Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Sergiohu


Sergiohu
tag

Sziasztok, holnap belépek a táborba, 7-2 helyett lesz, csak egy appot kell stabilan futtatnia: Dji Go.

Na ez tényleg az utolsó, holnaptól...

(#703) X_C válasza Sergiohu (#701) üzenetére


X_C
tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#704) X_C


X_C
tag

Valahol esetleg kipróbálható a nexus 9? Van olyan bolt ami még erre lehetőséget ad, vagy esélytelen?
Esetleg nincs itt valaki aki miskolci és kipróbálhatmám az ő tabletjét? :DD

(#705) Fkris válasza X_C (#704) üzenetére


Fkris
őstag

Gyere fel pestre!:DDD

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#706) X_C válasza Fkris (#705) üzenetére


X_C
tag

Köszi az ajánlatot, de messze van az nekem :D

(#707) Edge


Edge
veterán

Vki itt használja esetleg cyanogen-el?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#708) Fkris válasza Edge (#707) üzenetére


Fkris
őstag

Megmondom őszintén, én nem is láttam rá normális főzött romot

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#709) zsirfecske


zsirfecske
addikt

na jó, meguntam a laggolást, töröltem a nem elsődleges user fiókot és pár appot, így most fr nélkül sima reboot után 2 gb szabad tárhellyel szárnyal a tablet.

akkor ez a kérdés eldőlt, elmélet igazolva.

(#710) Fkris válasza zsirfecske (#709) üzenetére


Fkris
őstag

:DD :DD

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#711) andriss válasza zsirfecske (#709) üzenetére


andriss
csendes tag

Az enyém is szárnyakra kapott, pár app törlése után :C

[ Szerkesztve ]

(#712) vpeter81


vpeter81
csendes újonc

Sziasztok,

ezt probalta mar valaki feltenni ?! Tudnatok segiteni hogy kell ?! Az osztott kijelzo miatt kellene :)
http://9to5google.com/2016/03/09/how-to-install-android-n-developer-preview/

(#713) Fkris válasza vpeter81 (#712) üzenetére


Fkris
őstag

Slice14 vagy Dottore forumtársra keress rá, vagy ki van linkelve a leírásuk a Nexus 5 topikban(összefoglalo), az alapján fel tudod tenni.
Csak elötte a N9 specifikus dolgokat csináld meg, pl a bootloadernyitás engedélyezése.

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#714) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Üdv!
Megrendeltem a tabletet az expansysról, utána beleolvastam a topicba, és elbizonytalanodtam. Tényleg nem az igazi ez a gép? Laggol, belassul, meg ilyenek? N5-öm van, azt hittem ez minimum olyan lesz, ha nem jobb. Jobban járok ha visszamondom?

(#715) Fkris válasza Grande Ale (#714) üzenetére


Fkris
őstag

Nem lesz Nexus 5 fluid, titkosítással biztos nem.
Nélküle akarom majd kipróbálni, mit tud.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#716) vpeter81 válasza Grande Ale (#714) üzenetére


vpeter81
csendes újonc

Nekem mióta megvan nem tapasztaltam laggolást.. se lassulást.. szerintem jó ! Csak kicsit nehéz.. üzemideje lehetne jobb.. de más gondom nincs vele.. sőőt .. kellemes meglepetés az Android N érezhetően gyorsabb lett minden vele, az üzemidőről nem beszélve. Rendben hogy beta de együtt tudok élni vele , nagyon jó lesz az N !

(#717) Grande Ale válasza vpeter81 (#716) üzenetére


Grande Ale
őstag

Megmondom őszintén, ennyi negatív kritikát olvasva vissza mondtam a rendelést. Tokkal vonóval 115 lett volna a vége, hát ennyiért ne laggoljon. Csalódott vagyok, vakon bíztam a nexusban, telefonom több generáció óta az... Csak azt nem tudom, hogy most mit csináljak, mert egy tábla azért még kéne...

