Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Kronk


Kronk
őstag

Nálam ugyan ez a helyzet, nyár óta van meg, akkor felfrissítettem 5.1.1-re majd nyomtam egy HR-t, beállítottam a két profilt, (két teljes jogú) de nagyon nagy megakadások vannak benne. nagyon lassan vált az applikációk között, néha ha belekattintok a chrome címsorába, hogy írjak, több másodperc mire bejön a billentyűzet, stb...
Na gondoltam megjön a 6.0, megváltás lesz, nyomtam is egy HR-t, de semmi nem változott.
Nem tudom mitől lehet ez, de amint lehet kapni a Pixel C-t rögtön cserélni fogok az biztos.
Pedig nagyon tetszik, meg imádom a htc-t is, de az m8-am fény évekkel gyorsabb, több a szabad ram, és mióta megvan, még nem volt rajta HR... :(

http://totesz.myminicity.com/

(#552) TheSaint válasza zsirfecske (#550) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Külföldi fórumokon írtak szerint több sebből vérzik, az ARM64-re a google nem igazán készült fel, az nvidia
semmit sem javult optimalizálásban, gondolom a kettejük párbeszédje is a süketekéhez lehet hasonlatos.
Ez a tablet egy SZÉGYEN.
Nem tudom érdemes-e ROM-okat próbálgatni, lehet olyan mélységű a probléma, hogy esélye sincs egyiknek sem...

(#553) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Nem tudom mi van veletek , nekem teljesen jó :U

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#554) Valaki1234 válasza Micsurin (#553) üzenetére


Valaki1234
tag

Milyen aktuális csúcskészülékeket használtál eddig?

(#555) lezuvius válasza Micsurin (#553) üzenetére


lezuvius
őstag

Már 2 darabot is használtam Nexus 9-ből de eddig egyikkel se volt semmi gondom, gyors és laggmentes rendszer valamint játékoknál is kiváló volt nekem... :D

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#556) Micsurin válasza Valaki1234 (#554) üzenetére


Micsurin
nagyúr

S5, Z3 , most N6 van az N9 mellé , és szeretem.... :U

@lezuvius: Detto , de tudom , az FB mesenéger nem jó , ergo szar a Nexus... szar a Droid.....

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#557) TheSaint válasza Micsurin (#553) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Ez ugye szubjektív, "nekem teljesen jó" az Opel Astra-m, de ha tesóm Volvójába beleülök, azért más. Ha ne adj isten én is vennék az Astra árának a duplájáért egy Volvot, akkor azért más várnék el...
Ugyanez a helyzet az N9-el is, itt van mellette a N7-2 és csak nézek ki a fejemből, hogy az miért megy flottul FB messengerestül mindenestül, az N9 dupla annyiért meg a bekapcsolás után egy órával már kiszenvedi a lelkét is!?
Ugyanaz a rendszer, ugyanazokkal a programokkal, leszámítva az ARM64-et és a beleerőszakolt titkosítást az N9-be. De azért, nehogy már visszafele fejlődjünk!

(#558) lezuvius válasza TheSaint (#557) üzenetére


lezuvius
őstag

Az esetleg nem lehet,hogy van valami baj a taboddal?
Azt aláírom,hogy Tegra SoC és lehet nem optimalizáltak rá egy-kettő appot kellően de az,hogy kiszenvedje a lelkét nálam egyik N9-n se fordult elő egyszer sem,pedig eléggé hardcore gamekkel izzasztottam+ filmeztem,neteztem,streameltem rajtuk de egyszer se volt baj velük...
Friss viszonyítási alapom meg csak S6/M9/G4/Note 4-hez tudok és ezeknél játékra jobban tudtam használni az N9-t...

