Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:16

LOGOUT.hu

Huawei P30 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Lami66 válasza Bali27 (#1896) üzenetére


Lami66
őstag

Én is az S10e és ez között választottam.
A Samu csak a videoban jobb a P30-nál, mert picit jobb a stabilizálása és ott van 4k 60 fps. Valamint informativabb az aod a Samuban. Minden másban alul marad. Jelentősen rosszabb üzemidő, térerőproblémák. Nekem az utóbi kettő fontosabb mint az hogy legyen 60 fps a 4k videoban. Ahol az s10e már eldobja a 4G hálózatot (pl cégnél csarnokban vannak ilyen helyek) ott a P30 még kétpálcikás térerővel stabilan dübörög.

[ Szerkesztve ]

(#1902) Quqesz válasza Bali27 (#1900) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A gcam nekem nem ment, mert nincsen jól működő kirin verzió,.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1903) droti25 válasza Quqesz (#1895) üzenetére


droti25
őstag

Nekem borzalmas az aksi időm már egy ideje.
Éjszaka tegnap 22%-ról lemerült reggel 6ra 0ra. Általában 14%ot merül 7-8 óra alatt úgy hogy hozzá sem nyúlok...
Mai használat:

[ Szerkesztve ]

(#1904) maltosa81 válasza Bailey (#1888) üzenetére


maltosa81
csendes tag

Quqesz, Cayman, mjani1172, tarbela777, Bailey, köszi a válaszokat. A Mate20 pro kerek kijelzőjétől és nagyobb méretétől kicsit tartok, de amúgy teszik az is és a P30 is. Muszály lesz megint elmennem egy boltba megtapizni mindkettőt. Csak sose rakják egymás mellé a kettőt :(

(#1905) Bali27 válasza Lami66 (#1901) üzenetére


Bali27
addikt

Értem.. Tényleg meggyőzők az érveid...
P30 Pro és ez között zoomolás nélküli képminőségben van különbség? Mert ott a fő kamera rekeszértéke más ha jól látom. Meg ott van az Ip68, a Gorilla glass védelem (ezen ha jól tudom semmi nincs?)

Honor 20-ról van valakinek összehasonlítási alapja?

(#1906) Iller válasza workin (#1898) üzenetére


Iller
tag

Beállítások ,saját gmail fiók, címkék kezelése

(#1907) Quqesz válasza Bali27 (#1905) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Van IP53, ami fröccsenő vízzel szemben véd+por. Szal esőben is előveheted, csak a dunába ne dobd.
Majomüveg nincs, de gyárilag van fólia.

P30pro vs P30 képek esetén a fotós topikban van aki szerint minőségben mintha jobb lenne a P30 kicsivel.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1908) Quqesz válasza droti25 (#1903) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nálad vmi nem kerek. 2 simmel sem kellene ennyit zabálnia sztem.
Bár 1 sim, de 13 órája megy, 2:22h beszéd, 4:10h kijelző és 38%.....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1909) droti25 válasza Quqesz (#1908) üzenetére


droti25
őstag

Nagyon idegesít, de volt már factory reset minden és mégsem jó. Sőt egyre rosszabb :(
És látni, hogy nem meríti semmilyen app.
Sztem az aksi vesztett nagyon sokat a gyári kapacitásához képest..

(#1910) Quqesz válasza droti25 (#1909) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sztem várd meg az emui10-et, rakd fel, gyári vissza és ha azután is merül ennyire szervíz.

Az NFC mennyit zabál? Agt nem használtam még soha....gps,bt,wifi,4g nem zabál, az nálam mind online.
Amúgy a 14%/8h nem rossz, de a 22-ről 0 az már igen. Viazont én azt vettem észre, hogy 20% alatt gyorsabban merül és 10% alatt még jobban belehúz.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1911) droti25 válasza Quqesz (#1910) üzenetére


droti25
őstag

Remélem az Emui 10 rendbe teszi.
Az NFC merülést hol tudom megnézni?

(#1912) Quqesz válasza droti25 (#1911) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nfc
Nem tudom, próbáld ki kikapcsolva is esetleg...

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1913) Quqesz válasza droti25 (#1911) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nap vége

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1914) droti25 válasza Quqesz (#1913) üzenetére


droti25
őstag

És WiFi-t inkább vagy mobilnetet használsz nagyobb százalékban/nap?
Mert mobilneten jóval jobban merül a telefon és nekem 70-80% mobilnet.

