Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S20 FE topik
A topicban bárminemű termék hirdetése, árulása, kínálása TILOS!

Specifikáció:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) rothadt


rothadt
aktív tag

Sziasztok, kislányomnak most vásárolnék egy ilyen készüléket, érdeklődnék van vmi jelentősége a processzornak, vagy közel azonos a teljesítmény?

borzasztó az, amikor az ember minden elképzelhető, addig használt nevét leregisztrálták, csak azt nem ami indulatból jön...

(#11352) JoHn123 válasza rothadt (#11351) üzenetére


JoHn123
tag

Van. Snapdragont vegyél.

(#11353) Forestjo válasza JoHn123 (#11350) üzenetére


Forestjo
senior tag

Van akinél meg a 13-as frissítés után részlegesen elment a hang! A messengeren és a hanghíváson kívül sehol se tudja használni. Pl hangrögzítőben vagy a Bixbi sem. A lehető összes frissítést, újraindítást megcsinálta már.

[ Szerkesztve ]

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#11354) ppancser


ppancser
csendes újonc

Sziasztok!
Most raktam fel az ùj frissitèseket.
Màsnak is feltünt hogy chromban a visszajel hosszan lenyomàsàsàval felugrò lista az elözö +nyitott oldalakrol eltünt. Mostmàr csak egy oldalt lèp vissza egyszerre. Csak nekem hiànyzik ez a funkciò?

(#11355) rothadt válasza Forestjo (#11353) üzenetére


rothadt
aktív tag

Ez a snapdragon procival?

borzasztó az, amikor az ember minden elképzelhető, addig használt nevét leregisztrálták, csak azt nem ami indulatból jön...

(#11356) Bukoba válasza rothadt (#11351) üzenetére


Bukoba
tag

Elvileg a Snapis üzemideje jobb és kevésbé melegszik (vagy legalábbis korábban erről szóltak a hírek.) Szerintem nagy különbség nincs a kétféle proci között. Nekem Sanpdragonos van, és nagyon meg vagyok vele elégedve.

(#11357) samu74 válasza Bukoba (#11356) üzenetére


samu74
addikt

Megjelenés óta használom az exynos verziót, eleinte tényleg ratyi volt ,de 2 év alatt sokat javítottak rajta.Nyilván nyári melegben hamarabb elvérzik mint a snapis, de ha valaki fél évre vesz telefont nyugodtan veheti ezt is. :D

-----------

(#11358) #82860288 válasza goom (#11342) üzenetére


#82860288
törölt tag

Ezt a Bixby rutin dolgot nem teljesen értettem.
Nálam sincs értesítési sávban, de nem is aktiválódnak a rutinok, amikor elmegyek otthonról.
Ezek nem futnak a háttérben akkor vagy mi történt most a 13-as verzió alatt?
Ha kiraktad a widgetet, akkor az azt jelenti, hogy manuálisan kapcsolgatod te a rutinokat és nem automatikusan történnek?

[ Szerkesztve ]

(#11359) goom válasza #82860288 (#11358) üzenetére


goom
senior tag

A rutinok működnek szépen. Csak az említett kapcsoló tűnt el az értesítési sávból. Azóta aztán megtaláltam, hogy megjelent az appok listáján. Onnan kitettem egy parancsikont az asztalra (bocs a Windows-kifejezésekért).
Ott - szükség esetén - megnyitom, és már ki-be kapcsolhatom az egyes rutinokat, ha akarom. Ha be akarok avatkozni. Persze ha nem bántom, akkor működik az összes automatikusan, ahogy beállítottam.
Aki soha nem akar beavatkozni a rutinok működésébe, az mindezeket nyugodtan elfelejtheti.

(#11360) kalolaci


kalolaci
senior tag

Német snapdragonos-ra is megérkezett, a decemberi frissítés.

(#11361) s4hu|SyD^ válasza kalolaci (#11360) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Nekem nem, pedig német Snapis. :Y

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#11362) s4hu|SyD^ válasza ppancser (#11354) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Ez lehet a Chrome verzió hibája nem az Androidé.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#11363) kalolaci válasza s4hu|SyD^ (#11361) üzenetére


kalolaci
senior tag

5G-s, vagy 4G-s modell? (Bár lehet, hogy ennek semmi köze, a frissítéshez).

