Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S20 FE topik
A topicban bárminemű termék hirdetése, árulása, kínálása TILOS!

Specifikáció:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) StarKiller89 válasza kelly416 (#11800) üzenetére


StarKiller89
senior tag

igen, erre gondoltam még én is

Samsung Galaxy S23

(#11802) kissati66 válasza kelly416 (#11800) üzenetére


kissati66
tag

Ezt azért remélem nem gondoltad komolyan :) Egyébként a feleségemé is ugyanezt csinálja. Megpróbálom képekkel demonstrálni, amiről beszélek. Az első kép, ahol a kislány feje nem esik annyira közel a kép széléhez, jónak mondható, viszont a másodikon jól láthatóan "megnyúlt" a feje.

Mindkét kép a főkamerával készült és mindkét, a családban lévő S20 FE 5G ezt csinálja. Amennyire lehet, ezt elfogadtam, betudtam a lencse torzításának, a kérdésem inkább arra irányult, hogy találkozott-e már valaki a korábban említett automatikus javítással, esetleg tudja-e, hogy honnan tudnám azt elővenni és alkalmazni.

Samsung Galaxy S 1, 2, 3, (LG Nexus 5), 7 EDGE, 20 FE 5G, GW 4 Classic

(#11803) kelly416 válasza kissati66 (#11802) üzenetére


kelly416
veterán

Nem feltétlen Veled van a gond, a szoftver is használhatja tévesen a lencsét.
Egyébként meg érdekes, de 5G-s tapasztalata szerintem kevés embernek van. Lehet, hogy típusspec. probléma sajnos.

Nem, az általad kért funkciót én nem ismerem. Nem tudom mi és hogyan hozhatta elő.

(#11804) samu74 válasza kissati66 (#11802) üzenetére


samu74
addikt

Az alakjavítás benne volt a kamera beállítások menüjében, de ezt egy frissítés után eltüntették. A gyári szerkesztő biztos hogy a torzulást nem javítja, esetleg a Google Fotó dobhatta fel, bár olyan opciót ott se nagyon láttam.

-----------

(#11805) StarKiller89 válasza kissati66 (#11802) üzenetére


StarKiller89
senior tag

ez akkor sem normális jelenség attól függetlenül, hogy mindkét telefon ezt produkálja... ez az automatikus javítás dolog meg nekem sem rémlik egyik alkalmazásból sem...

Samsung Galaxy S23

(#11806) kissati66 válasza StarKiller89 (#11805) üzenetére


kissati66
tag

Nyilván nem normális jelenség, de ha már kettő is produkálja, akkor úgy gondolom felesleges a szervizzel küszködni mert valószínű, hogy az összesnél jelen van (legalábbis az 5G változatoknál). Az automatikus javítás meg egyetlen alkalommal jelentkezett, 2 fotót kijavított, nagy volt a boldogság, azt hittem ez valami új funkció és ezentúl így lesz. Hát nem így lett, most meg nem találom sehol.

Azért köszönöm mindenkinek a választ. :R

Samsung Galaxy S 1, 2, 3, (LG Nexus 5), 7 EDGE, 20 FE 5G, GW 4 Classic

(#11807) kutyek válasza kissati66 (#11802) üzenetére


kutyek
senior tag

TL;DR semmi baja a lencsének, a nagylátószög perspektivikus torzítása normális, fotógéppel is ilyen - meg kell tanulni ügyesebben fotózni / komponálni...

Ez teljesen normális jelenség, széleslátó lencsékkel a "rendes" gépek ugyanígy viselkednek. Amit a mobilokon "normál" látószögnek mondanak, az nagyjából 23-26 mm ekvivalens gyújtótávnak felel meg kisfilmes koordinátarendszerben, ami már erősen nagylátószög kategória. Minél nagyobb a látószög (minél kisebb a gyújtótáv), illetve minél jobban távolodunk a képmezőben a középponttól, annál erősebb ez az. ún. perspektivikus torzítás. Ez nem lencsehiba, nem lehet rá korrigálni - a széleslátók automatikus korrekciója a hordó / párnatorzítást korrigálja, ami valóban leképezési hiba, korrigálható / korrigálandó fényképezőgépes kontextusban is.

