Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) tomboy0013 válasza Dzsuri89 (#4448) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én napi szintű hibát nem találtam az 5X rendszerénél. 4 hónap alatt kétszer volt mikor a Play szolgáltatások miatt csak kb. 2 és fél óra kijelző idő jött össze mert gyorsabban merült a készülék a folyamatos ébrentartás miatt. Ez android N beta alatt volt, a gyári rendszer alatt semmi ilyesmi. Szóval ezekez a napi rendszerességű hibákat erős túlzásnak érzem. Mióta megvan a teló szinte mindent ezen csinálok, már tabletet is alig használok, szóval használva van rendesen úgyhogy nekem ez bizony elég stabilnak tűnik ennyi használat után.Persze ki kell próbálni mindent, iOS-t is használtam iPaden néhány hónapig, de nekem az nem jött be, túl egyszerű de ennek ellenére körülményes volt sok esetben a használata (pl. iTunes), Windows Phone-t 5 évig volt. Ennyi használat után azt mondom a stock droid nagyon jó, pedig csak kíváncsiságból vettem a Nexus-t, előtte idegenkedtem a droidtól.

(#4452) TOZ válasza tomboy0013 (#4451) üzenetére


TOZ
addikt

Nekem 2.5nal több szinte sosem jön össze.

Focis: torrenthez kényelmes a transdroid ez igaz, de vegul is böngészőből is menne.

[ Szerkesztve ]

(#4453) fokukac


fokukac
nagyúr

Nekem a Nexus mellett van egy céges ájfónom is, tehát párhuzamosan használok androidot és ios-t. Nem vagyok hátraesve az ájfóntól, jó, hardveresen már kezd elavult az 5s, amit adtak tavaly, de az ios-szel az a bajom, hogy semmit nem tudsz állítani, de tényleg semmit. Még a kamera felbontását sem. kis, keskeny 4 colos vacak, egy kínszenvedés rajta gépelni, az ujjamat sokkal kevésbé érzi, mint bármelyik nexus. A tárhely- és cache managementet meg sem említeném.
A másik pedig, hogy a 9-es ios óta kimondottan lassúcska is lett.
És úgy két hetente újra kell indítanom, mert lefagy, vagy valami nem működik (újabban nem veszi fel pl. a telefont).

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#4454) PrometheusX válasza fokukac (#4453) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Csak csatlakozni tudok hozzád, mi a cégnél egy 4S-t használunk, ami most lett frissítve a 9-es iOS-ra 8-asról. Hát, eszméletlenül lassú lett, diavetítés kb. a kód után eljutni az app drawer-be. Állítani semmit sem tudok rajta, viszont annyi legyen mentségére szólva, hogy a dolgát teszi - lehet rajta telefonálni és kész. iOS 7-8 alatt simán lehetett rajta mást is csinálni, de mostmár.. na mindegy, végül is nem egy friss telefonról beszélünk.

(#4455) Zizmand


Zizmand
aktív tag

Sziasztok! :)
Most tervezek 5X-et venni, hosszútávra terveznék vele, kb mennyi ideig lesz támogatva? Lesz addig, mint a sima 5? :)

(#4456) dobolson válasza Zizmand (#4455) üzenetére


dobolson
senior tag

Jövő év szeptemberéig, szóval igen, a 2 év meglesz összesen.

[ Szerkesztve ]

(#4457) Dzsuri89 válasza PrometheusX (#4454) üzenetére


Dzsuri89
őstag

De könyörgöm ne már a 3-4 éves iphoneokat hasonlítsátok a tavalyi Nexus 5X-hez. Pártolástól függetlenül a hasonló korú iPhone és Androidos készülék közül a iOS-es jobban működik mai napig. Nekem egy 6S Plus van, nem tudok belekötni egyszerűen...

