Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S20 FE topik
A topicban bárminemű termék hirdetése, árulása, kínálása TILOS!

Specifikáció:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) kisnokia válasza etooo (#11446) üzenetére


kisnokia
aktív tag

Nem tudom, hogy korábban miért változott meg a megjelenítés, amikor nem volt szoftverfrissítés. Most viszont az új funkcióban (üzemmódok és rutinok) megtaláltam a beállítást, amivel most úgy működik, ahogy szeretném. (Töltés közben sem kapcsolja ki az órát az AOD.)

[ Szerkesztve ]

(#11452) kelly416 válasza icp1970 (#11450) üzenetére


kelly416
veterán

Ezt Neked kell tudnod. Ha van bug, van bármi ami szerinted nem jól működik, akkor megérheti. Egyébként meg nem árt, de nem kötelező.

(#11453) icp1970 válasza kelly416 (#11452) üzenetére


icp1970
senior tag

:R

(#11454) Dilikutya válasza icp1970 (#11450) üzenetére


Dilikutya
félisten

Teljesen fölösleges. Ezek az eszközök nem IT pro-knak készülnek, a többség azt se tudja, hogy van gyári visszaállítás, nemhogy azt hol és hogyan kell. Meg sokaknak macera az adatok visszaállítása FR után. Mellesleg az nem üzemszerű működés, ha erre szükség lenne.
De nincs is rá szükség. Nálam nem lett se lassabb, se bugosabb, innentől kezdve fene se szopatná magát fölöslegesen vele.
Ez valami régi, 10+ éves beidegződés lehet egyesekben, még a 2-3-4 verziók idejéből. Arról nem is tudok nyilatkozni, első Android verzióm a 4.1.1 volt, ott főverzióváltás nem is volt a telón, később a Galaxy A7 megélt egy 6-7-8 frissítést FR nélkül. Amikor anyámnak lepasszoltam, csináltam rajta, semmivel nem lett gyorsabb, se jobb.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11455) kutga válasza Dilikutya (#11454) üzenetére


kutga
nagyúr

+1

Sosem csináltam és sosem volt gond emiatt.

Let the Zone take me if I am.

(#11456) Dilikutya válasza kutga (#11455) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mondom, nem tartom kizártnak hogy régen így volt, de azért nagyon sokat fejlődött az Android azóta, hogy szélesebb körben is terjedni kezdett.
Részemről elvárás is, hogy egy frissítés miatt, akármekkora is, ne kelljen legyalulni egy eszközt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11457) samu74 válasza kutga (#11455) üzenetére


samu74
addikt

Kell egy kis mák hozzá azért. Nálam 11 után megzakkant a fényérzekelő. Pedig semmi olyan app vagy launcher nem volt fent ami annak bekavart volna.12 meg 13 után semmi hiba.

-----------

(#11458) Dilikutya válasza samu74 (#11457) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem inkább neked kellett egy kis pech, hogy megmakkanjon. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11459) kelly416 válasza Dilikutya (#11458) üzenetére


kelly416
veterán

Nekem is furán működik valamelyik nagy frissítés óta. Lehet, pont a 11 volt, passz.
Régebben szinte észrevehetetlenül tette a dolgát, most eléggé szögletesen működik. Ráadásul néha feleslegesen állít és túl sötétre.

(#11460) kutga válasza samu74 (#11457) üzenetére


kutga
nagyúr

Az inkább Android bug volt sajnos, nem csak az FE-t érintette. A71 alatt nekem ugyanúgy megmakkant.

Let the Zone take me if I am.

(#11461) samu74 válasza Dilikutya (#11458) üzenetére


samu74
addikt

Android 1.6 óta használom a droidot, szóval nem olyan ördögtől való a teljes gyalu update után nálam. :) Mondjuk úgy ,hogy én nem állok értetlenül az ilyen bugok láttán...

-----------

(#11462) csattila01


csattila01
tag

Sziasztok!

2 témában szeretnék kérdezni Tőletek. (Snapdragon 4G)

1: Próbálgattam a legfrissebb BSG GCam-et, de nekem minden esetben a gyári alkalmazás produkálta a szebb képeket. Ez érvényes az éjszakai módra és a többire is. A GCam képei szaturáltabbak, viszont a gyári kamera több részletet megőriz. Nem mos el semmit. Ezen telefon esetén van értelme egyáltalán GCam használatának?

