstag

Ez engem is érdekelne. Mert nekem nem jelez, hogy kerestek..
Hol lehet ezt beállítani vajon?

(#643) bedibazsa válasza droti25 (#642) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Sehogy, ez szolgáltató-függő. Telenor, Telekom tuti támogatja. Nekem működik mindkettőnél.

(#644) artid válasza droti25 (#642) üzenetére


artid
aktív tag

Telekomról tudok:
Van sms értesítő. A beállításokban, a "Ha nem elérhető"-höz ezt a számot kell megadni: +36309876543
VoLTE kapcsolat esetén ez nem működik!!!

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#645) droti25 válasza artid (#644) üzenetére


droti25
őstag

Nem találom ezt a beállítást!

(#646) artid válasza droti25 (#645) üzenetére


artid
aktív tag

Helló,
Nekem itt van:
Telefon ikon/3 pötty a jobb sarokban/Beállítások/az adott simnél Hívásátirányítás, majd ott a legutolsó.

[kép]

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#647) artid válasza artid (#590) üzenetére


artid
aktív tag

Sajna a kocsim csak az alapértelmezett kártyát látja, ami a net miatt a céges.... :(

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#648) droti25 válasza artid (#646) üzenetére


droti25
őstag

Köszi

(#649) fravik


fravik
tag

Sziasztok!

Nektek P30-ra letölthető a Google Pay? Azt írja a Play áruházban, hogy nincs olyan készülékem, amivel kompatibilis. Ha másnak működik, mi lehet probléma az én esetemben?!

Köszi :)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#650) sfdrakex válasza fravik (#649) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

P30 pron rákerestem a google pay-re, nem is talál ilyet. Szóval szerintem nem megy másnál se.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.