Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Fkris válasza ittakary (#500) üzenetére


Fkris
őstag

tudom, sovány vigasz, de nekem ezt a windows újrahúzása oldotta meg...

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#502) ittakary válasza Fkris (#501) üzenetére


ittakary
nagyúr

Igen... tudom hogy az megoldaná :)

amúgy a hiba oka: régebbi verziójú Google USB drivert próbál használni a Windows, ami nem tud kommunikálni a 9-cel

hiába tallózom be a legfrissebb drivert neki, magasról szarik rá és a régit használj!

(#503) ittakary


ittakary
nagyúr

Svájci Media Markt mennyi garit adhatott erre a cuccra? :)

(#504) -myself- válasza ittakary (#503) üzenetére


-myself-
tag

A nemet 1 evet ad csak

Nexus forever...

(#505) imimate


imimate
csendes tag

Melyik a jobb lapkakészlet: :F
A Nexus 9-cé (azaz: Chipset: Nvidia Tegra K1, CPU: Dual-core 2.3 GHz Denver, GPU: Kepler DX1) vagy a Samsung Galaxy Tab S 8.4-é (azaz: Chipset: Exynos 5 Octa 5420, CPU: Quad-core 1.9 GHz Cortex-A15 & quad-core 1.3 GHz Cortex-A7, GPU: Mali-T628 MP6)?

Bocsi, lapkakészlet téren teljesen analfabéta vagyok. :O

Válaszaitokat előre köszönöm! ;)

(#506) Fkris válasza imimate (#505) üzenetére


Fkris
őstag

ha szintetikus tesztekre vagy kíváncsi, keress rá googlen, amúgymeg a felhasználó élményt kell nézni, nem pedig benchmarkhuszárkodni.

utóbbiban szvsz a nexus 9 hibátlan, samsung tabletet nem fogtam még a kezembe, de ha hasonló, mint a telefonok, akkor ördögűző tartson távol a touchwiztöl...

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#507) lezuvius válasza imimate (#505) üzenetére


lezuvius
őstag

A Tegra K1 egy sokkal erősebb SoC, jelenleg simán Top 5-be van az a szok,míg az Exynos 5 Octa egy sokkal gyengèbb SoC Cpu és Gpu terèn is.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#508) ittakary válasza Fkris (#506) üzenetére


ittakary
nagyúr

Egyetértek!

TELJESEN mindegy milyen hardvert pakolsz a Samsung eszközök alá, UGYANOLYAN szar az összes! Elfogy a RAM, laggol a menü, stb... A Touchwiz egy rémálom!

(#509) zsinnyegtet válasza ittakary (#508) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

+1
A kütyümániás apósom augusztusban vett magának (nem tudtam lebeszélni az istennek se) egy Tab S 10.5 LTE-t ami egy 2nd gen Nexus 7-et lett volna hivatott leváltani...pl multitaskingban a kis Nexus (4.4.4) először tökön rúgja aztán amikor kezd összerogyni akkor még jól álcsúcson b@ssza azt a f@st.
Nincs az a RAM mennyiség ami elég lenne neki.

[ Szerkesztve ]

A rock and roll az nem egy tánc...

(#510) Micsurin válasza lezuvius (#507) üzenetére


Micsurin
nagyúr

top 3 is van az ha az X1 nem nézem :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#511) imimate


imimate
csendes tag

Szerintetek melyik lenne a legérdemesebb arra, hogy megvegyem: 120-125 ezer forintért a Samsung Galaxy Tab S 10.5-öt vagy 107 ezer forintért a Google Nexus 9-et vagy 105 ezer forintért a Samsung GalaxyTab S 8.4-et vagy 105 ezer forintért a Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)-t? :F ;)

(#512) ittakary válasza imimate (#511) üzenetére


ittakary
nagyúr

körülbelül 5 centit kellene visszaolvasnod és látnád a véleményeket a Samsung tabletekről

(#513) lezuvius válasza imimate (#511) üzenetére


lezuvius
őstag

Egyèrtelműen a Nexus 9 a legjobb tablet androidos fronton, Samsungok nem ennyire gyorsak vagy stabilak.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#514) imimate válasza lezuvius (#513) üzenetére


imimate
csendes tag

Volt már Samsung tableted (persze ebben a kategóriában)?