(#718) Fkris válasza Grande Ale (#717) üzenetére


Fkris
őstag

Sajna az egyetlen alternatíva az Alma.

N mindennapi használatra milyen?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#719) Micsurin válasza Grande Ale (#717) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Pedig jó kis tab.. ugyan az az ~5 sír, már rég befáradtam volna a HTC hungáriához az expansysos számlámmal és laggolással... A többieknek jó, bár az akku idő a 3-3,5 órával csapni való :(((

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#720) Valaki1234 válasza Grande Ale (#717) üzenetére


Valaki1234
tag

En pont a "sirosak" taborat erosit(ett)em. Ha vegigolvastad a hozzaszolasok zomet, akkor lathattad (akar az en irasaimbol is), hogy a jelenlegi 6.0.1-el mar igenis hasznalhato a tab. Korabbi verziokkal botrany...

En jelen pillanatban 2 problemat emitenek meg:
1. Akksi ido sajnos karcsu (4-5 ora kozott van atlagban a kepernyo ido)
2. Ha egy ideig nem volt bekapcsolva a net, akkor ujboli bekapcsolasnal ~3-4 percig is varakozni kell, mire magahoz ter a rendszer a szinkronizacio miatt.

Alternativat Androidos korokben en nem igazan tudok mondani.

Osszesegeben en a jelenlegi rendszerrel nem tanacsolnam, hogy allj el a vasarlastol.

(#721) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Köszönöm a válaszokat, sajnos ezek után nem bízok a gépben, nem veszem meg. Feleségemnek lenne, N5 van mindkettőnknek,imádjuk. A tábla minimum ilyen minőség kell legyen mint ez, vagy semmilyen. Nem tudnám elviselni, ha akadozik, fele ilyen áron sem, nem hogy ennyiért. Androidos tabot ,telefont nexuson kívül nem veszek, úgyhogy most eléggé meg vagyok lőve. Lehet hogy át kell tablet fronton álljak a sötét oldalra, és megnézzek egy ipad air 2-őt, de az meg szerintem eléggé drága. De előtte elolvasom ott is a hozzászólásokat, nameg azt könnyebb valahol megnyomkodni,elég sok helyen árulják. Meglátjuk...

(#722) TheSaint válasza Grande Ale (#721) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Szerintem helyesen döntöttél, én nem vennék még egyszer N9-et....
A lagg-olásokról annyit, hogy nem vagyunk egyformák, valakinek az autónál is a csúcs az 1200-es Lada, valaki meg azért ennél modernebbre vágyik, pláne ennyi pénzért. N5-ös folyamatos működést ettől a tabtól nem lehet várni.
Ha van lehetőséged nézz meg egy Huawei MediaPad M2 8.0-at, a 3GB-os modellt. Annyi pénzért meglepően jó ajánlat!

(#723) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Ma már képernyő időről van szó.

Ez a mai termés, bekapcsolt wifivel.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#724) Valaki1234 válasza Zirowe (#723) üzenetére


Valaki1234
tag

Milyen ROM-mal?

Illetve milyen appok hasznalataval, mekkora fenyeron ?

(#725) Zirowe válasza Valaki1234 (#724) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Legfrissebb márciusi purenexus elementalx-el, órajelek stockon.
Chrome, greader, gmail, mxplayer.
Alapból otthon minimumon van a fényerő, film nézés közben pedig 1 és 3om között.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#726) BeastMode válasza Zirowe (#723) üzenetére


BeastMode
őstag

Ennyi lenne a minimum elvárás egy táblagéptől.
Szomorú, hogy ez kiemelkedően magas idő.
Ez tart vissza leginkább a vásárlástól.

(#727) TheSaint válasza Valaki1234 (#724) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Én úgy vettem észre, hogy a legtöbb akkuidőt a titkosítás kilövésével spóroltam meg, mivel nincs dedikált hardware erre funkcióra, mindent a proci végez, ez meg is látszik a teljesítménykülönbségen és a már említett akkuidőn is.

