Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

amisis jól érezte, tényleg megérkezett :C
úgyhogy alkalmazhatja is norbert1998 megoldását ;]

Na megyek is olvasni, erre kíváncsi vagyok!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#2) ucli


ucli
senior tag

Pofás kis cucc,de a micro sd helyét hiányolom.
Ettől függetenül egész jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#3) ctvagyok válasza ucli (#2) üzenetére


ctvagyok
őstag

Nexusban nem túl elterjedt ugye a micro sd ;]
Hát, ha 4:3 képarány akkor már inkább ipad. Ennyiből az is megvan kb. Én nem fejlesztő vagyok, tehát nem is célcsoport ugye.

(#4) #03372544


#03372544
törölt tag

Windows phone-nal jobb lenne.

(#5) xxxbence


xxxbence
csendes tag

nagyon szep lett, google rulz! a kijelzojet es az akkus idot mashol nem huztak le ennyire (pl. phonearena).

kar hogy a htc rakta ossze nem a samsung (aki mar nem fog nexus-okat csinalni (sztem)), mert sajnos hardverileg ok a kiralyok (pl. a tab s kijelzoje mindent visz), de szoftveresen meg csakis AOSP...

(#6) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#1) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Aki kíváncsi hamar megöregszik To-Mi3 :K

(#7) Agrippa22


Agrippa22
tag

Nekem nagy csalódás ez az év formatervezői szempontból, legalábbis ami a nagy gyártókat illeti. Mintha megrekedtek volna, iPhoneból Galaxy lett, Nexus tab-ból, "Nokia"-ból iPad... Kiégtek a dizájnerek vagy mi a szösz? (Pedig a gugli tele van tök zsír conceptekkel)

Ráadásul most a Google kicsit az árral is mellé lőtt, az pedig elég lelombozó, hogy Tegra chip-re nem engedélyezik a Tegra chipre írt gameket... :(

Azért az dícséretes, hogy végre van hozzá "gyári" keyboard, kontroller és hogy átálltak 4:3-ra.

(#8) babkukta válasza xxxbence (#5) üzenetére


babkukta
senior tag

Ja... Samsung :D Ez is egy műanyag, lyuggatott hátlapú vacak lett volna akkor. Adni kell minden gyártónak egy esélyt. Nem tökéletes, ez tény! De vannak benne olyan dolgok, amit a Samu nem rakott volna bele, és fordítva. Most ez jutott! Nekem nincs bajom a HTC-vel, inkább ők csinálják, és termeljen nekik vmennyi profitot, mint a Samsungnak (neki van elég).
A készülék egyébként szép! Bár azt hittem, ez a Lollipop energiatakarékosabb lesz

Üdvözlettel, Tibi

(#9) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Tudna már rég minden gyártó sokkal jobbat letenni az asztalra, de akkor mit mutat legközelebb. Így kell szépen lassan fejtegetni az emberekről évről évre a pénzt.

(#10) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Nexus 6 teszt mikorra várható?

(#11) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

"A belső tároló mérete típustól függően 16 vagy 32 gigabájtos, amit nem lehet microSD kártyával bővíteni."

Már megint. Itt egy játékok futtatására simán alkalmas tablet, amin a rendszer már alapból az ART-ot használja, erre beleraknak egy kis tárhelyet. Oké, ne lehessen bővíteni, megszoktuk. De akkor legalább egy nyamvadt 64 GB-os verziót ugyan legyenek már kedvesek...

Nyugodj békében Integra!

(#12) bostone válasza Szatyor95 (#11) üzenetére


bostone
addikt

Miért csak a felhasználóknak tűnik fel, hogy az alkalmazások (játékok) egyre több helyet követelnek maguknak a tableteken?

(#13) Crytek válasza Szatyor95 (#11) üzenetére


Crytek
veterán

Nekem is ez a bajom sajnos 2-3 GBos game-ek vannak és ilyen 16-32GB-al kiröhögtetik magukat.
Airpad 2 vagy mi a fene a neve mellé rakva amugy már nem olyan hüde mindent verő a hardware.

Next PC Upgrade: 2022

(#14) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nagyon szép lett, bár kicsit drága

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

Az a képernyő hiba lehet, hogy tényleg egyedi, ha máshol nem tapasztalták.
3GB RAM tényleg mehetett volna bele, bár a stock droidnak simán elég kettő is (nagyon extrém júzereknek persze nem).
MicroSD szokás szerint nincs, de akkor miért nincs nagyobb tárhelyes (64, 128GB) verzió???

