Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:16

LOGOUT.hu

Huawei P30 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) h3lios válasza MeSKA (#350) üzenetére


h3lios
addikt

Nincs értelme összehasonlítani a 2 telót.
A P30 mindenben jobb.
Van Super Macro, széles látószög és optikai zoom, még a P20 ban egyik sincs meg.
A P20 Pro kb. ugyan ezt hozza, csak ott a széles látószög helyett monokróm kamera van.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#352) Quqesz válasza realist (#349) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Próbáld azt meg, hogy elindítod az appot és a multitaskban zárolod. (Lefele kell húzni az app képét és akkor ott lesz a kis lakat). Nekem a mi fit appnál ez segített.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#353) realist válasza Quqesz (#352) üzenetére


realist
őstag

Ezt korábban próbáltam, semmi változás.

Egy app javított a helyzeten, de még nem sikerült teljesen jól beállítanom, "Always on AMOLED":
[link]

Sokadik Huawei telefonom, de eddig ez a led nélküliség - az AOD problémával karöltve - a legzavaróbb amivel találkoztam :(

(#354) Quqesz válasza realist (#353) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az a fura, hogy nálunk jól megy az aod .124-en, nálad meg nem.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#355) Maffia91 válasza realist (#353) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Szia!
Hasonló nekem is a problémám, hogy a gyári AOD nem jelezz nekem sem semmit... És nem értem, miért nem, holott másnak igen... (független készülék)
Hogyha sikerült a beállítás, akkor megosztanád velünk is? Illetve a tapasztalatokat? Fogyasztás, működés, stb.

Előre is köszönjük :R

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#356) Pompi válasza MeSKA (#350) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szívesen lövök pár képet, de tényleg nem érdemes, a nagylátószög a P30-ban nagyon jó, a 3x tele is használható, ezek már kb. értelmetlenné teszik az összehasonlítást. Egyszer lőttem beltérben kvázi összehasonlító képeket, akkor annyit vettem észre, hogy kicsit hidegebbre lövi a wb-t a P30, de 1 scenéből nem vonnék le komolyabb következtetéseket.
Na mind1, fogok csinálni pár összehasonlító képet. Lehetne kicsit jobb idő, lőnék pár kintit jó időben.

- - - - - - - - -

Nekem amúgy a Telenortól van a készülék - elvileg egyébként mind1. 153-as frissítés még nem jött, AOD meg működik, jelez több programra.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#357) gombii


gombii
tag

Sziasztok,

Két hete van meg lassan a telefon egy Galaxy S8-at váltott, nagyon elégedett vagyok vele :)
Üzemidő nagyon durva S8-hoz képest, pedig vigyáztam az akksijára annak is. 7-én húztam le reggel a töltőről, most van 35%-on 4,5 óra SOT-al. Nem egy hardcore felhasználás, de azért netezgetek, messenger, podcastek, néhány fotó.

Feljebb írtátok, hogy az AoD-n megjelennek a messenger, gmail ikonjai is, ami nekem nem igazán működik. Ezt a funkciót nem csak egy későbbi frissítésben igérték meg?
(153-as frissítés még nekem sem jött meg, Telenoros)

(#358) Weareus válasza gombii (#357) üzenetére


Weareus
addikt

Üzemidő nagyon durva S8-hoz képest

Hát ja. Ezt többen említették már... :K

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#359) macika69


macika69
tag

Battery test Samsung Galaxy S8 vs Huawei P30 vs Huawei P30 Pro (GSMArena.com)


[ Szerkesztve ]

(#360) MeSKA válasza Pompi (#356) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Jajj de jó, köszi szépen! :) Igazából a nagylátószögű nekem nem fontos, inkább a fő kamera összehasonlítás érdekelne auto módban 10 (P30) illetve 12 (P20) MP-en. Esetleg esti és nappali ill. makró képek lennének jók. És ha nem nagy kérés, 2x hibrid zoom (P20) és telefotós (P30) összehasonlítás! :) Kacsingatok a P30 fele, de jó lenne tudni kamerába mennyivel ad többet. Sehol se találok neten ilyen összehasonlítást. Nyilván más, mert több a lencse stb. De nagy átlagban mindenki a fő kamerával fényképez úgyis.

(#361) atike válasza macika69 (#359) üzenetére


atike
nagyúr

Eddig azt hittem lehet bízni a GSMArena tesztjeiben, de ezt látva... :U

(#362) gombii válasza atike (#361) üzenetére


gombii
tag

Én is néztem ezt a tesztet, de nem tudom milyen felhasználás mellett jött ki ez az eredmény... nekem ugyanúgy használva a kettőt az S8-nál max 1 nap 2 óra SOT-val jött ki, de volt, hogy melóba még rátöltöttem indulás előtt, mert nem bíztam benne.
Itt viszont szó sincs ilyenről, ha nem piszkálom nem is merül szinte, S8 új korában is merült óránként 1-2%-ot alsó hangon