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#559) Micsurin válasza TheSaint (#557) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Barátomnak detto N7 gen2...16gb , nekem kicsit szebb a tab , ja igaz , én bezárom az appot ha már nem használom , lehet ez is hozzá járul..... :U

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#560) TheSaint válasza lezuvius (#558) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Meglátásom szerint hardware hiba nincs csak hanyag software-zettség. Elsődleges gond, hogy az N7-2 mellett software-sen semmit nem fejlődött, sőt inkább visszafelé.
Tegnap még sikerül rájönnöm, hogy a gugli kivette a Miracast támogatást is (szintén csak software függő...), így wifi-s tv-kre, miracast vevőkre nem lehet átlőni a képet, hangot. CSAK a saját chromecast eszköz támogatott. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#561) Valaki1234 válasza Micsurin (#556) üzenetére


Valaki1234
tag

Akkor megtapasztaltad a csucskategorias telefonok sebesseget. Azert ha leteszed az N9-et egy N6 melle, akkor oszinten, nem erzel sebessegkulonbseget? Es ugyanakkor jelent meg a 2 eszkoz.

Nekem az az erzesem, hogy mindenkinel ugyanolyan sebessegu a tablet, csak masok az elvarasok. En mar korabban tobszor is kifejtettem, de az, hogy 2 GB RAM-mal, pure Androiddal gyakorlatilag majdnem mindent ujra kell toltenie, az egy vicc. Es ez stock Android problema, nem a hu*ye Samsung/LG/stb. barmolasanak kovetkezmenye.

Az Android 6.0 egyebkent sokat javitott a helyzeten, nekem is 2 felhasznalo van beallitva, de a valtas eleg zokkenomentes a fiokok kozott, es utana se tapasztalhatoak olyan akadasokat, amik amugy 1 felhasznalos rendszernel nem voltak meg.

A billentyuzetnel akinek akad a gyari billentyuzetet hasznalja? En swiftkey-t, es van olyan erzesem hogy az lehet a problema. Mondjuk G2 telefonomnak nem okoz problemat...

A kedvencem egyebkent az, amikor hosszu ido utan felcsatlakozok vele a halozatra, es gyakorlatilag percekig halott a tablet mert szinkronizal... (Ja ez is csak azert van, mert rossz az FB app/messenger, de a rendszer miert nem korlatozza a szinkronizalast?)

(#562) Emprise


Emprise
tag

Én pont N7-2-ről váltottam N9-re, most jött meg a N6P, de nem érzem azt, hogy az N9 rosszabb lenne, vagy akadozna, pedig elég gyorsan idegesítő tud lenni egy jobb gép után a rosszabb. Az N7-2 esetében például sokszor zavart, hogy akad, újratölt, várni kell a wifinél, lassan csatlakozik, chrome csiga lassú volt, N9-nél ez nincs. Csak hogy legyen pozitív tapasztalat is :)

(#563) Geri1985


Geri1985
tag

Sziasztok! Nagyon agyalok ezen tablet vásárlása mellett, de ahogy olvasom azért vannak rendesen rossz tapasztalatok is. Ez a fényszivárgás probléma fennáll még az újabb kiadásokon?
Jelenleg egy 16:9es tab s 8.4et használok, a 4:3-on is jó a multimédiás tartalom. Filmek, játékok, stb.

(#564) Micsurin válasza Geri1985 (#563) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nekem jobban bejön a játék 4:3-on pl.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#565) somnia


somnia
őstag

Sziasztok!

Hogy lehet ezzel képernyőmentést csinálni?

(#566) Micsurin válasza somnia (#565) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Bekapcs+hang le , mint minden droidon. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#567) somnia válasza Micsurin (#566) üzenetére


somnia
őstag

Köszönöm.

(#568) somnia


somnia
őstag

A töltöttség százalékos kijelzését hogy kell beállítani?

(#569) Fkris válasza somnia (#568) üzenetére


Fkris
őstag

Ha 6.0, akkor statusbaron a fogaskerék nyoma tartása, majd beállításokban kezelőfelület hangoló

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#570) Valaki1234


Valaki1234
tag

Nektek akksival hogy bírja a készülék? Mennyi Soc-t tudtok elérni vele?

(#571) Fkris válasza Valaki1234 (#570) üzenetére


Fkris
őstag

Kb 6ora

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#572) somnia válasza Fkris (#569) üzenetére


somnia
őstag

Köszönöm.

