Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Valaki1234 válasza Edge (#600) üzenetére


Valaki1234
tag

Nem kell tornaztatnod az ujjaidat ha a 2 szelen fogod a tabletet.

(#602) TheSaint


TheSaint
aktív tag

Én beleuntam ebbe a gyári ROM-ba, tragikusnak látom a helyzetét. Amilyen jól szaladgál az N7-2-n a gyári ROM, olyan gyatra az N9-en.

Lett belőle Pure Nexus ROM megtámogatva ElementalX kernellel.
Mit is kaptam VISSZA:
- Titkosítás kilőve, vélhetőleg elsősorban ennek köszönhető, hogy sokkal alacsonyabb a LAG, jóval folyamatosabb/pörgősebb a rendszer. Miért kellett a gyáriba beleerőszakolni egy ilyen erőforrás igényes funkciót??????? Mellesleg a boot idő kevesebb mint felére esett vissza...
- NINCS különbség 2 felhasználós rendszernél! A gyári ROM visszaesett ilyen felállásban, ezt többen megerősítettétek itt is.
- Működik az üzenetjelző LED az előlapon. Ezt a gyáriból miért vették ki???
- Mit ad isten simán megy a Miracast is képpel, hanggal. Ez további barkácsolást igényelt, de működik. Ezt is miért vették ki az N9-ből IS (kivették még az új gugli telókból is...)??? Pont a droidnak volt hála, hogy elterjedt, érthetetlen.

Természetesen további funkciókkal bővült a tablet, ezek már kényelmi, testreszabhatósági extrák. Mindezek ma már kényelmesen app-on keresztül vezérelhetőek, nem kell már ini-ket szerkesztgetni.
Most tartok ott, hogy mellé lehet tenni a régi N7-2-nek, mert elérte azt a használhatósági szintet. Én szégyenlem magam, hogy megint a felhasználónak kell barkácsolnia, olyanért amit már egy előző generációs készüléknél megszokott és használt. Nálam nagyon elvágta most magát a gugli, tényleg almára kell fanyalodni, ha valami felhasználóközpontú eszközt akar az ember????

[ Szerkesztve ]

(#603) Valaki1234 válasza TheSaint (#602) üzenetére


Valaki1234
tag

Osztom a velemenyedet, en is komoylan gondolkozok hogy atvaltok valami custom ROM-ra, csak azzal tenyleg elismernem magamnak is, hogy igazabol rossz vasart csinaltam... Azert vettem meg ezt a tabletet, mert nem akartam mokolni semmit, hittem abba hogy amit a Google kiad az ugy jo ahogy van... Hat ez a Nexus 9-nel sajnos nem igy van.

Azon mar igazabol meg se lepodtem, hogy tegnap este mikor jelzett hogy jott frissites OTA-n, ertesitesi savban rakkatintva ugy lefagyott a rendszer, hogy csak ujrainditas segitett rajta.

Az is megdobbento, hogy a Google Music milyen baromi lassan nyilik meg. Akar frissen ujrainditva, akar amikozben fut. 5-10 mp-be is beletelik hogy megnyiljon, mikozben megy a zene es fut egy masik app is...

[ Szerkesztve ]

(#604) TheSaint válasza Valaki1234 (#603) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Teljesen így voltam vele én is, a harmadik nap körül már éreztem, hogy gondok lesznek ezzel a tabbal, nagyjából egy hét után már eljutottam én is oda, hogy ez bizony rossz vásár volt. Én itt hardveraprón vettem lényegesen olcsóbban mint a hazai bolti ár, de még így is a meglévő N7-2 mellet úgy voltam vele, hogy ennyit nem ért meg. Most hétvégén tettem fel a Pure ROM-ot, három nap után látok valami fényt ebben a tabletben, végre. Ezt mind gyárilag elvártam volna, ez alap szerintem.
Az N7-2-n eszembe sem jutott volna ROM-okkal játszani, mai napig gyárival fut, egyedül az 5.0 kiadásánál akadtak gondok, de ilyen mélységében nem akadályozták a mindennapi használatot.

A 6.0.1-es OTA frissítésre sok a panasz XDA-n, sok N7-2 és N9 tulajnak gépét boot loopba tette.... Állítólag a gugli vissza is vonta már.

Én ugyan nem használom, de ránéztem a gugli musicra az új ROM-on, pikk-pakk nyílik és a működése is folyamatos.

