Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5651) roxan válasza CrAck69 (#5650) üzenetére


roxan
senior tag

én fújtam le pirosra. A házat meg políroztam fényesre, ha korábban nem voltál itt. :)
sima sensation, vettem egy hátlapot és lecsiszoltam.

[ Szerkesztve ]

(#5652) CrAck69 válasza roxan (#5651) üzenetére


CrAck69
senior tag

a polírt azt végigkövettem :) csak a piros festésről nem láttam semmit
vagy csak lehet átsiklottam felette :DDD

Egyszer fenn....

(#5653) stufen2 válasza roxan (#5645) üzenetére


stufen2
tag

Szép lett gratulálok! Esetleg pár réteg lakk nem védi meg?

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#5654) randras


randras
veterán

Porosodás ellen nem gondoljátok, hogy be kéne rakni egy olyan tokba a telót, ami a sarkoknál is takar? (Mint azok a tokok, amikben le tudok rakni kijelzővel lefele a telót az asztalra, és nem érintkezik semmi a kijelzővel.) Csak mert én úgy használom, és elképzelni nem tudom, hogy így bejuthat bármilyen por. Nemhogy a kijelző alá, a tok alá sem! :N

Ha érdekel valakit a 700 forintos tokom, megkeresem, honnan rendeltem pontosan...

(#5655) roxan válasza CrAck69 (#5652) üzenetére


roxan
senior tag

Hát az volt a meglepetés.
Nem volt egyszerű, a htc felirattal nem volt gond, de a hangszórórácsokkal, és az előlapon a bemart hosszú réssel igen. Nem igen akart tapadni rá a festék. Amikor körbecsiszoltam lefújás után, mindig egy pici rész lepattant. A hangszórók meg: eleinte közelről fújtam, na akkor eltömődött elég sok luk. Varrótű heggyel kilyuggattam őket, csiszolás, majd megint fújás, messzebbről, több irányból, több rétegben.
Most végül rendben lett mind. Már csak a pillanatragasztás jön, és van egy 100ezres tükröm, amivel telefonálni is lehet. :))

Lakk:
nem tudom, mit lehetne ráfújni, hogy ne karcolódjon.

[ Szerkesztve ]

(#5656) Xaels válasza roxan (#5655) üzenetére


Xaels
félisten

Valamilyen autófényezési, karcálló lakk segíthet. Gondolom ilyesmik [link], bár nem értek hozzá.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#5657) CrAck69 válasza Xaels (#5656) üzenetére


CrAck69
senior tag

csak nem tudom mit kezd 1Literrel :DD
nekem elsőre a makettezés jutott eszembe
bár én magam sohasem csináltam
és én sem értek a festéshez
de találtam (gugli első link) egy oldalt
ahol van lakk 600Ft ért kb

@roxan

egyébként nagyon szép munka lett gartula hozzá ls sztem marha jól néz ki így a piros részekkel. :C :R

@randras

én nem apróztam el rendeltem magamnak 5 féle tokot
van köztük szilikon és átlátszó műanyag is a telefont még 2 hét múlva tervezem megvenni
de már tokom van hozzá :) 3 meg is érkezett már xD :))

[ Szerkesztve ]

Egyszer fenn....

(#5658) rizso válasza roxan (#5645) üzenetére


rizso
addikt

Mit ne mondjak, nagyon jól néz ki! :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#5659) Xaels válasza CrAck69 (#5657) üzenetére


Xaels
félisten

Az sem rossz. Ilyesmikkel próbálkoznék mindenképpen, hogy karcálló legyen. 1 liter nem kell, de találhat ilyesmit kisebb kiszerelésben mint amit te is linkeltél.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#5660) roxan


roxan
senior tag

Valami kéne rá, igen, mégpedig azelőtt, mielőtt rápillanatragasztózóm a műanyag cuccokat. Mert utána nehéz lenne.

