Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:16

LOGOUT.hu

Huawei P30 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Quqesz válasza AtHoS (#749) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Használd egészséggel! Meg fogod szokni hamar. A méret tényleg kompaktnak hat, nekem S8+ után nagyon tetszik.
Bekapcsoláshiz hosszan kell nyomni(asszem rezeg is egyet bekapcs elött).

Hívás felvéthez kapcsold be a "füledhez emelve felveszi" funkciót(beáll/intelligens aszisztens/gyorsindítók és gesztus/legalsó) és nem kell húzkodnod semmit, csak a füledhez rakod és felveszi a hívást(imádom!)

Lock screen:
Szóval be tudod állítani a dupla koppot felélesztésre, de van egy lock screen gomb is. Összecsippented a kijelzőt/minialkalmazások ls itt keresd meg a lakat ikont. Ezt ha kirakod egy lock screen widget lesz és csak elég rányomnod, máris lezárja a kijelzőt(imádom!)

Telepített appok:
Ezek sokszor beépülők, nem külö ikonnal megjelenők. A huawei healt az az Egészség app(kint lesz a főképernyőn vagy az egyik mappában).

Gps
Nem szoktam ellenőrizni, nem tudom mennyire pontos, de lehet a sok műholdkezelés miatt pont ez lenne pontos?

AOD
Igazából csak be/kilapcsolni v időzíteni tudod.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#752) AtHoS válasza Quqesz (#751) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nyomtam én hosszan, de nem történt semmi, ekkor előszedtem a dobozból a töltőt, összedugtam, majd bekapcsoltam az elosztót. Na ekkor feléledt a képernyő, bár lehet olyan gyors voltam a kábellel, hogy ekkorra jutott el az előző bekapcsolás próbálkozás végére :B mert amúgy azóta többször is próbáltam bekapcsolni és nem volt gond vele

A hívás felvételéhez ez egy jó tipp, ki fogom próbálni :K

Lock screen-nél szerettem, hogy duplakopp után mikor csak csekkoltam az érkezett értesítéseket nem kellett feloldani a telót, hanem a zárképernyő állapotsávján duplakoppolva elment aludni ismét. Gyakorlatilag nem kellett használni a bekapcsoló gombot. P30-on zárképernyőn nem működik ez a fícsör, csak beugat, hogy ne takarjam le a képernyő tetejét :DDD
Ha minden kötél szakad, akkor kidobom azt a widgetet amit említettél

GPS, hát lehet ez a pontosabb csak a kmóra talán a legpontosabb a 3ból és ahhoz képest a P30 tévesztett nagyobbat. Végül is nem létkérdés, mivel lesz majd egy Bryton 310T a bringára, aztán komoot-ra csak áttöltöm majd az adatokat (ha lehet, mert stravara lehet azt olvastam, szóval váltok, ha úgy adódik stravara :B )
Amúgy a GPS status APP érzékelő tesztjéből kiderült, hogy a légnyomásmérőn kívül hőmérséklet szenzor sincs a P30-ban..na bumm, talán utóbbit sosem használtam

4G-t 1 érintésre bekapcsoló alkalmazás nincs véletlenül köztudatban? 2G-n használom a telót, mivel bazira nem netezem vele csak ritkán, de akkor 4G-n használnám. Állapotsávot lehúzva/szerkesztve nincs 4G ikon a választhatóak között. Mondjuk a mobiladatot hosszan érintve bedob a SIM menübe, ahol át tudom rakni végül is, de csak kényelmesebb lenne 1 érintéssel be/ki kapcsolni :B

GSAM Battery Monitort megADB-ztem, így már rendesen mutatja majd az akkufogyasztást statisztikát, bár a gyári megoldás is elég részletesnek tűnt

Akartam még kérdezni valamit, de bazira elfelejtettem :B No, majd legközelebb...

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#753) sfdrakex válasza AtHoS (#752) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hagyd a hálózat választást autón. Miért gond, hogy 4Gn van? Ha netezni nem akarsz lődd ki a mobiladatot.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#754) AtHoS válasza sfdrakex (#753) üzenetére


AtHoS
nagyúr

2G nem energiatakarékosabb?

read-only mode on the forum

(#755) AtHoS


AtHoS
nagyúr

No egy kis anomália: telefon éppen töltés alatt van PC USB-ről, mivel a GSAM ADB matatáshoz úgyis gépre kellett dugjam. Nemrég ránéztem a telóra és látom értesítések között, hogy 5 applikáció frissítésre került.