(#515) Micsurin válasza imimate (#514) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nekem volt Tab S8.4 és egy fos :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#516) lezuvius válasza imimate (#514) üzenetére


lezuvius
őstag

Több-kevesebb ideig használhattam Tab S 10.5-t és 8.4-t, a Nexus 9 sebességéhez és stabilitásához egyik se tudott felnőni.
Kijelzőjük tényleg remek de tableten nekem hatványozottan zavaró a gyenge multitask és a laggok. Nexus 9-n a Chromet leszámítva minden szépen visszatölt a RAM-ból és szélsebesen fut rajta a mályvacukor :)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#517) imimate válasza Micsurin (#515) üzenetére


imimate
csendes tag

Fejtsd ki kérlek egy kicsit bővebben! :C

Szívesen megvenném ezt a Nexus-t, csak az a baj, hogy nincs az árukeresőn se normális áron. Ha már 120 ezer forint körül költenék egy tabra, akkor a Samsung 10.5-ösét választanám. Nagyon sokat számít az a 1,6", és a képarány.

[ Szerkesztve ]

(#518) Micsurin válasza imimate (#517) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Bővebben ? Amikor a rendszer laggol , egy játék laggol , nincs multitasking nincs több kérdésem , de ha ennyire leírtad az N9-et akkor vedd meg szépen a csamcsungot és légy boldog.....

1,6 col és képarány lol , én inkább az erősebb és időt állóbb 64 bites bélre mennék. Ami csak meg is jegyzem akkor még mindig top 3-as SoC....

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#519) lezuvius válasza Micsurin (#518) üzenetére


lezuvius
őstag

Ahogyan mondod, sokkal jobb választás a Nexus 9 de ha neki többet jelent a nagyobb kijelző,mint a használhatóság..:R

Top 3s SoC jelzőt egy magra érted?

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#520) zsirfecske válasza imimate (#517) üzenetére


zsirfecske
addikt

expansys-on nézted? 88k nettó + szállítás a 16 gigás, 1 év valódi gyártói garival, rendeléstől számítva 24 órán belül a kezedben lehet.

(#521) lezuvius válasza zsirfecske (#520) üzenetére


lezuvius
őstag

Angliából szereztem és azt mondta a Htc ügyfélkapus,hogy 2 év garancia van rá vásárlástól kezdve.
Nem az összes rendes garisra van 2 év?

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#522) Valaki1234 válasza lezuvius (#519) üzenetére


Valaki1234
tag

Azért nem minden Nexus 9 tulaj van maradéktalanul megelégedve. Én például összességében csalódtam, a Nexus 9-ben, sokkal smoothabb Android élményre számítottam. A telefonom LG G2, és azt kell hogy mondjam hogy az LG gyári ROM-mal semennyivel se rosszabb mint a Nexus 9 a pure Androiddal. Sajnos laggok és újratöltések előjönnek, nem elég a 2 GB RAM...

Persze mikor leírom ezeket a tapasztalataimat pár elvakult fanatikus mindig állítja az ellenkezőjét, de én a saját szememnek hiszek. Például FB messenger chat fejek funkcióját ki kellett kapcsolnom, mert Chrommal való böngészés közben az Fb messenger chat feje használhatatlan lett... Több másodpercet kellett várni hogy betöltsön a billentyűzet egyáltalán. De elég csak az interneten utána olvasni pár kritikának.

Az Android 6.0 javított a helyzeten, de anomáliák így is előfordulnak. Sajnos nem biztos hogy lehet javasolni manapság olyan Androidos tabletet, ami nem laggol. Az új Pixel tabletről nem néztem még véleményeket.

A kedvencem az volt, amikor komolyabb weblap böngészése közben a Google zene alkalmazás egyszerűen leállt. Nesze neked 2 GB RAM... Ezt Android 6 alatt nem tapasztaltam még.