(#363) Quqesz válasza macika69 (#359) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ezt én is néztem. Nálam S8+ volt és igazából a pite érkezéséig nem volt bajom az akkujával(szokásaim alapján ott is megvolt a kb 2 nap és 6h sot). De a pite legyalázta, 1,5 nap és max 3 óra sot(de inkább kicsivel több 2 felett) . Ezek az akkutesztek meg az első szoftveresek. Sajnos samsung butítja a készülékeit a frissítéssekkel....viszont ha megnézzük az eredményeket csak 3g talkban gyengébb, böngészőben és videó lejátszásban erősebb.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#364) torok6


torok6
aktív tag

Sziasztok! Mennyire számít a 40mp kamerának ha van benne egy pici por szem? Vagyis nem a lencsébe van hanem ahogy elkezdődik a kamera rész vagyis a szélén

(#365) Quqesz válasza torok6 (#364) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Amíg nem a lencse részen van, addig nem gond...persze beljebb is mehet... Ha rákerül a lencsére, akkor minden fotódon lesz egy pici folt.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#366) torok6 válasza Quqesz (#365) üzenetére


torok6
aktív tag

Nem tudom hogy hogyan került az oda lehet amikor rakták össze akkor került oda

(#367) Quqesz válasza torok6 (#366) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Van ilyen, lehet megreklamálnám, mert ez teljesen zárt házas teló

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#368) macika69


macika69
tag

Durva Mate 20 Pro áresés és P30 széria akció a Firstphone-ban

Nemrég (2019.03.26) lett bemutatva és máris elérhető jelentős áreséssel a P30 széria összes modellje is!

[ Szerkesztve ]

(#369) evo87 válasza macika69 (#368) üzenetére


evo87
őstag

Mondjuk a M20Pro aquában most is elég ütős áron van.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#370) atike válasza macika69 (#368) üzenetére


atike
nagyúr

Az a durva, hogy "alapból" mennyiért adták volna... :) Ahhoz képest nyilván ez bazi nagy áresés... Csakhogy "normál" elektronikai áruházakban (nem gsm bolt) is nem 300 hanem 250 az ára... :U

A P20 Pro is ilyen... :) Meg szerintem az árak nagyja... :)

[ Szerkesztve ]

(#371) Quqesz válasza macika69 (#368) üzenetére


Quqesz
nagyúr

1.akció van, nem normál ár
2.nincs óra
3.én a vodánál vettem 170e...most 201e. Szóval az volt a nagy bumm ;)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#372) macika69 válasza Quqesz (#371) üzenetére


macika69
tag

Várjunk még 3 hónapot és megy az még lejjebb is. Sajnos a Huawei sem egy értékálló telefon, sőt ...a P30 kijelző cseréje többe kerül, mint egy Samsung Galaxy S8-é.

[ Szerkesztve ]

(#373) h3lios válasza macika69 (#372) üzenetére


h3lios
addikt

Ha nem töröm össze, akkor miért akarnék kijelzőt cserélni ?
Ha meghibásodik / beég akkor cserélik 2 év garin belül (attól fögg hol veszed).
Szerintem ez tökre irreleváns összehasonlítás.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#374) #85619712 válasza macika69 (#372) üzenetére


#85619712
törölt tag

Az s8 több mint 2 éve a piacon van, lehet kicsit olcsóbb hozzá az alkatrész, mint a cirka hónapja kiadott p30-hoz. De gondolom te kocsit is úgy veszel melyikben olcsóbb egy motorcsere. Csak pozitívan. :DD

[ Szerkesztve ]

(#375) Quqesz válasza macika69 (#372) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez most mindegyik telefonra igaz. Ott volt az S8+-am és én 160e vettem, most meg 100e talán adnának érte, megjelenéskor meg sokkal drágább volt(250-270e). Minden gyártónál ez van, felgyorsult új készülék kiadások+fogyi társadalalom ezt adja.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#376) mackoman válasza macika69 (#368) üzenetére


mackoman
tag

Akkor inkább márka üzletben venném meg,nem véletlenül drágább a hivatalos üzletben.

(#377) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Meg tudja mondani valaki, hogy a ki bekapcsoló gomb miért lett Google asszisztens? Nem tudom kikapcsolni, ujrainditani a telefont. :W

(#378) Pompi válasza joefasalasso (#377) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nyomd tovább a gombot.

Feel Good Inc.

(#379) joefasalasso válasza Pompi (#378) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

Sikerült, de ez eddig nem így volt. Ezt ki lehet kapcsolni? Hol? Köszönöm

(#380) Quqesz válasza joefasalasso (#377) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Beáll/intelligens aszisztens /gyorsindítók és gesztusok/google segéd kapcsold ki

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#381) joefasalasso válasza Quqesz (#380) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

:R

(#382) torok6


torok6
aktív tag

Valaki már megkapta az új frissítést? Mert én még nem (magyar független)

(#383) evo87 válasza torok6 (#382) üzenetére


evo87
őstag

Én sem, szintén magyar független...de majd csak megjön.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#384) legenda007


legenda007
aktív tag

Sziasztok
Üveg fóliát használ valaki? Az ujj lenyomat olvasó ugyan olyan pontosan működik? Valamit a gyári fóliát érdemes e leszedni alóla?

