Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-06-01 19:34:57

LOGOUT.hu

Egyelőre "kilóra" bemásolva feherzaj45 kolléga anyaga, köszönjük neki!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) Finch87 válasza levike92 (#7850) üzenetére


Finch87
csendes újonc

Russianbear rommal nem csalodsz!

(#7852) Voice24


Voice24
őstag

[Ezt] a telót nézte ki a fiam ez helyett. Megéri ez a váltás, nem fog csalódni? Főleg játékra és videók nézésére használja.

(#7853) Finch87 válasza Voice24 (#7852) üzenetére


Finch87
csendes újonc

Persze, hogy megéri. Jól fog járni vele.

(#7854) lovi27 válasza Voice24 (#7852) üzenetére


lovi27
addikt

Ez kínai verziójú, azaz nem tudja az LTE (4G) Band20-at (800 MHz). Vidéken, a Vodafone-osoknak lehet gond. Az itthoni 2 év gyártói garanciával szemben, a boltban (Kínában?) érvényesíthető 1 év (esetleg 6 hónap) garanciát ad a TinyDeal. Ezt tőlük kell megkérdezni. És úgy tudom nem gyorstöltőt csomagolnak hozzá.

Nem elijeszteni akarlak, csak tájékoztatni. Én is Kínából vettem! Szerintem is ajánlott vétel. Teljesítménnyel nem lesz gond. Ha meg túl sokat játszik a gyerek, szóljatok a Jézuskának, hogy még egy Power Bankot is tegyen a csomagba. ;]

(#7855) levike92


levike92
tag

Sziasztok. Ha el akarom adni a telefont mit kell csináljak ahhoz, hogy gyári beállítások visszállítása után ne kérje azt a google fiókot amivel szinkronizáltam a telót??? Mert csináltam most egy factory resetet. A mákom az volt, hogy emlékszek a régire, és pont az itthoni wifin szinkronizáltam még anno úgyhogy beengedett.De ha eladom akkor ugyanúgy ha csinál egy gyári adatok visszaállítását kérni fogja neki. Mi a teendő? Mit csináljak?

(#7856) lovi27 válasza levike92 (#7855) üzenetére


lovi27
addikt

Két dolgot kell csinálni a visszaállítás előtt (remélem jól emlékszek!).

1. Ne legyen képernyőzár, szüntesd meg! (Minta, PIN-kód vagy Jelszó) Maximum csúsztatás, söprés.
2. Töröld a Google fiókot a telefonról (nem a Google-tól!!)

Ha nyitott a bootloader akkor meg tudtommal nem is aktiválódik a védelem.

(#7857) levike92 válasza lovi27 (#7856) üzenetére


levike92
tag

Na köszönöm a segítséget. Mindjárt kipróbálom ahogy írtad. Mert képernyő zár valóban volt rajta (Minta). Nem eladásnál akarok koppanni :D A másik kérdésem az, hogy egész jó állapotban van, elöl fólia. Minden tartozéka meg van.Doboz papírok, füles minden. Van rajta gari , illetve biztosítás is. Mi az az ár amibe elviszik plafonba egy hét alatt? Át akarok váltani g4-re vagy note edge-re. Illetve a másik kérdésem, hogy milyen telefonok vannak még ezeken kívül amikre át tudnék váltani használtan? Nyílván jobbra akarok. Amit rászánok 80-90 körül. S6 az kiesik nem tetszik.

(#7858) lovi27 válasza levike92 (#7857) üzenetére


lovi27
addikt

Nézzél szét a használt mobilokat kínáló portálokon és valamennyivel ígérj alájuk. Nem tudok ennél pontosabbat ajánlani. Idegenkedek a használt mobiloktól, nem vennék (de ez csak az én fóbiám), így nem foglalkozok velük, nem ismerem a lehetőségeket, a piacot. Így sajnos ajánlani se tudok.

(#7859) lovi27


lovi27
addikt

Már itthon is előrendelhetők a ZF3 család tagjai: link

Ez pedig egy igazi innováció: link Szájakat becsukni!!

(#7860) Sword válasza lovi27 (#7859) üzenetére


Sword
őstag

230-as deluxe árnál is leesett az állam...
Szerintem fölé lőttek kicsit ... nagyon.