Na de hogy, mivel kikapcsoltam az automata frissítést :Y Gyorsban ránéztem mi is frissült annak ellenére, hogy nincs engedélyezve az autoupdate -> hát bakker nem azok az eltávolíthatatlan APP-ok, amikre nincs is szükségem és letiltottam őket? Chrome, Duo, GGPlay Zene, GG Play Video, Youtube

Nosza, még emlékeztem, hogy xz1 compact megjelenésekor olvastam gyári, alapból eltávolíthatatlan APP-ok root nélküli leszedéséről Itten van-e a leírás hozzá

Tehát megnéztem, hogy ezen készülékkel is működik-e a módszer -> MŰKÖDIK

Leszedtem amit első blikkre számomra haszontalannak ítéltem: Chrome, DUO, Gmail, Facebook Services, Facebook APP Instaler, Fotók, GGPlay Zene, GGPlay Filmek, Youtube

No most pakolja vissza, ha tudja (attól félek, hogy tudja :B )

Mondjuk az ADB csomagot még a GSAM matatáshoz innen szedtem, amivel W10 x64 alatt mókoltam: How to Install ADB & Fastboot on Mac, Linux & Windows

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#756) sfdrakex válasza AtHoS (#754) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezért kapcsolgatod? Milyen telefonod van? Estig se bírja ha nem kapcsolgatod?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#757) AtHoS válasza sfdrakex (#756) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem kapcsolgatom, mivel nem mobilnetezek a telón, de félévente egyszer-kétszer, mikor épp nem vagyok wifi közelben és használnom kellene netet, azért jól jön a 4G nyújtotta sebességelőny :B

Amúgy előző telóm Z3C custom ROM-mal megspékelve és "fénykorában" kb. 7...10 napot bírt a saját használati szokásaimmal, most 4 éves korára már "csak" 5..6 nap aktuális használattól függően

2016 vs 2019

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#758) sfdrakex válasza AtHoS (#757) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az komoly. P30 mennyit bír nálad? Gondolom nem nyomkodtad sokat a Z3Cdet sem, ha ennyi napot bírt. Nálam a P30 pro óvatosban 2 napot bír, de sokat telefonálok, és megy wifi, mobiladat, gps, minden. Nem kapcsolgatom.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#759) bedibazsa válasza AtHoS (#757) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Hagyd állandó 4G-n, de kapcsold ki a mobilnetet. Semmivel nem fogja rosszabbul bírni, mint 2G only-n. Amúgy lehet, hogy tudatlan vagyok, de miért jobb az, ha egy telefon 8 napot bír ki, nem 2-3-at? A gyári töltő feltölti egy óra alatt úgy, hogy napokig lehet használni a te szokásaidhoz.

(#760) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Én még mindig az éjjeli akksi merüléssel szenvedek.
Most néztem 8 óra alatt 13%ot merült úgy, hogy az asztalon volt és nem nyúltam hozzá. Ugyanígy merül ez nappal is csak mivel használatban van nem feltűnő..

(#761) AtHoS válasza sfdrakex (#758) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Képernyőidőkön látszik, hogy tényleg nem volt sokat nyomkodva (reggeltől estig meló, közben meg csak szinte telefonálásra használva, no meg nem vagyok útközbeni telefonnyomkodós sem :B szabadnapokon pedig van jobb dolgom is, mint, hogy a telefonnal üssem el az időt :DDD ), viszont wifi folyamatosan bekapcsolva (WhatsApp, időjárás, play update + 1-2 app aktuális frissítései, de facebook és társai, levelezés nuku), heti legalább 1 alkalommal 2 óra bringázás közben GPS nyomvonal rögzítés fut + telefonálás és néhány sms. Ezen kívül alkalomszerűen GPS navigáció, távolabbi utazások alkalmával

Péntek délután került kézbe a P30, így hasonló használati körülmények még nem adódtak vele kapcsolatban, de a "belakás" során igencsak intenzív használatnak volt kitéve és 7 óra kijelzőidőt produkált 64%-os akkuról indítva (bár nem tudom, hogy kikapcsolás után nullázódik-e ez a statisztika, mert hozzám kikapcsolva érkezett és 6 nap 9 órát írt akku részleteknél közvetlen töltés előtt, amely működés teljes egészében biztosan nem nálam volt). Minden esetre 8..8,5 órát basztattam a belakás során, majd tegnap még kapott 3 óra kijelző nélküli GPS rögzítést komoot-tal + néhány fotó is készült a 3 óra során, így fogyott le 2%-ra, amikor kiírta, hogy 30 sec múlva kikapcsol, ekkor (tegnap este 9 előtt) dugtam fel gépre tölteni és ADBzni.