(#1915) workin


workin
senior tag

Ha mobilnetet használsz, kapcsold ki a wifit, és azt is, hogy ha kíván kapcsolva a WiFi, a rendszer kereshet WiFi hálózatot. (helymeghatározás alatt van)
NFC csak addig van bekapcsolva, amíg használom, utanna felesleges.
Nálam GPS is ki van kapcsolva, tapasztalatom szerint zárt térben, ahol erősen vasbeton szerelt tobbszintes szerkezet van, jel nélkül, csak zabál, és szkennel, próbál jelet fogni.

(#1916) #31757056 válasza Quqesz (#1910) üzenetére


#31757056
törölt tag

Az nfc az Bluetooth. Nem fogyaszthat valami sokat, nálam egész nap megy a Bluetooth ebből 6 ora zene a többi smartwatch, az nfc pedig nonstop bekapcsolva mert mindenhol gpay--el fizetek, de így is a nap végére a Bluetooth 0.6-0.7%-a teljes fogyasztásnak.

[ Szerkesztve ]

(#1917) #31757056


#31757056
törölt tag

Ha meg passzív nfc akkor semmit nem is fogyaszt egyáltalán. Lehet ezért nincs a listában sem.

(#1918) droti25


droti25
őstag

Köszi az infókat!

(#1919) Lami66


Lami66
őstag

Már többen szóvátették, hogy eléggé halkan szól a telefon zenehallgatásnál. Ma amikor elkezdtem hallgatni kedvenc zenéimet fejhallgatóval, hát én is hiányoltam a hangerőt. ÁMDE! Egy érdekes dolgot vettem észre. A full hangerőn se valami hangos zenehallgatás közben egy idő után (talán 5 perc, talán tíz) tudtam egy picit hangosítani mintha az elején nem lett volna maxra tekerve. Először azt hittem mégse volt maxon. De aztán egy-két szám után megint tudtam hangosítani. Kb fél óra múlva már olyan hangosan szólt amit már nem akartam tovább növelni. Holnap ismét csinálok egy kis délutáni koncerthallgatást, de már direkt figyelni fogom a max hangerő változtatására.

[ Szerkesztve ]

(#1920) Bennyboy válasza Lami66 (#1919) üzenetére


Bennyboy
őstag

Én azt vettem észre ha kikapcsolom a dolby atmost akkor is hangosabb egy kicsivel.

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#1921) dave0825 válasza droti25 (#1903) üzenetére


dave0825
őstag

Ott valami tényleg beakadhatott. Szerintem csinálj gyári visszaállítást, ha van időd rá.
Nekem 18-ról 14-re ment le éjjel, direkt nem tettem föl kíváncsiságból töltőre. Nekem nappal sokat meg a Star Wars Galaxy of Heroes játék, sokszor nem is zárom be, csak Home-mal (bár én ezzel nem vagyok megelégedve, mert sokszor 1 vagy 2 másik alkalmazás megnyitása után már újratölti a játékot). Honor 8-hoz képest (naponta 2x töltöttem már, új, elvileg gyári akksival) nekem aránylag jó.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1922) dave0825 válasza Quqesz (#1907) üzenetére


dave0825
őstag

Gyárilag 2 fólia is van. :D Én levágtam a sarkán azt a lelogó piros fület, gondoltam, amíg nem jön meg az üvegfólia Kínából, addig valami legyen rajt.
Megjött, lehúztam, lepucoltam szépen, gyanús volt kicsit, hogy miért pöttyös középtájon, de gondoltam, valamivel megüthettem kicsit a fóliát, és meglátszik az előlapon is már, de hát ez van sajnos... Rátettem az üveget, még aznap mutatom barátnőmnek, hogy megjöttek az üvegfóliák (neki is P30 van), rátesszük az övére is, erre kérdi, hogy alatta hagytam a fóliát?! Mondom dehogyis, hát leszedtem... Ő szerinte nem... Fönt, a kamera kivágásánál közelről látszott, hogy alatta van egy kis perem, hát leszedtem az üveget, és tényleg volt rajt még egy fólia, ami alig akart lejönni, pár percig kínlódtam, mire meg tudtam kezdeni, de végül lejött. :DD Azért folt pöttyös középen, mert megnyomódott kicsit az alsó fólia, de az előlapi üvegnek nincs baja mégsem. :DDD

MÁS (nem akarok még egy hsz-t nyitni):

