Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#152) Fücsök007 válasza draco31 (#149) üzenetére


Fücsök007
őstag

Engem abszolút nem lep meg a dolog. Eddig spóroltak a munkavállalókkal, most meg csúszni fog minden, még a honlapjukat sem tudják rendesen megcsinálni. Mindenki jobban járna ha gyorsan csődbe menne a cég, és egy másik szolgáltató venné át a fejlesztést.

(#153) draco31 válasza Fücsök007 (#152) üzenetére


draco31
veterán

Ha meg tudnám számolni hányszor ment ez már csődbe.... :DDD
Volt olyan ismerős, akinél azért nem jöttek bekötni, mert nem volt eszköz amit beszereljenek fél évig. Egy másiknál 1 évig volt ugyan ez, végül szólt a pali, hogy másnap vagy jönnek, vagy megy a feljelentés. Rögtön be is tudták kötni a netet másnap...

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#154) Fücsök007 válasza draco31 (#153) üzenetére


Fücsök007
őstag

De végleg kellene, jogutód nélkül. Jobban járna mindenki a járásban ha az elektronet venné át a fejlesztést. :K

(#155) draco31 válasza Fücsök007 (#154) üzenetére


draco31
veterán

Én abban bíztam nagyon, hogy a tré fog itt nyerni, az lett volna talán a legjobb.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#156) Fücsök007 válasza draco31 (#155) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nem hiszem hogy érdekelné őket a járás. A megyében inkább a tehetősebb járásokban vannak jelen jobbféle hálózattal, a többi járást hanyagolják. Egyébként nem lett volna esélye a szamosnetet üzemeltető bagázsnak, mivel a legrosszabb minőségű netet nyújtják a megyében.

(#157) draco31 válasza Fücsök007 (#156) üzenetére


draco31
veterán

A szomszéd településen is van tré, azt hiszem 50 megás nettel.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#158) Fücsök007 válasza draco31 (#157) üzenetére


Fücsök007
őstag

De most FTTH-ról van szó, és nem VDSL2 hálózatról. A xDSL alapú hálózatok már most elavultak, a HFC még egy ideig tudja tartani a lépést (de nem sokáig) az optikával. Ahol nem nyert pályázatot a T, ott maximum VDSL-re fog fejleszteni, de FTTH-t el lehet felejteni. Szóval nem hiszem, hogy egy kevésbé tehetős járásban önerőből optikát terveznek kiépíteni, mert nem jellemző.

(#159) btz válasza Fücsök007 (#158) üzenetére


btz
addikt

Ezt annyiban cáfolom Telekom oldalról, hogy nem mindenhol lesz csupán vdsl2. Saját erőből is lesz pár helyen FTTH, és voltak is ilyen építkezések Budapesten és a 29-es körzet néhány településén is.
Folytatódni fog egyébként a fejlődés, hisz 2018 után új célkitűzést fog támasztani az unió 100 mbps-ben. 2020 után pedig gigabites 5G hálózatok is itt lesznek a nyakunkon addigra. 2025-re általános lesz a gigabites elérés.

ⓑⓣⓩ

(#160) Fücsök007 válasza btz (#159) üzenetére


Fücsök007
őstag

A válaszodban benne van a cáfolat is, tehát csak a tehetősebb járásokban/településekben épít a legtöbbször önerőből FTTH-t a Telekom. Egyrészt van elég fejlesztenivaló település, másrészt csomó szegény településre nem fog csak úgy befektetni a cég. A saját járásomban is csak azért méltóztattak végre VDSL2-re fejleszteni pár települést, mert beindult az elektronet, és 1-2 év alatt sokan váltottak.

(#161) btz válasza Fücsök007 (#160) üzenetére


btz
addikt

Nem úgy mondanám, hogy tehetős területek, inkább úgy, hogy ahol megéri a szolgáltatónak (a viszonyokhoz képest valamennyire), mert van olyan igény, hogy egy FTTH fejlesztés több előfizetőt hoz, ezáltal több pénzt, kevesebb ráfordítást az elavuló hálózatra. Ez nem minden esetben esik egybe a járás tehetőségével, bár tény, hogy hatással van rá. Nem mindig a tehetősnek van igénye a jó minőségű netre. A gazdagnak néha a gagyi is jó, drágán. Legnagyobb példa erre a II. kerület, a leggazdagabbak. Tisztán látszik a szélessáv térképen, az ottani állapot. (5-6 mbps Adsl2+ netet lehet oda vinni).

