Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:16

LOGOUT.hu

Huawei P30 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) adammov


adammov
csendes tag

6 évig iPhonet használtam, s múlt héten vettem egyet. Iszonyatosan gyors. Ez éjszakai felvétel hihetetlen, hiszen szabad szemmel nem látható dolgokat is lefényképez. Egyik fotó olyan lett mintha délután készítettem volna pedig semmit nem láttam a szememmel. Ára is szuper.

(#52) Wallenberg


Wallenberg
senior tag

Jól olvasom, nincs benne optikai képstabilizátor (OIS)?

(#53) Drakmusz válasza janeszgol (#49) üzenetére


Drakmusz
őstag

Ez egy örök vitatéma a fotózásra kihegyezett újkori Huawei modelleknél.....
Egyébként a tesztben eléggé jól megfogalmazzák, nagyon sokoldalú a kamera.A sokat szidott DxOMark is inkább a kamerákban meglévő potenciált pontozza, mintsem az abszolút képminőséget.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#54) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Az a szipi-szupi kamera szerintem nagyon gyenge tesztfotókat produkált Bognál, nyilván saját árkategóriáját tekintve. Összességében szerintem inkább csak egy tetszett plecsnit érdemelt volna.

(#55) Zé. válasza Wallenberg (#52) üzenetére


Zé.
tag

Csak a 8 MP Telefoto kamerában van OIS, - ez így félkarú óriás!
Felemás képességek --- az asztalon féloldalra billenve... Khm...
IGEN, --- KELL ENNÉL TÖBB!...
Adatlap: [link]

A forma fontosabb a tartalomnál...

(#56) mjani1172 válasza Mr.Silkó (#54) üzenetére


mjani1172
addikt

Melyiket látod rossznak? Nekem tetszettek a fotók.

(#57) thomeef válasza Wallenberg (#52) üzenetére


thomeef
őstag

A főkamerában nincs. Ugyanaz a kamera van benne mint a Mate 20 pro-ba, csak szoftveresen még csinszoltak rajta kicsit. Semmit nem venni észre az OIS hiányából, mert szoftveresen lekezeli a telefon, szintén mint a Mate 20 pro esetén. Ha a mate 20 pro által készített képek tetszenek, akkor ezek is fognak.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#58) Mr.Silkó válasza mjani1172 (#56) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Gyakorlatilag bármelyiket mondhatnám. Számomra feltűnően kevés a képeken a részlet, nagyon sok helyen beégtek a napos területek (pl.: járda az első sor képen), ugyanakkor a dinamikatartomány is elég szűkösnek hat, a zoom képek többnyire zajosak és sötétek, a fű gyakorlatilag mindenhol egy egybefüggő zöld massza, a szupermakrók sincsenek a topon, ahogy a beltéri közelképek sem (darts tábla), az éjszakai tesztfotók pedig kritikán aluliak, pedig ebben a témában a Huawei jeleskedni szokott. A videó minőségéről pedig inkább nem is mondanék véleményt, a használhatatlan kategóriába tartozik.

Minden kritikám természetesen az árkategóriában szereplő rivális eszközök hasonló téren mutatott produkciójához viszonyítva értendő.

[ Szerkesztve ]

(#59) dead-eye


dead-eye
csendes tag

Hüvely p..na 30, kell ennél több? kell, samsung galaxy note 10

(#60) mackoman válasza Zé. (#55) üzenetére


mackoman
tag

Arra ,hogy a fészbukra feltold a fotót, bőven elég .Legtöbb embernek tökéletes.Profi fotósok meg nem mobillal készítenek fotót.Ahoz egy profi fényképezőgépet vesznek.

(#61) janeszgol válasza Mr.Silkó (#58) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezek a képek egy százassal olcsóbban sem állják meg a helyüket. Videó detto. Egyedül azok a képek a jók, ahol az MI-t prezentálja a cikkíró. Bár ott meg kicsit hidegebbé válnak a képek az MI hatására.

mackoman, 100%-os nagyításban (teljes méret) sosem nézzük ezeket. Elmúltak azok az időt, bár ez a mutatvány berögzült az emberekbe. 5-8, esetleg 12 megapixelnél még okés a 100% crop, de 12 mpx felett. A FullHD csak 2 mpx, a 4K meg 8 mpx. Viszont ha már 30 százaléknál kezd szemetelni, ott baj van.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#62) ates válasza SkyLine3000 (#25) üzenetére


ates
aktív tag

+1
Egyébként nem lett rossz telefon, hozza azt amit ebben a kategóriában elvárható a Huawei-től.