(#605) vicze válasza TheSaint (#602) üzenetére


vicze
félisten

"Miért kellett a gyáriba beleerőszakolni egy ilyen erőforrás igényes funkciót"
Hogy alapból biztonságos legyen, és az Androidnak ezen a területen nagyon fejlődnie kell a közvélemény felé.
Az iPhone az első készülék óta full titkosított.

"Ezt a gyáriból miért vették ki???"
Ambient Display miatt.

"Ezt is miért vették ki az N9-ből IS"
GoogleCast miatt.

"almára kell fanyalodni, ha valami felhasználóközpontú eszközt akar az ember"
LOL, jaja fogd máshogy... Főleg úgy nevetséges, hogy a fenti dolgok semmilyen formában nem léteznek benne.

(#606) vpeter81


vpeter81
csendes újonc

Sziasztok,

nektek van rajta valami screen protector ? Milyet érdemes venni rá ? Honnan ?

Köszi

(#607) Fkris válasza vpeter81 (#606) üzenetére


Fkris
őstag

Edzett üveg!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#608) TheSaint válasza vicze (#605) üzenetére


TheSaint
aktív tag

"Hogy alapból biztonságos legyen, és az Androidnak ezen a területen nagyon fejlődnie kell a közvélemény felé.
Az iPhone az első készülék óta full titkosított."
Teljesen nem mélyedtem el a témában, csak ROM-olás közben futottam bele, hogy almáék dedikált hardware-el teszik mindezt, gugli meg softwareből oldja meg. A "teljesítménye" siralmas kategória: [link]

Ambient Display miatt.
Ami ha jól tudom CSAK a Nexus 6 kiváltsága, N9-ben biztosan nincs.
Egyébként a kettőt össze sem tudom hasonlítani, a LED-et messziről meglátom, a kijelzőn meg aztán lehet bármi, a szoba végéből nem látni.

"GoogleCast miatt."
Ennek most örülni kellene vagy miért is írtad ide? Ez lenne újabban az extra feature 100K-ért, hogy ami eddig elterjedt, beépítették mindenbe mert szabványos, azt áttereljük egy külön célhardver köré?

"LOL, jaja fogd máshogy... Főleg úgy nevetséges, hogy a fenti dolgok semmilyen formában nem léteznek benne."
Van titkosításra célhardware, ami teljesítmény vesztés nélkül teszi a dolgát
Amelyik almáson van vakú, azt tudja használni üzenetjelző funkciónak
A Miracast kezdete óta az almások a saját háziszabványukat tették a rendszereikbe, és azóta is következetesen azt támogatják. Ez így korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#609) vicze válasza TheSaint (#608) üzenetére


vicze
félisten

Nekem ezeket hiába írod mindegyikkel tisztában vagyok. Kérdezted, leírtam az okokat.
Nexus = AOSP-t kapsz. Az AOSP iránya azok amiket leírtam, ennyi. Sokszor leírtam, hogy a Nexus feuture hiányos fapad és egyre inkább az. A vásárlók meg az aktuális android béta tesztelői.

(#610) Valaki1234 válasza TheSaint (#604) üzenetére


Valaki1234
tag

Egyébként szerintem a 6.0.1 javított a teljesítményen nálam.

(#611) TheSaint válasza vicze (#609) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Már elnézést, dehogy vagy te tisztában vele, az Ambient Display-ről sincs fogalmad mint látszott.
Mi köze az AOSP modellnek a a beleerőszakolt titkosításhoz, a LED nem mükődéséhez és a Miracast kivételhez?? Mellesleg, mint olvashattad N7-2-n ezek mind működnek, ugyanazon a rendszeren....
Ne ilyen csacsiságok irányába menjünk el.

(#612) vicze válasza TheSaint (#611) üzenetére


vicze
félisten

"dehogy vagy te tisztában vele"
Sóhaj. :U

HW featuret nyilván nem vesznek ki utólag régi készülékből, mivel azzal lett eladva. A LED támogatás gyakorlatilag kikerült 5.0-lal a Nexus sorozatból. Ambient Display N6-on, N6P-n és N5X-en van, LED support így sincs egyiken se, csak root + 3rd Party. Azt hogy SW-sen miért nem kapott N9 Ambient Display-t, a Google-t kérdezd, de N5X miatt az OLED se kifogás.
Google Appok se támogatják már rendesen az értesítő LED-et, 5.0 óta nincs RGB support, alap villogás maradt de az rendszer szintű, nem az app vezérli.

