Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) csasaKKP válasza #20749568 (#1) üzenetére


csasaKKP
senior tag

+1

Beázott egy hónapja a Telekom kábel egy nagy zivatar során, az utcánkban 4*50 eres rézkábelt húztak be és érdeklődtem az alvállalkozótól, hogy amit a Telekom tavaly annyira reklámozott, hogy több ezer háztartásba fasza netet juttatnak el, az itt mikor lesz? Aztmondja már az öreg, hogy "itt, Borsodban? Optika egyhamar biztos nem!" Addig marad a fasza 10 Mbites ADSL/VDSL. DSLAM is olyan messze van...

Szerk.: Nézem a doksit, a városkánk benne van. :U Hmm. A mi járásunk kapta a legkevesebb összeget.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3) funk648


funk648
aktív tag

Egy adott járásban a nyertesen kívül más valószínűleg nem is fog fejleszteni, igaz? Mi most a Telekomnál vagyunk, de sajnos itt egy másik eléggé ismeretlen szolgáltató nyert.

(#4) btz válasza funk648 (#3) üzenetére


btz
addikt

Fejleszteni más is fejleszthet, de az nem ebből az uniós pénzből fogja tenni, hanem saját erőből, mondjuk, hogy versenyben tudjon maradni.

ⓑⓣⓩ

(#5) funk648 válasza btz (#4) üzenetére


funk648
aktív tag

Remélem így lesz, nálunk például azért ilyen gyatra a net, mivel ha jól tudom csak a szomszéd városban van dslam (korábban a két település összetartozott), ott elvileg már a telekom oldalán lévő lista alapján kész a vdsl fejlesztés, csak mi abból nem érzékelünk semmit, mivel nagyon messze vagyunk a központtól. (én elvileg olyan 3,5km-re)

(#6) btz válasza csasaKKP (#2) üzenetére


btz
addikt

Már a Telekomnál megkezdték azokat az optikai fejlesztéseket, amit beharanhoztak annó. Az egy saját erőforrásból megvalósuló fejlesztés a 29-es körzetben és Budapesti elmaradott kerületekben. Ez pedig most egy európai uniós, részben kedvezőkamatozású hitelből és részben sajáterőből megvalósuló fejlesztés lesz.

Ahogy nézem Borsod megyében a Tokaji járás kapta a legkevesebbet, ~113 milliót, ez érthető, mivel a wikipédia szerint ott ~12ezres a lélekszám, a legkisebb lélekszámú járás is egyben. De a támogatások összegét ezenfelül még meghatározza, a jelenlegi fejlettségi szint, illetve a kiépítendő technológia is.
Csak összehasonlításképpen az én lakhelyem szerinti járásban 25ezer ember él de csak 66millió forintos támogatást kapott, valószínűleg a fejlettségi szint az átlagnál már most is magasabb, ezért kaptunk csak ennyit. Nyilván itt ugyan az a szintű fejlesztés ennyiből is megoldható, míg nálatok 113millióból, de lehet hogy egy harmadik helyen 500millió is szükséges, ezért kaptak többet. A legtöbbet a Pápai járás kapta, 1490milliót, pedig csak 58ezer a lélekszám. A szélessáv térkép szerint, látható, hogy az az egész terület, elmaradott internet ellátás tekintetében, sok helyen arra még szolgáltatás sincs, azaz semmilyen, nem hogy 10 megabit.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#7) btz válasza funk648 (#5) üzenetére


btz
addikt

3,5 kilóméteres távolságra már felhasználói szinten tényleg nem lehet érzékelni a vdsl előnyeiből. Ha nálatok nem a Telekom fejleszt, akkor amint kiépült a másik szolgáltató hálózata, célszerű ahhoz átmenni. Van rá példa most is, hogy kisebb szolgáltatók a Telekomnál is gyorsabb internetelérésű csomagokkal tudnak szolgálni. Ha pedig elérhető lesz ilyen konkurencia, de a Telekom nem fejleszt, akkor is kénytelen lesz a konkurencia miatt engedni az áraiból, különben ügyfeleket veszíthet a térségben.

ⓑⓣⓩ

(#8) csasaKKP válasza btz (#6) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Hm, értem, köszi a kifejtést! :R
azért tényleg remélem, hogy a közeljövőben lesz fejlesztés nálunk is, mert habár a térkép szerint a 30 Mbit nálunk is elérhető (világoskék jelölés), ez azért a Telekomra nem igaz, és az sem mindegy milyen áron.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#9) btz válasza csasaKKP (#8) üzenetére


btz
addikt

A Térkép nem csak a Telekom által nyújtott sebességeket mutatja. Több helyben működő szolgáltatótól bekérték, hogy milyen sebességet tud nyújtani, tervez e fejlesztéseket a jövőben, így alakult ki ez a térkép.
A fejlesztések remélhetőleg hatással lesznek a többi cégre is, mivel ők is jelen vannak abban a térségben, ahol a támogatott szolgáltató fejleszt, nekik is fel kell ehhez zárkózni ha versenyezni akarnak, ezt két módon tehetik meg, vagy szimlán az árak csökkentésével vagy sajáterős fejlesztéssel, ami szintén árcsökkenést hoz, tehát a fejlesztések hatása meg fog látszódni a nem fejlesztő (vagy versenyhelyzetből fejlesztésre kényszerülő) cégek árain is.

ⓑⓣⓩ

(#10) lócitrom


lócitrom
őstag

szegedi járásban érdekelne részletesen, hogy hol lesz/zajlik fejlesztés. erről részletesebb infó nincs, jól sejtem? ugyanis az érintett településen a térkép alapján +30 Mbps van, holott marhára tudom, hogy a 20 Mbps is csak könyörögve, túlárazva érhető el.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#11) ivana


ivana
Ármester

Nálunk volt telekomos net rézkábel :O 20 le 1 fel. Amiből az 1 fel nagyon kevés volt. Megkérdeztem mennyi a maximum feltöltés amit tudnának adni 3Mbit/s :W Egy-két hónapja elérhető lett az utcánkban a digi optika (családi házás övezet szóval fura de jó :DDD ), azóta 500/200-as net van kb. a router korlátoz mert csak valami olcsó tp-link van amiben nincs gigás switch, de így is sokkal jobb.

(#12) #20655360


#20655360
törölt tag

Ha már fejlesztik, miért nem min. 2-300Mb/s a cél? Érthetetlen...

(#13) btz válasza lócitrom (#10) üzenetére


btz
addikt

A szegedi járásban az Invitel Zrt 102.807.913 ft támogatást kapott. A szerződések megkötésétől számítva 24 hónap ál a kivitelezés teljesítésére, de lekkésőbb 2018 végéig kell elkészülniük a hálózattal. Tovvábbi részletrekről maga az Invitel tud tájékoztatni, ők tudják, hogy milyen hálózatot, hol és mikor kezdenek építeni a kapott összegből.

ⓑⓣⓩ

(#14) looser válasza #20749568 (#1) üzenetére


looser
addikt

Miért büntetnéd magad? Gyere át a SörcsaPH! topicba és ajánlunk neked jobbat :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15) btz válasza #20655360 (#12) üzenetére


btz
addikt

Ezeket a célokat az európai unió határozatározta meg törvényileg 2020-ra teljesíttendőként, de Magyarország 2018 végéig vállalta. A 30 megabit egy mindenkinek nyújtandó minimum sávszélt jelent, ezen felül egy 50% lakossági lefedettségű minimum 100 mbps sebességű hálózat is a cél.
Ebben a pdf dokumentumban megtalálható, hogy az építendő internet hálózatnak, milyen követelményeknek kell megfelelni, illetve mennyi támogatás adható különböző hálózat tipusokra.

ⓑⓣⓩ

(#17) btz válasza #20749568 (#16) üzenetére


btz
addikt

Én csak a Nagyatádit nem találtam, a többi Somogy megyei járás megtalálható a listában

ⓑⓣⓩ

(#19) #20655360


#20655360
törölt tag

Ahol lakok, dobogós lett sztem támogatásban. A gond csak az, h itt már elérhető a 30Mb/s.

(#20) btz válasza #20655360 (#19) üzenetére


btz
addikt

Előfordulhat, de a hálózatnak minimum nyújtani kell a 30 megabitet, az hogy bizonyos körülmények között van lehetőség 30 megabitre, attól még a hálózat fejlesztésre szorul, másodsorban pedig nem minden település lesz fejlesztve egy járásban, tehát ha egy járáson belül van egy olyan városi tepülés, ahol mondjuk adott egy optikai hálózat ott biztosan nem lesz szükség további fejlesztésre, de lehet hogy a szomszédos falu ami ugyan abban a járásban van, az igényli a fejlesztést.
Olyan is előfordulhat, mint például a mi járásunkban a járászékhely város panelos része le van optikázva, a kertesházi része pedig dsl-el szenved, így ott csak a lakosság 30%-ának kell fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#21) lócitrom válasza btz (#13) üzenetére


lócitrom
őstag

igen, ezt a részt még megtaláltam, csak ugye lebontásokról nincs olyan táblázat, mint amit a Telekom esetében csatoltál a hírben. szóval akkor tőlük kellene érdeklődni mondjuk e-mail formájában vagy hogyan lehetne ezt megtudni?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#22) btz válasza lócitrom (#21) üzenetére


btz
addikt

Szerintem telefonon és email formájában is adnak tájékoztatást, már ha cégen belül megtervezték már, hogy mikor állnak neki, a pályázat ha jóltudom nem ír elő kezdési időpontot, csak a végzés dátumára ad iránymutatást, ami 2 év.

