Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-06-01 19:34:57

LOGOUT.hu

Egyelőre "kilóra" bemásolva feherzaj45 kolléga anyaga, köszönjük neki!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) eversman válasza Joe.36 (#7450) üzenetére


eversman
tag

Így van, engem célzottan érdekelt a garancia, ezért esett a kolléga készülékére a választása. Eddig gond nem volt vele, de jobb a biztonság.
Talán annyi probléma volt, hogy egyszer (2 hónap alatt) ledobta az 1-es SIM-et, de annak annyi volt az oka, hogy nem szeretett a GPS tartóban lenni, terepjáróban, földútón, 60-nál. Szóval csak fizikailag kirázódott. Meg az egyik alakalmazás amit használok kb 10 percenként leáll, de azért, mert nem szereri az Intelt. De mivel az ördög nem alszik, jobb ha be van biztosítva az ember, és el tudja vinni "szakszervízbe".

(#7452) Joe.36 válasza eversman (#7451) üzenetére


Joe.36
addikt

Igen így van és örülök hogy jó helyre került és nincsen vele semmi gond ( kicsit hiányzik de ott van a zenpad ) remélem nem is lesz gond vele! :)
S7 nagyon jó telefon, de a Zen stílus jobban bejön, de ha felrakom Zen launchert, nem minden megy úgy ahogy kellene.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#7453) Lecs@


Lecs@
addikt

Üdv ! Cn Zenfone - ra szeretnék kérni egy aktuális FW linket. Ami a legajánlottabb. Már rég frissítettük.

Ez most a verzió.

Köszönöm !

512 GB

(#7454) Joe.36 válasza Lecs@ (#7453) üzenetére


Joe.36
addikt

[Itt van] :)

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#7455) Lecs@ válasza Joe.36 (#7454) üzenetére


Lecs@
addikt

Akkor jó helyen keresgéltemköszike. Épp a Verzió V2.20.40.195 csorog lefelé. Szerintem nincs Root, semmi most a párom telóján. Fel tudom dobni ADB - vel ? Gondolom, mivel CN készülék manuell OTA nem megy. Bocsi, már kihűlt a tudásom Asusból :D

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#7456) Joe.36 válasza Lecs@ (#7455) üzenetére


Joe.36
addikt

ÉN úgy tudom hogy sorrendben, egyesével kell felrakni, memóriakártyára bemásolva, telefont újra indítva, én sosem csináltam még ilyet mert minden asus cuccom a mostani is WW és OTA jött a frissítés rá.
De biztos van más mód is de azt nem ismerem. OTA CN nincsen ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#7457) chipi-85 válasza Joe.36 (#7456) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Ha az asus oldalról van leszedve akkor csak fel kell másolni és újra indítani a telefont.
Ha FOTA verzió (pár száz mega) akkor kell sorrenden felrakni

WW verziót kell leszedni, felmásolni és megy is :)

[ Szerkesztve ]

(#7458) Szaraz


Szaraz
tag

Sziasztok!

Előjött nálam az alábbi probléma: folyamatosan azt érzékeli, mintha egy adott sávban nyomkodnám a kijelzőt, ezáltal nem tudom használni.
Gondolom a touchscreen adta meg magát.
Újraindítás nem sokat segített.
Valakinek hasonló problémája volt?

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#7459) aha.e válasza Szaraz (#7458) üzenetére


aha.e
tag

Helló!

Ilyet még nem olvastam itt a topicban. Nem ejtetted le? Nagyon hardver hiba gyanús.

[ Szerkesztve ]

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#7460) keram2009 válasza aha.e (#7459) üzenetére


keram2009
tag

Pedig viszonylag sűrűn jelentkező hiba! Én már vagy 4db CN-es készüléken cseréltem ezzel a hibával kijelzőt. Hardverhiba. Nem hozza rendbe semmi beállítás csak a csere. Ha garos a készülék nyugodtan küld vissza. Ha nem akkor meg kijelzőcsere valamilyen telefonszaki boltban. :)

(#7461) aha.e válasza keram2009 (#7460) üzenetére


aha.e
tag

Nekem is CN van. Már egy éve. Sőt több készülék megfordult a kezemben, de ilyen hibával még nem találkoztam. Sőt, még itt sem írta senki sem ezt a hibát. Ha meg előjön akkor cserélem. Pár ezer forint hozzá a kijelző. :)

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#7462) Szaraz válasza keram2009 (#7460) üzenetére


Szaraz
tag

Köszi a választ!
Kijelzőt megrendeltem!