Írta valaki fentebb, hogy a Nexus 5X-szel nem tapasztalhatók azok a hibák olyan sűrűn, amiket én írtam korábbi Nexus-okkal kapcsolatban. Amikor én használtam Nexusokat, akkor ezek voltak a fő rossz tulajdonságok, azóta nyílván változott a droid, meg remélem is így van, de a tapasztalataim alapján a váltást nem bántam meg azóta se...

Részemről ennyit szerettem volna a témàhoz fűzni, nem feszkó keltés gyanánt írtam a fórumban, csak szimpla véleményt nyílvánítottam a tapasztalataim alapján. :)

(#4458) Sonex79 válasza Dzsuri89 (#4457) üzenetére


Sonex79
aktív tag

A 6s plust egyértelműen a Nexus 6P-hez kell hasonlítani minden tekintetben. Ez nem is kérdés. Azért ne menjünk le olyan szintre, mint drága kollégàim, akik 50 e Ft-os androidos telót hasonlítanak egy csúcskategóriás iphone-hoz. Vagy éppen fordítva. Azonos árkategóriájú telefonokat érdemes csak összehasonlítani.

Ja és Én amúgy egy Nexus 5-t soha nem cserélnék Iphone 5s-re...

(#4459) cuebler válasza Sonex79 (#4458) üzenetére


cuebler
senior tag

azonos árkategória? amikor az egyik összehasonlításban szereplő telefon egy iphone? simultak már kicsit a különbségek, de azonos kategóriájú készülékeknél még mindig benne van 20-25% árelőny az android-nál. bár a 6s árszínvonalát nem nagyon figyelgetem, szóval nyugodtan cáfoljatok meg... még nem ittam meg a reggeli nedűt, így nincs kedvem most guglizgatni.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#4460) TOZ válasza cuebler (#4459) üzenetére


TOZ
addikt

Simultak. A flagship droidok is kezdenek ku drágák lenni.

(#4461) TOZ


TOZ
addikt

Na azert, hogy ontopic is legyen...

Szoval az nekem elegge :W , hogy mig tegnap 2 és fél óra sot utan 20%-on raktam toltore (ott voltunk, wifi, elvileg ilyenkor amugy jobb SOT tud kijonni, nincs pl exchange sync), erre ma meg 73%-on van majdnem masfelora SOT, meloba jovet vegig Feedlyn olvastam, mikozben Spotifybol uvoltott a fulembe a Meshuggah.

Nem ertem en ezt. Igazabol ez a bizonytalansag nem lenne, akkor tok meg lennek elegedve.

[ Szerkesztve ]

(#4462) stewe780 válasza TOZ (#4461) üzenetére


stewe780
őstag

Nyugtasson a tudat, hogy az s7 240kHUF-ért ugyanezt tudja.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#4463) slice14 válasza dobolson (#4456) üzenetére


slice14
veterán

+1 év biztonsági frissítés.

Sonex79: Jaja, én még attól m egyek a falnak, mikor az iphone-t hasonlítsák össze az androiddal. Mikor az egyik egy hardver, a másik pedig egy szoftver.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4464) dobolson válasza slice14 (#4463) üzenetére


dobolson
senior tag

Ja, tényleg. :)

(#4465) tomboy0013 válasza TOZ (#4461) üzenetére


tomboy0013
veterán

Furcsa, nálam ilyenek nincsenek. 4 és fél-5 óra kijelzőidőt produkál mindig.

(#4466) dobolson válasza tomboy0013 (#4465) üzenetére


dobolson
senior tag

Nálam is, de ez tényleg felhasználói szokásokól függ.

(#4467) tomboy0013 válasza dobolson (#4466) üzenetére


tomboy0013
veterán

Csak arra akartam rávilágítani, hogy nálam nem ilyen változó a működés mint nála, hanem tart egy bizonyos szintet.

(#4468) dobolson válasza tomboy0013 (#4467) üzenetére


dobolson
senior tag

Jaja, ez nálam is így van egyébként.