UI: kollégámnak is van ZF3-je, neki is sz@r a proximity szenzor MM óta. Úgy látom, ez az Asus-t nem nagyon izgatja.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#7861) R4E/B válasza lovi27 (#7859) üzenetére


R4E/B
tag

Van már Ultra, Max és Deluxe verzió. :) iPonon tegnap csak kettőt láttam, Deluxe és Maxot. :D

Kérdésem hozzád, hogy ez a gyors töltő megfelel-e az én telefonomhoz?
Telefonom: ASUS ZenFone 2 ZE551ML

extremedigital

Elvileg kompatibilis, tudom, hogy ezekről a töltőkről volt már szó korábban, de viszont lehet sokkal jobb, mint a gyári!

Köszönöm válaszod!

[ Szerkesztve ]

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#7862) Sword válasza Sword (#7860) üzenetére


Sword
őstag

Természetesen a ZF2 hibás, elgépeltem

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#7863) lovi27 válasza Sword (#7860) üzenetére


lovi27
addikt

Szerintem is vastagon fogott a ceruzájuk. Ráadásul későn kezdik értékesíteni (hiába a korai bejelentés). Most már minden boldog és boldogtalan kínai gyártó hasonló paraméterekkel ontja a mobilokat. És megint a 3000 mAh akksi?! Csak nehogy úgy járjon, mint a Suzuki a Kizashival...

Még azt akartam mondani, hogy én a helyetekben feltétlenül kipróbálnék egy másik tárcsázó programot. A brazilok szerint kijavította a hibát az Asus az új kiadással, bár olvasható, hogy néhány tulajnak továbbra is problémája van.

[ Szerkesztve ]

(#7864) lovi27 válasza R4E/B (#7861) üzenetére


lovi27
addikt

Minőségben nem hiszem, hogy jobb, mint a gyári. Azonosak lehetnek. A ZF2-höz adott töltő QC2.0-ás, ez meg már a QC3.0. Ez a töltő már az újabb mobilokhoz is használható lesz. Lefele kompatibilis az biztos, tehát te nyugodtan töltheted vele a ZF2-t, de azt nem tudom biztosan, hogy a QC2-es töltő használható-e a QC3-as telefonokhoz. Inkább úgy gondolom, hogy nem, mert a QC3 protokoll sokkal kisebb lépésekben engedi változtatni a töltő feszültséget, mint a QC2.

De szerintem inkább vedd meg ezt. Olcsóbb, biztosan ugyanolyan jó minőségű, ez is egy QC3.0-ás töltő és plusz van még egy 2,4 A-es normál kimenete is. Kettőt is tudsz egyszerre tölteni. Ingyen szállítják, csak kb. 3 hét míg ideér. Hogy mennyit koptatom feleslegesen a számat? :DDD

(#7865) Finch87 válasza lovi27 (#7864) üzenetére


Finch87
csendes újonc

En is ezt a töltőt ajánlottam volna. Nekem ugyanez van QC2.0-ban. Lassan egy éve tökéletesen teszi a dolgát!

(#7866) kaosz86 válasza Finch87 (#7865) üzenetére


kaosz86
aktív tag

Nálatok is intenzíven melegszik a cucc 4g használat alatt? (MM .144)

(#7867) F.E.K.. válasza lovi27 (#7863) üzenetére


F.E.K..
senior tag

A gyári tárcsázó éppen a napokban frissült nálam, azt nem tudom hogy a "motorház alatt" mit ügyködtek, de a beállítások egy helyre kerülése tetszik.

Hátha mást is javítottak...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#7868) Finch87 válasza kaosz86 (#7866) üzenetére


Finch87
csendes újonc

Nem használok 4G-t. Csak 2G.

(#7869) lovi27 válasza F.E.K.. (#7867) üzenetére


lovi27
addikt

Nem tudom leellenőrizni, mert én egy harmadik féltől származó tárcsázót használok. ;]
Igazából csak fel akartam hívni a kolléga figyelmét - kizökkentve a kényelmes álláspontjából, hogy azt a problémát jobban körbe kell járni. Ma is olvastam egy panaszt a nem működő közelség érzékelőről, de neki egy percig sem működik, működött az új szoftverrel.

(#7866) kaosz86

Valószínűleg beragadt egy app. Nekem itt Pesten mindig a 4G-vel megy, de emiatt semmi melegedést nem tapasztaltam. Vidéken sem érzem, ahol nincs mindig 4G, hogy hidegebb lenne... :D

(#7870) Botigta


Botigta
aktív tag

Üdv,

És az a probléma megszűnt-e valamelyik rommal, hogy a 2.SIM hívását gyakran nem lehet felvenni?

