Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-06-01 19:34:57

LOGOUT.hu

Egyelőre "kilóra" bemásolva feherzaj45 kolléga anyaga, köszönjük neki!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) kiskacz


kiskacz
senior tag

Valaki talált már jó megoldást backupra?
(A titaniumhoz root kell és azt nem akarok, bár annakidején megvettem a programot.)

A gyári meg nem megy mm alatt - bár azt igéri, hogy elment mident, de nem. Van egy - két alkalmazás, amibe kézzel kell bepötyögni az adatokat és noha látszólag elment mindent, vissza install után a program az felvitt adatok nélkül "Szűzen" jelentkezik be....

(Lolli alatt az ASUS gyári programja meglepően jól viselkedett. MM alatt a visszaállítás megy, de menteni már nem akar...)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 8

(#7752) alexw801 válasza kiskacz (#7751) üzenetére


alexw801
senior tag

Nem a teljes backup-ra, hanem csak az app-ok költöztetésére használom:
MyBackup Pro. Valamikor megvettem (vagy megszereztem).
Kiváló, egyszerű. Tableten is.
Az új eszközön a MyBackupPro-apk-t telepítem, megfuttatom (akármit elmentve), és az új gépen így létrehozott könyvtár struktúrába bemásolom a rerware tartalmat.
Működik mindig.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#7753) kiskacz válasza alexw801 (#7752) üzenetére


kiskacz
senior tag

Köszi - megnézem. (Bár írja, hogy az adat mentéshez egyes gépeken kell a root... azt meg nem akarok, illetve akkor már ott lenne a Titanium Backup..)
Az apk-k mentése nem probléma, inkább az egyes programok adatai a lényegesek.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 8

(#7754) mastodon


mastodon
aktív tag

Kétkártyás Zenfone 4-eshez keresek a szakit, aki készít egy teljes adatmentést, újrarakja a gyári ROM-ot, root-olja és leszedi az ASUS cuccokat, majd visszapakolja az adatokat és beállításokat (teljesen átlagos, nem játszó felhasználó). Valaki vállal ilyen Bpesten, mennyiért? Priviben írjatok személyesen, ha ti vagy adjatok tippet, ki más. Köszönöm

(#7755) e-newsee


e-newsee
addikt

Felraktam ugye a 6.0-t. Eddig semmi bajom vele, csupán egy észrevétel. A kamera app néha befagy. Eddig kétszer tette. Egyszer csak annyira, hogy a home gomb kisegített, másodszor csak a power hosszan. Viszont a grafikus drivereken tuti fejlesztettek, mert két játékom is simábban fut, és az eddig jelen lévő szövegmegjelenítési hibáik is megszűntek.

És egy kérdés:
Van ere a félkész MM-re valami egyszerűbb root? Más nem kell, csak egy szimpla root.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#7756) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Várható a 6.0 OTA megjelenése vagy azt csak a lapjukról lehet felrakni?

Köszi!

Üdv. core2

(#7757) zolikaDB válasza Joe.36 (#7511) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mielőtt felraknám a MM-t, ami OTA-n jött, elég a beállításokban nyomni egy full resetet, vagy menjek Recovery-be?

Valamint: hogyan lehet kiiktatni, h ne nyomja a képembe ha lehúzom a redőnyt, h van 6.0, telepítsed felfele!

[ Szerkesztve ]

(#7758) lovi27 válasza Neil Watts (#7756) üzenetére


lovi27
addikt

Várható, csak kérdés - az Asus eddigi hozzáállását figyelembe véve - elég türelmes vagy-e? :D

(#7753) kiskacz

Ha egy program adatainak visszaírásához rendszergazdai jogosultság kell, akkor mindegy, hogy milyen backup programot használsz (MyBackup, Titanium, stb) vagy csak fájl kezelőt, root-olás nélkül nem fog menni. De ezek jellemzően a rendszer appok adatai vagy beállításai. A felhasználó által telepített programokkal nem szokott ilyen probléma lenni.

(#7759) lovi27 válasza zolikaDB (#7757) üzenetére


lovi27
addikt

Ha tényleg OTA-n jön, megkérdezi akarod-e telepíteni, ráböksz, hogy igen és a többit ő elintézi. Legfeljebb a biztonság kedvéért, ha nagy frissítésről, verzió váltásról van szó, előtte a fontosabb személyes adataidat mentsd el.

Mi a verzió száma amit telepíteni akar?

(#7760) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Úgy emlékszem mintha lett volna alapból, külső alkalmazás használata nélkül lehetőség ébresztésre. Volt ilyen? ha igen hol találom? :D

Köszi!

