Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:16

LOGOUT.hu

Huawei P30 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Sn00k válasza Quqesz (#896) üzenetére


Sn00k
veterán

Kossz a tippet mar be is rendeltem 2 tokot🙃✌🏼

Na ma en is berendeltem a p30at. Kep keszitessel nem lesz gond abban biztos vagyok, remelem a video is hozza legalabb azt a szintet mint a p20 full hd ban...

3njoy the Lif3

(#902) Pompi válasza Sn00k (#895) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én úgy tudom csak 30p-nél van stabi. A P20 szintjét hozza videóban, én legalábbis nem vettem észre negatív különbséget.

Feel Good Inc.

(#903) Sn00k válasza Pompi (#902) üzenetére


Sn00k
veterán

Oké. Remélem nem fogok csalódni... :DDD

3njoy the Lif3

(#904) Quqesz válasza Sn00k (#903) üzenetére


Quqesz
nagyúr

👍
Sztem nem lesz gond a videóval. s8+ után mondom ezt.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#905) xavix13


xavix13
senior tag

Sziasztok,
Ma én is boldog tulaja lettem egy ilyen gyönyörűségnek, egyelőre nagyon tetszik, egy xiaomi redmi note 5-ről váltottam.
Mit ne mondjak elég nagy ugrás, ez életem első "csúcskategoriás" telefonja. :)
Meglepő hogy mennyire kevés hsz van a topikban, mondjuk a prohoz képest, ennyire nem népszerű ez a változat?

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#906) Quqesz válasza xavix13 (#905) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Üdv a klubban. Inkább a két másik lett túlhájpolva. Remek telefon ez. Akik vettek nem mind vannak fent az MA-n és mivel nincsen igazából gond a telefonnal, ezért kevés a hsz is.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#907) Dorcsika válasza xavix13 (#905) üzenetére


Dorcsika
junior tag

Hát igen én is furcsáltam hogy milyen kevés a hozzászólás de ez azt jelenti hogy nincs semmi gond a telefonnal. Nagyon eltalálta a Huawei:) Ahogy nézem a p30 pro topikja is inkább csak a fényképek összehasonlításáról szól.

Huawei P30

(#908) Pompi válasza Dorcsika (#907) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A Pro nagyobb figyelmet kapott, már tavaly is így volt a P20 topikok esetében, ezért is pörög annak jobban a topikja. Érdemes követni talán azt is, mert sok az egyezés ugye.

Feel Good Inc.

(#909) Dorcsika válasza Pompi (#908) üzenetére


Dorcsika
junior tag

Én követem már csak a frissítések miatt is. Kb ugyanakkor kapjuk meg mi is és még a verziószám is megegyezik.

Huawei P30

(#910) atike


atike
nagyúr

Én is elszántam magam, megrendeltem... :) Jövő hét vége felé érkezik, LG V10-et fog váltani.

És engem is meglep, hogy mennyire nincs itt "élet"... :U Na majd csinálunk... :D

(#911) artid


artid
aktív tag

Na, ma megérkezett a Nillkin TPU átlátszó tok.
Hát, elégé csúszósnak érzem, de sokat segít az oldalán az érdes felület.
Másnál is hasolnó, vagy csak az enyém gagyi?

Köszi.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#912) Bennyboy válasza artid (#911) üzenetére


Bennyboy
őstag

Nekem nincs bajom vele, max annyi, h kicsit nehéz megnyomni a lezáró gombot az oldalán.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#913) alebo válasza artid (#911) üzenetére


alebo
tag

Nekem nem csúszik.
Más: Hogyan tudom levenni a rezgést SMS érkezéskor illetve a hangot küldéskor?

[ Szerkesztve ]

Blue is the colour!

(#914) AtHoS válasza alebo (#913) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A Messages alkalmazás beállításainál (jobb felül 3 pötty->Beállítások) egyből kikapcsolható a küldéskori hang és a közvetlen előtte lévő Értesítések almenüben a rezgés is

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#915) Energie X válasza artid (#911) üzenetére


Energie X
őstag

Nemrég váltottam én is erre. Az elején nekem is csúszós volt a hátulja. Szappanos vízzel megmostam a tokot és a kezemet is. Utána nem csúszott. A csúszósság attól függ mennyire izzad vagy mennyire zsírós a tenyered/ujjaid.
Én az oldalán fogom és csak 1 ujjal támasztom a hátlapot, így egész jó.