(#63) droti25


droti25
őstag

2 hete vagyok boldog tulajdonosa ennek a szuper telefonnak.
Konkrétan minden szegmensében toppon van, legyen szó dizájnról, gyorsaságról, képernyő minőségről , akksi időről , fényképezésről...
Infra kicsit hiányzik de bőven kárpótol a többi pozitív dolog.
A készített képek is gyönyörűek (nem profi fényképezőgéphez kell viszonyítani nyilván).

Én bátran merem ajánlani..

(#64) Energie X válasza Mezcal (#24) üzenetére


Energie X
őstag

A huawei vezère megmondta, azért nem tudja mert felesleges 🙂
Mondjuk karácsonyi családi videókhoz valóban 😎

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#65) Mr.Silkó válasza janeszgol (#61) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Egyetértek. Én lényegében egyedül a 40 megapixeles képek minőségét tudom kiemelni, de azokat is csak a többi, gyenge tesztfotó közül (ami azért furcsa, mert általában pont a teljes, nagy felbontású képek szoktak több hibát felvonultatni a kisebb méretű fotókkal ellentétben).

(#66) MeSKA


MeSKA
aktív tag

Hát a fotós részt nem tolta túl Bog, jó lett volna még pár esti fotó auto illetve esti módban. A lassított videós képességről is olvastam/néztem volna még. Mikor jön a mobil fotó összehasonlító teszt? :D

(#67) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Köszi a tesztet! Végre megvan a helyünk! :K
3 hét után és S8+-t leváltva tetszik a telefon. Sokkal fluidabb/pörgősebb a samunál, vannak benne olyan funkciók, amiket hiányoltam a samuból és vannak természetesen, amik hiányoznak. De összességében szinte ugyan akkora kijelzővel, mint az S8+ kompaktabb méret. Ha vkinek van kérdése nyugodtan dobja fel. Akkuban is jobb és végre nincs edge kijelző!

Fotó képessége nagyon jó, videók is jók. [Nézelődni erre lehet]
Éjszaka elveri a samsungot, bár nincs olyan éles képe ennek sem, mint egy Honor8/G4, de 100x jobb az S8+-nál. Amit nem értek az a HDR ilyen eldugása a menüben/nincs automata mód. 3x zoom nagyon jó, van értelme.
[Video] , bár akkusztikailag nagyon xarul voltak elhelyezve a hangszórók.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#68) flanki válasza SkyLine3000 (#25) üzenetére


flanki
aktív tag

Ne haragudj de a "szigetet" ki lehet kapcsolni még a P20 Lite-omban is! ;)

(#69) erahurka válasza flanki (#68) üzenetére


erahurka
félisten

A sziget kikapcsolás bullshit, látszani fog hogy kijelző van körülötte... Akár IPS akár AMOLED.

(#70) flanki válasza erahurka (#69) üzenetére


flanki
aktív tag

Még mindig jobb mintha ott lenne!

(#71) Quqesz válasza erahurka (#69) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Mivel minden gyártó használja felesleges höbörögni, de még az egyik kultúráltabb ez a csepp notch....a lik a kijelzőn számomra szánalmasabb....

Wallenberg
Csak a 8mp telében van, de igazából nincs akkora hiánya, mint vártam.

droti
Pedig te is csinálhatsz olyat ezzel :DD

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#72) droti25


droti25
őstag

Inkább ez a kis csepp notch(egyáltalán nem zavaró) mint az S10 lyuka🤔

(#73) Mr.Silkó válasza Quqesz (#67) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Bocsi, hogy belevau, semmi rossz szándék nincs bennem, de a linkelt képek nagy része ugyanazokkal a hibákkal küzd, mint a cikkben szereplő tesztfotók (csak nálad jobb a témaválasztás). Az éjszakai/esti fotóid viszont lényegesen jobbak a tesztben lévőknél, hozzák azt, amit a Huawei ebben a kategóriában tud a csúcsgépeknél.