U.i.: Jahogy az óra appban... :D

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#7761) sakic


sakic
csendes tag

Üdv, csinált valakinek olyat a teló, hogy nem lehet tölteni? Teljesen jól működött, 15% körül bedugtam tölteni, de nem történt semmi. Utána szépen végignéztem ahogy lemegy 0-ra. :( Próbáltam több töltővel is, ugyanúgy semmi.

If it's too loud you're too old!

(#7762) zolikaDB válasza lovi27 (#7759) üzenetére


zolikaDB
veterán

WW_user_21.40.0.1854_20160819 (1295.99MB) -> ez egy Selfie, csak abban a topikban elég gyér a forgalom.

(#7763) dave_gahan


dave_gahan
aktív tag

Nem Zenfone-ról van szó, de anyósom Asus tabletjén néhány napja a wifi jel helyett az alábbi piktogramm látható. Én még ilyet nem láttam Androidon. Nincs bekapcsolva a repülő mód, mégis azt írja böngészéskor, hogy offline módban van a készülék. Pedig a wifi bekapcsolva, a net OK. Mi lehet a gond?

(#7764) e-newsee válasza dave_gahan (#7763) üzenetére


e-newsee
addikt

Nem lehet, hogy a router tiltja a MAC címet valamiért?

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#7765) kaosz86 válasza e-newsee (#7764) üzenetére


kaosz86
aktív tag

Esetleg nem lett átállítva 5ghz-re a speciális beállításokban a wifi?

(#7766) dave_gahan válasza e-newsee (#7764) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Sehol sem tud netezni, sem otthon, sem nálunk, sem máshol, ahol van wifi...
@kaosz86: nem valószínű, h átállította, de megnézem, köszi :)

(#7767) e-newsee válasza kaosz86 (#7765) üzenetére


e-newsee
addikt

Nálam akkor csak annyit csinál, hogy egyszerűen nem látom a 2,4-es hálózatokat, és az ikon meg sem jelenik a felső sávban. Mintha be sem lenne kapcsolva a wifi.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#7768) dave_gahan válasza e-newsee (#7767) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Basszus, akkor mi lehet ez? :F Láttatok már ilyen x jelet a wifi ikon alján?

(#7769) F.E.K.. válasza dave_gahan (#7768) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Aazt jelzi hogy wifi kapcsolat ugyan van, de internet nincs (nem éri el a google szervereit).

A Material ikonok magyarázata egyébként itt tanulmányozhatóak.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#7770) dave_gahan válasza F.E.K.. (#7769) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Köszi a tippet, de ezt kizártnak tartom. 1 héten keresztül? :D És egyébként az internetezéshez miért kellenek a Google szerverei?

Az ikonok linkjét köszi, nem találtam meg amelyről a kérdést feltettem. Van egy hasonló wifi lock néven, de nem lettem okosabb...

[ Szerkesztve ]

(#7771) F.E.K.. válasza dave_gahan (#7770) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Lehet hogy buta kérdés, de mikor volt utoljára újraindítva a készülék?

Amennyiben máshol sem megy a wifi kapcsolat akkor először egy újraindítás, ha nem oldja meg akkor kikapcsolás, sim ki, bekapcsolás, majd újra ki és sim vissza.

Az internetezéshez nem kellenek, a google szolgáltatásoknak "kellenek" csupán a google szerverei.
Van a készüléken root? A routeren látszik hogy az eszköz kapcsolódik? dhcp/fix ip, mac address szűrés, proxy/tűzfal van-e és ha igen hogyan van konfigurálva?

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#7772) dave_gahan válasza F.E.K.. (#7771) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

A problémát észlelve anyósom próbálkozott újraindítással és természetesen én is újraindítottam - nulla eredménnyel. SIM nincs benne, ezzel csak wifizni lehet. :)
Tudom, hogy csak a Google szolgáltatásokhoz kellenek, ezért sem értettem, hogy jönnek ide most azok a szerverek. :D Semmilyen wifivel működő funkció nem megy. A helyszíni internet és hálózati hw/sw beállításoktól független a probléma, mivel semmilyen wifis környezetben sem szabadul fel az x jel alól a wifi ikon.
Valamilyen wifi block van a készüléken, de én még ilyen piktogrammal nem találkoztam Androidon.

(#7773) lovi27 válasza dave_gahan (#7772) üzenetére


lovi27
addikt

Az x a tiltás jele. Engedélyezd a wifi működését.

(#7774) dave_gahan válasza lovi27 (#7773) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Köszi, hol/hogyan? :)

(#7775) kaosz86 válasza dave_gahan (#7774) üzenetére


kaosz86
aktív tag

Esetleg célszerű lenne az Asus suporttal felvenni a kapcsolatot

(#7776) lovi27 válasza dave_gahan (#7774) üzenetére


lovi27
addikt

Azt neked kell kideríteni! Erre reagáltam: "Láttatok már ilyen x jelet a wifi ikon alján?"

