Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S20 FE topik
A topicban bárminemű termék hirdetése, árulása, kínálása TILOS!

Specifikáció:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) samu74 válasza kalolaci (#11290) üzenetére


samu74
addikt

Régebbi verziót már ne tegyél fel szerintem. Már csak a hibajavítások miatt is. De szerintem 13-ról 12-re már nem tudsz visszajönni. Ha 12-ön vagy még esetleg, pár frissítés korábbi verziójára még vissza lehet rakni. De csak adott verzión belül.

-----------

(#11302) wanted5


wanted5
őstag

Azt nem tudja valaki, hogy a zárolt képernyőn hogyan tudnám kikapcsolni az állapotsort? Tehát, hogy fentről lehúzva ne történjen semmi, ne jöjjön elő a wifi, bluetooth, hang stb panel.
Előző verzión megvolt, de most sehol nem találom.

(#11303) soslajos1987


soslajos1987
csendes tag

Sziasztok!
Attól, hogy XEH-s firmware-t teszek fel a TMH-s 780G-re, nem lesz tőle semmi ziccer? Ugyanúgy megkapom a biztonsági javításokat? Mert mintha régebbről rémlene, hogy nem akart frissítéseket találni, ha ezt csináltam...

SM-G780G

(#11304) jereti válasza soslajos1987 (#11303) üzenetére


jereti
tag

Én megvárnám ezt a pár napot, míg kijön a Telekomosra is

(#11305) kalolaci válasza samu74 (#11301) üzenetére


kalolaci
senior tag

Sajnos mégsem tudok cserélni, SM-G781B amire kellene, a frissítés.

(#11306) eclipse19 válasza wanted5 (#11302) üzenetére


eclipse19
senior tag

És az előző verzión hol volt?
Én még nem frissítettem, de nem találom.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#11307) samu74 válasza wanted5 (#11302) üzenetére


samu74
addikt

Beállítások-Kezdőképernyő-legörgeted a kapcsólóig

Vagyis előjön így is de ha kapcsolni akarsz bármit akkor azonosítást kér.

[ Szerkesztve ]

-----------

(#11308) kissati66 válasza s4hu|SyD^ (#11300) üzenetére


kissati66
tag

Pont a kamera az, ami csúcskategóriás ebben a telefonban, mivel ugyanaz a szett került bele, mint ami az S20 és az S20+ -ba. Illetve majdnem, ugyanis a teleobjektíves lencse még jobb is, mint az említett csúcsmodellekben, legalábbis a Mobilaréna szerint.

Samsung Galaxy S 1, 2, 3, (LG Nexus 5), 7 EDGE, 20 FE 5G, GW 4 Classic

(#11309) wanted5 válasza samu74 (#11307) üzenetére


wanted5
őstag

valamiért az rémlik, hogy volt ilyen opció, de neten se találtam információt róla, lehet másik telefonnal keverem...

(#11310) samu74 válasza wanted5 (#11309) üzenetére


samu74
addikt

Vagy lehet Nova launcher volt neked ,azon nem tudom hogy lehet e fixálni a sávot.

-----------

(#11311) kalolaci


kalolaci
senior tag

SM-G781B is megkapta, a frissítést. Épp most töltöm, lefelé.

(#11312) samu74 válasza kalolaci (#11311) üzenetére


samu74
addikt

Na akkor megkapod már te is.Tök jó hogy ez a telefon létezik vagy 3 verzióban. :)
Van azért hasznos dolog az új verzióban, pl. eddig is bixby rutin mód volt,de mostanra megjelent a módok opció is.Ez elég jól testreszabható, nálam helyalapon figyeli ha melózok akkor mit kapcsoljon be-ki. Vagy a virtuális memóriát(RAM plus) is ki lehet kapcsolni már. Pár apróság biztos van még,de elég jól sikerült ez a droid meg OneUi.