Kicsit utánajárok, van egy autófényezős ismerősöm, megkérdem majd.

Pedig már nagyon lecserélném a sima hátlapom erre.

Ja, a polír-pasztából elég kevés kellett, kb. egy üdítős-kupaknyi elég volt hozzá. Ha esetleg kedvet kap még valaki. :D

[ Szerkesztve ]

(#5661) mivan80 válasza roxan (#5660) üzenetére


mivan80
aktív tag

(#5662) Nikk válasza CrAck69 (#5650) üzenetére


Nikk
senior tag

Xda-s körökben volt akinek már a hajszárítós dolog is segített. Az akrillakkos dologról meg nem tudok nyilatkozni, állítólag az is hatásos... Én holnap viszem megint e-care-be, megnézetni, utána szerzek lakkot, meghajszárítózom kicsit, aztán meglátjuk fog-e még utána pirosodni... Eleve az a hézag ami a keret és a GG között van, azért nem túl szép és ráadásul a por is ott tud bemenni a kijelző és érintő közé. Ergo több oka is van annak, hogy miért érdemes valamilyen úton módon elfedni... Holnap beszámolok a dologról amint hazaértem vele és megcsináltam. Remélem eredményes lesz a kis akció.

Mellesleg a telóm már egy apróka kis baleset miatt már volt 50 fokos is, ergo nem hiszem, hogy túl nagy baja lenne tőle...

Csak a körbeszigetelés lesz necces, hogy pontosan bele tudjam tenni a hézagba a cuccot és ne kerüljön rá a kijelzőre...

DIGIC

(#5664) iendre


iendre
csendes tag

Sziasztok! Üdv a topic lakóknak! :-)
Szeretnék a Sensation klub tagja lenni!
Az első lépést megtettem ennek érdekében: vettem egyet :-)

Végig futottam ezt a pár ezer hozzászólást de nem találtam választ:
1: a gyors beállítást elemeit hol lehet szerkeszteni - beállítani
2: beletettem az EVO3D akkuját, de a battery monitor widget nem ismerte fel, hogy nagyobb kapacitású lenne
3: nekem sem sikerült a fóliát rendesen feltennem, igaz utángyártottat vettem, de mentségemre szolgáljon, annyi mindenki írta, hogy nem sikerült, ezért gondoltam rutinozok előtte :-)

Üdv

(#5665) mumk1 válasza iendre (#5664) üzenetére


mumk1
addikt

A Quick Settings-et nem lehet módosítani stock romban. Néhány custom romban viszont bekerült olyan menüpont ahol be tudod állítani, hogy mit tartalmazzon. pl. Virtuous vagy RCMix.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#5666) mivan80 válasza Nikk (#5662) üzenetére


mivan80
aktív tag

Szia Nikk,

FB-on a Gyorsboltnál rákérdeztem a porosodásra a Sensation XE kapcsán:

Én: "Ezek kijelzője is porosodik még, mint a sima sensationok-é, vagy ez a hiba már javítva lett?"

Speedshop.hu: "Csak sejtjük, hogy a hiba, ami néhány esetben előfordult a sima Sensation készülékeknél, javítva lett."

Feltettem nekik egy újabb kérdést, kíváncsi vagyok erre mit lőnek:

"Nagyon jó lenne biztosan tudni, mert már a sima Sensation is nagyon tetszett. De mivel fórumokon sokan panaszkodnak a porosodásra (van akinek már szervizelés után is újra előjött), így eddig nem mertem megvenni. Azért köszönöm a gyors, és biztató választ.

Esetleg arról van-e valamilyen információ, hogy mely szériák voltak érintettek, hogy ha vásárolnék, biztosan ne fogjak mellé?"

Ha válaszolnak vmi informatívat, majd közzéteszem.

