Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:16

LOGOUT.hu

Huawei P30 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) droti25


droti25
őstag

Tényleg, ti melyik vezérlést használjátok? Gesztus vagy ikon?

(#252) sfdrakex válasza droti25 (#251) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Feleségem ikonokat, én gesztust.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#253) mantequilla válasza sfdrakex (#250) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Nem a navi gombokra gondolok hanem az alul levo ikonok pl a telefon hivas ugyanugy legalul van. Azt tudtommal nem nyomja meg a gesztus vezerles helyetted.

Azt meg nem ertem miert erv hogy a 160 centis feleseged gond nelkul hasznalja, en 145 centi vagyok.

(#254) sfdrakex válasza mantequilla (#253) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Feleségemet csak azért írtam, hogy kicsi és simán használja. Nincs nagy keze. Ne tegyél alulra ikonokat. Át lehet helyezni mindent.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#255) droti25 válasza mantequilla (#253) üzenetére


droti25
őstag

Megint egy mondvacsinált, teljesen értelmetlen dolog van kiemelve, felnagyítva. Mindenki olyan telefont vegyen ami számára kényelmes. Neked ezekszerint kisebb telefonra van szükséged, ilyen egyszerű.
Sztem igenis jó dolog a káva nélküli megoldás, nemhiába törekszenek a lehető legpraktikusabb megoldásra évről évre a gyártók.

(#256) droti25


droti25
őstag

Szerintetek jó az alap zene lejátszó app vagy érdemesebb egy poweramp-t használni?

(#257) mantequilla válasza droti25 (#255) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Ugyanakkora a mostani telefonom mint ez de tényleg felesleges több szót ejteni róla.

(#258) Pompi válasza mantequilla (#257) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Tényleg felesleges, mert olyan, mintha ez (is) a Huawei hibája lenne, pedig évek óta ez a trend minden gyártónál, évek óta azon megy a matek, hogy minél nagyobb legyen százalékosan a kijelző az előlapon, ezért van a notch, ezért van a luk, ezért van a külső előlapi kamera. Ez a trend. Ezt használják több millióan világszerte. Ha neked ez nem kényelmes akkor gyorsan keress valami olyat ami nem ilyen - bár már a közép kategória is igen keskeny kávákkal operál.

Feel Good Inc.

(#259) mantequilla válasza Pompi (#258) üzenetére


mantequilla
aktív tag

De minek?

(#260) sfdrakex válasza mantequilla (#259) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Minek? Mert a legtöbben szeretik az ilyen közel keret nélküli telókat.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#261) droti25 válasza mantequilla (#259) üzenetére


droti25
őstag

Azért, hogy minél nagyobb legyen a használható, megjeleníthető képernyő méret úgy hogy mindemellett még kompakt, kézbe illő és kényelmesen használható legyen a telefon.
Úgy gondolom ez magától érthetődik és teljes mértékben egyértelmű..
Persze mindenkinek nem lehet megfelelni sőt nem is kell.
Ha 1000 emberből 1-nek nem jön be egy új innováció, az már felejtős a gyártók számára mivel a másik 1000 vásárló igényét veszik alapul.

[ Szerkesztve ]

(#262) droti25


droti25
őstag

Valaki erre?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#263) beyruth82 válasza droti25 (#256) üzenetére


beyruth82
veterán

Én google play-t használok minden telómon évek óta.A gyárit egyiken sem soha.Szerintem zenék hallgatására,rendszerezésére,listázására,stb csak külső alkalmazást.Ez esetedben a poweramp ha azt szereted

(#264) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Szoasztok.

A huawei p30 es a p30pro kozott csak a nagysága a különbség?
A sima p30 is képes az 5x optikai zoomra?
Illetve az éjszakai felvételeket is ugyan olyan szépen eltudja készíteni mint a pro ?

Ha tévedek akkor letudnátok írni , hogy kamera terén mi a különbség a két készülék között.

Köszönöm

(#265) sfdrakex válasza AsusBoy (#264) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nincs 5* optikai zoom a simában, de ha elolvasod a tesztet leírják mivel kevesebb.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#266) Pompi válasza AsusBoy (#264) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Különbségek P30 oldalról:

- kisebb
- nem hajlított a kijelző a széleken
- nincs 5x zoom, "csak" 3x zoom
- nincs TOF (time-of-flight) kamera
- hangyányival kisebb az ultranagylátószögű lencse, viszont élesebb a széleken
- nincs infra port
- nincs ip68 csak ip53 védettség
- van jack csatlakozó
- nem 40W a gyorstöltés "csak" 22,5W
- nincs kábel nélküli töltési lehetőség
- hagyományos beszédhangszóró van a kijelzős akusztikus megoldás helyett

Ha valamit kihagytam majd javítanak.