(#7871) Finch87 válasza Botigta (#7870) üzenetére


Finch87
csendes újonc

Soha nem is volt! Csak 1-2 embernél, akik nem is akarták igazán megoldani a problémát!

(#7872) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Nagyon off, de valahogy a MA-s ZF3 teszt alapján nem kapott el a must have érzés :D ZF2 --> ZF3 viszonylatban meg aztán főleg nem.

Üdv. core2

(#7873) obligat válasza F.E.K.. (#7822) üzenetére


obligat
senior tag

a stock 5-öst lehetett rootolni bl-nyitás nélkül, egy zip flashelése kellett hozzá csak. a hatost nem tudom, már cm zizeg nálam.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7874) obligat válasza Neil Watts (#7872) üzenetére


obligat
senior tag

engem sem.
egyszerűen nem kell megjavítani/lecserélni azt, ami működik feelingem van. :D

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7875) obligat válasza Sword (#7860) üzenetére


obligat
senior tag

főleg, hogy 500$-nál, 280Ft-os árfolyamon is 140000Ft az ára. Tehát nyaralás alatt érdemes telefont cserélni... a költőpénz forrása meg a különbözet :D

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7876) lovi27


lovi27
addikt

Azért biztos homlokegyenest más a véleménye azon tulajoknak, akiknek ez a szenzor, meg az a 2. sim nem működik rendesen, stb., stb. :D ;]

Viszont lassan eljutunk oda, hogy az összes problémás már gazdát cserél, így a megmaradt hibátlan eredeti majd felértékelődik... :DD :DDD

(#7877) wallee86 válasza lovi27 (#7876) üzenetére


wallee86
csendes tag

Sajnos egyre csak lejjebb megy az ára. Lassan én is cserélném, és nem azért mert rossz, hanem mert már több, mint egy éve megvan.

(#7878) lovi27 válasza wallee86 (#7877) üzenetére


lovi27
addikt

Hát, még nem telt el elég idő. Nem vetted észre az iróniát... :U

Áruld már el nekem légyszi, mi a baj azzal, hogy már egy éves? Mivel fog többet tudni az új?

[ Szerkesztve ]

(#7879) wallee86 válasza lovi27 (#7878) üzenetére


wallee86
csendes tag

Snapi 821-el meg 6Gb RAM-mal :D ennyi ideig nem szoktam megtartani telefont. Nyilván nem fogok sok különbséget észre venni a napi használatban, sőt játékokban sem botlottam olyanba, ami ezen nem menne el.

(#7880) lovi27 válasza wallee86 (#7879) üzenetére


lovi27
addikt

Kb. ilyen válaszra gondoltam. Ezzel csak az a baj, hogy a jövő év elején jön a SD830, a Samsung kész a 8 GB-os RAM chippel, azt is rá fogják dumálni az emberekre és utána majd lehet villogni a fórumokon, hogy nekem 7 GB szabad memóriám van... :W

Mondom én, hogy nem olyan rossz az a Windows 10. 4 GB RAM is bőven elég neki... :DD :C

(#7881) Sword válasza lovi27 (#7880) üzenetére


Sword
őstag

Márpedig az ilyen (ez nem negatív minősítés) felhasználók miatt van innováció, fejlesztés stb.
A nagymama szintű userek, akik 4-5 évente cserélnek telefont nem nagy pörgetői a piacnak ;)

Más kérdés, ha úgy használja ki a 8 Gb-ot, mint a 3-at, 4-et stb, akkor fújhatjuk, nulla optimalizáció, örökké mindenképpen újratöltő appok (ezt főleg a Samura értem), akkor valóban felesleges cserélgetésnek tűnik.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#7882) zool1 válasza Sword (#7881) üzenetére


zool1
őstag

Innováció, az utóbbi években elérte a határait, ellenben sok telefonnak "melege van"...! ;)

[ Szerkesztve ]

(#7883) Sword válasza zool1 (#7882) üzenetére


Sword
őstag

Én is el tudnám képzelni,hogy gyorsabb az innováció, pl:
Akku, fényképezés, hangminoseg terén.
Sokat fejlődött azért a terület. Ekkora helyen elfer 256 gb storage, QHD amoled kijelzo stb. Bár az yorvostudományi fejlődne így és lenne ilyen innovatív.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#7884) zool1 válasza Sword (#7883) üzenetére


