Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) wpatrik14 válasza Valaki1234 (#800) üzenetére


wpatrik14
csendes tag

Nekem egyedül az oldotta meg ezt a problémát, hogy rootoltam és kikapcsoltam az encryption-t. Így egészen élvezhető és a memóriafogyasztás is 1.3 GB körül van.

Google Nexus 5 - Android 5.1 Cataclysm

(#802) TheSaint válasza Valaki1234 (#800) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Nincsenek csodák, nálam is 1 hét múlva ment vissza a bevált Pure ROM. Az sem tökéletes, de picit tompítja a tab hiányosságait.

(#803) Fred.Taylor


Fred.Taylor
csendes tag

Sziasztok!

Sikeresen elért engem (is) ez a "no command boot loop". 1 hete felraktam az új android frissítést, azóta nem nyúltam hozzá (nem voltam itthon), erre most nézem.. le van merülve, oké, f@sza, felrakom töltőre és kész. Viszont csak a Google logó villan be, illetve utána egy "No command" szöveg, meg egy androidocska. 2-3 percenként meg magától újraindul, de mindig csak idáig jut el. Ötlet? :W :W

>ilyen<

Meg lehet oldani valahogy ezt anélkül, hogy törölni kelljen mindent? Történt a mostani frissítésnél még valakivel ilyen? Most olvasgatok utána külföldi fórumokon, sokaknál előjött..

[ Szerkesztve ]

(#804) Fred.Taylor


Fred.Taylor
csendes tag

Csináltam egy factory resetet (ugyebár a bekapcsoló + hangerő gombokkal), de semmit nem ért. Ugyan úgy csak a Google logóig jut el, aztán a hibát jelző android figura + a "No command" felirat.

Ötlet?

(#805) TheSaint válasza Fred.Taylor (#804) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Az egyszerűbb módszer:
1. Kell hozzá: Nexus Root Toolkit: [link]
2. Fastboot módban bekapcs a tabot: Hangerő Le + Bekapcs
3. NRT elindít "Flash stock + Unroot" alatt kiválaszt: "Soft-Bricked/Bootloop"
4. Művelet indul: "Flash Stock + Unroot"

Lett volna hosszabb módszer amivel az adataid is megmaradnak, de már úgy is nyomtál factory resetet.

(#806) zsirfecske válasza Valaki1234 (#800) üzenetére


zsirfecske
addikt

ugyanez a véleményem, gyereknek jó tablet még pár évig, de ilyet már biztos nem vennék. sosem volt sajna perfekt mióta megvan, rohadék nvidia retke vsz.

(#807) Dello79 válasza Valaki1234 (#800) üzenetére


Dello79
aktív tag

Szerintem attól függ ki mire veszi a tabletet.. mert pl. grafikus alkalmazásokra , nem talál jobb ill. erősebb tabletet... ha pl. netezgetni veszi, na akkor ne vegye :) ha olvasni.. akkor meg ott van az eINK kijelző.. szóval én mindig feladathoz választanék tabletet.. nekem nagyon tetszik a 9" mérete a 8 már már kicsi lenne de a 9.7" nekem meg már nagy... szóval az nagyon el van találva..

(#808) Fkris


Fkris
őstag

Nagy a baj.
Használom a gépet, másolok át USB re egy fájlt, közben telepítettem egy másik fájlkezelőt, erre egyszer csak megbolondul a kép, mintha a csati ugrott volna ki a helyéről, becsíkozódik meg foltos lesz, pixeles, nem reagál az érintésre.
Kikapcsolom, és azóta nem kapcsol be, Recoverybe se tudom betenni HangeröLe+lezároval.
Nincs most számítógépem, h pl NRT vel nézzek egy fastbootot vagy valamit.
PureNexus a rendszer.

Ja, és töltöre dugva se reagál semmit.

Ötlet?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#809) TheSaint válasza Fkris (#808) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Üdv!

MINDIG töltőre csatlakoztatva:
Hangerő Fel + Bekapcs-al 10mp-ig próbáltad?
Esetleg ha a töltőáramkörök zavarodtak meg:Hangerő Fel + Le + Bekapcs-al 1-2percig

Ha egyikkel sem megy, akkor lehet, hogy kuka.

