Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-06-01 19:34:57

LOGOUT.hu

Egyelőre "kilóra" bemásolva feherzaj45 kolléga anyaga, köszönjük neki!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) R4E/B válasza Sword (#7497) üzenetére


R4E/B
tag

Köszönöm az információt, de az okosságot utálom. Majd ő eldönti mire válaszol és mire nem. :) Diszkrét voltam, nem pedig bunkesz, tudni kell kihez fordulni információért ilyen esetben.

Nem tudom, hogy vezetéknélküli töltés van-e máár, jó lenne, amit írtál, hogy a 3000mAh-os akku kevés, hát igen ezzel egyetértek, azért egy csúcstelefonnál lehetne 5000mAh-os is. Ha nem elég a 3000mAh akkor ott a ZenPower vésztöltő abban az esetben, ha az akku idővel nem vagy megelégedve főleg akkor mikor nem otthon vagy, hanem egy hosszú úton, mivel 3x is töltheted telefonod vele. :)

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#7502) youngboy


youngboy
senior tag

Sziasztok!

A következő történt.

Úgy 10% akku környékén feltettem töltőre a telefont. Néhány óra múlva (2-3) néztem csak rá és azt láttam, hogy 7%-t mutat és gyorstöltést. Egyébkén működött. Ekkor gondoltam, újraindítom. Le is állt, de utána már nem indult el. Nem kapcsol be és nem jelezi, hogy töltene.
Jelenleg csatlakoztatás után kb. 1,5 percel kettőt rezeg, majd újra és újra 1,5 perces időközönként.
Próbáltam gyári töltőfejjel és számítógép USB-ről is. Gyári kábellel és másikkal is. Az eredmény ugyanaz.
Korábban nem tudom, hogy ez volt-e a helyzet, mert először próbáltam kíhúzni majd újra csatlakoztatni a kábelt. Majd hosszan nyomni a power gombot. Majd különböző gomb kombinációkat.

Sürgős lenne, mert jelenleg nincs pót telefonom. Valamint a céges is ez volt.
Próbáltam keresni fórumban, de jelenleg nincs több időm. Majd holnap még megpróbálom, de nagyon megköszönném, ha valaki adna hasznos információt.
Van valami trükk vagy szervízbe kell küldeni?

(#7503) Joe.36 válasza youngboy (#7502) üzenetére


Joe.36
addikt

Hagyd egész éjszaka kikapcsolt állapotban a töltőn, hátha észhez tér.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#7504) youngboy válasza Joe.36 (#7503) üzenetére


youngboy
senior tag

Sajnos nincs változás.
Annyi tapasztalat még, hogy azután is marad a rendszeres rezgés, miután lehúzom töltőröl.
Úgy tűnik, a hangerő le + power gomb nyomva tartása után megszűnik.
Majd pl. a power gomb hosszan nyomása után megint elkezdi.
Azt hiszem, ma felveszem a kapcsolatot a szervízzel. Még garanciás.

(#7505) LeventeV


LeventeV
senior tag

Sziasztok. A teszt alapján elég tetszetős ez a készülék. Csak annyit szeretnék megkérdezni, hogy javítottak-e utólag valamennyit a kamerán?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#7506) matteo_szg válasza LeventeV (#7505) üzenetére


matteo_szg
őstag

Igen, javítottak rajta, plusz új tulajdonságokat is kapott a PixelMaster szoftver. De természetesen nem lett belőle hirtelen tökéletes, mindent verő kamera.

jupiiii

(#7507) Dylan_


Dylan_
tag

Nos, feltettem a 6.0-át, manuálisan asus honlapról letöltöttem és feltettem a telefonra kb fél órája.

Elsőre viszont feltűnt egy új hiba:
A Wifi kb 2-3 percig él, aztán lebontja a rendszer a kapcsolatot.
Ez elég gázos, mert még a Google play frissítés sem jön le ennyi idő alatt.
Érdekes, hogy nem kapcsolja ki a wifit, csak a kapcsolatot bontja, "Wifi kapcsolathívási hiba" üzenettel...
Utána ha rányomok a Beállítások / Wifi-ben, hogy kapcsolódás, akkor felmegy pár percre, de néha csak másodpercekre. :W
Találkozott már valaki ezzel a problémával?