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#916) artid válasza Bennyboy (#912) üzenetére


artid
aktív tag

Igen, a gomb is feltűnt.
Asztalra letéve billeg is kicsit a kamerán... :(
Az eddigi tokom kicsit jobbna tűnik, igaz, vastagabb is...

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#917) Quqesz


Quqesz
nagyúr

.178 a fedélzeten. Szépen jönnek a frissítések.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#918) Bennyboy válasza Quqesz (#917) üzenetére


Bennyboy
őstag

nálam is megjött tegnap este
Aki szeretne tokot venni hozzá van egy bontatlan eladóm: [link]

[ Szerkesztve ]

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#919) xavix13


xavix13
senior tag

Mitől függ hogy mikor válik elérhetővé a frissítés?
Nálam 161-en van a telo és azt írja hogy naprakész.

[ Szerkesztve ]

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#920) lovace


lovace
aktív tag

Sziasztok!
Van olyan közöttetek, aki Huawei P30 és a Samsung s10e között gondolkodott, esetleg használta mindkettőt? Mi miatt döntöttetek egyik vagy másik mellett?

(#921) sfdrakex válasza xavix13 (#919) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Imei alapján megy

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#922) artid válasza lovace (#920) üzenetére


artid
aktív tag

Én annó pont ezt a kettőt "versenyeztettem".
Samsungnak az ujjlenyomat olvasója nekem nincs optimális pozícióban és amikot nyomkodtam kicsit, nem is annyira jött be (nem esik egyáltalán kézre).
Emellett elégg szokatlan volt a kamera pozíció, bár ez is csak megszokást igényel.
Nekem fontos volt a fényképezés (meló miatt elsősorban), s a mintaképek alapján jobbnak tűnt a P30. Emellett nagyobb az akksija is!
Igaz, kicsit nagyobb és nehezebb, valamit csak IP54 a P30, mint az S10e, de nem bántam meg.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#923) lovace válasza artid (#922) üzenetére


lovace
aktív tag

Igen, valóban érdekes helyen van az ujjlenyomat olvasó. Nekem mondjuk egyedül vezetés közben kardinális, egyébként megoldom. Akkor viszont nem feltétlen rossz az az oldalsó leolvasó, ha belegondolok. Jobb kezemnél tartom a telefont vezetés közben és úgy még kényelmes is lehet a feloldás.
Samsung mellett szól, hogy eddig is megelégedéssel használtam egy A-szériás Samsungot és szeretem a rendszert, méretileg is teljesen elég lenne. Hátránya számomra a kis akksi meg az a kameralyuk, amihez hasonló ocsmányságot szerintem még nem alkottak telefonra.
Huawei előnye ezzel szemben a nagyobb akksi és a notch miatt - szerintem, bár ez is teljesen szubjektív - szebb kinézet. (Kamera biztos jobb, de számomra a Samu is tökéletesen elég lenne ilyen szempontból.) Hátránya, hogy mivel még sose volt Huawei-em kicsit szokatlan számomra az EMUI, valamint ez a Huawei-mizéria.
Tehát kis akksi, kameralyuk <> EMUI, Trump. Így, hogy leírtam valószínű számomra is kevesebb kompromisszummal járna a P30...

(#924) Pompi válasza lovace (#920) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Mi miatt döntöttetek egyik vagy másik mellett?"

Én emiatt döntöttem a P30 mellett.

Feel Good Inc.

(#925) mugencivic válasza lovace (#920) üzenetére


mugencivic
tag

Nekem mindkettő van jelenleg. Összeírok akkor néhány dolgot, ami eszembe jut, persze ezeket nem kell túl komolyan venni, hiszen mindenkinek más-más szempontok fontosak egy telefonoban.