Feel Good Inc.

(#267) atike válasza beyruth82 (#263) üzenetére


atike
nagyúr

"Én google play-t használok minden telómon évek óta.A gyárit egyiken sem soha."

:F

Ez mire válasz...? Mármint a kérdés melyik részére...? :U

(#268) jose999 válasza atike (#267) üzenetére


jose999
senior tag

Nem a powerampot, nem gyárit, hanem a Google Play Zene alkalmazás használja :) szerintem így értette a kolléga.

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#269) atike válasza jose999 (#268) üzenetére


atike
nagyúr

Belegondolva lehet... :)

(#270) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Jó ez az este mód és 3x zoom [link]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#271) beyruth82 válasza atike (#267) üzenetére


beyruth82
veterán

Kiragadtál egy részt a szövegkörnyezetből.Az önmagában persze hogy nem válasz :)
A kérdés ez volt:

"Szerintetek jó az alap zene lejátszó app vagy érdemesebb egy poweramp-t használni?"

Erre írtam nem használok gyárit(mivel nem jók általában-ezt nem írtam de evidens) és érdemesebb külső alkalmazást használni a zenék rendszerezésére,hallgatására,stb ami esetében a poweramp mert úgy írta mintha teljesen magától értetődő lenne mindenki számára hogy csak az jöhet szóba semmi más.Ezért írtam az elején hogy én a google playt használom(bármilyen megdöbbentő is hogy nem a powerampot gondoltam magamban) evvel jelezve hogy van más is nem csak a poweramp de mindenképp külső alkalmazást használjon még akkor is ha ez esetében a poweramp.Ez pont hogy egy mindent lefedő válasz volt.

[ Szerkesztve ]

(#272) droti25


droti25
őstag

Köszönöm a választ.
Igazából amiatt kérdeztem, mert bluetooth-ra való kapcsolódáskor kocsiban állandóan a gyári zene app-ot indítja el a rendszer automatikusan nem pedig a poweramp-t, ami alapértelmezettnek van adva. Ez zavaró.
Ha minőségre van olyan jó a gyári app is akkor használom azt, mert a rendszer rám erőlteti.

[ Szerkesztve ]

(#273) h3lios


h3lios
addikt

Mai nappal csatlakozom a boldog tulajok köréhez. Nekem is megvan a villogó ujjlenyomat olvasós bug. Elvileg szoftveres hiba és májusban kapunk rá megoldást. A többiek nem találkoztak a jelenséggel ?
Ha bekapcsolom a fingerpring scannert akkor hébe - hóba fel-fel villan az ikonja a lezárt kijelzőn. Gyári fólia van rajta, de ez nem szabadna, hogy hatással legyen rá.

B-tag: H3lios#2825

(#274) realist


realist
őstag

Szintén most csatlakozom, üdv mindenkinek :)
A korábbi huawei telefonomon be lehetett állítani, hogy a főképernyők ciklus szerűen ismétlődjenek. Most viszont eltűnt ez a "Főképernyő beállítások" menüpontból.

Másnak is van ilyen problémája, hogy nem tuja beállítani? Vagy lehet, hogy a phone clone költöztetés zavarta meg? :F

(#275) Energie X


Energie X
őstag

Melyik a most telepíthető legfrisebb sw?
ff nem jatszik

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#276) CzGöbe válasza h3lios (#273) üzenetére


CzGöbe
tag

Szerintem ez nem bug, hanem feature. Nekem legalább is elég következetesen működik: amikor vízszintben van, akkor fekete a kijelző, de amikor elmozdul a vízszintesből, akkor pár másodpercre megmutatja, hogy hova is kell tenni az ujjat. Ha jól láttam, ma amikor sétáltam haza, kezemben lóbálva a telót, akkor végig ott volt a jel.

(#275) Energie X:
Nekem 9.1.0.124 van (Vodafone)

[ Szerkesztve ]

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#277) torok6


torok6
aktív tag

Nekem olyant csinál a teló hogy ha youtube videókat teljes képernyőre forgatom akkor szaggat az animáció de csak ott tapasztaltam ilyent. Valaki tapasztalt ilyent?