(#810) Fkris válasza TheSaint (#809) üzenetére


Fkris
őstag

Semmi.

Most vagyok a telemaxban, garancia, szoritsatok.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#811) mukisrác válasza Fkris (#810) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Ők a HTC szerviz idehaza?

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#812) Fkris válasza mukisrác (#811) üzenetére


Fkris
őstag

Ök a logisztikát csinálják, szerviz az kint van Romániában.

Az eddigi szerviz Lengyelben volt, nemrég tehették át a Románokhoz.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#813) Sn00k


Sn00k
veterán

En nem tudom nalam mi a suxx van meg a parom N9vel is de amiota kijott a 7.0 nagyon laggol a krom. En mar nyomtam FR-t is es kinomba feltettem utana a nova primeot de nem igazan valtozik a dolog. Igazabol csak a krommal van problemam egyes oldalakat koztuk a mobil arenat is folyamatosan tolti de mas oldalakat is. Paromnal detto ja es kis idokre meg is akad / fagy . Tapasztalt vakaki hasonlot?

3njoy the Lif3

(#814) TheSaint válasza Sn00k (#813) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Isten hozott a klubban!
Talán 2 fórumozó van itt akik meg vannak elégedve ezzel a gányolt tabbal, keresd meg őket, hátha tudják a tutit. Időlegesen segít, hogyha újraindítod a gépet.
Amúgy meg ROM csere alap:
Pure Nexus esetleg CM, de az újraindítást itt sem úszód meg, esetleg időben tovább bírja.

[ Szerkesztve ]

(#815) Edge válasza TheSaint (#814) üzenetére


Edge
veterán

Nekem CM van de valóban heti 1 reboot az kell mert úgy belassul a szerencsétlen hogy jajj, pedig nincs titkosítva ja és ehhez nem kell chrome használat csak olyan weboldal amitől lassul mint állat, pl a 444 ilyen.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#816) Sn00k


Sn00k
veterán

Hat az csodas. Azt hiszem ideje lecserelnunk ezt a csucs tabit. Raadasul csak 1 felhasznalo van mind a 2 gepen, igaz minden gyari de 6xx alatt nem volt , ilyen problemank... Azert nem ertem :U

3njoy the Lif3

(#817) X_C


X_C
tag

Sziasztok!
Ismét visszatértem a topicba, mert megint rám jött hogy tabletrt szeretnék. Mivel szeretem a nexus 5ömet és tetszik a nexus 9 és tudnék is venni egyet 50kilóért. de úgy látom még mindig elég sokmindenkinek van vele problémája a7.0val is. Ajánlja itt a fórumban valaki ilyen áron a tabletet, vagy nem éri meg, mert sok fejfájádt okoz?

(#818) X_C válasza X_C (#817) üzenetére


X_C
tag

Ja, meg még annyi hogy valaki remix os-szel használja a tabot, vsgy próbálta milyen?

(#819) Sn00k válasza X_C (#817) üzenetére


Sn00k
veterán

En nem tudom mar ezt a tabit komolyan hova tenni. 1x bitang suxxon kezeli az oldalakat krom alol, maskor meg semmi gondom vele. Pedig nem volt ujrainditva. Amugy a mobilarena mostanaban eleg sokszor laggol meg nem elerheto lehet ezek trefaltak meg. En azt mondom neked probald ki aztan vond le a kovetkeztetest megeri e neked...

U.i: nekem semmi gondom nincs vele azt leszamitva hogy mostanaban eleg sokszor baszakodott a krom ( de csak bizonyos oldalakon)

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#820) t.benedek válasza X_C (#817) üzenetére


t.benedek
tag

Én vettem egy nexus 9et, mert az összes eddigi nexusomat imádtam, de ezt 1 nap után eladtam, mert indokolatlanul akadt és melegedett (7.0-val). Vettem helyette egy tab s2-t és azzal boldog vagyok.