(#11808) kissati66 válasza kutyek (#11807) üzenetére


kissati66
tag

Igen, tudom, hogy van a lencséknek torzítása. Ami furcsa volt, az igazából az, hogy egyrészt másnál nem jelentkezett (vagy legalábbis nem feltűnően), másrészt nálam egy távolabbról készült fotón is durván látszik, pl egy csoportképen a széleken álló emberkéken. De mint már írtam, ezt elfogadtam, az első bejegyzésben szereplő kérdés is a jelenség korrigálására irányult. [link]

Samsung Galaxy S 1, 2, 3, (LG Nexus 5), 7 EDGE, 20 FE 5G, GW 4 Classic

(#11809) samu74 válasza kissati66 (#11808) üzenetére


samu74
addikt


Na erre gondoltam. Az 5-ös OneUi után hiányzik ez az opció a menüből.

-----------

(#11810) BIZ0906


BIZ0906
aktív tag

(#11811) passat77


passat77
tag

Sziasztok,

3.5-es jack adaptert keresek...
[Ezt] támogatja a telefon? A leírás szerint S22, S23-hoz ajánlják...

[ Szerkesztve ]

(#11812) kutga válasza passat77 (#11811) üzenetére


kutga
nagyúr

Én Samsungot vettem hozzá.

Let the Zone take me if I am.

(#11813) Dilikutya válasza passat77 (#11811) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én még 3000-ért vettem tavaly, most inkább 4500 körül kezdődik, de inkább venném a gyárit, abban biztosan van DAC, és működik is a telefonnal. Emag leírásokban amúgy se bíznék maradéktalanul, ezt is valami Dao Shop Online forgalmazza...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11814) samu74 válasza BIZ0906 (#11810) üzenetére


samu74
addikt

Ja ,megjött exynosra is.

-----------

(#11815) sssirius


sssirius
tag

Sziasztok!

2021 szeptemberben vásároltam a készüléket, tegnap délelőtt vettem észre, hogy nagyon furán meghajlott. A hosszanti oldal egyik fele "egyenes" (enyhén ívelt, de ezt betudom a zsebben hordásnak), a másik oldala viszont olyan, mintha megtört volna majdnem pontosan középen. A kijelző nem tört el, de jól láthatóan nem szimmetrikusan meghajlott - olyan, mintha az egyik oldalon lenne benne egy kis gödör.
Használható (lenne) a telefon, mindent érzékel, stb. Ami gond, az az, hogy nem lehet tölteni. 3-4 különböző töltővel is próbáltam, valószínűleg sérült az a rész vagy kontaktos vagy ilyesmi.
Az egészben a furcsaság, hogy a telefont nem érte semmilyen mechanikai behatás mostanában, nem ültem rá, nem szoktam farzsebben hordani, stb. Olyan, mintha magától reccsent volna meg, de ilyet még nem láttam.
Átnéztem a telefon előlapját és hátlapját is és ott sem látok semmilyen ütésnyomot vagy hasonlót.
Régebben láttam olyat, hogy akksi megrottyant és emiatt felpúposodott a telefon, de hogy megtört volna, olyat nem.
Valakinek ötlet? Illetve szervízt tudtok ajánlani?
(nem mertem szétszedni, mert nem vagyok biztos benne, hogy össze lehet-e rakni)

Kicsit homályos a kép, de talán az "íve" jól látszik.

[ Szerkesztve ]

(#11816) Luna73 válasza sssirius (#11815) üzenetére


Luna73
tag

Parancsolj. :D

[ Szerkesztve ]

(#11817) Zsoleszhun válasza sssirius (#11815) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Próbáld ki egy vezeték nélküli töltővel is, esetleg egy fogkefével próbáld meg kitakarítani a töltőaljzatot, ha koszosnak látod.

¯\_(ツ)_/¯

(#11818) sssirius válasza Luna73 (#11816) üzenetére


sssirius
tag

Működik még? Tölteni tudsz?

(#11819) fravik válasza Luna73 (#11816) üzenetére


fravik
tag

Mindezt (első) nadrág zsebben hordva sikerült? :Y :DD
Kezdek aggódni... van olyan férfi, aki nem a zsebében hordja a telefonját kb. konstans? Leülsz, felállsz, rosszabb esetben még le is hajolsz, ne adj Isten guggolsz :D, azért ez eléggé kimeríti a rendeltetésszerű használat fogalmát, nem? De akkor ezek szerint erre érdemes figyelni ennél a telónál. :(

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#11820) Luna73 válasza fravik (#11819) üzenetére


Luna73
tag

Ne aggódjatok, bal..szságom miatt. Átmentem rajta kocsival!

(#11821) kutga válasza sssirius (#11815) üzenetére


kutga
nagyúr

Én mindenképpen megmutatnám a szerviznek.

Let the Zone take me if I am.

