Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Toz fórumtársnak köszönhetően készült egy remek leírás, Nexus készülékek havi frissítése Flashfire segítségével címmel!
A leírás segítségével pár perc alatt, adatvesztés nélkül fel lehet tenni a havi biztonsági frissítést root-olt készülékre.

(^)(>.<)(^)

(#752) Sn00k


Sn00k
veterán

Ezt a titkositas dolgot, hogy/hol lehet kiloni? A biztonsag/tablagep titkositasat nalam nem egedi modositani.

3njoy the Lif3

(#753) Fkris válasza Sn00k (#752) üzenetére


Fkris
őstag

Módosított kernel/CFW.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#754) Sn00k válasza Fkris (#753) üzenetére


Sn00k
veterán

Ja hat oke. Nalam minden gyari akkor azert nem megy. :/

3njoy the Lif3

(#755) Fkris válasza Sn00k (#754) üzenetére


Fkris
őstag

:K

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#756) Valaki1234


Valaki1234
tag

Valaki esetleg próbálta a legújabb Android N-t?

(#757) Fkris válasza Valaki1234 (#756) üzenetére


Fkris
őstag

Mivel fater használja, nem akartam babrálni vele:/

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#758) Nunder válasza Valaki1234 (#756) üzenetére


Nunder
őstag

Fenn van a friss, úgy néz ki hogy a multi window sokkal stabilabb, meg full wipe nélkül sem romlott a használhatósága a cuccnak. Úgyhogy egyelőre azt mondom, hogy haladnak a srácok, mást nem vettem észre.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#760) X_C


X_C
tag

sziasztok!
még mindig megoszlanak a vélemények a N9 használhatóságáról?
Custom rommal e lehet érni N5 szintű felhasználói élményt?

(#761) Valaki1234 válasza Nunder (#758) üzenetére


Valaki1234
tag

Esetleg az N-el javult valamelyest a multi tasking?

(#762) Sn00k válasza X_C (#760) üzenetére


Sn00k
veterán

Nekem custom rom nelkul is teljesen rendben teszi a dolgat nulla laggal.

3njoy the Lif3

(#763) Edge válasza X_C (#760) üzenetére


Edge
veterán

Igen, pl cm13 + elementalIX kernel, volt n5öm.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#764) Nunder válasza Valaki1234 (#761) üzenetére


Nunder
őstag

Érzésre jobb, de ezt nem tudom mérésekkel alátámasztani :) Annyi szent, hogy az újratöltés a browsereknél még mindig megvan, de az alkalmazások közötti váltás most már kezd elfogadható lenni.

Főleg, hogyha intenzíven használod a cuccot, akkor valahogy jobban cache-el és gyorsabbak a betöltések.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#765) Micsurin válasza Sn00k (#762) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Dettó! :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#766) Dello79


Dello79
aktív tag

Sziasztok,

nálatok hogy néz ki a kijelző idő ? :)) Nálam nagyon keserves 4-5h jön ki.. minden tesztet olvastam már.. mindenhol kihozzák hogy pl. a Samsung Tab S2 8" - nál jobb.. meg hogy a iPad mini 4 -el egy szinten van...

(#767) Dello79 válasza Valaki1234 (#756) üzenetére


Dello79
aktív tag

Szia,

én próbáltam most is az van fent.. nagyon jó az Android N .. egy dolgot kell csak a tabletnél elfelejteni.. ne netezésre használd :o katasztrófa a Chrome.. felzabálja a gépet ( memória ) és kb. úgy belassul, hogy néha a földhöz vágnám és nem hiszem el hogy minimális összegért miért nem tettek bele +1GB -ramot..

Meg nekem az üzemidővel van gondom..

(#768) Nunder válasza Dello79 (#767) üzenetére


Nunder
őstag

Nagyon szeretem a Chrome-ot, de sajnos egyet kell hogy értsek veled. Valamiért itt a Nexuson majdnem hogy használhatatlan. A folyamatos újratöltés és a memóriaigény kiábrándító. Próbáltam FF-ot, azzal talán jobb a helyzet, de így meg bukom a Chrome Sync-et...