(#821) Edge


Edge
veterán

Én viszont azért nem adom el mert mi a fenét vennék helyette? Samsung nem tetszik így meg vagyok lőve, vagyis elviselem a rigolyáit és használom, mert pl játékokra kiváló minden fut szépen a legdurvább grafikájú gamék is, igazából netezésen kívül mindenben jó nekem, pontosabban a netezési élmény rajta ami szar.
tehát:
sorinézés: pipa
képregény + könyv olvasás: pipa
gamék: pipa
rom ellátottság: pipa
netezés: x

számomra nincs alternatíva sajna és nem is látom hogy lesz, talán ha a one plus csinálna tabot...

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#822) #16820480


#16820480
törölt tag

Sziasztok,

Gondolkozom a Mipad 2 tabletem lecserélésén, mert a memóriakezelése szörnyű. Egyelőre a Shield K1 és a Nexus 9 van képben, de ez utóbbiról sok rosszat mondanak mindenhol. Valószínűleg AOSPA lenne rajta. A rossz tulajdonságok kimerülnek abban, hogy a netezés nem teljesen sima? Én most Via böngészőt használok, jobban tetszik mint a Chrome, remélem azzal menne jól.
Játszani nem szoktam, szóval melegedés talán nem lenne probléma.

(#823) t.benedek válasza #16820480 (#822) üzenetére


t.benedek
tag

Normál használat közben is kellemetlenül melegszik.
A memória kezelése n9-nek is ergya, ha emiatt cserélsz akkor ne vegyél ilyen tabletet. (amiatt szar a netezes, mert borzalmasan kezeli a RAM - ot.)

(#824) #16820480 válasza t.benedek (#823) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, annyira nem lehet szar, mint MIUI alatt, amikor az éppen használt appot bezárja, mert elfogy a memória (Shuttle+ zenére, Gmaps, vagy Twitter...) :D Ja, de közben a rendszerbe épített bloatware szépen futkos a háttérben, csak a felhasználói appok nem.

De mindegy, akkor lehet, hogy marad a Shield, bár a N9 szebb azért, de nem csak ez számít...

(#825) Fkris válasza #16820480 (#824) üzenetére


Fkris
őstag

Enyém most kapott akksicserét, ha minden igaz. Még van rá gari, lehet eladó lesz, mert fater inkább laptopot akarna...nem tudja megszokni a tapizást, pedig csak jofogást nyomogat meg YT.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#826) -myself- válasza Fkris (#825) üzenetére


-myself-
tag

Sziasztok,

Én is lecserelem hamarosan a tabot, mert kezd rajta egy pár hülyeség előjönni. De sajnos nincs nagyon alternatíva. A tavalyi pixelrol olvastam csupa jót... Csak már félek az Nvidiatol
Vélemény?

Nexus forever...

(#827) TheSaint válasza -myself- (#826) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Hasonló helyzetben vagyok, idén megy a levesebe ez a "csodás" N9 de, hogy nvidia-s SOC-ot nem veszek mostanában az is biztos...
Igaz még csak mostanában jelenik meg, de nálam most ez a befutó: [link]
Felépítésében biztos ez a minimum amire pénzt áldoznék.

(#828) Kronk válasza -myself- (#826) üzenetére


Kronk
őstag

Az új Nexus 7 2016, amit a huawei gyárt, engem ez fogott meg, bár nem tudom mikor jelenik meg, és árban honnan indul majd.

http://totesz.myminicity.com/

(#829) Edge válasza TheSaint (#827) üzenetére


Edge
veterán

snapi 650 :F

én az xperia z4-et nézegetem az alternatíva lenne.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#830) TheSaint válasza Edge (#829) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Háát a Z4 még most is 170-180k körül mozog alapáron és a SD810 annyival nem erősebb az SD650-nél.
Én abszolút középkategóriás tabletet keresek, 70-90k-ért. Z4 árából már komolyan elgondolkodnék egy ipad-en, már így is elég nagy a kísértés...

(#831) Edge válasza TheSaint (#830) üzenetére


Edge
veterán

az órámban sd600 van ... nehogymár a tabomban csak kicsivel jobb legyen :DDD

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#832) -myself- válasza TheSaint (#827) üzenetére


-myself-
tag

Wow, leírás alapján szupi. Ha ezen is igazi stereo hangszóró van, és nagyobb akksiban, akkor engem megvettek.