(#4469) Sonex79 válasza slice14 (#4463) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Általában kb. ennyire ért egy átlagfelhasználó a telefonokhoz sajnos.. :((( No de mi örüljünk, mert mi nem tartozunk közéjük! :D

(#4470) Sonex79 válasza TOZ (#4461) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Rosszul állsz hozzá! Ma jó nap van, örülni kell! :DD

(#4471) fokukac válasza Dzsuri89 (#4457) üzenetére


fokukac
nagyúr

Én 3 évig használtam egy Nexus 4-est (2012-es modell), és ezzel párhuzamosan egy céges iphone 5s-t is (2013-as modell).
A Nexus 4-est 75 e Ft-ért vettem 2013-ban az angol Google Play store-ból. Az iphone 5s új ára szerintem 200k fölött volt.
Tehát nem egy kategória a kettő. Az anyaghasználata, a kamerája és a hang-csipje jobb volt az iphone-nak, de gyorsaságban, használhatóságban a Nexus 4-es még most is lekörözi.

---------------------

Árak tekintetében most is hasonló az arány, 2-3 NExus 5X-et veszel egy új 6os, 6s-es iphone árából, és a felhasználói élmény nem rosszabb, sőt.

Ami pedig a rendszert illeti: ez ízlés kérdése.
Nem sokak használják a stock andoroidot és az iphone-t egyszerre, én speciel igen. Látom, hogy hogy fejlődnek. Látom, hogy ellopnak egymástól dolgokat.
De ettől függetlenül sokkal jobban tetszik a stock droid logikája, az, hogy mindent beállíthatok.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#4472) glehel válasza fokukac (#4471) üzenetére


glehel
senior tag

azért ez erős túlzás hogy a stock droidon mindent beállíthatsz.
nekem legalább a stock droid + gravitybox párossal kezdődik ez az érzés.
Még jó hogy van mert enélkül nagyon gyenge az alap rendszer tudása.

(#4473) szoja válasza TOZ (#4461) üzenetére


szoja
tag

Hát, ez szerintem nem a Nexus saját bugja, az elmúlt 3 évben minden Android telefonom ugyanezt csinálta: HTC Sensation, HTC One S, LG G2, Samsung Galaxy A3, és most ez. Az akkumulátor statisztikákból pedig sose derül ki, mert többnyire csak annyi látszik, hogy a rendszer vagy a Play Services értéke a magas.

(#4474) vmack válasza glehel (#4472) üzenetére


vmack
tag

én még rootolni sem rotoltam. minden flottul működik a stock droidban. a kinézete nem jött annyira be, de egy nova launcher elég volt a testreszabáshoz.
régebben romulánabb voltam, cserélgettem a főzött romokat, de csak mert a samu képtelen volt egy gördülékeny rendszert adni az épp aktuális zászlóshajójához.
mi az ami pluszt ad még a gravitybox? az hogy színes legyen az állapotsorban valamelyik státuszjelző pont le...ROM :) . ha gyorsabb, energiatakarékosabb és úgy, hogy ez nem jeleni egyes funkciók kikapcsolását, az érdekelne. De nem csinálok úgy mint 1-2 ismerősöm akik kikapcsolják a netet, gpst hunyorognak az alacsony fényerejű képernyőnél, mert ezzel akár 1-2 plusz órát nyernek.

(#4475) fokukac válasza glehel (#4472) üzenetére


fokukac
nagyúr

Jó, nyilván nem mindent. De azért elég sok mindent pláne egy ios-szel összevetve...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#4476) glehel válasza vmack (#4474) üzenetére


glehel
senior tag

én amit szeretek benne a teljesség igénye nélkül "okos rádiókapcsolat (auto 2G/4G)", előre beállított wifi hálózaton auto_unlock (nem mindig tapizom a hátulját, itthon jól jön), led lámpa automatikus kikapcsolása (ha véletlenül úgy hagynám), teljesen testre szabható mi látszódjon lezárt képernyőn a gyorsbeállításokból, rengeteg gyorsbeállítási lehetőség akár saját program megnyitása egy ikonnal 2 db, újraindító menü letiltása záróképernyőn, zene vezérlése hangerő gombokkal, emelkedő csengőhang, gyorsmenüből kapcsolható csengés-csengés+rezgés-rezgés-néma mód,sikeres hitelesítésnél nem rezeg, mindenféle fénybeállítás profi csendes időszak rengeteg opcióval + még nagyon sok hasznos beállítás :) ezek nagy része megtalálható a jobb custom romokban, ebből az okos rádiókapcsolat ami smart radio néven volt ismerős a sajnálatos módon megszűnt Catalysm romban volt kizárólag megtalálható.