[ Szerkesztve ]

(#74) Doki42


Doki42
őstag

Nem rossz a kicsike de a kamera képek nem az igaziak, lehet javítják még.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#75) janeszgol válasza Quqesz (#67) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem sem jöttek be a képek. A színek természetesen "tiszták", természetesek. De háromszor kattintottam a plusz jelre és már szét is estek a képek. Pedig szerintem még el sem értem az eredeti képméret felét se lehet.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#76) Quqesz válasza Mr.Silkó (#73) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nincs baj ha véleményt mondasz, de több dolgot tisztáznék.
Beégés: jó a kamera dinamika tartománya, volt olyan hely, ahol a szemem kiégett, de a kamera nem(terasz kép fehér/narancssárga párnás székekkel) azt se felejtsd el, hogy nincs autó hdr, csak választható, tehát ezek a képek nem hdr-esek(ma csináltam mozi büfénél, kirakat kiégett, de hdr-el nem!). Írtam is előző hszben, hogy ezt hülyeségnek tartom. Ráadásul az AI sokszor a témával segít(de van ahol ront), pl macskás képnél ha nem aivel csinálom kiégett a szörzet.
3x zoom nem szemcsés, mert optikai, de 1és 3 közt hybrid zoom van, ami nem ugyan az és az 5x is hybrid, ezek lehetnek zajosabbak, de még sztem így is vállalható.
Amit viszont nem írtatok hibának, de van, az a széles látószög esetén a színek túlszaturációja.

Kb ugyan akkora távolságban a fű kb ugyan olyan a két telónál, bár a samsung mindég is túlélesítette(egyesek szerint fekete körvonalazást végzett). De! Van akinek ez tetszik.

És végezetül 1 hónapos sincs a telefon a kiadása óta, nem mondom, hogy nem fér rá csiszolás, de még lehetnek változások.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#77) Quqesz válasza janeszgol (#75) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem értem mit értesz szétesés alatt, de ez a széles/gyengébb lencsével készült

Amúgy amikor megvettem az S8+-t a Honor 8 után az is szerepet játszott, hogy a legjobb af-nek volt meghirdetve(ugye a dual pixel miatt). Nos nekem csalódás volt, nem sokkal csinált kevesebb maszatos képet, mint az ois nélküli H8.....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#78) Quqesz válasza Mr.Silkó (#73) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A fű/zöld csak egy massza(és a fókusz nem is ott van, hanem a totemen)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#79) Mr.Silkó válasza Quqesz (#76) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Persze, természetesen lehetnek még szoftveres javítások, így például az automata HDR is remélhetőleg bekerül a repertoárba, ami nagyon hiányzik, illetve az AI butaságain is csiszolhatnak még. Ezektől függetlenül a Huawei tud ennél lényegesen jobbat nyújtani, főleg állóképes területen, ami viszont se a tesztben, se az általad készített fotókon nem köszön teljes mértékben vissza, bár, mint említettem, nálad már rendben voltak az esti képek. Az egész csak azért furcsa számomra, mert a tesztelők többnyire áradoznak a jelenlegi szoftverrel készült P30 fotók képminőségéről, holott sok mindenben egyelőre alulmarad ebben egyik-másik konkurenstől, miközben a potenciál benne lenne a kamerában.

(#78)

Nálad kevésbé van ez jelen, mimt a tesztben lévő fotókon.