Ahol nincs igény, oda piaci alapon felesleges lenne elvinni, hisz semmilyen többlet bevételt nem hozna. Ezen a végponton az igényszint és a tehetőség jobban összhangban van (tehát az igény és a tehetőségi szint is alacsonyabb), mint a tehetős felén, de oktatással, eszköztámogatással növelhető az ilyen helyek igényszintje is.
Sajnos az is tény, hogy ez az igény nincs mindig jól eltalálva, piaci fejlesztések során. Azaz nem mindig oda kerül ahova a legjobban kell.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#162) Fücsök007 válasza btz (#161) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ez nem mond ellen annak amit írtam, jellemzően a népsűrűség és a leendő előfizetők nagysága ami számít. Hiába épít ki egy cég jó hálózatot, ha nagyon sok a nyugdíjas, illetve a munkanélküliek aránya, akkor jóval kisebb a bekötések száma mint amennyi csak a szolgáltatásra igényt tartók alapján lehetne. Ezt az utóbbi évekig még be is tetőzte a cég a monopolizált árakkal, amíg nem lett végre egységesítve az árrendszerük. És itt elég csak a hosszútávú olcsóbb fenntartási költségekre gondolni, ami olcsóbb és jobb szolgáltatást tesz lehetővé a kisebb csomagoknál is. Ez lenne az elsődleges, mivel tényleg nincs mindenkinek szüksége 100Mbit-es internetre, de megbízható és jó minőségre már annál inkább. ;) Egyébként én is remélem, hogy az ADSL2+ és VDSL2 rendszerüket végleg lecserélik a következő 3 évben. :))

[ Szerkesztve ]

(#163) btz válasza Fücsök007 (#162) üzenetére


btz
addikt

Igen egy fejlesztés során azt is figyelni kell, hogy a tehetőség valamelyest arányban legyen az igény szintel, hisz hiába nagy az igény, ha nem fizetik ki, illetve hiába nagy valakinek a fizetése, ha nem igényel jobb minőségű netet. Valahogy a kettő vonal találkozását kell eltalálni. Azt a területet, ahol sokan vannak olyanok, ahol igénylik és az anyagi helyzetük is olyan, hogy megengedhetik maguknak.

A nmhh kimutatásai alapján 2013-ban volt utoljára a xdsl előfizetések száma ilyen alacsonyan, mint most. Kimozdult a hosszú ideje tartó stagnálásából. A következő hónapokban, években valószínűleg végig nézhetjük a statisztikában a technológia végét.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#164) btz


btz
addikt

Solymár Károly Balázs (NFM) és Kövesi Gabriella (Telekom) interjú az ITB&T 2017 konferencián a Szupergyors Internet Programról

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#165) btz


btz
addikt

KMR azaz Közép Magyarország Régió Hír:
48 pályázat érkezett 16 járásra a 21-ből, 5 járásra nem érkezett pájázat.
Budakeszi járás, Észak-Buda, Észak-Pest, Dél-Pest, Dél-Buda-Csepel
Ezek magasabb támogatási intenzitás mellett 2017.04.07-ig pályázhatók.

ⓑⓣⓩ

(#166) Caligin válasza Fücsök007 (#133) üzenetére


Caligin
újonc

Jobban örültem volna, ha Nyírteleken (Nyíregyházi járás) a vezetékes infrastruktúrát fejlesztették volna, és inkább a Telekom. De az említett mikrohullámú szolgáltató lefedte a települést a 40/10Mbit csomaggal a mapping zárásáig, valamint a pályázattal elnyerte a járás többi települését is. A listaár még jobb 40/10 Mbit esetén: 18K.

