Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-06-01 19:34:57

LOGOUT.hu

Egyelőre "kilóra" bemásolva feherzaj45 kolléga anyaga, köszönjük neki!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) obligat


obligat
senior tag

Azzal próbálom.
És nem megy.
az említett hibaüzit dobja, és arra olvastam megoldásként, hogy a kevésbé biztonságos alkalmazásokat engedélyezzem a google beállításaimban, holott olyanom eddig nem is volt.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7052) lovi27 válasza chipi-85 (#7041) üzenetére


lovi27
addikt

Így értem az indulatod, de én azt vallom minden esetet egyedileg kell megnézni. Azért, amiért az előző szervizben átvágtak még nem mehetek a következőbe úgy, hogy ők is szemetek. Persze a trükkökre rákészülök, mert én is itt élek és már van tapasztalatom... :W

(#7053) obligat válasza lovi27 (#7050) üzenetére


obligat
senior tag

Amikor még panelben laktam, akkor openwrt-t raktam a routerre, azon kívül, hogy egy halom dolog miatt nagyon jó, azért is jó, mert egyidőben az összes normális sebességű wifire fel tudtam vele csatlakozni.
Sávszélesség-problémám sosem volt :)

[ Szerkesztve ]

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7054) lovi27 válasza obligat (#7051) üzenetére


lovi27
addikt

Tavaly augusztusban volt, de mintha ezzel a módszerrel csináltam volna. (Felelősséget nem vállalok!)

A CM12.1, ami LP5.1 alapú azt nem használtam, mert sokkal jobban merítette az akkumulátort, mint az Asus szoftvere. Ezen a téren kiváló munkát végzett az Asus! Miután hivatalosan is támogatta a CM a ZF2-t, a fogyasztása már közelített az Asushoz. Azóta a CM13-at (MM6,01) használom, pontosabban annak egyik variánsát, mert annyi van, hogy kis túlzással Dunát lehet velük rekeszteni. :D

"Balhézni meg azért kell, mert ha soha senki, akkor még azt hiszik hogy jól csinálják..." :C
Én is védekezek ellenük - nem dízelt vettem... :))

[ Szerkesztve ]

(#7055) osztraksajt válasza lovi27 (#7054) üzenetére


osztraksajt
őstag

A hivatalos CM oldalon nem látom mint támogatott telefont. Csak XDA-n vannak buildek hozzá?

(#7056) lovi27 válasza osztraksajt (#7055) üzenetére


lovi27
addikt

Nekem ez hivatalosnak tűnik. Official.
De amúgy XDA a bibliám. Ott keresek mindent.

[ Szerkesztve ]

(#7057) obligat válasza lovi27 (#7054) üzenetére


obligat
senior tag

A CM oldalon van "Zenfone 2 (1080p)" változat. Z00A telefonokra. Ez a legelső ZE551ML telefon (aminek nincs a neve után semmi, csak Zenfone 2 és kész)?
Mert ezen ügyködök épp.

Dízelt pedig azért veszek, mert szeretem, én nyomatékból autózom, nem fordulatszámból :) :))

No, volt factory reset, és gyári BL-nyitó telepítés, és nem működik. Azért ez elég lol.

[ Szerkesztve ]

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7058) lovi27 válasza obligat (#7057) üzenetére


lovi27
addikt

Sajnálom, olyan régen volt, hogy már nem emlékszem a részletekre. Feltettem egy TWRP-t és azóta csak onnan telepítek mindent és semmi gondom.

ADB, Intel USB driver és minden ami kell a pécédre telepítve van rendesen?

(#7059) obligat


obligat
senior tag

Egyértelmű, megy minden a pc-vel, de ennek az lett volna a lényege, hogy a bl-nyitáshoz klikkolok hármat az appban a telefonon, és nyitva van. Ehhez képest nem működik (.185 WW FW-rel). Szóval akkor nem tudom kihagyni a .22-es telepítését, pedig igazán megspóroltam volna... :(

Ám nem csüggedünk, messze még a reggel, és ha nem szofttéglázom be kétszer legalább, akkor tiszta időpazarlásnak tűnik a ráfordított... :))

[ Szerkesztve ]

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7060) osztraksajt válasza lovi27 (#7056) üzenetére


osztraksajt
őstag

ZE551ML-ként kerestem, akkor az tévesztett meg.

(#7061) gusthy válasza obligat (#7059) üzenetére


gusthy
veterán

WW 185? Azt hogy?
Lemaradtam valamiről?