Nektek elég hangos az értesítési hangerő? Ha följebb rakom a csengőhangerőt, azzal állítja egyben ugye az értesítést is, viszont akkor már a csengetés iszonyú hangos. Azt vettem még észre, hogy nem is egyformán hangos az értesítés, néha halkabb, néha hangosabb. Nézheti, hogy zsebben van-e, vagy csak letéve valahova? Most nem találtam azt a beállítást, hogy zsebben hangosabb legyen, de úgy emlékszem, hogy azt kikapcsoltam.
Honor 8-on a maxtól 2-vel visszább használtam, ezen az értesítéshez képest maxon kéne lennie, a csengetéshez viszont kb. középen, a csengőhangom ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1923) Quqesz válasza dave0825 (#1922) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az nem két fólia, hanem a fólia védője, mint mikor veszel egyet külön és az 2db védő közt van gyárilag. :K én első mozdulattal húztam le a füleset, a rendes fólia meg fél éve fent van.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1924) droti25 válasza dave0825 (#1921) üzenetére


droti25
őstag

Helymeghatározás(GPS) be volt kapcsolva végig?

(#1925) dave0825 válasza droti25 (#1924) üzenetére


dave0825
őstag

Nem, aznap nem használtam egyáltalán. Miért kérded?

(#1923) Quqesz: Igen, utólag már rájöttem, hogy az csak védte a védőt. :D

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1926) tarbela777


tarbela777
tag

Sziasztok! Nem tudom mitől nő meg az éjszakai készenléti fogyasztás a telefonomon. A szemvédelem és a ne zavarjanak módon kívül semmi más nincs bekapcsolva, mint nappal. Folyamatos Always on display mellett napközben a készenléti fogyasztás 1 százalék körüli, míg éjszaka több, mint duplája. Lehet, hogy az Always on többet fogyaszt éjszaka?

(#1927) droti25 válasza dave0825 (#1925) üzenetére


droti25
őstag

Mert nekem a helymeghatározás mindig be van kapcsolva. Most kikapcsoltam éjszakára de akkor is merült reggelre 13%-ot a telefon :(

1 napi használati statisztika:
Képernyő idő : 4:20 perc
Hanghívás: 1:35 perc

[ Szerkesztve ]

(#1928) kaszas19 válasza tarbela777 (#1926) üzenetére


kaszas19
senior tag

Zsebben hordod napközben?
Csak azért kérdem mert ha igen akkor azért eszik kevesebbet napközben.
Ha a kamerát le takarod akkor kikapcsol a kijelző.
Nekem úgy van beállítva a always on display hogy reggel 6-21 óráig megy, utána kikapcsol.

(#1929) artid


artid
aktív tag

Sziasztok,

lassan fél éve használom teljes elégedettséggel a P30-amat,de most valami érdekeset produkál.
Nova Launcher Pro van rajta, s most lecseréltem a háttérképeimet (zárolt és főképernyőt is). Éjjel energiatakarékos módban van, s a váltás óta a zárolt képernyő képét minden reggelre visszaállítja az előzőre, ami már szintén nem a gyári volt.
Van valami ötletetek?

Köszi.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#1930) tarbela777 válasza kaszas19 (#1928) üzenetére


tarbela777
tag

Asztalon van napközben vagy övre csatolható tokban. Én is kipróbálom az Always on-t éjszakára kikapcsolni, meglátjuk. Reggel 7-kor töltöttem fel, azóta 100%-on van, 3 rövidebb telefonálás és néhány messenger üzenetváltás után. Always on display is megy.

[ Szerkesztve ]

(#1931) workin


workin
senior tag

Az éjszakai merülés nálam is 10-14% , de ugye minden be van kapcsolva, helymeghatározás, wifi, mobilnet, stb stb. Így ezen annyira nem lepődöm meg :)

(#1932) droti25 válasza workin (#1931) üzenetére


droti25
őstag

Én viszont meglepődök, mivel az előző telefonomnál(Xiaomi Redmi Note 4) ugyanúgy be volt kapcsolva minden és max 4-5%ot merült.

Ha úgy nézzük akkor kb 2%/óra a merülés úgy hogy hozzá sem nyúlok..
Ilyen vonatkozásban ha 1 napig az asztalon van akkor merül 48%-ot, ami sztem baromi sok és elfogadhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#1933) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Én nem figyelem, hogy mennyit merül éjszaka :U :DDD

Feel Good Inc.

(#1934) droti25 válasza Pompi (#1933) üzenetére


droti25
őstag

Pedig nem árt, mert ha sokat merül az vmi hibára utalhat amit azért jó kideríteni.

(#1935) Pompi válasza droti25 (#1934) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Akkor már rég feltűnt volna. De majd most megnézem, nálam is mindig minden be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#1936) atike


atike
nagyúr

Nekem ha jól láttam 1-2% megy le (21-22 órától reggel 5-6 óráig), de megnézem pontosan.