2: Egyik pillanatról a másikra lehalt az ujjlenyomat olvasóm. Factory reset után sem javult a helyzet. Azt írja, hogy "Az ujjlenyomat-érzékelő nem működik - Ha ez nem szűnik meg, indítsa újra a telefont". Ránéztem a *#0*#-en belül a szenzoroknál és ott olyan, mintha nem látná az érzékelőt hardveresen. Lehet ezzel kezdeni még ilyenkor valamit vagy csak és kizárólag a garanciális javítás maradt?

Köszönöm szépen a választ előre is és szép napot kívánok. :R

(#11463) kutga válasza csattila01 (#11462) üzenetére


kutga
nagyúr

Szia!

Gcamet nem használok, a másodikra meg leginkább a szerviz tud mondani valamit.

Let the Zone take me if I am.

(#11464) Dilikutya válasza csattila01 (#11462) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem nincs sok értelme. Egyedül az asztrofotó módot használom néha, azt is inkább az automatizáltság miatt. Az gondolom készít több képet 4 perc alatt, azokat dolgozza össze. Asztrofotósok jobban tudják az eljárás lényegét. :)
Tejútról, csillagokról picit jobbnak tűnő végeredményt ad, mint a gyári kamera 30mp expóval.
De sima nappali vagy akár esti fotónál automatán nem jobb. Manuálisan a Gcam-et sose próbáltam, arról nem tudok mit mondani.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11465) #96241664 válasza csattila01 (#11462) üzenetére


#96241664
törölt tag

"Ezen telefon esetén van értelme egyáltalán GCam használatának?"

Akiben egyáltalán felmerül ez a kérdés, annak nincs, mert valószínűleg nem használná ki a képességeit. De nem csak ezen a telefonon.

A GCam-nek a valódi erőssége nem abban rejlik, hogy csak felraksz egy random verziót, kattintasz sima hdr+ módban és jobb lesz a kép a gyárinál, hanem abban, hogy teljesen a saját ízlésedhez tudod hangolni a képfeldolgozását. Ha ezt megteszed, akkor viszont mindennél jobb tud lenni.
Illetve nagyon komoly többelemes raw-t tud mindhárom kamerával (sőt, még az előlapival is), ami olyan szinten jobb a gyári 1 elemes raw-hoz képest, hogy nem is lehet egy lapon említeni, mintha nem is mobilt hasonlítanál össze mobillal.

Számomra nincs olyan telefon, amin nem használnám. Amin nem megy, azt eleve meg sem venném csak emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#11466) #82860288 válasza #96241664 (#11465) üzenetére


#82860288
törölt tag

Ez milyen app? Csak képben tud RAW-t vagy videóban is?

(#11467) #96241664 válasza #82860288 (#11466) üzenetére


#96241664
törölt tag

A Pixelek kamera alkalmazását szokták külsős fejlesztők módosítani és más telefonokra portolni. Rengeteg verzió van belőle, érdemes jobban utána olvasni, mielőtt fejest ugrik bele az ember, nem jó bármelyik verzió bármelyik telefonra. De raw-t csak fotóknál tud.

Hivatalos, Play-en elérhető appok közül amik tudnak még hasonlót, csak kicsit kezdetlegesebb formában, az a PhotonCamera és MotionCam. Utóbbi tudtommal az egyetlen, ami videóban is tud raw-t.

[ Szerkesztve ]

(#11468) Benoe77 válasza #96241664 (#11465) üzenetére


Benoe77
őstag

Melyik gcam verziót használod?
Megosztasz egy két tippet/trükköt esetleg?

(#11469) vihartigris válasza #96241664 (#11465) üzenetére


vihartigris
őstag

Mi az a "többelemes raw"?

bármi reciproka a semmi

(#11470) #82860288 válasza #96241664 (#11467) üzenetére


#82860288
törölt tag

Köszi az infót.
MotionCam-ot próbáltam régebben, de sajna nem kompatibilis ezzel a telóval, sokszor fagy és nem működik jól.

(#11471) laczkaba válasza vihartigris (#11469) üzenetére


laczkaba
tag

könnyedén készíthetsz Linear DNG 16-bit RAW fájlokat, amelyek még tisztábbak, miközben szélesebb dinamikatartományt garantálnak a hagyományos RAW fájloknál.

(#11472) insyde5


insyde5
aktív tag

Sziasztok!