[ Szerkesztve ]

(#7062) obligat válasza gusthy (#7061) üzenetére


obligat
senior tag

nem, elírtam. 184

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7063) Oceanus válasza lovi27 (#7050) üzenetére


Oceanus
tag

Ennek örülök de nekem eddig volt jó most meg 2ből 2 nem igazán funkcionális :DDD

Akkor ha jól sejtem.kedves fórumtársak egyetlen alternatíva a Hard Reset nevű csoda? Valaki ajánlana egy gyors egyszerűen működő backup progit?

Ember tervez, Isten perverz!

(#7064) lovi27 válasza Oceanus (#7063) üzenetére


lovi27
addikt

"Akkor ha jól sejtem más nem találkozott ilyennel?"
Ezt kérdezted, én meg csak megerősítettem.... :P
Gyári backup vagy ha root-olt Titanium Backup.

obligat
Itt van szó amiről írtál, hogy kell a gmail bejelentkezés. Hátha ez is segít... Szerintem kell a downgrade.

[ Szerkesztve ]

(#7065) obligat válasza lovi27 (#7064) üzenetére


obligat
senior tag

Nagy-nagy köszönet és hála az előző linkedért, downgradeltem, nyitottam, telepítettem, félig már be is laktam.
Nem volt különösebb bajom a gyárival a beépített gapps,on és bloatwareeken kívül, de hogy mennyivel jobb nélkülük, az szinte felháborító :)
Nem is tudom miért nem tavaly csináltam meg én is. Mindegy is, olyan mintha vettem volna egy új telefont B-)

A lényeg az a szófosás között, hogy kösz! :)

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7066) jano_77 válasza obligat (#7065) üzenetére


jano_77
nagyúr

A gapps appokat lehet törölni manuálisan is, vagy tévedek?
Nekem csak a gmail-re van szükségem ill esetleg a keresőre, de az összes többi - play zene, dokument, stb - nincs szükség.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#7067) obligat válasza jano_77 (#7066) üzenetére


obligat
senior tag

Itt

Most láttam van opengapps, ebből a fulltól a pico-ig hat-hét összeállítás, a full fél giga körül, a pico pedig 60 mega.
A legkisebb a minimális összeállítás a play futtatásához.

A manuális törlés mindig valamilyen összeomlással járt nálam, előbb-utóbb, a fw-ből szedegettem ki sideload előtt, de cm-dal nem kell :)

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7068) woodlandarts


woodlandarts
tag

A 6os droid frissitése óta a micro sd kártyát random módon a selfie telo zárolt képernyön értesitésként folyamatosan jelzi hogy külsö tároló behelyezve alul irja tallozás vagy kidobás .
Ezt az idegesitö üzit hun lehet kikapcsolni mert amikor elöjön lezárja a telo kijelzöjèt is .....

(#7069) obligat


obligat
senior tag

Eddig tegnap óta 3 helyen veszem azt észre, hogy 10-15 m-ről távolabb is lát wlan-routereket, amelyeket eddig nem. Ha 3 minta már reprezentatív, akkor bizony a cm wlan-drivere jobb a gyárinál.
Nagyon úgy tűnik, nem képzelődöm. 😁

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7070) Joe.36 válasza jano_77 (#7066) üzenetére


Joe.36
addikt

Elég nagy részüket le lehet tiltani, az nem jó ? Gyakorlatilag nem lesznek ott, nem látod, nem frissülnek, nem futnak.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#7071) gusthy


gusthy
veterán

Öngyilkos lett a telefonom.
Békésen olvastam rajta ebookot, amikor egyszer csak átkapcsolt zen circle módba (soha nem volt hozzá tokom), majd kikapcsolt, és soha többé nem reagált semmire.

(#7072) Joe.36 válasza gusthy (#7071) üzenetére


Joe.36
addikt

Talán nem tetszett neki a nagyon rom cserélgetés ?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#7073) gusthy válasza Joe.36 (#7072) üzenetére


gusthy
veterán

Nem volt rom cserélgetés azóta, hogy egyszer csináltam azt a bizonyos kalandos visszaállást. Azóta gyári 184 volt rajta.

(#7074) Joe.36 válasza gusthy (#7073) üzenetére


Joe.36
addikt

Arra gondoltam, és akkor vége ? Vagy meg lehet menteni ?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#7075) gusthy válasza Joe.36 (#7074) üzenetére


gusthy
veterán

Ez jó kérdés. Elviszem a szervizbe.
Ez most annyira meghalt, hogy a gépre dugva se látszik belőle semmi. Még az Intel SOC driver se ismeri fel.