(#11822) sssirius válasza kutga (#11821) üzenetére


sssirius
tag

Tegnap beugrottam a Westendben lévő samsung szervízbe. Az egyik srác azt mondta, hogy ő még nem látott ilyet, a másik srác pedig azt mondta, hogy talán akksi kezdett el deformálódni.
Kipróbáltuk a vezeték nélküli töltést, az működik. Így vettem egy vezeték nélküli töltőt, de most legalább tudom használni a telót, amíg történik valami.
Sajnos ott azt mondták, hogy ha az alaplap sérült (... és szokott), akkor a javítás az közel a készülék eredeti ára - tehát nem igazán éri meg javíttatni.

Érdemes próbálkozni nem márkaszervízzel? Valakinek tapasztalatok?

(#11823) kutga válasza sssirius (#11822) üzenetére


kutga
nagyúr

Azzal nincs, eddig csak márkaszervizbe adtam le Samsungot javításra.

Let the Zone take me if I am.

(#11824) kelly416 válasza sssirius (#11822) üzenetére


kelly416
veterán

És már nem garis, igaz?

(#11825) Zsoleszhun válasza sssirius (#11822) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Ha már nem garanciás akkor én ezzel kezdeném:
töltő csatlakozó

¯\_(ツ)_/¯

(#11826) sssirius válasza kelly416 (#11824) üzenetére


sssirius
tag

Sajna nem :(

#11825 Zsoleszhun: köszi, megnézem

(#11827) Forestjo


Forestjo
senior tag

Sziasztok! Olyan problémám van, hogy az utolsó frissítés után megjelent egy értesítés az értesítési panelen, amire az van írva, hogy "zárolta a biztonságos mappát"
"Oldja fel a biztonságos mappát".

De nem tudom a jelszót. Hogy lehet ezt kikapcsolni?

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#11828) Ronyn válasza Forestjo (#11827) üzenetére


Ronyn
senior tag

Samsung account -al elvileg vissza lehet állítani a jelszót,meg úgy rémlik van még valamilyen opció a visszaállításra

Ego sum... Ronyn 🧔

(#11829) Eversmann


Eversmann
aktív tag

Volt már valakinek olyan, hogy zsebben aktiválódott "ideiglenes segélyhívók feloldva"? :U Mivel lehet kikapcsolni, hogy ne kapcsoljon be?

Life is better with a Titan

(#11830) Gyurka81 válasza Eversmann (#11829) üzenetére


Gyurka81
tag

Szia,nekem is elég sűrűn van hogy feloldódik,most kikapcsoltam a dupla koppos ébresztést,remélem megoldja.

(#11831) -cobra- válasza Eversmann (#11829) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Én is ezzel küzdök, valamelyik nap visszahívott a segélyhívó, akkor látom hogy csomószor tárcsáztam őket a zsebemben. Most kivettem az érintés érzékenység növelését amit az üvegfólia felrakása után kapcsoltam be, azóta nem volt gond.

(#11832) szemy94 válasza Eversmann (#11829) üzenetére


szemy94
senior tag

Sokszor volt gondom, azóta zsebben kijelzővel kifelé hordom a telefont, így nem ébred a kijelző, mert nem ér hozzá a vékony nyári nadrágzsebben a bőrömhöz.

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#11833) goom válasza Eversmann (#11829) üzenetére


goom
senior tag

Sokszor előfordult nálam is. Flip-flop tokot szereztem be, ami megoldotta. Hozzáteszem: meg is szerettem. Azzal együtt, hogy "a világon mindennek ára van": ennek is, meg a nyitás-mentes megoldásnak is. Csak más-más előnyök és hátrányok...

(#11834) Gyurka81


Gyurka81
tag

Ennek a beállításnak ezek szerint semmi értelme :F

(#11835) -cobra- válasza Gyurka81 (#11834) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Nálam ez hatástalan volt.

(#11836) kelly416 válasza Gyurka81 (#11834) üzenetére


kelly416
veterán

Nagy tévedés. Van értelme. Méghozzá használja az előlapi kamerát és ezzel meríti az akkut. Ezen felül nincs értelme. Legalábbis én nem tapasztaltam ameddig ilyen telóm volt.

Duplakoppos ébresztés kikapcs, ujjlenyomat bekapcs, aod kikapcs. Így amikor jó helyen fogtam meg a telót a zsebemben, már nyitva volt mire felemeltem, viszont soha többet nem tárcsáztam senkit véletlenül.

(#11837) Eversmann válasza kelly416 (#11836) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Már jól ismernek a segélyhívónál :DDD Csak azért. Most nyári időszakban jött elő mindig nálam.