(#11364) ppancser válasza s4hu|SyD^ (#11362) üzenetére


ppancser
csendes újonc

Kicsit ràgugliztam ès elvileg pont ők vettek el ezt a szolgàltatàst. :(
De lehet flagelni nekik itt: On your Android phone or tablet, open the Chrome app .
To the right of the address bar, tap More Help & feedback.
At the bottom, tap Send feedback.

Ha màsnak is hiànyzik ez a feature kèrlek jelezzètek nekik hàtha lesznek olyan kegyesek ès visszaàllìtjàk.

(#11365) s4hu|SyD^ válasza kalolaci (#11363) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

4G

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#11366) s4hu|SyD^ válasza kalolaci (#11363) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Mára meg is jött.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#11367) kalolaci válasza s4hu|SyD^ (#11366) üzenetére


kalolaci
senior tag

Akkor, csak egy nap volt az eltérés.

(#11368) zoltan77 válasza kalolaci (#11367) üzenetére


zoltan77
aktív tag

Nekem is megjött snapisra :C

Samsung S24 8/256-Honor Tab X9

(#11369) #82860288 válasza goom (#11359) üzenetére


#82860288
törölt tag

Köszi az infót.
Lehet akkor GPS szerint nem mentem elég messzire otthonról, viszont egyik rutin sem kapcsolt be (vagy ki) így.

(#11370) kelly416


kelly416
veterán

Másfél napja szabadságon vagyok, de vagy 30 céges hívásom volt. Kezdem unni. Be akartam állítani, hogy akik a névjegyzék "munkatársak" csoportjában vannak, kapjanak egy sms-t és utasítsa el a hívást automatán, de nem találtam rá opciót. Van tippetek, hogy lehetne ezt automatizáltan megoldani?

(#11371) samu74 válasza kelly416 (#11370) üzenetére


samu74
addikt

Tedd feketelistára őket.Sms-t automatán nem tudsz nekik küldeni(csak manuálisan), de legalább nem zavarnak.

-----------

(#11372) kelly416 válasza samu74 (#11371) üzenetére


kelly416
veterán

Max 25 fő a tiltólista és csoportot nem lehet beletenni. A csoport létszáma 322 fő, de akik hívhatnak bármikor, ők is vannak vagy 80-an. A többi 242 kolléga relatíve ritkán hív. :DDD

Hátha van valakinek valami jól bevált tárcsázója, ami ezt tudja. Erre a másfél hétre feltenném.

Fura, hogy van alapból csoportosítási opció a névjegyekben, de az nem jó szinte semmire.

(#11373) samu74 válasza kelly416 (#11372) üzenetére


samu74
addikt

Bixby rutinnal ha bekapcsolod a ne zavarjanak módot, aztán kivételre teszed a 80 embert meg családtagokat. A többiek meg mennek a levesbe. :)

-----------

(#11374) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Pár nap használat után nem sok újdonságot érzékelek az új Androidban. Ahogy nézegettem, többnyire kozmetikai dolgok kerültek bele, vagy legalabbis maga a OneUI is ezeket említi főleg.
A Galeria "remaster" funkciója meg szerintem már előtte is benne volt. Amúgy nem is rossz az algoritmus. Rossz minőségű családi fotóarchívum felújítására nem használnám, de silányabb felbontású grafikákon, tömörítési hibákon javít picit, néha egész észrevehetően. Jó minőségű képeknél nincs értelme szöszölni vele.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11375) kelly416 válasza samu74 (#11373) üzenetére


kelly416
veterán

Bixby-t eleve nem használok, de az ötlet jó volna. Köszi!

(#11376) kelly416 válasza Dilikutya (#11374) üzenetére


kelly416
veterán

Viszont ha már a galériánál tartunk, most ott a legfelső sorban a "legutóbbi" és a "kedvencek" mappa, ami nekem kicsit sem kell, de nem tudok megszabadulni tőle. Miért fáj nekik kikapcsolható kényelmi funkciókat bevezetni kötelezően használandók helyett?
De egyébként igazad van, tényleges érdemi változást nekem sem hozott az új droid.

(#11377) jereti válasza kelly416 (#11376) üzenetére


jereti
tag

Ez engem is zavart, de kikapcsolható. Pontosabban a "saját albumokat" állítottam be, oda pedig azt, amit látni akarok.