Szóval nem aggódom jelenleg, mert a hetet szvsz. ez is ki fogja húzni az én "intenzív" :DDD használatom mellett

bedibazsa

"Amúgy lehet, hogy tudatlan vagyok, de miért jobb az, ha egy telefon 8 napot bír ki, nem 2-3-at?"

Az ÉN használati szokásaimból adódik a hosszabb készenléti idő, tehát nem jobb és nem rosszabb, nem kell félreérteni :R

A 2G-s dolog is "csak" abból adódik, hogy félévente 1-2 alkalommal van csak szükségem mobilnetre, de belegondolva jó lesz a mobiladat hosszú érintése ilyen "intenzív" 4G használat mellett, amit szoktam produkálni :DDD

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#762) droti25 válasza AtHoS (#761) üzenetére


droti25
őstag

Jó ha tudod hogy a gsam battery nagyon hibásan írja a screen on time-ot! Én egy évig hittem, hogy 10 órás kijelzőidőm van egy korábbi telefonon, miután megnéztem a gyári Akku appban jött a felismerés, hogy 6 óra kb.

Inkább a gyári appban nézd a SOT-ot

[ Szerkesztve ]

(#763) AtHoS válasza droti25 (#762) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A berakott képeken láthatod, hogy a rootolt z3c-n kb. 1,5 órát mutatott a GSAM, amit azért elhiszek :B

A P30-as SOT időt a gyári beállítások akkumulátor menüjében olvastam le, ahogy Te is javaslod :R

read-only mode on the forum

(#764) droti25 válasza AtHoS (#763) üzenetére


droti25
őstag

Vesd össze egy azon időben a gsam általi SOT-ot és a gyárit. Nagyon nem egyezik, legalábbis nálam..

(#765) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Lehet hogy a wakelock detector app jobb lehetőség mint a gsam.

(#766) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Hello, valaki összehasonlította már a P30-as mi9 vagy mi9se-vel FOTÓS szempontból? Érdekelne valami objektív vélemény különösen kihívásos helyzetben pl. éjszaka, beltérben kevés fénynél mint egy múzeum pl. Tépelődök mi legyen az új telóm, mi9SE most ami szimpatikus a fizikai méret miatt, de ha tepsire váltok a mi9 és a p30 kb ua méretben és papíron tudásban is. De ez ugye papír.

https://divecenter.hu

(#767) _CICAFIU_


_CICAFIU_
aktív tag

Sziasztok! Elgondolkodtam hogy lecserélem a p20-am és az elsőszámú kiszemelt a p30 a mérete miatt. Huawei vonalon akarok maradni. Néztem youtube-on videókat és egy mate 20 pro vs p30 videónál elgondolkodtam. Ennyivel rosszabb lenne a p30 kijelzője? Mármint a kontraszt és a fehér szín. video

[ Szerkesztve ]

Huawei P30

(#768) ignisz válasza Quqesz (#751) üzenetére


ignisz
senior tag

Szép napot. Próbáltam kirakni a lakatot, de nem engedi. Azt írja, hogy nincs telepítve az alkalmazás. Kell valamit telepíteni?

(#769) AtHoS


AtHoS
nagyúr

droti25

Ha lesz már érdemi használat és eszembe is jut :B összehasonlítom majd :K amúgy bizonyára igazad van, különben nem írtad volna amit

bunnyhu

mi9se 147,5 x 70,5 x 7,45 milliméter
P30 149,1 x 71,4 x 7,6 milliméter
mi9 157.5 x 74.7 x 7.6 milliméter

méretben mi9se jobban hajaz a P30-hoz, mint a mi9

_CICAFIU_

A kijelzőt lehet/érdemes saját szemedhez "kalibrálni" [link], hogy a megjelenített színek számodra tetszőek legyenek

ignisz

Ennek az APP-nak a lakat widgetjéről volt szó: Super Lock Screen - Screen Off

read-only mode on the forum

(#770) _CICAFIU_ válasza AtHoS (#769) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

Köszi! Még annyi kérdésem lenne hogy mennyire és milyen használattól éghet be a kijelző? Nem volt még oledes telefonom. Ja és az ujjlenyomat olvasó mennyire gyors/pontos?

