Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-06-01 19:34:57

LOGOUT.hu

Egyelőre "kilóra" bemásolva feherzaj45 kolléga anyaga, köszönjük neki!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) lovi27 válasza jano_77 (#7198) üzenetére


lovi27
addikt

Amíg garanciális nem javaslom, hogy kinyisd a bootloader-t. Én nem tenném, ha már egyszer fizettem érte! Bár alig téglásítható, de sosem tudhatod a tied is mikor lesz hirtelen "tégla"...

(#7202) jano_77 válasza lovi27 (#7201) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszi, akkor idegeskedem tovább és várom a csodát! :O :W
Abban esetleg tudnál - vagy bárki más - segíteni, hogy miként, hol, hogyan tudom beállítani, hogy bizonyos app-ok ne tudják magukat frissíteni, de még csak fel sem ajánlják, hogy van hozzájuk frissítés, mert nem használom őket?! Szívem szerint törölném őket, csak nem tudom, hogy esetleg okozok-e vmi galibát vele a telóban. :F :U (Google Play Zene/Könyvek/Játékok/Újságos, TalkBack, Hangouts, UP, Zinio, Amazon Kindle, ZenCircle, ASUS Party Link pl) Van ezek között olyan, amit nem jó, ha letörlök!?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#7203) aha.e válasza lovi27 (#7201) üzenetére


aha.e
tag

Sztem meg nyugodtan nyissa a bootloadert. Eddig is kitörölhette a s*ggét a garanciával. Semmit nem ér, hogy van neki, mert nem cserélik. Akkor már oldja meg maga, és használja megelégedéssel a telefont!

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#7204) lovi27 válasza jano_77 (#7202) üzenetére


lovi27
addikt

Törölni csak root-olt mobilon lehet, tiltani kell őket, ha szükséges. A frissítés semmi kárt nem okoz, mindegy, hogy használod vagy nem az appot. Be kell állítani,hogy csak wifin szinkronizáljon.

Emlékeim szerint jól működő indulást vezérlő managert csinált az Asus. Amelyiket nem használod tiltsd le a listában, hogy újrainduláskor ne induljon el.

Az androidban a beállításokban van egy Alkalmazások menüpont (lehet az Asus nem pont így hívja, de van), ott lehet a kiválasztott appot letiltani. Root nélkül nem mindegyiket vagy a következő újrainduláskor megint engedélyezett lesz. Erre számítani kell.

Még egy jó tanács. A ritkán használt appokat ne tartsd a memóriában, ha fontos az üzemidő. Persze ez önmagában csak pici megtakarítást jelent, de sok piciből lesz normális üzemidő.

(#7205) lovi27 válasza aha.e (#7203) üzenetére


lovi27
addikt

Renden, ez a te véleményed. Az enyém meg az. Majd ő eldönti.

De még a félidőnél sem tarthat a garanciában, eldobni szerintem több, mint felelőtlenség. Te vagy bárki tudja garantálni, hogy egy másik ROM-mal minden az elképzelése szerint fog működni!? Ha csalódik, lesz vissza út?

(#7206) keram2009 válasza jano_77 (#7202) üzenetére


keram2009
tag

Estleg olyat nem tudnál hogy videót készíteni a hibáról és bevinni TMX-hez kb, hogy nesztek ez a hiba itt van lemezen nézzétek meg és probálgassátok csak nyugodtan. Csak egy tipp volt.

(#7207) aha.e válasza lovi27 (#7205) üzenetére


aha.e
tag

Biztos megoldja, de majd eldönti. Én első nap nyitottam a bootloadert :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#7208) jano_77 válasza keram2009 (#7206) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ezzel csak az a baj, hogy ehhez kellene egy másik készülék. Ami még csak lenne is,de SIM nélkül nem tudom, lehet-e vele felvenni videót!? Meg előre nem tudom, hogy most nem fogja felvenni!? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#7209) Joe.36 válasza jano_77 (#7208) üzenetére


Joe.36
addikt

Esetleg tedd fel a gyári béta 6.0-át . Hátha az segít. + abban ha jól tudom sok vacak alkalmazás már nincs is benne.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#7210) hzcs válasza chipi-85 (#7197) üzenetére


hzcs
senior tag

Mi az eredmeny? Nekem is ebren van kb 2 hete.