Nekem volt hasonló esetem, bár nem a wifi-vel, hanem a mobil kapcsolattal. Egyszer csak nekem is hirtelen megjelent a térerő jelzőn az x jel és onnantól kezdve bármit csináltam nem kapcsolódott fel a hálózathoz. SIM kártya nyomkodás, csere, szoftver újratelepítés, állítgatás, semmi sem segített. Akkor még kevésbé ismertem a mobilok működését és nehezen jöttem rá, hogy az IMEI számom lett csupa nulla és azért lettem kitiltva. Végül szerviz és alaplap csere oldotta meg a problémát.

Szkeptikus vagyok a képviseletek szaktudását illetően, ezért én inkább a szervizt kérdezném meg.

(#7777) mastodon


mastodon
aktív tag

A Ne zavarjanak miért kapcsolhat be magától? Lehetne valahogy teljesen kiiktatni?

(#7778) dave_gahan válasza lovi27 (#7776) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Köszi!
Fel van adva a lecke! :Y

(#7779) Edi77 válasza mastodon (#7777) üzenetére


Edi77
őstag

Nem lehet, hogy te állítottad be automatikusra?

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#7780) lovi27 válasza mastodon (#7777) üzenetére


lovi27
addikt

Az egyértelműnek tűnik, hogy a tablettel (a tabletben) történt valami, mert sehol sem működik. Hardveresen vagy szoftveresen? A hardverrel "konyhaasztalon" nem sokat lehet kezdeni. A felhasználónak marad a szoftveres javítási lehetőség.

Semmit nem mondasz a kórelőzményről, pedig adott esetben segíthet. Nem mondasz semmit arról meddig jutsz el. Például a wifi beállításnál megjelennek a routerek SSID-éi? Vagy már azok sem? Vagy már a beállítási lehetőség is eltűnt? A router érzékeli a tabletet? Stb., stb. Ezeken tudsz végig lépkedni, nincs túl sok lehetőség.

(#7781) obligat válasza lovi27 (#7746) üzenetére


obligat
senior tag

elhatárolódom a gappstól :D

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7782) lovi27 válasza obligat (#7781) üzenetére


lovi27
addikt

Miután válaszoltam neked, rájöttem, hogy nem voltam elég figyelmes és te nem csak a Microsofttal állsz hadilábon. :D

De nem korrigáltam, mert te székely ember vagy és a két hetentei egy mondattal hónapokig tartana mire lezongoráznánk a témát. :O ;] Minek pocsékoljunk ennyi időt... :C

(#7783) e-newsee


e-newsee
addikt

Van valami infómorzsa valakinél, hogy mikor lesz újra kiadva a visszavont MM? Ha egyáltalán...
Mert nekem bejött, de vannak vele apróságok. Pl. a kamera időnként kilép. Volt, hogy úgy belefagyott, hogy újra kellett indítani. A bluetooth időnként beragad, és hiába néz ki úgy, hogy ki van kapcsolva, valójában ébren tartja a telefont, amitől az akku grafikon olyan 40°-os szögben süllyedni kezd. Abból gondolom, hogy az csinálja, hogy mindig akkor jött ez elő, amikor bluetooth-szal dolgoztam, és aztán kikapcsoltam. Ezeken kívül viszont más gondot én nem találtam benne, de ez a kettő pont elég idegesítő tud lenni. A merülés pláne, mert ha múltkor fél órával később kelek, akkor gyakorlatilag sokkal később keltem volna, mert a telefon szépen kikapcsol, engem meg nem lett volna, ami felébresszen.
Szóval ez így kicsit olyan hoztunk-is-ajándékot-meg-nem-is dolog volt.
Sőt, ha a sírós frissítésvárók közé tartoznék, azt is mondhatnám, hogy kiscsikót kaptunk, csak elszaladt. ;]

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#7784) Neil Watts válasza e-newsee (#7783) üzenetére


Neil Watts
veterán

Visszavonták? Ott van az asus lapján... :)

Üdv. core2

(#7785) Sword válasza e-newsee (#7783) üzenetére


Sword
őstag

Örülj neki, nekem azóta nem működik a közelség érzékelő rendesen, azt olvastam, hogy MM hiba.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#7786) kaosz86 válasza Neil Watts (#7784) üzenetére


kaosz86
aktív tag

van is meg nincs is...
ota-n nem elérhető, a magyar support site nem linkeli, talàn az amcsi support oldalról lehet leszedni "manuàlisan". azért ez nem felhasználóbarát

(#7787) kexksz


kexksz
addikt

Sziasztok!

Nem volt a telefon bekapcsolva pár hónapja, most pedig a következőket produkálja:

Random kikapcsol, aztán azt jelzi kicsi a töltöttség, nem akar visszakapcsolni. Viszont ha feldugja az ember töltőre megint érzékeli, hogy igazából nincs lemerülve, lehet tovább használni.