A fentiből eredően a Google fejlesztési iránya az Ambient Display, a LED support már nem lesz fejlesztve AOSP-ben.
Miracast már nincs, béke poraira. Létezett 3db Nexus-ban... Google már nem támogatja. (Kódban ettől még ott a támogatás.)

Az aktuális Nexus mindenkoron a fejlesztők számára mutatja, hogy a Google milyen irányba fejleszti a rendszert, így ezekhez igazodva vannak benne a megfelelő technológiák. Legyen az a SD kártya elhagyása, a LED support elhagyása vagy a Miracast support elhagyása, stb., ez a Google iránya és döntése. Ha nem tetszik akkor gyártói készüléket kell választani, ahol ezek mind megvannak.

Még egyszer nem vitatkozok, nem azt írom, hogy ez jó vagy rossz, ezek pusztán a tények.

(#613) Valaki1234 válasza vicze (#612) üzenetére


Valaki1234
tag

Ezek mind elfogadhato dolgok abbol a szemszogbol ahogy leirtad, de akkor az alap szoftver legyen mar bugmentes... Hiaba a bika SOC es 2 GB RAM a lecsupaszitott, sallagmentes OS, ha gyakorlatilag sebessegben semmi kulonbseg nincs egy 2 eves LG G2-vel osszehasonlitva.

En nem hianyolnam ezeket a dolgokat amiket felsoroltal, ha az alap rendszer laggmentes lenne.

En a Nexus 9-bol 1 tanulasagot szultem le: nem biztos, hogy mindig az a gonosz gyarto (Samsung, LG stb) az oka annak, hogy laggol a rendszeruk amit kiadnak, illetve nem biztos hogy azert adjak ki a frissiteseket kesobb mert olyan gonoszak... Lehet, hogy az tart sok idobe, mire kijavitjak (vagy legalabbis megprobaljak) az AOSP fele hibakat...

[ Szerkesztve ]

(#614) vicze válasza Valaki1234 (#613) üzenetére


vicze
félisten

Hát a Nexus 9 kb. olyan mostoha gyerek mint a Nexus Player, ráadásként még értelmetlenebb is.
Csak tippjeim vannak miért kellett a Google-nek, ha egyáltalán kellett és nem a HTC erőltette. Sajnos nem sokkal a megjelenés után látszott, hogy ez lesz belőle. Egy teljesen egyedi SoC van benne, ami ráadásul elég furcsa felépítésű + egyetlenegy másik eszközben se található meg.

Majd lagmentes lesz a 25. update után, ez van alacsony prioritású kevés useres eszköz.

Most épp a 6.0 frissítéssel még az N6 is egy bughalmazzá vált, az eddigi elég magabiztosan stabil működésből. De én tisztában vagyok, hogy béta tesztelő vagyok, de nem minden Nexus vásárló van vele így, és még mindig az van hajtogatva, hogy a Nexus nem fejlesztői eszköz... Ja nem csak éppen a Google úgy kezeli.

(#615) TheSaint válasza vicze (#612) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Ha szerinted ezek tények, akkor a gugli rossz irányba megy, ez tény...
Minek forrassztja be a LED-et ha nem támogatja? Ráadásul nüansznyi software-es dologról van szó, aki akarja bekapcsolja, akinek nem kell az meg ki.
A titkosítás miért nem választható mint eddig is? Ha meg beleerőszakolja, legyen, de oldja meg teljesítményvesztés nélkül, normálisan!
Miracast megint apróság, jó pénzügyileg a saját terméke felé akarja terelni, de itt egy szélesen elterjedt szabványról beszélünk. Egyébként ebben szinte biztos vagyok, hogy visszakerül, túl nagy falat volt ez a guglinak, hogy kivegye.

Azért egy nyilvánvaló SD kártyahely hiányt ne keverjünk össze olyan dolgokkal mint az üzenetjelző, miracast hiánya.

És igen, pont ezzel kezdtem az itteni fórumozást, bizony ha tudom ezeket a hiányosságokat, hogy a rendszer egy merő bughalmaz, megfejelve gyártói nemtörődömséggel, nem ezt a készüléket választom!