Huawei P30

(#771) giroud199 válasza _CICAFIU_ (#767) üzenetére


giroud199
aktív tag

Valószínűleg máshogy volt kalibralva... :K
P20 kijelzo után lényegesen szebb a p30 megjelenitoje... Én pont így váltottam igaz vissza, de ha megvan a plusz keret nem fogod megbanni... (minden körülmények között jobb képeket tudtam csinálni a p30al, a hybrid zoomrol meg ne is beszéljünk...elkepeszto)

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#772) _CICAFIU_ válasza giroud199 (#771) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

Szökőévente fényképezek mobillal úgyhogy a kamera nálam sokadlagos csak. P30-ról váltottál vissza p20-ra?

Huawei P30

(#773) giroud199 válasza _CICAFIU_ (#772) üzenetére


giroud199
aktív tag

Igen, anyagilag abban a pillanatban jobban megerte visszavaltanom
(65ert egy hibátlan független 128gb os p20 és 170et kaptam p30ert) ;)

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#774) ignisz válasza AtHoS (#769) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm

(#775) _CICAFIU_ válasza giroud199 (#773) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

A p30 ujjlenyomat olvasója van olyan jó mint a p20-é?

Huawei P30

(#776) droti25


droti25
őstag

Adatmentésre(beleértve az alkalmazás és adatait) mit használtok?

Google vagy Huawei mentést?

(#777) giroud199 válasza _CICAFIU_ (#775) üzenetére


giroud199
aktív tag

Nekem általában nagyon jól beveszik a telefonok, itt sem volt problémám a pontossaggal. Viszont egy minimálisan több időt vesz igénybe a feloldás.
(cserebe szebb és minőségibb telefon, nem rondit bele sehol az ujjlenyomat olvasó, bár sokaknak hiányzik az előlapi "gomb") :K

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#778) _CICAFIU_ válasza giroud199 (#777) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

Hát igen p20-on imádom az előlapi leolvasót ami kiváltja a 3 navigációs funkciót is. De hát valamit valamiért. Pubg mobile-t nem próbáltad rajtuk véletlenül?

Huawei P30

(#779) AtHoS válasza Quqesz (#220) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A képen látható Hálózat infót merre lehet megtekinteni? Rákerestem beállításokban, de nem jártam sikerrel

read-only mode on the forum

(#780) #85619712 válasza AtHoS (#779) üzenetére


#85619712
törölt tag

Az egyik legmélyebb bugyorban. Beállítások-rendszer- a telefon névjegye-állapot-hálózat. :D

(#781) Quqesz válasza ignisz (#768) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ha a gyári lakat widgetre gondolsz, akkor elvileg nem. Nekem egyből ment kirakáskor.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#782) giroud199 válasza _CICAFIU_ (#778) üzenetére


giroud199
aktív tag

Lényegesen erősebb a gpu a p30ban, sajnos azon volt is mit fejleszteni, mert a p20ban lévő, már egy éve is kevés volt a csucskategoriaba... Keveset játszom, így nekem elég egyenlőre a p20is, de a közeljövőben tervezem újra egy p30 vételét, mert a legjobb addigi telefonom volt... (pedig volt már vagy 230db) ;]

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#783) ignisz válasza Quqesz (#781) üzenetére


ignisz
senior tag

A tableten egyből ment a kirakása, telefonon nem.

(#784) artid válasza ignisz (#783) üzenetére


artid
aktív tag

Érdekes, mert nekem is azt mondja, hogy nincs telepítve az alkalmazás.
Vajon mit hiányol?

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#785) Quqesz válasza ignisz (#783) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Újraindítás után? Lehet tényleg nincsen felrakva. Launcher v theme frissítés kimaradt? Nézzétek meg az app gallery-it is.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#786) ignisz válasza Quqesz (#785) üzenetére


ignisz
senior tag

A telefonon nincs sehol Kipróbáltam az ajánlott alkalmazást Sűrűn elfelejtette az engedélyezés. Marad a kapcsoló.