zool1
őstag

Nem értetted a lényeget...! ;) Egyszerűen nincs innováció: ha 4 vagy több magot pakolok egy telefonba, attól még nem lesz sokkal gyorsabb. Ezt ugyanúgy írhatnám ramra (6,8 stb), vs akár a kijelző felbontásra illetve nagyságra. Ezeket a fentebb írtakat már nem tudják lassan hová növelni.(db szám illetve nagyság/felbontás). De a telefonokat a jó népnek valamivel el kell adni! A gyors "innováció" miatt, silányabb termékeket csinálnak de ez meg is bosszúlja magát (note 7, egy két iphone 7). Semmi nagy újdonság nincs ezekben a telefonokban. Nekem a Zenfone 2 is megmarad egy ideig. Mert egyszerűen elég, hardveresen és szoftveresen is. Ráadásul normál módban használom, nem is a legerősebb beállításon...! Persze mindenki azt vesz amit akar, ha valakinek ez a telefon a hibái miatt nem jött be cserélje le természetesen. Én is azt tenném!!!! De mivel eddig tökéletesen teszi a dolgát, addig nem fogom. :))

u.i.: amiket említettél nem az utóbbi egy évben állították elő, csak most kerültek "forgalomba". :K

[ Szerkesztve ]

(#7885) Sword válasza zool1 (#7884) üzenetére


Sword
őstag

Amit azért én innovációnak hívok:
- hajlított kijelző (nekem nem fontos)
- vezetéknélküli gyorstöltés (jó lenne)
- usb c type (megőrülök, hogy ide-oda forgatom a micro usb-t, mire betalálok :D - ráadásul nem szabvány az állásuk, ZF2-n fordítva van, mint a Samun... ki érti ezt? :D)
- érintéses ujjlenyomat olvasók is egyre jobbak lesznek

Persze tudom, hogy volt már kijelző meg memória, meg töltési lehetőség a régi telókon is, de azért ez nem ugyana.De valóban, igazán "új" tudás egy darabig nem lesz. Mondjuk amíg Leia nem jön ki, mint hologram és mondja el az üzenetét :D

Érdekes innovációs irány volt régebben:
- projektor a telefonban
- 2 kamera - 3D irány

Nem innováció, de jó ötlet az infrát berakni a telóba (Samuk), használtam távirányítónak.

Volt az a lézeres kivetítős billentyűzet, azt nem tudom, hogy a végén megcsinálták-e vagy sem.

Szerintem izgalmas világban élünk, nem csak azt látom, hogy 2 helyett már 4-6 gb van benük.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#7886) zool1 válasza Sword (#7885) üzenetére


zool1
őstag

Akkor nagyjából hasonlóan látjuk! :K

(#7887) Botigta válasza Finch87 (#7871) üzenetére


Botigta
aktív tag

Ne haragudj, nem értem válaszodat! Ha tudsz garantált megoldást a 2. SIM problémára, kérlek segíts, mert akkor nem kéne eladnom.
Köszönöm

(#7888) wallee86 válasza Botigta (#7887) üzenetére


wallee86
csendes tag

Eladod hibásan? Vagy vkit atversz vele? Ez nem korrekt! Garancia? Szoftver frissítés, custom rom megvolt?

(#7889) Botigta válasza wallee86 (#7888) üzenetére


Botigta
aktív tag

Rengeteg embernek lényegtelen ez a hiba, mert soha nem használja a 2. SIM-et. Pont a legjobb barátomnak szándékozom eladni, aki soha nem használ 2. simet.

De ti inkább segítenétek, minthogy engem csesztettek.

Több mint egy éve megvan a teló, jópár gyári frissítés van rajta, sőt egyszer egy főzött romra is rábeszéltek, hogy ezzel tutti jó lesz. Sajnos azonkívül, hogy fél nap alatt leszívta az akksit, két nap múlva azzal is csinálta. Belefáradtam, így használom sok káromkodás közepette lassan fél éve. Ezért néha benézek ide, megkérdem, van-e már megoldás, vagy legalább magyarázat rá, hátha egy jóérzésű profi user küld egy leírást.

Köszönöm

(#7890) levike92


levike92
tag

Sziasztok . Ez a 6.0 elég ... lett. Vissza akarok állni valami régebbi romra és nem akarok adb-vel cseszekedni mert már kicsit el is felejtettem lépésről lépésre mit kell. Hallottam, hogy van az asus oldalán olyan amit csak letöltök és felrakja a telefon magának mintha újabb rendszer lenne közbe régi. Tényleg van ilyen? Ha igen valaki belinkelné légyszi?