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#769) mukisrác válasza Nunder (#768) üzenetére


mukisrác
aktív tag

valóban, a nexus 9en a chrome katasztrófa, és tényleg, ha kijelző időt akarsz növelni, nem ezt használod. Valamiért nem barátok a Tegra K-gyel.
nekem van egy nexus 5x-em is (ott is 2gb ram van), ott pl teljesen jól működik a chrome, jó pár oldal is lehet megnyitva. simán előrántja a memóból frissítés és akadozás nélkül

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#770) Valaki1234 válasza Dello79 (#766) üzenetére


Valaki1234
tag

Az kijelző idő nekem se több 4-5 óránál Chrome-ot használva.

Sajnos a tablet 2 pontban vérzik, amivel pont elveszti a "tablet" élményt (a nagyobb képernyő kivételével):
- Üzemidő
- Multi tasking

Nagy ház, lehetne beletenni egy hatalmas akksit, és tényleg kihozni a 9-10 órás képernyőidőt, ez nem valósult meg.

A multi tasking "élményről" meg korábban már leírtam a véleményem.

Hogy ezeket a problémákat a Tegra Chip okozza (valószínű), vagy a Nexus 9 szoftverfejlesztő csapata nem megfelelően végzi a dolgát nem lehet tudni, de az számomra érthetetlen hogy a Pixel C-be miért raktak egy új Tegra chipet... A 2 GB RAM kevésnek tűnhet, de nem indokolja azt amit a Chrome csinál lapváltáskor.

Más: hogy lehet beállítani, hogy a navigációs gombok a képernyő két szélén legyenek mint a Pixel C-nél:

[ Szerkesztve ]

(#771) Edge


Edge
veterán

Nálam iszonyat gyors a chrome cm13alatt, sose akad és nem tölt újra. Nem a vassal van a gond...

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#772) TheSaint válasza Edge (#771) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Üdv! Melyik CM13-at használod, a legfrissebb nightly-kat, vagy a Snapshot-ot?
Illetve melyik GAPPS csomagot? Gondok, problémák nincsenek?
Köszi!

(#773) Edge válasza TheSaint (#772) üzenetére


Edge
veterán

snapshotot, nem nightlyzok a snapshottal minden megy az nekem elég :)
amúgy itt az info

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#774) TheSaint válasza Edge (#773) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Köszöntem, este fel is dobtam, próbálgatom.

(#777) Fkris


Fkris
őstag

Apum kezében 2*is újraindult a drága.

PureNexus, stock kernel.

Lehet feldobok egy CMet, ha hazaértem, aztán meglátjuk.

Nem tudok miért melegszik ennyire a gép NETEZÉS KÖZBEN.

Ja, de, NVIDIA.
Még jó h nem AMD cucc van benne, különben lenne Vaio-s per a nyakukban,ez tuti.

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#778) mk86


mk86
tag

Sziasztok!
Hogyan lehetne összekötni egy tévét a Nexus 9-cel?
Sajnos semmi ötletem nem maradt.

NZXT Phantom 410, Corsair 550 W , Asus Maximus VIII-Gene, i7 6700K, Corsair H80i, MSI GTX 1080ti , 16 GB HyperX Blue DDR4 1600 mHz, 480 Gb Kingston SSD, 240 Gb Corsair SSD, 1.5 Tb WD HDD,

(#779) TheSaint válasza mk86 (#778) üzenetére


TheSaint
aktív tag

1. MHL-HDMI kábellel
2. Veszel egy Google Chromecast-ot, azon keresztül vezeték nélkül is működik a dolog
3. Root-olod az N9-edet és némi szerkesztés után miracast-os TV-re vagy vevőre is át tudod lőni a képet, hangot

(#780) mk86 válasza TheSaint (#779) üzenetére


mk86
tag

Köszi!

NZXT Phantom 410, Corsair 550 W , Asus Maximus VIII-Gene, i7 6700K, Corsair H80i, MSI GTX 1080ti , 16 GB HyperX Blue DDR4 1600 mHz, 480 Gb Kingston SSD, 240 Gb Corsair SSD, 1.5 Tb WD HDD,

(#781) mukisrác


mukisrác
aktív tag

Hogy tudnám a mikrofont letesztelni?
Úgy néz ki bedöglött
HTC szervizeltetése hogy működik? Tudtommal nincs hazai hivatalos szerviz