(#787) balu150


balu150
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék beszerezni én is egy ilyen készüléket, viszont kicsit tanácstalan vagyok. Eddig HTC készülékeim voltak, és ott úgy működött, hogy mindegy hol vettem és mennyiért, lényeg hogy a telefon IMEI száma alapján magyar/eu-s piacra szánt készülék legyen és akkor a garancia teljes értékű a telefonra. Ehhez el kellett küldenem vásárláskor a boltnak, hogy ilyen és ilyen számú készüléket küldjenek, és olyat is küldtek.
Ez a Huaweinél hogy működik? Itt is érvényes a garancia akkor is, ha GSM boltban veszem meg? Esetleg van itt is valami kód ami alapján eu-s piacra szánt készüléket tudok venni?

(#788) artid válasza Quqesz (#785) üzenetére


artid
aktív tag

Gyári Launcherrrel megy, Novával sajna nem... :(

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#789) Maffia91 válasza artid (#788) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Ugyanezt tapasztaltam már korábban én is, de a Novába beállítható a dupla koppos elalvás.
Gesztusok és bemenetek -> Dupla érintés -> Képernyő zárolás
(legalul a fő beállításban) Haladó -> Képernyő zárolási módszer -> Kisegítő lehetőségek

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#790) Doki42


Doki42
őstag

Sziasztok!
Nálatok megy a görgetett képernyőkép
Köszi :N

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#791) Pompi válasza Doki42 (#790) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nálam megy.

Feel Good Inc.

(#792) artid válasza Maffia91 (#789) üzenetére


artid
aktív tag

Igen, azt ismerem de nem jött be. Köszi.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#793) csobolade válasza _CICAFIU_ (#775) üzenetére


csobolade
csendes tag

Nincs.

(#794) Doki42 válasza Pompi (#791) üzenetére


Doki42
őstag

Köszi
Még is, hogy megy...... Úgyértem a kis képben húzod lefelé az újjadat?

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#795) _CICAFIU_


_CICAFIU_
aktív tag

Telekomnál vásárolt p30-hoz is jár gyári szilikon tok?

Huawei P30

(#796) jeni


jeni
félisten

(#797) giroud199 válasza _CICAFIU_ (#795) üzenetére


giroud199
aktív tag

Sajnos nem... :U

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#798) Energie X válasza _CICAFIU_ (#795) üzenetére


Energie X
őstag

Nekem a kártyafüggetlen 220-as vásárlásnál sem járt.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#799) AtHoS válasza droti25 (#764) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Gyorsan ránéztem most a SOT értékekre, de csak másodpercnyi eltérés van a beállítások-akkumulátor részen látható és a GSAM által mutatott érték között 1ó30p05s vs 1ó30p15s GSAM-ot néztem meg később, de ahogy korábban már írtam - és be is linkeltem - GSAM-nak ADB-n keresztül adtam jogosultságot rendszer folyamatok monitorozására

Más:

Jó lesz az akkuhasználat is: tegnap reggel 9-kor vettem le töltésről és most 19h-kor tart 78%-nál.
1,5 óra kijelző, nagyon kevés telefon, 2 óra GPS rögzítés, wifi - képernyő kikapcsoláskor is - végig aktív volt, vettem fel kb. 1 percnyi teszt videót, lőttem 10-15 képet is és 2G hálózaton lóg a teló

ignisz

Van gyári lakat widget is? No olyat nem találtam a widgetek között. Amit linkeltem progit annak van widgetje, az viszont működik Nova-val.

Maffia91

Ehh, köszi az infót :C ez talán jó is lesz nekem, mert a Lockscreen progi úgysem megy a zárképernyőn, tehát így fölösleges is lesz, mivel valóban megy a Novás duplakoppos lezárás (rendszer részen engedélyt kellett neki adni, amit beállításakor dobott is egyből az arcomba, ráadásul kétféle lehetőséget is kínált, de az alsót választva valamilyen korlátozás is képbe kerül, így a felső lehetőséget választottam), ráadásul nem zavar rá a dupla ujjperces képernyőmentésre sem :K

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#800) ignisz válasza AtHoS (#799) üzenetére


ignisz
senior tag

A linkelt alkalmazásról írtam. Rövid időn belül többször elfelejtette az engedélyt.

Itt van a gyári lakat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.