Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) kengyel válasza torma99 (#4850) üzenetére


kengyel
nagyúr

Köszönöm az információt, és szerintem onnan fogom megrendelni.

kengyel

(#4852) torma99 válasza Gigicuci (#4840) üzenetére


torma99
aktív tag

A hangminőségben vitatkoznék veled. Nokia N86, L800, de még C5 is veri. Mivel az Xperia Sp-vel pariban van, ezért úgy gondolom, ez a színvonal a mostani telefonok sajátja lehet. Nekem ez az első néhány használtkor zavaró volt, de 2 hét és nem fogok erre emlékezni.

A fókuszálás valahol 1 mp-nél van. Van ennél gyorsabb, illetve kell ennél gyorsabb?

[ Szerkesztve ]

(#4853) Richee11


Richee11
senior tag

Sziasztok!

A nextelshop.hu megbízható bolt? Vagy esetleg tudtok ajánlani olyan helyet, ahol jó áron fut a 32 gigás verzió és gyári garit adnak a készülékhez? :)

(#4854) kengyel válasza Richee11 (#4853) üzenetére


kengyel
nagyúr

Én is ezen meditálok, mégis ez tűnik a legjobbnak.

Ez is gyártói garanciásnak néz ki.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#4855) Šolaire válasza Richee11 (#4853) üzenetére


Šolaire
veterán

Ajánlott bolt számlán imei szám rajta amit az lg elfogad 1 év gyári garinak.

“Praise The Sun” \[T]/

(#4856) stewe780 válasza kengyel (#4847) üzenetére


stewe780
őstag

Engem is a kamera fogott meg. Nálam elsődleges szempont telóvásárláskor (ezért volt egészen mostanáig Lumia 1020-am), és nyugodtan ki merem jelenteni, hogy az S7-et és az 5G-t is (, hogy a jelenlegi csúcstelefonokhoz viszonyítsam) kamerában simán veri. És azért az sem a legutolsó szempont, hogy fele annyiba kerül. Én ilyen olcsó telót még sosem vettem. :D
A hangjától tartottam a legjobban, de a 1020-hoz képest még jobban is szól az arról hozott csengőhangom.
Amúgy ez a 808 egy elég nagy hülyeség volt a qualcomm-tól. A gyors magok tényleg max 2 percig mennek. Ettől függetlenül a normál használat során nem igazán észrevehető az egész. Te ettől még tény.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#4857) Richee11 válasza kengyel (#4854) üzenetére


Richee11
senior tag

Szóval akkor te a Mobilcorner-nél rendeled? Azt lehet tudni, hogy aztt van-e 6xx-es szériaszámú telefon?

(#4858) torma99 válasza stewe780 (#4856) üzenetére


torma99
aktív tag

Olyan kérdésem lenne, te biztos tudod, hogy vissza vettem 7.7 mpixelre a kaneraképeket, mint hagyjam a google-nak tömöríteni. Jó ötlet, vagy jobb a full felbontás+google-nak tömörítés? Az a helyzet, hogy onedriveon van a tárhelyem (1 tera of365), google-nél csak 20 giga, és még nem jöttem rá, hogy szinkronizáljak onedrivera.

(#4859) torma99 válasza Richee11 (#4857) üzenetére


torma99
aktív tag

Írd be megjegyzésbe, nekem onnan jött a 606-os micro-type c átalakítóval. Vagy hívd fel őket, egy fiatal srác veszi fel, de nagyon korrekt a telefonba.

(#4860) agabe válasza torma99 (#4852) üzenetére


agabe
addikt

Van gyorsabb, és ha van miért ne kellene ? :D , de különben nem gáz a fókuszálás 5X-en teljesen használható.

(#4856) stewe780:
Sok mindent ver kamerában a csúcstelők között is, de azért pl. nagyon gyenge fénynél S7 jobb képet tud lőni, videózásban meg pl. iPhone 6S PLUS nagyon király, de összességében igencsak szuper a kamera teljesítménye még az árszintet figyelmen kívül hagyva is, de motorola új telói is (amiket hivatalosan itthon nem lehet kapni) igen jól teljesítenek, szóval úgy tűnik több gyártó is középkategóriában is már erős kamerákat tesz be, és google jól optimalizálta a kameraszoftvert a hdr+ meg még kiemelkedőbb.

