Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-06-01 19:34:57

LOGOUT.hu

Egyelőre "kilóra" bemásolva feherzaj45 kolléga anyaga, köszönjük neki!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) #20221952 válasza e-newsee (#7150) üzenetére


#20221952
törölt tag

Köszönöm az információt!

(#7152) Joe.36 válasza #20221952 (#7151) üzenetére


Joe.36
addikt

Én jó párat letiltottam, megszokásból amiket nem használok, szóval megoldható az is.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#7153) koszos91


koszos91
tag

Sziasztok!

Na megtörtént a csere, végül visszaküldtem a másikat és vettem egy WW-s verziót.

Hát azt kell mondjam így pár nap után, részemről ez a telefon nagyon rendben van és sokáig hű társam lesz. :)

és köszönöm még1x a segítségeteket! :)

[ Szerkesztve ]

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

(#7154) gusthy


gusthy
veterán

Tényleg nagyon hiányzik a ZF2 4GB RAM - ja, de ennek a kis Xiaomi-nak a 10 óra 5 perces SOT - ja elég impresszív :)

(#7155) koszos91


koszos91
tag

Hát igen az tényleg nem rossz :)

A ZF2 miért cserélted le Xiaomi-ra ?

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

(#7156) aha.e válasza gusthy (#7154) üzenetére


aha.e
tag

Én max a one + 3 cserélném. De az igazat megvallva, most is tökéletes telefon. Csak hajt már a csere :)

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#7157) gusthy válasza koszos91 (#7155) üzenetére


gusthy
veterán

Öngyilkos lett :(
Szerencsére még garanciális, meglátjuk, mi baja. Egyszercsak kikapcsolt, és soha többé nem reagált semmire.

@aha.e: azért nem ugyanaz az árkategória a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#7158) aha.e válasza gusthy (#7157) üzenetére


aha.e
tag

Hát nem, de másra nem cserélném, mert nagyon elégedett vagyok ezzel. Rosszabbra nem cserélem.

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#7159) gusthy válasza aha.e (#7158) üzenetére


gusthy
veterán

Azért rosszabbnak nem rosszabb a Xiaomi, mint az Asus volt :) lásd a képernyőidőt, a 78.000-es antutu-t, az ujjlenyomatolvasót.

(#7160) aha.e válasza gusthy (#7159) üzenetére


aha.e
tag

Antutu egy dolog. Akkor úgy mondom, hogy gyengébb.

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#7161) gusthy válasza aha.e (#7160) üzenetére


gusthy
veterán

Nem az. Nem csak az Antutu szerint, sehogy se. Miért lenne gyengébb? Egyszer se zakkant egy kicsit se, minden gyors és pörög rajta.

[ Szerkesztve ]

(#7162) aha.e válasza gusthy (#7161) üzenetére


aha.e
tag

Nyilván nem rossz telefon. De gyengebbre nem cserélnék.

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#7163) gusthy válasza aha.e (#7162) üzenetére


gusthy
veterán

Na még egyszer:

Miben gyengébb?
Konkrétan.
Tárgyszerűen.

Egyébként mint korábban is írtam, a 4GB RAM valóban olyan paraméter, amiben a ZF2 erősebb, de ezen kívül minden paraméterében szignifikánsan erősebb készülék. És szerintem kevesen veszik észre ezt a memória-különbséget a szorgos hétköznapokban. Persze villogni nagyon jól lehet vele, én is megtettem anno, amikor új volt a ZF2.

[ Szerkesztve ]

(#7164) kingpython


kingpython
aktív tag

Sziasztok!
Csak egy gyors kérdés ASUS ZENFONE 2 ZE551ML-ben a fotórészében van időzítő? Ha igen mennyire lehet állítani, csak mert én nem találtam meg?

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#7165) kaosz86 válasza kingpython (#7164) üzenetére


kaosz86
aktív tag

10 mp a max önkioldó idő.
A beállítások menüben található

(#7166) kingpython válasza kaosz86 (#7165) üzenetére


kingpython
aktív tag

Oké értem akkor megnézem, köszi!

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#7167) chipi-85


chipi-85
aktív tag

Sziasztok!

Próbáltam várni, hátha "elmúlik" a hiba, de sajnos nem.
Találkozott valaki hasonlóval? .184-es van fent.
Semmit nem találtam, ami ébren tartaná, maga a rendszerre írja :W

[link]
[link]

(#7168) aha.e válasza chipi-85 (#7167) üzenetére


aha.e
tag

Le kell gyalulni az egész telefont. Recovery, wipe. Esetleg egy herélt főzött rom!