ⓑⓣⓩ

(#23) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

egy másodpercig se legyen senkinek kétsége: azok a cégek, akik itt nem nyertek, záros határidőn belül lehúzzák a rolót.

az, hogy kosárszám kap pénzt az egyik, a másik meg saját erőből versenyezzen vele, közgazdasági nonszensz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) btz válasza bambano (#23) üzenetére


btz
addikt

Nem tudhatjuk, hogy lesznek e még pályázatok, amin indulni lehet. Továbbá szóba jött már az állami pénzen kiépített infrastruktúra virtuális átengedése kisebb ISP-knek, bizonyos százalékban. A piaci verseny további akadálymentes folyásáról pedig gondoskodik a Gazdasági Versenyhivatal.

ⓑⓣⓩ

(#25) bambano válasza btz (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hiszi a piszi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) btz


btz
addikt

Esetleg tudtok mondani konkrétumot hasonló témában, amiért nem bíztok a versenyhivatal működésében?

ⓑⓣⓩ

(#28) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Én csak a mobil netek áraival nem vagyok elégedett, nagyon el vannak szállva.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#29) lócitrom válasza zoltanz (#28) üzenetére


lócitrom
őstag

kétség kívül. napokban morfondíroztam ezen. elismerem, hogy minden ország más-más piac, de nem akarom elhinni, hogy a úgymond a virtuális termékek árát ennyire magasra kell belőni. nyugaton már az ember után dobják a csomagokat. ráadásul még csak most kezdenek el a szolgáltatók 4G-vel hergelni, mikor már az 5G kopogtat. a DIGI tavaly óta belevetette ebbe magát. kíváncsi leszek mennyire fogja megbolygatni majd a piacot, ha kész lesz az 5G hálózata.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#30) SunyaMacs válasza zoltanz (#28) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Indítani kéne a change.org-on egy petíciót :)

(#31) draco31


draco31
veterán

Amit a másik topicban is írtam, már teljesen belenyugodtam, hogy itt minden marad úgy ahogy volt, a 800 millás pályázati pénz amit a Fehérgyarmati járás kapott, abból ide nem fog jutni semmi sem. Marad a 3 megás net jó időben. Ilyen cégnek nyerni, ami már többször ment csődbe, nincs mit hozzáfűzni szerintem....
A térképet már nem is mondom, nem tudom ki csinálja, de 1-2 utca hiányzik róla, így a házak számát már nem is mondom. :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#32) zoltanz válasza SunyaMacs (#30) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Meg a netes reklám felületek korlátozása miatt sem ártana, pl az oldalon a reklám nem lehet több mint 30%. :DDD (ami lehetőleg nem animált)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#33) btz válasza draco31 (#31) üzenetére


btz
addikt

800 milliót kapott 38 ezer lakosú fehérgyarmati járás, a mi járásunk 25ezer emberre 66 milliót kapott. Abból a 800-ból elég szépen ki lehet építeni egy jó optikai hálózatot abban a térségben, főleg ha még a saját erőt is hozzáadjuk, az mégtöbb pénzt jelent.
Szerintem nem kell aggódni, Inárcson, Kaucson is egy olyan cég nyújt 200 megabites csomagokkal hálózatot, aminek az irodája egy fémkonténer, kezdetben én is kiröhögtem, hogy milyen kókler egy cég, de működik és nincs rá sok panasz, ahhoz képest amit személyszerint vártam egy teljesen jólműködő cég. Berotel a neve amúgy.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#34) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Táblázatos formában az összes nyertes NGA pályázat: dropbox.com

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#35) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Nálunk a Digi kábel modem van 4/1Mbit és ez 3000Ft
ÉS ennél csak drágább van a Telecom, 20 ezres város egyébként

Romániai magyarok kiröhögték. ott már 10 évvel ezelőtt is olcsóbban több volt.
most talán lesz optika végre...talán

(#36) btz válasza mbalint987 (#34) üzenetére


btz
addikt

Szép munka, de én csak 100-at számolok, elvileg 137-nek kéne lenni

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#37) mbalint987 válasza btz (#36) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Jogos, javítottam a dokumentumot, köszi! :) (Bár én csak 135-öt találtam, nem tudom, hogy melyik maradhatott még le)

Szerk.: Közben meglett a lemaradt két járás is, így teljes a lista!

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#38) draco31 válasza btz (#33) üzenetére


draco31
veterán

Legyen, és csinálják. A mostani vezetés ha jól tudom 1 éve sincs meg, az egyik alkalmazott vette meg a csődbe ment céget ha jól értesültem. 14 éve a környező 15 faluban fektetett le az eredeti cég kábelt TV-nek, és net kábelt is. De már az építésnél itt-ott kimaradt a földből a netkábel. A TV-vel nem volt gond, de ha jött egy nagyobb eső, akkor pár óra hangyafoci jött. Aztán egyre több csatorna kimaradás, majd eladták az egészet ahogyan volt. 2 éve untam meg, ekkor már a Wi-Fi alapú nettel is próbálkoztak, ekkor már a sokadik tulajnál járt a cég. Ekkor volt az, hogy 4000-et fizettem 35 csatornáért, aminek a fele nem működött, de ez mindenkinél így volt. Azóta új kézbe került ismét, aki megnyerte a jelenlegi pályázatot. Már írtam nekik egy érdeklődő email-t, kíváncsi vagyok mit válaszolnak.
Persze az új vezetés lehet más, de még sok jót az elmúlt fél évből sem hallottam róluk. De lehet ez csak a 12 éves fejfájás miatt van. Ez nem csak bennem él, hanem mindenkiben. 4 ismerősömnek szóltam eddig, hárman olyan reakciót mondtak, amit ha leírok ide, az örök kitiltás számomra nagyjából :DDD a negyedik csak legyintett, hogy akkor marad a régiben minden. Szóval itt a környéken nulla a bizalom.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#39) draco31 válasza btz (#33) üzenetére


draco31
veterán

Vasárnap írtam nekik email-t, még semmi válasz, szóval hozzák a megszokottat. :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#40) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

A térképen mi alapján jelölték az elérhető sávszélességet?

Csak mert a mi területünk is 30Mbps felettinek van jelölve, a szolgáltatónak van is ilyen csomagja, de amikor meg akartam igényelni azt az információt kaptam hogy ne is reménykedjek hogy hozni fogja a sebességet. Terhelt területnek számítunk.

Kistérségi kábelszolgáltató aki (a hostom alapján) opticontól veszi a netet.

Illetve látok olyan helyeken is jelölést ahol semmilyen vezetékes szolgáltatás nem érhető el, mégis 30Mbps felettinek van jelezve.

(#41) btz válasza draco31 (#39) üzenetére


btz
addikt

30 napnszokott lenni válaszadásra. Telefonon lehet hogy jobban jársz.

ⓑⓣⓩ

(#42) btz válasza akom (#40) üzenetére


btz
addikt

A térkép készítői a területen elérhető szolgáltatóktól kérték be az információkat, ha pl 5 szolgáltatótól csak egy jelezte, hogy x helyen tud minimum 30 megabit netet szolgáltatni, azt már világoskéknek jelölték, sötétkékkel pedig a szolgáltató sajátköltségen várhatóan hálózatot épít, ami el fogja érni a 30-at.

ⓑⓣⓩ

(#43) draco31 válasza btz (#41) üzenetére


draco31
veterán

Az itt nyertes cégről beszélek. A T-nél tudom, hogy így megy.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#44) tope


tope
addikt

Ha az egyik szolgáltató (PR-Telecom, drága banda) biztosít több mint 30 megabitet, akkor lehet hogy a másik (Telekom), akinél vagyok nem is fog csinálni semmit, ha nem ők nyerik el ?
Szolnok kertes házas településrésze, itt a T max 12,5 megabitet tud

(#45) btz válasza draco31 (#43) üzenetére


btz
addikt

Jah, bocs mindig elfelejtem hogy nem T nyertes területen vagy

ⓑⓣⓩ

(#46) btz válasza tope (#44) üzenetére


btz
addikt

Ha nem a T nyert azon a területen, akkor valószínűleg nem lesz náluk fejlesztés, hacsak nem saját költségen akarják tartani a versenyt.

ⓑⓣⓩ

(#47) bambano válasza akom (#40) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az is lényeges, hogy nemcsak azt adták meg, hogy ki tud ott most 30 megát szolgáltatni, hanem azt is, hogy ki vállalja záros határidőn belül saját erőből pályázat nélkül a fejlesztést.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) bambano válasza tope (#44) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha egy adott területen megvan a 30 mega, akkor oda nem adnak pályázati pénzt, nincs mit megnyerni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) btz válasza bambano (#48) üzenetére


btz
addikt

Itt azért azt is figyelembe kell venni, hogy minimum kell biztosítani a névleges 30 megabitet, tehát ha van egy 30 megabitet épphogy nyújtó rendszer, de az már a plafon, akkor azt ki fogják váltani, persze elsődlegesek azok a területek, ahol még mindig semmi sincs.