(#7076) Joe.36 válasza gusthy (#7075) üzenetére


Joe.36
addikt

Jó hogy van rá garancia :)

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#7077) gusthy válasza Joe.36 (#7076) üzenetére


gusthy
veterán

Úgy úgy. Ha kínai lenne, most szívtam volna a fogam. Viszont addig is vettem egy Xiaomi redmi note 3 pro - t, és szenvedek a 3GB RAM miatti gyenge multitask-kal :)

De a MIUI borzalom, úgyhogy felmentek a Zen cuccok.

[ Szerkesztve ]

(#7078) Joe.36 válasza gusthy (#7077) üzenetére


Joe.36
addikt

Nálam így utoljára a SE K850 halt be, de a MIUI én se szeretem. Zen az egyik legkellemesebb.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#7079) gusthy válasza Joe.36 (#7078) üzenetére


gusthy
veterán

Az se ma volt akkor :)

(#7080) gusthy


gusthy
veterán

Mondjuk azért az, hogy ez a kis Redmi olyan, hogy négy óra képernyőidő után 43%-on van az aksi, az impresszív.

[ Szerkesztve ]

(#7081) Joe.36 válasza gusthy (#7079) üzenetére


Joe.36
addikt

Nem, szerencsére, azt este feltettem a töltőre, és soha többé nem adott életjelt, 1 hónapig volt szervizben, végül kaptam egy új fóliás darabot, mert nem tudták megjavítani.

Nekem az alap android jött be, és az is marad.

Most S7 edgem van, nem gondoltam volna hogy ennyire jó, hihetetlen jó kamera, kényelmes a vezeték nélküli töltés, IP67, nagyon jó meseszép kijelző, nagyon jó akku, 2 napot simán bír, ha nem nyúzom 3 mat, alvó állapotban az óra nagyon szép,

Meg van a Zenpadom. :)

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#7082) gusthy válasza Joe.36 (#7081) üzenetére


gusthy
veterán

Na jó... Az S7 edge egy negyedmilliós telefon, ez meg nettó 70 volt :)

(#7083) koszos91


koszos91
tag

Sziasztok!

én is most vettem egy asus ze551ml 1.8 Ghz/4GB telefont az egyik magyar webshoptól. Csak az a problémám, hogy nem figyeltem rendesen és az átvétel után láttam, hogy CN-es verzió WW frimewarerral (bár nem is volt rendesen feltüntetve). Az lenne a kérdésem, hogy van hozzá rendes garanciajegy, de én azt tudom-e itthon érvényesíteni vagy webshoppal kellene egyezkedni, ha baja lesz és milyen hátrányok származhatnak abból, hogy CN-es a telefon? Vodafone-os vagyok! Vagy inkább éljek a 14 napos elállással és keressek egy WW-s verziót, mert nem nagyon akarok belemenni a ROM cserélgetésbe, meg a manuális frissítésbe.

A válaszokat előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

(#7084) gusthy válasza koszos91 (#7083) üzenetére


gusthy
veterán

Nos, 1.8GHz-es legjobb tudomásom szerint nincs WW változat.
Tehát vagy elfogadod a jelenlegi helyzetet, és ha gond van, a wevshoppal intézed a garanciát (ami nem kizárt, hogy sikerül), vagy ha elállsz, akkor rendes WW régiósat veszel, de az drágább lesz úgy 15-20eFt-tal.

(#7085) koszos91 válasza gusthy (#7084) üzenetére


koszos91
tag

Köszönöm a gyors választ! :)

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

(#7086) gusthy válasza koszos91 (#7085) üzenetére


gusthy
veterán

Szívesen. Majd meséld el, mit döntöttél.

(#7087) jano_77 válasza Joe.36 (#7081) üzenetére


jano_77
nagyúr

Egyik főnökömnek is S7 edge-je van és tényleg pofás az az óra alvó módban! Azt nem lehetne vmi app-al a ZF-ra vagy bármi más androidos telóra rávarázsolni!?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#7088) Joe.36 válasza gusthy (#7082) üzenetére


Joe.36
addikt

116 volt a Zenfone és 144 sikerült szereznem S7 et 2 év garival, új bontatlan.

Én a T-nél vettem S7 EDGE-t 169800 ért a VR szemüveget eladtam 25000 ért, Igy 144800 ba van amit 2 év alatt kell kifizetnem kamatmentesen.
NextS csomagom van amit ki is használok pont.

(#7087) jano_77

Sajnos nem, ehhez teljesen másfajta kijelző kell.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#7089) gusthy válasza Joe.36 (#7088) üzenetére


gusthy
veterán

Úgy nem rossz :) de a kis xiaomi-nak még így is a duplája.
Jó, az most elvileg az egyik csúcskészülék.