(#728) zsirfecske válasza TheSaint (#727) üzenetére


zsirfecske
addikt

hmm, lehet hogy érdemes lenne ezzel is tennem egy próbát..

(#729) Fkris


Fkris
őstag

Feldobtam a pure-t, láthatóan, érezhetően gyorsabb a cumo!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#730) Fandor


Fandor
csendes tag

Üdv mindenkinek. Ma vettem egy Nexus 9-t. Egybites júzerként kérdezem, hogy az normális, hogy egymás után már kb a negyedik Android update-t telepíti, ahelyett, hogy egyből a legfrissebbre (Marshmallow) váltana....?

Illetve egyelőre nem találok benne fájlkezelőt, ami pl az LG G Pad-ben volt....?
Ami szintén jó volt az LG-ben, hogy amikor feljött a virtuális billentyűzet, alapból a felső sor a számok voltak, nem kellett "shift"-tel váltani.... ez a Nexusnál is lehetséges?

véleményt még nem nagyon tudok mondani, mert egyelőre csak telepítgetek, viszont eléggé melegszik a hátulja (a felső harmad)....

köszönöm előre is a válaszokat
üdv
Fandor

(#731) Micsurin válasza Fandor (#730) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Melegszik, hát ott van a K1 basszus! :D

Anno nekem is elég sok updatet rakott fel, szépen végig fog menni!
Fájl kezelő nincs, dokumentumok, letöltések stb mindent elérsz, ha akarsz külön szedj le pl commndert vagy valamit...
A számokról én nem tudok.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#732) Fandor válasza Micsurin (#731) üzenetére


Fandor
csendes tag

Ok köszi!

(#733) Fkris válasza Fandor (#732) üzenetére


Fkris
őstag

Számokra keress egy olyan billt, ami ezt tudja

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#734) Edge


Edge
veterán

Baromira lagolt az n9em legutóbbi update óta, de olyan szinten hogy azt hittem ketté töröm, pl playből megy az update közbe rányomok chrome ikonra az besüpped elszámolok 5ig végre elindul megy a homokóra még mindig csak tölti oldalt ... reboot segített ezen vminnyit amúgy de nap végére megint kezdte, semmi új app nem került fel up óta pl. De bakker áhhh nem bírtam már az ilyeneket.

Úgyhogy byebye stock feltettem egy cm13+elementalIX kombót no encryption természetesen és vmi álom, minden gyors nincs lag bárhogy nyüstölöm... végre bakker úgy megy ahogy eleve kellett volna. :)

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#735) Fkris válasza Edge (#734) üzenetére


Fkris
őstag

Igen, egy főzött jóság nagyon durván dob rajta.
Nem is értem a googlet, félkézzel programoznak?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#736) Edge válasza Fkris (#735) üzenetére


Edge
veterán

baromi jó lett a cucc :) végre megint szerethető, mert pl lollipoppal és talán első marshmallowal az volt még de már a jelei a későbbi szopinak már jelentkeztek, de mostanra lett elegem ez van :).
Szegényt nagyon megutáltam utóbbi pár hónapban, de nem ő tehetett róla hogy fos lagos lett hanem a gugli, én se értem néha őket, öröm az ürömben mivel gugli cucc rengeteg kiforrott rom van rá hivatalosan.
Jó ég még a cm7 volt a régi moto defy-men az utcsó cm amivel találkoztam, érdekes hogy pár évvel később újra cm-eznem kellett hogy a droidos cuccom használható legyen.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#737) Edge


Edge
veterán

mértem egyet antutuban (1x futattam mindössze):

(órajelek: stock)
amondó vagyok, hogy egész jó eredmény ilyen nagy felbontáson. :)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#738) krepair válasza Edge (#734) üzenetére


krepair
csendes tag

Nekem is már tököm tele van ezzel a stock rommal. Tudsz erről valami leírást linkelni, hogy kell felrakni? Most annyira nem tudok googleözni, de ha simán találok hozzá anyagot akkor elég ez a válasz is. Köszi előre!