Ja, és az első hozzászólást valaki befrissíthetné már rendesen, mert mindig keresgélnem kell, hogy a Wipe cache törlést hogy kell csinálni. :Y

(#7508) Dylan_ válasza Dylan_ (#7507) üzenetére


Dylan_
tag

Mielőtt valaki megkérdezi (az előzőt már nem tudom szerkeszteni) Wipe cache megvolt, probléma megmaradt. :W

Amúgy a Wifi hibán kívül mást egyelőre nem látok (viszont ez eléggé idegesítő...), viszont nagyon új dolgokat sem, minden ugyanolyannak tűnik mint eddig. :U

(#7509) matteo_szg válasza Dylan_ (#7508) üzenetére


matteo_szg
őstag

Teljes hard reset, minden megvolt? Esetleg egy router újraindítást is csinálhatsz.

jupiiii

(#7510) Dylan_ válasza matteo_szg (#7509) üzenetére


Dylan_
tag

Teljes hard resetet nem akarnék csak végszükség esetén, mert nincs kedvem mindent újra beállítani...
Router reboot nem játszik, céges wifi, így nem férek hozzá az eszközhöz.
Az egyetlen reményem, hogy az otthoni wifivel nem lesz gond.

Keresem, hol tudom a hibát beküldeni az asusnak.

[ Szerkesztve ]

(#7511) Joe.36 válasza Dylan_ (#7510) üzenetére


Joe.36
addikt

Pedig ilyenkor ajánlott, ha 5.0 rol 6.0 váltasz, akkor kell egy teljes újra telepítés!

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#7512) e-newsee válasza Dylan_ (#7510) üzenetére


e-newsee
addikt

Mindenképpen ajánlott egy teljes factory reset.
Valószínűleg helyre teszi.
Ez egy új főverzió, ahol a motorháztető alatt rengeteg minden változott.
Más hivatkozások, címzések, új driverek, amik simán összeakadhatnak a régiekkel.
Akár egy asztali VGA drivernél is. Ott is ajánlott a tiszta telepítés.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#7513) jano_77 válasza chipi-85 (#7477) üzenetére


jano_77
nagyúr

A file névben kötőjelek vagy alulvonások vannak, legyenek? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#7514) chipi-85 válasza jano_77 (#7513) üzenetére


chipi-85
aktív tag

A jó a kötőjeles!
(letöltésben azt hiszem hogy kötjel meg pont helyett aluvonások vannak, az nem jó)

(#7515) kingpython válasza e-newsee (#7512) üzenetére


kingpython
aktív tag

Annak is aki OTA-n keresztül csinálja majd? Akkor automatikusan fel fogja ajánlani ezt a factory resetet vagy akkor, hogy kell csinálni?

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#7516) jano_77 válasza chipi-85 (#7514) üzenetére


jano_77
nagyúr

:R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#7517) Dylan_ válasza e-newsee (#7512) üzenetére


Dylan_
tag

Ok, megpróbálom este, köszi az ötletet.

(#7518) chipi-85 válasza kingpython (#7515) üzenetére


chipi-85
aktív tag

OTA-n nem fogja felajánlani.
Én azt ajánlom, hogy ha megkapod a felajánlást, frissítsd le, majd nyomj egy gyári beállítások visszaállítását.
Vagy a recoveryben factory reset!

(#7519) kingpython válasza chipi-85 (#7518) üzenetére


kingpython
aktív tag

Oké értem köszönöm!
De amiket telepítettem appok azok megmaradnak vagy mi történik ilyenkor, csak mert jó sok van fent?

[ Szerkesztve ]

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#7520) lovi27 válasza Dylan_ (#7510) üzenetére


lovi27
addikt

Felejtesd el és add meg újra a wifi beállításokat. Hátha segít.