-----------

(#11313) szilvaspet


szilvaspet
tag

Elég sok apró újdonság van a OneUI5 -ben. Nem is értettem, amikor pár napja valaki írta, hogy semmi komolyabb újítást nem vesz észre. Hiszen a Szoftverfrissítés menüben az utolsó frissítés menüpont alatt egy részletes lista látható. Ezt érdemes átnézni.. link

[ Szerkesztve ]

(#11314) etooo


etooo
senior tag

Ha valaki esetleg hozzám hasonlóan lemaradt volna a hírről, már nálunk is elérhető a Good Lock.
Testreszabás terén ez egy hatalmas plusz.

(#11315) s4hu|SyD^ válasza etooo (#11314) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Pont most jött fel a YT ajánlásokban egy elég jó videó ezzel kapcsolatban. Nagyon érdemes megnézni aki szereti a kényelmi funkciókat és a testreszabásokat. Gyorsan be is állítottam pár dolgot, de több időt kell rászánnom. Mikor legutóbb használtam a Good Lock-ot nem volt ennyi beállítás. Most olyan dolgokat is be lehet már állítani, amit nagyon hiányoltam. Zseniális.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#11316) Ronyn válasza szilvaspet (#11313) üzenetére


Ronyn
senior tag

Persze, nagyobbak lettek az ikonok :DD

Sok dolog ami ott szerepel, már a 4.1 ui-ban is megvolt valamilyen formában, olyanok is, amit itt is, mint újítást említettek

Ego sum... Ronyn 🧔

(#11317) racerx


racerx
őstag

Hamár ikonok. Hol lehet visszaállítani, hogy ne standard kék ikon legyen mondjuk az összes google alkalmazás, poweramp, opera stb stb. Hanem ami előtte , saját színes ikonja. MErt ez így k.va zavaró, hogy egyforma mind.Pl. egymás mellett a play áruház és a poweramp, majdnem tök ugyanolyan kék ikon.

(#11318) soslajos1987 válasza racerx (#11317) üzenetére


soslajos1987
csendes tag

Szerintem amikor háttérképet cseréltél, valószínű a következő lépcsőnél a képhez passzoló színeket felajánlotta témaszínnek. Próbáld mégegyszer a hátteret beállítani és az első oszlopban lévő alapértelmezett színeket állítsd be mellé. Ne a felajánlottat.

SM-G780G

(#11319) Septum15 válasza soslajos1987 (#11318) üzenetére


Septum15
aktív tag

Elég hogy ha a kezdő képernyőn hosszan nyomsz egy üres részre, ameddig fel nem jön a menü, ahol kilehet választani a "Háttérkép és stílus" opciót.
Itt a "Színpaletta" menüben van egy opció a "Paletta használata alk.ikonokhoz" amit ki kell kapcsolni.
Így újra mindennek a korábbi színe lesz.

(#11320) goom


goom
senior tag

Sziasztok, ma megjött a 13-as Android nekem is (780G, Snapi). Ami máris hiányzik: eltűnt a felső értesítési sáv ikonjai közül a Bixby. Pedig nagyon szerettem, használtam. De néha - ha kellett - ki is tudtam ott kapcsolni (ideiglenesen deaktiválni). Van helyette "Módok", de az mégis csak más.
Ha a Beállításoknál rákeresek, találok Bixby-t ("Üzemmódok és rutinok). Meg is vannak a régi rutinjaim. De elérni is bonyolult, az említett gyors kikapcsolás végképp.
Ha tudtok megoldást, kérlek, írjátok le!

(#11321) jereti válasza goom (#11320) üzenetére


jereti
tag

A módok kikapcsolása nem kapcsolja ki?

(#11322) Forestjo


Forestjo
senior tag

Telekomra nem jött még senkinek?

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#11323) eclipse19 válasza Septum15 (#11319) üzenetére


eclipse19
senior tag

Soha nem értettem, hogy miért lenne az jó, hogy az appokat (formával és színekkel) azonosító ikonokról eltüntetjük a színeket (értesítési sáv ikonok színeinek eltüntetése pár évvel korábban) vagy ún. témák mentén össze-vissza változtatjuk a színeket (háttérkép vagy egyéb szempontok alapján), úgy, hogy az összes app ikonja hasonló színű legyen. :F
Remélem nem fogja előbb-utóbb kitalálni valami okos "dizájner", hogy a különböző rajzok sem kellenek az ikonokra, hanem legyenek azok is egyformák (vö. "letisztultság").