Kikapcsoltam a dupla érintéses kijelző feloldást, ahogy mondtátok. Remélem abbahagyja :R

Life is better with a Titan

(#11838) kóóó


kóóó
aktív tag

Nekem Snapira jött Júliusi biztonsági frissítés

Üdv.: kóóó!

(#11839) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Reméljük nem rontanak el semmit.

¯\_(ツ)_/¯

(#11840) flashike válasza Zsoleszhun (#11839) üzenetére


flashike
tag

Mióta telepítettem, a Chrome böngésző megnyílik és 2-3 mp után bezáródik. Illetve valami Android System WebViewra panaszkodik, amit letöröltet, majd megjelenik play áruházban hogy frissítsem.

Lenovo Legion 5 82RB00HHHV - i7 12700H, RTX 3060, 16GB DDR5, 512 SSD, IPS 144Hz

(#11841) BIZ0906 válasza flashike (#11840) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

Nálam is ez van de a gúgli b@szott el valamit a chrome-al

(#11842) icemad válasza szemy94 (#11832) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Neten olvastam, hogy nem is kell, hogy hozzáérjen a bőrhöz. És lehet benne valami igazság. Elméletileg a nadrág anyaga olyan, amivel reagál a kijelző. Nekem is van olyan márkás nadrágom, amibe nem lehet telefont rakni, mert állandóan érintésnek veszi a telefon. Így ébresztgeti a kijelzőt is, attól meg jobban is merül. Simán csak tesztelni kell, hogy melyik anyagra, hogy reagál a telefon. Telefont lerakod egy asztalra, az anyagot (nadrág, ing, táska, stb) meg párszor hozzáérinted a kijelzőhöz. Úgy, hogy a bőröd még véletlenül se legyen a telefon közelében. Valamelyik anyagra reagál, valamelyikre meg nem. És itt tök mindegy, hogy 50 ezres márkás nadrág, vagy 2000 forintos kínai ing. Az anyaga a fontos. Nyugodtan lehet tesztelni otthon, kíváncsi vagyok, nálatok mi a helyzet. Nálam nem egészen egyértelmű, szóval lehet, hogy urban legend...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#11843) samu74 válasza Eversmann (#11837) üzenetére


samu74
addikt

99% hogy az volt a hunyó. Mindig zsebben tartom, 2,5 éve kikapcsoltam a dupla-koppot, azóta nem hívogat senkit.

-----------

(#11844) balzs79


balzs79
csendes tag

Sziasztok! A gyári fényképező alkalmazás erősen túlszaturálja a képeket. Lehet ezt konfigurálni valahol?

(#11845) kutyek válasza balzs79 (#11844) üzenetére


kutyek
senior tag

Pro mód, jobb felső "tárcsa", az alsó opciók közül a negyedik a szaturáció. Egyszer kell beállítani, megjegyzi az app.

(#11846) balzs79 válasza kutyek (#11845) üzenetére


balzs79
csendes tag

:R
Köszönöm.

Amúgy számomra tökéletesen működik az Exynos 990 processzoros változat is, nem érzem hátrányát...szóval ha valaki jó árban talál használtat, akkor nem biztos, hogy feltétlenül a Snapdragon 865 szükséges (tudom, hogy az jobb, de használtan drágábban is adják).

(#11847) zsolti72837


zsolti72837
őstag

Sziasztok!

Képen szeretnék homályosítani egy-két dolgot. Képszerkesztőn belül van ilyenre lehetőség?

:R

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#11848) Balzsika47


Balzsika47
csendes tag

Sziasztok!

Megéri még ezt a telefont venni?

(#11849) icemad válasza Balzsika47 (#11848) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Megéri, ha nagyon nagyon jó áron van és snapdragonos.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#11850) Dilikutya válasza Balzsika47 (#11848) üzenetére


Dilikutya
félisten

Új Android verzió már nem jön rá, de biztonsági frissítéseket még 2 évig kapni fog. A 128 GB tárhely egyéni kérdés, elég-e, amúgy bővíthető. Az SoC kellően gyors, mégis csak egy felsőkategóriás volt anno, szerintem semmiben sem okoz hátrányt, ahogyan a 6GB RAM se. A szokásos telefon/fotó/böngészés/yotube/játék felhasználással még évekig nem lehet kifektetni szerintem. Megfelelő ajánlat esetén érdemes megfontolni.

Nézegettem az idei felhozatalt, és nem győzött meg, hogy le kéne cserélnem. Igazából látványos előrelépést kamerában lehetne mutatni, de abban sem túl meggyőzőek idén se. Sebességben nagyon nem tudok mit elképzelni a magasabb Antutu pontszámokon kívül, ami viszont önmagában nem sokat jelent.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.