[ Szerkesztve ]

(#523) lezuvius válasza Valaki1234 (#522) üzenetére


lezuvius
őstag

Én filmezésre,youtubera,játékokra használom és mellete van egy S6-om és jelenleg egy M9 is és a Sense-hez hasonló smoothsággal bír a Nexus 9-em (nem is szemetelem tele mindenféle appal,messengerre ott a telefon). S6-hoz hasonló sebességgel nyitja meg az appokat és a Chrome-ot leszámítva mindent hibátlanul visszatölt a RAM-ból, szép IPS kijelző/Boomsound/Tegra K1 és Nexus készülék szerintem okos használat mellett nem igazán van ellenfele androidos fronton :)
mellesleg ez az első droidos tab, amit 2 hétnél több ideje bírok használni

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#524) Zirowe válasza Valaki1234 (#522) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az alapveto problema a gyari dpivel van, ami egy hulladek es tonkreteszi a tabletet.

Modositsd es sosem latott smoothsagban lesz reszed, nekem jelenleg a chrome se tolt ujra 6 megnyitott lappal se.

Itt minden ki van fejtve.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#525) imimate válasza Micsurin (#518) üzenetére


imimate
csendes tag

Kedves Micsurin!

Kérlek világosíts fel, hogy hol írtam én le a te mindennél jobban szeretett Nexusodat??? Na mindegy, hagyjuk...
A SoC-kal kapcsolatban meg annyi, hogy elvitathatatlan, még most is a legjobbak közöttvan, de nézzük a puszta tényeket: nem biztos, hogy szükség van a legbikább SoC-ra ahhoz, hogy teljes értékűt tudjon nyújtani akár egy telefon, akár egy tablet.

zsirfecske

Megnéztem Expansyson is, de nincs 106 ezer alatt. Nem tudom, lehet, hogy küldened kéne arról a 88k-sról egy linket (ja és azt még nem is mondtam, hogyha nem bővíthető memóriájú tabot veszek, akkor 32 gb ROM a minimum, így már 132 ezerért láttam csak).

Valaki123r

Köszönöm az őszinte leírásod!

lezuvius

"nem is szemetelem tele mindenféle appal,messengerre ott a telefon"
Ha olyan a gyorsasága és olyan megbízható ez a Nexus, mint ahogy ti leírtátok, akkor ne mondja nekem azt senki, hogy a Facebook Messenger chat fejeitől laggolnia kellene, de ha tényleg olyan, mint ahogy erősítettétek egymást, akkor még száz szemét app feltelepítése után sem szabadna neki laggolni, akadni. Mellesleg az persze igaz, hogy nem egy szemétbevaló applikáció van, de a FB Messenger pont nem tartozik közéjük. Egy szó mint száz, felettébb érdekes, hogy másoknak ennyire különbözik a véleménye (negatív irányba).

(#526) Valaki1234 válasza Zirowe (#524) üzenetére


Valaki1234
tag

Köszönöm a linket, lehet kipróbálom (bár a végén azt írja hogy nincs igazából számottevő javulás).
Ami engem bosszant az az, hogy azért vettem Nexust hogy ne kelljen főzött ROM-kal kísérletezni. Szeretnék Android élményt de oly módon mintha megvennék egy iPad Air 2-t. Minden megy magától, nem kell mókolni a rendszeren (pár év után ráuntam erre) .
Egyébként szerintem sajnos csak a Nexus 9 van elrontva... Lehet a nem elterjedt SOC miatt, de valami nem frankó. Nexus 5 és 6 tökéletesen működik, a Nexus 6-ban a 3GB RAM mellett szinte semmi se tölt újra (ésszerű időn belül).
Szeretném lecserélni a telefonom Nexus 5x-re de hát abba is 2 GB RAM van... lehet 6p lesz belőle.
Amúgy az N9 is használható, de sajnos nem fog el az eufórikus élmény használat közben. Főleg multitaskingnál...

