Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Zirowe válasza Valaki1234 (#450) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Benne van, csak ugyanúgy aktiválni kell, mint a previewban.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#452) Edge válasza Valaki1234 (#448) üzenetére


Edge
veterán

Sztem jobb mint lolly.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#453) Sn00k


Sn00k
veterán

Van akinek megjott mar a frissites OTAn?

3njoy the Lif3

(#454) pet4321 válasza Sn00k (#453) üzenetére


pet4321
csendes tag

Még nem jött meg

HTC 10

(#455) Edge válasza Sn00k (#453) üzenetére


Edge
veterán

Nekem szerda este megjött ota-n. Am. érdekes volt mert előtte jött egy kisebb ota aztán amint az felment jött a 6.0 azt nem is úgy írta ki hogy system update hanem Marshmallow 6.0 system update, pedig a legutolsó update volt a cuccon, semmi extrát nem műveltem amúgy, jött azt kész, bár nemtom számít-e de pont szerdán nyomtam egy ki-be kapcsot mert vmelyik widget szarakodott. Ja és a 6.0 771MB-ot(asszem ennyi volt) töltött le, szal érdemes helyet csinálni neki(nekem volt 3.4GB szabad)

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#456) Valaki1234


Valaki1234
tag

Akik feltették a 6-t mik a tapasztalatok?

Csak azért kérdezem, mert összeségében én többet vártam. A hardver erősebb mint a LG G2 telefonomban lévő, mégis érzésre az sokszor jobban teljesít.

A tableten már Lollipop alatt is voltak számomra teljesítménybeli problémák. Nem hiszem, hogy túl nagy kérés, hogy egyszerre tudjam akadásmentesen, smooth animációkkal futtatni a Chrome-ot és a Facebook Messengert. Ez sajnos nem mindig jön össze. Néha képesek egymás mellett futni rendesen, aztán hirtelen történik valami és az egész elkezd laggolni, kezdve attól, hogy a billentyűzet se jön elő csak másodpercek alatt. Ilyenkor visszalépve a kezdőlapva van, hogy 3-4 mp is eltelik, mire betölti az ikonokat.

Az, hogy az FB messenger egy erőforrás igényes, RAM zabáló alkalmazás az hidegen hagy, nehogy már 2 GB memória ne legyen elég...

Mellesleg ez egy Nexus, semmi felesleges dolog nem fut (elvileg) a háttérben, hát akkor meg miért nem képes 2 alkalmazást párhuzamosan futtatni?

Tehát összeségében ha 1 alkalmazást akarsz futtatni egyszerre akkor látszólag minden jó, de ha már többet akkor hajlamos összeomlani a rendszer. Azt már hozzá se teszem, hogy Lollipop alatt volt, hogy a Google Music-on zenét hallgatva, és 1 db komolyabb weblapot böngészve (egész pontosan a Hyundai weblapját) több próbálkozás után is egyszerűen bezárta a Google Music-ot...Többször is kipróbáltam, mindig előjött a hiba, Marshmallow-on még nem teszteltem.

Ezen kívül észrevettem, hogy a wifi-t is hajlamos eldobálni, és csak a wifi ki-bekapcsolás segít...

Attól félek, hogy a Pixel megjelenésével a Nexus 9 háttérbe szorul...

(#457) Micsurin válasza Valaki1234 (#456) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nálad komoly gondok vannak de komolyan! Nekem soha nem volt godom még a wifivel , messenger ? az inkább alkalmazás hiba mert 4 oldal chrome + NFS:NL+Minecraft volt ma és nem töltött semmi újra 5.1.1-en :) A Pixel pedig NEM a Nexus család tagja semmi nem fog itt történni...

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#458) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Nexus 9 vásárlását tervezem (a Nexus 5 mellé) és néha billentyűzettel is szeretném használni.
Van nekem egy Logitech K400-am, ezt valahogyan rá tudom majd kötni?
Tapasztalata valakinek?