(#616) zsirfecske válasza vicze (#614) üzenetére


zsirfecske
addikt

a) nexus 9 téma: egyetértek, moto razr i kivételével (x86 intel proci) minden egyedi soc szívás volt amivel találkoztam. hiába, de most qualcomm és exynos van jól ellátva, illetve ott még a mediatek mint üdítő színfolt, az nvidia már htc one x időkben is bajos volt. mindezek fényében mindenkit óva intenék az ismét nvidia belsővel kiadott új pixel c-től is. nem tudom elképzelni ott sem hogy minden klappolna.

b) nexus 6: a teló teljesen hibátlan nálam, illetve a fekete képernyő bug egyszer előjött, de ez 6.0.1 óta elvileg megszűnt.

amúgy ha a teljesítmény gondok a forced encryption miatt vannak, akkor ilyen téren tényleg érthetetlen a google politikája :W

[ Szerkesztve ]

(#617) vicze válasza TheSaint (#615) üzenetére


vicze
félisten

"Minek forrassztja be a LED-et ha nem támogatja?"
Ezt erőteljesen feltettem magamban a két új Nexus-nál... De ezeknél legalább nem kell root a használatához, mint N6 és N9-nél.

Miracast amúgy egy nagyon elcseszett egy szabvány ráadásul elavult is, a támogatása hát... "Van", Sony és Samsung is saját szabványt használ(Miracast mellett), és jobban is működik mint a Miracast, nagyon nyögvenyelős a Wifi Direct miatt alapjában véve.
Összességében a GoogleCast azért kell, hogy a AirPlay-jel versenyképes tudjon maradni a Google, és mellette teljesen felesleges a Miracast. Használtam egymás mellett mind a kettőt, ég és föld. Sokkal kisebb késeltetése van a GoogleCast-nak sima képernyő megosztás esetén is.

Ha van egy Chromecastod soha nem akarod többet a Miracast-ot használni igazából.

@zsirfecske: Azért mondtam le egyből a Pixel C-ről, meg nehéz is...
N6-ra még a 6.0.1 nem jött meg, de az alap 6.0-on főleg a kamera esik kel összességben lassabb lett az egész. Több furcsa bug + 1 random restart. Most az hogy 3napos a teló mert 2x lett gariban cserélve tök mellékes. Mondjuk szegényen végigment vagy 10 update amúgy... Tudom, tudom...

Igen titkosítás miatt van, a gyatra performancia. N6-on a ARMv8 hiánya miatt, N9-en meg azért mert bár látszólag ARMv8 az architektúra a valóságban, nem 100%-osan van így, szerintem pont ez a rész hiányzik, és az emulált OoO se tesz jót a teljesítménynek.

[ Szerkesztve ]

(#618) Micsurin válasza TheSaint (#615) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A led az akku "védelem" része , ha túlságosan lemeríted kikapcsol a cucc , és bekapcs esetén nem kapcsol be csak a led villant 6x...... és ezt csinálja töltőn is míg nem lesz eléggé feltöltve. Nagyon megköszönném ha a folyamatos fikázás helyet eladnád vagy befejeznéd mert elég sok embernek elveszed a kedvét.... Csak a picsogást olvasni , és vagyunk itt elegen akik nem is nagyon írunk mert teljesen jó a cucc , talán neked kéne meglátogatni a szervizt ? :U És a "minek" stb helyett utána olvasnál a dolgoknak mielőtt a táblagépet szidod , és ezt most úgy írom le, hogy nem valóban nem hibátlan , sőt sok bosszantó dolga van , de ebben az árban talán a legjobb vétel....

"És igen, pont ezzel kezdtem az itteni fórumozást, bizony ha tudom ezeket a hiányosságokat, hogy a rendszer egy merő bughalmaz, megfejelve gyártói nemtörődömséggel, nem ezt a készüléket választom!" Add el , lehet menni a műanyag Samu tabletekkel legozni ..... amik új rendszer fő verziót biztos , hogy nem kapnak....

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#619) TheSaint válasza Micsurin (#618) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Saját problémád ha homokba dugod a fejed, én megoldásokat szeretek inkább keresni és mint tudjuk aki keres, az talál is.
Rajtad kívül nem nagyon olvastam annyira elégedett felhasználókat és igen, vannak emberek akiknek az 1200-es Lada is megfelel élete végéig, maximálisan egyet tudok érteni velük. Magam részéről többlet beruházásért többet várnék.
Utána olvastam elég rendesen, de ezeket a kardinális HIBÁKAT pl. sem a PH teszt sem az itteni fórum nem hozta fel, amint érdeklődtem, hogy másnál mi a helyzet 3-4-en igazolták vissza. Utána már XDA-n is utánaolvasva, kiderült, hogy nagyon nem ajánlott ez a gépezet, gyári ROM-al mindenki hasonlókról számolt be.
Hazai kisker árban, ez messze nem jó vétel.