[ Szerkesztve ]

(#4477) vmack válasza glehel (#4476) üzenetére


vmack
tag

bakker, vénülök :) ezek egyike sem hoz lázba :)
amúgy a hitelesített wifiken a stock is nyílik minden nélkül.
az auto rádió kapcsolatot nem értem. minek váltogatni? ha van 4g ide vele :)
(végre beizzíthatnák már a VOLTE-ot )

én úgy ahogy van elégedett vagyok vele, egy note4 is itt figyel de abban már csak az autós sim van, és kb alig használom :)

egyedül az ANT+ ami hiányzik a note4 hez képest, az 5x valamiért csak bluetoot on akar kapcsolódni a scosche rhythm -hez

más,
olyat nem lehet csinálni hogy a sok nyüves belépőkártyát beolvasom a telefonnal majd azt használom a kártya helyett? (edzőtermi kártya kikötő kártya.... a szívem szerint a paypass bankkártyát is hagynám a fenébe és a telefont használnám helyette.) olvasni olvassa a kártyákat, ki is írja amit olvas de ennyi.

(#4478) L.L.


L.L.
senior tag

Sziasztok, tudtok ajánlani itthon üzletet, ahol elfogadható árú, és minőségű adatkábelt lehet venni? Hosszabb utazásra megyek, és addig ebayről nem érkezne meg. Köszönöm

(#4479) glehel válasza vmack (#4477) üzenetére


glehel
senior tag

Nalunk 4g hol van hol nincs.a házban pont olyan a jelszint,hogy állandóan váltogatja.itt és a munkahelyen meg van wifi.akkor inkább 2g annak a hangátvitele (minősége)nekem jobban bejön.a hd hang egyébként is csak hálózaton belül működik.ha pedig bekapcsolom a mobilnetet átáll automatikusan 3/4 g re amelyik elérhető és magasabb szintű.mellesleg 2g hálózaton kevesebbet fogyaszt.

(#4480) vmack válasza glehel (#4479) üzenetére


vmack
tag

Így nem csodálom, ha kénytelen vagy keretek közé szorítani. A gyenge jelszint rettenet akuzabáló.

(#4481) vacs


vacs
veterán

Kicsit leveleztem az LG-vel.

Arra voltam kíváncsi, hogy milyen normál usb A csatlakozós töltőfejet illetve usb 3-as kábelt vegyek, hogy a gyors töltés működjön.
Választ csak részben kaptam, mert még mindig nem tudom, hogy milyen töltőfejet vegyek! :(((

Szerintetek se tudnak olvasni és/vagy szöveget értelmezni? :(

Én:
Kérdésem, hogy milyen usb 3-as kábelt és hozzá való töltőfejet vegyek, ami támogatja a gyors töltést és pc-re is rá tudom kötni adatok másolásához (mert a gyári töltőfejen lévő csatlakozó C típusú)?

LG:
Köszönjük, hogy levelével ügyfélszolgálatunkat megkereste.

Az Ön készülékéhez Nexus 5X (H791) készülékhez bármilyen A-C adatkábelt megvehet, de érdemes lenne előtte kipróbálni, hogy érzékeli-e a készülék, mert előfordulhat, hogy nem fogja érzékelni a telefon.

Ha USB 3.0 adatkábelt használ, és ehhez megfelelő a laptopja, akkor hiába 900 mAh-s az USB átvitel, ez még nem számít gyorstöltésnek, a készülék eredeti töltője ennél jóval magasabb áramerőséggel tölt.