ⓑⓣⓩ

(#50) akom válasza bambano (#47) üzenetére


akom
senior tag

A faluba van egy kistérségi szolgáltató aki a falu 75%-át lefedi (ennél vagyok én is), illetve van mellette T ami kb 40%-át, és az Opticon aki kb 25%-át. Anno amikor szerettünk volna netet+tv-t a T és az Opticon is elküldött hogy ők biztos nem fognak még 3 oszlopra felhúzni kábelt. Szerencsére ez a kis szolgáltatónak nem volt probléma.
Jól gondolom, hogy most az Opticon majd a támogatásból a 25%-os lefedettségét növelni fogja? (Ergo nulla befektetéssel ki fogja nyírni a kis halat)

[ Szerkesztve ]

(#51) bambano válasza btz (#49) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

<töröltem>

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#52) Dilikutya válasza tope (#44) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én Szolnok mellett lakom, de ugyanez a helyzet. És a PR-Telecom kínál 60 megabites csomagot is. Igaz, drágán. Nem tudom, most milyen a szolgáltatás minősége, régen nem dicsérték. Így nem lesz verseny, ha a T nem fejleszt, mert a PR nem lesz rászorulva, hogy olcsóbban szolgáltasson.

Egyébként én láttam a kertes részen kábelfektetést Szolnokon, biztos, hogy Telekom volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#53) tope válasza bambano (#48) üzenetére


tope
addikt

Az elég gáz lenne, mert a másik szolgáltató jóval drágább, hiába ad nekem akár 120Mbitet, ha nekem a szolgáltatása nem kell.

Dilikutya: A szomszéd utcában Szandán pont kábelt húztak, illetve csőfektetés tuti volt az elmúlt hetekben, mert naponta mentem el mellette biciklivel, és még egy T-s volt kollégám is mondta, elvileg húznap optikát Szandán is, csak kérdéses, hogy a közterületen lévő területek, tényleg közterületek-e, nem-e az van, hogy elrontották a bejegyzést, és magánkézben van az oszlop területe pl.

(#54) draco31 válasza btz (#45) üzenetére


draco31
veterán

Még most sem válaszoltak.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#55) btz válasza draco31 (#54) üzenetére


btz
addikt

Telefonon érdemes

ⓑⓣⓩ

(#56) btz


btz
addikt

2020 után ismét új internet sebesség előirányozások jöhetnek az Európai uniótól!
Olvasd el a cikket!

ⓑⓣⓩ

(#57) Gyula84


Gyula84
veterán

most a sárga az micsoda? vagy lesz vagy nem? polgármesterrel beszéltem ő azt mondta lesz elméletileg

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#58) btz válasza Gyula84 (#57) üzenetére


btz
addikt

A térképre gondolsz? Ha igen, akkor az azt jelenti, hogy azon a szolgáltatási ponton a felméréskor nem tudtak szolgáltatni 30 megabit/s sebességű internet elérést. A pályázatnak ezen sárga pontok és a fehér pontok minimum 30 megabit/s sebességű internet hálózattal való ellátása.

ⓑⓣⓩ

(#59) draco31 válasza btz (#55) üzenetére


draco31
veterán

Ma felhívtam telefonon, a nő azt sem tudta miről beszélek, elkérte a számom, hogy visszahív, meg kell érdeklődje. Ez volt délelőtt 10-kor. Ez egy 4-5 fős valami, úgy látom nagyon meg kell beszélniük, hogy vissza tudjanak hívni. Ezek után milyen netet várjak 850 milláért?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#60) Gyula84 válasza btz (#58) üzenetére


Gyula84
veterán

persze arra köszi :R

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#61) btz válasza draco31 (#59) üzenetére


btz
addikt

Érdekes egy cég ez.

ⓑⓣⓩ

(#62) draco31 válasza btz (#61) üzenetére


draco31
veterán

Én mondtam, de nem hittetek nekem. :D Eléggé félkész az oldaluk is.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#63) btz válasza draco31 (#62) üzenetére


btz
addikt

Most megnéztem én is a weboldalukat, nem tudtam megtaláni, hogy milyen netcsomagjaik vannak, egyszerűen használhatatlan.
Nem tudom mit igért ez a cég, hogy nekik adták a pályázati pénzt.

ⓑⓣⓩ

(#64) draco31 válasza btz (#63) üzenetére


draco31
veterán

Így akkor már érted azt a hsz.-em amit itt irtam elsőnek, és amit abban linkeltem.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#65) btz válasza draco31 (#64) üzenetére


btz
addikt

Értem. Csak remélni tudom, hogy 800 millióból rendbeszedik magukat.
Mint említettem hasonló kaliberű konténer irodával rendelkező cég is nyert a pályázaton, akik most optikai netet nyújtanak az ügyfelek megelégedése mellett, a honlapjuk nekik is egy szörnyűség a mai napig, a céglétszám ott is allulról súrolhatja a 10-et. Ennek fényében talán lehet reménykedni.

ⓑⓣⓩ

(#66) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nálunk miért nem kapott senki? Így marad a drága telekom :(((

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#67) btz válasza enginev3.0 (#66) üzenetére


btz
addikt

Melyik területről van szó?

ⓑⓣⓩ

(#68) btz


btz
addikt

Úgy néz ki, hogy tavasszal beindul a fejlesztés kivitelezési szakasza - írja az Itcafe

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#69) kmisi99 válasza btz (#68) üzenetére


kmisi99
addikt

Vicces, mert már a telekom építi. Már nagyba telepítik az új berendezéseket bizonyos helyszínekre, és gőzerővel megy a tervezés kivitelezés.
Bár ez a projektjük lehet nem ehhez a projekthez tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#70) btz válasza kmisi99 (#69) üzenetére


btz
addikt

Az egy teljesen önerős hálózatfejlesztés, ami már 2015 óta zajlik, többekközött a 29-es körzetben, de azon kívül is néhány településen.
Ez 2017-ben pedig egy EU támogatásért folyó pályázaton (GINOP 3.4.1) elnyert pénzből és részben önerős költségen megvalósuló építés lesz.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#71) kmisi99 válasza btz (#70) üzenetére


kmisi99
addikt

A linken nem ad ki rengeteg olyan települést ahol jelenleg fejlesztéseket végeznek, és az új oprikai rendszerüket telepítik.

(#72) btz válasza kmisi99 (#71) üzenetére


btz
addikt

Ez fordítva is igaz, sok olyan települést is kiad, ahol semmit nem csináltak ezidáig.

ⓑⓣⓩ

(#73) enginev3.0 válasza btz (#67) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nagykáta

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#74) btz válasza enginev3.0 (#73) üzenetére


btz
addikt

Azt tudom mondani sajnos mint a másik topikban Vác, Szob járás felől érdeklődő fórumtársunknak, hogy a pályázat területi hatálya szerint Pestmegye és Közép-Magyarországi régiók nem támogatható kategóriába estek. Nagykáta is itt található.
Amennyiben valamikor ott fejlesztés lesz bármelyik szolgáltató részéről, az nem ennek a programnak a keretében fog megvalósulni.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#75) Soulfly842 válasza btz (#6) üzenetére


Soulfly842
addikt

A tokaj-tokaj rakamaz környékén is voltak már fejlesztések. Nagyon sok olyan terület van, ahol korábban Pl. 1 Mb/s ment, s most már rezes hálózaton akár 50 Mb/s.

Ezek a fejlesztések is folyamatosak, s ez is oroszlán szerepet vállal Az MT részéről. Az elosztó központok száma, a hálózat milyensége, a területek fejlesztése már egy ideje rohamléptekben zajlik.

Eddig kb 400E háztartásban történt meg a rezes hálózat ilyen mértékű fejlesztése, s a következő hónapokban újabb ~3-400 E háztartás kapja ezt meg.

S akkor még akkor az optikai fejlesztésekről nem is beszéltünk.

[ Szerkesztve ]

(#76) Pubszon


Pubszon
veterán

Most 50 mbps-os a netem, a járásomban pedig a szolgáltatóm 620 milliót nyert. Egy másik járásban pedig 220-at. Hátha még feljebb tornásszák.
:D

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#77) Def26


Def26
félisten

Nézem és Felcsút nincs benne Fejér megyében pedig itt csak 20Mb -es adsl a max. :(((

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#78) Pubszon válasza Def26 (#77) üzenetére


Pubszon
veterán

Oda majd külön ingyen 10 gbps-os lesz mindenkinek egyenesen a BIX-től.
A kisvasúton is... :DDD

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#79) btz válasza Def26 (#77) üzenetére


btz
addikt

Felcsút, Bicskei járás, benne van:
143.145.145 ft, ami elég szép pénz. Egy Key Telecom Kft nevű cég nyerte el a járásra ezt a pénzt.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#80) Def26 válasza btz (#79) üzenetére


Def26
félisten

Hát én nem láttam, de köszi.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#81) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

A Vásárosnaményi járásban nem nyert senki? :( Egész konkrétan ILK érdekelt volna, ott Naracomos netünk van de úgy látom az nem esik bele a kisvárdai járásba. Bár ők nyertek pályázatot erre, így nem hiszem, hogy lesz felénk bármiféle fejlesztés, marad a 10Mbites net, ami 3-szor annyiba kerül, mint egy debreceni 100 Mbites kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#82) btz


btz
addikt

Átadták a Szupergyors internet Program első fejlesztését :)
Óföldeák nevű településen.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#83) btz válasza Dyingsoul (#81) üzenetére


btz
addikt

Eddig úgy nézem hogy pont ez a városményi és a szerencsi járás nincs a listában, de az csak 137 járást tartalmaz, viszont 139 járásnak kéne lenni az információim szerint. Lehet hogy pont ez a kettő hiányzik, bár egyikről sem találom a támogató kormányhatározatot a Magyar Közlönyben, ami nem biztos, hogy azt jelenti, hogy ninca, csak én nem találtam.
A Googléban ha van valakinek ideje, az kutatgathat a saját járását illetően is, én így szoktam rákeresni, hogy: Támogató kormányhatározat járásnév nga vagy ginop 3.4.1

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#84) Pubszon válasza Dyingsoul (#81) üzenetére


Pubszon
veterán

Ott nem elektronet van?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#85) Dyingsoul válasza Pubszon (#84) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Arról még nem is hallottam. :DDD Nálunk Naracom van az biztos, amúgy van Tréhóm is, de az is rakás kaka...