A problémát abban látom, hogy a víztornyon elhelyezett bázisállomásuk, ami a gerincet szolgáltatja Nyíregyházáig 360 Mbit/s összkapacitású. Szerintem ezért kerül ennyibe a legnagyobb csomag. Egyszerűen nem bírná a sok előfizetőt, illetve jóval elmaradna az elméleti maximumtól.

Mondjuk arra kíváncsi leszek, hogy üzletileg mennyire fogja megérni nekik a fejlesztés a 2 járásban. Nyilvános céginformációk alapján az árbevételük 257,5 millió Ft volt 2015-ben (2016-ról még nincs nyilvános adat). A két járásban elnyertek összesen 506,6 millió Ft támogatást. A támogatási intenzitás (Kemecsei járás 90%, Nyíregyházi járás 70%) alapján a teljes nettó fejlesztési költség így 665,4 millió Ft a 2 járásban együttesen. Előleg lehívásával és/vagy támogatott hitel, eredménytartalék igénybe vételével a finanszírozás nem lesz gond, és a támogatás teljes lehívását követően nettó 158,8 millió forintjukba került a fejlesztés + egyéb előre nem látható járulékos költségek.

A fejlesztés megtérülése már érdekesebb lehet:
Újfehértó adja a Nyíregyházi járás fejlesztendő igényhelyeinek ~22%-át. Ott viszont a UPC is fog fejleszteni önerőből: link.

Kemecsén pedig már időközben lefedettséggel rendelkezik a FiberWave mikrohullámú szolgáltató is, amely szintén kínál 40/10Mbit csomagot. 2014 októberében alakult a társaság, eddig jelentős bevétele nem volt, de kiépítette a bázisállomásait.

A járásban Kemecse település adja a pályázati igényhelyek 72%-át. Amikor az igényhelyek felmérése történt, akkor még ott nem szolgáltatott a FiberWave, de 2016 februárban már igen (30/10 Mbit csomagot, jelenleg már 40/10 Mbit is elérhető a honlapjuk alapján).

Ha pedig a SZIP által elvárt garantált minimum sebességeket teljesíti az új szolgáltató, akkor elvileg ott már nem támogatható EU-s forrásból fejlesztés, hiába "sárga" a térképen a település.

Érdekes helyzet alakulhat ki a két járásban előzőek miatt. Továbbá a nyertes honlapján sem látok sajtóközleményt a támogatás elnyerésének tényéről, pedig az ütemezés szerint elvileg már meg kellett kezdeniük a fejlesztést. És a támogatási szabályok alapján azt a honlapon kötelesek megjeleníteni a projekt indulásakor.

Visszatérve a Nyíregyházi járásra, Nyírtelek településre:
Egyébként itt is a DSLAM-tól mikrohullámú átvitelt használ a Telekom Nyíregyházáig, csak településen belül van vezetékes infrastruktúra (kivéve ha csendben kiépítették azóta az optikai összeköttetést Nyíregyházával, de erről nincs friss információm).

A Telekom DSLAM-ja itt kapott helyet, látszik a mikrohullámú egység is, ami a torony felé néz: link

Jelenleg kerékpárút épül a 2 település között, megfelelő lehetőség lenne az optikai gerinc fejlesztésre, de szerintem nem lesz.

A településen belüli vezetékes hálózat állapota finoman szólva elhanyagolt A múltkor csináltam egy gyors szemrevételezést és meglepődve tapasztaltam, hogy egyre több helyen látiom a Giganet egységét a házakon. Pár helyen lemértem és simán veri az ADSL-t válaszidőben és nagyobb vezetékhosszokon sebességben is.