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#7169) chipi-85 válasza aha.e (#7168) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Hát pont ezt akarom elkerülni :U
Wipe nem segített

(#7170) F.E.K.. válasza chipi-85 (#7167) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Olykor sima restart is segít.

Egyébként érdemes felrakni valami alaposabb monitor programot, részletesebb logot kapsz. Vagy greenfinity és fagyaszd be ami gyanús egy teszt idejére.

Érdemes még file rendszert ellenőrizni, ha hiba van valamelyik partición akkor is hajlamos a rendszer "fura" dolgokat művelni (sd-t kivenni, a belsőket meg terminálból vagy adb-n keresztül. Persze az sd-t is lehet eleve így, és akkor nem kell kivenni sem a telefonból).

Ha végképp nem megy akkor marad a factory reset :(

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#7171) Edi77 válasza chipi-85 (#7169) üzenetére


Edi77
őstag

Wipe után egy FR? Igaz, az is full gyalu, de hátha?

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#7172) chipi-85 válasza F.E.K.. (#7170) üzenetére


chipi-85
aktív tag

A képen látni egy szakadást az ébrenlétben.
Na az egy restart volt.

FR-el még egyelőre várok, nem kell, akkor kihagynám.
Sajnos a greenfinity-vel sem talál olyat ami esetleg okozná a gondot!

(#7173) aha.e válasza chipi-85 (#7169) üzenetére


aha.e
tag

Ha wipe nem segített, akkor nem tudom milyen más megoldás lehet. Talán, ha előkutatod azt a programot, ami beragad és eltávolítod.

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#7174) chipi-85 válasza aha.e (#7173) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Jah, elb*sztam a linkelést!

[link]

Maga az android tartja ébren a telefont!
Nem valami app

(#7175) aha.e válasza chipi-85 (#7174) üzenetére


aha.e
tag

Akkumulátor üzemmód beállítások állítását nem próbáltad?

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#7176) chipi-85 válasza aha.e (#7175) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Minden módban hasonlót produkál!

Jelenleg testre szabottan megy, intelligens fénnyel és CPU-val.
Valamint kibővített készenléttel!

(#7177) aha.e válasza chipi-85 (#7176) üzenetére


aha.e
tag

Akkor bugos a rom. Én ilyeneket főzött rommal oldok meg.

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#7178) osztraksajt válasza chipi-85 (#7174) üzenetére


osztraksajt
őstag

Az nem feltétlenül az android, ez közkeletű tévedés. Ha valami app orrba-szájba meghív valami androidba épített rendszerfunkciót értelmezhetetlen paraméterrel azt is az android fogyasztása alá sorolja. Csak éppen emiatt kigyomlálni elég nehézkes.

(#7179) obligat válasza lovi27 (#7131) üzenetére


obligat
senior tag

Még nem jutottam hozzá időben, hogy átolvassam, szóval az igazság az, hogy a kérdést is csak sejtem. Gondolom van pár governor app, amely ilyen cpu/gpu/akksi beállításokkal játszadozik, azokat akarom kinyomozni.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7180) obligat válasza chipi-85 (#7172) üzenetére


obligat
senior tag

Bels… tárhely 15%-ka üres? Úgy tudom, ha megtelt, az minden telót megfog.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7181) obligat válasza obligat (#7180) üzenetére


obligat
senior tag

Belső*

(Még szokom az új billentyűzetet)

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7182) lovi27 válasza obligat (#7179) üzenetére


lovi27
addikt

Nincsen, illetve biztosan vannak, csak nem kellenek, mert fő a lustaság. A lelkes tizenévesek!!! :W megoldják helyettünk. Egy kernel módosítást kell telepíteni és abba minden ésszerű változást összeszedtek. Persze, a beállításokkal még így is sokat el lehet játszadozni.

(#7183) chipi-85 válasza obligat (#7180) üzenetére


chipi-85
aktív tag

64GB-ből 52 szabad!

(#7184) koszos91


koszos91
tag

Sok helyen olvastam már, hogy az intel procik nem olyan jók és az lenne a kérdésem, hogy miért nem jók annyira mint mondjuk az MTK vagy a snapi, miben vehetők észre a különbségek?