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#86) Fücsök007 válasza Dyingsoul (#85) üzenetére


Fücsök007
őstag

Itt van a honlapjuk, Namény lefedett terület.
Amúgy megbízható szolgáltató, a 2. legnagyobb csomagjukról itt van kép: (Speedtest nem ismeri fel a szolgáltatót, de ez nem T-s internet!)

Ez Tiszabercelen mért sebesség, 5450Ft/hó 2 év hűséggel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#87) Dyingsoul válasza Fücsök007 (#86) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ilk is lefedett terület? Egyébként elég borsos az ára és még ez is az a szutyok mikrós net... Jön egy vihar és heló nincs internet, de a szél és az erős napsütés is indok lehet pár órácska kihagyásra. A feltöltési sebességről meg ne is beszéljünk. :DDD Nem fikázni akarom ne értsd félre. De ez még mindig drága, instabil és egyirányú.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#88) Fücsök007 válasza Dyingsoul (#87) üzenetére


Fücsök007
őstag

Te meg sz@rt se tudsz a cégről, koax. kábeles net ED3.0-ás rendszerrel. Több településen földkábelük van ráadásul. Csak akkor nincs net, ha a településen a központban nincs áram, egyébként stabil a rendszerük.

(#89) btz


btz
addikt

Mikrós neten ilyen csomagokat nem is nagyon árulnak amúgy szerintem sehol, ha van is az már bőven 20ezer ft felé tendálna. Sejtettem hogy valami kábeles technika.

ⓑⓣⓩ

(#90) Pubszon válasza Fücsök007 (#86) üzenetére


Pubszon
veterán

Tényleg korrekt cég.
Nekem is ez a csomag van.
Azért látja Telekomnak, mert tőlük kapják az elérést.
Hozzám a Telekomtól optikával jön, az utolsó 4-500 méter pedig koax. Mindenhol a földbe. Mindig, de mindig 52/4.9-et mérek.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#91) Dyingsoul válasza btz (#89) üzenetére


Dyingsoul
veterán

[link]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#92) btz válasza Dyingsoul (#91) üzenetére


btz
addikt

Nem erről beszéltem, hanem a fent említett Ent-ről

ⓑⓣⓩ

(#93) rolko válasza btz (#89) üzenetére


rolko
őstag

A fél Dunántúlon ott van a ZNET, elég komoly mikrós technikával, mikróhoz képest alacsony árakkal dolgoznak.

Sajnos a mikróval elég sokan csak negatívumként találkoztak, a gyenge kiépítés és a szolgáltató hozzá nem értése miatt, mert sok kis mikrós szolgáltatónak annyi köze van a mikrohullámú távközléshez, mint a kálomista embernek a szűz Máriához ;]

[ Szerkesztve ]

(#94) draco31 válasza rolko (#93) üzenetére


draco31
veterán

Nekem is mikrós netem van, 3 mega 4000. Nagyjából meg is van, de a rossz időt észre lehet venni vele.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#95) rolko válasza draco31 (#94) üzenetére


rolko
őstag

Feltehetően 5GHz-n kapod a szolgáltatást, pedig megfelelő jelszint és rálátás esetén nem szabadna megérezned. Magas frekik esetén (pl 17GHz-től felfelé), a másféle jelterjedése miatt már előfordul hogy egy nagyobb eső szét tudja verni a link-et, de ugye tervezéskor ezt bele kellene kalkulálni (pl.: nagyobb antenna)

[ Szerkesztve ]

(#96) draco31 válasza rolko (#95) üzenetére


draco31
veterán

Állítólag 5-ön kapom, 1 éve kaptam új antennát, akkor emeltek egy 1000-est a havin, meg plusz 1 megát. Viszont a telefonom nem tudja az 5-öt de mégis látja a gerinchálózatokat. Szóval én hiába kapom 5-ön ha a gerinc 2.4-es.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#97) rolko válasza draco31 (#96) üzenetére


rolko
őstag

Lehet csak marketing célra használt a 2.4. Nem hiszem hogy bárki szolgáltatna még 2.4-en. Véletlenül nem kecskémet környéki szolgáltatóról van szó?

(#98) draco31 válasza rolko (#97) üzenetére


draco31
veterán

Nem, Szabolcsban az Ukrán határ mellett.
Hát ha marketing is, akkor már 10 éve tart, mert azóta nem változott a dolog. De hétvégén lesz olyan telefon a közelemben, ami ismeri az 5Ghz-t, azzal megnézzük.
De meg is kerestem, Mikrotik SXT-Lite2-es a cucc ami a tetőn figyel nekem. Akár hogy is nézem az adatlapot, ez csak 2,4-es. 1 éve van, még utána sem néztem rendesen, simán benyeltem ahogy mondták, hogy 5Ghz-s a cucc, és ezért emelik a havit meg a sebességet. Na mindjárt adok én nekik, csak vegyék fel a telefont.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#99) rolko válasza draco31 (#98) üzenetére


rolko
őstag

Hát igen, az SXT 2 az only 2.4Ghz, de ha nincs nagy interferencia akkor super channelben viszonylag jól használható.

(#100) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!

Tiszafüredi járáshoz tartozó településen lakok, Tiszaszőlősön.
Látom a táblázatból, hogy a "Key Telecom Kft" nyerte el itt a pályázati pénzeket.
Mire lehet számítani?

Lesz majd vajon saját csomagja, és náluk kell majd előfizetni a netért, vagy ők csak megépítik, és mondjuk a telekomtól kell majd net csomagot vásárolni?

Jelenleg telekom előfizető vagyok, 10mb a csúcs amit tudnak szolgáltatni ADSL-en, jövőre lejár az előfizetésem, érdemes lehet várni erre a cégre, nyilván nem szeretnék az ADSL-re hűséget vállalni még 1 évet ha a "Key Telecom Kft"-től lehet majd rendes optikai netet venni.

A weboldalukon semmit nem találok kb.

(#101) btz válasza PistiSan (#100) üzenetére


btz
addikt

Igazából a céget kéne felhívni, hogy mit terveznek a pénzzel, de úgy nézem ez a cég nem szolgáltat saját internet csomagokat lakossági előfizetőknek, hanem üzleti megoldásokat kínál, hálózat építést csinál a Magyar Telekomnak, MVM-nek, Invitelnek. Szóval szerintem ha most Telekomos vagy, akkor továbbra is a Telekom fog neked szolgáltatni internetet, a csak a Key Telekom Kft által kiépített új opikai infrastruktúrán. Mert az eredményik között főleg optikai hálózatépítéssel büszkélkednek, nem tudom mennyi ebből a gerinc és mennyi az FTTH, azaz a háztartásig terjedő optikázás.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#102) draco31


draco31
veterán

Van egy kis fejlődés, már kirakták az oldalukra, hogy nyertek, de egyébként még mindig használhatatlan az oldaluk.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#103) btz válasza draco31 (#102) üzenetére


btz
addikt

Már az is ki van írva hogy under construction, azaz mókolnak az oldalukkal valamit. Szerintem lassan gatyába rázzák, ha szolgáltatni akarnak.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#104) btz


btz
addikt

Csak megjegyzés magamnak, illetve másnak is akit érdekel: " I. ütemben (mostani nyertes) pályázatoknál 88% FFTH, 7% HFC, 3% VDSL, 2% vezeték nélküli megoldásokkal nyertek a pályázók."

ⓑⓣⓩ

(#105) Fücsök007 válasza btz (#104) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ez jó arány, VDSL2-t pedig csak a Telekom fejleszt nyertes pénzből. :K Megyénkénti arányokat is tudnál írni? :R

(#106) btz válasza Fücsök007 (#105) üzenetére


btz
addikt

Nincs megyére lebontott adatom, főleg, hogy a járások az alap egységek a "projektben", nagyjából mindenhol FTTH fog megvalósulni, HFC (koax) inkább ott lesz ahol eddig is volt, csak nem ért egy településenbellül mindenhová, a VDSL és a vezeték nélküli aránya pedig nagyon elhanyagolható arányú, járási szinten nagyon kevés helyen lesz. Minden 20. járásn max 1 db 500 fő alatti kistelepülés lesz ezekkel megoldva kb.(Egy ilyen hasraütős számolás alapján)

ⓑⓣⓩ

(#107) woodworm válasza btz (#106) üzenetére


woodworm
veterán

Az Invitel a koncessziós területén nem nagyon épített alternatív hálózatot a lakosság felé, tehát tippem szerint VDSL lesz náluk is.

(#108) Fücsök007 válasza btz (#106) üzenetére


Fücsök007
őstag

És HFC-t FTTH-ra nem cserélhetnek le? :U

(#109) btz válasza Fücsök007 (#108) üzenetére


btz
addikt

Nem valószínűsítek olyasmit, hogy ebben a támogatott fejlesztési projekben komplet 100 mbps-re képes HFC hálózatot FTTH-ra cseréljenek. Olyat el tudok képzelni, hogy egy településen van HFC és lefedetlen rész, a lefedettlenre visznek FTTH-t, de ez sem túl jellemző. Ahol már van HFC ott csere nem lesz, ebből a projektből legalábbis.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#110) btz


btz
addikt

Hol tart a Szupergyors Internet Program.
Egy régebbi dokumentum.