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#11324) s4hu|SyD^ válasza eclipse19 (#11323) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Mert akkor Barbi nem tudja az egészet rózsaszínre állítani és mutogatni a barátnőinek. Egyébként én sem értem miért jó ha kevésbé tudja az ember megkülönböztetni az ikonokat.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#11325) racerx


racerx
őstag

Igen, be volt kapcsolva a paletta használata ikonok hoz. Nem is figyeltem, valszeg magától kapcsolta be, mert eddig nem volt ilyen úgy emlékszem,. Köszi mindenkinek.

(#11326) Fernet válasza Forestjo (#11322) üzenetére


Fernet
senior tag

Tegnap este még semmi, viszont épp most néztem rá és megjött.

(#11327) soslajos1987


soslajos1987
csendes tag

TMH

[ Szerkesztve ]

SM-G780G

(#11328) jereti válasza Forestjo (#11322) üzenetére


jereti
tag

Az ikonszínekhez: nekem speciel tetszik, hogy egységes, és mivel évek óta ugyanott van minden, csukott szemmel is megtalálnám, amit keresek.

[ Szerkesztve ]

(#11329) eclipse19 válasza jereti (#11328) üzenetére


eclipse19
senior tag

Na, alakul a felhasználói "igény" az egyforma ikonokra...
Előbb utóbb kiderül, hogy a rajzok sem kellenek, nem csak a színek. :)
Mondjuk továbbra sem értem, hogy miért jó, ha "egységes" valami, ami eleve azért létezik, hogy különböző legyen és ezáltal azonosítsa ami mögötte van.. :F

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#11330) goom válasza jereti (#11321) üzenetére


goom
senior tag

Ez - szerintem - két külön dolog. Már csak azért is így gondolom, mert a "Módok" be sincs kapcsolva nálam.

Viszont a rutinok (ahogy írtam is) aktívak. Például 22:00-kor a telefon repülő üzemmódba teszi magát, ahogy be is állítottam. De eddig ha negyed tizenegykor még akartam vele valamit, hát fent, az értesítősévi ikonjára csak ráböktem, és deaktiváltam. Amikor meg már nem kellett pl. a net, újra vissza.
Ezt szeretném továbbra is.

(#11331) deka10


deka10
senior tag

Sziasztok! Korábban már kaptam segítséget, remélem most is sikerül megoldani. Híváskor ha telefon szeretném folytatni a beszélgetést (az órán vettem fel a bejövő hívást) akkor régebben volt olyan lehetőség, hogy a telefont a fülemhez emelve a telefonon folytathattam a beszélgetést, most ezt nem találom és ahogy próbáltam nem is működik. Van erre megoldás, Galaxy watch 4 classic és Galaxy s20 fe a két eszköz

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#11332) kelly416 válasza eclipse19 (#11329) üzenetére


kelly416
veterán

Nem kell ezen rugózni. Különbözőek vagyunk, az igényink is eltérnek, és ez a szépsége az egésznek, hogy mindenki megtalálja a saját szája íze szerinti dolgokat.

Én pl. évekig csak ikonokat néztem, eltakarítottam a szöveget az ikonok alól. Most nem lehet megcsinálni (de biztos van olyan launcher, amiben lehet, csak már kiöregedtem ebből a keresgélésből, megtanultam elfogadni), így alá van írva a gmail ikonnak, hogy gmail, holott számomra felesleges.

(#11333) s4hu|SyD^ válasza kelly416 (#11332) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Nova Launcher-ben meg lehet csinálni, sokáig úgy használtam. Viszont sokkal lassabb volt nekem a Nova, mint a One UI és ki is akartam ezt az 5.0-át próbálni szóval egyelőre maradok. Ha nem jön be akkor még mindim megvan a Nova Prime-om, amit anno olcsón megvettem. Egyébként már nagyon sok mindent meg lehet csinálni a Good Lock Samsung appal/modullal is.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#11334) Forestjo


Forestjo
senior tag

Na megjött nekem is a Telekomra.