(#278) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Üdv az újaknak a klubban.

realist
Nincsen körbeforgás (nekem is hiányzik), de pl samun sincs.

h3lios
Ma megmozdítod a telót felvillan, hanközelíted az ujjad felvillan, ha megérinted a kijelzőt 1x, akkor felvillan. Ez nem hiba.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#279) h3lios válasza Quqesz (#278) üzenetére


h3lios
addikt

De az.

Leraktam az ágyra 2 méterre álltam tőle, hogy véletlen se zavarhasson be az arc feloldás. Lezárt kijelző mellett 2 perc alatt 10-15x felvillant az ikon, úgy hogy nyugalmi helyzetben volt a telefon. Nem nyúltam hozzá, nem jött értesítés.

Amit már valaki fentebb is írt, ha letakarod az előlapi kamerát nem csinálja.

Itt a hivatalos UK fórumon el is ismerik a hibát és májusra ígérnek frissítést. Nem 1 felhasználó tapasztalja a hibát, P30 Pro-n ugyan úgy előfordul. Úgy néz ki, hogy a userek csak 1 része érintett, mindenestre zavaró, mert ha melózol akkor a szemed sarkából csak azt látod, hogy villog valami melletted.

Emiatt ki is kapcsoltam, most maradt az arc feloldás, ami meglepően gyorsan és pontosan működik.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#280) Quqesz válasza h3lios (#279) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ok, értem. Szerencsére nálam nem csinálja, de jó hír, hogy javítva lesz. Nálad tényleg hiba.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#281) h3lios válasza Quqesz (#280) üzenetére


h3lios
addikt

Azért remélhetőleg csak SW update kell. Most utána olvasva fórumon van, aki emiatt vitte vissza és a cserés telefon nem csinálja. Másnál a cserés is csinálja csak nem olyan gyakran.

Holnap rákrdezek Huawei-nél dolgozó ismerősnél, hogy ez micsoda. Ha hibás széria, akkor búcsúzok is a telefontól. :D

B-tag: H3lios#2825

(#282) Quqesz válasza h3lios (#281) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sztem ha széri hiba lenne, akkor mindenkinél jelentkezne, de majd kiderül mit mondanak. Kíváncsi vagyok. Sajnálom, hogy ilyenbe futottál bele....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#283) evo87 válasza h3lios (#281) üzenetére


evo87
őstag

Nekem néha csinálja, néha nem.... Lehet hogy a gyári fólia is ludas benne... Én emiatt nem adnám el....de ez nyilván mindenkinek a maga döntése. :)

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#284) h3lios válasza evo87 (#283) üzenetére


h3lios
addikt

Nem hiszem, hogy a fólia a ludas. Ha letakarod az egyik ujaddal az előlapi kamerát, akkor nem villog tovább. Ahogy elengeded újra elkezdi. Valszeg valami baki lehet a rendszerben, ami feléleszti az érzékelőt akkor is, amikor nem kéne. Ez könnyen megmagyarázná, hogy miért nem jelentkezik mindenkinél. Ha HW hibás lenne, akkor a letakarós trükk nem működne, hanem csak villogna a cucc.

B-tag: H3lios#2825

(#285) droti25 válasza h3lios (#279) üzenetére


droti25
őstag

Nálam sem jelentkezik ilyen hiba.
Én levettem a gyári fóliát és üveg fólia van rajta. Lehet nincs hozzá köze, de gondoltam azért leírom.

(#286) Energie X válasza CzGöbe (#276) üzenetére


Energie X
őstag

Nekem is, az enyém független

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#287) evo87 válasza droti25 (#285) üzenetére


evo87
őstag

És az üvegfóliával is patent az ujjlenyomat olvasás?

Meg nekem valami tokbarát fólia kéne...

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#288) Pompi válasza h3lios (#284) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Ha letakarod az egyik ujaddal az előlapi kamerát, akkor nem villog tovább."

Igen, ha letakarod a kamerát, akkor úgy érzékeli, hogy zsebben, tokban van, ilyenkor az aod is kikapcsol, meg a fingerprint szenzor is. A kijelző takarításakor le is szoktam takarni, hogy ne éledjen fel amikor a szenzornál törlöm.

Feel Good Inc.

(#289) h3lios válasza Pompi (#288) üzenetére


h3lios
addikt

Ez logikus és érthető is a megoldás.

Viszont nem tudom, hogy nálam akkor mi a helyzet a szenzorral.
Kollegámmal megnéztük, pont ugyan az a SW verzió van fent neki is, mint nekem és nála nincs ilyen probléma.
Ugyan úgy gyári fólia van fent neki is.