Amit az S10e-ben jobban szeretek:
- Szebb UI
- Méret/súly
- Szebb kijelző
- Sztereó hangszórók
- Vezetéknélküli töltés
- IP68
- Kamera OIS
- A Bixby gombot átprogramozhatom bármire
- A DEX profibb, mint a Huawai féle desktop mód
- Control panel lehúzható a képernyőn bárhol lefele swipe-olva
- Samsung browser (minden telefonon ezt használom)
- SD kártya lehetőség (ezt nem használom)
- Van rá Pitaka tok :)

Amit a P30-ban jobban szeretek:
- Jobb kamera (nagyobb szenzor, plusz tele, szuper makró, stb)
- Üzemidő, akku mérete
- Töltési sebesség, jobb gyári töltő
- DC dimming (épp csak még nem jött meg... fene vigye el)
- A gesztus vezérlés jobb
- Képernyő bekapcsolás notification-öknél (S10e nem tudja - szégyen)
- Mobil adat forgalom tiltás lehetősége apponként (S10e ezt sem tudja :( )
- Hangerő gomb a jobb oldalon (S10e bal oldalon - nem szeretem)
- Ujjlenyomat olvasó a képernyőben (S10e - bekapcsológombon)
- Jobb gyári időjárás app :)

[ Szerkesztve ]

(#926) Quqesz válasza mugencivic (#925) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Megértem az érveidet, de miért szebb az samu UI? Itt is témázható és sokszor ugyan azok megvannak mind2 gyártónál. Samsung browser nem rossz(használom is) , de nekem tabon volt hogy xarakodott...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#927) Bennyboy válasza mugencivic (#925) üzenetére


Bennyboy
őstag

úgy tudom a p30-nál is lehet sd kártyát tenni az egyik sim helyére.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#928) Quqesz válasza Bennyboy (#927) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem sima sd kártyát, hanem a huawei saját kártyáját(NM card) .

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#929) Pompi válasza mugencivic (#925) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ahh, tényleg, a gesztusvezérlést nem tudom a Samsung miért úgy oldotta meg ahogy.

- - - - -

Nekem a Samsung után - s6-s7-s8-ról váltottam tavaly p20-ra - az UI-ban engem a betűtípus zavart, de feltettem a Google féle Sans-ot és pipa, ugyanezt megtettem a p30-on is ;)

Feel Good Inc.

(#930) artid válasza lovace (#923) üzenetére


artid
aktív tag

Hát, nekem sokszor van a bal kezemben is a telefon, s könnyen fel tudom az olvasóval oldani.
"Nekem mondjuk egyedül vezetés közben kardinális, egyébként megoldom. Akkor viszont nem feltétlen rossz az az oldalsó leolvasó, ha belegondolok. Jobb kezemnél tartom a telefont vezetés közben és úgy még kényelmes is lehet a feloldás." --> ????
Kezedben a telefon? Hááát, ezzel vigyázz, bár semmi közöm hozzá, ha nem engem vagy családtagom/barátom/ismeősöm trafálod telibe, miközben nyomkodod...
Nekem fent van a mágneses tartón, s ha kell, csak ráteszem az ujjam, s már nyílik is...

EMIU nekem is új volt, de megszoktam, valamint Nova Laucher-rel (az volt korábban is) teljesen jól belaktam.
Trump miatt nem aggódnék egyelőre:
[link]

Ez már egy kint lévő telefon, amúgy sem érintette volna... :)

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#931) sfdrakex válasza artid (#930) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem neki is tartóban van jobb kéznél. Úgy tartom én is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#932) Dorcsika


Dorcsika
junior tag

Létezik olyan átlátszó szilikon tok ami két oldalt recés hogy ne csússzon annyira?

Huawei P30

(#933) Pompi válasza Dorcsika (#932) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igen, a Nillkin Nature TPU tok pl. ilyen.

Feel Good Inc.

(#934) Bennyboy válasza Dorcsika (#932) üzenetére


Bennyboy
őstag

én ezt használom: [link]

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#935) mugencivic válasza Quqesz (#926) üzenetére


mugencivic
tag

Megértem az érveidet, de miért szebb az samu UI?

