Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:16

LOGOUT.hu

Huawei P30 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Quqesz válasza AtHoS (#799) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#802) _CICAFIU_


_CICAFIU_
aktív tag

Köszi a válaszokat! Kár hogy nem adnak hozzá tokot. Youtube-on néztem kicsomagolós videót és ott volt a dobozban.

Huawei P30

(#803) Quqesz válasza _CICAFIU_ (#802) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ázsiában van tok..... Euba nem jutott...

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#804) giroud199 válasza _CICAFIU_ (#802) üzenetére


giroud199
aktív tag

Sajnos tőlünk kisporoltak... Amúgy van hozzá gyári autós szilikon, ha használsz mágneses tartót, akkor nagyon tudom ajánlani... ;)
Véd is, pár kicsit vastagit, anno volt még hozzá gyári átlátszó szilikonom is,ez nem vastagitott annyira és látszott a gyönyörű színe is :D

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#805) AtHoS válasza ignisz (#800) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A linkelt alkalmazásnak is van ugyanilyen widgetje, ami használható Nova launcherrel is, na az nem felejti el az engedélyt :DDD amúgy nálam talán teló újraindítást követően volt az, hogy ismét be kellett kapcsolni a státusz báron való duplakoppos lezárást. Viszont a Nova-s duplakopp engedélyezéssel asszem le fog kerülni az extra screenlock APP. Egyelőre tesztelem, de úgy néz ki jó lesz :B

Quqesz

Leesett, hogy ez a widget "launcher" fícsör lesz, így átváltottam gyárira, benéztem a widgetek közé és szépen oda tudtam lapozni. Ezt követően visszaváltva Nova-ra, már ennek widget listájában is hozta ezt a kirakható parancsikont, persze ahogy korábban írták jött is a szép üzenet, hogy Az alkalmazás nincs telepítve :DDD

read-only mode on the forum

(#806) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Kis GPS analizálás: a bekarikázott részeken rögzített értékek biztosan nem valós adatok. Hogy a csudába tud ilyeneket produkálni?

szerk.

Ezt az utat bringával nyomtam, felső diagramot Z3c, alsót P30 rögzítette

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#807) _CICAFIU_


_CICAFIU_
aktív tag

Szerintetek az mennyire reális hogy a telekom weboldala szerint az egész országban csak 3 üzletben vehető át azonnal a telefon? Vagy ez csak a netes rendelésnél van így?

Huawei P30

(#808) sfdrakex válasza _CICAFIU_ (#807) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Gondolom csak ott van készleten. Milyen telefon?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#809) ignisz válasza _CICAFIU_ (#807) üzenetére


ignisz
senior tag

Én is online rendeltem. Vasárnap este rendeltem, kedd délben az általam megjelőlt üzletben át vettem.

(#810) _CICAFIU_


_CICAFIU_
aktív tag

P30-at akarok venni a héten de nem netről rendelve. Szép is lenne ha 3 telekom üzletben lehet csak megvenni. :F

Huawei P30

(#811) sfdrakex válasza _CICAFIU_ (#810) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem ha bemész lesz. Az csak az online rendelésre vonatkozik szerintem. Az lehet külön készlet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#812) _CICAFIU_ válasza sfdrakex (#811) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

Végül csak megrendeltem nem bírtam ki:) Így biztos meglesz a héten.

Huawei P30

(#813) ignisz válasza _CICAFIU_ (#810) üzenetére


ignisz
senior tag

Én Aurora színben rendeltem. Dunaújvárosban ebben a színben nem volt, de online rendelve az üzletbe leszállították és ott vettem át. Nem volt szállítási díj se. Emailban értesítettek, hogy megérkezett az üzletbe mehetek átvenni.

(#814) AtHoS


AtHoS
nagyúr

A "Felemelve a telefont ébresszen automatikusan" mód és a "Fülhöz emelve auto felvétel" mellett hol lehet még hasonló funkciót engedélyezni ill. jelen esetben kikapcsolni, mivel előbbiek kikapcsolt állapotában is sikerül felélesztődnie a képernyőnek.