(#385) Maffia91 válasza legenda007 (#384) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Szia. Nekem üvegfólia van fent. Tökéletesen működik az ujjlenyomat érzékelő.
Én leszedtem a gyári fóliát, mert sajnos egy elég csúnya és mély karc keletkezett rajta, ami miatt elkezdtem idegeskedni, hogy átütött a fólián és a kijelző is sérülhetett. De szerencsére nem így történt! Köszönhetően annak, hogy elég vastag a gyári fólia is.
Emiatt elképzelhetőnek tartom, hogy ha 2 fólia egymáson lenne, már nem biztos hogy jól működne az érzékelő.
Rendeltem Ali-ról üvegfóliákat, még várom őket. A jelenlegi pedig nem tudom milyen, mert telefonos boltban vettem és tette fel ott a srác (rá volt gerjedve, hogy had tehesse fel erre a gyönyörű telefonra :D )

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#386) csobolade válasza torok6 (#382) üzenetére


csobolade
csendes tag

Én igen, magyar független. Gyorsabb és pontosabb ujjlenyomatolvasó, talán gyorsabb arcfelismerés, kettős kamera videofelvételnél (széles látószög és zoom egyszerre osztott képernyőn), talán egy árnyalatnyival jobb készenléti fogyasztás (eddig éjszaka 7 óra alatt 5-6%, most 4-5%).

(#387) torok6 válasza csobolade (#386) üzenetére


torok6
aktív tag

Nekem semmi bajom a mostanival sem csak annyi hogy amikor youtube videókat nézek teljes képernyőbe akkor a forgási animáció nálam szaggat ha vissza rakom állóra akkor is de csak youtube alkalmazásnál csinálja

[ Szerkesztve ]

(#388) anderzeeen


anderzeeen
csendes tag

Sziasztok!
Két telefon között vacilálok, huawei p20pro és huawei p30..
A két telefon között kb 40ezer ft különbség van , ér annyival többet a sima p30 ? Várom a pro/kontra-kat :) :R

(#389) torok6 válasza csobolade (#386) üzenetére


torok6
aktív tag

Magától jelzett a frissítés?

(#390) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Firmware Finderrel néztem az imént, már 156-os is van elvileg ami approved. De nem jött még meg a 153-as sem. Az én Telenoros készülékem ELE-L29C431, aki nem szolgáltatótól vette annak C432 van? A P20-am C432-es régió kódú, ezért gondoltam.

Feel Good Inc.

(#391) fidjevo válasza Pompi (#390) üzenetére


fidjevo
csendes tag

Nekem független és szintén C431, amin csodálkoztam is, mert eddig az összes huawei-em független volt és C432. Ez pedig pontosabban C431E4R2P2.
Ja és 124-en vagyok, még nem jött újabb.

[ Szerkesztve ]

(#392) fidjevo válasza anderzeeen (#388) üzenetére


fidjevo
csendes tag

Nekem p30 van, anyámnak p20pro. Kamera minőségben szerintem nagyon hasonló, csak funkciókban különbözik úgy hogy itt van nagylátószög. Kijelző/készülék arány sokkal jobb ennél, a notch is sokkal.. hogy is mondjam, elviselhetőbb? Bár engem a honor play-é sem zavart. Az ujjlenyomat olvasó szerintem hasonló, úgy vettem észre ott se egy 100%-os, de itt minél többet használod annál jobban működik, úgy vettem észre. Szóval összegezve azt mondanám hogy javarészt a külső és a kijelző az amiben különböznek.

(#393) torok6


torok6
aktív tag

Nem lehet hogy amilyen sim kártya van benne onnan veszi a frissítést? Az enyém telekomos

(#394) realist


realist
őstag

Nemrég érkezett meg 153, független, telekomos kártya.

(#395) realist válasza Maffia91 (#355) üzenetére


realist
őstag

"Always on AMOLED" app végül nem jött be. Akadozott alatta a képernyő feloldása, ezért hamar elengedtem.

Az AOD-t még tesztelni fogom 153 alatt.

(#396) torok6 válasza realist (#394) üzenetére


torok6
aktív tag

Érdekes nekem semmi

(#397) alikah88 válasza torok6 (#396) üzenetére


alikah88
tag

Nekem is 2 napja érkezett a .153, független, vodás kártyával. Mondjuk nem magától dobta fel, bementem a software update-be és keresés után ajánlotta fel.

Google Pixel 8 + Huawei Watch GT 2

(#398) droti25


droti25
őstag

Fotózásnál a HDR-t mikor érdemes bekapcsolni? Aki ért a mobil fotózáshoz 1-2 ötlettel szolgálhatna, sztem sokunknak jól jönne.
Előre is köszi ;)

(#399) Greok válasza ladapower (#11) üzenetére


Greok
újonc

igen ez sajnos így van , de szerintem majdnem olyan jó a p20 a leica kamerájával :K

(#400) AtKaSr válasza Greok (#399) üzenetére


AtKaSr
csendes tag

Ennek is sok értelme volt..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.