Ez már nagyon szubjektív dolog, sok apróságból tevődik össze, ezért nem hiszem hogy van értelme, hogy belemenjek, pontosan miért is látom így. (Ha megpróbálhatnám, valószínűleg csak elvesznék a részletekben...). Arról viszont szó sincs, hogy az EMUI -val ne lehetne élni, az is egész jól néz ki már a maga módján, abban is vannak igényesen megcsinált dolgok, stb.
(Btw, a témázás része viszont engem őszintén nem érdekel egyiken sem, 95%-ban csak rontani tudtam vele mindig az alap kinézeten, a rengeteg izléstelen vagy giccses ikonnal, fonttal, hiába próbálkoztam. :) ).

[ Szerkesztve ]

(#936) Dorcsika válasza Bennyboy (#934) üzenetére


Dorcsika
junior tag

Köszi! P20-on használtam ilyen tokot de olyan kéne ami recésebb oldalt. Ha más nincs rendelek megint ilyet.

Huawei P30

(#937) Quqesz válasza mugencivic (#935) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Tényleg kinek mi teszik én sem mennék bele. Nálam itt is és samun is csere volt a gyári téma.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#938) Sn00k


Sn00k
veterán

Nalatok hogy mumodik a vezetek nelkuli kivetites? A telefon latja a tv et ra is csatlakozik de ha levalasztom majd ujra szeretnem mar nem mukodik csak ha ki kapcsolom a tv_et. Van esetleg mas modja ha a telefonrol akarok kepet vetiteni a tvre?

3njoy the Lif3

(#939) Sn00k


Sn00k
veterán

Illetve meg az is erdekelne fotoz e valakaki a tejles kepernyos 6 mpixelen? Tv en a kepeket visszanezve ez a legpraktikusabb.
Ez mennyivel rosszabb, ha rosszabb mint pl a 10mpx 4:3 on?

3njoy the Lif3

(#940) AtHoS válasza AtHoS (#844) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Újabb tapasztalat a Spigen Slim Armor tokkal kapcsolatban: NILLKIN Amazing 3D CP+MAX full cover Tempered Glass Screen Protector 9H [link] üveget nem lehet felrakni bubimentesen, - pedig 4-5-ször vissza is szedtem - mivel annyira passzentos az üveg felőli oldalon a gumi keret, hogy nyomja az üveget, így biza pár helyen a szélek mentén bubis marad :(

A NILLKIN TPU clear Transparent soft silicone back cover Case [link] tokkal viszont jó barátságban van ez a kijelzővédő, így a Nillkin üveg maradt a telón és a Spigen tokot lecseréltem a Nillkin TPU-ra.

Győzött az ujjlenyomat mentesség :DDD legalábbis addig, amíg nem rendelek olyan üveget, ami nem 3D-s és jó lesz a Spigen tokhoz.

Mondjuk a Nillkin tokkal vékonyabb lett a teló illetve a hangerő gombok között van egy éles határ, ezért "vakon" is könnyen kitapinthatóak a gombok

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#941) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Sziasztok! Régóta őrlődöm, hogy a kinézett - S10e, P30, Asus Zenfone 6 - mobilok közül melyiket válasszam. Az Asus mára kiesett, mert gyakorlatilag nem kapható, csak rendelésre. Az S10e majdnem mindent tud, amit kellene elfogadható méretben, csak az a kis aksi nagyobb lenne. A P30 -nál videók minőségét kifogásolták sokan, főleg a slo-mo, ami nagyon gagyi, amit legutóbb láttam, az nagyon gáz az S10e-hez képest. Esetleg van valakinek tapasztalata a P30 vs S10e videók összehasonlításában. Előre is köszönöm.

(#942) Quqesz válasza teleahocipöm (#941) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sima videóval sztem nincsen baj, minőség rendben és az ois hiányát sem veszed észre. [Tessék 1]
Slow motion
Őszintén mennyi ilyen videót akarsz csinálni?

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#943) Quqesz válasza teleahocipöm (#941) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Megnéztem neked a slow motiont. A minőség attól függ milyen sebességgel veszel fel. A 120fps és a 240fps az fhd, a 960fps meg csak hd. Az első minősége okés, a hd az már nem az igazi.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#944) edgelaszlo


edgelaszlo
senior tag

Sziasztok!
Kis segítséget kérnék..
Gesztusvezérlőt használom illetve használnám rendszeresen-főként amikor az egykezes módot vezérelném, de folyamatosan a Google Segéd ugrik fel a telefonomon...hol lehet ezt kikapcsolni?

telefonok, tabok, gitárok, erősítők

(#945) #12681728 válasza edgelaszlo (#944) üzenetére


#12681728
törölt tag

Beállítások->hivoice ha jól emlékszem.