(^)(>.<)(^)

(#459) Micsurin válasza vacs (#458) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Hmm más nem a bt sticket egy OTG-be és jó lesz szerintem (de ha BT-s akkor lehet csatlakoztatni szerintem). Én pl wireless x360 gamepadot használok így , szinte minden jó a tabhoz egy OTG-vel :D (Vez nélküli egeret már probáltam , az is vmi logi volt)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#460) Valaki1234 válasza vacs (#458) üzenetére


Valaki1234
tag

Kikapcsoltam az FB messengeren a buborékokat és varázsütésre felgyorsult az eszköz, eltűntek a laggok... Most úgy érzem, hogy így használható.

(#461) pet4321 válasza Edge (#455) üzenetére


pet4321
csendes tag

Nálam egyenlőre semmi, hely van, kipróbáltam, hogy újraindítom, viszont így sincs nyoma a frissítésnek. Lehet, hogy itt is régiókhoz van kötve az update és van aki jóval később kapja meg? Ez esetben akkor még nem izgulok :-)

HTC 10

(#462) ZX7 válasza pet4321 (#461) üzenetére


ZX7
tag

Az alábbi (ősrégi) módszer nálam még mindig működött:

Google szolgáltatások adatainak törlése
Google keretrendszer adatainak törlése
Reboot
Frissítések keresése
Először egy 22 megás update jött le, aztán a 6.0

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#463) Sn00k válasza Edge (#455) üzenetére


Sn00k
veterán

Nalam , ilyen gond nincs. 32gigasat vettem. Van meg rajta vagy 22g szabad helyem:). En hiaba inditom ujra , meg nyoma sincs a frissitesnek. Mindegy majd jon valamikor efektive nincs gondom a mostanival sem.

3njoy the Lif3

(#464) pet4321 válasza Sn00k (#463) üzenetére


pet4321
csendes tag

Ezzel még kicsit várok, ez esetben újra kéne konfigurálni az eszközt? Vagy csak a Google cuccokat? Amióta megvan a tab nem volt rajta semmi FR. Kicsit tudatlan vagyok e téren.

HTC 10

(#465) -myself- válasza pet4321 (#464) üzenetére


-myself-
tag

Na, ma nekem is megjott OTAn. Nem muszaj fr, nekem a nexus4 osszes frissitese fr nelkult ment vegbe. Kivancsi vagyok, hogy arra is lesz e malyvacukor :-)

Nexus forever...

(#466) Martinitius válasza -myself- (#465) üzenetére


Martinitius
tag

Hivatalosan már nem lesz, N7 (2013)-tól lefele megszűnt a támogatás a mostani frissítéssel. Persze nem hivatalosan nyilván fel lehet rá majd rámolni, jó pár custom romot saccolok mályvából :D

[ Szerkesztve ]

Ius est ars boni et aequi. // Nexus nagyhatalom vagyok: 3db Nexus 5; 2db Nexus 5X; 1db Nexus 6P.

(#467) zsirfecske válasza ZX7 (#462) üzenetére


zsirfecske
addikt

vicces, ezt google mérnök már nagyon régen cáfolta, sőt legkevésbé javasolja.

(#468) pet4321 válasza -myself- (#465) üzenetére


pet4321
csendes tag

Nálam is eddig minden droidos eszközeimre megjöttek a frissítések, csak látom itt már szinte mindenki megkapta a 6-ost,nálam meg még mindig semmi. Akkor kevésbé türelmesen várok :-)

HTC 10

(#469) pet4321 válasza zsirfecske (#467) üzenetére


pet4321
csendes tag

Ezekszerint jó, hogy nem jutottam el odáig, hogy lehúzzam a framework adatokat.

HTC 10

(#470) pet4321


pet4321
csendes tag

Megjött ma este, simán ota-n a Marshmallow. Megnyogodtam :-))

HTC 10

(#471) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok.