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#7463) grobi007 válasza Szaraz (#7462) üzenetére


grobi007
tag

Belinkelnéd, hogy mit rendeltél?

(#7464) matteo_szg


matteo_szg
őstag

Végre megjelent, kész van, tölthető vagy megvárható OTA-n.

ASUS ZenFone 2=ZE551ML(Z00AD/Z00ADA/Z00ADB/Z00ADC) software Image: V4.21.40.134 for WW SKU only* (andriod M)

jupiiii

(#7465) R4E/B válasza matteo_szg (#7464) üzenetére


R4E/B
tag

Köszönjük uram az információt! :)

Akkor ez ugye a végleges és nem a béta? Köszönöm előre is válaszod! :)

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#7466) sajp63 válasza R4E/B (#7465) üzenetére


sajp63
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7467) eversman válasza matteo_szg (#7464) üzenetére


eversman
tag

Elkezdtem lehúzni, hamarosan kiderül :)

(#7468) matteo_szg válasza R4E/B (#7465) üzenetére


matteo_szg
őstag

Nem béta, végleges, hivatalos.

Nem volt egyszerű összehozni, de végre kész van. Oka -> Intel driverek.

jupiiii

(#7469) eversman válasza matteo_szg (#7468) üzenetére


eversman
tag

Azt hittem fog működni a belső tárhelyre másolós módszer, de valamiért nem akarja... :(
ADB meg majd maximum otthon, céges gépen nem igazán megy a driver telepítés.... :(

(#7470) matteo_szg válasza eversman (#7469) üzenetére


matteo_szg
őstag

Tiszta telefonod van? Mármint eredeti WW, nem mókolt?

Elvileg működnie kellene a belső tárhelyes dolognak, bár én most nem tudom ezt kipróbálni. :(

jupiiii

(#7471) eversman válasza matteo_szg (#7470) üzenetére


eversman
tag

Makulátlan WW, nem mókolt. Próbáltam átnevezgetni is, külső-belső tárhely minden permutációban, de nem akarja a jót. Azért még próbálkozok, maximum közben megérkezik OTA-n :D

(#7472) e-newsee


e-newsee
addikt

Úgyis megy gariba a kijelző miatt, de szerintem előtte feldobom ezt, legalább tiszta lesz a rendszer.
Viszont van egy kérdésem. Ha felmásolom a kártyára, akkor hogyan kell átneveznem? Az OTA megoldást nem merem megpróbálni, mert bár olyan rootom van, amivel unroot nélkül felmegy az OTA, de ez mégiscsak új főverzió, itt nem biztos, hogy jó lesz.
A másik, hogy gondolom ezután nem maradnak adatok és minden gyári beállítás lesz.
Bocs, ha hülye kérdések, de alapból nem mókolok telefont, max egy root, oszt jóvan...

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#7473) matteo_szg válasza eversman (#7471) üzenetére


matteo_szg
őstag

Ahh, figy. Ahogy nézem, rossz a fájl neve, amit letöltesz.

A verziószámba pontokat kellene rakni aláhúzás helyett, a többi helyre pedig kötőjeleket.

Tehát ez legyen a fájlnév: UL-Z00A-WW-4.21.40.134-user.zip

jupiiii

(#7474) eversman válasza matteo_szg (#7473) üzenetére


eversman
tag

Köszönöm, a pontoknál néztem be a dolgot... :)
Most úgy tűnik működik, legalább is telepít, aztán egy FR, aztán meglátjuk milyen lesz. Lehet újra belakni :D

(#7475) Szaraz válasza grobi007 (#7463) üzenetére


Szaraz
tag

Szia!