Gyári flip Samsung Smart Clear View tokot tudtok esetleg "akciósan" ? Csak sötét ( fekete, kék ) jöhet szóba. emagon találtam 18e ért. azt kicsit drágállom.

(#11473) s4hu|SyD^ válasza insyde5 (#11472) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Sajnos itt Németben is nevetségesen drága pedig figyelem egy ideje az árát. 1x volt közel a beállított 25 eurós értékhez.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#11474) zoltan77 válasza insyde5 (#11472) üzenetére


zoltan77
aktív tag

Én is keresnék de valóban drága nálunk magyarban :Y :W

Samsung S24 8/256-Honor Tab X9

(#11475) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!
A napokban vettem egy ilyen telefont, még mindig szép karcmentes, úgyhogy felvértezném (tempered glass + ütésálló hátlap), mielőtt napi használatba kerülne. A hátlapon a kamerák üvege mennyire törékeny? Gondolkozom, hogy egy Nillkin Camshield tokot vagy csak egy sima ütésálló tokot vegyek, a G6-osomon például elég törékeny volt ez az üveg, 2x is eltört.
Köszi!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11476) Dilikutya válasza .mf (#11475) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem pl. sose tört még el telefonom, így ennél sem tudom megmondani, mennyire törékeny. De ha megnyugtat, vehetsz rá, a Nilkin tokok jók, és nem is drága.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11477) .mf válasza Dilikutya (#11476) üzenetére


.mf
veterán

Köszi! Nekem sem tört vagy repedt még meg telefon kijelzőm, de a G6 kamera-üvege hírhedt volt törékenységéről, egy kis fél méteres eséstől is már megrepedt, pedig még tokban is volt. Ezért kérdeztem rá, hogy van-e itt is ilyen dolog, amire oda kell figyelni, de akkor ezek szerint ennek nincs ilyen Achilles-sarka :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11478) samu74 válasza .mf (#11477) üzenetére


samu74
addikt

Meg úgy általában se érdemes tenni rá üveget a kamerára,mert becsillan vakuzáskor és szép kékes árnyalatot tudsz olyankor produkálni a képre. Tapasztalat.Kijelzőre valami full glue üveget tegyél, mert ami csak a szélén tapad az nem a legjobb.

[ Szerkesztve ]

-----------

(#11479) eclipse19


eclipse19
senior tag

Üdv!
One UI5/Android 13 előtt a Bixby rutinokat egy mozdulattal ki lehetett kapcsolni az összeset (gyorskapcsoló is volt hozzá) , most viszont mintha nem lenne ilyen lehetőség még a Beállításokban sem. Csak ha a rutinokat kijelelőlom az összeset az alkalmazásban, akkor tudom őket kikapcsolni, de magát az alkalmazást (a Rutinok-at) nem.
Vagy nem vettem észre valamit?

Vannak még ezek a "Mődok", amik hasznosak lennének, csak az automatikus bekapcsoláshoz, ha jól látom csak VAGY feltételeket lehet beállítani ÉS-eket nem. Így viszont nem igazán lehet értelmesen automatizálni a bekapcsolást (pl., hogy ha hétköznap munkaidő van ÉS a munkahelyen vagyok csak akkor váltson Munka módra és nem akkor is ha már az egyik feltétel teljesül).
Hacsak itt is nem mulasztottam el valamit.

Ha van ötlet/tudás ne tartsátok vissza. Köszönöm. :R

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#11480) #82860288 válasza eclipse19 (#11479) üzenetére


#82860288
törölt tag

Infó jöhet nekem is, mert hiába aktívak a rutinok a menüben, nem aktiválódnak. :(

(#11481) goom válasza eclipse19 (#11479) üzenetére


goom
senior tag

Én erre jutottam.

(#11482) eclipse19 válasza goom (#11359) üzenetére


eclipse19
senior tag

Köszi, ezt olvastam.
Amit én hiányolok az egy (1db) kapcsoló a Rutinok app ki/be kapcsolásához.
Jól jöhet olyankor, ha pl sok komplex rutinja van az embernek és biztos akar lenni benne, hogy egy adott időben semmi nem kavar be/indul el vagy áll le automatikusan. Ilyenkor egy mozdulattal lehetett magát a rutinokat futtató appot kikapcsolni.
(Van pl ehhez hasonló mikrofon és kamera hozzáférés globális letiltásához, nem pedig apponként egyesével.)