Azért lenne jó tudni, hogy SW-es vagy Hardveres-e a hiba, mert ha utóbbi akkor hétfőn viszem vissza cserélni.

De gyanús, hogy ugyan az a SW verzió és egyik telón előjön a másikon nem. A hivatalos post is kérdőjeles, mert majdnem 1 hónapja közölték, hogy jön a patch májusban. Na most, ha kivárok és nem javul meg akkor meg megszívom, mert nem kapok új hibátlan készüléket.

A vicc az, hogy vannak akik visszavitték és kértek 1 újat és az új ugyan azt csinálja...

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#290) P30


P30
lelkes újonc

Sziasztok! Honor 8-ról váltottam és két dolgot nem találtam meg ezen. Azt hiszem zsebmódnak hívták,amikor zsebre raktam automatikusan felerősödött a csengetés hangereje.A másik az alsó váltó ikonok cseréje.Megszoktam a visszát jobb oldalon.Köszönöm.

(#291) Quqesz válasza P30 (#290) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Hi!
Van zseb mód, az intelligens aszisztens/véletleb érintés akadályozása, de ez csak érintésre can, hangra nincs ilyen opció.
Gombok
Beáll/rendszer/rendszernavigáció/gombok és mikor kiválasztod, akkor a kép alatt lesz egy beáll menü, ott tudod váltogatni mi hol legyen.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#292) fravik


fravik
tag

Esetleg valaki használja rajtam kívül a Google Location History-t? P30-on működik rendesen nektek? Nekem a Google Maps Timeline funkciója 2 napja semmit sem mutat, pedig szeretem néha megnézni, hogy merre jártam és mit csináltam.
Találkozott valaki ilyesmi problémával? Be van kapcsolva minden helyzettel kapcsolatos engedély, arra gyanakodtam, hogy az erőforrás menedzsment az, ami valamiért tiltja a lokáció lekérését amikor nem használom, de többször volt a kezemben a telefon feloldott állapotban és semmi adat nincs.

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#293) Pompi válasza P30 (#290) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szerintem ez a zsebben hangosodik a csengőhangerő működik alapból, még az is lehet, hogy kikapcsolhatatlanul - nem kerestem.

@fravik nekem működik a Google Térkép idővonala.

Feel Good Inc.

(#294) P30 válasza Quqesz (#291) üzenetére


P30
lelkes újonc

Hello! Nagyon szépen köszönöm! :R

(#295) droti25 válasza evo87 (#287) üzenetére


droti25
őstag

Tökéletesen működik!

(#296) P30 válasza Pompi (#293) üzenetére


P30
lelkes újonc

Köszönöm!

(#297) h3lios


h3lios
addikt

Nincsenek jó híreim azoknak akik ugyan ezzel a hibával találoznak mint én.
Érdeklődtem a Huawei-nél, hogy ilyenkor mi a helyzet. Azt mondják, hogy ez feature és nem hiba. Közelség érzéklő működik, ha mozgást érez. Nem érdekes, hogy nyugalmi helyzetben van a telefon.

Arra, hogy hivatalos (más régiós) huawei fórumon azt írták, hogy jön patch, annyit mondtak, hogy nem tudnak semmilyen javításról és, hogy ennek így kell működnie.

Illetve garanciában nem foglalkoznak a jelenséggel, mert ez a készülék rendeltetés szerű működéséhez tartozik.

Megy a Bullshit ezerrel...

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#298) Quqesz válasza h3lios (#297) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Azt azért hozzátenném, hogy mert itt nem tudnak róla, az nem azt jelenti nem lesz frissítés miatta. Sajnos az infóáramlás kishazánkban elég gyatra minden gyártónál...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#299) h3lios válasza Quqesz (#298) üzenetére


h3lios
addikt

Bízok benne.

Mai vicces story: (szolgáltatónál melózom) Meséltem az egyik ügyfelemnek, hogy mennyire cool telefon a P30 és mondta, hogy neki is az van.
Mondom finoman bekérdezek, hogy neki bejött -e az ujjlenyomat olvasó.
Első kérdése jó-jó, de nem értem miért villog... :D

Mondom jólvan, akkor nem csak én sz.ptam be vele..

B-tag: H3lios#2825

(#300) Dave920117


Dave920117
tag

Nálam továbbra is abszolút rapszodikus az ujjlenyomat jelének villogása. Folyamatosnak nem mondanám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.