Ezt rendeltem: [link]

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#7476) jano_77 válasza matteo_szg (#7464) üzenetére


jano_77
nagyúr

most néztem rá a telón a rendszerfrissítésre, de nem talált még semmi újat! Ha nem szeretném megvárni, akkor hogyan tudom feltenni teljesen gyári, nem mókolt telóra? Vmi egyszerű leírást kérhetnék, amit egy hozzá nem nagyon értő is megért? :F :R

(#7466) sajp63: azt írja, hogy az alkalmazásokat helyezzük a belső tárolóra!? Ez azt jelenti, hogy az összes app-ot, ami fent van, át kell tenni a telefon belső memóriájába!? Én eddig pont arra törekedtem, hogy mindent az SD kártyára tettem át vagy eredetileg is oda telepítettem. :F

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#7477) chipi-85 válasza jano_77 (#7476) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Ennél egyszerűbb nincs!

Letöltöd
átnevezed erre: UL-Z00A-WW-4.21.40.134-user.zip
Felmásolod a telefonra (ha nem ajánlja fel a telepítést, akkor restartold a telefont)
Telepít és kész!

[ Szerkesztve ]

(#7478) jano_77 válasza chipi-85 (#7477) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nagyon köszönöm, ha haza érek kipróbálom! Hátha megoldja nekem is a SIM2 felvételi problémáját. :B

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#7479) Huha81 válasza matteo_szg (#7464) üzenetére


Huha81
tag

Ez vajon csak WW-s verzióra lesz?

(#7480) lovi27 válasza Huha81 (#7479) üzenetére


lovi27
addikt

Nem, biztos, hogy lesz minden verzióra.
De az európaiaknak a WW-s verzió a leghasználhatóbb. Térj át.

(#7481) Huha81 válasza lovi27 (#7480) üzenetére


Huha81
tag

Ja, hülye vagyok. Most is WW-s rom van a TW készüléken. Azért várok még, hogy jól kiteszteljétek :)
(2 hétig ügyeletes vagyok, úgy hogy nem esne jól, ha épp nem tudnának hívni)

(#7482) chipi-85 válasza Huha81 (#7481) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Nekem a Béta verzióval sem voltak bajok.
Nem gondolnám, hogy a végleges verzióval lennének problémák!

(#7483) Huha81 válasza chipi-85 (#7482) üzenetére


Huha81
tag

Remélem is :)
Nem volt eddig valami sok telefonom, de eddig ezzel volt a legkevesebb problémám

(#7484) lovi27 válasza chipi-85 (#7482) üzenetére


lovi27
addikt

A próféta beszéljen belőled! Ilyen még nem volt... :DDD :DDD

(#7485) feherzaj45


feherzaj45
csendes tag

Az ASUS oldalán fent van az MM!!! :DD :C

Description ASUS ZenFone 2=ZE551ML(Z00AD/Z00ADA/Z00ADB/Z00ADC) software Image: V4.21.40.134 for WW SKU only* (andriod M)
Note:

1)APP2SD not supported in M. Please backup before upgrade.
2)Adjust pre-load app after upgrade to Android M
3) Multi-user and SnapView will not be supported. If you wish to continue to use multi-user, please keep using current account
4)Remove Asus Email, Asus Calendar, Asus Messaging, Asus Browser and Asus Music after Factory Reset. You could use Gmail, Google Calendar, Google Messenger, Chrome and Google Play Music for relevant services
5)Add new features and new apps:
- Google Calendar
- Google Messenger
- Facebook
- Facebook messenger
- Instagram

The apps listed below will no longer be pre-loaded once your device has been upgraded to Android 6.0 (Marshmallow).
Thanks for your support.
1. ASUS Backup
2. Data Transfer
3. Dr. Eye (TW SKU)
4. Jawbone UP
5. EZTABLE (TW SKU)
6. Google Play Books
7. Google Play Games
8. Google Play Newsstand
9. Google+
10. Mirror
11. Omlet
12. Party Link
13. PC Link
14. Photo Frame
15. Remote Link
16. TripAdvisor
17. What's Next
18. Yahoo Shopping (TW SKU)
19. ZenFlash (Can be downloaded from Google play)
20. Zinio
21. Asus Game center

For more information please refer to:
TW:http://www.asus.com/zentalk/tw/ReleaseNotes
WW:http://www.asus.com/zentalk/ReleaseNotes
CN:http://zentalk.asus.com.cn/ReleaseNotes

Steps of Update:
1. Check software version of your device**
2. Download device software and Update SOP (From “Manual” Item)
3. Only apply to same SKU update, Example: WW->WW, CN->CN, .
4. Software update cannot transfer the software SKU and downgrade the software version.
5. Wrong SKU may cause update failure, please update the same SKU version only.
*How to know the device model?
Path: Settings->About-> Model number
Example: ASUS_T00I
**How to know the device software version?
Path: Settings->About-> software information->Build number
***System upgrade may cause part of data missing, please buckup your important data before system upgrading.