(#573) Valaki1234 válasza Fkris (#571) üzenetére


Valaki1234
tag

Pl netezéssel?

(#574) Fkris válasza Valaki1234 (#573) üzenetére


Fkris
őstag

Leginkább, ja.
Fb, messenger, chrome beta, és konstans bekapcsolva a gép.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#575) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok!

A nővéremnek szeretnénk venni egy első generációs Nexus 7-et leváltó tabletet. Rögtön a nexus 9-re gondoltam de írjátok itt, hogy laggol, akadozik stb. Valóban ez a helyzet és nem annyira ajánlott vétel? Másik amiken gondolkozom még az a Sony xperia z3 tablet compact és az azus Zenpad 8.0 Z580CA. Samsungot kilőttem.

Mit ajánlatok? (persze itt mindenki a nexust fogja :D)

[ Szerkesztve ]

(#576) -myself- válasza pityaa23 (#575) üzenetére


-myself-
tag

Hali,

Nalam nincs semmilyen lag, viszont en csak 1 felhasznalofiokkal hasznalom

Nexus forever...

(#577) Micsurin válasza pityaa23 (#575) üzenetére


Micsurin
nagyúr

1 felhasználóval, játék+fhd film és tökéletes :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#578) lezuvius válasza pityaa23 (#575) üzenetére


lezuvius
őstag

1 felhasznaloval, jatekra es filmezesre tokeletes nalam is :)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#579) pityaa23


pityaa23
senior tag

Tehát akkor netezni, youtube, film, skype, stb-re jó. Egy felhasználó lesz gondolom, előtte sem volt több. Meg így ugye biztosított a friss android. Elég ritkán cserélnek ilyen kütyüket, szóval legyen időtálló.

(#580) Micsurin válasza pityaa23 (#579) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Az lesz :K

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#581) rcsaszi


rcsaszi
csendes tag

Sziasztok,

nektek nagyobb tapasztalatotok van mint nekem, rég akarok már venni tabletet és sokat variáltam ami a típust illeti. Végül úgy döntöttem nekem a 4:3 -as arány jön be igazán. Nem vagyok márka függő inkább tényleges mérhető érvek alapján döntenék. Van Motorola stock Android telefonom volt Nexusom is és a céges telefonom iPhone de a 4:3 arány ellenére nem szeretném Apple terméket. Kialakult ennek kapcsán 2 Androidos tablet mely 4:3 -as képarány és a csúcskategóriát képviseli tabletekben de nem tudok egyenlőre dönteni a 2 típus között..

- HTC Nexus 9
- Samsung Tab S2 8"

Olvastam, hogy a Nexus mindent újra tölt, néha laggol...2 GB vs. 3 GB a súly is nehezebb egyik oldalon ami pár órás kézben tartás után nem mind1 hisz minden gramm számít.

A másik oldalon viszont ott van a Stock Android támogatottsága a nagyobb kijelő bár a kijelző másikban Amloed ami épp annyira előny mint hátrán.. szóval a kijelző inkább egál.

Mi a véleményetek a 2 modell ről ? 2-3 évre tervezem a használatát..tudom mindenkinek más a szempontja de árban hasonló a két termék.. ill. most a Samsung olcsóbb mivel 32 GB -os és bővíthető is.. +3 GB -ram és így 110e Ft a Nexus meg 16 GB -os 2 GB ram és 110e szállítással.

Akinek Nexus 9 16 -os verziója van az nem kevés ? Az üzemidő is fontos persze.

Köszönöm a véleményeket !

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#582) lezuvius válasza rcsaszi (#581) üzenetére


lezuvius
őstag

Samsungban se jobb a RAM kezelés :) Nekem pl nem tölt újra a Nexus csak a Chromenál. Prociban és akksiban (4000-67000mAh) is sokkal jobb az N9. Első generációs Tab S volt és a Nexus egy felüdülés utána. 16gb nem sok de OTG-vel elviselhető :)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#583) Micsurin válasza rcsaszi (#581) üzenetére


Micsurin
nagyúr

16-os van , 9GB szabad kb mindig , 2-3 játék , minden más egy külső vinyom ami olyan nehéz mint a telom ...se :) és 2 terrás. Nexus 9 jobb választás! Tab S-nek oldalról kékes árnyalatot kap a képe :K 2-3 éves szoftvere támogatást el is felejtheted , ellenben a Nexussal , a 13-as n7 még mindig kapja a frissítéseket .