(#6) Fejvadi már nem fogok, mert elolvastam :p

(#9) Fejvadi ezt valahogy én is így érzem :(

(#11) Szatyor95 ha a Lollipop 5GB-t vesz el, az azt jelenti, kB 11GB marad szabadon. 11GB-ra ráférne 4-5 nagy játék is elméletileg, de ez nekem valahogy sosem jött ki a gyakorlatban (gyakorlatban csak 3 max 4). Ha még képek is vannak rajta, már csak 2. És akkor még nem is beszéltem a filmekről.
Nem hiheti azt a Google, hogy mindenki csak engribörcözik meg 320x480-as filmeket néz... :(

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#16) Fejvadi válasza Szatyor95 (#11) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Egyetértek!

(#17) ctvagyok válasza Tomi_Ohl (#15) üzenetére


ctvagyok
őstag

Senki nem kötelez, hogy a 16 GB változatott vedd meg. Ott a 32 GB a legtöbb felhasználónak szerintem elég. Persze ennyiért jöhetett volna 32/64 GB-os opciókkal.

(#18) Tomi_Ohl válasza ctvagyok (#17) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

És mennyi az eltérés árban a két verzió közt? Sokszor az sem kevés, és valaki esetleg azért veszi a kisebb tárhelyes változatot, hogy spóroljon.
De nem azzal van a legnagyobb baj, hogy van 16-os, hanem azzal, hogy nem lehet bele SD-t tenni, és 64GB-s sincs. Persze a 32-es sokmindenkinek elég lesz :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19) Paul119 válasza Tomi_Ohl (#18) üzenetére


Paul119
addikt

16gb nekem is untig eleg s5on pl , par jatek a tobbi zene , 1-2 film es kesz :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#20) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Amúgy erre a sok android user mit fog mondani? Sem 4k kijelző, sem olcsóság nem jellemzi a cuccot. De az antennacsik, és a jelenleg vibráló kijelző mar ott van. Szép tablet, és az ég világon semmi bajom a felbontással, de itt is vannak problémák. Másrészt a lollipoprol sem olvastam még jót. Tudom le leszek okadva, talán kapok ismét egy 12 órás tiltást, de vegye észre a sok elvakult android user, hogy az istenített Nexus sem hibátlan közel sem.

Az akkuja meg finoman szólva sem hozza a szintet :( de amúgy tetszik, és irigylem a vakut :P

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#21) Tomi_Ohl válasza alkatraz3000 (#20) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Ki mondta, hogy hibátlan? Csak azt mondtuk, hogy messze jobb egy Nexus, mint pl egy Samsung-féle android.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#22) alkatraz3000 válasza Tomi_Ohl (#21) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Nagyon sok android felhasználó Apple topikban. Szerintük az Apple hibát hibára halmoz, de általában kezükben sem fogtak semmi olyant, és mindig a nexus az isten, aminek semmi hibája nincs. Igen samsungnal bármi jobb, ha nem létezne iPad, akkor ez lenne a befutó.

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#23) ctvagyok válasza alkatraz3000 (#22) üzenetére


ctvagyok
őstag

Látja, ezzel ki is merítette a felesleges trollkodás fogalmát.

(#24) alkatraz3000 válasza ctvagyok (#23) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Azt gondolom semmiféle trollkodas nem volt a mondandomban, és normális stílusban mondtam el erről a véleményem, hogy ne tűnjek elvakult barom fanatistanak.
Ha neked csak ennyi bírt lejonni, akkor sajnálni tudlak. Én meg nem azért jöttem, hogy fikazzak.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#25) Xaels


Xaels
félisten

Érdekes egy ketyere lett. Mondjuk hiába a benchmark meg a játékok alatti grafikus erő, az NV-ről még mindig nincsen jó véleményem ebben a szegmensben. Itt is melegszik a készülék és játékok alatt hamar elfogy a nafta. :F