(#7486) lovi27 válasza feherzaj45 (#7485) üzenetére


lovi27
addikt

Elcseszték a CN verzió for more information linket: Not Found :O

Elég lett volna csak a link. Válaszd Android / Firmware
Link

(#7487) grobi007 válasza Szaraz (#7475) üzenetére


grobi007
tag

Köszönöm!

Más kérdés! Üllő vagy környékén nincs valaki, aki ki tudná cserélni?
Ha igen, akkor kérem, jelezzen vissza PM-ben, hogy hol, milyen feltételekkel lehet rá mód? Továbbá tud kijelzőt szerezni, vagy azt szerezzek én?

Láttam youtube-on van több video is a cseréről, elméletileg nem kell hozzá agysebésznek lenni, de azért nem vállalnám be, hogy apró darabokra szedjem a telefonomat...

(#7488) Siffredi válasza chipi-85 (#7482) üzenetére


Siffredi
senior tag

Hogy alakult az üzemidő a bétával?

(#7489) T-boy555


T-boy555
újonc

Sziasztok! Leszedtem a frissítést, a teló felismerte, elindítottam a telepítést, de kb. az egyötödénél előjött egy halott droid "Hiba" üzenettel. Csináltam egy factory reset-et aztán megpróbáltam újra, de ugyan az történt. Tudna valaki segíteni? Firmware verzió: WW-2.20.90.40

(#7490) matteo_szg válasza T-boy555 (#7489) üzenetére


matteo_szg
őstag

Nagyon régi, majdnem 1 éve kiadott firmware van a telefonodon.

OTA-módon miért nem frissült le eddig? Eredeti WW-régiós készülék?

jupiiii

(#7491) T-boy555 válasza matteo_szg (#7490) üzenetére


T-boy555
újonc

Szerintem nem, mivel Tinydeal-ről rendeltem.Konkrétan ezt:
http://www.tinydeal.com/asus-zenfone-2-55-fhd-intel-atom-quad-core-android-50-4g-lte-phone-p-147853.html

(#7492) matteo_szg válasza T-boy555 (#7491) üzenetére


matteo_szg
őstag

Ja, hát akkor az vélhetően mókolt készülék. A többiek segítenek a firmware-frissítésben.

jupiiii

(#7493) T-boy555 válasza matteo_szg (#7492) üzenetére


T-boy555
újonc

Értem, köszi a gyors reagálást! Na de ez esetben kedves Többiek tudnátok nekem ebben segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#7494) R4E/B válasza matteo_szg (#7468) üzenetére


R4E/B
tag

Tudom, hogy az Intel driverrel voltak felmerülő problémák, viszont mikor bejött a béta verzió akkor már tudtam, hogy lesz hivatalos és végleges kiadás a ZE550ML/ZE551ML-re.
Neked az akku idő meddig bírja? Egyébként a telefont nem használom facebookra, twiterre, instagramra meg egyébb nyalánkságokra, mert sajnos nem tudok telefonon olyan gyorsan írni, mint mások. :P :)
Nekem pont tökéletes zenehallgatásra, videóra (youtube). :)
Már több, mint 1 éves ez a telefon és még eddig nem okozott csalódást, persze van vésztöltőm (ZenPower), ha esetleg nem lennék megelégedve az akku idejével, de valahogy a véglegessel, mintha jobb lenne ez az idő, szerintem volt rajta szoftveresen javítva, de remélem nem tévedek.
Kedves matteo barátom, hozzád annyi kérdésem lenne, hogy csonka kis hazánkba mikorra várható a ZenFone 3 szériából az a 3 féle típus és melyik teljesítményű jön be hozzánk? Teljesítményre arra gondolok, hogy 6GB RAM stb...
Másik kérdés az, hogy mivel tegnap mutatták be a legújabb ZenWatch 3-at ami annyira felkeltette a figyelmem, hogy egyszerűen ledöbbentem mikor megláttam azt a szép ergonómikus kialakítást, hogy majdnem sírva fakadtam (nem kell roszra gondolni). Tehát az a lényeg, hogy sokkal jobb, mint a ZenWatch vagy ZenWatch 2 illetve VivoWatch. Ezért szeretném tudni, hogy hazánkba ugye nem csak az eMagon lesz elérhető, hanem minden márkakereskedésnél. Ha megpróbáljátok intézni, biztos lehetsz benne, hogy még ha esetleg limitált számba lenne Magyarországon akkor biztos lesznek olyan vevők akik rá is teszik a kezüket. Nem tudom, hogy használsz most jelenleg illetve teszteltetek-e ZenWatch 2 vagy pedig VivoWatch okosórát, ha igen mi a tapasztalatod e-téren?
Elnézést kérek az offért, tudom, hogy ez ZenFone 2 fórum topik, de sajnos ezt muszáj megkérdeznem tőle. :)
Köszönöm szépen válaszod kedves barátom!