(#5667) Nikk válasza mivan80 (#5666) üzenetére


Nikk
senior tag

Ez jó... Köszönöm a társaság nevében a tudakolást is... ;)

Reméljük kiderül, hogy mi a helyzet a piacon... Sensation-t eléggé reklámozzák, mostanság reméljük tényleg kijavították a hibát, vagy htc kezdheti elásni magát jópár felhasználónál, ha még meg van a hiba... :)

DIGIC

(#5668) kchris78 válasza Nikk (#5667) üzenetére


kchris78
veterán

hát igen, én is csodálkozom hogy ennyire nyomnak egy 120e fölötti telefont, ezt azért nem sokan engedhetik meg maguknak.. hardver-szoftver-oldalon is ment címoldali reklám egy darabig.. Mindenesetre elismerem, ok legyen egy szériahiba. kelljen emiatt szervizbe vinni, DE: vagy elismerem a hibát és nem sz.rakodom hanem CSERÉLEM azonnal az egészet (jófejség), de az a minimum hogy nem teszek bele ÚJRA egy olyat ami MEGINT porosodik, ha LEHET tudni hogy mi okozza a problémát. ÉS igen, lehet hogy van itt 100 ember akinek semmi gondja és csak páran panaszkodunk a porosodásra de nálunk is úgy van hogy ha vétesz egy hibát akkor 5 ügyeskedés kell hogy 'nullán legyél' (www üzemeltetés, nem józsika honlapja) az ügyfél szemében. Mellesleg autóvisszahívásoknál is hasonló az arány mégsem intézik el egy legyintéssel hogy majd ha kijön a hiba akkor cserélik.. Vagy azonnal vissza kell vinni vagy cserélik a következő szerizkor.

(#5669) mivan80 válasza kchris78 (#5668) üzenetére


mivan80
aktív tag

Nézzetek már fel ti is FB-n a Gyosbolt oldalára, szerintem ha többen írnánk, nagyobb lenne a hajlandóságuk a problémát megfelelően kezelni.

Linkeltem is nekik pár oldal, mert már volt egy hitetlenkedő komment, egy állítólagos Sensaton fórum moderátor részéről, aki még csak nem is hallott a problémáról...

No komment...

Lehet, h HTC Magyarország FB oldalát is meg lehetne keresni, odáig még nem jutottam el.. ;)

Nikk, valami jó fényképed nincs róla, amit fel lehetne nekik tölteni? :U

[ Szerkesztve ]

(#5670) randras


randras
veterán

1.145.162.1 után még kéne lenni OTA update-nek nem?

(#5671) #54715584


#54715584
törölt tag

Az outlook naptárait hogy lehet szinkronizálni?
Pl. van egy iCal fileom, amit betettem outlookba, de azt nem szinkronizálja le.
Gmailbe sem sikerült ezt a filet beraknom.
Hogy lehet többféle naptárat szinkronizáltatni a telóval?

(#5672) smurfie


smurfie
csendes tag

A kijelző porosodását illetően a telókról nem tudok nyilatkozni, de a szervizbe már javított alkatrészek érkeznek. :))

[ Szerkesztve ]

(#5673) rgeorge válasza smurfie (#5672) üzenetére


rgeorge
addikt

Ezek szerint nem lehet tudni, van-e olyan Sensation, ami már gyárilag immunis a porosodásra, így azt sem, milyen gyártási dátumtól ilyenek.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#5674) smurfie válasza rgeorge (#5673) üzenetére


smurfie
csendes tag

Az értékesítők lehet, hogy tudják, de mi sajnos ezt nem tudjuk :(

(#5675) R2D20208 válasza smurfie (#5672) üzenetére


R2D20208
addikt

PC-n is pont forditva van.. nagyobb orajel tartasahoz magasbb fesz kell, alcsonyabbhoz kissebb(a fizika is ezt tamasztja ala). Nekem a logika is igy diktalja
A quadrant onmagaban nem elegendo, talan a Neo kernelek topicjanak elso hsz-ebe irta Zach hogy milyen programokkal kell vegigprobalni, van kozte videolejatszo is.
Hidd el pont az 1000Mhz-nel van a baj, probald ki a forditott ertekeket amiket irtam(igy is hasznalja mindenki), lehet meg ugyse lesz stabil akkor alulrol kezdj el kevesebbet visszavenni.
En ugylatszik jo chipet fogtam ki, 100MHz-en meg a -200at is birja.