(#7211) nova001 válasza Joe.36 (#7209) üzenetére


nova001
senior tag

Szia

Honan lehet leszedi a betát? Mikor jön a teljes tudni valamit?

(#7212) lovi27 válasza nova001 (#7211) üzenetére


lovi27
addikt

Pl. az Összefoglalóból.

(#7213) chipi-85 válasza hzcs (#7210) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Tegnap este 10kor 47%-on zártam!
Egyetlen hiba, amit eddig észre vettem az a dropbox, ami nem indul el, más minden rendben fut.
Hívások, net, minden korrektül működik egyelőre (1 nap használat után)

(#7214) lovi27 válasza chipi-85 (#7213) üzenetére


lovi27
addikt

SOTime? Tedd fel ide a képernyőképét.

(#7215) chipi-85 válasza lovi27 (#7214) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Mit takar az SOTime?

Jelenleg így állok:
Android OS:
CPU teljes: 2ó 45p
Ébren: 22p
Képernyő bekapcs: 1ó 27 perc

Reggel 7kor levéve a töltőről: még 67%

(#7216) lovi27 válasza chipi-85 (#7215) üzenetére


lovi27
addikt

Screen On Time. Azaz, bekapcsolt képernyővel töltött idő. Tesztekben ezzel az idővel (is) jellemzik, hogy mennyi ideig használható egy feltöltéssel a mobil, és különböző mobilosok ezt szokták összehasonlítani. Persze ez sem objektív, mert nem mindegy, hogy a bekapcsolt időben filmet nézel, böngészel vagy éppen játszol a mobilon. Más-más eredmény jön ki. De annál mégis objektívebb mintha valaki csak bemondja, egész nap bírta a mobilom. És?

Akkor te most másfél óránál tartasz. Ne vedd magadra, de ez nem túl acélos. Sajnos ez a telefon ilyen. Több fórumot olvasva, ha a 4 óra megvan, az már jó érték. Persze időnként beírnak vad értékeket is, de nem dokumentálják és nem tudják nap mint nap megismételni. Csak összehasonlításhoz - épp pár napja dicsekedett itt a gusthy, hogy az új mobiljánál ez az idő 10 óra.

(#7217) chipi-85 válasza lovi27 (#7216) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Nem vagánykodni akartam, csak leírtam, hogy jelenleg itt tartok.
Tegnapi napról nem tudok mit mondani, de előtte ugyan ilyen felhasználás mellett (2 sim saját + céges beszélgetések, folyamatos net, szinkronizáció, viber, FB) beakadt ébrenléttel délután 4kor már 15% voltam, most este 10kor sem merült addig.

Nekem a lényeg az hogy reggel 7 és este 10-éjfélig bírja töltés nélkül.
De az hogy már délután 4kor bekapcsolt az ultra takarék (mert 10% állítottam be) akkor azért elborul az agyam...

[ Szerkesztve ]

(#7218) jano_77


jano_77
nagyúr

Kipróbáltam a Calculator progiban a .12345+= kódot.

Amúgy volt ma is 2-3 olyan hívásom, amit sajnos nem tudtam felvenni és még BT headsettel sem egyik esetben. :(

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#7219) lovi27 válasza chipi-85 (#7217) üzenetére


lovi27
addikt

Nem egyről beszéltünk.
A lényeg, hogy elégedett vagy és most az elvárásod szerint fogyaszt. :C
Én meg majd megtudom később, hogy az MM-mel tudott-e az Asus kimutatható fogyasztáscsökkenést elérni.