A háttértár kérdése meg vicces. Évek óta nincs komolyabb előrelépés, sőt egyesek inkább visszafele fejlődnek. A 32GB is ritkaszámban megy és az is a csúcskategóriában, holott már bőven meg van ennek a többszörösére a lehetőség. Itt viszont ugye a Google a felhő felé akarja terelni az embereket, mondjuk filmet meg zenét nem a tableten kell tárolni hanem NAS-on. A játék meg... A többség ami igazán említésre méltó az mind-mind valami klasszikus portja/változata. Eljátszogatok ezzel-azzal, de nekem az N5-re is bőven felfért minden amivel elütöm néhanapján az időt.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#26) Tomi_Ohl válasza alkatraz3000 (#22) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Azért nem biztos, hogy ha ingyen lenne mindkettő az iPadet választanám. Nekem kell az Android szabadsága.
A hibákról meg maradjunk annyiban, hogy mindkét rendszernek vannak hibái. Akik ezt nem így vélik, azok meg szimplán hülyék.

Xaels "Itt is melegszik a készülék és játékok alatt hamar elfogy a nafta"
Mert ez talán nem igaz minden más készülékre?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#27) alkatraz3000 válasza Tomi_Ohl (#26) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Az első részhez annyit mondanék, hogy ez teljesen szubjektív, nem kell mindenkinek ipad-et vennie.

A másikkal meg teljesen egyetértek :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#28) hue2000


hue2000
tag

Valami jobb név az android verzióknak ? Áh úgy se lesz jobb.....

Az élet mindig drága

(#29) ctvagyok válasza alkatraz3000 (#24) üzenetére


ctvagyok
őstag

Ha már úgy kezded a mondandód, hogy 12 órás kitiltást vársz, akkor biztos nincs benne semmi kivetnivaló, igaz?
De idézzek: -antennacsík (azért mert ez egy htc, amin iphone előtt is volt antennacsík)
-samsungnál minden jobb ( nem )
-4k kijelző (minha ipadben lenne, vagy ez valami alpvető elvárás már android esetén?)
- senki nem írta még ipad topikba szerintem, hogy a nexus 8 jobb mint az ipad
- vaku irígylés ( bár az sztem hülység táblába)
Én is sajnálni tudlak, hogy vérpistike android fanok szinitjére kell lemenned. Simán kihagyhattad volna a felesleges dolgokat, mint a mantrát az android fanok trollkodásáról az apple topikokban vagy nexus az isten. De ha nem megy az Android user az Apple topikba, akkor az Apple user megy az Android topicba. Világos!

Ja a 4 GB ramot kihagytad a hiányosságok közül mert az kell android alá 4!!!4!!

(#30) SkyLine3000 válasza Szatyor95 (#11) üzenetére


SkyLine3000
addikt

De lehessen bővíteni! Még ha lenne benne 128gb háttér, akkor is! Utálom, amikor ennyire be akarják korlátozni a júzert. Mér baj nekik, ha annyi tárhelyből gazdálkodok, amennyit én akarok??? Elvből nem veszek sem olyan telót, vagy tabletet (ha vennék), amit nem lehet bővíteni.

[ Szerkesztve ]

(#31) alkatraz3000 válasza ctvagyok (#29) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Hagyjuk... Nem érted :D

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#32) Cypresss válasza xxxbence (#5) üzenetére


Cypresss
senior tag

"kar hogy a htc rakta ossze nem a samsung "

:o :O ;]

Hogy mi?

"mert sajnos hardverileg ok a kiralyok"

:Y :))

Ööööö, te melyik bolygón élsz? Az Uránuszon?

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#33) joey04


joey04
titán

Pocketnow tesztben látni a videón hogy azért van baj a hátlappal. Viszont mindentől függetlenül az ár és hibák ellenére egy ajánlott mehetett volna rá. Brutál erős és gyors nyers droid.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) Tomi_Ohl válasza Cypresss (#32) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Ő a kijelzőre gondolt.

ctvagyok szerintem itt te vagy az, aki nemkívánatoskodik. Ha szerinted trollkodik, ne etesd, és kész.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#35) Garada


Garada
őstag

Hát a HTC is nagyot lépett most a szememben, hisz egy remek kis gépet hoztak össze.

(#36) Xaels válasza Tomi_Ohl (#26) üzenetére


Xaels
félisten

Egy táblagéphez mérten...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#37) Szatyor95 válasza SkyLine3000 (#30) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Egy ideig én is így voltam, aztán lett egy fix tárhelyes Sony SL-em. Most lett egy bővíthető S2-m, de valahogy nem hiányzott az SD foglalat. Persze megértem ha neked meg fontos. Néha jól tud jönni. Bár ahogy látom, vagyunk egy páran, akiknek már a beépített 64-128 GB is megváltás lenne.