[ Szerkesztve ]

(#80) Quqesz válasza Mr.Silkó (#79) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Látod azzal egyetértek, hogy most ez lenne a hudehajde kamera. Sőt a pro sem az. De egyik sem az. Épp most találtam elég fura hibát az iphone xs teló képén, ha az tényleg eredeti méretben lett felrakva.
Azt hozzáteszem ezt a telefont nekem is jobban ki kell ismernem, mert még most sem egyértelmű minden(mit, mikor hogyan). Tanulom én is.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#81) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Na megírom én is, mit tapasztaltam. Három hete használom a telót.
Aksi idő kb duplája az előző telefonomnak, szóval kb 9 óra kijelzőidőt hoz. Nem kell teljesen feltölteni, kimélhetem az aksit. Ez nagy plussz nekem. De ez után jöjjön az első negatívum, igaz nekem kb minden megy rajta folyamatosan, de 1,4% a készenléti a merülés óránként ( Accubatery szerint). Ez nagyon rossz érték. Éjszaka kicsit kevesebbet fogyaszt a készenlét.
A kijelző elég jó fajta oled. De a fhd pentiletól kifolyik a szemem. Nagyon rossz 2k után átjönni erre. Sajnos egy cikket nem lehet vele elolvasni pdf-ben portrait módban tartva, egyszerűen nem elég jó a felbontás. Szóval majd eszem a kefét ha tényleg lesz 2K-s oneplus.
A kamera nekem bejön, a 10MP nappal kinn részletességben sem dinamika tartományban nem üt. A 40MP sem a legjobb, anandtech tesztben ki van vesézve. De ha kevesebb a fény akkor elég jó képeket csinál szerintem. Veri a G4 kézi üzemmódos képeit kevés fénynél. Sajnos halott a G4-em igy nem tudom összehasonlítani.A zoom meg a kamrában nagyon jó kis cucc, még a digitális zoom is elviselhető képeket ad. De akinek kell a videó képesség ne ezt a telefont vegye. Huawei videóban sz@r.
A GPS gyorsan talál pozíciót, navigálásra még nem használtam.
A mono hangszóró elmegy egynek, de azért a stereo már évek óta elvárás.
Nekem elég pozitív a telefon összképe. Szerintem ha esik az ára akkor jó vétel lesz majd. A kijelző felbontása lesz a csere oka azt már látom.

[ Szerkesztve ]

(#82) Noukoum


Noukoum
veterán

Azért ip védelem és vezeték mentes töltés hiányában ez a plencsi igen fura, hozzáteszem ezen az áron. Persze valamivel el kell adni a pro-t.:)

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#83) Quqesz válasza Noukoum (#82) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Van ip, csak ip53(fröccsenő víz). Qi és ir tényleg lehetett volna benne. Én 170e vettem vodánál(fekete + fekete carbon mintás tok), annyiért sztem nem rossz.

motoflug
Van slow motion
120fps 1080i
240fpd 1080i
960fps 720p(ennek a minősége sztem elég gyatra)

Adamsky
Van custom eq.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#84) jkarika85


jkarika85
csendes tag

Sziasztok!

Holnap lesz egy hete,hogy tulaja lettem e készüléknek. Egy P10 Lite-ot váltott. Eszméletlen. :)
De, van egy kisebb gondom vele, vettem hozzá gyári okos tokot. Eleinte tökéletesen működött, másnap kaptam egy frissítést (vodafone-os) és amikor lezárom a tok fedelét, kijelzőt kikapcsolja és nem mutatja az időt, értesítéseket, semmit. Mert ugye mutatnia kellene, P10 lite-nál is mutatta és a frissítés előtt is. De,viszont, ha hívnak, akkor úgy mutatja a tok, ahogy kell, fel is tudom venni a tokon.
Valakinek ötlet, vagy tapasztalat?

(#85) bedibazsa


bedibazsa
senior tag

Nem rossz ez a telefon, sokat dilemmáztam, mit vegyek. Ezt 165 ezerért vagy S9 121 ezerért céges flottában, 1550 Ft-os havidíj mellett. Végül az S9 mellett döntöttem, mert a P20-amat annyira hazavágta a 9-es Huawei-féle Android, hogy nem mertem megkockáztatni újra az EMUI-t. Egyedül a remek akuidő fog hiányozni.