Én is megkaptam a 6.0-át, mintha picit gyorsabb lenne a rendszer.
De az mitől lehet, hogy ha a chromeban több fülön böngészek, és egyikből megyek át a másikba, újratölti az oldalt. Ennyire kevés lenne a memória, vagy én csinálok valamit rosszul?

http://totesz.myminicity.com/

(#472) zsirfecske válasza Kronk (#471) üzenetére


zsirfecske
addikt

nekem is megjött mindkét ota tegnap egymás után (októberi security és a 6.0).

ez a chrome dolog ha tényleg így van, komoly visszalépés lenne, reméltem hogy végre fasza lesz :W

(#473) Kronk válasza zsirfecske (#472) üzenetére


Kronk
őstag

Frissítés előtt is ilyen volt a chrome, de gondoltam megvárom, hátha javul, de sajnos nem... :F

http://totesz.myminicity.com/

(#474) vicze válasza Kronk (#471) üzenetére


vicze
félisten

Mi az újratöltés? pl. nyomd le a Wi-fi-t és lépkedj az oldalak között akkor is "újratölt"?

(#475) Valaki1234


Valaki1234
tag

Aki használ FB messengert annak ajánlom, hogy tiltsa le a buborékokat. Amíg be volt nálam kapcsolva, a Chrome tényleg mindig újratöltött mindent, kikapcsolás után jobb lett a helyzet.

(#476) Kronk válasza Valaki1234 (#475) üzenetére


Kronk
őstag

Mi az a buborék? :F

http://totesz.myminicity.com/

(#477) Valaki1234 válasza Kronk (#476) üzenetére


Valaki1234
tag

A kis kör alakú cucc ami feljön akkor amikor üzenetet kapsz. Egész pontosan Chat fej a neve vagy micsoda.

(#478) Micsurin válasza Kronk (#471) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nekem 5 füllel nem volt ma gondom marshmallow alatt , sokat gyorsult (mintha eddig nem lett volna az) a tab :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#479) Sn00k


Sn00k
veterán

Tegnap nekem is megjoitt vegre. Semmi extra kulonbseget nem erzekelek a korabbi verziohoz kepest. A chrom nalam is ugyanugy , mint itt feljebb irta valaki ujratoltoget, ha 4-5 oldal meg van nyitvi. Igaz ez engem kulonosebben amugy nem zavar. Tehat osszesegeben, eddig semmi extrat nem erzekelek , de ez talan annak koszonheto , hogy az 5.1 is jol szuperalt. Viszont nagyon orulnek, ha a stock eljutna egyszer, abba a fazisba, hogy lehessen varialni a virtualis gombokat. Szamomra, ez lenne a komoly elore lepes, de tudom ez nem fog megtortenni , ebben az evezredben:)

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#480) benito86


benito86
csendes tag

Sziasztok N9 tulajok!
Elgondolkodtam a vásárláson. 1 dolog zavar a teszt alapján az üzemidő. Mi a gyakorlati tapasztalat, tényleg ennyire harmat, vagy a frissítések segítettek?

(#481) zsirfecske válasza benito86 (#480) üzenetére


zsirfecske
addikt

egyáltalán nem harmat és igen, 6.0 dobott rajta.

(#482) benito86


benito86
csendes tag

Köszi a gyors választ.
Még egy kérdés: a fényszivárgás esetleg meg lett oldva az újabb szállítmányoknál, vagy továbbra is fenn áll a "jelenség"?
Köszi:

(#483) Micsurin válasza benito86 (#482) üzenetére


Micsurin
nagyúr

már minimális az újakon , 2 generáció van már csak a javított van a boltokban.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#484) Nunder


Nunder
őstag

Csütörtökön kaptam kézbe a csodás masinát és fél napot a frissítésekkel töltöttem. Annyi a gondom hogy most hogy valamilyen szinten belaktam, igen nagy lassulásokat produkál.

Memóriahasználat folyamatosan 1,6-1,7 GB, pedig alig fut valami. Leginkább a rendszer eszi. Nekem annyi tippem van hogy a hirtelen rendszerfrissítés (legalább 8x kellett újra indítani mert annyi jött) miatt ragadt be valami.

Többen írjátok hogy nektek sokat gyorsult meg a gyorshoz képest is. Mit tegyek hogy eltunjanak a súlyos akadások?