Olyan helyeken is SNR lockot kap az ADSL vonal, ahol a Netmánia S csomagnak hiba nélkül mennie kellene. Mostanában kezdték teríteni itt is a Gyorsító Opciót, a környéken 2 helyen is teszteltem, jelenleg még jól bírja. Átmenetileg megint elodázza a komolyabb fejlesztést, de az LTE cella kapacitása is véges. Egyelőre hanyagolom, mert 2 év hűséget látatlanba nem merek vállalni. Ha a terjedésével majd kezd fogyni a cellakapacitás, akkor szépen életbe léphet az ÁSZF által biztosított korlátozási lehetőség, vagy hivatkozhatnak arra, hogy a Gyorsító Opcióra 0/0 a garantált sebesség. Legutóbbi SNR locknál 3100/637 kbps-re korlátozott a rendszer. Március végén futottam egy kört, hogy vegyék le. Jelenleg 5247/636 kbps-en állt be a korlát. Már ennek is örülök 3 km távolságra a DSLAM-tól.

[ Szerkesztve ]

(#167) Fücsök007 válasza Caligin (#166) üzenetére


Fücsök007
őstag

A technikai adatokat nem tudtam, de nem lep meg a dolog, mivel közvetve ismerem a céget. A Nyíregyházi járásban Nyíregyházán kívül nem erőlteti a Telekom a fejlesztést, a mi járásunkban (Ibrányi járás) is félbehagyták a VDSL2 hálózat kiépítését. Gyakorlatilag csak a UPC-ben lehet arrafelé reménykedni, de szintén ismerőstől tudom, hogy 1,5-2 évvel le vannak maradva a fejlesztésekkel a megyében, már pl. Kemecsét, Kótajt teljesen le kellett volna fedniük, illetve még 1-2 fontosabb települést, de nem prioritás a fejlesztés.
Azt lehetségesnek tartom, hogy az elektronet Kemecse felé terjeszkedni fog amint kész lesz jövőre a fejlesztésekkel, de erre nincs garancia.

[ Szerkesztve ]

(#168) btz


btz
addikt

Ezekben a KMR járásokban indulhatott az Invitel. Hogy mekyik járásban fog nyerni az még kérdéses.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#169) Amita válasza btz (#165) üzenetére


Amita
csendes tag

Szia! A gárdonyi, - az első körben szintén kimaradt - kistérségről nincs esetleg infód? Mert ha jól értem, ez azt jelenti, hogy csak az említett 5 járásra nincs pályázat, vagyis a gárdonyira érkezett. Melyik cégtől vajon?

(#170) btz válasza Amita (#169) üzenetére


btz
addikt

Üdv!
Ez az 5 most az ami a második körös KMR-ből kimaradt, az elsőkörös KMR nélküliből 4 járás maradt ki (ebben volt a Gárdonyi járás is) így összesen 9 kimaradt járás van. Sajnos nincs róluk további infóm, folyamatosan tartom a kapcsolatot olyan személyekkel, akik elsőkézből tudnak informálni, ha változás ál be a dolgokban, csak sajnos nagy lett a csend a témában.

ⓑⓣⓩ

(#171) Amita válasza btz (#170) üzenetére


Amita
csendes tag

Hát, köszönöm. Nem lettem boldogabb. :( Azért remélem, az nem fordulhat elő a nagy fejlesztésben, hogy lesz olyan régió ami abszolút kimarad. Az nagy kiszúrás lenne az itt élőkkel.

(#172) Fücsök007 válasza Amita (#171) üzenetére


Fücsök007
őstag

Csak annyit lehet tudni, hogy idén év végéig hosszabbítják meg a kimaradt járásokra a pályázatokat a 4 nem KMR régióban. (Gondolom ez várható a KMR régióban is nagyjából, mivel ha 2018 tavaszán lenne mondjuk a pályázat vége, akkor az elbírálás + év vége között túl kevés idő lenne, ami max. 1-2 településre lenne elég.)

(#173) taki01 válasza btz (#168) üzenetére


taki01
őstag

Remélem nem az Invitel nyeri hanem a Telekom. A szobi járásról nincs hír hogy kik pályáztak vagy ez a térség is a váci járás alá tartozik?

(#174) btz válasza taki01 (#173) üzenetére


btz
addikt

Már régóta tervezem, hogy megkérdezem a T kontaktjaimat, hogy melyik KMR járásban indult a T, de valahogy mindig kimarad.
Szobi járásban nem indult az Invitel én úgy látom (ha helyesek az adataik) így nyilván ott nyerni sem fognak. Ki viszont nem maradt, volt pályázó.