(#86) Quqesz válasza ladapower (#11) üzenetére


Quqesz
nagyúr

MM
S10e 258e
P30 229e

Turbado
S10e 190e
P30 212e

Vodafone
S10e 198e
P30 170e
Több dologban is gyengébb az S10e, de inkább az S10 ennek a párja. Na az meg még drágább.

gubisadam
Nekem a gyári carbon mintás tokban nem ér le az üveg(van pereme a kamera résznél, ami magasabb)

bedibazsa
Ne akarlak elkeseríteni, de a samsung butítja a telefonjait. Jó volt az S8+-am, amíg ki nem jött rá a pite(frissítés után fr és tiszta belakás)...aztán inkább lecseréltem(akku, laggtenger, kamera mind rosszabb lett), pedig a pitéig eszembe sem volt lecserélni(jó a hívásindítás az egyszerűen katasztrófa volt mindég is a samun).

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#87) winhate


winhate
őstag

Foto...
Hulyitik mar megint az embereket.
40 megapixeles camera es egy falatnyi szenzor.

[link]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#88) <Adamsky> válasza Quqesz (#83) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Van custom eq." - lőnél egy screen-t erről (mit, hogyan lehet állítani), kérlek?
Viszont csak vezetékes fülessel működik, nem?

[ Szerkesztve ]

(#89) sdd2


sdd2
veterán

:R

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#90) Quqesz válasza <Adamsky> (#88) üzenetére


Quqesz
nagyúr


Bt nincsen nekem, nemtoom azt a részét...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#91) freeapro


freeapro
senior tag

Kövezzetek meg, de a fotók képminősége alapján nekem még mindig a P20 Pro a nyerő. Az FF szenzort nagyon igényes dolog volt beletenni, és a szenzorok nem véletlenül RGB-k RYB helyett. A növények zöldje P30-on vagy élettelen, vagy AI-val túltolt.

(#92) mantequilla válasza ctvagyok (#81) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Biztos hogy a felbontástól fáj ennyire a szemed? Az oled panelek nagyon gyorsan vibrálnak amit szabad szemmel nem látni de érzékeled és okozhat fej/szem fájást. Ha rákeresel olyan cikkre, hogy pwm ott jobban le van írva a jelenség.

(#93) akaido válasza Noukoum (#82) üzenetére


akaido
addikt

Pontosan. Ha ellőtték volna a "puskaport" ebben, akkor hogyan tolták volna feljebb a pro-ban?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#94) juan88


juan88
tag

A p20 pro nekem jobb vételnek tűnik.

(#95) Pjotr


Pjotr
senior tag

Bog, az osszegzesbe csak sikerült az infrat beleírni :)

(#96) szaszimi válasza erahurka (#21) üzenetére


szaszimi
tag

akkor imadkozzunk erte mindketten :D

(#97) Teaway


Teaway
veterán

Hmm...jóféle kolbászos-uborkás-hagymás-zöldséges tál...megéheztem!!

Nincs itthon csokid??

(#98) K0vasz


K0vasz
aktív tag

az a "baj", hogy mindezt tudja az S10e is - plusz ugyanezért az árért benne van minden, ami a P30-ból kimaradt, úgymint OIS, vezeték nélküli töltés, sztereo hangszórók...

szóval most már eljutottunk oda, hogy a kínaiak árban is előzik a nagyokat, mert kevesebbet adnak ugyanannyiért

(#99) HarleyCustom válasza K0vasz (#98) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Legalábbis a Huawei...de ez várható volt.
Szerintem a Xiaomi Mi9 egy nagyon jó vétel most.Teszteltem. Ár/érték bajnok

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#100) Quqesz válasza K0vasz (#98) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ha árban nézed
P30pro-->S10+
P30 - - >S10
P30 lite - - >S10e
De abban igazad van, hogy ois mindegyik főkamerában alap, ip68 is(bár soha nem használtam ki), és a qi töltés(amit csak akkor kezdtem használni, mikor az S8+aksiját a pite szétcsapta). De tény, ha ezek vkinek fontosak, akkor ott a pont.

PreikeStolen
Nekem is tetszett a Mi9, jó telefon, de a kamera még gyúrást igényel(volt aki emiatt adta el, de az S10+ is 2x..és nem p30-at vett, nem emiatt írtam). Ott mennyire érzitek az ois hiányát, mert sztem lehet nélküle lenni? (persze ha van az jobb)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.