(#7220) kingpython


kingpython
aktív tag

Akkor én már le se merem írni, hogy heti hányszor, töltöm fel a telefonom, mert agybajt kaptok :)

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#7221) HoTaZo válasza jano_77 (#7218) üzenetére


HoTaZo
addikt

Tudsz olyat csinálni, hogy a mikor hívnak, akkor a hangerő fel+bekapcs gombot nyomod, hogy elindítsa a képernyőfelvételt (ha jól tudom ez android 5-től van), majd utána próbálod felvenni?
Így lehetne felvételed a folyamatról és kérhetnél te is tárgyi bizonyítékot a szerviztől, hogy csináljanak ők is ha már náluk csak jól muzsikál a készülék.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#7222) gusthy válasza lovi27 (#7216) üzenetére


gusthy
veterán

Az egy másik fajta telefon nagyobb aksival és sokkal takarékosabb procival. És valóban, a 10 óra 5 perces SOT egyszer volt, azóta csak úgy 7-8, 5 óra, hétköznap többet telefonálok sokkal.
Ja, és a Pokémon Go is elég aksi-gyilkos :)
A ZF2 esetén 4-5 óra teljesen jó idő (egyébként manapság az a 4-5 óra tök átlagos, teljesen rendben van).

[ Szerkesztve ]

(#7223) jano_77 válasza HoTaZo (#7221) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszi az ötletet, majd megpróbálkozom vele, mert már ma reggel is volt egy ilyen hívásom. :O

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#7224) balazs1956


balazs1956
senior tag

(#7225) Memphis79 válasza chipi-85 (#7185) üzenetére


Memphis79
aktív tag

jó kis cucc az biztos, a mai napig elég mindenre :D

Origin:Memphis79HUN

(#7226) feherzaj45


feherzaj45
csendes tag

Sziasztok! Az odal frissült az MM béta és a Cyanogenmod szekció! :K

(#7227) kingpython


kingpython
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek mennyiért tudnám eladni a telefonom?

ASUS ZE551ML ZenFone 2 32GB szürke, hibátlan karcmentes gyári dobozával minden tartozékkal, van hozzá új bontatlan dobos ASUS PowerBank 10050mAh-om, gyári eredeti ASUS ZenFone 2 View Flip Cover Deluxe van rajta. 2016.01.19-án lett vásárolva az Iponba 2 éves garanciával.

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#7228) chipi-85 válasza feherzaj45 (#7226) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Szia!

Miben változott az MM Béta?

(#7229) Edi77 válasza kingpython (#7227) üzenetére


Edi77
őstag

Ezzel a kérdéssel a telefon beárazós topikban érdeklődj légyszíves

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#7230) kingpython válasza Edi77 (#7229) üzenetére


kingpython
aktív tag

Oké köszi, nem tudtam, hogy van olyan.

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#7231) feherzaj45 válasza chipi-85 (#7228) üzenetére


feherzaj45
csendes tag

Verzió számban!!! Stabilizált bejövő hívás és stabilizált SIM 1 Érzékelés Hozzáadott appok: Facebook, Facebook messenger, Instagram. Nem sok de ebben csak ennyi az "újdonság". :K

[ Szerkesztve ]

(#7232) chipi-85 válasza feherzaj45 (#7231) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Nekem az első verzió van fent, és az is 4.21.40.61
Csak azért kérdezem!
Van benne újítás?

(#7233) feherzaj45 válasza chipi-85 (#7232) üzenetére


feherzaj45
csendes tag

Már van a 78-as végű de azt írják ha valakinek a 61-es működik kár meg keverni.

(#7234) chipi-85 válasza feherzaj45 (#7233) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Világos!

(#7235) osztraksajt válasza feherzaj45 (#7231) üzenetére


osztraksajt
őstag

Na ezek aztán nagyon kellenek bele.... :W Még jó hogy pont azzal kampányoltak hogy a bloatwarekből visszább vesznek.

Akinek kellenek az szedje le a play store-ból, én meg tiltogassam, rejtsem el a menüből, csak pocsékolja a tárhelyem. Félreértés ne essék, nem FB gyűlölő vagyok, az összes többi olyan appra így tekintek amit nem használok csak feleslegesen foglalja a helyet a telefonon. De ezek még nem is annyira kicsik.

[ Szerkesztve ]

(#7236) nova001


nova001
senior tag

twrp telepítéshez kikell nyitni a bootloadert ? letöltöttem az asus oldalárol az eszköz feloldó alkalmazást de mikor elfogadom a licenszet összeomlik a program és kilép. ez alapján csinálnám

Más:

Marshamallow lehet rootolni ?