ⓑⓣⓩ

(#175) taki01 válasza btz (#174) üzenetére


taki01
őstag

Köszi, valamikor márciusban márt volt kint a T valamit felmérni nálunk Börzsönyligeten. Csak kérdés hogy mit?

(#176) btz válasza taki01 (#175) üzenetére


btz
addikt

Telefonon lenne célszerű érdeklődni vagy helyi T-Pontban, hátha van infójuk.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#177) Amita válasza Fücsök007 (#172) üzenetére


Amita
csendes tag

Hát, köszönöm, de azért aggódom tovább. Bár végül is az is egy eredmény, ha a mi régiónk lesz az utolsó, ahol kiépül a rendszer. :)

(#178) btz


btz
addikt

2017 őszétől élvezheti a szupergyors internetet Budapest II. kerülete

ⓑⓣⓩ

(#179) btz


btz
addikt

(#180) madagaszkar


madagaszkar
tag

Üdv!

Van valakinek információja arról, hogy a Fehérgyarmati járásban, az érintett települések valamelyikén, elkezdte-e már építeni a Szamosnet Kft. az optikai hálózatot? Valamint azt szeretném még kérdezni tőletek, hogy egy ilyen beruházásnál mikortól lehet számítani konkrét bekötésekre? Először kiépítik a teljes járásban és csak az egész elkészülte és átadása után vagy szakaszosan pl. ha egy település kész akkor már igénybe is lehet venni a szolgáltatást? Kinek milyen tapasztalata van ezzel kapcsolatban? Egyébként az átadást 2018. augusztusra ígérik az eredeti 2018. május helyett. Ismerve a céget, ez mondjuk nem meglepő.

Köszönöm előre is a válaszokat.

(#181) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Ha már itt járok,

Kecskemét-Kadafalvára költözünk jövőre, ha megépül az építményünk.

Ahogy néztem ezen a területen opticon fejleszt, viszont semmi infót nem láttam, hogy ettől az opticontól lehetne venni kisemberként internetet pénzért :D ez hogy működik?

A cégnél ahol dolgozom Kecskeméten Opticon adja a netet. De az https://opticon.hu/ oldalon nincs infó díjcsomagok lakossági rész semmi.

Kadafalván a Harkály utcába a térkép alapján van több helyen legalább 30-as net, viszont nem találtam még szolgáltatót aki ott szolgáltatna, telekom nincs, invitel nincs, digi nincs, opticonnak nincs user friendly honlapja

Hogy lehet találni oda szolgáltatót?

Üdv, Feri

(#182) #33253120 válasza Fr3eWar (#181) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ahol nézted a céget akik a fejlesztést csinálják, ott lennie kellene egy kapcsolattartói telefonszámnak. (Gondolom a járások listáját felsoroló pdf volt az) Őket felhívod, és elmondják ki lesz a várható szolgáltató.
Pl nálunk a HWR-Telecom csinálja a kivitelezést, pár kérdés miatt felhívtam őket, és a kapcsolattartó azt mondta, hogy 95%-ban a szomszédos nagyobb település szolgáltatója lesz nálunk, 5% esély viszont van arra, hogy egy kicsit arrébb lévő település szolgáltatóját kapjuk.

(#183) tibi970307 válasza #33253120 (#182) üzenetére


tibi970307
tag

Ez jó hír, az én településemre is a HWR Telecom fejleszt, nekik vannak lakossági csomagjaik is, de így elég nagy az esély rá, hogy Telekom lesz. Bár pont most emelték meg az áraikat, nem is kicsit.

(#184) btz


btz
addikt

Open Access hálózatok lesznek, így megvan rá az esély, hogy ezt bármelyik szolgáltató igénybe vegye, ha indítatást érez rá,.

ⓑⓣⓩ

(#185) btz


btz
addikt

UP:
Akit érdekel az Internet fejlesztéssel kapcsolatos téma, az látogasson el erre a topicra

ⓑⓣⓩ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.