(#527) lezuvius válasza imimate (#525) üzenetére


lezuvius
őstag

A Tegra K1 évek múlva is egy jó SoC lesz,mìg a Snapi 800 már nem feltétlenül elég ahhoz a felbontáshoz (Vainglory vagy WoT-hoz már nem elég)...
Ketten is használtuk itt a fórumban a Samsung tabjaid már ès mind azt mondtuk ,hogy sokkal inkább Nexus 9, mert jobb àrban van ès sokkal időtàllòbb (erősebb,stabilabb)
Arról meg,hogy a szemét applikàciòkat is megkellene hajtsa... Ez úgy badarsàg ahogy van , a rosszul megírt rossz alkalmazások mindig is elrontjàk a felhasznàlòi élményt és fogják is, ezért szemét alkalmazások (facebook mai napig rossz még IOS-en is)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#528) zsirfecske válasza imimate (#525) üzenetére


zsirfecske
addikt

nettó árat írtam. a 32 gigát nem olvastam, bocs.

(#529) -myself- válasza Valaki1234 (#526) üzenetére


-myself-
tag

Ez erdekes, mert egy ipadon nincs multitasking, itt azert van. Messengert ugyan nem hasznalok, es mas android tabom sem volt, lehet pont ezert vagyok nagyon megelegedve a nexus 9el. En csak 1 negativumot tudok felhozni, hogy van egy par alakalmazas, ami a tegra miatt nem kompatibilis. Viszont nekem a kulso is premium hatast kelt (nalam nincs deformacio), a kepernyo is nagyon szep, talan meg tul vilagos is, es ami kifejezetten szeretek, az a minosegi elolapi hangszorok. Nem is ertem, hogy a tobbi tablet miert nem igy alakitja ki az eszkozet. Egyedul a keparany fajhat a filmek miatt, viszont bongeszni meg igy jobb 😃
En most azon gondolkodtam, hogy egy masodikat is kene venni, az iPad air2 helyett... de igazabol meg felesleges, mert az is jol mukodik meg, csak a zartsaga idegesit nagyon

Nexus forever...

(#530) Valaki1234 válasza -myself- (#529) üzenetére


Valaki1234
tag

Hogy érted hogy nincs multitasking az iPadeken?

(#531) Fkris válasza Valaki1234 (#530) üzenetére


Fkris
őstag

mm eddig nem volt, tudtommal proban már van.
eddig csak tombstoneolta az appot, felfüggesztette a működést, azaz nem futott a háttérben az alkalmazás!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#532) imimate válasza lezuvius (#527) üzenetére


imimate
csendes tag

Tisztázzuk a dolgokat:
Nekem nem elsősorban játék miatt van szükségem tabletre. Az olyan játékokat, mint pl. a WoT nem tableten fogom játszani, hanem asztali gépen. Van egy gamer pc-m, ha akarok ott játszok WoT-tal vagy ilyesmi formátumú játékokkal.

(#533) Micsurin válasza imimate (#532) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Te már döntöttél nem? Akkor...

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#534) Valaki1234 válasza Fkris (#531) üzenetére


Valaki1234
tag

Tehat akkor ezek szerint nem tudsz zenet hallgatni a hatterben mikozben bongeszel? Ez mar multitasking... Tudom hogy IOS-on kcisit mashogy mukodik a multitasking, de igazabol user szemszogbol szerintem nincs erzekelheto valtozas. Vagy van?

(#535) Fkris válasza Valaki1234 (#534) üzenetére


Fkris
őstag

asszem az az egy volt a kivétel, meg a telefonálás talán.
user szemszögböl nemsok, programozóból annál inkább!

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#536) vicze válasza Fkris (#535) üzenetére


vicze
félisten

Csak, hogy ne "hallottam" alapon folyjon ez is tovább.
Részletes leírás.

(#537) Fkris válasza vicze (#536) üzenetére


Fkris
őstag

:R

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#538) IamTheDog


IamTheDog
tag

Sziasztok,

hol lehet gyártói garanciás Nexus 9-et venni Magyarországon? Vagy ki mit javasol vásárlási helynek, ahol magyar áfás számlát is adnak?