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#782) Edge


Edge
veterán

Vki kipróbálta már az N-t? fent van a full rom is már gugli oldalán.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#783) Kronk válasza Edge (#782) üzenetére


Kronk
őstag

majd ha jön ota-n

http://totesz.myminicity.com/

(#784) Valaki1234 válasza Edge (#782) üzenetére


Valaki1234
tag

Én is várom az OTA-t. Nagy reményeim voltak anno az MM-el kapcsolatban amik nem teljesültek maradéktalanul, hátha majd most :))

(#785) Emprise válasza Kronk (#783) üzenetére


Emprise
tag

Megjött Ota-n tegnap reggel, felment egész gyorsan, nem igazán másztam bele, működik :)

(#786) Edge válasza Valaki1234 (#784) üzenetére


Edge
veterán

azér kérdem hogy érdemes-e átmászni CM-ről az N -re.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#787) Micsurin válasza Edge (#786) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Cm-t nem használtam, N picit gyorsabb és érzetre több lapot bír el a chrome pl.... de nekem eddig sem volt gondom a tablettal. :U :N

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#788) Fkris válasza Micsurin (#787) üzenetére


Fkris
őstag

Akksi idő milyen?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#789) Micsurin válasza Fkris (#788) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Még nem volt ideje lemerülni, holnap tudok majd róla kb nyilatkozni.

szrk.: Este szoktam csak nyomkodni, ezért nálam nem merül le naponta. De holnap teszek fel képet is ha lesz időm.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#790) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Sziasztok!

Erősen gondolkodom egy ilyen tablet 4g-s verziójának beszerzésén.

A láma kérdésem az lenne, hogy a lte verzióval (persze headszettel) lehet hagyományosan telefonálni, ha már fogad simet?

Most egy nexus 6 fut nálam, az lenne a referencia sebesség tekintetében... (Ha droid, csakis Nexus). Mit tud ma a k1? Smooth a cucc? Stock rom párti vagyok, nougat lesz rá? Van idegesítő hibája?

Alighasználtan, patikán venném 90k-ért. Megéri szerintetek?

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#791) Micsurin válasza Den Hadnagy (#790) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A 6-nak kell hozza a szintjét sőőt, barátom 6-jánál a az N gyorsabb szerintem, igen már VAN Nougat, azt nyúzom én is ma reggel jött OTA-n, gyorsnak gyors, akku időről holnap tudok majd nyilatkozni. De ma 30%-al max fényen majdnem egy órát ha nem többet SW:HoG-ztam, és volt egy kis Hearstone is.
A K1 még mindig őserőt képvisel hardver tekintetében.... de nem minden van ráoptimalizálva mondjuk.
A topik megoszló van akinek tökéletesen működik a tablet, vannak akik mindig elégedetlenek, vacak a tablet, lassú, szar, lom stb.... :) Sajnos akik elégedettek vele azok ritkán írnak vele ide. De én merem ajánlani! :K

"A láma kérdésem az lenne, hogy a lte verzióval (persze headszettel) lehet hagyományosan telefonálni, ha már fogad simet?"

1 2 :(

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#792) Valaki1234


Valaki1234
tag

Van még akinek megjött a frissítés OTA-n? Nekem nem akar :(

(#793) -myself- válasza Valaki1234 (#792) üzenetére


-myself-
tag

Hali,
Nekem is megjott mar 3 napja

Nexus forever...

(#794) Dello79 válasza Valaki1234 (#792) üzenetére


Dello79
aktív tag

OTA megjött, azonnal fel is raktam.. bár én az összes beta verziót is telepítettem mindig mikor kijött.. lehet azoknak előbb jött meg.

Amúgy stabil meg minden rendben van vele, a Chrome egy kicsit jobb lett. De továbbra sem értem miért eszik ennyi memóriát a rendszer :) 2 GB nem sok.. de elégnek kellene lennie. A Chrome az egész tablet Achilles sarka, ha az nem fut nagyon jó :) csakhát azért netezne is az ember ugye :)

(#795) TheSaint válasza Dello79 (#794) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Hasonló a helyzet nálam is, én Pure Nexus ROM-ról váltottam vissza gyári 7-esre, de sajnos a lényegi dolgok nem változtak:
az erőltetett titkosítás megöli a rendszer sebességét, dupla boot idő, használat közben is sűrűn meg-meg röccen a rendszer
Chrome továbbra is használhatatlan, 2 fül aztán vége, töltöget újra
FB massenger chatfej továbbra is csapást mér a rendszer sebességére, érthetetlen...?
Két felhasználóval tovább romlik a helyzet, még durvábban mint a 6-oson :W Nem értem, mert akárhány custom rom-ot használtam, ott soha nem jelentkezik ez a probléma!!? A guglinál nem látják ezt a problémát???