Ami furcsa, hogy a telefon asztalra lerakásakor is bekapcsolgat a kijelző nem csak felemeléskor :F Ráadásul baromira nem sikerül konzekvensen mindig reprodukálni.

Hátlapon fekszik a teló és a teló alsó felén mutató és hüvelykujjal kétoldalt megfogva, alányúlva majd így intenzíven felemelve élesztődik a képernyő. Ha már kézben van és gyors mozdulatokat teszek vele a levegőben is bekapcsol a kijelző illetve van amikor elegendő a hosszanti tengelye körül is intenzíven átforgatni, akkor is bekapcsol.

Háromgombos navigáció van kiválasztva, Google segéd kikapcsolva, képernyőkép ujjperccel koppintva engedve, képernyő felvétel két ujjperccel koppintva engedve, osztott képernyős mód engedve, képernyő felébresztés csak duplakopp engedve, csengőhang némítás lefordítással engedve ugyanitt csengőhangerő csökkentés kikapcsolva, hívások fogadása fülhöz emelve nincs bekapcsolva.

161-es ROM van a telón

Tok még nincs a telón, lehet a képernyő szélén ahogy átfogom azt érzékelné, hogy dupla koppolom?

És bakker ez lesz :B Kikapcsoltam a duplakoppos képernyő felébresztést és három perce csak próbálgatom előcsalni a jelenséget, de a képernyő csak nem éled fel....visszakapcsoltam, 5 másodperc alatt elértem, hogy bekapcsoljon

No érdekes, de talán holnapután érkezik hozzá egy tok (Spigen Slim Armor Gunmetal), meglátjuk azzal használva is marad-e a jelenség :F

read-only mode on the forum

(#815) Quqesz válasza AtHoS (#814) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Marad.... :K nálam is előfordulnak ezek, huawei gyári carbon tok.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#816) AtHoS válasza Quqesz (#815) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ne ijesztgess :Y ez nem vicces :B

read-only mode on the forum

(#817) _CICAFIU_ válasza ignisz (#813) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

Én is így csináltam. Az üzletben vehetem majd át.

Huawei P30

(#818) Pompi válasza Doki42 (#794) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Megcsinálod a képernyőképet, az kicsiben megjelenik a bal alsó sarkokban, arra ráböksz, arra megjelenik alul egy menü és azok között lesz a gördülőkép.

Feel Good Inc.

(#819) Doki42 válasza Pompi (#818) üzenetére


Doki42
őstag

Köszi, bénáztam :D

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#820) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Az állapotsoron megjelenő "érdekes" formájú ikonokhoz (pl. akku ikon mellett kis levélke) található valamerre ismertető melyik mit jelez?

read-only mode on the forum

(#821) sfdrakex válasza AtHoS (#820) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az valami energiatakarékos mód. Készülék leírását olvasgattad?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#822) AtHoS válasza sfdrakex (#821) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha arra a hüvelykujjnyi nagyságúra gondolsz, azt bedobtam a sarokba, mikor annyi nem volt benne, hogy a SIM-et arccal lefelé vagy felfelé kell berakni a kis tálcára ;]

Van ott még 1-2 ilyen ikonka pl. valami 9 mm-es lövedékre emlékeztető is, de az a self kamerától balra

No utánanézek valami PDF leírásnak

read-only mode on the forum

(#823) AtHoS válasza AtHoS (#822) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sajnos sokra nem jutottam, de legalább a "levélke" megtalálható a Huawei-től letölthető Felhasználói útmutató 30./34. oldalán, igaz ott az akku ikonba rajzolva, de nálam az akku ikonban a %-os érték van kijeleztetve, így mellé rakta a készülék és valóban a bekapcsolt energiatakarékos módot jelöli.

Elég hosszú ez az olvasmány és a gyors útmutatóval kezdtem. Ez valami általános dokumentum lehet, amit több készüléknél is használnak? Mert feltűnt, hogy nagyon sokszor használják ezt a szövegalkotást mindkét dokumentumban olyan funkcióknál, amit egyértelműen támogat a P30.

pl.