(#7521) jano_77 válasza chipi-85 (#7518) üzenetére


jano_77
nagyúr

Gondolom, most az 5.0-n hiába csinálok egy backup mentést, azt nem tudom majd vissza tölteni a 6.0-ra, hanem mindent manuálisan kell majd visszaállítanom!? Jól sejtem? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#7522) e-newsee válasza kingpython (#7519) üzenetére


e-newsee
addikt

A factory reset után nem marad meg semmi. Épp ez a lényege.
De mindenképpen ajánlott. Anélkül olyan, mintha a Windowst csak frissítenénk mondjuk 7-ről 8-ra, nem újratelepítenénk. Azt meg ugye ismerjük, milyen... :Y

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#7523) chipi-85 válasza jano_77 (#7521) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Én a GO backupot szoktam használni.
Nem sok pénzért meg lehet vásárolni a pro verziót, és azzal lehet mindent menteni.
Illetve a Google fiókba szokott nekem mentéseket csinálni, és azokat visszatölti (appokat is)

Valamilyen backupot mindenképp érdemes csinálni!

(#7524) jano_77 válasza chipi-85 (#7523) üzenetére


jano_77
nagyúr

van az ASUS-nak is backup app-ja, az nem jó!? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#7525) zool1


zool1
őstag

Nekem OTA-n csak egy 46 megas biztonsagi frissites jott le. Meg mindig 5.0as droidon vagyok. :U

(#7526) chipi-85 válasza jano_77 (#7524) üzenetére


chipi-85
aktív tag

De jó az is!
Csak akkor szedd le a telódról, vagy SD kártyára tedd a mentést, mert a factory reset mindent legyalul a telefonról!
Tehát ha nem szeded le valahova akkor kukázza a backupot is!

(#7527) eversman


eversman
tag

No akkor tapasztalatok két nap 6.0.1 után:
Telepítés + FR után meglepően gyorsan tért magához, gondoltam ez csak azért van, mert "üres" a készülék, de nem, visszatettem minden alkalmazást és a boot idő nagyjából fele az eddigieknek.
Az alkalmazások engedély-kéregetése elsőre kicsit szokatlan, de szerintem szokható lesz. Akku idő elsőre jobban tűnik, de ezt majd a használat kideríti.
Ami viszont számomra kellemetlen és bosszantó, az az, hogy az istenért nem tud a telefon kapcsolódni a Casio GB-6900B okosórához. Se a gyári alkalmazással, se a BlueWatcher-rel. Látja a telefon az órát, de folyamatosan "Connection faild". Az eddigi rendszeren simán ment, szóval most el vagyok szomorodva kegyetlenül... :W

(#7528) lovi27 válasza eversman (#7527) üzenetére


lovi27
addikt

Több mindenhez nyúlkálhat az okosóra és valamelyik engedély még valószínűleg hiányozik. Nézd át a kapcsolódó alkalmazásokat is még egyszer.

Az Antutu sem hajlandó addig működni, míg a telefonhívások kezdeményezéséhez és kezeléséhez nem kap engedélyt. Nélküle itt a világvége és nem lehet tesztet futtatni...

(#7529) lovi27 válasza Dylan_ (#7510) üzenetére


lovi27
addikt

Ha nincs más bajod vele, akkor megúszod a gyári visszaállítást. Nincs rá szükség.

Nálam is eldobta az Asus MM a Wifi-t pár perc után - mások eddig soha. Ezért kicsit utánanéztem a dolognak és ha kikapcsolom a speciális beállításoknál, hogy ne pásztázza állandóan, ne keressen örökké nyilvános wifi hálózatot, azóta egyszer sem dobja el. Amúgy is ez a felhasználók legalább 90%-kánál feleslegesen van bekapcsolva, csak meríti az akksit. Elsők között ajánlják kikapcsolni.

(#7530) alexw801


alexw801
senior tag

OTA-n ajánlgatja a WW_2.20.40.196-ot. Mit tenni?

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#7531) lovi27 válasza alexw801 (#7530) üzenetére


lovi27
addikt

Ez nem az MM.

Csak tipp. Feltenni! Szeptemberi security update. Utána pár napon belül jönnie kéne az MM-nek is.