Ha valamit be kellene fejezni, az a leendő tulajdonosok hülyítése....

(#620) TheSaint válasza vicze (#617) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Ha ennyire nem konkurencia a Miracast, egyel több ok, hogy engedélyezze mert akkor mindenki egyből rohanna Chromecast-ot venni. Olvasva a képességeit biztos jó, +15-20K pénzért legyen is jobb!

Nagyon eltértünk a tárgytól, lényeg a lényeg ebben a gépezetben sokkal-sokkal több van mint amit gyári ROM-al ki lehet hozni. Gyári felállással még az N7-2-vel sem tudom összehasonlítani. Custom ROM-al meg mintha kiengedném az autóban a kéziféket. Ezt semmilyen indokkal nem látom megmagyarázhatónak.

(#621) -myself-


-myself-
tag

Sziasztok,

En is egy elegedett felhasznalo vagyok, nem tapasztalok hianyossagokat. Vagy csak igenytelen vagyok? A led ertesites azert nem hianyzik, mert a keszuleket egy flip tokban tartom, igy nem is latnam, mert a kepernyo mindig el van takarva. A telefonrol tutira hianyozna, mert azt nem hordom tokban. Miracastot meg a tvm nem tudja, ezert nem ereztem a hianyat. Nekem meg nem fagyott le a rendszer, soha nem kellett ujrainditanom. Bar most is megjegyzem, en csak egy felhasznaloval hasznalom 😃
Kepernyoje szep, jatekokat viszi megeroltetes nelkul, hangszoro brutal jo, uzemidovel is meg vagyok elegedve... es sztem eleg esztetikus is 😉
A bugokat hala istennek nem tapasztalom, bar lehet nem nyuzom annyira, mint te

Peace

Nexus forever...

(#622) Zirowe


Zirowe
nagyúr

A nexus 7 után nekem is fura volt, hogy nem jelez a led, nem is értem minek van benne, mert az akksi lemerülés miatt kb felesleges, az meg, hogy alapból másra nem használható, nevetséges.
N7ből hiányzott a vibra, de volt led, itt van vibra, de nincs led, akkor már inkább ne lett volna vibra.

De a vaku is vmi egyedi öszvér lehet, mert a megszokott widgetem, amit évek óta használok (tesla led) nem tudja bekapcsolni.

A dpi hibát meg kb meg sem lehet nevezni, annyira balfaszság.

Na majd megkukkantom a pure romot.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#623) zsirfecske válasza Zirowe (#622) üzenetére


zsirfecske
addikt

tesla ledet használtam évekig, de amint bekerült aosp-be quick settings-hez már töröltem is. minek plusz app, ha van gyári (jobb) megoldás?

(#624) vicze válasza Zirowe (#622) üzenetére


vicze
félisten

"De a vaku is vmi egyedi öszvér lehet"
Nem, 6.0-lal megváltozott a kamera "vaku" kezelése. Teljesen külön API van már rá, a régiek nem is működnek. A változtatás oka, hogy eddig a "vaku" vezérlése a kamera API-n keresztül ment, aminek volt egy olyan mellékhatása, hogy aktív volt a kamera is, amíg világítottál vele. Ennek két elég erőteljes mellékhatása van, magas fogyasztás, melegedés. Az új API-val mind a kettő megszűnt, illetve az app innentől nem kell jogot kérjen a kamerára, mert nem használja, egy kicsit biztonságosabb.

(#625) Zirowe válasza zsirfecske (#623) üzenetére


Zirowe
nagyúr

A kérdés nem az, hogy minek, hanem az, hogy miért nem?

vicze1: 6.0-val fc-zik, de előtte se ment, szóval nem ez volt a gondja.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#626) TheSaint válasza Zirowe (#622) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Ebben a DPI módosításban még nem mélyedtem el, láttam XDA-n van egy külön topicja, memóriát lehet vele felszabadítani? Milyen más előnnyel jár? Mennyi nálad az optimális értéke?