"A készülék feloldása ujjlenyomattal: Ha a készüléke támogatja az ujjlenyomat feloldást, akkor ez az ajánlott feloldási módszer."

vagy
"NM kártyára: Ha a Telefon készüléke támogatja az NM kártyát (nano memóriakártya)"
"Nem minden készülék támogatja a nano memóriakártyákat (NM)."

No mindegy, ezt csak mint érdekesség említettem meg.

A gyors útmutatóban viszont találtam ezt az infót:

"Kettős 4G: Ha mindkét kártyája támogatja a 4G szolgáltatást, és az egyiken aktív 4G hanghívás van folyamatban, a rendszer jelzi, hogy az új hívásokat átadja a másik SIM kártyának. Új hívás fogadása esetén az aktív hívás automatikusan megszakad."

mondjuk ehhez némi szolgáltatói támogatás is szükséges ahogy a szöveg után írják, de érdekesen hangzik és már billenti a mérleget nálam a 2G-ről 4G-re való váltáshoz :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#824) Pompi válasza AtHoS (#823) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

""Kettős 4G: Ha mindkét kártyája támogatja a 4G szolgáltatást, és az egyiken aktív 4G hanghívás van folyamatban, a rendszer jelzi, hogy az új hívásokat átadja a másik SIM kártyának. Új hívás fogadása esetén az aktív hívás automatikusan megszakad."

mondjuk ehhez némi szolgáltatói támogatás is szükséges ahogy a szöveg után írják, de érdekesen hangzik és már billenti a mérleget nálam a 2G-ről 4G-re való váltáshoz"

A 4G hanghívás szerintem a VoLTE.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#825) balu150 válasza balu150 (#787) üzenetére


balu150
csendes tag

Erre valaki esetleg?

(#826) _CICAFIU_


_CICAFIU_
aktív tag

Na megvan a telefon úgyhogy csatlakozom hozzátok!:) Azt hol tudnám kikapcsolni hogy a középső navigációs gomb hosszan nyomására ne jöjjön fel az a Google hülyeség?

Huawei P30

(#827) AtHoS válasza AtHoS (#816) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na, tényleg nem ijesztgettél, mivel ez ígéret volt részedről :( Sajnos mindegy, hogy tokban van-e, ugyanúgy éleszti a képernyőt, tehát nem érintésre éled, hanem mozgatáshoz köthető, így szoftveres bug következménye. Van egy olyan érzésem, hogy nem igazán sikerült megfelelően lekódolni a felemelem élessze a képernyőt funkció ki/be kapcsolást. Hátha javításra fog kerülni ez is később

read-only mode on the forum

(#828) _CICAFIU_ válasza _CICAFIU_ (#826) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

Megoldva:)

Huawei P30

(#829) AtHoS válasza _CICAFIU_ (#828) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Gratulálunk a mindenki számára 0 értékű hozzászóláshoz :C

Innen viszont elég magasra lehet jutni, ha hasznos infót is írsz majd egyszer a talált megoldás(ok)ról, ami másoknak is hasznára válhat. Illetőleg, ha majd egyszer lesz topik összefoglaló oda is belinkelhető lenne :K

Szerk.

De, hogy másnak is meglegyen erre a megoldás: [link]

#navigáció, középső, home, google, segéd, assistant, assist app

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#830) _CICAFIU_ válasza AtHoS (#829) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

Köszi :U

Huawei P30

(#831) Quqesz válasza balu150 (#825) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Bolt függő, kb ezek vannak
1.bolti gari 1+1 év(legtöbb gsmshop)
2.2 év gari, ez hivatalos boltban(MM, store, szolg)
3.vannak olyan boltok, akik külföldi szervízzel vannak leszerződve(pl német) és ott intézik a garit:emag, mall, turbado, mobilcorner

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#832) Maffia91


Maffia91
aktív tag

[Igyen fólia szervíznapokon]

Másik csoportból másolva! Mi beletartozunk!

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#833) mici66 válasza Maffia91 (#832) üzenetére


mici66
tag


Azt írja, hogy igen.

(#834) bedibazsa válasza Maffia91 (#832) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Ez üveg vajon vagy sima fólia?

(#835) _CICAFIU_


_CICAFIU_
aktív tag

Melyik a legfrissebb szoftver verzió? Nekem a 161-en van most.