[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#111) Fücsök007 válasza btz (#110) üzenetére


Fücsök007
őstag

Köszi. :R És az mennyire jellemző, hogy egy nyertes cég elkezd terjeszkedni az adott kistérségen belül FTTH-val olyan településeken, ahol egyáltalán nincs hálózata, de van konkurens VDSL2 és/vagy HFC hálózat?

(#112) btz válasza Fücsök007 (#111) üzenetére


btz
addikt

A nyert pénzből, biztos hogy csak olyan helyekre mennek ahol adsl2+ van vagy a vdsl2 sok végpontot nem tud lefedni 30 mbps-el. Önerőből pedig a cég üzletpolitikai döntése, amibe már kívülről nehéz belelátni.

ⓑⓣⓩ

(#113) btz


btz
addikt

Debreceni Győző, a KIFŰ projektvezetője; „Hol tart a Szupergyors Internet Program?” című előadásában elmondta, hogy 2018 végéig 3,8 millió háztartásban kell biztosítani a nagysebességű internet használatának lehetőségét. Ez három forrásból oldható meg: 1.) GINOP 3.4.1 programban már a támogatási szerződések megkötésre kerülnek. 2.) a KMR programban a köztes, járási és országos önerős hazai forrásokat másik irányító hatósággal együtt biztosítják; IKOP IH (nem a GINOP), a harmadik, de nem elhanyagolható forrás az un. visszahulló források. Lényeges a kevésbé fejlett régiókban az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal le nem fedett végpontok lefedése annak érdekében, hogy a hazai újgenerációs hálózatok, azok kapacitásai az ország településein alkalmasak legyenek a növekvő használati intenzitás és sávszélesség-igény kielégítésére. Így lehetővé válik a digitális szolgáltatások terjedése az állampolgárok és a vállalkozások számára. További cél a korábbi évek fejlesztéseit követően még optikai felhordó hálózattal el nem látott települések nagy sebességű hálózati infrastruktúrába történő bekötése. Bemutatta a SZIP 2018-ig tartó ütemezését és a pályázati eredményeket. E szerint 234 beadott pályázatból 139 pályázat lett nyertes, 82 járásban versenyhelyzet alakult ki (2,3,4 pályázó egy járásban).
Dr. Rajnai Judit, NMHH osztályvezető előadásában elmondta, hogy jogszabály módosítás készül. Közterületen a tűrési kötelezettség lesz, magánterületnél pedig szolgalmi jogot kell megállapítani. El akarják érni, hogy hírközlési építményeknél ne legyen településkép-védelmi engedély, hanem az NMHH felhatalmazással rendelkezzen. Cél továbbá, hogy teljes településre ne lehessen megtiltani a légkábeles elhelyezést, mert az a SZIP megvalósulását hátráltatná. Az egységes elektronikus közműnyilvántartásról szóló 24/2013. (VIII. 29.) Kormányrendelet módosítására most kerül sor. A módosítási tervezet szerint kibővül az adatszolgáltatási kör, lesz egy külön fejezete, ami a közműegyeztetésekre vonatkozik majd. Ehhez a tervezők aktív közreműködése is szükséges. Ez pozitív elmozdulást jelent, mert a rendelet egységessé teszi a szolgáltatók esetében is a díjazást. A hatóságoknak is rövidesen át kell állni az elektronikus ügyintézésre, ami az ősz folyamán elkezdődik, egyelőre nem kötelező jelleggel. Minderre az NMHH felkészült már.
A megbeszélésen jelenlévő tervezők és szakértők felvetéseit és javaslatait követően Rácz József összefoglalta a megbeszélésen felmerült problémákat és a kérdéseket. A GINOP 3.2.2. jelenlegi formában nem nyújt a tervezők részére szoftver és eszköz beszerzéséhez támogatást. A tervezők tapasztalatai alapján és javaslatait figyelembe véve 10 millió Ft-os keret tervezőnként megoldást jelentene eszközszerzésre a programban való elinduláshoz.
A jogszabály változások miatt és az engedélyezés gyorsítása érdekében a Kamarában munkacsoport készíti elő a MMK által szabályozott a Tervek Tartalmi Követelményeinek módosítását, amelyet össze kell hangolni a SZIP, NMHH igényeivel. A tervek engedélyezésre történő előkészítésének fontos feltétele a gyors és eredményes a közműegyeztetés, amely a MÁV és elektromos szolgáltatók miatt jelenleg nem lehetséges. Az akadálymentesítés gyakorlatban történő alkalmazását kell a SZIP-nek és az NMHH-nak elérni. Szükségesnek tartja a grémium a SZIP megvalósítása során keletkezett egységes DOKUMENTUM-meghatározást, amely alapján a projekt lezárható. A SZIP feltételeinek megfelelően erősíteni kell az egységes projekt-szemléletet, ennek megfelelően ilyen irányú tréning lehetőségét kívánjuk biztosítani. A SZIP sikeres teljesítése érdekében a MMK részéről a tájékoztatást a képzést, a mozgósítást és a minőséget – az értékalapú díjazás biztosítása mellett – kiemelten kezelik

ⓑⓣⓩ

(#114) btz


btz
addikt

2958 településen lesz Szupergyors Internet két éven belül
„A Digitális Jólét Program (DJP) Titkársága a Szupergyors Internet Program (SZIP) megvalósításában érintett állami szereplőkkel, valamint a szolgáltatókat tömörítő érdekvédelmi szervezettel és a hírközlési szolgáltatókkal közösen a mai nappal országos konzultációsorozatot indít a településvezetők részvételével annak érdekében, hogy a minden háztartásban legalább 30Mbit/sec sebességű internetet biztosító Szupergyors Internet Program gördülékenyen megvalósulhasson.
A Digitális Jólét Program megvalósulásához meghatározó módon járul hozzá a Szupergyors Internet Program, melynek célja, hogy a nagyarányú hálózatfejlesztések eredményeképp 2018 végére minden magyar családnak, háztartásnak, vállalkozásnak, közintézménynek lehetősége legyen szupergyors internet-szolgáltatás igénybevételére.

Ehhez elengedhetetlen a településeken a szélessávú internet-elérést biztosító digitális infrastruktúra megépítése. A következő két évben Magyarországon hazai és EU-s forrásokból mintegy 2350, illetve az állam és a szolgáltatók közötti fejlesztési megállapodások alapján önerőből 608 településen várhatók hálózatfejlesztési beruházások összesen mintegy 885 ezer háztartás elérése érdekében.

A fejlesztések első lépéseként a “GINOP-3.4.1-2015 Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése” című pályázat lezárult, 139 darab támogatási szerződés aláírásával 21 kis- és középvállalkozás, illetve 5 nagyvállalat kezdte meg a beruházások tervezési munkálatait.

A jogi szabályozás egyszerűsítésének köszönhetően az engedélyeztetések felgyorsultak, de ugyanilyen fontos az önkormányzati tulajdonosi hozzájárulások gördülékeny megszerzése, kiadása. Éppen ezért a Digitális Jólét Program Titkársága a SZIP megvalósításában érintett állami szereplőkkel: a Miniszterelnökség, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ), a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH), valamint a szolgáltatókat tömörítő Hírközlési Érdekegyeztető Tanáccsal (HÉT) és a nyertes szolgáltatókkal közösen 18 megyében, megyénként valamennyi település vezetőinek részvételével konzultációt szervez. A SZIP gördülékeny megvalósulása érdekében szervezett országjárás novemberben és december elején kerül sorra.

Az országjárás során a résztvevők számára átadásra kerülő, a Digitális Jólét Programmal és a Szupergyors Internet Programmal kapcsolatos tájékoztató anyagok az alábbi linkről tölthetőek le:

ⓑⓣⓩ

(#115) btz válasza btz (#114) üzenetére


btz
addikt

"A kiírt járások közül nem akadt pályázó Zirc, Gárdony, Kiskunhalas és Tiszavasvári területekre, ezért ezek a fejlesztés második ütemében a II/b úgynevezett „köztes járási” konstrukcióban kerülnek ismételten kiírásra." - Ezérrt nem szerepelnek a listában ezek a járások. Tehát aki ezekben a járásokban él, egyenlőre ne keresse a cikkben lévő listában.

ⓑⓣⓩ

(#116) btz válasza btz (#74) üzenetére


btz
addikt

Közép Magyarországra hazai forrásokból írnak ki pályázatot, így ez is benne lesz a Szupergyors Internet Program fejlesztéseiben.

ⓑⓣⓩ

(#117) Gyula84


Gyula84
veterán

köszi szépen az infókat :R

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#118) btz


btz
addikt

Jó hír Zirc, Gárdony, Tiszavasvári, Kiskunhalas járásainak!
https://www.palyazat.gov.hu/mdosult-az-jgenercis-nga-s-felhord-hlzatok-fejlesztse-felhvs
[/L

ⓑⓣⓩ

(#119) btz


btz
addikt

Kezdődik a második ütem! KMR azaz középmagyarországi régió!

ⓑⓣⓩ

(#120) N@idia válasza btz (#101) üzenetére


N@idia
őstag

Füzesabony járásában is a "Key" telekom nyerte el a pályázatot és már van optikai internet is Füzesabonyban Dormándon és elméletileg Besenyőtelken is lesz ahol én lakom csak azt nem értem, hogy Dormándra már behúzták akkor 5km-el odébb miért nem ? A térkép szerint ahol én lakom sárgán jelzi, hogy nincs meg a garantált 30mbit, de még a 15 sem és 20mbit-ért fizetek :(((

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#121) btz válasza N@idia (#120) üzenetére


btz
addikt

Nyilán arra volt pénz, majd biztos mennek tovább is, ha már csak 5 km-re van az optika, akkor hamar meg lesz az, nálam pl 15 km-re van optikai település, megtehetnék hogy átthúzzák, de az azért nagy költség mégha nem is tűnik akkorának. Pár oszlopsor kiépítése is többszázezres tétel.