(#946) lovace


lovace
aktív tag

@Pompi sajnos egyet kell értsek azzal, amit offban írtál. Akkuidő és teljesítmény valóban érezhetően romlik, de ezt rábizonyítani, hogy az idő múlása (egyre nagyobb rendszerigényű android verziók) vagy szándékos lassítás miatt van, hát nem lenne egyszerű...
Egyébként ahogy írod, számomra se számítanak ezek az előnyök. Hogy vezetékmentesen töltöm, hát na bumm... futás közben szeretem a vezeték nélküli fülhallgatómat, de hogy töltés csak kábelen keresztül megy, hát azzal együtt tudok élni. "sima" micro sd-t használ. Oké, de egyrészt nekem elég a 128gb, még akár a fele is elég lenne, másrészt meg hogy a Huawei saját kártyát használ, hát akkor maximum azt veszem meg, ha kelleni fog - nem fog - micro sd-t is meg kellene venni. Fotós dolgokhoz nem tudok hozzászólni, engem ilyen téren bármelyik készülék kielégít, nem vagyok olyan hű de nagy fotós.

@mugencivic Köszönöm, hogy leírtad a saját tapasztalataid! Egyet értek veled UI kérdésben, de ahogy írod is ez annyira szubjektív, hogy kár is lenne ebbe a témába belefolyni.

@artid Szándékosan írtam úgy, hogy a jobb kezemnél van a telefon, nem pedig úgy, hogy a jobb kezemben tartom a telefont vezetés közben. Természetesen tartóban! Megszokás kérdése, hogy ki melyik ujjlenyomat olvasót szereti. Ha csak az autós telefontartóban való feloldásra szűkítem a dolgot, mindenképp a legkevésbé praktikus, ha hátul van a leolvasó. Sok telefontartó ott támasztja a telefont (az enyém is), így az lenne a legbajosabb. Hogy oldalsó vagy első az az én szempontomból szinte mindegy, különösebb kényelmetlenséggel nem jár egyik sem.

Egyébként érdekes, mert minden - számomra releváns - érv a huawei mellett szól, mégis próbálok kompromisszumot kötni a samsung mellett. Azt hiszem ezt hívják Stockholm-szindrómának. :D
Ha időm engedi beugrok egy media markt-ba megfogdosom mindkettőt, talán ott sikerül egyértelmű döntést hoznom.
Azt hiszem, mindenkinek válaszoltam, aki írt nekem. Köszönöm szépen a segítségetek! :)

(#947) Dorcsika válasza edgelaszlo (#944) üzenetére


Dorcsika
junior tag

A google segédet 2 helyen kell kikapcsolni hogy teljesen eltűnjön. 1: google alkalmazásban a beállítások-google segéd-assistant-legalul telefon és azon belül. 2: a telefon beállításokban intelligens asszisztens, gyorsindítók és gesztusok, google segéd. Én így tudtam teljesen eltüntetni.

Huawei P30

(#948) edgelaszlo válasza Dorcsika (#947) üzenetére


edgelaszlo
senior tag

Sajnos nem sikerült... :W
húzom az ujjam alsó sarokból és ez a sz@r jön be állandóan... f**k

telefonok, tabok, gitárok, erősítők

(#949) edgelaszlo válasza #12681728 (#945) üzenetére


edgelaszlo
senior tag

eeeeeezaaaaaaazzzz!!!! :D

telefonok, tabok, gitárok, erősítők

(#950) teleahocipöm válasza Quqesz (#942) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Köszi! Valóban jó a videó. Hát slo-mo,... terv nincs, ahogy adja magát, ha jó minőség. P30 Lite-al valami eszméletlen rossz, el sem indul, amikor kellene vagy rosszkor, viszont nagyon jó képeket lő még este is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.