(#739) Edge válasza krepair (#738) üzenetére


Edge
veterán

XDA, ez alapján csináltam.

ami még lényeges info:
twrp-t feltetted utána a recovery-t választva döglött droid lesz, azért mert itt máshogy kell bemenni a recovery-be, azaz a fasboot parancsal tudsz bemenni:
fastboot boot twrp.img
ott első lépésként csinálj egy data formatot ez full wipeot jelent, ahhoz hogy az encryption megszűnjön kell ez a lépés, utána rebootolj be megint twrpbe és aztán csináld meg lépésről lépésre azt amit a srác leírt.
ja és elementalIX-ben én mindent úgy hagytam amit felajánlott, teljesen jó az.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#740) Nunder válasza Edge (#739) üzenetére


Nunder
őstag

Úgy látom, hogy itt azt írják hogy a legfrissebb stock ROM-ról lehet váltani. Mi van akkor, ha én már az N preview-t használom (illetve használnám, ha nem akarnám percenként földhöz vágni)?

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#741) Edge válasza Nunder (#740) üzenetére


Edge
veterán

Akkor előbb visza kell menned stock-ra.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#742) Nunder válasza Edge (#741) üzenetére


Nunder
őstag

Mondjuk az a tény, hogy a developer preview legújabb felvonása utána sem tudtam Cache wipe-ot csinálni és bootloopban ragadt a cucc, végképp kiverte a biztosítékot nálam.

Megint ment rá a full wipe, immáron 10x. Én nem tudom, hogy miért ennyire használhatatlan a stock ROM, de marhára kiábrándító.

Ránézek akkor erre a CM ROMra szerintem.

Ha már itt tartunk akkor a Stock-ra térés csak annyi, hogy kilépek a Preview programból vagy flashelni kell rá valami stockot?

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#743) Edge válasza Nunder (#742) üzenetére


Edge
veterán

Legutolsó 6.0.1-et fel kell flashelni, ez az N-ből kilépés nemtom mi.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#744) Nunder válasza Edge (#743) üzenetére


Nunder
őstag

Gondoltam esetleg az N miatt valami más módon kell flashelni rá a stock ROM-ot vagy valami, de majd akkor rápróbálok. Kösz a linkeket.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#745) Edge válasza Nunder (#744) üzenetére


Edge
veterán

XDA-n azért nézz rá N-ről hogy kell visszamenni stockra, lehet nem ilyen egyszerű nehogy szopi legyen a vége...

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#746) Edge válasza Nunder (#744) üzenetére


Edge
veterán

Na megvolt?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#747) Nunder válasza Edge (#746) üzenetére


Nunder
őstag

Nem volt rá időm sajnos, de utána néztem a dolognak, és nem írnák, hogy a legfrissebb gyárira váltás gondot okozna. Amúgy meg most úgy vettem észre, hogy ésszel belakva, mindent wipe-olva az N egész tűrhetően muzsikál. (legfrissebb developer preview)

Félreértés ne essék, így sem szélsebes, de bőven jobb mint amit az OTA frissítés után tapasztaltam, és azóta volt használva a tablet bőven. Multi-window meg-meg nyekken néha, de ez érthető, viszont tényleg jobb a helyzet mint gyári M-en.

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#748) Valaki1234 válasza Nunder (#747) üzenetére


Valaki1234
tag

En a legujabb M-el, factory reset utan, jo sebesseget tapasztalok.

(#749) Nunder válasza Valaki1234 (#748) üzenetére


Nunder
őstag

Ugyanez van most nálam az N-nel, szintén kellett neki a Factory, a "mindent wipe-olva" alatt ezt értettem :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#750) Edge


Edge
veterán

majd belassúl csak idő kérdése :K

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.