(#11378) jereti válasza Dilikutya (#11374) üzenetére


jereti
tag

Én most láttam először ezt a funkciót, próbából remastereztem egy viszonylag jó képet, és szerintem van értelme. Asszonynak mutattam pl őt, és sokkal "simább" lett az arca. De a színek, az ég, stb látványosan jobb. Ráadásul mióta kipróbáltam a samsung tévén a galéria appot (a one drive-ba szinkronizált mappákat), azóta kb az összes képre ráengedtem ezt a funkciót, mert nagy képernyőn végképp feljavítja. Ráadásul, ha mégse tetszene, egy kattintással visszaállítja az eredeti verziót

[ Szerkesztve ]

(#11379) kelly416 válasza jereti (#11377) üzenetére


kelly416
veterán

Értelek, de van egy kis baj. Nálam így néz ki, miközben a két felső mappát semmire nem használom, viszont alul ott a képernyőmentés és letöltés mappa, így mindig tologatni kell le-fel, másképp meg pont kiférne mind a hat amit használok. Na majd kipróbálom a tippedet. ;)

(#11380) racerx válasza kelly416 (#11372) üzenetére


racerx
őstag

True Phone. Kb 5 éve csak ezt használom minden telómon. Durván sok minden konfigolható, jól is néz ki. Eccer kell beállítani, oszt jónapot. Nézz rá hátha tudja.

(#11381) icemad válasza kelly416 (#11379) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Jobb oldalt felül van az a 3 pötty. Ott kilehet választani a megjeleníteni kívánt mappákat. A két felső mappát meg nem pipálod be. Az nem jó?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#11382) kelly416 válasza racerx (#11380) üzenetére


kelly416
veterán

Ez istenkirály! Császár vagy! Mondjuk azt még nem találtam meg, hogy vegyek fel fekete listára csoportot, csak egyessével menne most. Még keresgélek, hátha van rá megoldás.
De tényleg mindent IS tud amit keresek. Még a proximity vezérelt kihangosítást is. Kár, hogy a telefon nem jó partner hozzá. :DDD

(#11383) kelly416 válasza icemad (#11381) üzenetére


kelly416
veterán

És tényleg. Kiszúrja a szemem, de magamtól nem találtam meg. Köszi Neked is. :R

Ez a nap nekem már karácsony ezek után. :C

(#11384) icemad válasza kelly416 (#11383) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs mit. Ezért (is) van a fórum, hogy segítsünk másoknak. Én is sokat tanulok itt a különböző dolgokról. :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#11385) samu74 válasza kelly416 (#11375) üzenetére


samu74
addikt

Páran írják hogy nem látványos az új felület/droid. Hát pedig jópár olyan opció van(pl. pont a rutinok/módok) ami más gyártónál nincsenek. Na meg a Godlock amivel kb. rommá lehet állítgatni meg cicomázni az egész telefont. Van itt szoftveresen is fejlődés, csak nem felületesen kell nézni.

-----------

(#11386) icemad válasza samu74 (#11385) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Pont a rutinok/módok vannak minden androidos telefonra/tabletre. :D
Már elég régóta a Google segéd része.

Good Lock is van már évek óta, de most lett hivatalosan is elérhető globálisan.
Szóval ezek közül egyik sem újdonság.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#11387) samu74 válasza icemad (#11386) üzenetére


samu74
addikt

Akkor a Samsung valahogy jobban tálalja. :) A OneUi felület egy stock droid felülethez képest kb. űrtechnika.Mondjuk úgy. :P
Ja és a goodlock.Igen elérhető volt innen-onnan ,de az kb. arra volt jó hogy a userek 10%-a tudott róla.Na meg nem mindenki szeret telepíteni az APKmirror-ról.

[ Szerkesztve ]

-----------

(#11388) Dilikutya válasza samu74 (#11385) üzenetére


Dilikutya
félisten

Cicomázást azért nem nevezném fejlődésnek. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11389) s4hu|SyD^ válasza Dilikutya (#11388) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Hát a customer experience mindenképp fejlődés. Hogy pl. 5 lapból 2-re lehet redukálni az összecsoportosítható widget-ek miatt. Zárolt képernyő szinte teljesen testreszabható. Pl. 6 ikont ki lehet tenni a 2 helyett. Nyilván aki nem foglalkozott eddig ilyen kényelmi dolgokkal annak hiányozni sem fognak és értékelni sem fogja. Lehet kis változások, de jelentősek.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#11390) samu74 válasza Dilikutya (#11388) üzenetére