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#11483) FaTHI


FaTHI
őstag

Sziasztok! Kaptam egy S20FE-t az a bajom hiába van bekapcsolva beállitva az Arcfelismerő, nem működik. Tud valaki segiteni?

(#11484) vihartigris válasza FaTHI (#11483) üzenetére


vihartigris
őstag

Másik arc? ;]

bármi reciproka a semmi

(#11485) FaTHI válasza vihartigris (#11484) üzenetére


FaTHI
őstag

Nem a sajátom van beállitva, de valahogy nem működik.

(#11486) eclipse19 válasza FaTHI (#11485) üzenetére


eclipse19
senior tag

Hát, ha nem a sajátod van beállítva, akkor nincs min csodálkozni. ;]
Tréfát félre:
- a fényviszonyoktól is függ,
- lehet koszos, karcos a kamera üveg,
- sapka, szemüveg, magas gallér bekavarhat ha túl sokat takar
- hasonló szögből próbáld rögzíteni az arcod, mint ahogy használni fogod

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#11487) Titusz_61


Titusz_61
csendes tag

DACos kérdés: valaki gyűjtött infót arról, milyen típusú DAC-ot támogat a készülék? Nekem 4G-s a készülékem, Sabaj D2-t, Fiio Olympus MKII-t nem támogatja. Ibasso DC03-at ha csatlakoztatom, majd újraindítom a mobilt, akkor igen. KEYSION HIFI DAC úgy emlékszem igen, Ugreen DAC igen. A mobil leírásában nagy felbontású DAC szerepel, itt többen azt írták, nincs beépített DAC a mobilban. Ha valakit érdekel, pontosabb típus megjelölést is adhatok, van amelyik már nem szerepel Alin sem, ahonnan anno rendeltem. Xiaomi készülékekkel mind hibátlanul működik. Hátha valakinek hasznosak ezek az információk!

(#11488) Khelben válasza Titusz_61 (#11487) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dragonfly Black is működik, mindenféle varázslás nélkül. Csak be kell dugni átalakítóval.

[ Szerkesztve ]

(#11489) norba69 válasza Titusz_61 (#11487) üzenetére


norba69
senior tag

Tascam US-2X2 aktív usb hubbal működik.

[ Szerkesztve ]

(#11490) kalolaci


kalolaci
senior tag

Frissítés érkezett. Biztonsági javítás szintje: 2023. január 1.

(#11491) samu74 válasza kalolaci (#11490) üzenetére


samu74
addikt

Az S20FE 5G-re? :)

-----------

(#11492) kalolaci válasza samu74 (#11491) üzenetére


kalolaci
senior tag

Igen, arra.

(#11493) csattila01 válasza samu74 (#11491) üzenetére


csattila01
tag

Sima 4G-re (SD) is megjött ma reggel.

(#11494) balintka válasza csattila01 (#11493) üzenetére


balintka
addikt

Köszi, töltöm is le még indulás előtt.

(#11495) eclipse19


eclipse19
senior tag

Üdv!

Jól látom, hogy A13/OneUI5 óta töltésnél nem írja ki a záróképernyőn, hogy milyen töltés zajlik éppen ("gyorstöltés" vagy csak "töltés")?
Nálam legalábbis nem írja csak a százalékot és hogy mennyi van hátra.
A frissítés előtt kiírta.
Vagy be lehet ezt állítani valahol?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#11496) zoltan77 válasza eclipse19 (#11495) üzenetére


zoltan77
aktív tag

Nekem sem írja ki, csak egy pillanatig mikor töltőre rakom.

Samsung S24 8/256-Honor Tab X9

(#11497) Petya25


Petya25
addikt

Másnál mi az aktuális szoftver ami a telón van.
Nálam 2021.június 1 - naprakész....
Másfél éve nem adtak ki hozzá frissítést?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#11498) atosan válasza Petya25 (#11497) üzenetére


atosan
addikt

Húha, azóta már Android 13 és One UI 5-nél járunk. Most jött a januári biztonsági frissítés.

Maine coon

(#11499) Petya25 válasza atosan (#11498) üzenetére


Petya25
addikt

Hát nekem a Yettel nem adott azóta frissítést...
Kézzel is hiába nyomkodom, valami más út?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#11500) Merchior válasza Petya25 (#11499) üzenetére


Merchior
tag

Számítógépen Smart Switch app-al csináltam az első hónapokban én is, kábelesen csatlakoztatva lefrissült, azóta megtalálja már a telefon magától is, amikor írjátok, hogy van új :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.