Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) PrometheusX válasza TaylorPro (#2650) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Nekem hétfőn érkezett meg, szeretnék várni egy hetet míg megosztom a tapasztaltaimat vele kapcsolatban a fórumtársakkal. :)

Btw VIP Phone. de az is biztos hogy tőlük többet nem rendelek (rossz rendelést vettek fel, és jégkék helyett feketét küldtek). :(

[ Szerkesztve ]

(#2652) cuebler válasza PrometheusX (#2651) üzenetére


cuebler
senior tag

ez a színtévesztés nagyon megfeküdte a gyomrodat :P mondjuk ezt a céget nem ismerem, de ez a név már önmagában elég hozzá, hogy nagy ívben elkerüljem :C

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#2653) tomboy0013 válasza PrometheusX (#2651) üzenetére


tomboy0013
veterán

Lehet jobban jártál a feketével. A világos színeknél megesik az elszíneződés. Nekem 1 hét alatt sárgulni kezdett a fehér hátlap úgyhogy szervízbe küldtem, hogy cseréljék mert ez azért elég gáz.

(#2654) PrometheusX válasza cuebler (#2652) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Már január óta tervezem hogy 5X-et fogok venni :D Érdekes volt az egész vásárlás amúgy, telefonon megkérdeztem mindent tőlük (gyártói garanciás-e például) mielőtt megrendeltem, azt mondták hogy hívnak amint sikerül berendelni az üzletbe a telefont, és utána adják át a futárnak (ez egy-két nap lett volna, és a futár hozta volna nekem csütörtök-péntekre papíron). Ebből annyi lett, hogy a héten síri csönd volt, semmi update, majd hétfő reggel jött egy SMS hogy hozza nekem a futár a telefont és 9-17 óra között. (Az is érdekes volt hogy a futárszolgálat nem adta ki a futár telefonszámát hogy egyeztessek vele az érkezésének időpontjáról, de végül megoldottuk probléma nélkül).

Lényeg a lényeg hogy nekem ez pont elég volt hogy így többet ne rendeljek tőlük és elkerüljem őket messzire. :)

(#2653) tomboy0013: igen, pont a rendelésem leadása után jelentek meg a fórumon olyan hozzászólások, hogy a fehér és jégkék hátlapú Nexus 5X-ek besárgulnak, problémásak, és szervizbe kell őket küldeni. Ezért nem is bántam, hogy végül "balszerencsés módon" feketét kaptam, ráadásul nem akartam visszaküldeni, hiszen három hónapja terveztem, hogy megveszem. :)

Amúgy ez a sárgulás nagyon gáz szerintem is, nem tudom hogy hogy engedhették meg ezt az anyaghasználatot egy felsőbb kategóriás telefonnál... :W

(#2655) tomboy0013 válasza PrometheusX (#2654) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem lenne annyira gáz ha mondjuk 1-1,5 év után jelentkezne, de hogy 1 héten belül... Na ez tényleg elég nevetséges. A nyöszörgős hátlapomról nem is beszélve ami csak a plusz volt a sárgulás mellé. Nagyon remélem, hogy cserélik a hátlapot. Nincs kedvem hadakozni az LG-vel, remélem nem kényszerítenek rá.

(#2656) cuebler válasza PrometheusX (#2654) üzenetére


cuebler
senior tag

jégkék... nekem inkább halvány türkiznek tűnt -> kicsit "metroszexuális" színárnyalat... és elnézést, nem személyeskedés, csak vélemény a színről :P

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#2657) Bukk900


Bukk900
őstag

Igear adatkábelt próbálta már valaki?

(#2658) Sonex79 válasza Bukk900 (#2657) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Nem próbáltam, de kissé olcsónak tűnik. A saját oldalukon van telefonszám (pesti cég), kérdezd meg tőlük. Kompatibilitást nem írnak a kábelhez

(#2659) Atti0705 válasza Bukk900 (#2657) üzenetére


Atti0705
csendes újonc

A topik összefoglalóban van egy amazon link és ott több kábel adapter van tesztelve. Melyek öt csillagot kaptak azokkal nem szabadna, hogy baj legyen, ha az általad kiszemelt kábel is közöttük van akkor nem szabadna , hogy galibát okozzon. Én egy ilyen adaptert rendeltem, ezt elvileg a Google mérnöke tesztelte, és 5 csillagot kapott. Valakinek vannak tapasztalatai az ilyen adapterekkel? Én egy hagyományos Samsug adatkábellel szeretném használni.