ⓑⓣⓩ

(#122) N@idia válasza btz (#121) üzenetére


N@idia
őstag

Írtam a telekom fórumán és azt írták minden adott a településemen és hogy fejleszteni fognak, de érdeklődjek a key telecom-nál mi a tervezett, de 1 éven belül lesz fejlesztés :K

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#123) btz válasza N@idia (#122) üzenetére


btz
addikt

Tudom. Én írtam.
Azt azért csak megerősítésként leírom, hogy a Magyar Telekom nem egyenlő a KeyTelecom nevű céggel, lehet te tudod, csak még mielőtt valaki aki ezt olvassa, azt hiszi egy cégről van szó.

ⓑⓣⓩ

(#124) btz válasza btz (#119) üzenetére


btz
addikt

Tolódik a KMR beadási határideje. Feb 28-ra.

ⓑⓣⓩ

(#126) btz


btz
addikt

Egy fórumtársunk információi szerint Szabolcs-Szatmár-Bereg megye Ibrányi járásában az Elektornet Zrt hamarosan megkezdi a hálózatfejlesztési munkálatait. A járás nyugati részéről indulva Balsa majd Gávavencsellő fejlesztése fog megtörténni.
ⓑⓣⓩ

ⓑⓣⓩ

(#127) gghrtz


gghrtz
őstag

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy a településemen az e-epites oldala szerint elérhető a 30 Mbps feletti internetsebesség (6033 Városföld Dózsa Tsz.) lakótelepe, de ez köszönőviszonyban sincs a valósággal. Ilyenkor mi a teendő? Kinek lehet szólni?

(#128) btz válasza gghrtz (#127) üzenetére


btz
addikt

Üdv!
Sajnos ebbe nem tudsz beleszólni. Valmely szolgáltató bejelentette rá a 30 mbpst. Van egy HTMR rendszer, amibe a szolgáltató tud majd módosításokat kérni a területre, amennyiben pontatlanul lett megadva az igényhely. Sajnos a térképen sok pontatlanságot jeleztek már.

ⓑⓣⓩ

(#129) gghrtz válasza btz (#128) üzenetére


gghrtz
őstag

Köszi!

Akkor számíthatok rá, hogy soha nem lesz nálam 30 Mbps, és jó magyarosan lesz elintézve ez a történet. :C

(#130) draco31 válasza btz (#126) üzenetére


draco31
veterán

Ha felvennék a telefont, akkor megérdeklődném, hogy a fehérgyarmati járásban mi újság van.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#131) Fücsök007 válasza draco31 (#130) üzenetére


Fücsök007
őstag

Írjál e-levelet a projektvezetőnek, én is így tudtam meg friss infókat. ;) Minden nyertes cégnél van ilyen ember, és ott az e-mail cím a táblázatban. :))

(#132) draco31 válasza Fücsök007 (#131) üzenetére


draco31
veterán

Hol is az a táblázat? Láttam én azt korábban, de úgy emlékszem csak telefonszám volt a fehérgyarmatinál megadva.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#133) Fücsök007 válasza draco31 (#132) üzenetére


Fücsök007
őstag

Itt a mail cím: iroda@szamospart.hu
Annyi infóm van még a többi megyebeli fórumtársaknak, hogy a Giganet (Nyíregyházi+Kemecsei járásokban nyert) csak mikrós netet fog telepíteni az új helyekre! Sajnos majdnem 15K náluk a 40/10Mbit-es csomag, ami felháborító! :(((

(#134) btz válasza gghrtz (#129) üzenetére


btz
addikt

Elér oda is biztos vagyok benne, az új adatbázis pontosabb képet fog szolgáltatni a valóságról és pályázat is lesz még internet fejlesztésre

ⓑⓣⓩ

(#135) draco31 válasza Fücsök007 (#133) üzenetére


draco31
veterán

Jaa, januárban párszor írtam, sosem jött válasz.
Annyit tudok, hogy optikai hálózatot csinálnak.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#136) Fücsök007 válasza draco31 (#135) üzenetére


Fücsök007
őstag

Akkor a munkálatok kezdete után meg kell kérdezni a dolgozóktól az ütemtervet. A Telekom arrafelé nem fejleszt VDSL2 hálózatra?

(#137) draco31 válasza Fücsök007 (#136) üzenetére


draco31
veterán

Nem tudok róla.
Ütemtervük az olyan, hogy január elején azt mondták ősszel érnek ide, január végén nem tudták megmondani hová mikor mennek....

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#138) Fücsök007 válasza draco31 (#137) üzenetére


Fücsök007
őstag

Egy ilyen cég nem érdemli meg a külső támogatást. :( Légkábeles vagy földkábeles FTTH-val nyertek?

(#139) draco31 válasza Fücsök007 (#138) üzenetére


draco31
veterán

Az hagyján, amikor kiderült hol ki nyert, felhívtam őket, nem tudta a telefonos, hogy miről beszélek. :D
Az optikát is a helyi rádióból tudom naponta többször elmondják, hogy legmodernebb optikai hálózat.
Hívd fel őket nyugodtan, kíváncsi vagyok sikerül-e érdemi infót kiszedni belőlük. Alul a szám, a vezetékes ki van kapcsolva. Ja a cégadatok nekem érdekesek. :) illetve böngészd át az oldalt a rengeteg infó miatt. ;]

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#140) Fücsök007 válasza draco31 (#139) üzenetére


Fücsök007
őstag

Találj járásbeli embert akkor, mert engem nem érint személyesen a dolog. :N Vagy marad a költözés a Csengeri járásba, ahol elektronet van. :P

[ Szerkesztve ]

(#141) draco31 válasza Fücsök007 (#140) üzenetére


draco31
veterán

Itt is lesz már jövő hónaptól Naracom. :P A mostani cégemet megvették, ez 3 megát adott 4000-ért. Erre fognak ezek 25 megát 3500-ért ami érdekes lesz, mert a 3 mega alatt is összeomlik, ha mindenki otthon van, vagyis lehet érezni. Nem tudom hogy fogja bírni a hálózat. :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#142) Fücsök007 válasza draco31 (#141) üzenetére


Fücsök007
őstag

A honlapjuk szerint nem nyertek annyira nagy összeget, így nem tudom mennyi forrás jut önerős fejlesztésekre. Azt nem tudom mennyibe kerül rendbetenni az ottani hálózatot, de ha van elég forrásuk, akkor FTTH-ra kellene lecserélniük az egész hálózatot.

(#143) draco31 válasza Fücsök007 (#142) üzenetére


draco31
veterán

Szóval, nekem most ez a net van, a faluban 95% ban ezek vannak. Ezt vette meg a Naracom.
Az itteni nyertes pedig a Szamosnet. Ezek fognak hálózatot építeni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#144) Fücsök007 válasza draco31 (#143) üzenetére


Fücsök007
őstag

Igen, mivel a Naracom nem nyertes a járásban, így önerős az ottani fejlesztésük, és FTTH-val szemben nincs értelme DSL vagy HFC technológiával versenyezni. Egyébként nem fog megtérülni a befektetésük, mivel végre lesz ott is verseny az ügyfelekért. :))

(#145) kenwood3 válasza draco31 (#141) üzenetére


kenwood3
őstag

En azert sok jot nem remelnek toluk. Van naracom topik, erdemes beleolvasni :K

Mi az az ekezet dragasag??

(#146) btz válasza kenwood3 (#145) üzenetére


btz
addikt

Már beleolvasott ahogy nézem. "Érdekes" egy szolgáltató.

ⓑⓣⓩ

(#147) kenwood3 válasza btz (#146) üzenetére


kenwood3
őstag

finoman fogalmazva :)

Mi az az ekezet dragasag??

(#148) draco31 válasza kenwood3 (#147) üzenetére


draco31
veterán

Igen, beleolvastam. Szeretettel várom őket. ;]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#149) draco31


draco31
veterán

Az itt nyertes cég ( fehérgyarmati járás ) optikai kábelszerelőket keres tavaszi munkakezdéssel. Most hallottam a rádióban. Jól kezdődik..... :DDD :O
Ja és kérdeztem őket hétfőn telefonon, gőzük sincs mikor hol lesz kész a hálózat, ezek alapján nem csodálom. ..

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#150) btz válasza draco31 (#149) üzenetére


btz
addikt

Még van bő két hónap a tavaszból ;)

ⓑⓣⓩ

(#152) Fücsök007 válasza draco31 (#149) üzenetére


Fücsök007
őstag

Engem abszolút nem lep meg a dolog. Eddig spóroltak a munkavállalókkal, most meg csúszni fog minden, még a honlapjukat sem tudják rendesen megcsinálni. Mindenki jobban járna ha gyorsan csődbe menne a cég, és egy másik szolgáltató venné át a fejlesztést.

(#153) draco31 válasza Fücsök007 (#152) üzenetére


draco31
veterán

Ha meg tudnám számolni hányszor ment ez már csődbe.... :DDD
Volt olyan ismerős, akinél azért nem jöttek bekötni, mert nem volt eszköz amit beszereljenek fél évig. Egy másiknál 1 évig volt ugyan ez, végül szólt a pali, hogy másnap vagy jönnek, vagy megy a feljelentés. Rögtön be is tudták kötni a netet másnap...