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#5676) rgeorge válasza smurfie (#5674) üzenetére


rgeorge
addikt

De a porosodók megnyugodhatnak (kivéve a "türelmetlen" scapegt-t), hogy a javítás után már nem lesz porosodás, ugye?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#5677) smurfie válasza R2D20208 (#5675) üzenetére


smurfie
csendes tag

ezt tuti nekem szántad?

(#5678) smurfie válasza rgeorge (#5676) üzenetére


smurfie
csendes tag

helyes a következtetés :D

(#5679) scapegt válasza rgeorge (#5676) üzenetére


scapegt
senior tag

Nem akartam már ide írni, de legyetek szívesek szálljatok már le rólam. Nincs már HTC-m, nem is lesz többé, ennyi volt. The end.

(#5680) randras válasza rgeorge (#5676) üzenetére


randras
veterán

Sokadik szerviz utan en is eladtam volna a picsaba, pedig eroteljesen HTC fannak vallom magam, es a Samsung szamomra sem mobilgyarto.

ON: Miert nem tudom elohozni a legujabb Swype-ban a magyar nyelvet? :( Hasznalja meg itt valaki, tapasztaltatok ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#5681) CrAck69 válasza scapegt (#5679) üzenetére


CrAck69
senior tag

Azért ezt így ne jelentsd még ki, lehet lesz majd olyan HTC amibe beleszeretsz :DDD

Egyszer fenn....

(#5682) rgeorge válasza scapegt (#5679) üzenetére


rgeorge
addikt

Elnézést, hogy egy volt fórumtárs felhasználónevét megemlítettem, csak azok figyelmét kívántam felhívni, akiknek porosodik a kijelző, hogy van remény.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#5683) scapegt válasza rgeorge (#5682) üzenetére


scapegt
senior tag

Az említés nem gond, csak a módja.
kokler pl. már trollkodással vádolt, pedig nem teszem. Más is panaszkodik erre a telefonra, nem csak én. Vagyis én már befejeztem, mert nem tartozok ide.

További jó fórumozást mindenkinek! :))

[ Szerkesztve ]

(#5684) mivan80 válasza rgeorge (#5682) üzenetére


mivan80
aktív tag

Hümm... Ezt olvastad? :U

(#5609) Nikk válasza rgeorge (#5600)

"Nekem 2 hete volt cserélve a kijelző és az új is hibás, porosodik, valamint a bal oldalon lévő fénypötty is szintén ott van, csak más a formája a régihez képest. Ergo szerintem most futtatják ki a rossz szériás darabokat, illetve a rossz kijelzőket..."

De mint esetleges Sensation, vagy Sensation XE vásárló, én is reménykedem tovább... A remény hal meg utoljára, nem igaz?!

1 hónapon belül szeretnék telót venni, ha addig nem győződök meg arról, hogy a porosodás múló szeszély volt a Sensationnál, akkor az SGS2 mellett teszem le a voksomat, bármennyire tetszik is nekem ez a telefon.
Esetleg még a Sensation XL jöhetne szóba, de ott túl sok mindennel (nem bővíthető, nem kétmagos, az ideálisnál picit nagyobb, stb.) kellene még megbarátkoznom, ami ha hasonlóan lesz árazva mint a TITAN, nehezen fog menni...