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#11335) jereti válasza kelly416 (#11332) üzenetére


jereti
tag

Én ezzel a hozzállással értek egyet. Hiszen nem vették el senkitől a tarka-barka lehetőséget, nincs rákényszerítve senki az egységes színvilágra. Többek közt ezt a fullos személyreszabhatóságot szeretem az androidban. Nem vagyunk egyformák, mi ezzel a gond?

(#11336) jereti válasza goom (#11330) üzenetére


jereti
tag

Tényleg kicsit más lett. Amíg nem találsz jobb megoldást: nyomd hosszan a módok gombot az értesítési sávban, aztán alul jobbra válaszd a rutinokat, majd megint hosszan nyomva tudod pl a repülős rutint ki és bekapcsolni.

(#11337) goom válasza jereti (#11336) üzenetére


goom
senior tag

Köszönöm. Működik - de tényleg örülnék gyorsabb megoldásnak.

(#11338) kissati66 válasza goom (#11337) üzenetére


kissati66
tag

Esetleg kirakhatod widget-ként, úgy azonnal elérhető.

Samsung Galaxy S 1, 2, 3, (LG Nexus 5), 7 EDGE, 20 FE 5G, GW 4 Classic

(#11339) goom válasza kissati66 (#11338) üzenetére


goom
senior tag

Mármint a Bixby rutinokat? Szívesen, csak áruld el, kérlek: azt hogyan kell? A "modulok" között nem látok ilyent.

(#11340) samu74 válasza goom (#11339) üzenetére


samu74
addikt

Főképernyőn hosszan nyomsz egy üres részre, úgy tudsz widgetet kirakni.

-----------

(#11341) kissati66 válasza goom (#11339) üzenetére


kissati66
tag

Pedig ott lesz az, a widget-ek között.

Samsung Galaxy S 1, 2, 3, (LG Nexus 5), 7 EDGE, 20 FE 5G, GW 4 Classic

(#11342) goom válasza samu74 (#11340) üzenetére


goom
senior tag

samu74:
Nova Launcher-em van, és "Modulok" lehetőség jön fel. De ott most sikerült megtalálnom. Köszönöm!
kissati66:
Alighanem a fentiek miatt, de nekem egészen másképpen néz ki. De köszi neked is!

(#11343) samu74


samu74
addikt

Megjött a decemberi update.

-----------

(#11344) goom


goom
senior tag

Nekem rendkívül fontos a sötét mód. Ti mutattátok meg, hol is kell (Beállítások / Fejlesztői beállítások / Sötét mód kényszerítése). Eddig kb. heti kétszer kellett újra beállítani (mert mindig elfelejtette, kikapcsolta). Amióta Android 13 van, majdnem minden nap...
Talán majd ez a frissítés... talán...

(#11345) StarKiller89 válasza goom (#11344) üzenetére


StarKiller89
senior tag

nekem még soha nem volt ilyen, valami mással lesz ott a probléma

Samsung Galaxy S23

(#11346) s4hu|SyD^ válasza goom (#11344) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Milyen app-nál kell neked a sötét mód kényszerítése? Legtöbb appnak már alapból van sötét módja.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#11347) goom válasza s4hu|SyD^ (#11346) üzenetére


goom
senior tag

Igazad van, a legtöbbnél van. De ahol csak így tudtam megoldani, az pl. a MÁV-Start, az OTP SZÉP Kártya és a Bibliaolvasó kalauz.

(#11348) s4hu|SyD^ válasza goom (#11347) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Ezeket nem használom, de nekem van banki app, ami nem sötétül be ha kényszerítem sem. 1 éve írtam Google App áruházba, hogy jó lenne. Azt írták dolgoznak rajta...

Egyébként állítsd be a kényszerítést és indítsd újra a telefont. Esetleg épp az ellenkezője, hogy ne induljon újra naponta, ha be lenne állítva.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#11349) Dilikutya


Dilikutya
félisten

+1 telekomos Android 13 a Snapdragonra. :) Magától még nem kínálta fel a telefon, kézzel kerestem rá. Otthon fel is teszem este.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11350) JoHn123


JoHn123
tag

Sziasztok ! Reggel nem akarta az ujjlenyomatot. Újraindítás megvolt. Szervizen kívül valami ötlet? [kép]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.