[ Szerkesztve ]

(#2660) Bukk900 válasza Sonex79 (#2658) üzenetére


Bukk900
őstag

Írtam a nagykernek, majd bemásolom ide, ha válaszolnak.

(#2659) Atti0705: olvastam a tesztet, csak ezt itt a kis városunkban is meg tudnám venni.
A Xiaomi adapterről már van itt tapasztalat: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2661) Gaabor80


Gaabor80
aktív tag

Ha rossz egy kábel az azonnal kiderül vagy csak néhány óra után öli meg a készüléket? :F

(#2662) focvis válasza Atti0705 (#2659) üzenetére


focvis
veterán

Nekem van belőle (Xiaomi adapter) 2 db, rendben működnek, ugyaninnét rendeltem, kb. 2 hét alatt megjön.

Szerk: látom idézve lettem Bukk900 fórumtárs által :) És igen, OTG-re nem jó.

Továbbra is keresek bevált USB-C-s OTG kábelt, ha valaki ismer ilyent, ne tartsa magában!

[ Szerkesztve ]

(#2663) PrometheusX válasza Gaabor80 (#2661) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Szerintem ez abszolút a kábel minőségétől függhet - lehet hogy azonnal, lehet hogy rövidtávon, de lehet hosszútávon is.

Mindenesetre ezt jobb megelőzni azzal, ha az ember megnézi a CheckR-rel a kábelt (persze nem ad 100%-os képet, de lesz fogalmunk róla), illetve az összefoglalóban említett Google mérnök által tesztelt és megbízhatónak ítélt kábelt használsz. :K

(#2664) Bukk900 válasza PrometheusX (#2663) üzenetére


Bukk900
őstag

Ezt a CheckR-t tudnád linkelni melyik az, mert az összefoglalóban lévő nem elérhető.

(#2662) focvis: Ezt az OTG kábelt rendeltem, ha megjön, majd írok róla!

(#2665) Atti0705


Atti0705
csendes újonc

(#2660) Bukk900: Értem. Nézelődtem én is extrém oldalán, én láttam ezt a fehér színű kábelt, csak leírást nem mellékeltek a termékhez. Ha megosztod velünk nagyker válaszát, azt ez úton megköszönöm.
(#2662) focvis: Köszönöm a választ, közben elolvastam előző hozzászólásodat amire Bukk900 felhívta a figyelmem. Ott olvasottak alapján akkor csak OTG-hez nem alkalmas, ezek szerint adatkommunikációra még elmegy?

(#2666) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Sziasztok!

Csatlakozom egy fekete 32GB verzióval a Mobilecornertől. Minden rendben eddig. Írtátok itt hogy van olyan hogy a gyári töltőkábel nem jó és nem tölt. Az enyém tölt. Ha ez hibás kiderül azonnal?

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#2667) Cseri0058 válasza TaylorPro (#2666) üzenetére


Cseri0058
őstag

Grat :)
Mikori gyártású?

(#2668) TaylorPro válasza Cseri0058 (#2667) üzenetére


TaylorPro
addikt

Köszi! Október 29. Van jelentősége?

Pixel 8 Hazel

(#2669) Bukk900


Bukk900
őstag

A használati útmutató írja, hogy 3 mikrofon van benne, de videónál csak mono hangot vesz fel.
Ez azért elég szomorú, remélem egy szoftverfrissítéssel megkapjuk a sztereót.

(#2670) focvis válasza Atti0705 (#2665) üzenetére


focvis
veterán

Persze, adatra és töltésre tökéletes ha van egy jó kábeled.

@Bukk990: köszönöm, várom a tapasztalatokat.

[ Szerkesztve ]

(#2671) Bukk900 válasza Bukk900 (#2657) üzenetére


Bukk900
őstag

A forgalmazó válasza az iGear kábelről:

Tisztelt Gear-impex Kft.

Az Önök által forgalmazott, cikkszám: DATA-USB-C kábel használható az
LG Nexus 5X készülékhez?
Tartalmazza az 56 kΩ értékű felhúzó ellenállást annak érdekében, hogy
a régebbi eszközökkel való kompatibilitás biztosított legyen?

válasz:

Tisztelt...