[ Szerkesztve ]

(#4861) torma99 válasza agabe (#4860) üzenetére


torma99
aktív tag

Esetleg G4/G4 plusról van valami tapasztalatod kamera ügyben, a feleségemnek is megtetszett az android?

(#4862) kengyel válasza Richee11 (#4857) üzenetére


kengyel
nagyúr

Már én sem tudom honnan rendeljem, de a jövőhéten megakarom.

(#4856) stewe780

Elsősorban engem is a kamera fogott meg, de nem elfeledő a friss robot sem. :)

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#4863) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Keresek dock-ot a telóhoz, találtam egy ilyet, jó áron van:

[link]

na most ennek sima USB kimenete van. A kérdés, hogy ha nem géphez dugom, hanem a falba, akkor használhatom-e ezt a fali töltőt? (és fog tudni gyorstöltést is, vagy örüljek, hogy tölt egyáltalán)

[link]

Köszi

(#4864) migabi24 válasza kengyel (#4862) üzenetére


migabi24
nagyúr

Annyira nem jött be az S7, hogy máris meneszted? ha jól emlékszem, az S4 jó sokáig megvolt

(#4865) QbHead válasza Meridius11 (#4849) üzenetére


QbHead
aktív tag

Ó köszi :)

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#4866) stewe780 válasza agabe (#4860) üzenetére


stewe780
őstag

Videonál feltöltöd youtube-ra és bekapcsolod a stabilizálást. Képben meg egyértelműen a legjobb.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#4867) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Délután jött valami frissítés a kamera szoftverre is, és most gyorsabban indul a fényképező. Ti is észrevettétek?
Kár, hogy egy kis extra ois-al nem delejezték meg. :)

(#4868) stewe780 válasza torma99 (#4858) üzenetére


stewe780
őstag

A google nem tömörít rosszabbul, mint ahogy a telefon. Szóval én hagynám 12 megapixelen. Így legalább a telefonodon megvan az elérhető legjobb minőség. Akiknek meg meg akarod mutatni nem kapnak rosszabb végeredményt, mint amit a telefonod adna.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#4869) n.gab válasza Richee11 (#4853) üzenetére


n.gab
aktív tag

Én tegnap hoztam el tőlük.
Minden rendben ment.
Nagyon normálisak.
Megrendeléskor még 73,900 volt. Nem volt náluk raktáron mikor megjött az új árú már az új áron kaptam 71,900ért.

(#4870) Richee11 válasza n.gab (#4869) üzenetére


Richee11
senior tag

Mármint a nextelshopnál vásároltad? Vagy a mobilcorner? :)

Én a nextelnél szeretném majd, csak jelenleg a fekete 32 gigás 92 ezer. Lehet megveszem a fehéret 85-ért :)

(#4871) agabe válasza torma99 (#4861) üzenetére


agabe
addikt

Nem volt G4-em, igy tenyleges tapasztalatom nincs.
Kijelzoje jobb, es minosegibb a hatasa fogasra az tuti (foleg bor hatlappal tetszett nagyon), mert kezemben volt mar regebben es probalgattam kicsit, de amugy a ketto kozott hardverban ugye nincs igazan kulonbseg, igaz G4-ben 3giga ram multitaskban neha jobb lehet, de szoftverben meg egyertelmuen nexus a nyero.
Tarhelyre megintcsak a G4, mert bovitheto sd kartyaval...de melyebben nem tudok rola mondani tobbet kamerarol foleg nem, d szerintem nexuson ezt a kamerat annyira eltalaltak, hogy osszesegeben kepekre jobb mint a G4. Talan valaki aki arrol jott van itt is.