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#154) Fücsök007 válasza draco31 (#153) üzenetére


Fücsök007
őstag

De végleg kellene, jogutód nélkül. Jobban járna mindenki a járásban ha az elektronet venné át a fejlesztést. :K

(#155) draco31 válasza Fücsök007 (#154) üzenetére


draco31
veterán

Én abban bíztam nagyon, hogy a tré fog itt nyerni, az lett volna talán a legjobb.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#156) Fücsök007 válasza draco31 (#155) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nem hiszem hogy érdekelné őket a járás. A megyében inkább a tehetősebb járásokban vannak jelen jobbféle hálózattal, a többi járást hanyagolják. Egyébként nem lett volna esélye a szamosnetet üzemeltető bagázsnak, mivel a legrosszabb minőségű netet nyújtják a megyében.

(#157) draco31 válasza Fücsök007 (#156) üzenetére


draco31
veterán

A szomszéd településen is van tré, azt hiszem 50 megás nettel.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#158) Fücsök007 válasza draco31 (#157) üzenetére


Fücsök007
őstag

De most FTTH-ról van szó, és nem VDSL2 hálózatról. A xDSL alapú hálózatok már most elavultak, a HFC még egy ideig tudja tartani a lépést (de nem sokáig) az optikával. Ahol nem nyert pályázatot a T, ott maximum VDSL-re fog fejleszteni, de FTTH-t el lehet felejteni. Szóval nem hiszem, hogy egy kevésbé tehetős járásban önerőből optikát terveznek kiépíteni, mert nem jellemző.

(#159) btz válasza Fücsök007 (#158) üzenetére


btz
addikt

Ezt annyiban cáfolom Telekom oldalról, hogy nem mindenhol lesz csupán vdsl2. Saját erőből is lesz pár helyen FTTH, és voltak is ilyen építkezések Budapesten és a 29-es körzet néhány településén is.
Folytatódni fog egyébként a fejlődés, hisz 2018 után új célkitűzést fog támasztani az unió 100 mbps-ben. 2020 után pedig gigabites 5G hálózatok is itt lesznek a nyakunkon addigra. 2025-re általános lesz a gigabites elérés.

ⓑⓣⓩ

(#160) Fücsök007 válasza btz (#159) üzenetére


Fücsök007
őstag

A válaszodban benne van a cáfolat is, tehát csak a tehetősebb járásokban/településekben épít a legtöbbször önerőből FTTH-t a Telekom. Egyrészt van elég fejlesztenivaló település, másrészt csomó szegény településre nem fog csak úgy befektetni a cég. A saját járásomban is csak azért méltóztattak végre VDSL2-re fejleszteni pár települést, mert beindult az elektronet, és 1-2 év alatt sokan váltottak.

(#161) btz válasza Fücsök007 (#160) üzenetére


btz
addikt

Nem úgy mondanám, hogy tehetős területek, inkább úgy, hogy ahol megéri a szolgáltatónak (a viszonyokhoz képest valamennyire), mert van olyan igény, hogy egy FTTH fejlesztés több előfizetőt hoz, ezáltal több pénzt, kevesebb ráfordítást az elavuló hálózatra. Ez nem minden esetben esik egybe a járás tehetőségével, bár tény, hogy hatással van rá. Nem mindig a tehetősnek van igénye a jó minőségű netre. A gazdagnak néha a gagyi is jó, drágán. Legnagyobb példa erre a II. kerület, a leggazdagabbak. Tisztán látszik a szélessáv térképen, az ottani állapot. (5-6 mbps Adsl2+ netet lehet oda vinni).

Ahol nincs igény, oda piaci alapon felesleges lenne elvinni, hisz semmilyen többlet bevételt nem hozna. Ezen a végponton az igényszint és a tehetőség jobban összhangban van (tehát az igény és a tehetőségi szint is alacsonyabb), mint a tehetős felén, de oktatással, eszköztámogatással növelhető az ilyen helyek igényszintje is.
Sajnos az is tény, hogy ez az igény nincs mindig jól eltalálva, piaci fejlesztések során. Azaz nem mindig oda kerül ahova a legjobban kell.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#162) Fücsök007 válasza btz (#161) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ez nem mond ellen annak amit írtam, jellemzően a népsűrűség és a leendő előfizetők nagysága ami számít. Hiába épít ki egy cég jó hálózatot, ha nagyon sok a nyugdíjas, illetve a munkanélküliek aránya, akkor jóval kisebb a bekötések száma mint amennyi csak a szolgáltatásra igényt tartók alapján lehetne. Ezt az utóbbi évekig még be is tetőzte a cég a monopolizált árakkal, amíg nem lett végre egységesítve az árrendszerük. És itt elég csak a hosszútávú olcsóbb fenntartási költségekre gondolni, ami olcsóbb és jobb szolgáltatást tesz lehetővé a kisebb csomagoknál is. Ez lenne az elsődleges, mivel tényleg nincs mindenkinek szüksége 100Mbit-es internetre, de megbízható és jó minőségre már annál inkább. ;) Egyébként én is remélem, hogy az ADSL2+ és VDSL2 rendszerüket végleg lecserélik a következő 3 évben. :))

[ Szerkesztve ]

(#163) btz válasza Fücsök007 (#162) üzenetére


btz
addikt

Igen egy fejlesztés során azt is figyelni kell, hogy a tehetőség valamelyest arányban legyen az igény szintel, hisz hiába nagy az igény, ha nem fizetik ki, illetve hiába nagy valakinek a fizetése, ha nem igényel jobb minőségű netet. Valahogy a kettő vonal találkozását kell eltalálni. Azt a területet, ahol sokan vannak olyanok, ahol igénylik és az anyagi helyzetük is olyan, hogy megengedhetik maguknak.

A nmhh kimutatásai alapján 2013-ban volt utoljára a xdsl előfizetések száma ilyen alacsonyan, mint most. Kimozdult a hosszú ideje tartó stagnálásából. A következő hónapokban, években valószínűleg végig nézhetjük a statisztikában a technológia végét.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#164) btz


btz
addikt

Solymár Károly Balázs (NFM) és Kövesi Gabriella (Telekom) interjú az ITB&T 2017 konferencián a Szupergyors Internet Programról

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#165) btz


btz
addikt

KMR azaz Közép Magyarország Régió Hír:
48 pályázat érkezett 16 járásra a 21-ből, 5 járásra nem érkezett pájázat.
Budakeszi járás, Észak-Buda, Észak-Pest, Dél-Pest, Dél-Buda-Csepel
Ezek magasabb támogatási intenzitás mellett 2017.04.07-ig pályázhatók.

ⓑⓣⓩ

(#166) Caligin válasza Fücsök007 (#133) üzenetére


Caligin
újonc

Jobban örültem volna, ha Nyírteleken (Nyíregyházi járás) a vezetékes infrastruktúrát fejlesztették volna, és inkább a Telekom. De az említett mikrohullámú szolgáltató lefedte a települést a 40/10Mbit csomaggal a mapping zárásáig, valamint a pályázattal elnyerte a járás többi települését is. A listaár még jobb 40/10 Mbit esetén: 18K.

A problémát abban látom, hogy a víztornyon elhelyezett bázisállomásuk, ami a gerincet szolgáltatja Nyíregyházáig 360 Mbit/s összkapacitású. Szerintem ezért kerül ennyibe a legnagyobb csomag. Egyszerűen nem bírná a sok előfizetőt, illetve jóval elmaradna az elméleti maximumtól.

Mondjuk arra kíváncsi leszek, hogy üzletileg mennyire fogja megérni nekik a fejlesztés a 2 járásban. Nyilvános céginformációk alapján az árbevételük 257,5 millió Ft volt 2015-ben (2016-ról még nincs nyilvános adat). A két járásban elnyertek összesen 506,6 millió Ft támogatást. A támogatási intenzitás (Kemecsei járás 90%, Nyíregyházi járás 70%) alapján a teljes nettó fejlesztési költség így 665,4 millió Ft a 2 járásban együttesen. Előleg lehívásával és/vagy támogatott hitel, eredménytartalék igénybe vételével a finanszírozás nem lesz gond, és a támogatás teljes lehívását követően nettó 158,8 millió forintjukba került a fejlesztés + egyéb előre nem látható járulékos költségek.

A fejlesztés megtérülése már érdekesebb lehet:
Újfehértó adja a Nyíregyházi járás fejlesztendő igényhelyeinek ~22%-át. Ott viszont a UPC is fog fejleszteni önerőből: link.

Kemecsén pedig már időközben lefedettséggel rendelkezik a FiberWave mikrohullámú szolgáltató is, amely szintén kínál 40/10Mbit csomagot. 2014 októberében alakult a társaság, eddig jelentős bevétele nem volt, de kiépítette a bázisállomásait.

A járásban Kemecse település adja a pályázati igényhelyek 72%-át. Amikor az igényhelyek felmérése történt, akkor még ott nem szolgáltatott a FiberWave, de 2016 februárban már igen (30/10 Mbit csomagot, jelenleg már 40/10 Mbit is elérhető a honlapjuk alapján).

Ha pedig a SZIP által elvárt garantált minimum sebességeket teljesíti az új szolgáltató, akkor elvileg ott már nem támogatható EU-s forrásból fejlesztés, hiába "sárga" a térképen a település.

Érdekes helyzet alakulhat ki a két járásban előzőek miatt. Továbbá a nyertes honlapján sem látok sajtóközleményt a támogatás elnyerésének tényéről, pedig az ütemezés szerint elvileg már meg kellett kezdeniük a fejlesztést. És a támogatási szabályok alapján azt a honlapon kötelesek megjeleníteni a projekt indulásakor.