Nem működik az 1-es SIM slot.

Elég értetlenül állok mindkettő előtt, valakinek van bármi tippje mitől lehet? :F

És ugyanitt tud valaki egy jó - lehetőleg újbudai - szervizt, ahol megoldhatnák eme problémákat?

(#7788) lovi27 válasza kexksz (#7787) üzenetére


lovi27
addikt

Több hónapos nem bekapcsolás után kell egy alapos feltöltés. Megtetted? A legjobb, ha most töltőre dugod és legalább holnap reggelig rajta hagyod, mindegy mit mutat, ne foglalkozz vele. Ne gyors töltéssel töltsd! Ilyen esetekben kellhet egy-két töltés-merítés ciklus, amíg helyre áll az akku működése.

Ha esetleg kalibrálni kell, a legegyszerűbb módja, ha a teljes feltöltés után, pl. holnap kikapcsolásig lemeríted, majd megint teljesen 100%-ra feltöltöd. Utána biztos, hogy rendbe jön az akku kijelzés.

Szoftverfrissítés sem ártana. A 196-os verziójú a legújabb, amit frissítéssel elérhetsz. Ha ezek nem segítenek és még mindig megvan a hiba, én csak akkor vinném szervizbe.

(#7789) matteo_szg válasza e-newsee (#7783) üzenetére


matteo_szg
őstag

Jön: [link]

jupiiii

(#7790) kaosz86 válasza matteo_szg (#7789) üzenetére


kaosz86
aktív tag

A marshmallow firmwarek nem 4.x.x.x-el kezdődnek?

(#7791) matteo_szg válasza kaosz86 (#7790) üzenetére


matteo_szg
őstag

Ó de, igazad van...:(

jupiiii

(#7792) zool1 válasza matteo_szg (#7789) üzenetére


zool1
őstag

Én már letöltöttem. Csak egy 20 megás fix. :U

(#7793) matteo_szg válasza zool1 (#7792) üzenetére


matteo_szg
őstag

Holnapra van előjegyezve egy 4.21.40.144-es firmware. Ennek az alapját kapta meg a Zoom is.

Reméljük, holnap tényleg megjelenik.

[ Szerkesztve ]

jupiiii

(#7794) e-newsee válasza Neil Watts (#7784) üzenetére


e-newsee
addikt

Tudom, hogy ott van, én is onnan töltöttem le. De az, hogy kiadtak egy verziót, aztán több helyről levették, és kiadtak egy downgrade szoftvert, arra enged következtetni, hogy igazából vissza akarták vonni. Aztán gondolom úgy voltak vele, hogy úgyis tele van a net a már letöltött példányokkal, úgyhogy mindegy is.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#7795) Sword válasza matteo_szg (#7793) üzenetére


Sword
őstag

Proximity sensor hibát nem tudod, javítja?

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#7796) obligat válasza lovi27 (#7782) üzenetére


obligat
senior tag

Nem állok hadilábon a gapps-szal, csak nem használom. Akkor pedig nem kell a készülékre, csak hogy ott legyen és random időpontokban netezzen magában. :D

[ Szerkesztve ]

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7797) Dylan_


Dylan_
tag

Nem tudom miért féltek az MM-től, nekem kb másfél hónapja fut stabilan.
Az első pár napban mintha jobban merült volna a tel, de azóta helyreállt.
A 2. sim felvételi problémám is megszűnt, legalábbis azóta nem volt egy ilyen esetem sem.

(#7798) lovi27 válasza obligat (#7796) üzenetére


lovi27
addikt

"elhatárolódom a gappstól"

(#7799) lovi27 válasza Dylan_ (#7797) üzenetére


lovi27
addikt

Nem félésről van szó!
Ha csak kettőt visszaolvasol, láthatod van akinél hibásan működik, és van akinél, mint nálad, hibátlanul. Ez a probléma az MM-mel. De ha egy kicsit mélyebben olvasol utána, azt is látni fogod nem is kevés a hibásan működő darab.

(#7800) lovi27 válasza matteo_szg (#7793) üzenetére


lovi27
addikt

"Holnapra van előjegyezve... Reméljük, holnap tényleg megjelenik."
Megjelent! Ezt a szavát állta az Asus. :Y
Csak nehogy megint két nap múlva eltűnjön a link! ;]

Aki nagyon rá van izgulva, szeretné próbálni és nem akar várni az OTA-ra:

UL-Z00A-WW-4.21.40.144-user.zip

De azért nem tagadta meg önmagát, change.log fájlt most sem tett közzé. Csak a szokásos bla-bla, hogy mi nincs előre telepítve. Reméljük hamarosan pótolja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.