(#7891) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Olvasgatva a hsz-eket, nekem ugy tunik, mintha az Intel miatt lenne a szivas es nem alapvetoen az Asus a ludas.
Felesegem Selfie-jet frissitettem 6.0-ra, nala minden rendben mindennel. Nem jelentkeznek azok a problemak, amik nalatok.

(#7892) levike92 válasza levike92 (#7890) üzenetére


levike92
tag

Közbe az oldalon megtaláltam a visszaálló frissítést. Az visszahúzta 5.0-ra szerintem hagyom így ahogy van a régi rendszerrel semmi baj nem volt.

(#7893) Sword válasza zolikaDB (#7891) üzenetére


Sword
őstag

Őszintén szólva nem nagyon érdekel, hogy ki a ludas. De ez egyszerűen vicc, hogy hónapok óta nem tudok normálisan TELEFONÁLNI ami lássuk be, elég elsődleges feladata egy telefonnak.
Nekem a közelség érzékelő szenzorral van bajom, kollégámnak is. A vége az lesz, hogy visszaviszem gariba, akár 4x (már egyszer volt garis szervizen) és utána csere / pénz vissza.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#7894) zolikaDB válasza Sword (#7893) üzenetére


zolikaDB
veterán

A Nexus 7-esemet addig hordtam (Asus volt az is, Mediaba), h lejart a garija :DDD
A problema meg maradt: ujrarakott rendszernel IS egyszercsak "elindult" es osszevissza erzekelt, elinditott appokat blabla. Mint amikor fogod az egeret PC-n es megindul magatol, kattingat mindent stb.
Sose lett jo.
Custom ROM-mal nem jott elo.
Meg nem vette a toltest, kiderult, h a micro USB szalagkabele a hazon belul eloregszik... Nem mozgo alaktresz... Ebay.
Pff.

[ Szerkesztve ]

(#7895) Sword válasza zolikaDB (#7894) üzenetére


Sword
őstag

Értem én, de nincs kedvem megint 2 hétre leadni úgy, hogy tudom, hogy nem lesz semmi megoldás.
Majd ha megvettem az újat, ráérek szórakozni vele.
Eredetileg a 3 Deluxe-ban gondolkodtam, de már a második Asus-szal égetem meg magam, meg a 3000 mAh-os akksi sem győzött meg.
Megnézem milyen lesz a 9-es Mate.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#7896) zolikaDB válasza Sword (#7895) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jo kerdes, h milyen mobilt vennek legkozelebb... Mert most epp "vasarlasban" vagyok, 4 ev Apple es 2 ev Xiaomi Mi3 utan kellene ujra a tokeletes mobil :) De nyilvan nem 160k-ert :)

(#7897) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

na, Beszallok a Klub-ba ! masodik / harmadik telonak akartam ::

vettem egy Zenfone 2 551ML -T ,, ami 4 Gb Ram, proci 4 x 2.3 GHz.

>>> AZ ISTENNEK sem akart BEKAPCSOLNI ! ! ??? :Y :Y pedig vadonatuj, Bontatlan / foliazott gyari csomagolasu, boltban ki sem bontottam .//. :N

kellet neki egy joo bo felora toltes, aztan OK. :DD

most annyira tetszik a Zen UI , mintha sose lattam volna eddig Androidos tellat .!. :U :P

rettenetesen smooth, akadozasmentes az egesz Rendszer ! es rengeteg hasznos featurek vannak benne ,, mit pl a duplaKopp ebresztes / leoltas, mindent visz ami video, NEM tolti ujra az APPOKAT ! mint a szaros csamcsung ,, {pedig eddig nagy rajongoja voltam az S6, S7 -nek..} ,, fenykepek OK, video turheto ,, Antutu = 62.700 - 63.500 eddig, .. :C :C

nem kell ra az Uj Marshmallow, egy fraszt ,, jolvan a 'gyari'-val ! ;)

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#7898) Sword válasza zolikaDB (#7896) üzenetére


Sword
őstag

160 k? Ez most a sok vagy a kevés? :D
Mate 9 nem tudom mennyi lesz, ha a 3 Deluxe 230...

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#7899) wallee86 válasza Dr.FantastiK (#7897) üzenetére


wallee86
csendes tag

Igen jó kis teló, használd egészséggel!

(#7900) eversman


eversman
tag

Kicsit off, de hátha. Valaki nem tud BP-n valami shoppot, ahol fóliát, de inkább edzett üveget lehetne venni ZE511ML-re? Eddig elég sikerrtelen a keresés, az eBay-ről meg vagy 2,5 hét még mire ideér....
Köszi előre is, aki ad infót!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.