Ami közös a gyári és a custom romoknál, hogy egy újraindítás általában ideig-óráig helyre teszi a rendszer sebességét, aztán valami betelik vagy nem tudom, de jönnek elő durván a fenti problémák....

@Den Hadnagy:
Ne számíts Nexus 6 szintű felhasználói élményre ennél a tabnál, nagyon messze van a kettő egymástól!

(#796) Dello79 válasza TheSaint (#795) üzenetére


Dello79
aktív tag

Akkor most vissza is tetted a 7-ről a Pure Nexus-ra ? Abban jól működik minden ?

(#797) TheSaint válasza Dello79 (#796) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Sajnos nem ilyen jó a helyzet, a leírt problémák más ROM-nál is előjönnek legfeljebb időben később és nem olyan drasztikusan mint a gyárin. A böngészés mindenképpen gördülékenyebb és nálam ez fő szempont. A héten mindenképpen sort keríttek a ROM cserére, sok újdonságot nem tapasztaltam és az említett hibák továbbra is fent állnak 7-es alatt is. Talán portolják majd a 7-est erre a Pure ROM-ra is.
Ez alól a 2 felhasználós rendszer a kivétel, mint írtam is. Nem értem, hogy a gyárit miért akasztja meg ennyire, más ROM-nál nem érezhető különbség!?

(#798) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Na ez durva lett max fénnyel! :Y :Y Azt a büdös! :Y Teljes újrahúzás és 7-es rom mellet, ez igen! :K

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#799) Valaki1234


Valaki1234
tag

Tegnap en is belaktam az Android N rendszert.

Az akksi nekem kb 3 oras hasznalat utan 40%-ot mutatott ami nem rossz, ebben volt jatek (Hearthstone), Chrome illetve az alkalmazasok telepitese, beallitasa.

Sebesseg egyenlore OK, memoriakezeles is javult szerintem, bar mindezeket majd 1 het ujrainditas nelkuli uzem utan lehet rendesen tesztelgetni.

Az osztott kepernyos mod jol mukodott, egyenlore a Chrome + FB messengerel probalgattam.

Az FB messenger chat fejek funkcioit en a telefonon es tableten is kikapcsoltam mar korabbi verzioknal is, megtudja akasztani a rendszert sajnos.

Az "uj" legordulo panel animacioi nekem nagyon tetszenek, tovabba az ertesitesi kartya megvaltozott betutipusa is sokat javitott a kinezeten. Aprosagok, de megis az ilyen kis dolgok dobjak fel a rendszert szerintem.

A heten majd tesztelgetem meg, kivancsi vagyok a sebessegre illetve a Chrome lapok ujratoltodesere ha mondjuk osztott kepernyos modban megy a Chrome plusz mellette az FB messenger, illetve a hatterben a Spotify ami bluetooth hangszorora tolja ki a zenet. Es ekozben ha esetleg jon egy email milyen sebesseggel lesz kepes valamelyik eloterben futo appot kicserelni az email kliensre. Korabbi verzioknal ilyenkor a zene gyakran megakadt, neha be is zarta a teljes Spotify appot.

(#800) Valaki1234 válasza Valaki1234 (#799) üzenetére


Valaki1234
tag

Igy tobb mint 1 hetes hasznalat utan sajnos az en tapasztalataim szerint, az N semmivel se jobb mint az M volt. Ugyanazok az indokolatlan megakadasok jellemzoek, multitasking tovabbra is az elvart szint alatt teljesit.

Volt talan az 1 het alatt 2 fagyas is, amin csak az ujrainditas segitett.

Aki Androidos tabot akarna venni ebben az arszegmensben, annak szerintem erdemes megvarni az oszi bemutatot, elvileg lesz a palettan uj tablet is, ha jol tudom. A Nexus 9 nem biztos, hogy azt az elmenyt hozza mint amire szamit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.