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#485) Sn00k válasza Nunder (#484) üzenetére


Sn00k
veterán

Nem vagyok nagy szaki, de lehet erdemes lenne, most hogymar a frissitesek lementek nyomni egy rendszervisszaallitast es ujra belakni. Ez csak tipp, de en igy probalnam orvosolni a problemat...

3njoy the Lif3

(#486) Nunder válasza Sn00k (#485) üzenetére


Nunder
őstag

Pontosan ez az amit tettem, és most már sokkal jobb a helyzet. Tudom hogy nem abban mérik, de Antutuban is 60k felett van.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#487) Micsurin válasza Nunder (#486) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nekem a marshmallowal majdnem 70 :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#488) Sn00k válasza Nunder (#486) üzenetére


Sn00k
veterán

Na , akkor problem solved:)

MAS:
Kiuvancsisagbol en is feltettem az antutut, de mikor engedleyezem neki a 64bitete, majd felakarja telepiteni , akkor nem tudok ranyomni a telepites gombra. :F ez mitol lehet? Viszont, ha nem telepiti fel a 64bites alkalmazast es siman lefuttatom, kapok kemeny 30k pontot:)
Valaki 5let?

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#489) Nunder válasza Micsurin (#487) üzenetére


Nunder
őstag

Akkor valami mégsem jó, mit rontok el? Full wipe meg cache ürítés is megvolt, és még mindig vannak akadások...

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#490) Nunder válasza Nunder (#489) üzenetére


Nunder
őstag

Now on Tap nektek működik? Nekem nincs ott a beállítások között sem, Nexus 5-ön pedig már vígan használható.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#491) vicze válasza Nunder (#490) üzenetére


vicze
félisten

Angol nyelven használod?

(#492) Nunder válasza vicze (#491) üzenetére


Nunder
őstag

Idő közben átváltottam és már ment is. Továbbra sem értem miért kell arra korlátozni, simán keres magyar tartalmak között is...

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#493) Valaki1234 válasza Nunder (#492) üzenetére


Valaki1234
tag

Nexus 5-ön megy magyar nyelvvel?

(#494) Nunder válasza Valaki1234 (#493) üzenetére


Nunder
őstag

Nem, kolléga Nexus5-jén ment, rákérdeztem a nyelvre, és mondta, hogy angolra van neki állítva. Ezután billentettem át én is és voilá.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#495) Fkris


Fkris
őstag

Sziasztok!

Berendeltem, holnap érkezik a cucc, fehér, 32 gigás.

zsirfecske : köszi a tok és üveg ajánlást, utóbbi már meg is érkezett, előbbit még várom!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#496) zsirfecske válasza Fkris (#495) üzenetére


zsirfecske
addikt

hopp, remélem rászolgálok a bizalomra, nekem nagyon beváltak, egyedül a plusz súly amit szokni kell.

(#497) Fkris válasza zsirfecske (#496) üzenetére


Fkris
őstag

ha nem tudom milyen előtte, akkor eleve nincs probléma!

Én az üveg felhelyezéstől félek, ekkora méretben még nem csináltam.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#498) zsirfecske válasza Fkris (#497) üzenetére


zsirfecske
addikt

dehogynem tudod, mert kézbe veszed nélküle,a ztán rárakod és érzed hogy vagy 100g-mal több :)

üveg felrakása: nexus5-ön szenvedtem vele, itt simán ment, érdekes.

(#499) Fkris


Fkris
őstag

Hajajj, 10 pec után is Google felirat van a 6.0 manuális flashelése után...
Remélem lassan betölt, itt lenne az ideje.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#500) ittakary


ittakary
nagyúr

Fene egye meg, nem tudom életre kelteni az USB debugging-ot...

Ezer milliószor csináltam már ezt más eszközökön, tudom mit hogyan kell, driverek helyükön, stb, de egyserűen nem ajánlja fel a tablet, hogy engedélyezzem a PC hozzáférését :W

Bootloadert akarnék nyitni...

Valakinek volt hasonló? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.