(#7090) Joe.36 válasza gusthy (#7089) üzenetére


Joe.36
addikt

Lefelé nem akartam váltani :) De a tied is nagyon jó telefon főleg ár/érték arányban.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#7091) gusthy válasza Joe.36 (#7090) üzenetére


gusthy
veterán

Általában arra igyekszem optimalizálni :) A ZF2 is durván jó volt az árához képest.

(#7092) lovi27 válasza obligat (#7065) üzenetére


lovi27
addikt

Üdv a másik csapatban! Örülök, hogy sikerült. :C

Szerintem lesz még egy minőségi ugrás az alternatív szoftvereknél, amikor végre kiadja az Asus az MM-met. Ha abból a ROM-ból építkezhetnek a fejlesztők, pláne ha esetleg a forrást is odaadja az Asus, akkor lesznek majd igazán ütősek a CM alapú ROM-ok. Amúgy melyiket tetted fel?

(#7066) jano_77
A ROM-ba befordított alkalmazásokat, így a Google dolgait sem lehet törölni, csak ha root-olt a mobil. A törlés viszont azzal a hátránnyal jár, hogy egy gyári reset (visszaállítás) után sem jönnek vissza azok az appok!! Újra kell flash-elni hozzá a teljes ROM-ot.

Tehát csak a tiltás marad. Viszont, ha nem root-olt a teló, akkor pl. egy újraindítás után valószínűleg a tiltás ellenére elindul az app is, ha a gyártó úgy állította be.
Szóval a lényeg - csak root-olt mobil esetén vagy te az úr!

(#7093) lovi27 válasza koszos91 (#7083) üzenetére


lovi27
addikt

Én azonnal visszavinném azt a telefont, mivel te Vodás vagy és a CN-es verzióban nincs Band20!! Azaz sok helyen, többnyire vidéken csak 2G-vel tudsz kapcsolatot létesíteni.

(#7094) chipi-85 válasza lovi27 (#7093) üzenetére


chipi-85
aktív tag

többnyire vidéken csak 2G-vel tudsz kapcsolatot létesíteni.

3G :K

(#7095) gusthy válasza lovi27 (#7093) üzenetére


gusthy
veterán

Pont a Vodafone az, ahol szinte mindenütt van 3G :)

(#7096) obligat


obligat
senior tag

Az akkori legutolsót a hivatalos oldalról.
Még nagyon eszi az áramot, de napról napra alakul, ahogy bármelyik gyárinál is.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7097) obligat válasza lovi27 (#7092) üzenetére


obligat
senior tag

Vagyis az előző erre akart válasz lenni, csak elbambáztam.
Amúgy keresgéltem más változatokat is, de nagyon nem találtam még olyat, amelyik megfogott volna.
A zenui-t nem sajnálom, mindig minden telefonomon smart launcher dolgozik, galériának quickpic, camera/cinema FV-5 a kamera, Tc a fájlkezelő, swype billentyűzet stb.
Az egyetlen fájó pont a jobbos gomb hosszú nyomvatartása nem csalja elő a menüt, de ez sem vészes, meg szerintem előbb-utóbb javítják.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#7098) lovi27 válasza chipi-85 (#7094) üzenetére


lovi27
addikt

Elütöttem! 3G! :R
De a lényeg igaz! Egy Vodásnak B20 nélküli CN-es verzió nem ajánlott!

(#7099) lovi27 válasza obligat (#7097) üzenetére


lovi27
addikt

Hasonlóan vagyok én is. Megvannak azok az appok, amit évek óta használok, nem hiányzik a ZENUI.
Az RR-t megéri kipróbálni, de a fogyasztás CM-mel sem lesz jobb az Asus-énál. Én végül a babszárnál (BeanStalk) kötöttem ki, de az is kíván további finombeállításokat.

(#7100) obligat válasza lovi27 (#7099) üzenetére


obligat
senior tag

Ó...elhiheted, hogy nem a fogyasztás miatt váltottam.
Csak nem bejövős a mindent itegrálunk a zenui-ba hozzáállása az asusnak.
Már benne van a cleanmaster kiírthatatlanul, az asus cover szintén, meg ugye a fél giga gapps, amit minden alkalommal ki kell műteni a telepítőből (ami néha elsőre sikerül, néha pedig sűrű anyázások közepette két nap alatt harmadjára, ami attól függ, mikor csináltam utoljára, mennyire emlékszem)
Lehet én vagyok valami őstulok, de nem szeretek olyasmit az eszközeimen, amelyet nem használok, pláne nem olyat, ami folyamatosan fut ha kell ha nem és közben be nem áll a szája a neten (play szolgáltatások). :)

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.