(#627) Zirowe válasza TheSaint (#626) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Előtte a chrome folyamatosan újratöltötte a lapokat, most nem.
Én most azt hiszem 280-on vagyok, elvileg talán 260 lenne az ideális.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#628) vicze válasza Zirowe (#625) üzenetére


vicze
félisten

Akkor még esetleg nem teljesen ART kompatibilis? :B
Haja, Frissítve: 2011. december 12.

(#629) Zirowe válasza vicze (#628) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ennek ellentmond, hogy m8-on tökéletes 5.0.1-el.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#630) Valaki1234


Valaki1234
tag

Én már régebben is írtam hogy gondok vannak a teljesítménnyel de kivártam a ROM cserével eddig bízva abban, hogy hátha majd a következő hivatalos frissítés jobb lesz. Azt kell hogy mondjam, hogy a 6.0.1, 2 felhasználóval nálam jól teljesít eddig, így úgy döntöttem hogy várok még a ROM cserével. Szerintem ez most egy jól sikerült update lett.

[ Szerkesztve ]

(#631) ZX7


ZX7
tag

Én tavaly november elején vettem az N9-et, egyenesen az USA-ból. Az első 1 hónapban hibátlan volt a sebesség, aztán megkezdődött a hanyatlás. Nálam 2 fiók van, (egy korlátozott a gyerkőcöknek játékra) és iszonyatosan be tud lassulni. Mondjuk Chrome-ból kilépve, a luncher-nek 3-4!!! másodpercig tart újra "felrajzolni magát". De bármilyen erőforrás igényesebb alkalmazásból kilépve ez a helyzet. 6.0.1 van rajta, full gyári rom. Hard reset után -belakás előtt- jobb a helyzet, de miután ismét rendeltetésszerű használatba veszem, ugyanolyan lesz. Sajnos én is úgy látom, hogy egy iPad-al jobb felhasználói élményt kapnék (de tény hogy jelentősen drágább).

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#632) zsirfecske válasza ZX7 (#631) üzenetére


zsirfecske
addikt

pontosan ugyanez a sztorim. lehet hogy az usa verziónk miatt szívunk? vagy a többiek mind egy fiókkal tolják plusz elnézőbbek.

(#633) TheSaint válasza Zirowe (#627) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Tegnap esete kipróbáltam ezt a csökkentett DPI-it, 280-ra állítottam kezdetnek, hát nem gyenge. Chrome-ban 5-6 lapig nem kell várni az újratöltésre, simán lehet váltogatni közöttük. Nem is hittem, hogy ilyen létezik droidon?! De maga a rendszer is még pörgősebb lett, érezhetően kevesebbet gondolkodik app váltások, kilépések, betöltések után. Kicsit szokatlan még az ikonok, betűk mérete. Kezdem megszeretni ezt a tabot :D Kár, hogy ennyit kell barkácsolni vele :((

Amúgy ebben a Pure ROM-ban közvetlenül appból lehetett állítani a DPI értékét, nem kell parancs sorozni, szerkesztgetni semmit.

(#634) Valaki1234 válasza zsirfecske (#632) üzenetére


Valaki1234
tag

Nem US specifikus, nekem europai modellem van, az is ugyanugy kinlodik.
Az viszont biztos, hogy aki az allitja hogy tokeletesen, laggmentesen fut, o vagy sokkal elnezobb, vagy szereti a varakozast :))

[ Szerkesztve ]

(#635) Zirowe válasza TheSaint (#633) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mondjuk bizonyos szintig még jobb is, mert nem kicsit gusztustalanul néz ki az alap gyári dpi-vel az egész kezdőlap meg a többi.
Így sokkal több minden elfér a kijelzőn.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#636) Fkris válasza Zirowe (#635) üzenetére


Fkris
őstag

Kissebb DPI az kisebb betűket jelent?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#637) Zirowe válasza Fkris (#636) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#638) Fkris válasza Zirowe (#637) üzenetére


Fkris
őstag

Köszi :R

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#639) vpeter81 válasza Valaki1234 (#634) üzenetére


vpeter81
csendes újonc

Igaz én csak 2 hete használom, de már tele van a megszokott appokkal meg 4-5 komolyabb játék , 32 GB-os verzióm van 6.0.1 -es verzió 1 felhasználó és semmilyen akadást nem tapasztaltam.. cégnél iOS rendszerű eszközök vannak, privátban androidot használok vegyesen.. azon is volt hogy 1 percig csak néztem, hogy most akkor mikor tölt már be valami ... persze ez ritka ahogy nekem android eszközökön is ... :)) várakozni nem szeretek , így nem nyomkodok össze-vissza mindent ;)

(#640) zsirfecske válasza vpeter81 (#639) üzenetére


zsirfecske
addikt

amikor nexus5-öm volt, szívesebben használtam azt ha valami gyorsan kellett, mióta nexus6-om van már a méret miatt sem váltok nexus9-re. lehet hogy csalóka a dolog, mert tabletet kezelni már a mérete miatt is nehézkesebb, de a smooth faktor azért más.