RAM , a ram kezelés mint írta a totyik lakónem jobb a samuban sem , a tács jui meg azt a +1gb ramot fel is falja szépen eleve ! :)

hmm , akku én ma 4,5 órát játszottam max fényerőn! (NFS:nl , UFC , SW:Heroes) :)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#584) rcsaszi válasza lezuvius (#582) üzenetére


rcsaszi
csendes tag

Igen az OTG megoldás lehet, erre nem is gondoltam.

Jelenleg Magyarországon szinte nincs is belőle.. honnan lehet egyáltalán rendelni ? :) :W :W

Samsung meg kb. minden bokorban van :)

(#585) Micsurin válasza rcsaszi (#584) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nos , Expansys talán a legjobb , 110-120 közt van a 16-os , és GYÁRI garit adnak!

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#586) Fkris


Fkris
őstag

6.0.1 mehet dirtyflashhel szerintetek?
Nem akarom újrahúzni az egészet, úgyis csak fater netezik rajta, meg egy jofogas app van fent és ennyi.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#587) Micsurin válasza Fkris (#586) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Miért ne mehetne ? Lényegi változást ne keress majd :N :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#588) Fkris válasza Micsurin (#587) üzenetére


Fkris
őstag

igen, tudom, kezelőszervek szélesednek, emoji meg duplaébresztőre kamera, ugye?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#589) vpeter81


vpeter81
csendes újonc

Arra van valami otletetek hogy a real racing 3 miert nem indul ,!? Telepitem felmegy majd mikor indulna kitesz az asztalra... es kiirja hogy alkalmazas leallt. Teljesen uj tab.

(#590) zsirfecske


zsirfecske
addikt

este megjött az ota, éljen.

(#591) vpeter81 válasza zsirfecske (#590) üzenetére


vpeter81
csendes újonc

Mikor jon ki ra a 6 os verzio ?! OTA n ? Nem tudjatok !?

Masik kerdesem hogy ez most komoly hogy a Real Racing 3 ban ez a max kocsi felbontas ilyen hardver alatt !? semmi elsimitas !? ugyan ez NFS nel is.. vagy en vagyok bena !?

:W

(#592) Micsurin válasza vpeter81 (#591) üzenetére


Micsurin
nagyúr

sehol nincs DROIDON az EA játékokban élsimítás... a QHD-n meg hát látszik na.... 6.0 már kint van , ha nem vársz OTA-ra flasheld fel.... nekem is itt van másnak is , várj gép függő +/-1-2 nap.

szrk.: Ennyire zavar ---> root ---> GLtools.... és 8xmsaa

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#593) vpeter81 válasza Micsurin (#592) üzenetére


vpeter81
csendes újonc

koszonom az infokat :)

(#594) Micsurin válasza vpeter81 (#593) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nincs mit :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#595) somnia válasza vpeter81 (#591) üzenetére


somnia
őstag

Nekem már 2 hete az van.

(#596) vpeter81 válasza somnia (#595) üzenetére


vpeter81
csendes újonc

Nem akar kijonni ota n :( 32gb wifi verziom van

(#597) Valaki1234


Valaki1234
tag

Kijött OTA-n nekem a 6.01, de frissítés után sem mozognak ki a a képernyő szélére az irányító gombok ha fektett üzemmódban van a gép. Valaki tudja hogy kell engedélyezni?

(#598) Edge válasza Valaki1234 (#597) üzenetére


Edge
veterán

Utoljára ics-ben láttam olyat, lollipop óta nem teszi oldalra.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#599) vicze válasza Edge (#598) üzenetére


vicze
félisten

6.0.1 újítása.

(#600) Edge válasza vicze (#599) üzenetére


Edge
veterán

igen? de minek...

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.