(#1937) workin válasza atike (#1936) üzenetére


workin
senior tag

ne viccelj, az meg baromi kevés :)

(#1938) workin válasza droti25 (#1934) üzenetére


workin
senior tag

simán lehet, csak szoftver... rossz térerő, wifi, stb stb.

(#1939) atike válasza workin (#1937) üzenetére


atike
nagyúr

Ezért mondom hogy úgy rémlik, de megnézem. :) Nálam mondjuk az AoD nem megy.

(#1940) Black_Raven válasza atike (#1939) üzenetére


Black_Raven
veterán

Létezik, nálam is kb 1%/óra. Minden kikapcsolva, csak hívni lehet, no aod.(minden?reggel BT+mobilnet bekapcs, és ennyi. Wifi,gps,aod soha)

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1941) workin válasza Black_Raven (#1940) üzenetére


workin
senior tag

de neki 1-2% megy le összesen, nem óránként :D

(#1942) Black_Raven válasza workin (#1941) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ah so.:D viszont repülőben nulla%, már háromszor próbáltam mert nem hittem a szememnek.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1943) workin válasza Black_Raven (#1940) üzenetére


workin
senior tag

Ha neked ha 1% / óra, minden kikapcsolva, akkor minden bekapcsolva a 10-12% reális lehet.

(#1944) Black_Raven válasza workin (#1943) üzenetére


Black_Raven
veterán

Kb igen. Talán akkor lehetne kevesebb, ha kilőnénk előtte a háttérmunkásokat.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1945) droti25


droti25
őstag

Ja, és ha tesztelitek, ne 100%ról tegyétek... Mert onnan 99re nagyon lassan merül.

Illetve akinek 7 órás kijelző idők jönnek össze, azoknál a telefon 80-90%ban WiFin lóg gondolom. (mobilnet sokkal jobban meríti az aksit)

[ Szerkesztve ]

(#1946) workin


workin
senior tag

En olyan 30% - 85% között tartom a telefont , így túl releváns SOT tőlem nem várható, de így is kibír egy napot.

(#1947) Black_Raven válasza droti25 (#1945) üzenetére


Black_Raven
veterán

Én mindig dual sim/mobilnettel/bt tolom, de 7óra 50%- ból is kijön legtöbbször..régebben wifiztem de én nem láttam számottevő változást a fogyasztásban.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1948) Lami66 válasza droti25 (#1945) üzenetére


Lami66
őstag

Tesztelni? Minek? Volt olyan telefonom ami éjjel 1-2 %-ot merült, aztán 3 óra sot -nál nem tudott többet. Ezt most dugtam töltőre 6:39 sottal, de még volt benne 17 %.
Mennyit merült éjjel? Szerinted érdekel, ha több mint 6 órát tud? Majd ha nem jön össze az 5 óra, ránézek.
Éjjeli fogyasztás elleni jótanács: este dugd rá egy 0,5 amperes töltőre, az kb 7 óra alatt tölti fel, aztán levan a gondod az éjjeli fogyasztásról :)

(#1949) droti25 válasza Lami66 (#1948) üzenetére


droti25
őstag

Az a baj hogy nem érted a lényeget.

Nekem a problémám onnan indult(ha figyelmesen vissza olvastál volna), hogy sajnos nálam átlag alatti a SOT(kb 4 óra/nap).
Ekkor kezdtem el figyelgetni, hogy készenlétben(éjjel) vajon mennyit merül, mivel zavart a dolog. Amíg nálam is megvolt a 6-7 óra SOT addig hidd el én sem foglalkoztam az éjjeli aksi merüléssel.

[ Szerkesztve ]

(#1950) Lami66 válasza droti25 (#1949) üzenetére


Lami66
őstag

Bocs! Olvasgatom a fórumot rendszeresen, de ez elkerülte a figyelmem.
Javaslat: töltsd fel a telót este. Ha lehúztad a töltőről, utána már ne piszkáld reggelig. Így reggel a fogyasztási statisztikában csak azt fogod látni reggel, ami az éjjeli merülést okozza. Ha ez nem vezet eredményre, akkor factory reset, és anélkül, hogy belaknád a telód ismét egy nyolc órás nyugtonhagyás. Ha akkor is sokat merül, az akkuhibára utal. Ha nem merül sokat, valami szoftveres baja lehet.
De első körben az akkuhibát kellene kizárni.
És ha ezeket már korábban megcsináltad, ismlt elnézést kérek 😃

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.