(#539) Micsurin válasza IamTheDog (#538) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Szia ,expansys gyártói garris , rendelni kell tőlük nem mo , de jók :) kérésre adnak áfás számlát is.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#540) Fkris válasza IamTheDog (#538) üzenetére


Fkris
őstag

illetve aprón van egy srác, kedvezményes expansys vásárlást intéz, nekem is tőle van, ajánlom!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#541) aizen92


aizen92
addikt

Sziasztok!

Zsír új csomagból kiszedve ma:
előfordult már veletek olyan, hogy a telepítő wizard loopol? rámegyek hogy wifi kiválaszt, emailcím megad PW utána, ezután valami autentikál majd újra a wifi választóra megy és ez megy már a 10. kör óta.
Volt pár restart is.....

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#542) Micsurin válasza aizen92 (#541) üzenetére


Micsurin
nagyúr

flasheld rá a 6.0-át :K

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#543) aizen92 válasza Micsurin (#542) üzenetére


aizen92
addikt

de hogy flashelek úgy hogy nincs BL nyitva és nem tudom a usb hibakeresést bekapcsolni?
most bontottam ki.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#544) Micsurin válasza aizen92 (#543) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Sorry Sorry nem vagyok este elég figyelmes :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#545) Valaki1234 válasza aizen92 (#543) üzenetére


Valaki1234
tag

Ez nem segít?
https://www.youtube.com/watch?v=n6mS-2cnRfc

(#546) Edge válasza aizen92 (#543) üzenetére


Edge
veterán

Hagyd ki a lépést aztán a wizard után csatlakozz a wifire.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#547) vicze válasza aizen92 (#543) üzenetére


vicze
félisten

Gyári fw felrakásához nem kell nyitott BL, mindenre felmegy gond nélkül.

(#548) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Most pénteken a Black friday-en lesz valahol akciós a Nexus 9, tudtok esetleg valami webshopról?

(^)(>.<)(^)

(#549) TheSaint


TheSaint
aktív tag

Sikerült szert tennem egy ilyen "csodára", de ez tényleg csak három napig tartott.
N7-2 után nem voltak nagy elvárásaim, de azért a jobb SOC, nagyobb kijelző, gyorsabb wifi, jobb hang, biztos támogatás a google részéről miatt csak belevágtam. Nem kellett volna....
Alap, gyári 6.0-ás rendszerrel úgy laggol, hogy csak pislogtam, mi van?? Bekapcsolás után még pörög egy darabig szépen, aztán elkezd akadni, hogy az valami félelmetes. Olyan 2-10 mp-re megáll, böngészéskor, görgetéskor teljesen mindegy milyen programot használok. Ez is véletlenszerű, valamikor megy szépen sokáig, egyszer csak elkezd dadogni, akadni.
Mellette az N7-2 meg vigyorogva teszi a dolgát!
Ketten használnánk, külön fiókkal, na az meg is adta a kegyelemdöfést, hamarabb elkezd laggolni és még brutálisabban és sűrűbben, ha nem látom nem hiszem el egy 100K-s tabletnél ilyen van?
Azóta utánaolvasva fórumokban, sajnos sokan alátámasztják ezt.
Van néhány javaslat:
custom ROM természetesen
DPI-it alacsonyabbra állítani
Készüléktitkosítást kikapcsolni (ezt gyárilag miért nem lehet megoldani??)

Van valakinek tapasztalata bármelyikkel is?

(#550) zsirfecske válasza TheSaint (#549) üzenetére


zsirfecske
addikt

érdekes hogy te is alátámasztod, hogy több felhasználói fióknál sokkal rosszabb. ugyanez a tapasztalat, de nálam azért nem ilyen szinten. csak picit blama, bőven használható a tablet 6.0 óta. az biztos, hogy legközelebb nem veszek nvidia soc-t tartalmazó cuccot, tutira optimalizálatlanságról van szó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.