Az USB-C egy új csatoló felület. Régebbi eszközök nagy része normál Micro USB aljzattal rendelkeznek, ergo nem is lehet teljesen kompatibilis velük.

Létezik egy átalakító konverter kábel, ami USB-C-ről Micro USB véget csinál, ami azt eredményezi hogy az USB-C adatátviteli sebességét lefolytja: 10gbps-ről egy normál usb szintjére. Viszont, ha azt szeretné, hogy egyáltalán valamilyen kommunikáció létrejöjjön a két eszköz között, akkor az menni fog.

Az általunk forgalmazott USB-C kábel kompatibilis a Nexus 5X-el (leteszteltük)

Üdvözlettel:
...

Most meg merjem venni? :F

(#2672) Atti0705 válasza focvis (#2670) üzenetére


Atti0705
csendes újonc

Ok. Szuper, köszi a választ. :)

(#2673) tálusz


tálusz
tag

Sziasztok!
Ma egy hete, hogy vettem egy 32gb-os fekete nexust(UK). Eddig nagyon pozitív véleménnyel vagyok a telefonról.

"Titeket apátok ATI kártyával vert Abu85 for president pólóban? Vagy mi fáj ennyire?" by nemlehet "

(#2674) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Smartshopból vettem az 5X-emet 2 hete, nagyon elégedett vagyok a bolttal és a készülékkel is. 16GB-os verzió és sima 5-ről váltottam. :) 85k-t kértek érte :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#2675) Sonex79 válasza Bukk900 (#2671) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Szerintem nem igazán értették meg a felhúzó ellenállásra vonatkozó kérdésrészt..

(#2676) Sonex79 válasza TaylorPro (#2666) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Már kiderült volna, hogy rossz az első töltésnél.

[ Szerkesztve ]

(#2677) TaylorPro válasza Sonex79 (#2676) üzenetére


TaylorPro
addikt

Köszi!

Pixel 8 Hazel

(#2678) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Vettem a telóra Xpro üveget, de rettenet csúnya tőle és szösz is ment alá úgyhogy leszedtem. Nem lesz rajta fólia. Ki az aki fóliapárti, és ki az aki nem? Fólia nélkül mennyire karcos az üvege? A nexus 7 fólia nélkül van, nagyon éles szögben micro karc ha van rajta. A minden napi használatban észre sem venni.

Pixel 8 Hazel

(#2679) cuebler válasza TaylorPro (#2678) üzenetére


cuebler
senior tag

üvegpárti. nuglas volt, megtört, most xpro van.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#2680) niof válasza TaylorPro (#2678) üzenetére


niof
addikt

Én matt fólia párti vagyok, de szerintem ez ízlés kérdése szerintem.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2681) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Az ujjlenyomatolvasós feloldást nem lehet úgy beállítani hogy ne kérjen kódot? Tudom ritkán kér. De ha külső appal zárom le a képernyőn lévő gombal akkor ujjlenyomat után mindig kéri a kódot. Míg gombos lezárásnál csak ritkán.

Pixel 8 Hazel

(#2682) TOZ válasza niof (#2680) üzenetére


TOZ
addikt

Úgy, úgy.
Bármi csak matt fólia ne.

Nálam most nillkin glass van.

(#2683) TaylorPro válasza TOZ (#2682) üzenetére


TaylorPro
addikt

A nillkin hogy van kivágva? Az Xpro nagyon csúnya rajta, le is szedtem.

Pixel 8 Hazel

(#2684) niof válasza TOZ (#2682) üzenetére


niof
addikt

Engem nem zavar. Nálam csak az volt a szempont, hogy minél kevésbé gyűjtse az ujj és füllenyomatokat. :P

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2685) Sonex79 válasza TaylorPro (#2678) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Fóliapárti vagyok, de csak hátlappal együtt használom a telefonokat. Matt fólia az nekem sem jön be, bár sajnos van egy feleslegesen, mert épp csak 2-es csomag (sima és matt) volt a boltba..

Amúgy a "gyorsboltban" van hátlap, plusz fólia jó áron (nillkin).

(#2686) LattilaX


LattilaX
tag

Sziasztok megéri ilyet venni 86500 ft-ért?
A későbbiekben mennyire fog belassulni mennyire lesz elég a 2gb ramja?