(#641) Nunder


Nunder
őstag

Kiprobaltam a DPI beallitast. Jelenleg 280-on all a dolog es mintha jobb lenne viszont van egy kis gondom. En speciel Swift Keyboardot hasznalok a Google fele helyett, de sajnos a Swift nem ment utana a DPI allitasnak. Hatalmas gombok es gyakorlatilag a billentyuzet fele van csak kirajzolva. Igy hasznalhatatlan. Talalkozott valaki hasonloval?

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#642) Nunder válasza Nunder (#641) üzenetére


Nunder
őstag

Idő közben találtam "megoldást", sajnos a SwiftKey nem támogatja a custom DPI beállításokat.

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#643) Zirowe válasza Nunder (#642) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Es ha torlod es ujra felrakod?
Mert akkor neki nagyon sok koze nincs ahhoz, hogy ez custom vagy nem custom dpi, ezzel fogadja a get, ezt kell hasznalnia.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#644) Valaki1234 válasza vpeter81 (#639) üzenetére


Valaki1234
tag

Ha visszaolvasol itt a fórumon (de elég csak megnézni pár review-t) láthatod hogy 5.0-val használhatatlan volt a tablet, 5.1 javított valamelyest, 6.0 kb tartotta ezt a szintet. Más még nem nyilatkozott 6.0.1-es tapasztalatairól csak én, szerintem ezzel a verzióval végre sikerült használhatóvá tenni a rendszert, örülj neki hogy csak 2 hete használod :D

(#645) vpeter81 válasza Valaki1234 (#644) üzenetére


vpeter81
csendes újonc

Igen igazad lehet. En is sokat varialtam mi legyen.. de en nem szeretek kompromisszumot kotni persze ez is egyeni nezopont. Nekem pl a Nexus 6 es tarsai.. telefonnak nagy tabletnek kicsi kategoria. Ezert nekem a telefonom egy kezes hasznalat ( iphone es moto ) kicsik.. ha meg tartalom fogyasztas akkor 9" nexus. Ha meg munka akkor pc + noti .

(#646) Nunder válasza Zirowe (#643) üzenetére


Nunder
őstag

Próbáltam, nem jött be. Elvileg build.propot kellene hozzá patkolni mert a Root nélküli ADB-s módosítások így összeakadnak.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#647) Fkris


Fkris
őstag

csak én nem találom xda-n a sokat emlegetett pure romot?
csak 5.1.1 es verzió van fent pure aosp ből, de semmi frissebb cucc.
esetleg linket valaki?

kernel ajánlott mások, vagy jó a stock a cuccra?
Igazából fater használja, én csak néha, szóval stabilnak kéne lennie leginkább, ne szívjon vele az öreg.
Szerintetek akkor ne is igazán piszkáljam a lelkét?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#648) Valaki1234 válasza Fkris (#647) üzenetére


Valaki1234
tag

Szerintem 6.0.1-el hasznalhato lett, bar a Google Play Music meg mindig docog rajta.. Illetve ha megy a zene, akkor azert produkal akadasokat tovabbra is mas appokban.

(#649) vpeter81


vpeter81
csendes újonc

:(
Az nem mondhato , hogy az akkumulator kicsi lenne a tabletben... sulya is nehez.. 400g feletti.. igaz 9" ..

De egy vicc, hogy nem lehet belole kicsikarni kb. 5 H nal tobbet.. full vegyes hasznalattal..

Fenyero altalaban 10% on van.. szinkron kikapcsolva.. gps kikapcsolva.. bluetooth kikapcsolva.. komolyabb jatekokkal max 1h jatek van benne.. az osszes notification kikapcsolva..

:o :F

(#650) Fkris válasza vpeter81 (#649) üzenetére


Fkris
őstag

Ez nekem sem tetszik.húgom T100ja 8-9-10órákat bír, az dupla ennyi...

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.