Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Fkris válasza Edge (#900) üzenetére


Fkris
őstag

Hasonló sokk itt is, pöpec még most is!
Használd egészséggel! :)

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#902) Nunder válasza Fkris (#901) üzenetére


Nunder
őstag

Rászántam magam a ROM cserére, de most sanja eléggé el vagyok havazva, így nincs időm utána járni.
Slim support oldalán SD kártyás flash-elés van csak, nyilván az itt nem játszik.

Valamelyikőtök le tudná írni, hogy miként csinálta Stock latest-ről a váltást úgy, hogy a titkosítás is ki legyen kapcsolva? Root stb. is érdekelne nyilván ha szükséges.

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#903) Fkris válasza Nunder (#902) üzenetére


Fkris
őstag

SD kártyás flashelés nem olyan, mint amire te gondolsz.

Itt az "SD kártya" a háttértár, számodra használható részét jeleti (amin a képek, videók, zenék, programok vannak), nem a microSD-t.

Amúgy legyegyszerűbb módon, pár kattintás és kész, leírás.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#904) Nunder válasza Fkris (#903) üzenetére


Nunder
őstag

Gondoltam én hogy esetleg a tárhely lehet a dolog hátterében, de nálam ott halt el az ötlet, hogy hogyan is csinál majd egy műveletet egy zip-pel, miközben lehet hogy a hátteret wipe-olja :)

De ezek szerint akkor először megy a flash simán mint OTA-n keresztül és utána még lehet nyomni egy wipe-ot. Köszi az infót, rég volt már a romolás nálam.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#905) Fkris válasza Nunder (#904) üzenetére


Fkris
őstag

:R

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#906) Nunder válasza Fkris (#903) üzenetére


Nunder
őstag

Tegnap nekiálltam és nem kis huzavona és tanulás árán, de sikerült flashelni a Slim romot a vasra. Third time's the charm, első kettőnél valami mindig közbecsúszott és gyanúsan soft brick lett a szentemből.

Először az Encryption-t hagytam ki, találtam egy image-et amit szerettem volna flashelni utólag, de valamiért nem jött össze. Utána láttam a Factory-nál, hogy van lehetőség No encrypt-et force-olni, akkor meg a Slim flash-nél valamiért mintha cache-elte volna az előző image-et és megint megpróbálta rátenni, és természetesen nem tetszett neki... Holott be se volt állítva, hogy tegyen mellé image-et is.

3. próbálkozásra minden sikerült, viszont a ROM flash és a GAPPS telepítés után nem lett root. Na sebaj azt majd ma megejtem :)

Egy dolog viszont még mindig nem klappol. Restart után mindig ezt az üzenetet dobja: Vendor image not found, blabla, flash proper vendor image: n9f27f

Emellé minden wipe alkalmával azt láttam, hogy a /vendor partíciót nem tudta mountolni.

Erre van valakinek ötlete? Egyáltalán hogy kellene ezt flashelni mellé? Úgy láttam, hogy a Custom ROM flash alatt van egy pipa, hogy IMG Flash, és gondolom ott lehetne kiválasztani, de valahogy nem akarom megint újrahúzni az egészet :D FAQ-ban nincs róla semmi, Weekly 1.2 release notes-ban találtam egy ilyet: device/flounder: Update build fingerprint to N9F27F

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#907) Nunder válasza Nunder (#906) üzenetére


Nunder
őstag

Találtam egy ilyet ROM-ot aminél szintén szerepel, hogy vendor image flash.

"Flash Vendor image (use image from the factory image N9F27F) Image

Viszont különálló lépésként írja, és még mindig lövésem sincs hogy kellene csinálni :)

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#908) ArGab válasza Nunder (#907) üzenetére


ArGab
őstag

A vendor image különböző proprietary dolgokat tartalmaz amit nem használhatnak és tehetnek be egy főzött romba. Ezt neked kell beszerezned, legegyszerűbben pedig úgy tudod ha letöltöd innen a megfelelő gyári image-et: https://developers.google.com/android/images
Ha nem specifikálják névvel, akkor azt az Android verziót válaszd ami legközelebb áll a rom-hoz amit fel szeretnél tenni. Kicsomagolva a többi gyári image mellett megtalálod a vendor-t is. Feltenni ugyanúgy tudod mint a többit:
fastboot flash vendor vendor.img

[ Szerkesztve ]

(#909) Nunder válasza ArGab (#908) üzenetére


Nunder
őstag

És ha jól gondolom ezért is nem tudta mountolni a /vendor partíciót, mert nincs is benne a ROM-ban a szükséges rész?
Ez után kell valami wipe vagy egyéb trükközés, vagy simán mehet a mostani ROM mellé és minden működni fog?