[ Szerkesztve ]

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

(#7185) chipi-85 válasza koszos91 (#7184) üzenetére


chipi-85
aktív tag

A tesztből idézve:

Nyilván le lehet futtatni egy csomó szintetikus sebességtesztet, ezt meg is tettük, azonban ezek elsősorban ARM-alapú megoldásoknál igazán mérvadók. Így sem szerepel rosszul az Intel Z3580-as, bizonyos teszteknél veri a Snapdragon 805-öt is (főleg, ahol a processzor nyers ereje a lényeg), összességében kábé a Qualcomm Snapdragon 801-gyel lehet egy szinten, ami a Full HD felbontással és a 4 GB RAM-mal gyakorlatilag bármire elég.

(#7186) e-newsee válasza koszos91 (#7184) üzenetére


e-newsee
addikt

Amikor az intel procik kezdtek megjelenni a telefonokban, akkoriban még elég sok volt az olyan alkalmazás, ami nem volt kompatibilis velük. Mire ez a probléma gyakorlatilag teljesen megszűnt, addigra meg az Intel (idén) kivonult a mobilos piacról, így a támogatottsága ismét vissza fog esni. Ezt érezzük valószínűleg a droid 6 frissítés késésében is, ami ugyan nem egy eget rengető hiányosság, de sokan már szeretnék az új rendszert.
Teljesítményben és kompatibilitásban viszont jelenleg semmilyen érzékelhető hátránya nincs az ARM megoldásokkal szemben.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#7187) obligat válasza lovi27 (#7182) üzenetére


obligat
senior tag

Lelkes tízenévesek...hehehe.
Lefordítottam egy alkalmazást (magyarra) lelkesedésből, épp három napja, unalmamban. Pedig rég voltam tízenx. Már benne is van. (Természetesen nem árulom el melyiket, ha előjönnek hibák, égnék, mint a reichstag) ヅ

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7188) obligat válasza e-newsee (#7186) üzenetére


obligat
senior tag

Nézegettem a zenhármasokat, nem indult be az erekcióm. Teljesen jó a kettes, eleddig mindenre elég. (Cm13/xposed/greenify kombóval az üzemidő is hasonló a stock roméhoz). A legkomolyabb játék amit elkövetek rajta, a baldurs gate 2 jelenleg, az androidos játékok nekem 5 perc után unalmas sz*rtaposásba fulladnak). És közben megpróbálok valami tiszta linuxot dalvik nélkül, hátha felmászik rá az ubi. x86, mindenre jó.

[ Szerkesztve ]

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7189) lovi27 válasza obligat (#7187) üzenetére


lovi27
addikt

Nem hülyéskedtem, komolyan! A FlareM, vagy például a módosított gyári rom-ot használó RussianBear-ben alkalmazott FlareX kernel módosítások egy 16 éves indiai fiúhoz köthetők. Valaki rákérdezett, hogy ki ő és ezt állította magáról. Hirtelen én is furcsán szedtem a levegőt. :Y Persze, való igaz, nem láttam a születési anyakönyvi kivonatát... :DDD Ha rászól az anyukája, kisfiam, késő van, gyerünk aludni, csúszik a frissítés. Amikor szerelmes lesz, elmarad a frissítés. Ezek az ingyenesség hátulütői... :))

Azt hittem xposed alkalmazásokra gondoltál, azért írtam a kernel módosítást, mert az elég jól kiváltja a sok kis modult.

Szerintem meg inkább legyél büszke a fordításodra, ne titkold! Megígérjük, nem mondjuk el senkinek és csak a hátad mögött nevetünk ki.... ;]

Az eredeti CM-ben is már benne van a képernyő beállításoknál az Ambient Display funkció?

[ Szerkesztve ]

(#7190) obligat válasza lovi27 (#7189) üzenetére


obligat
senior tag

"Környezeti képernyő" meg "álmodozás" van, igaz 5 napja kiadott romom van, nem frissítem minden nap. Az ambient a környezeti? Akkor van. Nem tudom, az eyecandy az utolsó, amivel foglalkozom. :D

/psszt, n7player, de titok ヅ

[ Szerkesztve ]

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7191) obligat válasza lovi27 (#7189) üzenetére


obligat
senior tag

Revideálom magam, a kézmozdulatok menüben van.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7192) lovi27 válasza obligat (#7191) üzenetére


lovi27
addikt

Igen, ezekre gondoltam. Tudod hogy kéne működnie? Én nem Mikor, mit kéne látni?
A külön app gyönyörűen működik, de minek telepíteni, ha a funkció benne van a rom-ban.