Huawei P30

(#836) sfdrakex válasza _CICAFIU_ (#835) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

161 az teljesen rendben van, folyamatban van a 178as frissítés.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#837) _CICAFIU_ válasza sfdrakex (#836) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

Köszi!

Huawei P30

(#838) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Vége az amerikai blöffnek [link]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#839) droti25


droti25
őstag

Eddig tartott a színház!

[link]

(#840) _CICAFIU_


_CICAFIU_
aktív tag

Letiltottam a telefonon számomra felesleges appokat (chrome, google play filmek, zene....) és most újra aktívak. Ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

Huawei P30

(#841) AtHoS válasza _CICAFIU_ (#840) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Te is belefutottál az "anomáliába" ->megoldás: #755

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#842) _CICAFIU_ válasza AtHoS (#841) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

Köszi akkor lehet megpróbálom így eltüntetni őket!

Huawei P30

(#843) _CICAFIU_


_CICAFIU_
aktív tag

Bocs a dupláért! Ez az első oledes telefonom. Hogyan lehet elkerülni hogy beégjen? Mire kell figyelni?

Huawei P30

(#844) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Rövidtávú tapasztalat a Spigen Slim Armor tokról:

- hátlapon alul és felül vastagabb az anyag, sík felületre rakva a telefon közepe alatt légrés látható, tehát az alsó és felső részen érintkezik
- kamera kiemelkedésétől vastagabb a hátlap, ezért a kamera üveg picit be van süllyesztve, véletlen karcoktól védett emiatt
- előlapon körben a képernyőtől magasabb perem van, így pofával sík felületre rakva nem az üvegen fog felfeküdni
- a körben "gumírozott" üvegfólia - amit rendeltem - valószínű nem lesz jó hozzá :(
- alul és felül jól kidolgozott kivágások vannak a megfelelő helyeken és méretben - USB C és jack probléma nélkül csatlakoztatható, hangszóró nincs takarásban
- a bekapcsoló gomb borítása recézett, jól kitapintható
- hangerő szabályzó gombok borítása nem különül el élesen egymástól és felületük egyforma, emiatt könnyen mellényúlhatunk
- fogása megfelelő, nem csúszós, biztonságosan lehet fogni benne a telót
- a hátlapi kitámasztó csak vízszintes helyzetben támasztja megfelelően a telót, függőleges helyzetben nem használható, mert simán elbillen a súlya miatt
- ujjlenyomatot nem gyűjti

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#845) Energie X


Energie X
őstag

Srácok!

Hogyan lehet beállítani azt, hogy a whatsappnak is legyen ikonja aod-nél. 151-es szofton volt a 161-esen nem jelez...

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#846) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Üdv!
Jövőhéten megjön a telefon és eddig 2 tokot néztem rá:
[link]
[link]
Megéri a drágábbat venni?

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#847) ZSOOLT2


ZSOOLT2
tag

Sziasztok!

Belátható időn belül gondolkodom telefoncserén, a P30 az egyik lehetséges jelölt. Van aki szokott Night mode-ban fényképezni gyenge fényviszonyok mellett? Az OIS hiánya mennyire észrevehető ebben a módban?

(#848) AtHoS válasza ZSOOLT2 (#847) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lapozz vissza ha van időd és saját szemeddel nézhetsz esti/éjjeli fotókat ezzel a készülékkel :K
vagy keress a topikban est szóra, úgy talán gyorsabb lesz

Bennyboy

Weboldalon keresztül nagyon hasonlónak látszik a két tok, anyagukat látatlanban nem lehet megítélni

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#849) Quqesz válasza ZSOOLT2 (#847) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Szoktam. Ha naplemente van, akkor simén megy. Ha jó fények vannak este, akkor szintén megy kézből. Ha este nagyon kevés a fény, akkor kell vagy egy állvány, vagy egy hely, ahova lerakhatod.
[Tessék egy kép]

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#850) AtHoS válasza droti25 (#762) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na, sikerült teljes töltésről lemeríteni a telót és itt a gyári akku akkurész SoT ideje + GSAM által jelzett SoT idő összehasonlítása (GSAM-ban készült a screenshot később)

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.