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#910) Nunder válasza ArGab (#908) üzenetére


Nunder
őstag

Sikerült a vendor flash és a root is megvan most már. Köszönet továbbá a ROM ajánlást Fkris kollégának, ég és föld az élmény a régi stock romhoz képest.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#911) Fkris válasza Nunder (#910) üzenetére


Fkris
őstag

Használd egészséggel, ügyes voltál!

Más:

Kiírja a "valami gond van a készülékével...." hibaüzit.Hogy lehet legegyszerűbben orvosolni?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#912) Nunder


Nunder
őstag

Van egy kis gondom: a flashelt GAPPS-ból jött a cuccra a Gboard is, ami működik, viszont amint állítanék valamit a beállításokban rajta (szín, nyelvek, bármi) azon nyomban össze crash-el. Playből nem frissül, legyalultam, visszarakni nem engedi az áruházból, ha az APK-t pattintom fel az pedig ugyanúgy összeomlik.

Pár random crash amúgy is volt már az új rendszeren, nem tudjátok mi lehet a cink?

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#913) Fkris válasza Nunder (#912) üzenetére


Fkris
őstag

Gboardra nexus 5 topikban is köpködnek, valami nem sikerült guglinál :/

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#914) szuladam


szuladam
aktív tag

Nemrég feltűnt a jobb felső sarokban egy pötty, aztán mintha nőtt volna, majd nemsokára a bal felsőben is, de ott már 2 db.
Úgy tűnik mintha az üveg alatt, légbuborék jelent volna meg, kb 2 mm-esek.

Látott valaki hasonlót? Mitől lehet?
Egyenlőre nincs baj a a kijelzővel és mintha nem nőne tovább és nem lakult ki máshol, de elég zavarba ejtő...

(#915) Edge válasza szuladam (#914) üzenetére


Edge
veterán

Nekem is pár hete a bal felső sarokban megjelent egy kb 1 mmes szabálytalan alakú légbuborék... fura

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#916) Edge


Edge
veterán

itt van egy topik róla

Srácnak még volt 2 hónap garija mikor megjelent a buborék, képernyőt, hátlapot gombokat cserélték neki.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#917) szuladam válasza Edge (#916) üzenetére


szuladam
aktív tag

Köszi!
Enyémre már nincs gari szóval remélem nem nőnek a bubik :/

(#918) Angelo69


Angelo69
senior tag

Mi most a reális ára, egy 2 éves újszerű állapotú, kímélt akkujú Nexus 9-nek?

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#919) Edge válasza Angelo69 (#918) üzenetére


Edge
veterán

Úgy 60-70 között lehet az ára, legalábbis pár hónapja rendre ennyiért láttam, de volt hogy 60 alatt volt picivel de az már nem megkímélt darab volt.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#920) Angelo69 válasza Edge (#919) üzenetére


Angelo69
senior tag

Köszönöm szépen! Ehhez mérten árazom be akkor. :R

[ Szerkesztve ]

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#921) .: endi :.


.: endi :.
csendes tag

Sziasztok,

USA-ban tartozkodom es hasznaltan vettem egy Nexus 9 tabletet. 
A bekapcsolas-bejelentkezes soran a mailcim-jelszo megadasanal elakadtam. Valami jelszo megvaltozasos hibauzenetet ir es 24 oran keresztul nem enged belepni. (Ami azert fura, mert a sajat mailcim-jelszo parossal probaltam belepni, viszont en nem valtoztattam jelszot joideje.
Probaltam turkalni a neten es arra tudok gondolni, hogy a gepet hard reseteltek. A masik hasonlo lehetoseg, amit talaltam a neten, hogy a gep lopott. Ekkor elvileg kernie kellene az eredetileg beregisztralt mailcimet, viszont az itt nem jelenik meg.