(#7532) eversman válasza lovi27 (#7528) üzenetére


eversman
tag

Megvan adva neki minden engedély amit kért, de semmi. Azt nem tudom, hogy mit kéne még hozzáadni manuálisan, meg azt se, hogy azt egyáltalán hogy... :(((

(#7533) Dylan_ válasza lovi27 (#7529) üzenetére


Dylan_
tag

Köszi, hát ezt sajnos már csak reset után olvastam el, de hátha másnak is lesz ilyen gondja. :)

Mindenesetre a reset úgy néz ki megoldotta a problémát. :)
Amúgy mintha sokkal gyorsabb lenne a teló válaszideje a 6.0-val. :DD
Persze ez még csak fél nap tapasztalat, aksiról sem tudok nyilatkozni, mert ma elég sokat nyúztam, így tölteni kellett, de hétvégén átlagos terhelés lesz, meglátjuk mit változott.

(#7534) lovi27 válasza eversman (#7532) üzenetére


lovi27
addikt

Csak egy ötlet volt, hátha...
Amúgy a Beállítások / Alkalmazások menüpontnál lehet ezekkel variálni. A Headset-em például működik rendesen, nem volt gond.

(#7535) eversman válasza lovi27 (#7534) üzenetére


eversman
tag

Headset, laptop, kocsi, tv megy nálam is gond nélkül, csak az óra nem... szóval gondolom nem a Bluetooth lesz a gond.

(#7536) lovi27 válasza Dylan_ (#7533) üzenetére


lovi27
addikt

Kár, jó lett volna tudni, neked is segített volna e.

Én is csak ma kezdtem, de az üzemidő jónak tűnik, a 4-5 óra SOT lazán meglehet - 67%-nál és több, mint 2 óra most.

(#7537) Anathema67


Anathema67
tag

Hello, telepítettem a 6.0-t sima újraindítással.Hogy kell factory resetet csinálni? Köszi

(#7538) Sword válasza Anathema67 (#7537) üzenetére


Sword
őstag

Settings - backup & reset :)

------------

Nekem is jobban tetszik, jobb az akkuidő, kiforrottabbnak tűnik az oprendszer.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#7539) Joe.36 válasza eversman (#7532) üzenetére


Joe.36
addikt

Amikor kijött az S7 edge 6.0 val egy jó ideig azzal se ment az én alcatel órám ( gondolom ismered :) ), de jött pár frissítés és mikorra én megvettem makkor már ment vele.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#7540) jano_77 válasza chipi-85 (#7477) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszönöm a segítséget, úgy tűnik, hogy rendben lesz. Nekem azonnal feldobta hogy van frissítés, nem kellett miatta újraindítanom. Éppen most frissíti az alkalmazásokat. :R
Kíváncsi leszek nagyon.
Van esetleg vmi olyan okosság az új rendszernél, amire érdemes figyelni, amit érdemes be vagy kikapcsolni, beállítani?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#7541) chdmn


chdmn
csendes tag

Sziasztok! Ha megjön az OTA értesítés MM ügyén, akkor mit gondoltok, nem érdemes-e még előtte factory resetet csinálni? Hogy a csupasz rendszerre menjen fel az MM? Vagy mindegy, mert ha frissítés után csinálom ugyan úgy egy tiszta MM rendszert kapok a végén?

Valamint sokszor olvastam a Recovery (Cache?) Wipe kifejezést. Ez más mint a factory reset de számomra nem tiszta, hogy pontosat mit csinál, mikor édemes csinálni, és hogyan kell, valamint az MM frissítés kapcsán ajánlott-e megtenni.

Megírnátok, hogy hogy kell, és érdemes-e ebben az esetben? Köszönöm! :)

(#7542) eversman válasza Joe.36 (#7539) üzenetére


eversman
tag

Ismerem, naná, azzal működik is minden gond nélkül, csak ugye az nem az enyém. A Casio egyébként is egy macerás darab ilyen téren, és sajnos ez most elő is jött. Remélem igazad lesz, és jön frissítés ami megoldja. Ha más nincs, beviszem az orát frissíteni, de az meg aztán halál...