Végül pedig, vszínű scapegt helyében én is, és még nagyon sokan így döntötöttek volna. Nem csoda, azután a szociobürokratikus hozzáállású, szégyenletes tortúra után, amin végig kellett mennie (lényegtelen kinek a hibájából - nem az övéből). :W

[ Szerkesztve ]

(#5685) kokler válasza mivan80 (#5684) üzenetére


kokler
aktív tag

Pont ezt írtam én is, és annyit jegyeztem meg, hogy a posztok közül nagyon sok az övé és így a csak friss hozzászólásokat olvasókban abszolút negatív kép alakul ki. Legalábbis én erre gondoltam! Remélem nincs harag ;)

[ Szerkesztve ]

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#5686) randras


randras
veterán

Helló!

Habár 2 nem igazán fontos kérdesemre még nem válaszoltatok, most lenne egy komolyabb, amivel kapcsolatban segítség kéne. Szóval adott egy Sensation, némethonból, amiben gyárilag csak a 8 világnyelv volt, megoldottam morelocal-al a magyarságot, OK. Frissítettem rajta 2 komolyat, és volt egy kis update, most 1.45.162.1-en állok, és elvileg nincs több update. :Y

A gond gondolom az, hogy elvileg Voda brandes a teló, gyakorlatilag független, de gondolom a voda még nem adta ki a bizonyos 1.45.401.2-őt. Tervben volt root és custom rom, de előtte szeretném egy ideig stock rom-al használni. Azt hiszem, rootolnom, s-offolnom kell, és romként valamelyik unbranded official ota-t feltennem.

Meg tudnátok erősíteni, hogy ha megcsinálom ezeket, akkor szabad lesz az út, hogy legyen egy bloatware nélküli, gyárilag is magyar, legfrissebb stock romos telóm? :DDD

Második körös kérdés, gondolom ezek után már hiába, hogy custom rom, a super cid más lesz, és ugyanúgy garin kívül estem (ez igazából nem izgat, csak kérdem)?

:R

[ Szerkesztve ]

(#5687) cudarz


cudarz
tag

Sziasztok. Van egy elado uj Zagg Full Body InvisibleShieldem a Sensationre. Akit erdekel tobb infot itt talal.

[ Szerkesztve ]

(#5688) mumk1 válasza randras (#5686) üzenetére


mumk1
addikt

A sorrend ez lenne: S-OFF, root, super cid, más régiójú gyári rom. Habár én a helyedben nem ragaszkodnék az utolsóhoz, inkább egy jó custom rom. ;)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#5689) randras válasza mumk1 (#5688) üzenetére


randras
veterán

2-3 hét múlva nagyon szívesen belevetem magam a Virtuous Sensation-be, de addig stock kéne, nem akarok rögtön falshelgetni naponta. :DDD

Ha ezeket megcsinálom, akkor elviekben ugyanúgy nincs garim, mi?

[ Szerkesztve ]

(#5690) mumk1 válasza randras (#5689) üzenetére


mumk1
addikt

Visszaállítható minden.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#5691) randras válasza mumk1 (#5690) üzenetére


randras
veterán

Azzal tisztában vagyok, csak az előző telómnál annyiban egyszerűbb volt a helyzet, hogy a gyári ROM használható volt, tudtam, hogy azt kell majd visszaállítani. Az a kérdés, hogy pl. 2 hét múlva hogyan vihetem vissza gariba? Ha a rootolt, s-offolt telóra felhúzok ma egy európai unbranded romot, és legfrissebbre frissítem ota-n (mert akkor már gondolom menni fog), akkor lesz egy rootolt, kikapcsolt védelmű orig romos telóm. Ha garis helyzet van, a mostani rom-ra kell visszaállítani, vagy csak a super cid-et kell visszarakni, illetve a rootot eltüntetni?