[ Szerkesztve ]

(#7193) Evita85


Evita85
tag

Sziasztok! Ezzel a készülékkel ugy megvagyok elégedve hogy nagyon:) Csak az utolsó frissités óta,nagyon merül.Mondjuk lehet a nagyobb fényerő az oka nem tudom.De szeretem a tepsi volta ellenére is!

(#7194) obligat válasza lovi27 (#7192) üzenetére


obligat
senior tag

Halvány lila segéd-fogalmam sincs róla ヅ

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7195) obligat válasza Evita85 (#7193) üzenetére


obligat
senior tag

A frissítés után kell 2-3 töltés/merülés ciklus, hogy beálljon a rendszer. Nálam ez úgy néz ki, hogy feltöltöm, jelzi hogy kész, marad még töltőn 20 percet, lehúzom, elkezdi fogysztani az akksit, délig leér 30% körülre, azzal meg estig elmegy. Másnap már töltés után kicsit reálisabban méri az akksit, harmadnap meg már mondhatni jó, este 50%. 😃

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7196) petyus80


petyus80
csendes tag

Kis segítségre lenne szükségem. Miért nem talál jelet a Waze app a telefonon? Beállítottam a tartózkodási helynél,hogy GPS használata és ennek ellenére nem talál jelet. Van valakinek ötlete? Előre is köszönöm!

(#7197) chipi-85 válasza chipi-85 (#7167) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Nem bírtam tovább...
Felraktam a Béta teszteres 6.0-t.
Remélem most tartja semmi ébren. :U

(#7198) jano_77 válasza petyus80 (#7196) üzenetére


jano_77
nagyúr

Indíts el ilyen esetben mondjuk a google map appot és utána már rendben lesz.

Tegnap elhoztam ismét a TMX szervizből a telefont.Általános szoftver frissítésen kívül semmi mást nem csináltak vele, mondván, hogy Náluk nem jelentkezett a hiba! :O
Kérdeztem a kedves ügyfélszolgálatos csajt, hogy akkor pár nap múlva majd jöhetek be újra és vajon ezt hányszor kell még eljátszanom!? Nagyon sajnálja, de ez van. (Bizonyára sajnálja, hogy a 100K-s telefont nem tudom telefonként használni - nagy ívben tojja le.)
Na mind1, gondoltam hátha! Míg szervizben volt a teló, 1x felhívtak, hogy cseréltem-e már ki a két kártyát? Mondom igen, természetesen, de mivel a SIM1 foglalatban van csak net, ezért kénytelen vagyok ott használni a saját kártyát és a 2-esben a cégeset. Esetleg szolgáltatónál cseréltessem ki magát a SIM kártyát. Tegnap elmentünk a góréval és csak ezért kicseréltettem a céges SIM kártyát is - saját már ki volt cserélve korábban). Tegnap este beüzemeltem újra a telót, még a két kártya közé is beszabtam egy kis darabot a plasztikból, amiből a SIM kártya kitörhető, csak azért, nehogy ki tudjon csúszni a foglalatból, majd beállítottam minden olyanra, ahogy volt korábban. Ma reggel az első bejövő céges hívást nem tudtam felvenni, mert ugyan az volt! :W :O
Igen, biztos én vagyok a béna balfék, de ez már több mint idegesítő!
Szerintetek foglalkoznak egyáltalán a szervizben mikor bent van a telefon vagy várnak pár napot, majd értesítenek, hogy elkészültek, de nem tapasztalták a jelenséget!? Mert én simán ezt is el tudom képzelni! Vagy teszem azt csináltak 2 próbahívást, ami rendben ment, nem volt gond és úgy voltak vele, hogy nincs is semmi probléma!?

Nem nagyon akarom/akartam az alap gyári romot lecserélni és mókolni a telefont, de most már nagyon közel állok ehhez. :U
Esetleg tudnátok nekem linkelni olyan oldalt - vagy vki privátban segíteni - ahol megtalálom, miként tudom ROOT-olni a telót és feltenni vmi főzött ROM-ot!? Illetve hol találok erre a telóra stabil és jól működő főzött ROM-okat?! :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#7199) aha.e válasza jano_77 (#7198) üzenetére


aha.e
tag

Bootloadert kell nyitni hozzá!

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#7200) petyus80 válasza jano_77 (#7198) üzenetére


petyus80
csendes tag

Rendben,sikerült! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.