Üdv,
RampageIV!

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#7495) chipi-85 válasza T-boy555 (#7489) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Szia!

Mennyire vagy informatikus/programozó alkat?
Neki futnál egy ilyennek? [link]

Nem nagy kunszt. Csak elsőre tűnik bonyolultnak!
Ha valami nem egyértelmű a leírásban, akkor kérdezz bátran! :K

Mondjuk neked kb a fele kell, mert ez egy Android 6.0-ról való visszatérés 5.0-ra!
[link]
Innen töltsd le pl a .194es végű 5.0-át
aztán ezt kell véghez vinned:

kell a boot, droidboot, és a recovery, illetve a zippelt rom, amit fel akarunk tenni (ezt én a hivatalos oldalról szedtem le a .194est)

Akkor kezdjük:

Hang fel + power
bejön a fastboot

Total commanderben a mappában ahova letöltöttük a fenti fájlokat nyomunk egy Shift + jobb klikk (ne álljunk fájlra)
Kiválasztjuk a Parancsort futtatás itt:

bejön a Commander
telefont rádugjuk a PC-re
én egy
fastboot reboot-bootloader paranccsal kezdtem, hogy biztos zölden jelenjen meg a szöveg alul.

restart után jöhet a következő:

fastboot flash fastboot droidboot.img
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot flash boot boot.img

Ha ez mind rendben lement, akkor a telefont indítsuk el recovery-ben. a hanyatt dőlt robotos hibánál power + hang fel.

ha bejött, akkor update from adb
ha ez elindult, akkor parancsorba:
adb sideload "file name"

A file name értelem szerűen a letöltött firmware pontos neve pl: UL-Z00A-WW-2.20.40.194-user.zip

Ha ez meg van, akkor restart. és elvileg működik!

[ Szerkesztve ]

(#7496) matteo_szg


matteo_szg
őstag

Most kaptam infót arról, hogy a firmware a szeptemberi Android Security Patch-t tartalmazza. Ez is valami. :)

jupiiii

(#7497) Sword válasza R4E/B (#7494) üzenetére


Sword
őstag

Nem hinném, hogy a kérdések nagy részére szabad válaszolnia.
Számomra egyébként a deluxe valamelyik változata lenne az ideális.
Ami hiányzik nekem belőle az a vezetéknélküli töltés, valamint a 3000 mAh-os akksit tartom kevésnek.

Egyébként (most ártól függetlenük kivételesen, hiszen csak a kinti árat tudjuk) instant get.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#7498) matteo_szg válasza Sword (#7497) üzenetére


matteo_szg
őstag

Még nem végleges a lista, mely készülékek jönnek. De amint megvan, tudok válaszolni. :)

jupiiii

(#7499) Sword válasza feherzaj45 (#7485) üzenetére


Sword
őstag

Na, felrakta már valaki?
Milyen?

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#7500) manowarkill válasza Sword (#7499) üzenetére


manowarkill
tag

csinaltam hard resetet upgrade utan. sebesseg ugyanolyan gyorsnak erzodik, mint eddig volt, alapjaraton a rendszer korulbelul 1 GB ramot eszik.
akkuido viszont az elozo 24 ora tapasztalatai alapjan drasztikusan megnott. automatikus fenyeron 24 ora utan 47%-on van az aksi, pedig nyuztam a telot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.