Újra írtam nekik:

Tehát még egyszer a kérdésem:
Milyen USB A töltőfejet vegyek, ami támogatja a gyorstöltést (usb3-as kábellel használnám)?

LG:
Hogy segítségére legyek Önnek, szervizünktől kértem információt:
Az ÖN készüléke az LG H791 (Nexus 5X) gyári gyorstöltővel (USB3.0) került forgalomba, tehát ezt tudja használni gyorstöltéshez. Hálózati kábelt - a gyári C-C helyett ha A-C csatlakozásút szeretne, - akkor az EAD63849203 alkatrész cikkszámú adatkábelt tudja használni.

Harmadszor is írjak, hogy legyenek szívesek végre a kérdésre válaszolni? :D

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#4482) cuebler válasza vacs (#4481) üzenetére


cuebler
senior tag

6p-t kellett volna vegyél, a huawei-nél sokkal tájékozottabbak :C

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#4483) tálusz


tálusz
tag

Kb. fél órával ezelött sikerült 1,5 méter magasrol pofára ejteni a telefont az aszfaltra. Hálisten csak az üvegfólia pókhálosodott be.

"Titeket apátok ATI kártyával vert Abu85 for president pólóban? Vagy mi fáj ennyire?" by nemlehet "

(#4484) dobolson válasza tálusz (#4483) üzenetére


dobolson
senior tag

Az mák. :) Tokban volt? Én folyamatosan filózok, h levegyem-e az üveget róla, mert a gyári tapintása jobb.

[ Szerkesztve ]

(#4485) tálusz válasza dobolson (#4484) üzenetére


tálusz
tag

Igen plusz a tok, annak a széle is megsérült kicsit, ezért is vettem rá.

"Titeket apátok ATI kártyával vert Abu85 for president pólóban? Vagy mi fáj ennyire?" by nemlehet "

(#4486) L.L.


L.L.
senior tag

Ma megjött a mobilkereskedéstől a készülék, és meglepetésemre volt a dobozban egy gyári usb-c adapter. Ennek mindig így kellett volna lennie?, mert az előző 5X ezt nem tartalmazta.

[ Szerkesztve ]

(#4487) Zoli0726 válasza L.L. (#4486) üzenetére


Zoli0726
aktív tag

Én 2 hete vettem onnan, akkor még nem volt.

(#4488) stewe780 válasza L.L. (#4486) üzenetére


stewe780
őstag

Milyen színű készüléket vettél?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#4489) L.L. válasza stewe780 (#4488) üzenetére


L.L.
senior tag

Feketét. Akkor ez új dolog, a készülék gyártása 2016.06. hó, gondolom az újabb kiadásoknál már így van.

(#4490) #31631410 válasza L.L. (#4489) üzenetére


#31631410
törölt tag

En is onnan rendeltem keket.remekem abban is lesz adapter. Hetfon jon..

(#4491) stewe780 válasza L.L. (#4489) üzenetére


stewe780
őstag

32GB-os?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#4492) L.L. válasza stewe780 (#4491) üzenetére


L.L.
senior tag

Igen. Fóliát viszont ne kérjetek hozzá, mert nem jó a méretezése (nagyobb mint a készülék), de korrektül álltak hozzá, írtam nekik, és vissza is utalják az árát.

(#4493) mandalorian


mandalorian
csendes tag

Nekem kedden jött meg szintén mobilkereskedes.hu-tól. Kék 16gb-os, nem volt benne adapter.

(#4494) Zsirmanc válasza L.L. (#4489) üzenetére


Zsirmanc
aktív tag

Szia!

Azt hol lehet látni, hogy mikori gyártású a készülék?