[ Szerkesztve ]

(#4872) n.gab válasza Richee11 (#4870) üzenetére


n.gab
aktív tag

A nextelnél igen.
Én 16osat vettem. Fehérbe.
1év gari,számlán rajta az imei szám.

(#4873) kengyel válasza n.gab (#4872) üzenetére


kengyel
nagyúr

Benne volt a csomagban az Adatkábel USB-C ? Nagyon valószínű hogy én is innen szeretném megvenni.

kengyel

(#4874) n.gab válasza kengyel (#4873) üzenetére


n.gab
aktív tag

Nem.
511et kaptam.
De most néztem pont mennyibe kerül 1000Ft körül már van.

(#4875) kengyel válasza n.gab (#4874) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nagyon köszönöm a gyors választ. Akkor majd rendelek hozzá, csak valami hazai webshopból kellene.

kengyel

(#4876) n.gab válasza kengyel (#4875) üzenetére


n.gab
aktív tag

Én ezt néztem de van több fajta is.

(#4877) kengyel válasza n.gab (#4876) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez tényleg jó árban van, keresek hasonlót itthoni rendeléssel.

kengyel

(#4878) bedibazsa válasza Richee11 (#4870) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Én pénteken vettem a nextteltől egy fehér 32-eset,rendben van a cucc. Bár elsőre az aksi hatalmas para i6 után. Kb. 3-ad annyit bír. De a telefon sokkal gyorsabb.

(#4879) n.gab válasza kengyel (#4877) üzenetére


n.gab
aktív tag

Most rendeltem autós töltőt innen.

(#4880) kengyel


kengyel
nagyúr

Még egy nagyon fontos dolgot akartam kérdezni. A telefonbeszélgetések rendben vannak, gondolok itt a 4G/3G/2G-automatikus hálózatváltásra ?

kengyel

(#4881) lajos75


lajos75
senior tag

Sziasztok!

Akkumulátor nektek hogyan bírja visszafogott használat mellet folyamatos GPS, Wifi és 4G-vel :F

Nagyon kevés beszélgetés,Facebook, böngészés mellet?

(#4882) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok.

Fehér készüléket nézegetek.
"A fehér és a kék készülékek elszíneződhetnek, bebarnulhatnak, besárgulhatnak. "

Ez mennyire jellemző hiba? Milyen nagyságrendben változik meg a színe, csak a sarkakon vagy mindenhol?
Pl tisztító szerrel ujra vissza nyerhető a színe vagy anyagában változik meg?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4883) torma99 válasza kengyel (#4880) üzenetére


torma99
aktív tag

Most pont olyan helyen vagyok ahol egy fordulással elérhető mind a három, nincs gond.

(#4884) tomboy0013 válasza gzbotii (#4882) üzenetére


tomboy0013
veterán

Anyagában változik meg ott ahol fogod, nem tisztítható. De garanciában cserélik. Bár én egyszer felküldtem a központi szervizbe, egy félreértés miatt nem cserélték ki elsőre és nem volt kedvem még 1 hétre elküldeni szervizbe úgyhogy vettem rá egy átlátszó nillkin tokot és nem foglalkozom vele. :D Tokot mindenképp tegyél rá.

(#4885) kengyel válasza torma99 (#4883) üzenetére


kengyel
nagyúr

Akkor ez nekem elég is, köszönöm a gyors választ.

kengyel

(#4886) dnelb válasza lajos75 (#4881) üzenetére


dnelb
veterán

este mindenképp tölteni kell

(#4887) gzbotii válasza tomboy0013 (#4884) üzenetére


gzbotii
veterán

Lehet fehér lesz, olyat szeretnek, max megy rá egy fólia :D
233€ a fehér, 245 a fekete.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4888) Gigicuci válasza lajos75 (#4881) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Nekem erős használat mellett 4 óra képernyő idő jött ki. Átlagos de az SE meg az s7 után nos..egy kicsit kevésnek tűnik. De a gyorstöltő tényleg gyors.

(#4889) bl4ze válasza Gigicuci (#4888) üzenetére


bl4ze
veterán

4 óra SOT az nem rossz.