samu74
addikt

Nézd, a mai napig sokan azért szeretik a droidot mert a saját izlésükre szabható felületet akarnak.Pl. anno én is használtam a Nova launchert. Igaz S7 óta nem használom, de nem is fontos már annyira.Nekem. Téma vagy ikon is a gyári azóta is,max a háttérképen vagy a csengőhangon változtatok.Szóval a lehetőség adott . Samsung 8-as droid óta nagyon jól összepakolja a felületet, a funkciók is bővültek folyamatosan,nyilván aki évek óta folyamatosan samsung telefont használ azt nem vágja mellbe az update. :) De milyen korszakalkotó változást vár az ember ami itt nincs és pl. más márka meg tudja?
Ja,és itt páran vérig voltak sértődve mert 1-2 héttel később kaptak meg a frissítést. :) Most hogy megvan, meg wasistdas...Iphone felületre vártunk, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

-----------

(#11391) samu74 válasza s4hu|SyD^ (#11389) üzenetére


samu74
addikt

Galaxy Labs menüben is megjelent pár új gesztus funkció pl. ami kapcsolható .

-----------

(#11392) racerx válasza kelly416 (#11382) üzenetére


racerx
őstag

Nálam már vagy az Oneplus 3-masom óta ez van. Viszem mindenhova. :) Eccer rászántam 2 napot , beállítottam, azóta ebből backupolok vissza. Sajnos már nagyon nem fejlesztik (egy orosz ember csinálta, sokáig betegség miatt kb 2 év kimaradt a fejlesztésből, és azóta is pár apróságot rakott rendbe), de igazából nincs is bagy szükség rá.

(#11393) kelly416 válasza racerx (#11392) üzenetére


kelly416
veterán

Ez így brutkó jó. Hatalmas pacsi Neked a tippért, a készítőnek meg azért, hogy megcsinálta, nincs tele reklámmal és ingyenes.

Szerk.:
És még a hívásrögzítés is működik rendesen. :R

[ Szerkesztve ]

(#11394) eclipse19 válasza icemad (#11386) üzenetére


eclipse19
senior tag

"Pont a rutinok/módok vannak minden androidos telefonra/tabletre. :D
Már elég régóta a Google segéd része."

És hol lehet elérni, hogyan lehet a Bixby-hez hasonló módon használni?
Én még soha nem találkoztam vele.
Ha esetleg tudsz valami ismertetőt linkelni, köszönöm.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#11395) s4hu|SyD^ válasza samu74 (#11391) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Köszi, be is állítottam mind. Igaz nem vagyok egy nagy multitaskingos sőt próbálom a screen time-ot is redukálni, de nálam már minden gesztusvezérelt.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#11396) icemad válasza eclipse19 (#11394) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Google home appot megnyitod, jobb felül a neved kezdőbetűjére kattintasz, ott segéd beállításai. Felül a keresősávban beírod, hogy rutinok és ott lesz. Azon belül meg magától értetődik, de sok alap rutin alapból ott lesz. Azokat érdemes átnézni.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#11397) kelly416


kelly416
veterán

Ezt valahogy le lehetne szoktatni erről? Nem hiányzik véletlen sem az automata újraindulás, engedélyt végképp nem adnék rá, de 3-4 naponta felugrik. Nem fáj kinyomni, de kényelmesebb lenne ha fel sem dobná. Az értesítéseket nem tudom megszüntetni, az appot nem tudom letiltani vagy letörölni. Valakinek van még más ötlete?

(#11398) eclipse19 válasza kelly416 (#11397) üzenetére


eclipse19
senior tag

Engem az érdekelne, hogy ha nem az értesítésből, akkor egyébként hogy lehet ezt a képernyőt megnyitni, mert sehol nem találom.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#11399) eclipse19 válasza icemad (#11396) üzenetére


eclipse19
senior tag

A Google Home az egy külön app, ha jól látom, ami alapból nincs is feltelepítve a telefonra. Néztem a leírását a Play-ben, de ott nincs szó ilyesmiről hogy a telefont lehetne vele automatizálni, hanem kb minden mást: otthoni eszközöket. Erre gondoltál?

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#11400) icemad válasza eclipse19 (#11399) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Google segéd viszont majdnem minden telefonon ott van. Nekem az okosotthonos rendszer Google home alapú, ezért innen tudom az elérési útvonalat. Google segéd beállításai között biztosan ott lesz.

Közben megnéztem. A segéd beállításai között ott van.

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.