(#5692) bigrock válasza scapegt (#5679) üzenetére


bigrock
addikt

Én egyet értek veled. Nekem a Desire-vel volt nagyon sok problémám, pedig az is zászlóshajónak számított a HTC-nél. Gyorsan akarnak sok pénzt keresni. Nem tudom, Samsungéknál mi a helyzet, de remélhetőleg jobb (bár ott is Dunát lehet rekeszteni a modellekkel)

[ Szerkesztve ]

(#5693) mumk1 válasza randras (#5691) üzenetére


mumk1
addikt

Jómagam még nem csináltam visszaállítást, de itt az 5 pontban megtalálod. Ha elakadsz, vannak itt a topicban akik már alakították így vissza.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#5694) randras válasza mumk1 (#5693) üzenetére


randras
veterán

Kicsit utánaolvastam... nekem a német vodás stock romot kell majd visszaraknom ruu-n, ha gáz lesz, ami jó móka, mert egy kínai oldalról tudtam csak levadászni, és annyi eszem sem volt, hogy megnézzem a telón az alap verziószámot, mielőtt ráengedtem a frissítéseket, tehát az sem biztos, hogy jó romot töltöttem le. :W

Hát, ha gáz lesz, akkor gáz lesz, az biztos... minden esetre köszi a segítséget, péntek este neki is látok a mókának. :R

Első körben majd ezt "RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.45.401.2_Radio_10.56.9035 .00U_10.14.9035.01_M_release_208857_signed" rakom fel, asszem, akinek közületek most legfrissebb stock romja van, ugyan ezt használja.

[ Szerkesztve ]

(#5695) #54715584 válasza #54715584 (#5671) üzenetére


#54715584
törölt tag

Erre valaki valamit? :)

Az outlook naptárait hogy lehet szinkronizálni?
Pl. van egy iCal fileom, amit betettem outlookba, de azt nem szinkronizálja le.
Gmailbe sem sikerült ezt a filet beraknom.
Hogy lehet többféle naptárat szinkronizáltatni a telóval?

(#5696) mumk1 válasza randras (#5694) üzenetére


mumk1
addikt

Itt találsz 162-es német vodás RUU-t.
Egyébként az enyém is az volt, valamikor. :D :DDD

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#5697) randras válasza mumk1 (#5696) üzenetére


randras
veterán

Pillanatra megörültem, hogy legalább igazolni tudom a kínai site fájlját...
A két fájl:

RUU_Pyramid_Vodafone_DE_1.27.162.1_Radio_10.42.9007.00P_10.11.9007.15_M_release_191975_signed

RUU_Pyramid_Vodafone_DE_1.24.162.1_Radio_10.39.9007.00P_10.11.9007.09_M2_release_190762_signed

Most melyikben bízzak? Te leírtad a pontos számot? :W

(#5698) mumk1 válasza randras (#5697) üzenetére


mumk1
addikt

Az alsó a régebbi, de szerintem csak a CID-nek kell stimmelni, tehát bármelyiknek jónak kell lenni ami 162-es.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#5699) zolee0124


zolee0124
csendes tag

Üdvözlök mindenkit a fórumon már egy ideje követem az eseményeket azaz amióta megjelent a Sensation és szükségesnek éreztem hogy regisztráljak és megosszam veletek a saját tapasztalataimat!!
A sok rossz véleménnyel ellentétben nekem csak jó véleményem van a készülékről!!!!
2011.07.06-án vettem kézhez a gyorsboltból rendelt készülékemet!!! Magyar piacra szántat kaptam és egyik itt említett hiba sem található meg rajta pedig kivan ám használva és portól sincs elzárva mivel elég poros helyen tartózkodom minden nap!!
A kijelzőre tettem fóliát és tokot is vettem hozzá !!!

Összességébe én nem bántam meg egy percig se, hogy megvettem és mint látjátok ti is, nem csak rossz vélemények vannak ide írva!!
Pont azért is írtam hogy akik készülék vásárlás előtt állnak hátha egy kicsit könyebb lessz dönteniük!!

(#5700) zolee0124


zolee0124
csendes tag

Jah és még röviden annyit hogy nállam új frissítés volt elérhető!! A frissítés után a szoftverszám 1.45.401.3!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.