Nyugodj békében Integra!

(#38) tpeti78


tpeti78
senior tag

Hát, mindegy ki mit gondol, nekem nagyon bejön. A bővíthetőség hiánya fáj(na) kicsit, de amúgy jó kis gép ez. :)

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#39) bostone


bostone
addikt

Érdekes, hogy a windows tableteknél annak ellenére, hogy jóval kevesebb van a piacon, jóval több, ami elérhető 64 gigás változatban.

(#40) BeryBp


BeryBp
csendes tag

"ám lejjebb szabályozva is bőven be lehet tölteni egy nagyobb szobát minőségi hanggal"

A 120 W-os, erősítőre kötött álló front hangfalaimmal be tudok tölteni egy kisebb (15-20 nm-es), talán egy közepes (25-35 nm-es) szobát is, de két kis mütyür zörgővel egy nagyobb szobát? Minőségi hanggal? Viccelsz, bolondozol! :)

Elégedett Nexus 7 (gen2) tulajként komoly elvárással vagyok egy Nexus nevű tablet felé. Ezt talán hozza is a 9, de árban valóban elszaladt. Ezzel együtt jó cuccnak tűnik, de így egy év Nexus 7 használat után még a 8.9" is keveslem, de a súlyt meg sokallom :) - azzal együtt, hogy értem mindkettőt.

Kíváncsiságból néha kitehetnétek olyan tesztmérést is, hogy egy index.hu főoldal ezen mennyi idő, még teljesen betölt, meg mondjuk egy top Samsung meg top Apple tableten mennyi. Egy alapos belegörgetéskor minden ki van renderelve, vagy közben ugrálnak be képek, meg-meg akad-e. Persze ez csak amolyan sebességtesztnek, mert amennyire gáz a két vezető hírportál optimalizáltsága és felépítése, ez napi használhatóságban nem mérvadó.

[ Szerkesztve ]

(#41) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

SZÉP!
Hajrá hTc!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#42) arn


arn
félisten

A 2g ram miatt az air2re voltam ramozdulva, de a n7en es n5on is baromira tetszik a lollipop, igy megfordult a fejemben, hogy nexusnal kellene maradni tabletnel is. A teszt kicsit lelombozott, marad az air2, pedig nem vagyok egy ios fan.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

"amit nem lehet microSD kártyával bővíteni." Idáig olvastam a cikket...egyszerűen nem értem, hogy ezt a komoly fícsőrt miért is kell kihagyni pont egy ilyen masinából.... :F

(#44) Cypresss válasza Tomi_Ohl (#34) üzenetére


Cypresss
senior tag

Ok, vágom, hogy mire gondolt, csak ezek a kiragadott részek - a mondatkörnyezettel együtt - csípték a szemem. De egyetértünk, nem kell etetni és kész. ;)

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#45) arn válasza Lolka Bolka (#43) üzenetére


arn
félisten

Melyik nexust lehet boviteni?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#46) Lolka Bolka válasza arn (#45) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Ez a kérdés, hogy jön ide? :) Azért mert a többit sem lehet, még nem jelenti azt, hogy ez az üdvözlendő! ;)

(#47) TomWexX


TomWexX
addikt

Köszi a tesztet! :R
A végeredmény engem is kicsit lelombozott, eddig úgy voltam vele hogy ez a tablet lesz a befutó nálam, de a Tab S 8.4 kicsit elbizonytalanított ebben. Nem azt mondom hogy ez rossz cucc, de lehet hogy az jobb választás lenne? :F

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#48) maximilian4


maximilian4
addikt

Elég jó tablet lett, de inkább rendelek egy xiaomi MiPad-et, ugyan ilyen kijelző felbontással, tegra k1-gyel, bővíthető memóriával 270 dollárért.

Maxi

(#49) Lolka Bolka válasza maximilian4 (#48) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Honnan? :)

(#50) Crytek válasza Lolka Bolka (#49) üzenetére


Crytek
veterán

Kinából kb bárhonnan:C
Sajnos nem véletlenül olcsó.

Next PC Upgrade: 2022

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.