Már surfacen is gondoltam, mert a laptop is haldoklik 😆

Nexus forever...

(#833) Sn00k válasza TheSaint (#830) üzenetére


Sn00k
veterán

Ez az Asus Z10 tenyleg jo parameterekkel rendelkezik. Gsmarenan oktobert irtak megjelenesi datumnak szerintem ebben az evben siman kaphato lesz nalunk is. En meg a samu tab s2 nezegettem regen talan meg az is lehet egy alternativa. Mondjuk nekem most egesz jol hasznalhato. En szinte csak netezesre hasznalom :DDD

3njoy the Lif3

(#834) mukisrác


mukisrác
aktív tag

Sziasztok,
Megtenné valaki, hogy leteszteli a nexus 9-en Skype hívást a beépített mikrofonnal?
Valami teljes anomália áll fenn nálam, diktafon,hangrögzítő, kamera alatt működik, messenger Skype alatt meg nem.
Több faktory reset volt , új image flash, volt szervizben, de egyszerűen nem akar jó lenni.
NRD91D, szűz 7.0
Természetesen a telepítések után minden app megkapta a mikrofon engedélyeket.
Előre is köszönöm

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#835) BeastMode


BeastMode
őstag

Sziasztok!

Létrehoztunk Justreboot kollégával közösen egy Telegram csoportot, ami kizárólag magyar Nexus tulajok számára jött létre.
Ami fullasztó egy ilyen szakmai topikba, vagy esetleg az ismételt "custom dolgokkal" már itt nem akarjátok fárasztani a többieket, az mehet oda nyugodtan.
Természetesen ezzel nem akarunk itt bomlasztani senkit és semmit a PH!-n.
Link: katt!

:R

(#836) Dello79


Dello79
aktív tag

Sziasztok,

van valami friss hir ? Ki milyen porgos ROM -ot hasznal ? Tudtok olyat mondani mirol van leiras es stabil megbizhato, gyors tole a rendszer ? :D

(#837) Nunder válasza Dello79 (#836) üzenetére


Nunder
őstag

Én még a frissen elkészült 7.1.1-et megvárom. Ha az se okoz pozitív csalódást, akkor vagy eladom, vagy pattintok fel valami olyan ROM-ot ami nem encrypted. Abból meg volt már említve pár, ha kicsit visszaolvasol.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#838) Dello79 válasza Nunder (#837) üzenetére


Dello79
aktív tag

Nem hiszem , hogy értelmesen el tudnád adni. Vagyis nekem nem sikerült.. vagy a vevők voltak komolytalanok.. vagy olyan áron tudnám eladni amennyit már nekem is megér.. kínai szutykerák tablet áron nem fogok eladni egy prémium Nexus terméket. A szoftverrel nekem amúgy nem volt sok gond de lecserélem CM13 -ra titkosítás nélkül, meg új Kernel aztán meglátom. Nekem elsősorban a súlyával voltak gondok, de azon meg nem segít hogy ROM-ot cserélek :D :DD

(#839) Edge


Edge
veterán

Amikor megvettem qrvajó volt gyors volt mindig, lehet visszateszem rá a lollipop-ot azzal semmibaja nem volt, hiába van rajta cm13 nincs encrytálva meg moddolt kernel simán belassul netezéstől még mindig.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#840) ArGab válasza Nunder (#837) üzenetére


ArGab
őstag

Én pár hete bedurrantam rá nagyon és feltettem apróra, de az egyetlen megkeresés ~2 hét alatt egy 30k-s ajánlat volt, kevesebb mint fél ár mint amiért hirdettem. :O
Pont ezt akartam elkerülni mikor vettem, hogy romokkal kelljen játszani, de úgy fest csak ez maradt. Értelmes leírást csak CM-hez találtam, az alapján egy CM13 már érezhetően fürgébb mint a gyári 7.0 volt, de messze nem az igazi. Ha valaki felteszi, írhatna véleményt a 7.1-ről. De kétlem hogy erre ráncba szedték volna, úgyhogy szerintem hamarosan én is folytatom a legjobb rom keresést.