.:. bl4ze .:.

(#4890) lajos75 válasza Gigicuci (#4888) üzenetére


lajos75
senior tag

Ez hogy 4 óra képernyő idő jött ki, azért nem mindegy hogy menyi idő alatt jött össze :F
Mert nem mindegy hogy reggel leveszem 5ó. kor a töltőről és mondjuk 10óra fele már tölteni kell mert addig nyomkodtam :D :Y

Szóval ezzel csak azt akarom mondani hogy Pl. 24óra alatt tud 4óra kijelzőidőt produkálni vagy esetleg 5-6óra készenlét mellet tudja, nem mindegy :)

[ Szerkesztve ]

(#4891) Meridius11


Meridius11
aktív tag

DP5 nálam javított az akkuidőn. Meglepő módon a doze is működik, eddig kb. fél nappal egy factory reset után olyan volt mintha nem is létezne.

(#4892) Richee11


Richee11
senior tag

Lehet hülye kérdés, de az android n majd nem csiszol kicsit az akksi üzemidején? Nekem nagyon tetszik ez a telefon, a kamerája, a szoftvere, a kialakítása, az otg támogatottsága miatt, azonban nem akarok úgy járni, hogy bárhova megyek, akkor azonnal töltőre kell dugni.

Meg attól is félek, hogy a fehér meg a kék hamar retkes lesz. A fekete ebből a szempontból időtállóbb, nem?

(#4893) stewe780 válasza Richee11 (#4892) üzenetére


stewe780
őstag

Mindegy milyen színű a teló, egy tok kell rá és nem lesz gond.
Az akkuról annyit, hogy én nem tudom, hogy most én vagyok erős felhasználó, vagy mi van, de nekem ezt is naponta 2szer kell töltenem, meg a Nokiát is 2szer kellett. Mondjuk igazából nem annyira érdekel, ha kér enni adok neki aztán kész.

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#4894) Richee11 válasza stewe780 (#4893) üzenetére


Richee11
senior tag

Tokot mindenképpen veszek rá, ez egyértelmű. :) Én rendszeresen nyomomgatom a telefont, de azért a napi kétszeri töltést jó lenne mellőzni. Főleg, ha olyan helyen vagyok ahol nem tudok tölteni. Az hogy este végén rá kell tenni a töltőre, nem nagy gond, csak napközben azért legyen már elég :)

(#4895) gzbotii válasza Richee11 (#4894) üzenetére


gzbotii
veterán

5000Ft környéken egy powerbank?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4896) Richee11 válasza gzbotii (#4895) üzenetére


Richee11
senior tag

Az a mai világban már nem is opció, hogy egy telefon kibír egy napot?

(#4897) dnelb válasza Richee11 (#4896) üzenetére


dnelb
veterán

nexus mindig is rossz volt akksiban, mit vársz? :D vegyél mi5ot, 2x annyit bír mint ez. vagy s7 edge. sonyk.. tudsz válogatni

(#4898) Richee11 válasza dnelb (#4897) üzenetére


Richee11
senior tag

Soha nem volt nexusom.

(#4899) torma99 válasza Richee11 (#4896) üzenetére


torma99
aktív tag

Ha dolgozol, kizárt, hogy tudsz 4 óra sotot nyomkodni egy nap, sőt bár sokan elfelejtették, régebbi telefonok még ennyit sem bírtak. L800-am új korában sem tudott 2,5 óránál többet, aztán sem eredeti, sem noname akksival sem tudott később 2-nél többet. Persze vannak sokkal-sokkal jobbak, de nem 70-80-ért, illetve másban kell kompromisszumot kötni.

(#4900) fokukac válasza Richee11 (#4896) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez nagyon erősen használatfüggő.
nekem úgy másfél - két napot bír, 2,5-3 óra SOT-tal.
De pénteken pl. kimentem és egy óra alatt csináltam kb 100 db hdr+-os képet, meg vagy 20 panorámaképet, úgy már délelőtt 11-re 50%-on volt. De még így is kibírta nekem a napot estig.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.