(#2687) Cseri0058 válasza LattilaX (#2686) üzenetére


Cseri0058
őstag

A mostani szoftverrel 70-80 óra után már újraindítás kell neki mert belassul eléggé meg a ram is elpárolog valahová...

[ Szerkesztve ]

(#2688) Shyciii


Shyciii
veterán

jgcaap üzent a romját használóinak:

"Guys new rom will have included Android 6.0.1r30 and 31 patches. Have fun =)"

Yesss! :) :)

(#2689) TaylorPro


TaylorPro
addikt

A beszédhangszóró hangereje és minősége csillagos ötös! Sokkal jobb mint a sima 5 szerintem. Plusz nekem semmi hátlap nyöszörgés, masszív a készülék.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#2690) cuebler válasza Cseri0058 (#2687) üzenetére


cuebler
senior tag

csak a "miheztartás" végett:
teljesen stock, persze eggyel ezelőtti security update-tel :C amúgy éppen real racing3-t nyomtam rajta, szóval azért van memóriahasználat rendesen ;]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#2691) Sonex79 válasza LattilaX (#2686) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Szerintem igen. A 2GB ram-ra mi is kíváncsiak vagyunk. Mármint, hogy meddig lesz elég.. Azért ez mindenképp a gyengéje ennek a készüléknek. Egyelőre használható vele, ha sok ramot elfogyasztasz akkor max újratöltögeti az alkalmazásokat. Pl. 4K videó felvétellel ezt elég könnyű elérni.

[ Szerkesztve ]

(#2692) Sonex79 válasza cuebler (#2690) üzenetére


Sonex79
aktív tag

1000 órára hajtasz?? :D

(#2693) cuebler válasza Sonex79 (#2692) üzenetére


cuebler
senior tag

többre. az n5 is lazán bírta 1040-1050 óráig. ha ez nem bír annyit, b@§20M ki a 'csába ;]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#2694) Cseri0058 válasza cuebler (#2690) üzenetére


Cseri0058
őstag

Miket tartasz a memóriában? Engem kiidegel hogy pl. facebook után belép a chromba és pl utána ha vissza lépek a fészre már újratölti. Ez olyan 70 óránál szokott elöjönni és én ezt biztos nem bírnám idegekkel hosszútávon...

[ Szerkesztve ]

(#2695) cuebler válasza Cseri0058 (#2694) üzenetére


cuebler
senior tag

na az arckönyv és a króm nincs a memóriában. a facebook-ot nem bírom idegekkel még rövid távon sem. gmail, real racing 3, shuttle+ és k&h mobilkliens van csak a memóriában. fényképezni ritkán szoktam, böngészni jobbára csak a tőzsdei híreket, arra meg van sok egyéb, célszerűbb app. átlagos memóriahasználat: 3 órára és 24 órára 1,4GB, 6 órára és 12 órára 1,3GB, mégsem akad. szerintem egyébként a chrome ugyanolyan vacak mobilon, mint mostanság pc-n - sok-sok ismeretlen szál, memóriahasználat dögivel. az a ti bajotok :C

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#2696) Shyciii válasza Cseri0058 (#2694) üzenetére


Shyciii
veterán

Uhh. Facebook és Chrome a szó szoros értelemben felzabál mindent. Facebook app helyett érdemes másik lightos facebook alkalmazást használni (én is egy third party-t használok), a Chrome helyett meg érdemes pl az RSBrowser-t. Ez a böngésző kifejezetten a Snapdragon procis telókra lett optimalizálva.

[ Szerkesztve ]

(#2697) Sonex79 válasza cuebler (#2693) üzenetére


Sonex79
aktív tag

És mit csinált az N5 1040-1050 óránál? Lefagyott? Belassult?

(#2698) MrPetya19 válasza Shyciii (#2696) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én a Chrome és Chrome párost használom, elég jó.
Vicces, hogy a fb értesítések leírásából a chrome többet jelenít meg, mint a fb app.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#2699) cuebler válasza Sonex79 (#2697) üzenetére


cuebler
senior tag

eltört :O

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#2700) Sonex79 válasza cuebler (#2699) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Hát ez szomorú. :( Na majd most az 5X-el! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.