Tudtok abban segiteni, hogy hogyan tudom mukodesre birni?

Koszonom elore is,
Endre

(#922) .: endi :. válasza .: endi :. (#921) üzenetére


.: endi :.
csendes tag

Sziasztok,

Ha valaki esetleg hasonló problémába ütközne, mint én, annak itt a megoldás:
[link]

(#923) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Sziasztok,
próbálom az utolsó stock Androidra visszatenni a készülékemet ezen leírás alapján.
Ha a flash-all script segtíségével próbálom, akkor ezeket a hibaüzeneteket kapom:

Ha egyesével hajtom végre a parancsokat, akkor a
"fastboot flash system system.img" után a következőt:

C:\Temp\Nexus_9\volantisg-n4f27p>fastboot flash system system.img
sending 'system' (1489189 KB)... FAILED (remote: data length is too large)
finished. total time: 0.008s

Tud ebben valaki segíteni, hogy ugyan mit rontok el?
Jelenleg "tégla" a készülék :W
Üdv

gyulaszu

(#924) .: endi :. válasza gyulaszu (#923) üzenetére


.: endi :.
csendes tag

Hali,

nem tudom, hogy ez megoldás-e, de van egy tök jó kis alkalmazás, amit direkt Nexusokra fejlesztett valaki:
http://www.wugfresh.com/nrt/

Youtube-on találsz demókat a használatához, én a Nexus 7-re ennek segítségével húztam rá a NOS-t. Gondolom a Stock ROM visszapakolása is megoldható vele.

üdv,

(#925) gyulaszu válasza .: endi :. (#924) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Köszönöm, ez a tool valóban fel tudta flash-elni a gyári romot. :R

gyulaszu

(#926) Watt25


Watt25
veterán

A légbuborék téma mennyire gáz? Az érdekelne, hogy használhatatlanná ugye nem teszi a tabletet?
Esetleg járt valaki úgy, hogy a képernyő nagy része buborékos lett, vagy inkább csak a sarkok?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#927) Zirowe válasza Watt25 (#926) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Két saroknál vannak buborékaim+sárgás sáv alsó harmadnál.

Viszont új rommal is baromi lassú már, indokolatlanul lassú, én inkább szabadulnék már ettől.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#928) Watt25 válasza Zirowe (#927) üzenetére


Watt25
veterán

De használhatatlanná nem teszi a buborék?
Sárgás sáv?
Lassú? Nexus 7-ről váltanék... Azzal sincsen gondom. Azért ugye nem akarod azt mondani, hogy lassabb egy Nexus 7-nél?

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#929) Zirowe válasza Watt25 (#928) üzenetére


Zirowe
nagyúr

A buboréktól nem lesz használhatatlan.
Nexus 7 II volt nekem előtte, az jó gyors volt.
Ez meg most már nekem kín.
Pedig be sincs lakva és light rom.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#930) Watt25 válasza Zirowe (#929) üzenetére


Watt25
veterán

Ajha.. Ja igen, azt elfelejtettem mondani, hogy én is 2013-as Nexus 7-re gondoltam. Ez furcsa, hogy lassabb ennél az N9...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#931) gyulaszu válasza Watt25 (#930) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Én Nexus 7 2012-ről jöttem át Nexus 9-re.
Én meg vagyok vele elégedve.
Néhány buborék van nekem is a felső sarkokban, de semmiben sem akadályoz.
Én az utolsó gyári stock romot használom, előtted lévő hozzászóláskor frissítettem rá.

gyulaszu

(#932) Watt25 válasza gyulaszu (#931) üzenetére


Watt25
veterán

Viszont a 2012-es és a 2013-as Nexus 7 között ég és föld a különbség, tudom, én mindkettőt használtam.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#933) gyulaszu válasza Watt25 (#932) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Persze, ezt nem is kérdőjeleztem meg.
Amire én használom, itt olvasgatás, hírek, időjárás, könyvek, egy-egy film, simán elmegy és nem akad.
Frissítések jönnek folyamatosan.

gyulaszu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.