Köszi

"WRC is for boys. Group B was for men." - Juha Kankkunen

(#4495) stewe780 válasza L.L. (#4492) üzenetére


stewe780
őstag

Igazából privibe is jöhet, de érdekelne, hogy menniyre volt bontatlan csomag? Tehát valami zárócetlit, blomba vagy mifenét te vágtad át? Csak, hogy a legkisebb esélye sincs, hogy egy szolgáltatós unlockolt telefont adnak?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#4496) slice14 válasza stewe780 (#4495) üzenetére


slice14
veterán

Mikor januárba vettem náluk, akkor én vágtam fel a matricát. Gondolom ez azóta is így van.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4497) mandalorian válasza stewe780 (#4495) üzenetére


mandalorian
csendes tag

gyári sértetlen ragasztás van rajta, az enyémet én vágtam át

(#4498) Zsirmanc válasza slice14 (#4496) üzenetére


Zsirmanc
aktív tag

Sziasztok!

Ahogy igy olvasom a mobilkereskedes.hu-val kapcsolatos hozzászólásokat, nekem most utólag nem áll össze a kép, vagyis bizonyos szempontból összeáll.

Először is miután megrendeltem a cuccot az oldal szerint következő napos szállitással egy hétig tolódott a szállitás, mondván, hogy nekik sem jött meg a csomag nem tudom honnan, úgyhogy legyek türelemmel. Egy hét múlva jött meg a teló,kaptam ajándékba autós töltőt. Ez mondjuk korrekt. A tájékoztatás is az volt, minden nap felhivtak.

Magam vágtam el a ragasztó csikot a dobozon, amiről azért kiderült már utólag 5 percel később, hogy ez nem azt jelentette, hogy originál a cucc, mert a bekapcsolás után, mikor az első beállitásokat kell csinálni és kérdezte, hogy a wifi hálózatra akarok-e felmenni, akkor előzményekben ott volt, mint wifi hálózat T...iphonja,
és milyen meglepő a srác aki hozta a boltból, pont T...-nek hivják.

Most megnéztem a dobozon ráadásul a gyártása 2015 október. Múlt héten vettem.

Nem is birja úgy a cucc, ahogy itt többen irják. Max 2,5 óra OST. 3-3,5 helyett.

[ Szerkesztve ]

"WRC is for boys. Group B was for men." - Juha Kankkunen

(#4499) stewe780 válasza Zsirmanc (#4498) üzenetére


stewe780
őstag

Pffff, ez nagyon komoly. Pedig már majdnem megrendeltem.... :Y :Y

Milyen színű, mekkora háttértáras modell?

Ezek szezrint a gyártás a dobozon rajta. Elvileg ezt lehet ellenőrizni átvételkor? Vagy annyira becsomagolva hozzák, és annyira menne tovább a futár, hogy képtelenség kibontani kifizetés előtt? vagy mondjuk ha nem fizetem ki akkor hozzá sem nyúlhatok a dobozhoz?

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#4500) Zsirmanc válasza stewe780 (#4499) üzenetére


Zsirmanc
aktív tag

Ettől persze még nem mondom azt, hogy nem fogják mondjuk korrektül intézni a garis dolgokat, csak hát az a szitu, hogy ezekben a boltokban nagyjából mindenhol kintről jövő telókat kapsz.

Kiváncsi lennék trixi78 fórumtárs telója milyen nemzetiségű. A dobozon rajta van. Az enyémen ott van, hogy DE, tehát Németországból jött.
A saját hülyeségem egyébként, hogy nem készültem fel, leginkább a gyártási dátumra. Az, hogy nem HU szerepel a dobozon, az alapvetően nem lepett meg. Eddig csak a NOTE 3 telóm volt olyan, ami alapból magyar piacra lett gyártva még annó a nextelshop-ban vettem.

Amúgy meg lehet nézni, a doboz nincs becomagolva, tehét meg tudod nézni az összes számot átvétel előtt. Be is tudod kapcsolni, hogy működik-e.

Carbon 32GB egyébként.

[ Szerkesztve ]

"WRC is for boys. Group B was for men." - Juha Kankkunen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.