(#841) Kronk


Kronk
őstag

Már meg is érkezett a 7.1.1 ota! :))

http://totesz.myminicity.com/

(#842) Edge válasza Kronk (#841) üzenetére


Edge
veterán

javult vmit a cuccos tőle?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#843) Dello79


Dello79
aktív tag

Nah tapasztalatok..

Feltettem a CM13-at.. meg az ElementalX kernelt utána . Az eredmény nagyon jó ! Száguld.. Chrome nem tölt újra több lapnál sem.. feltettem mindent Instagram, ClashR. , Viber, Fotók , VLC, Youtube , FBReader, Moon Reader , Pinterest , MindigTV , Tumblr, Dropbox, Instagram, stb. amiket használok.. kb. 80% -ra belakva.. minden gyors..

Elkiabálni nem szeretném, mert kb. minden rendszer gyors volt eddig az elején... szóval inkább úgy mondanám 2-3 hét múlva újra jelentkezve tudnék korrekt adatokkal szolgálni.


(#844) Nunder válasza Edge (#842) üzenetére


Nunder
őstag

Azt kell, hogy mondjam, engem annyira mindenképp meggyőzött a 7.1.1, hogy ne tegyem fel a CM13-at. Kevésbbé laggos, 1-2 napos idle után sem makkan meg annyira, hogy földhöz vágjam, és mindenképp simább a használat során. A random befagyások úgy, hogy csak a restart oldja meg, is talán kevesebbszer fordultak elő. Ja és lehet, hogy csak hoax, de mintha kicsit többet is bírna akkuval, főleg idle-ben.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#845) Edge válasza Nunder (#844) üzenetére


Edge
veterán

Közbe én is utánaolvastam és alá tudom támasztani a tapasztalatok alapján amiket leltem, hogy jelenleg a 7.1.1 + titkosítás:ki a legjobb kombó, hamarosan én is felteszem.

Amúgy volt egy kör kikacsintgatásom is, hogy lecserélem a cuccot, teszteltem t813-as s2-őt de a gamék alatti grafja sokkal ocsmányabb volt, olyan szintű textúrákat és minőséget 9 coll felett csak egy snapdragon 810-es tabon a z4-en láttam mint amit ez a tegra tud, úgyhogy marad ez, nem fogok sony z4-et venni az elképesztő horror áron van, inkább romolgatok még, ekkor találtam rá arra amit fentebb írtam, és úgy látom te is ezt tapasztalod, nem tökéletes de jobb, az már elég.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#846) ArGab


ArGab
őstag

Ezek biztatóan hangzanak, lehet visszateszem a gyári 7.1.1-et. Ezen a titkosítás kilövését hogyan lehet megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#847) Zirowe


Zirowe
nagyúr

A 7es rendszer legnagyobb hulyesege, hogy az eddig mukodo mindig desktop modban uzemelo beallitas nem megy egyaltalan.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#848) szuladam


szuladam
aktív tag

Üdv, a mai napon tovább léptem a nexus ranglétrámon és a 7-est leváltottam a 9-esre :))

(#849) Dello79 válasza Edge (#845) üzenetére


Dello79
aktív tag

En T713 Samsung S2 VE re csereltem. Az en szempontjaim szerint ami szubjektiv sokkal jobb a Samsung. 1 evig hasznaltam a Nexus -t. Amit alairok, jatekra ha nem zavar a sulya nincs jobb gep nagyon jo a kijelzo alom jatszani. Csak en kb 30% jatszom vele, arra meg jo a kompomisszumos amoled is.

(#850) Fkris válasza ArGab (#846) üzenetére


Fkris
őstag

NRT vel fel tudod tolni no encryption módba a gyári képfájlt, szóval nem kell külön ADB ben psuholni egy módosított boot-img-t.

Ez a legegyszerűbb, énis most frissítek 7.1.1.re, mert fater panaszkodott, h majdnem földhözvágta, nála ez nagy szó, mert nem ért hozzá, és ha őt is zavarja, h lassú, akkor az tényleg az.
Monduk az, hogy 5 perc alatt töltötte be a Nova felületét, az gyanús lehet...

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.