[ Szerkesztve ]

(#7237) nova001 válasza nova001 (#7236) üzenetére


nova001
senior tag

hajjajj baj van, felraktam a MM-ot :S:S

valahogy kinyirtam a telot ugy hogy nem tölt be a rendszer csak pörög a karika folyamatosan, és recoverybe se tudok bemenni mert csak ujra indulgat a telefon.

MIt csináljak ilyenkor ??? Vissza raknám a lollipoppot de nem tudom hogyan

(#7238) jano_77 válasza feherzaj45 (#7226) üzenetére


jano_77
nagyúr

Szia! Esetleg nem lehetne végre most már az Összefoglalót egy kicsit emészthetőbb formára hozni!? Tudom, hogy nem kis munka volt ezt is így össze szedned, de ez számomra - biztos bennem van a hiba - annyira össze-visszaság és emészthetetlen, hogy jó hogy van, de minek kategória....sajnos. :U :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#7239) obligat válasza nova001 (#7236) üzenetére


obligat
senior tag

Twrp csak nyitott bootloaderrel megy. A telefont látja a pc adb-n keresztül?

"adb devices" parancs

Amúgy nekem nem nyitotta ki a gyári alkalmazás a bootloadert.

[ Szerkesztve ]

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7240) obligat válasza osztraksajt (#7235) üzenetére


obligat
senior tag

Én is utálom, ha olyasmi van a telefonon, amit sohasem használok. Jelenleg gapps sincs, az emailre ott az aquamail, annál jobb nem kell. ;-)

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7241) nova001 válasza obligat (#7239) üzenetére


nova001
senior tag

ezzel a parancsal nem, de ha töltök fel valamit akkor felrakja

megcsináltam ezt hogy vissza állítsam a régit de mindig fastbootba lép be a telo :W :W

[ Szerkesztve ]

(#7242) jano_77


jano_77
nagyúr

Hogy tudom megnézni hogy hány óra a SOT-om?
Készítettem egy képernyő mentést de nekem csak vonalakkal mutatja. :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#7243) gusthy válasza nova001 (#7237) üzenetére


gusthy
veterán

Ha fastboot látja a telefont, akkor fastboot -w csinál factory resetet, valószínűleg ennyi elég neki.

(#7244) kiskacz válasza jano_77 (#7242) üzenetére


kiskacz
senior tag

Az érdekes az, hogy nekem mindíg ébren van.... mitől lehet - mit állítsak? A wifi rész kamu, amikor nem használom, kikapcsolom és a mobil netet is....
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 8

(#7245) nova001 válasza gusthy (#7243) üzenetére


nova001
senior tag

nem csinál semmit, megsérült a splashscreen is. Először azt kéne helyreállítanom csak nem találom a gyárit

(#7246) dtraveller


dtraveller
csendes tag

Üdv,

Asus Zenfone 2 akkumulátor töltésekor a valami miatt 60-70%-ról 100%-ra ugrik a töltöttségi szint.
A jelenség normális vagy a 3 hónapos telefon aksija adta meg magát?

Köszi

(#7247) gusthy válasza nova001 (#7245) üzenetére


gusthy
veterán

Az a baj, hogy nem vagyok gépközelben, leghamarabb holnap este leszek. Majd akkor utána tudok nézni. Azt ugye tudod, hogy a LP és a MM splashscreen más formátumú?

Mindenesetre elvileg lehetetlen brickelni a telefont, nagy küzdelem helyrerakni, de nem lehetetlen.

(#7248) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Urak!
Hasznal vki olyan atlatszo szilikon tokot, ami kifejezetten feszes?
Paromnak van imak, nillkin, de olyan lazák, majd leesnek...

(#7249) nova001 válasza gusthy (#7247) üzenetére


nova001
senior tag

igazad van nem volt könnyű menet de sikerült megjavítani ennek a videó alapján. Főleg a driverek felrakásával voltak gondok windows 10-en.

(#7250) kaosz86 válasza zolikaDB (#7248) üzenetére


kaosz86
aktív tag

S-line tokot keress pl ebayen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.