(#7543) jano_77


jano_77
nagyúr

Hajjajajjj....MM alatt már nem Üzenetek van, hanem Messenger? Muszáj ezt? :F Bementem a beállításokban és ha átállítom Üzenetekre, akkor szinte semmit nem lehet megadni: se értesítési hangot, semmit. :(
Szokjak hozzá, hogy a jövőben Messenger lesz az SMS kezelő app!? (ez nem a FB-os Messenger)

Illetve tök megörültem, hogy mikor a teljes RESET után beállításokon mentem végig, akkor a Backup-nál ki lehetett választani, hogy miket akarok vissza menteni, így nagy volt az öröm számomra, hogy a sok szarság Google app-ot - filmek, könyvek, zene, stb vagy mondjuk Omletchat és társai - kihagyhatom végre és nem kell feleslegesen foglalja a helyet a telefonon! Erre mikor mindent beállítottam és frissítgette az appokat, simán feldobta az összeset!? Akkor mi értelme volt korábban a pipálgatásoknak, hogy mit tegyen vissza?!? :F :W

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#7544) Sword válasza jano_77 (#7543) üzenetére


Sword
őstag

Én azt leszedtem, nekem most a Hangouts lett az sms kezelő app.
Az se jobb..

---
Most visszaraktam, mert nem tudtam elinni, hogy nem lehet üzenet hangot megadni. Én meg tudtam, nézd meg újra.
Legalábbis general meg lehet adni, sim kártyánként úgy tűnik nem (de azt gondolom a Hangoutsban sem).

[ Szerkesztve ]

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#7545) lovi27 válasza Sword (#7544) üzenetére


lovi27
addikt

Beállítások / Alkalkmazások / Fogaskerék (Alkalmazások konfigurálása) / Alapértelmezett alkalmazások

Itt tudod módosítani az alapértelmezett (pl. sms) alkalmazást.

(#7543) jano_77
Telepítsd fel a Play áruházból és az Üzenetek-et és tedd meg alapértelmezetté.

A ROM-ba beletett alkalmazásokat nem lehet eltávolítani - főleg nem rootolás nélkül. Azokat az MM-be is beletették, így mindegy mit pipálsz be és mit nem.

[ Szerkesztve ]

(#7546) Sword válasza lovi27 (#7545) üzenetére


Sword
őstag

Jah, én is csak disabled-re tettem.
Működik végülis, csak nem lehet SIM-enként más-más notification-t adni neki.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#7547) Söri0127


Söri0127
tag

Sziasztok!
Megvolt a Lolli ->MM frissítés (factory reset is).

Első kérdésem lenne, ezt lefelé elhúzott ujjra megjelenő gyorskeresőt hogyan lehet kikapcsolni és tövestől kiirtani? :W

Második - inkább észrevétel - , hogy nem akar működni a görgethető háttérképes mutatvány (Háttérképek alkalmazás), másnál sem vagy valamit nem jól csinálok? :U

[ Szerkesztve ]

Oneplus Nord3 5G <-- Oneplus 6 <-- ASUS Zenfone 2

(#7548) jano_77 válasza lovi27 (#7545) üzenetére


jano_77
nagyúr

Megtörtént, talán müxik is, majd holnap kipróbálom.
Viszont sajnos a Kaspersky nem működik az MM alatt! Tapasztalta más is esetleg? :F :O

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#7549) Dylan_


Dylan_
tag

Tegnap újabb problémám volt az MM-el.

Az autó BT rádióját nem ismeri fel, de még csak nem is látja a BT eszközök között.
Ez azért furcsa, mert frissítés előtt ment, látta, simán csatlakozott rá, szóval szerintem valami driver hiba lehet.
Van ötletetek mit lenne érdemes tenni? Factory reset megvolt, azt nem csinálnám újra.

Másik gondom a Messanger, nem tudok vele üzenetet küldeni. :Y
Megírom az SMS-t, erre kiírja, amikor a küldésre kattintok, hogy nincs aktív sim kiválasztva.
Node fel sem hoz választási lehetőséget....
Aztán rájöttem, hogy mielőtt elkezdeném írni az sms-t, a küldés gomb helyén sim kártya jel van, és arra rábökve előjön az 1 / 2 sim választási lehetőség. Kiválasztom az 1-et, megírom az sms-t, erre a küldésnél ugyanúgy kiírja, hogy nincs aktív sim kiválasztva. :W
Úgyhogy felkényszerítettek egy totálisan használhatatlan alkalmazást, ehhez csak gratulálni tudok az ASUS-nak. :C

(#7550) jano_77 válasza Dylan_ (#7549) üzenetére


jano_77
nagyúr

Cseréld le a régi jól bevált Üzenetek app-ra! Én ezt tettem.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.