Visszatérve a Nyíregyházi járásra, Nyírtelek településre:
Egyébként itt is a DSLAM-tól mikrohullámú átvitelt használ a Telekom Nyíregyházáig, csak településen belül van vezetékes infrastruktúra (kivéve ha csendben kiépítették azóta az optikai összeköttetést Nyíregyházával, de erről nincs friss információm).

A Telekom DSLAM-ja itt kapott helyet, látszik a mikrohullámú egység is, ami a torony felé néz: link

Jelenleg kerékpárút épül a 2 település között, megfelelő lehetőség lenne az optikai gerinc fejlesztésre, de szerintem nem lesz.

A településen belüli vezetékes hálózat állapota finoman szólva elhanyagolt A múltkor csináltam egy gyors szemrevételezést és meglepődve tapasztaltam, hogy egyre több helyen látiom a Giganet egységét a házakon. Pár helyen lemértem és simán veri az ADSL-t válaszidőben és nagyobb vezetékhosszokon sebességben is.

Olyan helyeken is SNR lockot kap az ADSL vonal, ahol a Netmánia S csomagnak hiba nélkül mennie kellene. Mostanában kezdték teríteni itt is a Gyorsító Opciót, a környéken 2 helyen is teszteltem, jelenleg még jól bírja. Átmenetileg megint elodázza a komolyabb fejlesztést, de az LTE cella kapacitása is véges. Egyelőre hanyagolom, mert 2 év hűséget látatlanba nem merek vállalni. Ha a terjedésével majd kezd fogyni a cellakapacitás, akkor szépen életbe léphet az ÁSZF által biztosított korlátozási lehetőség, vagy hivatkozhatnak arra, hogy a Gyorsító Opcióra 0/0 a garantált sebesség. Legutóbbi SNR locknál 3100/637 kbps-re korlátozott a rendszer. Március végén futottam egy kört, hogy vegyék le. Jelenleg 5247/636 kbps-en állt be a korlát. Már ennek is örülök 3 km távolságra a DSLAM-tól.

[ Szerkesztve ]

(#167) Fücsök007 válasza Caligin (#166) üzenetére


Fücsök007
őstag

A technikai adatokat nem tudtam, de nem lep meg a dolog, mivel közvetve ismerem a céget. A Nyíregyházi járásban Nyíregyházán kívül nem erőlteti a Telekom a fejlesztést, a mi járásunkban (Ibrányi járás) is félbehagyták a VDSL2 hálózat kiépítését. Gyakorlatilag csak a UPC-ben lehet arrafelé reménykedni, de szintén ismerőstől tudom, hogy 1,5-2 évvel le vannak maradva a fejlesztésekkel a megyében, már pl. Kemecsét, Kótajt teljesen le kellett volna fedniük, illetve még 1-2 fontosabb települést, de nem prioritás a fejlesztés.
Azt lehetségesnek tartom, hogy az elektronet Kemecse felé terjeszkedni fog amint kész lesz jövőre a fejlesztésekkel, de erre nincs garancia.

[ Szerkesztve ]

(#168) btz


btz
addikt

Ezekben a KMR járásokban indulhatott az Invitel. Hogy mekyik járásban fog nyerni az még kérdéses.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#169) Amita válasza btz (#165) üzenetére


Amita
csendes tag

Szia! A gárdonyi, - az első körben szintén kimaradt - kistérségről nincs esetleg infód? Mert ha jól értem, ez azt jelenti, hogy csak az említett 5 járásra nincs pályázat, vagyis a gárdonyira érkezett. Melyik cégtől vajon?

(#170) btz válasza Amita (#169) üzenetére


btz
addikt

Üdv!
Ez az 5 most az ami a második körös KMR-ből kimaradt, az elsőkörös KMR nélküliből 4 járás maradt ki (ebben volt a Gárdonyi járás is) így összesen 9 kimaradt járás van. Sajnos nincs róluk további infóm, folyamatosan tartom a kapcsolatot olyan személyekkel, akik elsőkézből tudnak informálni, ha változás ál be a dolgokban, csak sajnos nagy lett a csend a témában.

ⓑⓣⓩ

(#171) Amita válasza btz (#170) üzenetére


Amita
csendes tag

Hát, köszönöm. Nem lettem boldogabb. :( Azért remélem, az nem fordulhat elő a nagy fejlesztésben, hogy lesz olyan régió ami abszolút kimarad. Az nagy kiszúrás lenne az itt élőkkel.

(#172) Fücsök007 válasza Amita (#171) üzenetére


Fücsök007
őstag

Csak annyit lehet tudni, hogy idén év végéig hosszabbítják meg a kimaradt járásokra a pályázatokat a 4 nem KMR régióban. (Gondolom ez várható a KMR régióban is nagyjából, mivel ha 2018 tavaszán lenne mondjuk a pályázat vége, akkor az elbírálás + év vége között túl kevés idő lenne, ami max. 1-2 településre lenne elég.)

(#173) taki01 válasza btz (#168) üzenetére


taki01
őstag

Remélem nem az Invitel nyeri hanem a Telekom. A szobi járásról nincs hír hogy kik pályáztak vagy ez a térség is a váci járás alá tartozik?

(#174) btz válasza taki01 (#173) üzenetére


btz
addikt

Már régóta tervezem, hogy megkérdezem a T kontaktjaimat, hogy melyik KMR járásban indult a T, de valahogy mindig kimarad.
Szobi járásban nem indult az Invitel én úgy látom (ha helyesek az adataik) így nyilván ott nyerni sem fognak. Ki viszont nem maradt, volt pályázó.

ⓑⓣⓩ

(#175) taki01 válasza btz (#174) üzenetére


taki01
őstag

Köszi, valamikor márciusban márt volt kint a T valamit felmérni nálunk Börzsönyligeten. Csak kérdés hogy mit?

(#176) btz válasza taki01 (#175) üzenetére


btz
addikt

Telefonon lenne célszerű érdeklődni vagy helyi T-Pontban, hátha van infójuk.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#177) Amita válasza Fücsök007 (#172) üzenetére


Amita
csendes tag

Hát, köszönöm, de azért aggódom tovább. Bár végül is az is egy eredmény, ha a mi régiónk lesz az utolsó, ahol kiépül a rendszer. :)

(#178) btz


btz
addikt

2017 őszétől élvezheti a szupergyors internetet Budapest II. kerülete

ⓑⓣⓩ

(#179) btz


btz
addikt

(#180) madagaszkar


madagaszkar
tag

Üdv!

Van valakinek információja arról, hogy a Fehérgyarmati járásban, az érintett települések valamelyikén, elkezdte-e már építeni a Szamosnet Kft. az optikai hálózatot? Valamint azt szeretném még kérdezni tőletek, hogy egy ilyen beruházásnál mikortól lehet számítani konkrét bekötésekre? Először kiépítik a teljes járásban és csak az egész elkészülte és átadása után vagy szakaszosan pl. ha egy település kész akkor már igénybe is lehet venni a szolgáltatást? Kinek milyen tapasztalata van ezzel kapcsolatban? Egyébként az átadást 2018. augusztusra ígérik az eredeti 2018. május helyett. Ismerve a céget, ez mondjuk nem meglepő.

Köszönöm előre is a válaszokat.

(#181) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Ha már itt járok,

Kecskemét-Kadafalvára költözünk jövőre, ha megépül az építményünk.

Ahogy néztem ezen a területen opticon fejleszt, viszont semmi infót nem láttam, hogy ettől az opticontól lehetne venni kisemberként internetet pénzért :D ez hogy működik?

A cégnél ahol dolgozom Kecskeméten Opticon adja a netet. De az https://opticon.hu/ oldalon nincs infó díjcsomagok lakossági rész semmi.

Kadafalván a Harkály utcába a térkép alapján van több helyen legalább 30-as net, viszont nem találtam még szolgáltatót aki ott szolgáltatna, telekom nincs, invitel nincs, digi nincs, opticonnak nincs user friendly honlapja

Hogy lehet találni oda szolgáltatót?

Üdv, Feri

(#182) #33253120 válasza Fr3eWar (#181) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ahol nézted a céget akik a fejlesztést csinálják, ott lennie kellene egy kapcsolattartói telefonszámnak. (Gondolom a járások listáját felsoroló pdf volt az) Őket felhívod, és elmondják ki lesz a várható szolgáltató.
Pl nálunk a HWR-Telecom csinálja a kivitelezést, pár kérdés miatt felhívtam őket, és a kapcsolattartó azt mondta, hogy 95%-ban a szomszédos nagyobb település szolgáltatója lesz nálunk, 5% esély viszont van arra, hogy egy kicsit arrébb lévő település szolgáltatóját kapjuk.

(#183) tibi970307 válasza #33253120 (#182) üzenetére


tibi970307
tag

Ez jó hír, az én településemre is a HWR Telecom fejleszt, nekik vannak lakossági csomagjaik is, de így elég nagy az esély rá, hogy Telekom lesz. Bár pont most emelték meg az áraikat, nem is kicsit.

(#184) btz


btz
addikt

Open Access hálózatok lesznek, így megvan rá az esély, hogy ezt bármelyik szolgáltató igénybe vegye, ha indítatást érez rá,.

ⓑⓣⓩ

(#185) btz


btz
addikt

UP:
Akit érdekel az Internet fejlesztéssel kapcsolatos téma, az látogasson el erre a topicra

ⓑⓣⓩ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.